CZ20021980A3 - Způsob výroby chloridů kyseliny o-chlormethylbenzoové - Google Patents

Způsob výroby chloridů kyseliny o-chlormethylbenzoové Download PDF

Info

Publication number
CZ20021980A3
CZ20021980A3 CZ20021980A CZ20021980A CZ20021980A3 CZ 20021980 A3 CZ20021980 A3 CZ 20021980A3 CZ 20021980 A CZ20021980 A CZ 20021980A CZ 20021980 A CZ20021980 A CZ 20021980A CZ 20021980 A3 CZ20021980 A3 CZ 20021980A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
formula
mol
phosgene
process according
catalyst
Prior art date
Application number
CZ20021980A
Other languages
English (en)
Inventor
Armin Stamm
Roland Götz
Norbert Götz
Jochem Henkelmann
Heinz-Josef Kneuper
Bernd Wolf
Original Assignee
Basf Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Aktiengesellschaft filed Critical Basf Aktiengesellschaft
Publication of CZ20021980A3 publication Critical patent/CZ20021980A3/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/09Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides from carboxylic acid esters or lactones

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Catalysts (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká způsobu výroby chloridů kyseliny o-chlormethylbenzoové vzorce (I),
Cl
Cl kde R1 až R4 mohou být stejné nebo různé a představují vodík, Ci-Czj-alkyl, halogen nebo trif luormethyl, reakcí benzokondenzovaných laktonů vzorce (II),
II kde R1 až R4 mají výše uvedený význam, s plynným nebo kapalným fosgenem, jeho dimery nebo trimery.
Dosavadní stav techniky
O-chlormethylem substituované benzoylchloridy jsou důležité meziprodukty pro výrobu například pesticidně účinných látek, jako jsou popsány v patentových spisech EO-A 460 575, EP-A 463 488, WO 95/18789, WO-95/21154 a WO 97/15552.
O-chlormethylem substituované benzoylchloridy mohou být vyrobeny například reakcí benzokondenzovaných laktonů s thionylchloridem nebo fosgenem.
«
-2 9 ·· «
·· v*
«· ·»β· • 9 ·
9 • » · ♦ · Q
0» «
V EP-A 676 389 se popisuje výroba chloridů kyseliny o-chlormethylbenzoové z benzokondenzovaných laktonů reakci s thionylchloridem v přítomnosti katalyzátoru. Pro dosažení úplné přeměny jsou potřebné reakční teploty 160 až 170 °C, při kterých se thionylchlorid již částečně rozkládá a v důsledku čehož vznikají obtížné vedlejší produkty.
Podle WO 99/16743 se provádí přeměna thionylchloridu v přítomnosti kvartérní amoniové soli a Lewisovy kyseliny při 90 a 100 °C. Kvartérní amoniové soli jsou však z hlediska životního prostředí problematické a mají následující technologické nevýhody. Sublimací může dojít k ucpávání částí zařízení. Kromě toho jsou tyto soli hygroskopické, což vede ke vnášení vody a nadspotřebě chloračního činidla. Amoniové soli také vadí při destilačním čištění chloridu kyseliny o-chlormethylbenzoové.
Provádění reakce s thionylchloridem jako chloračním činidlem je nevýhodné, neboť jako doprovodný produkt syntézy vzniká oxid siřičitý, který se musí dále zpracovávat nebo neutralizovat. Při použití fosgenu jako chloračního prostředku odpadá pouze oxid uhličitý, který se nemusí odstraňovat.
EP-583 589 popisuje způsob výroby chloridů kyseliny o-chlormethylbenzoové fosgenací benzokondenzovaných laktonů v přítomnosti katalyzátoru při 170 až 180 °C. Fosgen je za těchto podmínek na rozdíl od thionylchloridu sice termicky stabilní, avšak manipulace s fosgenem a jeho zdržení v chladiči při zvýšených teplotách zvyšuje bezpečnostně technickou náročnost. Kromě toho je reakční produkt za těchto podmínek silně tepelně namáhán, což vede k jeho částečnému rozkladu.
Podle WO 97/12854 se jako speciální typ katalyzátoru pro tuto reakci používají triarylfosfinoxidy, čímž je možno upustit od použití chlorovodíku, což však nevede k žádnému zlepšení potřebných reakčních podmínek pokud jde o nevhodně
vysoké reakčni teploty a opatření. nezbytná bezpečnostně technická
Podstata vynálezu
Cílem předloženého vynálezu proto bylo nalézt
ekonomický a technologicky vhodný způsob výroby chloridů
kyseliny o-chlormethylbenzoové, který nemá výše uvedené nevýhody a přesto poskytuje vysoké výtěžky.
