SK115394A3 - Mail sorting system - Google Patents

Mail sorting system Download PDF

Info

Publication number
SK115394A3
SK115394A3 SK1153-94A SK115394A SK115394A3 SK 115394 A3 SK115394 A3 SK 115394A3 SK 115394 A SK115394 A SK 115394A SK 115394 A3 SK115394 A3 SK 115394A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
storage
sorting
consignments
folders
transport
Prior art date
Application number
SK1153-94A
Other languages
English (en)
Inventor
Hanno Gillmann
Ottmar Kechel
Original Assignee
Licentia Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Licentia Gmbh filed Critical Licentia Gmbh
Publication of SK115394A3 publication Critical patent/SK115394A3/sk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07CPOSTAL SORTING; SORTING INDIVIDUAL ARTICLES, OR BULK MATERIAL FIT TO BE SORTED PIECE-MEAL, e.g. BY PICKING
    • B07C3/00Sorting according to destination
    • B07C3/02Apparatus characterised by the means used for distribution
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07CPOSTAL SORTING; SORTING INDIVIDUAL ARTICLES, OR BULK MATERIAL FIT TO BE SORTED PIECE-MEAL, e.g. BY PICKING
    • B07C3/00Sorting according to destination
    • B07C3/008Means for collecting objects, e.g. containers for sorted mail items
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07CPOSTAL SORTING; SORTING INDIVIDUAL ARTICLES, OR BULK MATERIAL FIT TO BE SORTED PIECE-MEAL, e.g. BY PICKING
    • B07C3/00Sorting according to destination
    • B07C3/02Apparatus characterised by the means used for distribution
    • B07C3/06Linear sorting machines in which articles are removed from a stream at selected points
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S209/00Classifying, separating, and assorting solids
    • Y10S209/90Sorting flat-type mail

Landscapes

  • Sorting Of Articles (AREA)
  • Information Transfer Between Computers (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)
  • Manufacturing And Processing Devices For Dough (AREA)
  • Management, Administration, Business Operations System, And Electronic Commerce (AREA)
  • Radio Relay Systems (AREA)
  • Eye Examination Apparatus (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)
  • Pile Receivers (AREA)
  • Grinding Of Cylindrical And Plane Surfaces (AREA)

