CZ20002668A3 - Anténní zařízení pro vozidla - Google Patents

Anténní zařízení pro vozidla Download PDF

Info

Publication number
CZ20002668A3
CZ20002668A3 CZ20002668A CZ20002668A CZ20002668A3 CZ 20002668 A3 CZ20002668 A3 CZ 20002668A3 CZ 20002668 A CZ20002668 A CZ 20002668A CZ 20002668 A CZ20002668 A CZ 20002668A CZ 20002668 A3 CZ20002668 A3 CZ 20002668A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
vehicle
antenna device
vehicle antenna
radio frequency
contact points
Prior art date
Application number
CZ20002668A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ295126B6 (cs
Inventor
Dirk Wendt
Günter Lipka
Werner Jäger
Original Assignee
Richard Hirschmann Gmbh & Co.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=7868781&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ20002668(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Richard Hirschmann Gmbh & Co. filed Critical Richard Hirschmann Gmbh & Co.
Publication of CZ20002668A3 publication Critical patent/CZ20002668A3/cs
Publication of CZ295126B6 publication Critical patent/CZ295126B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01QANTENNAS, i.e. RADIO AERIALS
    • H01Q1/00Details of, or arrangements associated with, antennas
    • H01Q1/12Supports; Mounting means
    • H01Q1/1271Supports; Mounting means for mounting on windscreens
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01QANTENNAS, i.e. RADIO AERIALS
    • H01Q23/00Antennas with active circuits or circuit elements integrated within them or attached to them
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R2201/00Connectors or connections adapted for particular applications

Landscapes

  • Details Of Aerials (AREA)
  • Support Of Aerials (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)

Description

Anténní zařízení pro vozidla
Oblast techniky
Vynález se týká anténního zařízení pro vozidla podle předvýznakové části nároku 1.
Dosavadní stav techniky
Takovéto anténní zařízení pro vozidla je kupříkladu známé ze spisu DE 37 19 692 C2, a jeho praktická realizace při výrobě osobních motorových vozidel Mercedes Benz konstrukční řady W 210. Přitom je vysokofrekvenční přístroj, který zahrnuje přizpůsobovací zapojení a zesilovač, umístěn na karosérii a pomocí kabelu spojen s dotykovými místy jedné nebo více anténních struktur umístěnými na okraji okenní tabule. Kabely jsou na dotykových místech okenní tabule buď pevně, pomocí letování, nebo uvolnitelně, pomocí spojení zástrčnými knoflíky nebo tlačítky, a na vysokofrekvenčním přístroji obráceně, bud zastrčeny nebo naletovány.
Uvedené kontakty musejí vyrovnávat veškeré tolerance mezi karosérií a s ní pomocí flexibilního lepidla spojenou přední nebo zadní okenní tabulí vozidla, které vznikají při zhotovování kontaktů, montáži okenní tabule a vysokofrekvenčního přístroje, jakož i vibračními pohyby vozidla. Tolerance dotykových míst anténních struktur, zhotovených jako stříbrný potisk, oproti okraji okenní tabule, jakož i okenní tabule oproti karosérii, podmiňují mezi jiným poměrně velké dotykové plochy, které jsou z vysokofrekvenčního hlediska technicky nepříznivé. Instalace spojovacích kabelů ovlivňuje parametry antény, zejména vstupní impedanci antény, čímž vznikají u vysokofrekvenčního přístroje ze strany vstupu vysoké tolerance, které rovněž musejí být vyrovnávány. Veškerá letování • · · · flfl’ * fl · flfl·· ·*·· flflfl flflfl flfl «· flfl ·« na okenní tabuli vozidla jsou nadto problematická, protože na základě předpětí a špatné tepelné vodivostLskla vedou ke značnému počtu lomu skla a tím zdražení systému. ~ Ze spisu EP 0 386 678 B1 je dále známo umístit u antény vozidla podle predvýznakové Části nároku 1 k připojení anténních struktur uvažované aktivní čtyřpóly pomocí letování nebo lepení pevně na okenní tabuli vozidla. U tohoto uspořádání nemusejí být žádné tolerance mezi okenní tabulí vozidla a karosérií vyrovnávány. Kromě toho z nedostatku relativního pohybu vysokofrekvenčního přístroje oproti karosérii neexistují také žádné tolerance kmitů mezi oběma díly při pohybujícím se vozidle, které by bylo třeba vyrovnávat. Toto známé zařízení není v důsledku toho vhodné pro opravy nebo výměnu vysokofrekvenčního přístroje, protože k tomu je nákladným způsobem u první alternativy požadováno odletování a nové naletování opraveného nebo vyměněného vysokofrekvenčního přístroje, a u druhé alternativy dokonce úplná výměna okenní tabule. Kromě toho jsou pro připojení čtyřpólu na antény nutná spojení pomocí vodičů a letování, které podmiňují zvýšené náklady, jakož i již popsané nebezpečí prasknutí okenní tabule.