V souladu s tím byl nalezen výše zmíněný způsob, který se vyznačuje tím, že se reakce provádí s fosgenem, jeho dimery nebo trimery, v přítomnosti katalytického množství Lewisovy kyseliny a katalytického množství fosgenačního katalyzátoru.
Do reakce vstupují benzokondenzované laktony (ftalidy) obecného vzorce (II),
kde R1 až R4 mohou být stejné nebo různé a představují vodík, Ci-C4-alkyl, halogen (fluor, chlor, brom nebo jod) nebo trifluormethyl. S výhodou se použije nesubstituovaný ftalid.
Jako chlorační prostředek se s výhodou použije plynný nebo kapalný fosgen. Dále mohou být použity také dimery (trichlormethylester kyseliny chlormravenčí, difosgen) nebo trimery fosgenu (bis(trichlormethyl)ester kyseliny uhličité, trifosgen) nebo směsi těchto chloračních prostředků.
•4Jako fosgenační katalyzátory jsou vhodné zejména dusíkaté a fosforečné sloučeniny. V úvahu připadají N, N-disubstituované formamidy, hexaalkylguanidiové soli, trialkylfosfiny nebo v arylové části popř. substituované triarylfosfiny, trialkylfosfinoxidy nebo v arylové části popř. substituované tríarylfosfinoxidy, substituované nebo imidazoly pyridiny.
vzorce (lila) jakož i Zvláště výhodné sou pyridiny
N-substituované nesubstituovaná obecného
R· lila kde R představuje vodík nebo methyl, a fosfinoxidy vzorce (Illb),
Illb
R'
JU
P—
R' ' kde R' až R' mohou být stejné nebo různé a představují Ci-Cio-alkyl nebo nesubstituovaný nebo C1-C4-alkylem substituovaný fenyl, a index n představuje 0 nebo 1. Zvláště výhodný je 3-methylpyridin (β-pikolin) a nesubstituovaný trifenylfosfinoxid.
Použití kapalných trialkylfosfinoxidů má zvláštní technologické výhody (zamezení manipulace s pevnou látkou, jednoduché vynášení destilačního zbytku při čištění). Zde přicházejí v úvahu například tri-C6-C8-alkylf osf inoxidy, dostupné pod obchodním názvem Cyanex® (např. Cyanex® 923 firmy Cyanamid). Zvláště se osvědčily kapalné trialkylfosfinoxidy v kombinaci s Lewisovými kyselinami jako
-5 jsou tri(Ci-C4-alkyl)ester kyseliny borité a kyselina boritá.
Fosgenační katalyzátor se přidává zpravidla v množství 0,1 až 20 % mol., vztaženo na vsazené množství benzokondenzovaného laktonu, s výhodou v množství 1 až 10 % mol.
Jako Lewisovy kyseliny jsou vhodné zejména sloučeniny boru, jako zejména BF3, BC13 popř. jejich komplexy s kyslíkatými, sirnými nebo dusíkatými sloučeninami, tri(Cx-C4-alkyl)ester kyseliny borité a kyselina boritá H3BO3. Kromě toho přicházejí v úvahu A1C13, alkylaluminiumdichloridy a dialkylaluminiumchloridy jakož i heterogenní, v Lewisově smyslu kyselé hlinitokřemičitany zeolitového typu. Zvláště výhodné jsou BF3, BC13 a jejich komplexy s etherem (zejména diethyletherem), vodou (dihydrát), alkoholem (zejména methanolem), sulfidem (zejména dimethylsulfidem) a aminem (zejména ethylaminem). Zvláště vhodné jsou například BF3-etherát a BF3-dihydrát.
Zvláště výhodně se jako Lewisovy kyseliny použijí kyselina boritá nebo tri(Ci~C4-alkyl)ester kyseliny borité. Takovéto způsoby poskytují vynikající výtěžky a mají tu výhodu, že reakční směsi jsou prosté fluoridových iontů. Tím se, oproti analogickým reakcím s BF3 jako Lewisovou kyselinou, zjednodušuje technologické zařízení.
Lewisovy kyseliny se přidávají v množství 0,1 až 20 % mol., vztaženo na přidané množství benzokondenzovaného laktonu, s výhodou 0,5 až 5 % mol.
Podle dalšího výhodného provedení způsobu se jako katalyzátorový systém použije předem vytvořený komplex Lewisovy kyseliny a fosgenačního katalyzátoru. Zpravidla se tento komplex použije v koncentraci 0,1 až 20 % mol., vztaženo na použité množství benzokondenzovaného laktonu. S výhodou se jako katalyzátor použije komplex BF3 a methyl-6-
substituovaného pyridinu, zvláště výhodný je komplex BF3-p-pikolin.
Volitelně může být, paralelně se zaváděním fosgenu, pro urychlení otevírání kruhového řetězce zaváděn chlorovodík. S výhodou se však od zavádění chlorovodíku v průběhu syntézy upustí.