Description

Spôsob triedenia zásielok
Oblasť techniky
Vynález sa dotýka spôsobu triedenia zásielok v cyklickom slede v niekoľkých triediacich postupoch v zariadeniu na rozdeľovanie listov s radom skladovacích priečinkov.
Doterajší stav techniky
V triediacich zariadeniach listov sa zásielky, najmä istý.
po eventuálne predradenom predbežnom vytriedení triedia a ukladajú do niekoľkých skladovacích priečinkov. Každému triediacemu cyklu je pritom priradená dosiahnuteľná jemnosť rozdeľovania počtom skladovacích priečinkov, do ktorých sa zásielky rozdelia. Často však nie je ani žiadúce ani z praktických dôvodov možné pre každú najmenšiu triedu jedného triediaceho cyklu upraviť vlastný triediaci priečinok.
Napríklad, keď majú byť zásielky roztriedené podľa sledu rozdelenia na roznášanie, nie je potrebné pre každého príjemcu upraviť vlastnú triediaci priečinok. Zásielky sa teda rozdeľujú v rovnakom poradí, v ktorom sú potom roznášané doručovateľom, do určitého počtu skladovacích priečinkov. Vo vnútri každého triediaceho priečinku sú pritom zás i e1ky usporiadané podľa predpísaného· sledu.
takže vo vhodnom usporiadania skladovacích priečinkov sú všetky zásielky usporiadané podľa vopred stanoveného poradia. Aby bolo možné v triediacom zariadení vystačiť s pomerne malým počtom sk1adovadích priečinkov, vykoná sa niekoľkonásobné a za určitých okolností nepriame triedenie, ako je opísané v správe z jednania nazvanej Proceedings USPS Advanced Technology Conference, Washlngton, DC, zo dňa 2. 12 1992, str.1061 -1074.
Sú už známe triediace zariadenia listov, v ktorých sú skladovacie priečinky usporiadané proti vkladaniu materiálov, takže po každom triediacom cykle, za ktorým nasleduje ďalší triediaci cyklus, sa zásielky musia manuálne zo skladovacích priečinkov rýchle opäť vložiť do vstupného modulu. Zásielky sa pri manuálnom prekladaní vždy rukami preložia z priečinku do schránok, ktoré sú umiestnené na pojazdnom stojane proti skladovacím priečinkom. Pritom je obvyklé, že schránky majú väčší objem ako skladovacie priečinky, ktoré je nutné pri každom triediacom cykle niekoľkokrát pre preloženie vyprázdniť. Predpokladom pre radenie vyššie opísaným spôsobom je, že sled zásielok sa po prvom triediacom cykle a pre všetky nasledujúce triediace cykly a pri opätovnom vkladaní striktne dodržiava (integrita poradia), k čomu je potrebné, aby schránky po každom triediacom cykle sa v správnom slede s pojazdným stojanom alebo prídavným dopravným prostriedkom premiestnili späť k vstupu materiálu, respektíve po poslednom triediacom cykle roztriedili do skupín vhodných na ďalšie spracovanie. Nevýhody tohoto známeho riešenia spočívajú najmä v tom, že pre vstup materiálov a na vyprázdnenie priečinkov je potrebné aspoň dvoch obsluhujúcich osôb, a že prechodné uloženie zásielok v schránkach prináša zvýšené nároky na miesto, ako aj riziko porušenia integrity poradia, pretože stohy zásielok v schránkach sa ľahko môžu prevrhnúť, keď sú schránky naplnené len čiastočne, a tým sa môže porušiť vytvorené poradie, ďalej stohy zásielok môžu byť omylom preložené do nesprávnych schránok, a alebo sled schránok sa zmení.
Úlohou vynálezu preto je odstrániť vyššie uvedené nevýhody a vytvoriť spôsob triedenia zásielok, pri ktorom bude dodržaná Integrita poradia, a umožnené jednoduché, rýchlejšie a bezpečnejšie radenie zásielok.
Podstata vynálezu
Túto úlohu splňuje spôsob triedenia zásielok v cyklickom slede v niekoľkých triediacich postupoch v zariadení na rozdeľovanie listov s radom skladovacích priečinkov, podľa vynálezu, ktorého podstatou je, že triedenie zásielok do skladovacích priečinkov sa vykonáva podľa plánu triedenia, podľa ktorého sa každý alebo takmer každý skladovací priečinok pri jednom triediacom postupe naplní nanajvýš do svojej maximálnej plniacej kapacity, pričom, v prípade, že je jeden skladovací priečinok celkom naplnený, priradí sa mu priečinok, do ktorého sa vykoná ďalšie ukladanie, že počas jedného triediaceho postupu sa skladovacie priečinky nevyprázdnia, a že vždy po skončení jedného triediaceho postupu sa s dodržaním sledu vykoná preloženie zásielok zo skladovacích priečinkov do dopravného zariadenia, usporiadaného proti skladovacím priečinkom.
Výhodou spôsobu podľa vynálezu oproti známym riešeniam je, že pri ňom potrebná iba jedna obsluhujúca osoba, že nevznikajú prakticky žiadne čiastočne vyplnené schránky, že nebezpečie porušenia integrity poradia je menšie, a že sa znížia nároky na miesto.