Základem vynálezu je proto úkol vytvořit anténní zařízení pro vozidla výše uvedeného druhu, u kterého je vysokofrekvenční přístroj co možná jednoduchým a levným způsobem uvolnitelně připevnitelný na okenní tabuli, a zároveň bez spojovacích vodičů a bez letování elektricky spojitelný s připojovacími místy jedné nebo více anténních struktur.
Podstata vynálezu
Tento úkol je řešen význakovými znaky nároku 1. Uvoínitelným uspořádáním vysokofrekvenčního přístroje na okenní tabuli vozidla jsou nejen tolerance, jakož i relativní pohyby mezi karosérií a okenní tabulí nepozorovatelné, • * · φ φφ · φ φ · φ · · · φ φ φφφ φφ φ • φ φφφφ φφφφ • ΦΦ φφφ φφ «φ φφ ·Φ a pouze je třeba ještě vyrovnávat o mocninu deseti menší tolerance stříbrného potisku, nýbrž doplňkově jsou_také jednoduše a rychle proveditelné výměnypřístroje. To še může provádět pro opravářské účely nebo přo použití různých vysokofrekvenčních přístrojů k přizpůsobení změněným podmínkám. Nadto je také možné pro řadu vozidel uspořádat stejnou patici, a tuto potom podle typu vozidla, popřípadě typu antény osadit vhodným vysokofrekvenčním přístrojem, jehož vnější tvar je, přizpůsobený s ohledem na bezpečné přidržení na patici stále tentýž, a jehož schéma kontaktů odpovídá konfiguracím příslušných připojovacích míst.
Zařízení podle vynálezu je tedy ve srovnání s popsaným stavem techniky použitelné podstatně mnohostranněji, a výměna přístroje nepodmiňuje žádnou drahou výměnu okenní tabule. Jako vysokofrekvenční přístroje jsou přitom použitelné různé elektronické konstrukční jednotky, přizpůsobené potřebám jednotiivého případu. Zpravidla je to zesilovač s přizpůsobovacím zapojením, může to ale také být - pro případ, že je k dispozici jen malá plocha okenní tabule nerušící oblast výhledu řidiče - pouze přizpůsobovací zapojení, které je kupříkladu přes plochý pásový vodič spojeno, bud přímo nebo přes zesilovač upevněný na karosérii, s přijímačem nebo vysílačem.
Dále je třeba vysokofrekvenční přístroj, tedy kupříkladu zesilovač, přímo, to znamená bez spojovacího vodiče, připojit na anténní patku, čímž je dosaženo jak dobrého přizpůsobení nezávislého na konstrukci vozidla, tak i - v případě příjmu optimálního poměru signál - šum na výstupu zesilovače. V případě vysílání není vlivem přímého připojení vysokofrekvenčního přístroje na jednu nebo více anténních struktur požadován žádný přizpůsobovací člen, nýbrž pouze výstup zesilovače přizpůsobený impedancím patky jedné nebo více anténních struktur, transformovaným na dotyková místa. Tím je na anténách k dispozici optimální vysílací výkon.
• ·· • φ · « · · * · φ · ·«· ··· «· Φ· ·· ··
V závislých nárocích jsou uvedena další výhodná provedení a úpravy anténního zařízení pro vozidla podle nároku 1.
Pro elektrické připojení vysokofrekvenčního přístroje na dotyková místa jedné nebo více anténních struktur vznikne obzvláště jednoduché a levně vyrobitelné provedení podle nároku 2, v přímém spojení přípojů přístroje s dotykovými místy. Patice přitom nemusí mít žádná kontaktová, nýbrž pouze přídržná ústrojí, a je tak vyrobitelné nanejvýš levně jako jednoduchý díl vyrobený vstřikovým litím.
V nároku 3 je uvedeno alternativní řešení pro elektrické spojení vysokofrekvenčního přístroje a jedné nebo více antén, které je sice vlivem doplňkových kontaktů v patici nákladnější, ale poskytuje velkou rozmanitost konstrukčních variant provedení a tím možností přizpůsobení různým prostorovým poměrům.
Vlivem shrnutí dotykových míst vícero anténních struktur natisknutých na okenní tabuli vozidla, kupříkladu pro více frekvenčních rozsahů a/nebo pro Diversity příjem, v plošně uspořádaném malém připojovacím poli, viz nárok 4, jsou tolerance stříbrného potisku, samy o sobě již nepatrné, ještě dále zmenšeny. Především ale nejsou dotyková místa, tak jako u stavu techniky podle spisu DE 37 19 692 C2, uspořádány kolem celé okenní tabule vozidla, nýbrž jsou omezitelné se značně nižšími náklady na relativně malou plochu. Tím se může také velikost patice a tím ovlivňování výhledu minimalizovat, nebo může být patice výhodným způsobem uspořádána kupříkladu pod obložením vozidla.
