CZ20002776A3 - Zařízení a způsob řízeného paralelního provozu stejnosměrného měniče - Google Patents

Zařízení a způsob řízeného paralelního provozu stejnosměrného měniče Download PDF

Info

Publication number
CZ20002776A3
CZ20002776A3 CZ20002776A CZ20002776A CZ20002776A3 CZ 20002776 A3 CZ20002776 A3 CZ 20002776A3 CZ 20002776 A CZ20002776 A CZ 20002776A CZ 20002776 A CZ20002776 A CZ 20002776A CZ 20002776 A3 CZ20002776 A3 CZ 20002776A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
inverter
control
voltage
operating mode
inverters
Prior art date
Application number
CZ20002776A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ299230B6 (cs
Inventor
Dittmer@Bernd
Gronbach@Roman
Rieger@Reinhard
Schoettle@Richard
Original Assignee
Robert Bosch Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Robert Bosch Gmbh filed Critical Robert Bosch Gmbh
Publication of CZ20002776A3 publication Critical patent/CZ20002776A3/cs
Publication of CZ299230B6 publication Critical patent/CZ299230B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02MAPPARATUS FOR CONVERSION BETWEEN AC AND AC, BETWEEN AC AND DC, OR BETWEEN DC AND DC, AND FOR USE WITH MAINS OR SIMILAR POWER SUPPLY SYSTEMS; CONVERSION OF DC OR AC INPUT POWER INTO SURGE OUTPUT POWER; CONTROL OR REGULATION THEREOF
    • H02M3/00Conversion of dc power input into dc power output
    • H02M3/02Conversion of dc power input into dc power output without intermediate conversion into ac
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02JCIRCUIT ARRANGEMENTS OR SYSTEMS FOR SUPPLYING OR DISTRIBUTING ELECTRIC POWER; SYSTEMS FOR STORING ELECTRIC ENERGY
    • H02J1/00Circuit arrangements for dc mains or dc distribution networks
    • H02J1/10Parallel operation of dc sources
    • H02J1/102Parallel operation of dc sources being switching converters
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60RVEHICLES, VEHICLE FITTINGS, OR VEHICLE PARTS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B60R16/00Electric or fluid circuits specially adapted for vehicles and not otherwise provided for; Arrangement of elements of electric or fluid circuits specially adapted for vehicles and not otherwise provided for
    • B60R16/02Electric or fluid circuits specially adapted for vehicles and not otherwise provided for; Arrangement of elements of electric or fluid circuits specially adapted for vehicles and not otherwise provided for electric constitutive elements
    • B60R16/03Electric or fluid circuits specially adapted for vehicles and not otherwise provided for; Arrangement of elements of electric or fluid circuits specially adapted for vehicles and not otherwise provided for electric constitutive elements for supply of electrical power to vehicle subsystems or for
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02JCIRCUIT ARRANGEMENTS OR SYSTEMS FOR SUPPLYING OR DISTRIBUTING ELECTRIC POWER; SYSTEMS FOR STORING ELECTRIC ENERGY
    • H02J2310/00The network for supplying or distributing electric power characterised by its spatial reach or by the load
    • H02J2310/40The network being an on-board power network, i.e. within a vehicle
    • H02J2310/46The network being an on-board power network, i.e. within a vehicle for ICE-powered road vehicles

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Dc-Dc Converters (AREA)
  • Electric Propulsion And Braking For Vehicles (AREA)
  • Inverter Devices (AREA)
  • Direct Current Feeding And Distribution (AREA)
  • Supply And Distribution Of Alternating Current (AREA)

Abstract

Řešení se týká zařízení a způsobu řízeného paralelního provozu stejnosměrných měničů /1, 2, 3, 4, 5/, zejména v palubní síti s větším počtem napětí motorového vozidla, se dvěma napěťovými úrovněmi /U1/ a /U2/. Paralelně spojené měniče /1,2,3,4,5/ napětí jsou zapojeny mezi tyto napěťové úrovně, přičemž pouze jeden z měničů /1,2,3,4,5/ napětí je vytvořen jako aktivní regulátor napětí, který stále pracuje. Ostatních (n-1) měničů pracuje v souladu s momentální spotřebou výkonu buď v plně zatíženém provozním režimu nebo v provozním režimu chodu naprázdno.