Dále může být výhodné použít heterogenní, v Lewisově smyslu kyselé katalyzátory, jako např. zeolity faujasitového typu, u kterých jsou vyměnitelné kationty částečně nebo zcela nahrazeny protony. Heterogenně katalyzovaná reakce má tu výhodu, že se může provádět v pevném loži. Heterogenní katalyzátor se použije v množství 0,01 až 10 % hmotn., s výhodou 0,1 až 1 % hmotn., vztaženo na použité množství benzokondenzovaného laktonů.
Reakční teplota je obecně 110 až 200 °C, s výhodou 130 až 160 °C.
Způsob se s výhodou provádí bez rozpouštědla. Je však také možné přidat rozpouštědlo inertní vůči fosgenu. Inertní rozpouštědla jsou např. aromatické uhlovodíky jako toluen, o-, m- nebo p-xylen nebo jejich směsi, chlorované aromatické uhlovodíky jako chlorbenzen nebo dichlorbenzeny nebo cyklické karbonáty, jako ethylen- nebo propylenkarbonát.
Způsob je možno provádět jak kontinuálně, tak také diskontinuálně.
Příklady provedení vynálezu
Následující příklady slouží pro bližší objasnění způsobu.
Obecný experimentální postup pro všechny příklady:
-7 • · · » · · • · · 4 « 4 4
4 4 «44 «4 4 4* 4444
Do fosgenační aparatury sestávající z 1-litrového dvouplášťového reaktoru s nasazenou kaskádou intenzivního chlazení byly předloženy vždy 2 moly (268 g) ftalidu a roztaveny vždy s příslušným množstvím katalyzátorového systému. Po ohřátí na 140 °C byl tak dlouho zaváděn plynný fosgen, až již nebyl spotřebováván žádný fosgen (což je zjistitelné z poklesu vnitřní teploty). Poté bylo jednu hodinu mícháno při 140 °C a poté byl dusíkem při 100 °c vystripován přebytečný fosgen. Ve zvolených příkladech byl produkt izolován frakční destilací při tlaku 1 mbar a teplotě 93 až 95 °C.
Příklad 1
Jako katalyzátor bylo přidáno 9,3 g (0,1 molu, % mol.) β-pikolinu (3-methylpyridin) a 7,9 g (0,04 molu, % mol.) komplexu BF3-diethylether („BF3-etherátu).
V průběhu 8 h bylo při 140 až 145 °C přidáno celkem 218 g (2,18 molu) fosgenu v plynném stavu. Reakční produkt (387 g) obsahoval po vystripování přebytečného fosgenu 95 % GCplochy o-chlormethylbenzoylchloridu a 2,5 % GC-plochy nezreagovaného ftalidu. Destilace surového produktu poskytla 350 g o-chlormethylbenzoylchloridu (93 % teoretického výtěžku) s čistotou 97 %.
Příklad 2
392 g (3 moly) ftalidu bylo zahříváno s 14 g (0,15 molu) β-pikolinu a 12 g (0,06 molu) BF3-etherátu na 140 °C. Při 140 až 145 °C bylo přidáno celkem 342 g (3,42 molu) fosgenu v plynném stavu. Po hodině reakce byl přebytečný fosgen vystripován dusíkem. Reakční produkt (572 g) obsahoval 97 % GC-plochy o-chlormethylbenzoylchloridu a 1 % GC-plochy ftalidu.
Příklad 3 ·
-8Jako katalyzátor bylo přidáno 20 g předem vyrobeného komplexu BF3-p-pikolin. V průběhu 6 h bylo přidáno celkem 230 g (2,3 molu) fosgenu v plynném stavu. Reakční produkt (391 g) obsahoval po vystripování přebytečného fosgenu 97,2 % GCplochy o-chlormethylbenzoylchloridu a 0,7 % GC-plochy ftalidu. Destilace surového produktu poskytla 334 g o-chlormethylbenzoylchloridu (88 % teoretického výtěžku) s čistotou 98,8 %.
Příklad 4
Byly předloženy 2 moly ftalidu (268 g) s 27,8 g trifenylfosfinoxidu (TPPO) (0,1 molu) a 1 g HY-zeolitu GE 1967. Při 140 až 149 °C bylo v průběhu 8 h přidáno celkem 231 g (2,31 molu) fosgenu v plynném stavu. Po hodině reakce při 140 °C byl přebytečný fosgen vystripován dusíkem. Reakční produkt (403 g) obsahoval 78 % GC-plochy o-chlormethylbenzoylchloridu a 6,8 % GC-plochy ftalidu.
Příklad 5
Byly předloženy 2 moly ftalidu (268 g) s 27,8 g TPPO (0,1 molu) a 7,9 g (0,04 molu) BF3-etherátu. Při 140 až 150 °C bylo v průběhu 8 h přidáno celkem 233 g (2,33 molu) fosgenu v plynném stavu. Po hodině reakce při 140 °C byl přebytečný fosgen vystripován dusíkem. Reakční produkt (415 g) obsahoval 88,4 % GC-plochy o-chlormethylbenzoylchloridu a 0,1 % GC-plochy ftalidu. Frakční destilace
surového produktu poskytla 363 g i (96 % teoret. výt. )
o-chlormethylbenzoylchloridu s čistotou 99,8 %.
Příklad 6
Bylo předloženo 268 g (2 moly) ftalidu, 9,3 g (0,1
molu) β-pikolinu a 50 ml 0,1 molárního roztoku BC13 v xylenu.
V průběhu 8 h bylo při 140 až 150 °C přidáno celkem 200 g (2 moly) fosgenu v plynném stavu. Bylo ponecháno reagovat jednu • ·