Přitom je obzvláště příznivé přívodní vodiče od patek anténních struktur k dotykovým místům připojovacího pole realizovat podle nároku 5 koplanárními vodiči, protože tyto se dají jednoduše vyrábět a mají dobré elektrické přenosové * ·· • · *999 999« • 99 999 99 99 9* 99 vlastnosti. Obzvláště levná a přesná je jejich výroba společně se stříbrným potiskem anténních struktur, viz nárok_7. To platí také pro značky uspořádané podle nároku 6^ které umožňují rychlé a-přesné polohové umístění patice na okenní tabuli vozidla, které zase zajistí exaktní přiřazení kontaktů vysokofrekvenčního přístroje k dotykovým místům a tím bezpečné kontaktování.
Pro držení vysokofrekvenčního přístroje v patici je možná celá řada technických řešení. Jedno provedení, nekomplikované v konstrukci a výrobě, je uvedeno v nároku 8.
Přitom se vysokofrekvenční přístroj zasune tak daleko do patice, až jsou směrem ven vyčnívající úchytky vysokofrekvenčního přístroje zcela zasunuty pod výstupky rámu patice.
Výhodným způsobem jsou výstupky a úchytky podle nároku 9 uspořádány na třech korespondujících stranách patice, popřípadě vysokofrekvenčního přístroje, takže se vysokofrekvenční přístroj - zejména jestliže jsou výstupky průběžně vytvořeny na každé straně rámu - dá zasunout jako do určitého druhu kapsy patice. K tomu účelu je ovšem na zaváděcí straně vyžadována dostatečná potřeba místa ve velikostním uspořádán! zasouvací dráhy. Při výhodné montáži patice v okrajové oblasti okenní tabule vozidla není ovšem zpravidla takováto potřeba místa k dispozici. Pro tento případ je příznivější, aby byly výstupky na stranách, a - za účelem úspory materiálu také na straně ležící proti zaváděcí straně - přerušeny nebo vylisovány jinak, aby na každé ze třech stran bylo uspořádáno více výstupků. Vysokofrekvenční přístroj se u tohoto výhodného provedení nejdříve zavede kolmo k ploše patice přímo do ní, přičemž boční úchytky vysokofrekvenčního přístroje kloužou mezi bočními výstupky patice, a následně kolmo k ní se zasunou do patice až k dorazu, přičemž všechny úchytky leží pod příslušnými výstupky. Při prvním montážním kroku vyčnívá • 9 9» • 9« 999 • 9 9 9 ·9 * ϊ 9
9 9 ·· 99 vysokofrekvenční přístroj pouze o přibližně hloubku výstupků přes zaváděcí stranu, takže se toto provedení na základě menší potřeby místa obzvláště hodí pro -montáž naOkrajích okenní tabule. - — _ Podle dalšího výhodného provedení vynálezu se předpokládá, že vysokofrekvenční přístroj je v namontovaném stavu, viz nárok 10, držen se zabezpečením proti vibracím pomocí uvolnitelného blokovacího ústrojí. Obzvláště jednoduché a levné, jak s ohledem na výrobu, tak i obsluhu, je provedení tohoto blokovacího ústrojí podle nároku 11. Blokovací jazýčky s blokovacími vačkami jsou bez větších nákladů, kupříkladu způsobem vstřikového lití, vyrobitelné spolu s paticí. Blokovací vačky se při zavádění vysokofrekvenčního přístroje do patice přitlačí a zaskočí při plně zasunutém vysokofrekvenčním přístroji na základě pružného působení blokovacích jazýčků zase do své výchozí polohy, přičemž podchytí pouzdro vysokofrekvenčního přístroje. Za účelem vymontování vysokofrekvenčního přístroje je tento na druhé straně po zatlačení blokovacích vaček samozřejmě z patice zase vytáhnutelný.
Zasunutí vysokofrekvenčního přístroje do patice je značně usnadněno kluznými zešikmeními, uspořádanými podle nároku 12, na vzájemně přivrácených čelních plochách korespondujících úchytek a výstupků. V mnohých případech stačí buď zešikmit jen výstupky nebo jen úchytky. Při výrobě patice a pouzdra vysokofrekvenčního přístroje, kupříkladu způsobem vstřikového lití, však mohou být úchytky a výstupky zhotovovány bez větších nákladů s korespondujícími profily.
Uvolnítelné elektrické spojení přípojů vysokofrekvenčních přístrojů s příslušnými dotykovými místy anténních struktur na okenní tabuli vozidla se provádí u obzvláště výhodného provedení anténního zařízení pro vozidla podle vynálezu podle nároku 13 kontaktovými pružinami, umístěnými na • ·· • ·
Ί • · liti ··* *·· «« ·· ·· II vysokofrekvenčním přístrojí. Ty zajišťují nejen trvale bezpečný kontakt, který je podle potřeby bez dalších nákladů uvolnítelný, nýbrž současně své úchytky vlivem jejich pražné síly přitlačují na spodní stranu výstupků, které pružnou sílu zachycují? Vhodným tvářením a volbou materiálu kontaktových pružin je tedy nejjednodušším způsobem dosaženo jak postačujícího dotykového tlaku a tím kontaktování se zabezpečením proti vibracím, tak i zabránění klapacímu hluku.