Vynález vychádza z myšlienky spočívajúcej v tom, že pri radeniu počas triedenia sa skladovacie priečinky nevyprázdnia, a pritom sa použije taký plán triedenia, pri ktorom pokiaľ možno nie je žiaden skladovací priečinok celkom naplnený, prípadne preplnený, a po skončení triediaceho postupu sa obsah skladovacích priečinkov s dodržaním poradia priamo preloží do dopravného zariadenia, obsluhujúceho vstupný modul, alebo do schránok, a s dodržaním poradia sa premiestni do vstupného modulu alebo privedie k ďalšiemu spracovaniu.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vynález bude ďalej bližáie objasnený na príkladnom vyhotovení podľa priložených výkresov, na ktorých obr.
znázorňuje zariadenie na triedenie
1istov, určené na vykonávanie spôsobu podľa vynálezu, obr. 2 priradenie obsahu jednej schránky k jednotlivým skladovacím priečinkom po vyložení schránok pre ten prípad, že každému miestu určenia (smeru) sú priradené dve priečinky, obr. 3 sled zoradených zás i e1ok do skladovacích priečinkov pre 800 miest doručenia, a obr. 4 sled zoradených zásielok do schránok pre 800 miest doručenia.
Príklady vyhotovenia vynálezu
Na obr. 1 je schematicky znázornené zariadenie na triedenie listov na vykonávanie spôsobu podľa vynálezu, pri ktorom je niekoľko . skladovacích priečinkov 1. usporiadaných proti dopravnému zariadeniu 2, pomocou ktorého sa zásielky 3, ktoré boli premiestnené do prepravnej schránky 4, dopravujú k vstupnému modulu 5. Na rýchle a bezpečné preloženie zásielok 3 zo skladovacích priečinkov 1_ do prepravných schránok 4 a na nasledujúcu prepravu k dopravnému zariadeniu 2 slúži prekladací mostík 6, usporiadaný medzi skladovacími priečinkami 1_ a dopravným zariadením 2 a pohyblivý pozdĺž radu skladovacích priečinkov 1, ktorý je známy napríklad z DE 42 36 507.
V nasledujúcom bude pre zjednodušenie opísaný vynález na príklade radenia v dvoch triediacich cykloch, pretože pre odborníka je zrejmé, ako spôsob podľa vynálezu zovšeobecniť pre viac ako dva triediace cykly. Obvykle sa v prvom triediacom cykle triedi podľa aspoň jedného významného miesta (podľa najmenšej platnej číslice ’ least signlficant digit, LSD). Plán triedenia je pritom upravený tak, že pokiaľ možno sa zabráni úplnému naplneniu jednotlivých skladovacích priečinkov. Toto optimal izovanie je možné preto, že podľa skúseností nárast zásielok pre určité miesto určenia kolísa iba obmedzene o staticky zistenú strednú hodnotu, ktorá sa zistí meraniami, a ktorá môže byť základom pre plán triedenia. Počas prvého triediaceho cyklu sa podľa spôsobu podľa vynálezu nevyprázdni žiaden skladovací priečinok 1.. Po skončení triediaceho cyklu sa zásielky 3 pomocou prekladacieho mostíka 6 preložia priamo zo skladovacieho priečinku 1, do prepravných schránok 4, pričom skladovacie priečinky £ upravené 2a sebou sa vyprázdňujú do prepravnej schránky 4 po sebe, dokiaľ nie sú naplnené. Prekladací mostík 6 tvorí priebežnú klznú dráhu medzi vždy jedným skladovacím priečinkom 1. a dopravným zariadením 2, usporiadaným proti nemu. Týmto spôsobom sa prakticky zabráni vzniku čiastočne naplnených prepravných schránok 4, čím sa minimalizujú aj eventuálne problémy, spojené s preklopením stohov zásielok vo vnútri prepravných schránok 4.
Naplnené prepravné schránky 4 sa usporiadajú za sebou v dopravnom zariadení 2. S výhodou je dopravné zariadenie 2 vytvorené vo forme dopravného pásu, ktorého šírka zodpovedá približne šírke použitých prepravných schránok 4. Vyprázdnenie skladovacích priečinkov 1. do prepravných schránok 4 a usporiadanie prepravných schránok 4 vo vnútri dopravného zariadenia 2, prípadne na dopravnom páse, sa pritom vykonáva s dodržaním poradia. Ak obsahuje napríklad uvedené významné miesto zostupné poradie elementov a, b, c, d, e, f, g, h, i_, k, vykoná sa, ako je znázornené na obr. 1, vyprázdnenie skladovacích priečinkov 1. v slede k, £, h, a, f, e, d, c, b, a a v každej prepravnej schránke 4 sú zásielky 3 usporiadané tak, že najvyäžie elementy významného miesta sa ukladajú na konci prepravnej schránky 4, najnižšie sa ukladajú vpredu. Prepravné schránky 4 sa uložia na dopravný pás tak, že koniec prepravnej schránky 4, nasadenej na dopravný pás novo, susedí s prednou stranou prepravnej schránky 4 už na dopravnom páse uloženej. Toto usporiadanie sa s výhodou dosiahne tak, že prekladací mostík 6 má lievikovité asymetrické predĺženie. Týmto účelným usporiadaním a dopravou prepravných schránok 4 sa zabráni tomu, aby sa sled prepravných schránok 4, a tým aj integrita poradia, poružili..