Description

Zařízení a způsob řízeného paralelního provozu stejnosměrných měničů.
Oblast techniky
Pro účely zvýšení výkonu DC/DC měničů jsou tyto měniče provozovány v režimu Master-Slave. V MasterSlave režimu převezme tak zvaný Master úkol regulace napětí celého systému. Podřízený měnič, respektive podřízené měniče ( Slaves ) pracují v podpůrném provozním režimu, v důsledku čehož v systému existuje větší počet úrovní elektrického výkonu. Řízení Slavě měničů je možné provádět například pomocí předávání spínacích příkazů pro elektrické ventily, přičemž uvedeným příkazem může být například řídící signál pro spínací tranzistory.
Dosavadní stav techniky
DC/DC měniče jsou používány k vytváření jedné nebo většího počtu potenciálových úrovní nebo k přenosu energie mezi dvěma různými napěťovými potenciály ( například u palubní sítě se dvěma napětími 14V / 42V v motorových vozidlech ) . Pro účely okamžité reakce na požadovaný maximální výstupní výkon je výhodné použít výstupní paralelní zapojení n jednotlivých měničových modulů.
• 9
9 9 999 9999 ··· ··· ««· 99 99 99
Zařízení, které se nachází na stanš vstupního napětí systému, je přitom například spojené s generátorem motorového vozidla. Pokud každý měnič obsahuje samostatný obvod pro regulaci napětí, může na výstupní straně dojít ke vzniku vazebních kmitů.
Podstata vynálezu
Vynález si pokládá za úkol zvýšit výkon stejnosměrných měničů ( DC/DC měniče ) pomocí kontrolovaného paralelního provozu většího počtu jednotlivých měničů, přičemž by se současně zabránilo vzniku vazebních kmitů. Tento úkol je podle vynálezu vyřešen pomocí zařízení a způsobu řízeného paralelního provozu stejnosměrných měničů, popsaných v hlavním nároku a v závislých nárocích.
V patentovém nároku 1 nárokovaný a v následujícím popise podrobněji popsaný princip rozdělení zátěže výhodným způsobem zabraňuje nebezpečí vzniku vazebních kmitů u paralelně pracujících regulátorů napětí. Měniče je možné umístit do těsné blízkosti k sobě nebo je možné je umístit navzájem odděleně. Na rozdíl od známých způsobů je výměna' informací mezi jednotlivými měniči prováděna pouze v okamžiku přepínání. Pro účely propojení podobné konstrukce je potom postačující použít spoj s nízkým frekvenčním pásmem ( například sběrnice typu CAN ). Výhoda sériové kontrolní struktury spočívá v tom, že všechny měniče je možné zkonstruovat
identickým způsobem.
Dalších výhod pomocí opatření, nárocích.
předloženého která jsou vynálezu uvedena je dosaženo v závislých
Přehled obrázků na výkresech
Různé příklady provedení vynálezu jsou zobrazeny na obrázcích a v následujícím popise budou blíže vysvětleny.
Obr. 1 zobrazuje modulární paralelní zapojení většího počtu měničů.
Obr. 2 zobrazuje příklad rozdělení okamžité spotřeby výkonu.
Obr. 3 zobrazuje hierarchickou kontrolní strukturu.