Další možností zvýšit dotykový tlak kontaktových pružin na dotyková místa bez větších nákladů je uveden v nároku 14. Uskutečňuje se tím, že úchytky a tím i kontaktové pružiny, umístěné na vysokofrekvenčním přístroji, se pomocí druhého kluzného zešikmení u vysokofrekvenčního přístroje, zasunutého plně do patice, přitlačí ještě dále k okenní tabuli vozidla. Zásadně mohou být kontaktové pružiny umístěny na libovolných místech plochy vysokofrekvenčního přístroje, přivrácené k patici, musejí pouze exaktně ležet proti korespondujícím dotykovým místům anténních struktur. Obzvláště jednoduché a tím přesné nastavení polohy je však dosažitelné tehdy, jestliže jsou kontaktové pružiny vyrovnány v přímce, kupříkladu mezi výstupky na širší straně, tedy na straně kontaktů patice.
Klenuté provedení kontaktových pružin ve svém podélném směru, tedy zásuvném směru, způsobuje podle nároku 15 výhodným způsobem nejen bodový a tedy definovaný kontakt s velkým dotykovým tlakem, nýbrž také šetrné naklouznutí na stříbrný potisk dotykových míst, který je tím také při vícenásobném vytažení a zasunutí vysokofrekvenčního přístroje do, popřípadě z patice, zabezpečen před poškození. Jestliže by u alternativních zařízení došlo k zasunutí vysokofrekvenčního přístroje a tím kontaktových pružin kromě v jejich podélném směru také v jejich příčném směru, tak je také konvexní klenutí v tomto příčném směru výhodné.
• φ · * · » · · φ φ · · · φ · · φ φ φ φφφφ φ φ φ » ··· ΦΦΦ ·· ·« ·· Φ·
Kontaktové pružiny by mohly sestávat z vodivého plastu ve tvaru plastové vložky, přičemž kvůli jejich malé délce je elektrický odpory ještě dostatečně malý, nebo z plastu-potaženého kovem. Kovové pružiny podle nároktr 16 mají naproti tomu výhodu vyšší stability, popřípadě bezpečnosti proti zlomu, větších možných dotykových tlaků a lepší vodivosti. Kromě toho jsou vyrobitelné v libovolném tvaru jednodušeji a levněji než lisované ohebné díly.
Tvar provedení kontaktových pružin podle nároku 17 představuje obzvláště vhodnou realizaci pro elektrické připojení na deskách plošných spojů a držení v zalitých deskách.
Přitom se provedení podle nároku 18 vyznačuje vysokou mechanickou stabilitou a velkou letovací plochou pro jednoduché a bezpečné kontaktování na desce plošných spojů.
K exaktnímu nastavení polohy rovného pružného ramena na desce plošných spojů pro letovací a popřípadě zalévací, eventuálně obstřikovací proces, je obzvláště výhodné volný konec rovného ramena podle nároku 19 opatřit zahnutým výčnělkem, který se za účelem montáže zasune do přiřazeného vybrání desky plošných spojů.
Jako ochranu proti mechanickým poškozením a povětrnostním vlivům je výhodné opatřit vysokofrekvenční přístroj pouzdrem, viz nárok 20. K bezpečnému zabránění krátkých spojů sestává toto z izolačního materiálu. Obzvláště cenově příznivá je výroba, když pouzdro podle nároku 21 sestává z obstřikovacího, popřípadě zalévacího materiálu, protože tento je zhotovitelný nejen jednoduchým způsobem ve všech možných tvarech, kupříkladu bez větších nákladů s přídržnými úchytkami, nejsou potřeba zvláštní přídržné prostředky pro vystříknuté díly jako jsou kupříkladu kontaktové pružiny, a je vyrobitelné nikoliv naposled • » 9 9 ’·· 9 9 · · • * * * · · »*» I · · • · · · · * · ♦ · · ··· ··· «· »' ·« ·» obzvláště ploché, čímž je možná zasunutá montáž pod tvarovými díly vozidla, jako pod stropem, stropním obložením nebo obložením C sloupků. _ _
Další výhoda plastového zalévaného pouzdra spočívá v tom, že prakticky bez větších nákladů ve výrobě jsou íntegrovateíná doplňková zařízení, kupříkladu přídržná nebo vodicí ústrojí, například natvarovaná kabelová uchycení pro přívodní vodiče dalších antén, kupříkladu mobilních radiových antén nebo antén navigace GPS. Tím odpadá nutnost doplňkových prvků pro vodicí a přídržné funkce.