-9hodinu při 140 °C. Po vystripování přebytečného fosgenu dusíkem bylo získáno 398 g produktu s obsahem 77,2 % GCplochy o-chlormethylbenzoylchloridu a 10,9 % nezreagovaného ftalidu.
Příklad 7
Bylo předloženo 268 g (2 moly) ftalidu, 9,3 g (0,1 molu) β-pikolinu a 3,1 g (0,05 molu) krystalické kyseliny borité (Riedel de Haěn) . V průběhu 7 h bylo při 140 až 150 °C přidáno celkem 245 g (2,45 molu) fosgenu v plynném stavu. Bylo ponecháno reagovat jednu hodinu při 140 °C. Po vystripování přebytečného fosgenu dusíkem bylo získáno 380 g produktu s obsahem 96 % GC-plochy o-chlormethylbenzoylchloridu a 1,4 % nezreagovaného ftalidu. Frakční destilací surového produktu bylo získáno 340 g o-chlormethylbenzoylchloridu (90 % teoret. výt.) s čistotou >97 %.
Příklad 8
Bylo předloženo 268 g (2 moly) ftalidu, 27,8 g (0,1 molu) TPPO a 3,1 g (0,05 molu) krystalické kyseliny borité (Riedel de Haěn) . V průběhu 5 h 45 min bylo při 140 až 150 °C zavedeno celkem 247 g (2,47 molu) fosgenu v plynném stavu. Bylo ponecháno reagovat jednu hodinu při 140 °C. Po vystripování přebytečného fosgenu dusíkem bylo získáno 411 g produktu s obsahem 88 % GC-plochy o-chlormethylbenzoylchloridu a 0,7 % nezreagovaného ftalidu. Frakční destilací surového produktu bylo získáno 358 g o-chlormethylbenzoylchloridu (94 % teoret. výt.) s čistotou 98,5 %.
Příklad 9
Bylo předloženo 268 g (2 moly) ftalidu, 27,8 g (0,1 molu) TPPO a 5,2 g (0,05 molu) trimethylesteru kyseliny borité (Aldrich) . V průběhu 7 h bylo při 140 až 150 °C přidáno celkem 256 g (2,56 molu) fosgenu v plynném stavu.
··· ·
Bylo ponecháno reagovat jednu hodinu při 140 °C. Po vystripováni přebytečného fosgenu dusíkem bylo získáno 410 g produktu s obsahem 87,6 % GC-plochy o-chlormethylbenzoylchloridu a 1,1 % nezreagovaného ftalidu.
Příklad 10
Byly předloženy 2 moly ftalidu, 34,8 (0,1 molu) Cyanex 923 (od firmy Cyanamid) a 3,1 g (0,05 molu) kyseliny borité. V průběhu 4 h bylo při 141 až 150 °C zavedeno celkem 257 g (2,57 molu) fosgenu. Bylo ponecháno reagovat jednu hodinu při 140 °C a přebytečný fosgen byl vystripován dusíkem. Surový produkt v množství 417 g byl frakčně destilován. Bylo získáno 352 g (93 % teoret. výt.) o-chlormethylbenzoylchloridu s čistotou 98,7 %.
Příklad 11
141 až 150 °C Bylo ponecháno
Byly předloženy 2 moly ftalidu, 34,8 (0,1 molu) Cyanex
923 (od firmy Cyanamid) a 5,2 g (0,05 molu) trimethylesteru kyseliny borité. V průběhu 6 h bylo při zavedeno celkem 244 g (2,44 molu) fosgenu reagovat jednu hodinu při 140 °C a přebytečný fosgen byl vystripován dusíkem. Surový produkt v množství 411 g byl frakčně destilován. Bylo získáno 357 g (94 % teoret o-chlormethylbenzoylchloridu s čistotou 97,7 %.
výt. )
Srovnávací příklad I vzhledem k WO 99/16743
Podle obecného pokusného postupu bylo použito 9,1 g triethylamoniumchloridu (TEBA) (0,04 mol, 2 % mol.) a 7,9 g BF3-etherátu (0,04 mol, 2 % mol.) jako katalyzátorové směsi. V průběhu 11 h bylo přidáno celkem 45 g (0,45 molu) fosgenu v plynném stavu při reakční teplotě nejprve 95 až 100 °C (3 h) , později při 140 °C. Po následné reakci po dobu 1 h při 140 °C a vystripován! fosgenu obsahoval surový produkt jen 7,7 % GC-plochy o-chlormethylbenzoylchloridu a 91 %
- 11 • fc fcfc fcfcfc· fcfc ·· • fc fcfc fcfc · fcfc·· • · · · · fc· * • fcfc fcfc · ··· · • · fcfcfc fcfc* fcfcfcfc·· fcfc · fcfc fcfcfcfc nezreagovaného ftalidu.
Srovnávací příklad I ukazuje, že za podmínek preferovaných podle WO 99/16743 není fosgenační reakce proveditelná.
Srovnávací příklad II vzhledem k EP-A 583 589
Byly předloženy 2 moly ftalidu a 18,6 g β-pikolinu (0,2 molu, 10 % mol.). Při 142 až 152 °C bylo v průběhu 10 h současně přidáno 209 g (2,1 molu) fosgenu a 154 g HC1 v plynném stavu. Po následné reakci a vystripování přebytečného fosgenu obsahoval surový produkt (380 g) 86 % o-chlormethylbenzoylchloridu a 6 % nezreagovaného ftalidu.
Srovnávací příklad II ukazuje, že reakce bez přídavku Lewisovy kyseliny je zřetelně pomalejší a probíhá s nižším stupněm přeměny, a dále je potřebné vyšší množství fosgenačního katalyzátoru.