Opísaný spôsob prekladania sa v zariadeniu na triedenie listov podľa obr. 1 vykonáva nasledovne: prekladací mostík 6 sa pohybuje obsluhujúcou osobou pozdĺž radu skladovacích priečinkov 1_, a síce v poradí k, i_, h, g, f, e, d, c, b, a skladovacích priečinkov 1., to znamená na obr. 1 sprava doľava. Pritom Ide obsluhujúca osoba za prekladacím mostíkom 6, naddvihne pravou rukou deliaci nôž, používaný obvykle v skladovacích priečinkoch 1_ na stabilizáciu zásielok 3, oprie sa ľavou rukou o na sebe naskladané zásielky 3, premiestni deliaci nôž späť stĺpec zásielok do východiskovej oboma rukám i polohy a následne posunie do prepravnej schránky 4 nachádzajúcej sa na prekladacom mostíku 6.
V pr í páde, že stĺpec zásielok 3 už nemá v prepravnej schránke 4 k dispozícii dostatok miesta, odoberie sa najskôr zo skladovacieho priečinku 1. časť stĺpca a zbytok sa opäť zaistí deliacim nožom. Naplnená prepravná schránka 4 sa natočí na dopravný pás, čo v príklade na obr. 1 zodpovedá otočnému pohybu obslužnej osoby doľava, takže posledná vložená zásielka 3 v prepravnej schránke 4 je teraz na strane prepravnej schránky 4 privrátenej k vstupnému modulu. Následne odoberie obslužná osoba prázdnu schránku 4 a začne ju znovu naplňovať ostatnými zásielkami 3. S výhodou končí dopravný pás pred vstupným modulom, takže prepravná schránky 4 môžu byť do vstupného modulu zasunuté, respektíve preložené jednoducho.
V druhom triediacom cykle sa zásielky 3 triedia podľa najvýznamnejšieho miesta (najvýznamnejšej číslice = most slgnificant digit, MSD) a ukladajú do skladovacích priečinkov
1_, pričom vhodne optimal izovaným plánom triedenia je zaručené, že aj v druhom triediacom cykle sa skladovacie priečinky 1 pokiaľ možno nepreplňujú. Po skončení triedenia sa skladovacie priečinky 1_ rovnaký spôsobom vyprázdnia do prepravných schránok 4 a prepravné schránky 4 sa umiestnia na dopravný pás, rovnako ako pri prvom triediacom cykle. Z dopravného pásu sa prepravné schránky 4 odoberajú v príslušnom slede, premiestňujú do vhodných vozíkov a privádzajú k ďalšiemu spracovan i u.
Spôsob podľa vynálezu nie je prirodzene vhodný iba na použitie prepravných schránok 4.
Skôr j e možné po prvom triediacom cykle zásielky 3 bezprostredne zo skladovacích priečinkov X odoberať a na prekladacom mostíku 6 posunovať na dopravný pás, aby boli zásielky 3 následne privádzané k vstupnému modulu s dodržaným poradím. Na to je iba potrebné, aby bolo zaručené, že stĺpce alebo stohy zásielok 3 boli umiestnené na dopravnom páse tesne za sebou, takže sa zabráni preklopeniu zásielok 3. Toto je možné dosiahnuť napríklad vhodne riadeným dodatočným vedením dopravného pásu, ktorým sú zásielky 3 umiestnené na dopravnom páse privádzané k prekladaciemu mostíku 6 pri vybratí vždy príslušného páru stĺpcov.
V nasledujúcom bude ilustrované dimenzovanie triediaceho zariadenia s 200 skladovacími priečinkami so stohovacou kapacitou vždy 350 zásielok pre prípad 2000, pripadne 1500 zásielok na jedného doručovateľa.
V zariadení s 200 skladovacími priečinkami s náplňou vždy
350 zásielok môže byť maximálne spracované v jednom triediacom postupe 70 000 zásielok. Aby existovala rezerva pre rôzne hrúbky zásielok a nerovnomerne plnené skladovacie priečinky, pracuje sa iba so 70 % maximálnej kapacity, teda s asi 50 000 zás i e1ok. Predpok1adá sa, že každý doručovateľ musí obslúžiť
800 miest doručení.
To znamená, že napríklad pri počte 2 000 zásielok na jedného doručovateľa je vždy pre každý triediaci postup potrebné 25 doručovateľov. Pri počte 200 skladovacích priečinkov je maximálne k dispozícii 200 x 200 miest doručenia (pozri napríklad uvedená správa Proceedings USPS Advanced Technology Conference, Washington, 2. 12. 1992, str. 1061 - 1074). V nasledujúcej tabuľke je prehľadne zhrnutá situácia pre vyššie opísané rôzne počty zásielok na jedného doručovate ľa.
Príklad A B
Zás i e1ky/doručovate ľχ 2000 1500
Miesta doručenía/doručovateľ* 800 800
Počet doručovateľov na triediaci postup 25 33
Celkový počet miest doručenia 20 000 26 400
K dispozícii je (200 x 200) 40 000 40 000
x = priemerné hodnoty
Z tabuľky vyplýva, že v príkladu A v prvom triediacom postupe môžu byť každému miestu určenia (smeru) priradené ešte dve skladovací priečinky, a v príklade B môžu byť pre každé druhé miesto určenia priradené ešte dve skladovacie priečinky. V takom prípade sa najskôr naplní prvý skladovací priečinok, a potom sa vykoná preradenie na druhý, susedný skladovací priečinok. V nasledujúcom bude presnejšie opísaný spôsob radenia pre príklad A. V prvom triediacom cykle sa vloží do sk1adovac í ch pr i eči nkov
1 + 2·· DSN
3 + 4: DSN
4
5 + 6: DSN
atď.
199 + 200: DSN
001 , 101 , 201 , 301,
002, 102, 202, 302,
003, 103, 203, 303,
100, 200, 300, 400,