Vysokofrekvenční přístroj není vzhledem na své rozměry svázán s velikostí patice. Může spíše díly, které nemají žádné kontakty, vyčnívat samozřejmě i přes paticí, pokud vystačí přídržná síla úchytek podchycujících výstupky patice.
Jestliže to není ten případ, kdy se požaduje kupříkladu obzvláště vysoká bezpečnost proti vibracím, tak je výhodou rozšíření patice přes její připojovací oblast, přiřazenou připojovacímu poli anténních struktur, podle nároku 23. Přitom jsou boční výstupky účelně vytvořeny jako od sebe v určité vzdálenosti uspořádané jednotlivé výstupky, mezi nimiž jsou zavedeny boční úchytky rozšířených dílů vysokofrekvenčního přístroje, na třetí straně může být naproti tomu uspořádán také průběžný výstupek. Celá patice může být zkonstruována vícedílně, ale v jednom kuse, s výhodou, že je požadována pro rozdílné velikosti přístrojů pouze jedna patice. Anténní zařízení pro vozidla je tím levné a mnohostranné. Především ale nevyžadují varianty přístrojů, kupříkladu jednonebo vícestupňový zesilovač a pasivní obvody, jako jsou filtry, přizpůsobovací zapojení nebo dálková napájecí zařízení, tímto provedením patice žádné varianty okenních tabulí.
• » » i ’··’ » ♦ · * • *··»···»»·* • * ·*·* ·*·· • ·· ··· ·« .. ·* .·
Upevnění patice na okenní tabuli vozidla, předpokládané v nároku 24, je trvale bezpečné, rychle exaktně a se značně malými náklady proveditelné jako letevací spojení. - — - - ~
Také relativně komplikované vysokofrekvenční přístroje jsou dnes zhotovitelné již s poměrně malými rozměry. Navzdory tomu je v zájmu co možná největší jízdní bezpečnosti výhodou nastavit polohu patice podle nároku 25 co možná nejblíže okraji okenní tabule, jestliže je to jakkoliv možné, jak již bylo zmíněno, pod tvarovými díly vozidla nebo podle nároku 26 pod plochami okenní tabule zakrytými černým potiskem.
Přehled obrázků na výkrese
Vynález je dále blíže vysvětlen a popsán na základě příkladu provedení anténního zařízení pro vozidla podle vynálezu, s rozšířenou paticí a zesilovačem, podle připojeného výkresu, který znázorňuje na obr. 1 perspektivní pohled na anténní zařízení pro vozidla podle vynálezu, na okenní tabuli vozidla se zesilovačem ještě nenamontovaným v patici, a dvěma výřezy ve zvětšeném měřítku, přičemž výřez patice je v dílčí oblasti ještě jednou zvětšen, na obr. 2a půdorysný pohled na připojovací a navazující rozšiřující oblast patice, na obr. 2b půdorysný pohled na tuto část patice, na obr. 2c řez paticí na výšku bočních výstupků ze strany kontaktů, s čelním pohledem na zesilovač, na obr. 3a řez zesilovačem v zásuvném směru na výšku výstupku ze strany kontaktů, ve zvětšeném měřítku, na obr. 3b řez zesilovačem v zásuvném směru na výšku kontaktové pružiny, na obr. 4a půdorysný pohled na kontaktové pole ze strany kontaktů ve zvětšeném měřítku, a na obr. 4b boční pohled na kontaktové pole.
Příklady provedeni vynálezu • · 0 ϊ ’ ·*’ 0 0 0 0 • · 00 00 000 00 0
0 0000 0000 «00 000 00 00 00 00
Anténní zařízení pro vozidla, předpokládané pro příjem signálů v různých frekvenčních rozsazích, sestává z patice 1 z plastového vystříknutého dílu, z do ní vsaditelného vysokofrekvenčního zesilovače 2, jakož i s minimálními plošnými rozměry v pravé horní rohové oblasti zadní okenní tabule 3 vozidla uspořádaného připojovacího pole 4, ve kterém jsou svedeny patky více, zde jen jako bloky principiálně znázorněných anténních struktur 5 - 10, v plochých dotykových místech H ke vzájemnému kontaktu s přiřazenými kontaktovými pružinami 12 vysokofrekvenčního zesilovače 2.
Spojovací vodiče dotykových míst H s anténními patkami jsou vytvořeny po délce jako jednoduché plošné vodiče 13 -16 nebo koplanární vodiče 17, 18, a šetříce náklady, mohou být spolu s anténními strukturami 5 - 10, jakož i dotykovými místy H, umístěny do stříbrného potisku na okenní tabuli vozidla. Vlivem svedení všech anténních přípojů je výhodným způsobem potřebný jen zesilovač, který přesto může být uspořádán na nerušícím místě na okenní tabuli 3 vozidla.