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob výroby chloridů kyseliny o-chlormethyl- benzoové vzorce (I) , R1 0 ίψίϊ I R3 4
    kde R1 až R4 mohou být stejné nebo různé a představují vodík, Ci-C4-alkyl, halogen nebo trifluormethyl, reakcí benzokondenzovaných laktonů vzorce (II), kde R1 až R4 mají výše uvedený význam, s plynným nebo kapalným fosgenem, jeho dimery nebo trimery, vyznačující se tím, že se reakce provádí v přítomnosti katalytického množství Lewisovy kyseliny a katalytického množství fosgenačního katalyzátoru.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že jako Lewisova kyselina se použije sloučenina boru.
  3. 3. Způsob podle nároku 2, vyznačující se tím, že jako
    Lewisova kyselina se použije fluorid boritý nebo chlorid boritý vázaný v komplexu.
    *· »»·»
  4. 4. Způsob podle nároku 2, vyznačující se tím, že jako Lewisova kyselina se použije kyselina boritá nebo tri (Ci-Q-alkyl) ester kyseliny borité.
  5. 5. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že jako Lewisova kyselina se použijí hlinitokřemičitany zeolitového typu.
  6. 6. Způsob podle některého vyznačující se tím, že Lewisova v koncentraci 0,1 až 20 % mol., vzorce (II) .
    z nároků 1 až 5, kyselina se přidává vztaženo na lakton
  7. 7. Způsob podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že jako katalyzátor se použije 0,1 až 20 % mol. komplexu Lewisovy kyseliny a fosgenačního katalyzátoru.
    Způsob podle některého z nároků az
    6, vyznačující se tím, že jako použije pyridin vzorce (lila) (Illb) fosgenační katalyzátor se nebo fosfín(oxid) vzorce
    N lila
    R'· ii _n
    - P- R'
    R' kde ve vzorci (lila) R představuje vodík nebo methyl, a ve vzorci (Illb) R' až R' mohou být stejné nebo různé a představují Ci-C10-alkyl nebo nesubstituovaný nebo C1-C4alkylem substituovaný fenyl, a index n představuje 0 nebo 1.
  8. 9. Způsob podle nároku 8, vyznačující se tím, že jako fosgenační katalyzátor se použije 3-methylpyridin (β«· ·«·«)»
    -pikolin), trifenylfosfinoxid nebo kapalný trialkylfosfinoxid.
  9. 10. Způsob podle některého z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že se fosgenační katalyzátor přidává v množství 0,1 až 20 % mol., vztaženo na lakton vzorce (II).
CZ20021980A 1999-12-06 2000-11-27 Způsob výroby chloridů kyseliny o-chlormethylbenzoové CZ20021980A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19958601 1999-12-06