401 , 501 , 601 , 701
402, 502, 602, 702
403, 503, 603, 703
500, 600, 700, 800,
pričom miesta doručenia doručovateľa sú označené skratkou DSN (z anglického delivery sequence number = poradové číslo dodávky).
Ako už bolo znázornené vyššie, začína sa pri prekladaní zásielok 3 do prepravných schránok 4 zozadu, takže najvyššie hodnoty DSN sú uložené na konci prepravnej schránky 4 a najnižšie hodnoty naproti tomu vpredu. Na obr. 2 je znázornený pre príklad A obsah zásielok 3 v prepravnej schránke 4 po vyložení 1. až 8. skladovacieho priečinku 1, pričom poradovým číslom 8 je označený jeden skladovací priečinok 1_. Na konci prepravnej schránky 4 je uložený obsah
5. a 6. skladovacieho priečinku 1., zatiaľ čo obsah 1. a 2. skladovacieho priečinku 1_ sa nachádza vpredu. Ak sa preto po prvom triediacom cykle zásielky 3 odoberajú z prepravnej schránky 4, rozdelia sa v druhom triediacom cykle ako prvý obsah 1 . skladovacieho priečinku 1_, a je umiestnený po druhom triediacom cykle na prednom konci príslušných skladovacích priečinkov 1_, do ktorých boli zásielky 3 uložené.
V druhom triediacom cykle má každý doručovateľ v príklade A 8 skladovacích priečinkov X, do ktorých sú zásielky 3, ako je znázornené na obr. 3, roztriedené. Potom sú zásielky 3 s označením DSN 1 - 100 v prvom skladovacom priečinku 1_, zásielky 3 s označením DSN 101 - 200 v druhom skladovacom priečinku 1. atď. , a zásielky 3 s označením DSN 701 - 800 sú vytriedené v 8. skladovacom priečinku 1_. Doručovatelia, ktorí majú doručiť len 700 alebo 600 DSN (dodávok), potrebujú podľa toho menej skladovacích priečinkov χ; pri počte väčšom ako 800 DSN (dodávok) je potrebný príslušne väčší počet skladovacích priečinkov 1_. Aby sa dospelo k usporiadaniu zásielok 3 v prepravnej schránke 4 s dodržaním poradia, vykoná sa preloženie zo skladovacích priečinkov 1 na obr. 3 do prepravných schránok 4 sprava doľava. Tým vzniknutá postupnosť zásielok 3 v prepravných schránkach 4 je napríklad znázornená na obr. 4. Opäť je zrejmé, že zásielky 3 s najnižšími označeniami DSN sú v prednej časti prepravných schránok 4 a zásielky 3 s vyššími označeniami DSN sú uložené v zadnej časti prepravných schránok 4.
Pri spôsobe podľa vynálezu je vhodne optimalizovaným plánom triedenia zaručené, že skladovacie priečinky 1 môžu byť preplnené len s malou pravdepodobnosťou. Pre nepravdepodobný prípad, že predsa len dôjde k preplneniu, sú pre každý rad skladovacích priečinkov £ priradi teľné dva až tri voľné skladovacie priečinky, ktoré sa vhodnou signalizáciou pri vyprázdňovaniu skladovacích priečinkov 1 zapoja do poradia. Ak je teda jeden skladovací priečinok 1 úplne plný, priradí sa tomuto miestu určenia (smeru) jeden z voľných skladovacích priečinkov, do ktorého sa nasledovne budú ukladať príslušné zásielky 3. Pri vyprázdňovaní skladovacích priečinkov 1 sa obsluhujúcej osobe oznámi, napríklad blikajúcou žiarovkou, odohranie náhradného skladovacieho priečinku a potvrdenie tejto skutočnosti. Ktorý náhradný skladovací priečinok sa odober1e, sa znázorní na displej i.
V dôsledku toho pritom dochádza iba k malým výnimkám porád í vyprázdneni a skladovacích priečinkov 1_, zatiaľ čo všeobecne nie sú počas spôsobu potrebné žiadne zmeny.
Pre zvlášť je dnoduché bezpečné vyprázdnen i e skladovacích priečinkov 1. sa použijú skladovacie prepravné schránky s pohyblivým dnom, znáne z DE 38 23 644. Tieto prepravné schránky umožn1a priame sk1adan i e zás i e1ok zo skladovacieho priečinku na seba, bez toho aby museli byť zásielky obsluhujúcou osobou naddvihávané alebo zdvíhané nad okraj prepravnej schránky.
Navyše umožňuje použitie týchto prepravných schránok taktiež priame presunutie zásielok z prepravnej schránky do vkladacieho priečinku vstupného modulu. Pretože sú zásielky vo vnútri prepravnej schránky nasmerované na skladovaciu hranu, nie je potrebné vykonávať nové vyrovnávanie zásielok.
V predchádzajúcom texte sa pre zjednodušenie opisovalo triediace zariadenie iba s jedným radom skladovacích priečinkov 1_. Obvyklé sú však niekoľkodenné usporiadania skladovacích priečinkov 1_. Vzhľadom k tomu sa v spôsobe podľa vynálezu použije výškovo prestaviteľný prekladací mostík 6, pri ktorom sa môže jeho klzná rovina vždy zdvíhať alebo znižovať na úroveň dna skladovacích priečinkov 1_. Potom je oproti každému radu (vetvy) skladovacích priečinkov usporiadané jedno dopravné zariadenie, respektíve dopravný pás. Aby sa z rôznych výšok dopravných pásov zásielky mohli dopravovať do výšky vkladacieho zariadenia vstupného modulu, použije sa na vyrovnanie týchto výšok pohyblivý mostík.