Patice 1 sestává z obdélníkového rámu s bočními rámovými díly 19, 20, 21 a 22, jakož i rámového dílu 23, uspořádaného ze strany zavádění, a rámového dílu 24, uspořádaného ze strany kontaktů. Mezi bočními rámovými díly 19 a 20 se nachází připojovací oblast 25 pro vysokofrekvenční zesilovač 2, mezi bočními rámovými díly 20 a 21, popřípadě 21 a 22, vždy rozšiřující úsek 26, popřípadě 27. Boční rámové díly 19 - 22 mají vždy dva směrem dovnitř vyčnívající přídržné výstupky 28, rámový díl 24 ze strany kontaktů má v připojovací oblasti 7 přídržné výstupky 29 a v rozšiřujících úsecích 26, 27 po jednom průběžném přídržném výstupku 30, 31. Všechny přídržné výstupky 28 až 31 jsou uspořádány s odstupem ode dna patice 1.
» » · * ♦ * · » * * ** · · · * · * t 4 * · · I « · · · * · ··· ··· ·· «· *· ·«
Na rámovém dílu 23 ze strany zavádění jsou vytvarovány pružné blokovací _jazýčky 32, které končí v blokovacích vačkách^33 pro přidržení namontovaného vysokofrekvenčního zesilovače 2 ~ _
Vysokofrekvenční zesilovač 2 sestává z desky 34 plošných spojů s elektrickými obvody, která je vložena do pouzdra 35 zhotoveného vstřikovým litím, které je vhodně vytvořeno a dimenzováno pro vestavbu do patice i. Má na obou úzkých stranách po dvou úchytkách 36, a na straně kontaktů v připojovací oblastí 25 má úchytky 37, které korespondují s výstupky 29 rámového dílu 24 patice L
Na čelní ploše za strany kontaktů úseku pouzdra 35, ležícího mimo připojovací oblast 25, jsou vytvarovány dvě průběžné úchytky 38, 39, spolupůsobící s výstupky 30,31 rozšiřujících úseků 26,27 patice 1.
Mezi úchytkami 37 jsou v připojovací oblasti 25 uspořádány kontaktové pružiny 12, které horní částí 40 přiléhají na desku 34 plošných spojů, tam jsou sletovány s příslušnými připojovacími body, a k mechanickému fixování zabírají výčnělkem 41, na konci zahnutým, do vybrání 42 desky 34 plošných spojů. Po zalití jsou kontaktové pružiny 12 v pouzdře 35 bezpečně a dostatečně stabilně umístěny, aby mohly zachytit tlak pružin při uskutečněném kontaktování. Směrem dolů z pouzdra 35 vyčnívající, zpět zahnutá část 43 pružiny, je jako kontaktové rameno v podélném směru konvexně klenutá. Ke zvýšení stability kontaktových pružin je rovná část 40 pružiny provedena širší než klenuté kontaktové rameno 43.
Montáž anténního zařízení pro vozidla je nanejvýš jednoduchá:
Nejdříve se patice 1 na základě značek 44, které jsou rovněž jako stříbrný potisk již s anténními strukturami 5 -10, jakož i dotykovými místy 11. a spojovacími vodiči 13 - 18 umístěny na okenní tabuli 3 vozidla, nalepí tak polohově přesně nad připojovacím polem 4 dotykových míst H na okenní tabuli 3 vozidla, že při ··· ··· ·· ·· »· ·· namontovaném vysokofrekvenčním zesilovači 2 přiléhají kontaktové pružiny 12 exaktně na příslušné dotykové body H _ _ _
Po provedeném lepení se vysokofrekvenční zesilovač 2 bočními úchytkami 26 zavede do meziprostorů mezi bočními výstupky 28 patice 1, do ní kolmo k rovině okenní tabule 3, přičemž blokovací úchytky 33 se zatlačí skrz dno pouzdra k okenní tabuli 3 vozidla tak, že následně může být vysokofrekvenční zesilovač 2 zasunut až k dorazu ve směru k rámovému dílu 24 ze strany kontaktů. Přitom vklouznou úchytky 36 - 39 pouzdra 35 zesilovače pod korespondující výstupky 28 - 31 patice 1, a u zcela zasunutého vysokofrekvenčního zesilovače 2 zapadnou blokovací vačky 33 směrem nahoru a podchytí pouzdro 35 zesilovače.
V této namontované poloze je tedy vysokofrekvenční zesilovač 2 po všech stranách držen v paticí 1.
Úchytky 36 až 39 mají na svých čelních stranách, přivrácených k výstupkům 28 až 31, kluzná zešikmení 45, která usnadňují zasunování pouzdra 35 zesilovače do patice 1.