Obr. 4 zobrazuje zapojení se sériovou kontrolní strukturou.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 zobrazuje modulární paralelní zapojení většího počtu DC/DC měničů _1, 2_, . . . , n, které rychle reagují na požadovaný maximální výstupní výkon a je možné je použít pro účely vynálezu. Vstupní napětí, kterým může být například napětí palubní sítě motorového vozidla, je označeno vztahovou značkou Ul, výstupní napětí DC/DC měničů je označeno vztahovou značkou U2 . U palubní sítě se dvěma napětími mohou odpovídající napětí nabývat hodnot například 14 a 42 Voltů.
Pokud každý DC/DC měnič £, 2_, ..., n obsahuje samostatný obvod pro regulaci napětí, může na výstupní straně zapojení dojít ke vzniku vazebních kmitů. Aby se zabránilo vzájemnému ovlivňování regulátorů, je v tomto případě doporučeno použít pouze jeden jediný obvod pro regulaci napětí. Potřebný dodávaný výkon se rozdělí mezi (n-1) měničů, které pracují buď v plně zatíženém režimu nebo pracují v chodu naprázdno, a zbývající měnič, který v provozním režimu s částečnou zátěží slouží k regulaci napětí.
Na obr. 2 je zobrazen příklad rozdělení výkonů mezi pět paralelních měničů. Měniče £, 2_ a 3_ pracují v plně zatíženém provozním režimu a přivádějí na své výstupy maximální výstupní proud. Měnič £ slouží k regulaci napětí a nachází se v aktivní výkonové oblasti. Měnič 5_ pracuje v chodu naprázdno.
Regulační strategii je možné vysvětlit následujícím způsobem;
·- V případě, že k pokrytí spotřeby výkonu postačuje pouze jeden jediný měnič, pak tento měnič převezme regulaci výstupního napětí. Ostatní měniče nejsou v provozu.
- V případě, že spotřeba dodávaného výkonu překračuje výkonovou mez jednoho jediného měniče ( měnič 1 ), předá tento měnič regulaci napětí následujícímu měniči ( měnič 2_ ) . Měnič 1_ přejde do plně zatíženého provozního režimu a na svůj výstup přivádí maximální výstupní proud.
V případě, že spotřeba dodávaného výkonu stále vzrůstá, budou jednotlivé měniče postupně přecházet do plně zatíženého provozního režimu. Zbývající část zátěže vždy převezme následující zbývající měnič.
- V opačném případě, kdy spotřeba dodávaného výkonu postupně klesá, budou jednotlivé měniče postupně přecházet z plně zatíženého provozního režimu zpět do částečně zatíženého provozního režimu.
Pro účely realizace této regulační strategie je možné použít následující kontrolní struktury:
Při použití hierarchické kontrolní struktury převezme centrální kontrolní / řídící elektronický obvod koordinaci jednotlivých měničů. Tento obvod vždy
- 6 obdrží od aktivního měniče, který má zrovna za úkol regulovat napětí, informaci o jeho okamžitém výstupním výkonu a ostatní měniče uvede do plně zatíženého provozního režimu nebo do provozního režimu chodu naprázdno. Podobná hierarchická kontrolní struktura je zobrazena na obr. 3. Odpovídající kontrolní / řídící elektronický obvod 6 může být například zaintegrován do jednoho měniče, například do měniče L· Výměna dat může být obousměrným způsobem prováděna pomocí sériové sběrnice ( například typu CAN ) nebo pomocí zvláštních signálních vedení 7, 8, 9.