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob triedenia zásielok v cyklickom slede v niekoľkých triediacich postupoch v zariadení na rozdeľovanie listov s radom skladovacích priečinkov , vyznačuj úsa tým, že triedenie zásielok do skladovacích priečinkov (1) sa vykonáva podľa plánu triedenia, podľa ktorého sa každý alebo takmer každý skladovací priečinok (1) pri jednom triediacom postupe naplní najviac do svojej maximálnej plniacej kapacity, pričom, v prípade, že je jeden skladovací priečinok (1) celkom naplnený, priradí sa mu priečinok, do ktorého sa vykoná ďalšie ukladanie, že počas jedného triedenia sa skladovacie priečinky (1) nevyprázdnia, a že vždy po skončení jedného triediaceho postupu sa s dodržaním sledu vykoná preloženie zásielok zo skladovacích priečinkov (1) do dopravného zariadenia (2), usporiadaného proti skladovacím priečinkom (1).
  2. 2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že na preloženie do dopravného zariadenia (2) alebo do prepravných schránok (4) sa použije prekladací mostík (6), r pohyblivý pozdĺž radu skladovacích priečinkov (1).
  3. 3. Spôsob podľa nárokov la 2, vyznačujúci sa tým, že prepravné schránky (4) sa pri prekladaní naplnia vždy až do svojej maximálnej úložnej kapacity.
  4. 4. Spôsob podľa nárokov laž 3, vyznačujúci sa tým, že sa vykoná signalizácia viditeľná pre obsluhujúcu osobu, ak sa má vykonať ukladanie do náhradného skladovacieho priečinku.
  5. 5. Spôsob podľa nárokov laž 4, vyznačujúci sa t ý m, že jednému miestu (smeru) určenia sa priradí viac ako jeden skladovací priečinok (1).
  6. 6. Spôsob podľa nárokov 1 až 5, vyznačujúci sa tým, že prepravné schránky (4) sa po vykonanom preložení pre ďalSie spracovanie zásielok umiestni na dopravný pás (2).
  7. 7. Spôsob podľa nárokov laž 6, vyznačujúci sa tým, že pre priame skladovanie zásielok sa použijú prepravné schránky (4) s pohyblivými dnami.
  8. 8. Spôsob podľa nárokov 1 až 7, vyznačujúci sa tým, že pri niekoľkodennom usporiadaní skladovacích priečinkov (1) sa vykoná preloženie na dopravné pásy usporiadané nad sebou.
SK1153-94A 1993-01-28 1994-01-25 Mail sorting system SK115394A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4302231A DE4302231C2 (de) 1993-01-28 1993-01-28 Verfahren zum Sortieren von Sendungen in der Verteilgangsequenz bei Briefverteilanlagen
PCT/EP1994/000197 WO1994016829A1 (de) 1993-01-28 1994-01-25 Verfahren zum sequentieren von sendungen bei briefverteilanlagen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK115394A3 true SK115394A3 (en) 1995-04-12