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20021980A3 true CZ20021980A3 (cs) 2002-09-11

Family

ID=7931493

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20021980A CZ20021980A3 (cs) 1999-12-06 2000-11-27 Způsob výroby chloridů kyseliny o-chlormethylbenzoové

Country Status (17)

Country Link
US (1) US6734322B1 (cs)
EP (1) EP2097366B1 (cs)
JP (1) JP4674029B2 (cs)
KR (1) KR100669267B1 (cs)
CN (1) CN1222498C (cs)
AT (1) ATE487689T1 (cs)
AU (1) AU2837201A (cs)
BR (1) BR0016214B1 (cs)
CA (1) CA2393978A1 (cs)
CZ (1) CZ20021980A3 (cs)
DE (1) DE50016027D1 (cs)
DK (1) DK2097366T3 (cs)
HU (1) HUP0203482A3 (cs)
IL (2) IL149502A0 (cs)
MX (1) MXPA02004964A (cs)
PL (1) PL357602A1 (cs)
WO (1) WO2001042183A2 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP4658432B2 (ja) * 1999-12-07 2011-03-23 ビーエーエスエフ ソシエタス・ヨーロピア o−クロロメチルベンゾイルクロリドの製造方法
WO2006030724A1 (ja) 2004-09-17 2006-03-23 Asahi Kasei Chemicals Corporation 副生アルコール類の工業的分離方法
CN102160956B (zh) * 2011-03-08 2013-01-02 江苏快达农化股份有限公司 光气尾气吸收、利用的方法
CN112166105B (zh) 2018-06-05 2022-03-04 沈阳化工大学 一种三氟乙基硫醚(亚砜)取代苯类化合物及其用途