Při zavádění vysokofrekvenčního zesilovače 2 do patice 1 se kontaktové pružiny 12 přitlačí kolmo k rovině okenní tabule 3, takže jejich klenutá kontaktová ramena 43 po naklouznutí na dotyková místa H při navazujícím zasunování pouzdra 35 zesilovače přilehnou pod tlakem pružiny na dotyková místa 11 a vytvoří tak bezpečný kontakt. Zároveň se tlakem kontaktových pružin 12 vzájemně protilehlé plochy k sobě patřících výstupků 28 - 31 a úchytek 36 - 39 přitlačí proti sobě, čímž se také zvýší pridržovací účinek. Tento účinek se ještě zesílí dalším zešikmením 46 úchytek 36 - 39, které pouzdro 35 zesilovače, zavedené plně do patice 1, tlačí ještě dále ve směru k okenní tabuli 3 vozidla. Spodní strana φ
φ φ
φ φ
φφ • ΦΦ φ
φ φ
φφφ • φ · • ί · · • φ φ φφ φ · φ φ · φ φ φ φ φ · φ výstupků 28 - 31 je přizpůsobena popsanému obrysu úchytek 37 - 39 se dvěma zešikmeními-45 a 46. _ _ —
Pouzdro 35 zesilovače má vodicí a přídržnou drážku 47 zhotovenou ve stejném pracovním kroku vstřikového lití, k uchycení kabelu 48, který přichází od další neznázorněné antény, kupříkladu GPS antény, která nepatří k anténnímu zařízení vozidla, a která vede dále k navigačnímu přístroji. Výstupní vodiče vysokofrekvenčního zesilovače 2, zalité společně v pouzdře 35 zesilovače, vedoucí kupříkladu ke zde neznázorněným přijímačům, kupříkladu pro rozhlasový příjem a dálkově řízené blokování, jsou zde provedeny jako ploché pásové vodiče 49, 50.
Úhrnem je popsanou konstrukcí vytvořeno anténní zařízení pro vozidla, u kterého je vysokofrekvenční přístroj 2 nekomplikovaným a levným způsobem bez letování, se zabezpečením proti vibracím, ale přesto uvolnitelně, umístěn na okenní tabuli, oprava nebo vložení jiného vysokofrekvenčního přístroje 2 nepodmiňuje žádnou výměnu okenní tabule, zesilovač je velmi plochý a proto vhodný pro montáž pod tvarovými díly vozidla, pro celý počet anténních struktur je potřebný pouze vysokofrekvenční přístroj, a přitom se současně vyrovnávají minimální tolerance, a přímým připojením vysokofrekvenčního zesilovače na anténní struktury je dosaženo optimálních elektrických přenosových vlastností.

Claims (26)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Anténní zařízení pro vozidla s alespoň jednou anténní strukturou (5 - 10) umístěnou na okenní tabulí (3) vozidla, jejíž alespoň jedna patka má dotyková místa (11) k elektrickému spojení s vysokofrekvenčním přístrojem (2), obsahujícím obvody, vyznačující se tím, že je opatřeno paticí (1) k uvolnitelnému uchycení vysokofrekvenčního přístroje (2), která sestává z nevodivého materiálu, je umístěná na okenní tabuli (3) vozidla a zahrnuje dotyková místa (11) alespoň jedné anténní struktury (5 -10), přičemž přípoje (12) vysokofrekvenčního přístroje (2) jsou uvolnitelně elektricky spojeny s příslušnými dotykovými místy (11).
  2. 2. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 1, vyznačující se tím, že přípoje (12) vysokofrekvenčního přístroje (2), namontovaného v patici (1), jsou uvolnitelně elektricky spojeny přímo s příslušnými dotykovými místy (11) alespoň jedné anténní struktury (5 -10).
  3. 3. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 1, vyznačující se tím, že patice (1) má rovněž kontakty, a přípoje (12) vysokofrekvenčního přístroje (2), namontovaného v patici (1), jsou uvolnitelně elektricky spojeny s kontakty patice (1), které jsou uvolnitelně elektricky spojeny s příslušnými dotykovými místy (11) alespoň jedné anténní struktury (5 -10).
  4. 4. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 1 až 3 s alespoň dvěma anténními strukturami, vyznačující se tím, že anténní patky jsou přes přívodní vedení (13-18) svedeny dohromady v připojovacím poli (4), tvořeným dotykovými místy (11), obklopeným paticí (1).
  5. 5. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 4, vyznačující se tím, že přívodní vodiče (17,18) jsou vytvořeny jako koplanární vodiče.
    i ’ϊ » · ft »* ··· • · «» • · · * · • ♦ · ί • · · · · · » ♦ e ·· ··
  6. 6. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že na “okenní tabuli (3) vozidla jsou umTstěny značky (44) pro nastavení požadované polohy patice (1).
  7. 7. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 5 nebo 6, vyznačující se tím, že přívodní vodiče (13 - 18) a značky (44), jakož i k příslušným kontaktům vysokofrekvenčního přístroje (2) přivedené napájecí a zemnicí vodiče, jsou vytvořeny jako plochy stříbrného potisku natištěné současně se stříbrným potiskem anténních struktur (5-10) na okenní tabuli (3) vozidla.