Family

ID=6479044

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1153-94A SK115394A3 (en) 1993-01-28 1994-01-25 Mail sorting system

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5421464A (sk)
EP (1) EP0634957B1 (sk)
JP (1) JP3333209B2 (sk)
AT (1) ATE152937T1 (sk)
AU (1) AU671532B2 (sk)
BR (1) BR9403897A (sk)
CA (1) CA2133100C (sk)
CZ (1) CZ233594A3 (sk)
DE (2) DE4302231C2 (sk)
FI (1) FI944481A0 (sk)
NO (1) NO943590L (sk)
PL (1) PL305434A1 (sk)
RU (1) RU94045282A (sk)
SK (1) SK115394A3 (sk)
WO (1) WO1994016829A1 (sk)

Families Citing this family (46)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH07185472A (ja) 1993-12-28 1995-07-25 Hitachi Ltd 紙葉類区分装置
JP3389717B2 (ja) * 1994-12-22 2003-03-24 株式会社日立製作所 紙葉類区分方法及びその装置
DE19520057C2 (de) * 1995-06-06 2000-05-18 Siemens Ag Verfahren und Vorrichtung zur Verteilung von Briefsendungen
DE19528803C1 (de) * 1995-08-05 1997-01-30 Licentia Gmbh Verfahren zum Sortieren von Sendungen
US5730299A (en) * 1995-11-30 1998-03-24 Automated Mailing Systems Corp. Automated insert verification for inserting machine and method
US5871209A (en) * 1996-03-01 1999-02-16 Currency Systems International, Inc. Cassette based document handling system
JPH09239325A (ja) * 1996-03-11 1997-09-16 Hitachi Ltd 郵便物配達順並べ替え区分方法および装置
JP3793599B2 (ja) * 1996-03-19 2006-07-05 日立オムロンターミナルソリューションズ株式会社 紙葉類区分装置
DE19625007C2 (de) * 1996-06-22 2000-03-02 Siemens Ag Verfahren zur Verteilreihenfolgesortierung
EP0827786B1 (de) * 1996-09-09 2002-04-10 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren und Einrichtung zum Steuern einer Vorrichtung zum Verteilen von Sortiergutstücken auf physikalische Zielstellen
DE19647973C1 (de) 1996-11-20 1997-09-25 Aec Electrocom Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Verteilung von Sendungen
AU735541B2 (en) * 1996-12-19 2001-07-12 Siemens Aktiengesellschaft Apparatus and method for transposing sorted goods into an ordered sequence
EP0862953B1 (en) * 1997-03-07 2002-06-19 Nec Corporation Sheet classifying apparatus and method
DE19714184C2 (de) * 1997-04-07 2002-01-10 Siemens Ag Einrichtung zum Sortieren flacher Sendungen in mehreren Sortiergängen
IT1295970B1 (it) * 1997-11-14 1999-05-28 Finmeccanica Spa Metodo di sequenziazione di oggetti postali.
DE19825925A1 (de) * 1998-06-10 1999-12-23 Siemens Ag Verfahren und Einrichtung zum Sortieren von Sendungen
SE513167C2 (sv) * 1998-12-03 2000-07-17 Bjoern Johansson Förfarande för lagerhantering av staplingsbara lagerobjekt
DE19943362A1 (de) * 1999-09-10 2001-03-22 Siemens Ag Einrichtung und Verfahren zum Ordnen von flachen Sendungen
US6283304B1 (en) 1999-09-15 2001-09-04 Pitney Bowes Inc. Method for sorting mailpieces
DE19947259C1 (de) 1999-09-30 2000-09-28 Siemens Ag Verfahren und Vorrichtung zum Sortieren von Sendungen
IT1307718B1 (it) * 1999-10-07 2001-11-14 Elsag S P A Metodo di ottimizzazione di un processo di sequenziazione di oggettipostali.
US7112031B2 (en) * 2001-03-30 2006-09-26 Siemens Energy & Automation Inc. Method and apparatus for mechanized pocket sweeping
DE10145295A1 (de) 2001-09-14 2003-04-24 Siemens Dematic Ag Verfahren zur Verteilreihenfolgesortierung
US6749194B2 (en) * 2001-12-05 2004-06-15 Lockheed Martin Corporation Drop pocket stack height and object count monitoring system and method
US6688593B1 (en) * 2002-07-31 2004-02-10 Pitney Bowes Inc. Envelope transport turn module and ramp for an output portion of an inserter system
US6881916B2 (en) * 2003-02-13 2005-04-19 Lockheed Martin Corporation Flats sequencing system and method of use
DE10310760B3 (de) * 2003-03-12 2004-09-02 Siemens Ag Verfahren zum Sortieren von Sendungen nach ihren Zieladressen
US7723633B2 (en) 2003-07-31 2010-05-25 Lockheed Martin Corporation Sequencing system and method of use
US7528339B2 (en) 2003-07-31 2009-05-05 Lockheed Martin Corporation Sequencing system and method of use
JP2006000684A (ja) * 2004-06-15 2006-01-05 Toshiba Corp 予備スタッカを自動的に切り換える紙葉類処理装置
FR2883778B1 (fr) * 2005-03-29 2007-04-27 Solystic Sas Procede de traitement d'envois postaux avec debordement dynamique
US7278568B2 (en) * 2005-07-01 2007-10-09 United Parcel Service Of America, Inc. Mail sorting systems and methods
DE102007004133A1 (de) 2007-01-26 2008-08-07 Siemens Ag Verfahren zur Verteilreihenfolgensortierung
FR2913614B1 (fr) 2007-03-16 2009-04-10 Solystic Sas Procede de tri d'envois en mode flip/flop
DE102007031315A1 (de) 2007-07-05 2009-01-08 Siemens Ag Verfahren und Einrichtung zum Sortieren von Gegenständen nach der Zustellreihenfolge in mehreren Durchläufen
DE102008003539A1 (de) 2008-01-08 2009-07-09 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren und Vorrichtung zum Gangfolgesortieren flacher Postsendungen
DE102008006752A1 (de) * 2008-01-30 2009-08-06 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren und Vorrichtung zum Sortieren von flachen Gegenständen in mehreren Sortierläufen
DE102008058843A1 (de) 2008-11-14 2010-05-20 Siemens Aktiengesellschaft Sortieranlage mit mehreren Ausgabeeinrichtungen und Sortierverfahren
DE102008062841A1 (de) 2008-11-25 2010-06-02 Siemens Aktiengesellschaft Sortieranlage mit einer Fördereinrichtung
DE102009011428A1 (de) 2009-03-03 2010-09-16 Siemens Aktiengesellschaft Sortierverfahren und Sortieranlage mit zwei verschiedenen Gruppen von Ausgabeeinrichtung
DE102009016559A1 (de) 2009-04-06 2010-10-07 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren und Vorrichtung zum Sortieren von flachen Gegenständen
DE102009051663A1 (de) * 2009-11-02 2011-05-05 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren und Vorrichtung zum Transportieren und Sortieren von Gegenständen mittels eines Behälters
DE102009053051A1 (de) * 2009-11-16 2011-05-26 Siemens Aktiengesellschaft Vorrichtung und Verfahren zum Sortieren von Gegenständen
DE102011087370A1 (de) * 2011-11-29 2013-05-29 Siemens Aktiengesellschaft Sortieranlage und Sortierverfahren mit zwei Arten von Sortierendstellen
JP2015150478A (ja) * 2014-02-12 2015-08-24 株式会社東芝 区分装置および区分設定情報の生成方法
CN108722882B (zh) * 2018-04-28 2020-09-01 江苏华章物流科技股份有限公司 智能分拣打包系统及其分拣打包方法