Některé DC/DC měniče nemohou v režimu chodu naprázdno. Tyto základní výstupní zátěž. V tomto případě musí být přizpůsobeny přepínací prahové hodnoty, které určují předání regulace napětí z jednoho měniče na jiný měnič. Přepínací prahová hodnota pak při stoupající spotřebě výkonu již není P = Pmax, nýbrž P = Pmax - Pzákiadní. Přepínací prahová hodnota pro klesající spotřebu výkonu je v tomto případě stejně velká jako základní zátěž
Pzákladní · být provozovány měniče potřebují
Pokud se maximum účinnosti použitého měniče nachází v režimu částečné zátěže, je optimalizace účinnosti provozovat řízené měniče také v režimu částečné zátěže. Řídící signál je v tomto udáván centrálním kontrolním elektronickým _6. Pokud celkový výstupní výkon nemá případě obvodem mozne za účelem požadovanou velikost, je možné dodatečně zvýšit • · · · · · · «·· «φ φφ ·· výstupní výkon řízených měničů až na hodnotu maximálního výkonu.
Sériová struktura ( kontrolní struktura )
Při použití sériové struktury, která je zobrazena na obr. 4, není nutné používat centrální řídící elektronický obvod podle obr. 3. Každý měnič může být proveden stejným způsobem. Jejich propojení je provedeno pouze pomocí externích obvodů.
Aktivaci systému je možné provést například pomocí aktivačního příkazu EIN pro první měnič v řetězci.
Tento měnič převezme regulaci napětí. Jakmile měnič 1_ dosáhne své výkonové meze, je regulace napětí předána měniči pomocí signálu P = Pmax. Teto signál znamená, že bylo dosaženo maximálního výkonu. Měnič 1_ proto na svůj výstup přivádí maximální možný výkon, respektive maximální možný proud. Pokud stoupá spotřeba dodávaného výkonu, je pomocí signálu P = Pmax provedeno předání regulace napětí.
V případě, že klesá spotřeba dodávaného výkonu, uvědomí momentálně aktivní měnič, který reguluje napětí, signalizačním způsobem předcházející měnič o dosažení provozního režimu chodu naprázdno, přičemž vyslaný signál znamená obsahuje informaci P = 0.
Předcházející měnič nyní pracuje pouze jako regulátor napětí. Měniče jsou tímto způsobem poté postupně • ·
přepínány do provozního režimu chodu naprázdno, přičemž u zobrazeného příkladu se postupuje od měniče 2 k měniči .1.
Jak již bylo řečeno v souvislosti s příkladem provedení vynálezu podle obr. 3, je pro nastavení přepínací prahové úrovně také možné použít základní zátěž nebo pracovní bod s maximální účinností.
Výměnu dat je rovněž možné provádět pomocí sériové sběrnice ( například typu CAN ) nebo pomocí zvláštních signálních vedení.
Popsané příklady provedení vynálezu, respektive odpovídající způsoby řízeného paralelního provozu měničů napětí ( DC/DC měniče ) je možné použít například v napěťových sítích motorových vozidel, ale jsou také vhodné pro jiná použití, u který je v daný okamžik měnit vysoké výkony. Podstatná je však skutečnost, že jeden z měničů pracuje v aktivní oblasti a všechny ostatní měniče pracují buď v plně zatíženém provozním režimu nebo pracují v režimu chodu naprázdno.