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2655334B1 (fr) * 1989-12-06 1992-02-21 Poudres & Explosifs Ste Nale Procede de preparation de chlorures d'acides carboxyliques chlores.
DE4223382A1 (de) 1992-07-16 1994-01-20 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von aromatischen o-Chlormethylcarbonsäurechloriden
DE4412316A1 (de) * 1994-04-11 1995-10-12 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von o-Chlormethylbenzoesäurechloriden
TW337519B (en) 1995-10-03 1998-08-01 Novartis Ag Process for the preparation of chloromethyl carbonyl chlorides
WO1999016743A1 (en) * 1997-09-30 1999-04-08 Korea Research Institute Of Chemical Technology A PROCESS FOR PREPARING o-(CARBOALKOXY) PHENYLMETHANESULFONYL CHLORIDE DERIVATIVES

Also Published As

Publication number Publication date
CN1391551A (zh) 2003-01-15
JP2003516374A (ja) 2003-05-13
IL149502A0 (en) 2002-11-10
KR20020061630A (ko) 2002-07-24
HUP0203482A2 (hu) 2003-02-28
US6734322B1 (en) 2004-05-11
HUP0203482A3 (en) 2005-11-28
JP4674029B2 (ja) 2011-04-20
PL357602A1 (en) 2004-07-26
CA2393978A1 (en) 2001-06-14
AU2837201A (en) 2001-06-18
KR100669267B1 (ko) 2007-01-18
BR0016214A (pt) 2002-09-17
WO2001042183A3 (de) 2002-05-02
IL149502A (en) 2007-03-08
BR0016214B1 (pt) 2010-08-24
DK2097366T3 (da) 2011-02-21
ATE487689T1 (de) 2010-11-15
CN1222498C (zh) 2005-10-12
WO2001042183A2 (de) 2001-06-14
EP2097366B1 (de) 2010-11-10
EP2097366A2 (de) 2009-09-09
MXPA02004964A (es) 2002-09-18
DE50016027D1 (de) 2010-12-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR20130121949A (ko) 4-아미노-5-플루오로-3-할로-6-(치환된)피콜리네이트의 제조 방법
US10927063B2 (en) Process for the preparation of halogenated carboxylic anhydrides
KR101158121B1 (ko) 4-플루오로-1,3-디옥솔란-2-온의 제조 방법
US5532411A (en) Production of carboxylic acid halides and carboxylate salts
FI97132B (fi) Parannettu menetelmä 3,5,6-triklooripyridiini-2-olin valmistamiseksi
CZ20021980A3 (cs) Způsob výroby chloridů kyseliny o-chlormethylbenzoové
AU2013293204A1 (en) Fluoropicolinoyl fluorides and processes for their preparation
US6222060B1 (en) Process for preparing o-(carboalkoxy)phenylmethanesulfonyl chloride derivatives
CA2393515A1 (en) Method for producing o-chloromethyl benzoic acid chlorides
CN101583602A (zh) 吡唑衍生物的亚磺化方法
US6206819B1 (en) Halogenation catalyst
CN111196823A (zh) 一种3-膦酰化苯并噻吩类化合物及制备方法
US4206141A (en) Process for preparation of di-substituted cyanamides using quaternary salt catalysis
CN102746234A (zh) 吡唑衍生物的亚磺化方法
CN110724040A (zh) 碘代三氟甲氧基化合物的合成方法
US5710335A (en) Process for preparing 3-(N,N-disubstituted amino)phenol
CN113754602B (zh) 一种5,5-二甲基-4,5-二氢异噁唑-3-酮的合成方法
KR101020656B1 (ko) 4,6-디클로로-5-플루오로피리미딘의 제조방법
Cinquini et al. Synthesis of optically active N-alkylidenesulphinamides
KR100252461B1 (ko) 락톤화합물로부터염소가치환된카르복실산클로라이드화합물의제조방법
JPS63246370A (ja) アミン化合物の製造方法
JPS58219163A (ja) フルオロヘテロ環化合物の製法
KR950011118B1 (ko) 유기 n-히드록시이미데이트의 제조방법
KR910006902B1 (ko) 디 토릴 옥시 에탄의 제조방법
EP0333282B1 (en) Preparation of optically active n-substituted alanine herbicides