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3913725A (en) * 1972-06-26 1975-10-21 Spra Con Co Conveyor loading system
JPS57135542U (sk) * 1981-02-18 1982-08-24
DE3823644C2 (de) * 1988-07-13 1994-12-01 Licentia Gmbh Vorrichtung zum Beladen eines wannenförmigen Behälters mit einem Stapel aus hochkant stehenden flachen Gegenständen
US5097960A (en) * 1990-03-23 1992-03-24 Westinghouse Electric Corp. Multiple pass document sorting machine utilizing automatic sweeping
US5097959A (en) * 1990-03-27 1992-03-24 Westinghouse Electric Corp. Multiple pass document sorting machine utilizing automatic sweeping and multiple recirculation trays
US5119954A (en) * 1990-03-29 1992-06-09 Bell & Howell Company Multi-pass sorting machine

Also Published As

Publication number Publication date
US5421464A (en) 1995-06-06
DE4302231A1 (de) 1994-08-18
PL305434A1 (en) 1995-01-09
BR9403897A (pt) 1999-09-08
FI944481A (fi) 1994-09-27
JPH07509660A (ja) 1995-10-26
DE4302231C2 (de) 1995-08-10
ATE152937T1 (de) 1997-05-15
AU5999294A (en) 1994-08-15
NO943590L (no) 1994-09-28
CA2133100C (en) 2004-01-20
NO943590D0 (no) 1994-09-27
EP0634957B1 (de) 1997-05-14
AU671532B2 (en) 1996-08-29
DE59402719D1 (de) 1997-06-19
JP3333209B2 (ja) 2002-10-15
WO1994016829A1 (de) 1994-08-04
FI944481A0 (fi) 1994-09-27
CZ233594A3 (en) 1995-08-16
EP0634957A1 (de) 1995-01-25
RU94045282A (ru) 1996-08-20
CA2133100A1 (en) 1994-07-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK115394A3 (en) Mail sorting system
US6126017A (en) Device and method for sorting objects using buffer receptacles at sorting outlets
CN110431092B (zh) 用于分拣商品的方法和用于执行方法的分拣设备
US5230206A (en) Method of and system for making up consignments of articles
US9346083B2 (en) Mail carrier sequencer
JPS5836810A (ja) 紙葉類群の搬送装置
US20110066572A1 (en) System and method for sorting items
AU2016272315B2 (en) System for sorting objects in bags
JP2006515229A (ja) 扁平な郵便物を分配順序で選別する方法
ES2900399T3 (es) Instalación para la clasificación de bultos o paquetes postales
JP6310564B2 (ja) 郵便物の小流れを仕分けする方法
KR20070059092A (ko) 우편물 분류 방법 및 장치
US6950724B2 (en) System and method for delivery point packaging
US7540385B2 (en) Device for filling and removing containers for sorted mail
AU2009332838B2 (en) A postal sorting machine with a trolley for handling mailpieces
JPH06218333A (ja) 手紙仕分け設備用の積替えブリッジ
KR20060133524A (ko) 수동으로 처리 가능한 평탄한 우편물을 수동으로 합치기위한 방법
US20060031127A1 (en) Method for collecting goods in a warehouse and for handling returned goods
EP1020234B1 (de) Transportvorrichtung für Sendungsbehälter
JP2004528177A (ja) 郵便物品を仕分けするための方法及び装置
WO2007045492A1 (en) Aiding a filling of a sack with mail items
JP4296254B2 (ja) ピッキング装置及び方法
US20120051874A1 (en) Apparatus and method for sorting with a movable holding device
JPH10277496A (ja) 扁平な送付物を複数の仕分け段階により仕分けするための装置
US20100140053A1 (en) Space-saving sorting plant and method for sorting articles