Claims (14)

1. Zařízení a způsob řízeného paralelního provozu stejnosměrných měničů, zejména v palubní síti s větším počtem napětí motorového vozidla, se dvěma napěťovými úrovněmi /Ul/ a /U2/, mezi kterými jsou zapojeny paralelně spojené měniče napětí, vyznačující se tím, že pouze jeden z měničů napětí je vytvořen jako aktivní regulátor napětí a ostatních (n-1) měničů pracuje v souladu s momentální spotřebou výkonu buď v plně zatíženém provozním režimu nebo v provozním režimu chodu naprázdno.
2. Zařízení a způsob podle nároku 1 vyznačující se tím, že první měnič nebo další měnič převezme v provozním režimu s částečnou zátěží regulaci napětí.
3. Zařízení a způsob podle nároku 1 nebo 2 vyznačující se tím, že rozdělení zátěže je mezi určitým počtem paralelních měničů prováděno takovým způsobem, že měniče /1/, /2/ a /3/ pracují v plně zatíženém provozním režimu a na své výstupy dodávají maximální výstupní proud; že měnič /4/ převezme regulaci napětí a pokryje aktivní, respektive proměnnou výkonovou oblast a měnič /5/ pracuje v provozním režimu chodu naprázdno.
4. Zařízení a způsob podle jednoho z předcházejících nároků vyznačující se tím, že při malé spotřebě výkonu je v provozu pouze jeden, s výhodou první měnič a převezme • ·· φ· ·· • φ φ φ φ φφ · • φ φ φφφφ φ φφ φφφ φφ φ • φ · · φ · φ φφφ φφ φφ φφ regulaci výstupního napětí, zatímco ostatní měniče nejsou v provozu.
5. Zařízení a způsob podle nároku 4 vyznačující se tím, že jakmile spotřeba výkonu překročí úroveň výkonu jednoho jediného měniče, tak tento měnič přejde do plně zatíženého provozního režimu a dodává maximální výstupní proud a předá regulaci napětí následujícímu měniči.
6. Zařízení a způsob podle nároku 4 nebo 5 vyznačující se tím, že při nadále stoupající spotřebě výkonu přejde další měnič do plně zatíženého provozního režimu a vždy následující měnič převezme částečnou zátěž a že při klesající spotřebě výkonu jsou měniče postupně přepínány z plně zatíženého provozního režimu do provozního režimu s částečnou zátěží.
7. Zařízení a způsob podle jednoho z předcházejících nároků vyznačující se tím, že realizace řízení měničů je provedena pomocí hierarchické kontrolní struktury kontrolního / řídícího elektronického obvodu, který řídí všechny měniče a přijímá od nich data, přičemž výměna dat probíhá pomocí sériové sběrnice, s výhodou pomocí sběrnice typu CAN nebo pomocí zvláštních signálních vedení.
8. Zařízení a způsob podle nároku 7 vyznačující se tím, že kontrolní / řídící elektronický obvod je integrován do jednoho měniče.
9.
Zařízení a způsob podle jednoho z předcházejících
99 9 999
9 99 9· 99
99 9 9 9 9 9 ·
9 9 · · 9 9 9
9 9 9 9 9 9 9 9
9 9 9 9 9 9 9
99 9 99 99 99 nároků vyznačující se tím, že nastavitelné měniče mohou pracovat s alespoň jednou základní výstupní zátěží a přepínací prahové úrovně pro předání regulace napětí jsou na tyto základní zátěže přizpůsobeny, přičemž při stoupající spotřebě je přepínací úroveň P = Pmax - Pzákiadni, zatímco přepínací úroveň při klesající spotřebě odpovídá základní zátěži.
10. Zařízení a způsob podle jednoho z předcházejících nároků vyznačující se tím, že nastavitelné měniče jsou provozován v provozním režimu s částečnou zátěží takovým způsobem, že je dosaženo maximální účinnosti, přičemž v případě potřeby , je pomocí řídících signálů z centrálního kontrolního a řídícího elektronického obvodu zvýšen výkon až na maximální hodnotu výkonu.
11. Zařízení a způsob podle jednoho z předcházejících nároků vyznačující se tím, že měniče jsou provozovány v sériovém uspořádání a jsou navzájem propojeny, přičemž každý měnič předává signál o dosažení svého maximálního výkonu po něm následujícímu měniči a od něj přijímá signál o dosažení chodu naprázdno.
12. Zařízení a způsob podle nároku 8 vyznačující se tím, že regulace napětí je prováděna pouze v jednom měniči a při dosažení jeho plné zátěže je předána na následující měnič.
13. Zařízení a způsob podle jednoho z předcházejících nároků vyznačující se tím, že pro nastavení přepínací
• * • 44 44 44 4 9 4 4 4 4 4 4 4 4 .4 4 4 4 4 4 4 94 4 444 49 4 4 4 ··
prahové úrovně pro předání regulace napětí nebo odpojení je použita základní zátěž nebo pracovní bod s maximální účinností.
14. Zařízení a způsob podle jednoho z předcházejících nároků vyznačující se tím, že výměna dat probíhá pomocí sériové sběrnice, s výhodou pomocí sběrnice typu CAN nebo pomocí zvláštních signálních vedení.
CZ20002776A 1998-02-13 1999-02-11 Zpusob rízeného paralelního provozu jednosmernýchmenicu a zarízení k provádení tohoto zpusobu CZ299230B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19805926A DE19805926A1 (de) 1998-02-13 1998-02-13 Vorrichtung und Verfahren zum gesteuerten Parallelbetrieb von Gleichspannungswandlern

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20002776A3 true CZ20002776A3 (cs) 2007-01-31
CZ299230B6 CZ299230B6 (cs) 2008-05-21

Family

ID=7857621

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20002776A CZ299230B6 (cs) 1998-02-13 1999-02-11 Zpusob rízeného paralelního provozu jednosmernýchmenicu a zarízení k provádení tohoto zpusobu

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6314009B1 (cs)
EP (1) EP1055275B1 (cs)
JP (1) JP4235361B2 (cs)
KR (1) KR100624999B1 (cs)
CN (1) CN100470994C (cs)
BR (1) BR9907889A (cs)
CZ (1) CZ299230B6 (cs)
DE (2) DE19805926A1 (cs)
ES (1) ES2278438T3 (cs)
HU (1) HU228290B1 (cs)
PL (1) PL342234A1 (cs)
RU (1) RU2222084C2 (cs)
SK (1) SK286479B6 (cs)
WO (1) WO1999041816A1 (cs)

Families Citing this family (43)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2001071834A (ja) * 1999-09-03 2001-03-21 Yazaki Corp 車載用電源装置
DE10003730A1 (de) * 2000-01-28 2001-08-02 Bosch Gmbh Robert Verfahren und Vorrichtung zur Regelung des Parallelbetriebes von Gleichspannungswandlern
DE10015917A1 (de) * 2000-03-30 2001-10-04 Bosch Gmbh Robert Verfahren und Vorrichtung zur Regelung des Parallelbetriebes von Gleichspannungswandlern
DE10055319A1 (de) * 2000-11-08 2002-05-16 Buhler Motor Gmbh Kraftfahrzeug-Rückblickspiegel
DE10102242A1 (de) * 2001-01-19 2002-07-25 Xcellsis Gmbh Mobile Vorrichtung mit einer Einrichtung zur Erzeugung elektricher Energie und mit elektrischen Verbrauchern, die in einem mit der Einrichtung zur Erzeugung elektrischer Energie verbundenen Energieverteilungsnetz angeordnet sind
ES2181606B1 (es) * 2001-08-08 2004-08-16 Lear Automotive (Eeds) Spain, S.L. Sistema y metodo de distribucion electrica para un vehiculo con dos redes a diferentes niveles de tension.
JP3695379B2 (ja) * 2001-10-02 2005-09-14 日産自動車株式会社 電源システム
US7276814B2 (en) * 2002-01-02 2007-10-02 Ruggedcom Inc. Environmentally hardened ethernet switch
JP2003333857A (ja) * 2002-05-13 2003-11-21 Nitta Ind Corp 屋内配電システム
DE10223771A1 (de) * 2002-05-28 2003-12-18 Infineon Technologies Ag Schaltwandler mit einem digitalen Eingang und Verfahren zur Wandlung einer Eingangsspannung in eine Ausgangsspannung
DE10262001B4 (de) * 2002-07-12 2006-04-27 Audi Ag Bordnetz für ein Kraftfahrzeug
DE10262130B4 (de) * 2002-07-12 2006-06-14 Audi Ag Bordnetz für ein Kraftfahrzeug
DE10231517B4 (de) * 2002-07-12 2005-02-17 Audi Ag Bordnetz für ein Kraftfahrzeug
US20050286278A1 (en) * 2004-04-22 2005-12-29 Perreault David J Method and apparatus for switched-mode power conversion at radio frequencies
JP4758788B2 (ja) * 2006-03-08 2011-08-31 三菱電機株式会社 電源装置
JP4774349B2 (ja) * 2006-09-19 2011-09-14 株式会社リコー 直流電源装置及び画像形成装置
KR100877861B1 (ko) * 2007-06-12 2009-01-13 현대자동차주식회사 다모듈 dc-dc 컨버터의 운전 방법
JP4825740B2 (ja) * 2007-06-25 2011-11-30 アラクサラネットワークス株式会社 電力制御装置および方法
DE102007045220A1 (de) 2007-09-21 2009-04-02 Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft Mehrphasen-Symmetrierungsregler zur Regelung der Phasen-Modulströme
JP5060274B2 (ja) * 2007-12-25 2012-10-31 パナソニック株式会社 電源システム
JP4966321B2 (ja) * 2008-02-26 2012-07-04 パナソニック株式会社 電源供給装置
NL2001593C2 (nl) * 2008-05-19 2009-11-20 Otb Group Bv Systeem en werkwijze voor hoogrendementsomvorming van elektrische vermogenssignalen.
CN102460337B (zh) * 2009-06-25 2014-01-08 松下电工株式会社 电力供给装置
CN101667729B (zh) * 2009-10-14 2015-03-25 中兴通讯股份有限公司 一种直流电源的均流方法和装置
DE102009053691A1 (de) * 2009-11-19 2011-05-26 Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft Bordnetz und Verfahren und Vorrichtung zum Betreiben des Bordnetzes
DE102010060687A1 (de) 2010-11-19 2012-05-24 Sma Solar Technology Ag Leistungselektronische Wandlerstufe
EP2624400A1 (en) 2012-02-06 2013-08-07 ABB Technology AG Converter for a battery charging station
WO2014001402A1 (en) * 2012-06-27 2014-01-03 Adb Bvba Modular constant current regulator
DE102012015921A1 (de) * 2012-08-10 2014-02-13 Daimler Ag Energieversorgungseinheit, insbesondere für ein Kraftfahrzeug
DE102012109725A1 (de) 2012-10-12 2014-04-17 Dr. Ing. H.C. F. Porsche Aktiengesellschaft Verfahren und Anordnung zum Bereitstellen einer elektrischen Leistung für ein Bordnetz eines Kraftfahrzeugs
US9356536B2 (en) * 2013-01-11 2016-05-31 ABBI Research Ltd. Bidirectional power conversion with fault-handling capability
FR3001443B1 (fr) 2013-01-30 2016-05-27 Microturbo Procede et systeme d'alimentation en energie electrique d'un aeronef
CN103227466B (zh) * 2013-04-15 2014-12-03 北京空间飞行器总体设计部 一种直流稳压电源对航天器通断电控制方法
CN103559872B (zh) 2013-11-15 2015-04-15 京东方科技集团股份有限公司 一种供电系统
WO2015085587A1 (zh) * 2013-12-13 2015-06-18 国家电网公司 一种基于igbt控制的抽水功率调节系统及方法
FR3030147B1 (fr) * 2014-12-11 2018-03-16 Mmt Sa Actionneur avec modules statorique et rotorique enrobes
DE102015006210A1 (de) * 2015-05-13 2016-11-17 Finepower Gmbh Verfahren zum Betrieb zumindest zwei elektrisch miteinander verbundener Umrichter
DE102018213196A1 (de) * 2018-08-07 2020-02-13 Continental Teves Ag & Co. Ohg Kraftfahrzeugbremsanlage und Kraftfahrzeug mit einer solchen Kraftfahrzeugbremsanlage
DE102018132186A1 (de) * 2018-12-13 2020-06-18 Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft Speichereinheit für ein Bordnetz eines Fahrzeugs
RU2746221C2 (ru) * 2020-08-19 2021-04-09 Акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Вектор" (АО "НИИ "Вектор") Отказоустойчивая система электропитания с возможностью гибкой настройки параметров
US11671017B2 (en) 2021-01-29 2023-06-06 Qualcomm Incorporated Current balancing for voltage regulator units in field programmable arrays
WO2022164499A1 (en) * 2021-01-29 2022-08-04 Nuvia, Inc. Current balancing for voltage regulator units in field programmable arrays
CN113098261A (zh) * 2021-04-06 2021-07-09 佛山仙湖实验室 一种混合动力汽车可调式大功率dc/dc变换器的控制方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1954649A1 (de) * 1969-10-30 1971-07-22 Stierle Hochdruck Economiser K Verfahren zur Herstellung von Rippenrohren
US4194147A (en) * 1977-12-05 1980-03-18 Burr-Brown Research Corporation Parallel connected switching regulator system
JPS60241716A (ja) * 1984-05-11 1985-11-30 東京電力株式会社 多端子送電系統の運転制御方法
US4672518A (en) * 1986-07-30 1987-06-09 American Telephone And Telegraph Co., At&T Bell Labs Current mode control arrangement with load dependent ramp signal added to sensed current waveform
US4924170A (en) * 1989-01-03 1990-05-08 Unisys Corporation Current sharing modular power supply
JP2859022B2 (ja) * 1992-03-04 1999-02-17 甲府日本電気株式会社 電源制御システム
JP3112584B2 (ja) * 1992-11-18 2000-11-27 東芝エフエーシステムエンジニアリング株式会社 インバータの高効率運転装置
JP2833460B2 (ja) * 1993-12-27 1998-12-09 株式会社日立製作所 電源システム
JPH1169814A (ja) * 1997-08-14 1999-03-09 Toshiba Corp 電源装置およびその並列運転制御回路
CZ20002480A3 (cs) * 1998-12-24 2000-12-13 Daimlerchrysler Ag Způsob k vytvoření řídicích příkazů pro výkonové měniče
US6166934A (en) * 1999-06-30 2000-12-26 General Motors Corporation High efficiency power system with plural parallel DC/DC converters

Also Published As

Publication number Publication date
CZ299230B6 (cs) 2008-05-21
ES2278438T3 (es) 2007-08-01
HU228290B1 (en) 2013-02-28
US6314009B1 (en) 2001-11-06
DE59914036D1 (de) 2007-01-18
EP1055275A1 (de) 2000-11-29
PL342234A1 (en) 2001-06-04
JP2002503936A (ja) 2002-02-05
EP1055275B1 (de) 2006-12-06
BR9907889A (pt) 2000-10-17
KR100624999B1 (ko) 2006-09-20
RU2222084C2 (ru) 2004-01-20
HUP0102045A3 (en) 2001-11-28
WO1999041816A1 (de) 1999-08-19
CN100470994C (zh) 2009-03-18
JP4235361B2 (ja) 2009-03-11
HUP0102045A2 (hu) 2001-09-28
SK11592000A3 (sk) 2001-10-08
KR20010086241A (ko) 2001-09-10
SK286479B6 (sk) 2008-11-06
DE19805926A1 (de) 1999-08-19
CN1290417A (zh) 2001-04-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20002776A3 (cs) Zařízení a způsob řízeného paralelního provozu stejnosměrného měniče
AU2019215491B2 (en) Photovoltaic power generation system and photovoltaic power transmission method
US20230216409A1 (en) Simo dc to dc converter
RU2000123548A (ru) Устройство и способ управления параллельной работой преобразователей постоянного напряжения, прежде всего в имеющей несколько уровней напряжения электрической бортовой сети транспортного средства
US6157092A (en) Method and circuit configuration for voltage supply in electric function units
US20210194379A1 (en) System and method for operating a system
JPS62196071A (ja) パワ−デバイス駆動用電源
CN103858069A (zh) 电源
RU2004117846A (ru) Способ регулирования электропитания нескольких полевых приборов
EP4016820A1 (en) Multi-port buck-boost converter and method of control
US6191569B1 (en) Circuit and method for generating estimated feedback for the controller of a slave power module in a master/slave paralleling scheme
US5991179A (en) Power amplifier with multiple, switched output stages, and method and driver for driving the output stages using different pattern signals groups
US4079445A (en) Device for voltage regulation of a solar generator
KR102240439B1 (ko) 유에스비 관련 다중 단자를 위한 효율적인 전압제어시스템
JP2017055590A (ja) 電源装置
EP3217526B1 (en) Apparatus for charge-recycling
US6134122A (en) Integrated voltage and current mode controller for a power converter and method of operation thereof
US7170196B2 (en) Power feed
JP3923737B2 (ja) 分散電源用発電機の制御方法
WO2001093397A3 (en) Current management system for a telecommunications power system
CN115428289A (zh) 用于电力系统的重叠电路
CN1223065C (zh) 用于调节直流电压变换器并联工作的方法及装置
CN113407022A (zh) Cpu供电系统和控制方法及控制器
Reza et al. Single-inductor multiple-source mixer for DC power packet dispatching system
JPWO2020170459A1 (ja) 直流電力ネットワークシステム並びにdc/dcコンバータ装置及びその制御方法

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20140211