  8. 8. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že rám (19 - 22 a 24) patice (1) má směrem dovnitř vyčnívající výstupky (28 31), a vysokofrekvenční přístroj (2) korespondující, směrem ven čnějící úchytky (36 - 39), které jsou uspořádány a vytvořeny tak, že u vysokofrekvenčního přístroje (2) namontovaného v patici (1) přidržují výstupky (18 - 31).
  9. 9. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 8, vyznačující se tím, že na třech stranách vysokofrekvenčního přístroje (2) a patice (1) jsou umístěny úchytky (36 39) a výstupky (28 - 31).
  10. 10. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 1 až 9, vyznačující se tím, že vysokofrekvenční přístroj (2), namontovaný v patici (1), je přidržován pomocí uvolnitelného blokovacího ústrojí (32, 33).
  11. 11. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 10, vyznačující se tím, že blokovací ústrojí sestává z pružných blokovacích jazýčků (32), uspořádaných na rámu patice (1), výhodně s ním do jednoho kusu, které přiléhají blokovacími
    - - W « * « « • · · · ·· fefefefe
    9 fe ·· ·· fefefe fe* fe • fe fefefefe fefefefe fefefe fefefe fe* ·* ·· ·· vačkami (33) na zadní stěnu pouzdra (35) namontovaného vysokofrekvenčního přístroje (2). _ _ — _
  12. 12. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 8 až 11, vyznačující se tím, že čelní plochy úchytek (36 - 39) a/nebo výstupků (28 - 31), při montáži vysokofrekvenčního přístroje (2) v patici (1) přivrácené vzájemně k sobě, mají kluzná zešikmení (45).
  13. 13. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 1, 2,4 -12, vyznačující se tím, že vysokofrekvenční přístroj (2) má pružné kontaktové prvky (12), které u vysokofrekvenčního přístroje (2), namontovaného v patici (1), přiléhají pod tlakem na příslušná dotyková místa (11) alespoň jedné anténní struktury (5 -10).
  14. 14. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 8 až 13, vyznačující se tím, že úchytky (36 - 39) a/nebo výstupky (28 - 31) mají směrem k pouzdru vysokofrekvenčního přístroje (2) další zešikmení (46).
  15. 15. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 13 nebo 14, vyznačující se tím, že alespoň oblasti kontaktových prvků (12), přiléhající na dotyková místa (11), jsou ve svém podélném směru konvexně klenuty.
  16. 16. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 13 až 15, vyznačující se tím, že kontaktovými prvky (12) jsou kovové listové pružiny.
  17. 17. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 16, vyznačující se tím, že listové pružiny (12) jsou vytvořeny v podstatě ve tvaru písmene U, s rovným ramenem (40), které je ve vysokofrekvenčním přístroji (2), výhodně na v něm uspořádané desce (34) plošných spojů, mechanicky upevněno a elektricky připojeno, jakož i s konvexně klenutým ramenem (43), které u namontovaného vysokofrekvenčního
    -- - - V *9*9 • · · ♦ 9· 9 9 9 · • »······« M 9 • « 9 · 9 · «9·« ··♦ ·♦· 99 *9 99 99 přístroje (2) pod tlakem přiléhá na dotyková místa (11) alespoň jedné anténní struktury (5-10). _ - —
  18. 18. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 17, vyznačující se tím, že rovné rameno (40) je širší než klenuté rameno (43).
  19. 19. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 18, vyznačující se tím, že rovné rameno (40) má na volném konci výčnělek (41), směrem ke klenutému ramenu (43) zahnutý, k záběru do vybrání (42) desky (34) plošných spojů.
  20. 20. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 1 až 19, vyznačující se tím, že vysokofrekvenční přístroj (2) má pouzdro (35) z izolačního materiálu.
  21. 21. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 1 až 20, vyznačující se tím, že pouzdro (35) je tvořeno plastovou zalévací hmotou.
  22. 22. Anténní zařízení pro vozidla podle nároku 20 nebo 21, vyznačující se tím, že v pouzdru (35) jsou integrována přídržná a vodicí ústrojí (47) a/nebo zásuvná ústrojí.
  23. 23. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 1 až 22, vyznačující se tím, že patice (1) je přes připojovací oblast směrem ven rozšířena o doplňkové úseky (26, 27) s výstupky (30, 31), které jsou podchyceny úchytkami {38, 39) dalších vysokofrekvenčních dílů (34) pouzdra.
  24. 24. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 1 až 23, vyznačující se tím, že patice (1) je nalepena na okenní tabuli (3) vozidla.
    ’ « * » · · ♦ ΦΦ « Φ Φ Φ
    10« φφφφφ ·«+*»· lJ φ φ · · « « · | · « •Φ» Φφφ ·· φ« «· ·»
  25. 25. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 1 až 24, vyznačující se —tím, že patice (1) je uspořádána na takovém místě okenní tabule (3) vozidla, kde co možná nejménéovlivňuje zorné pole řidiče? ~
  26. 26. Anténní zařízení pro vozidla podle některého z nároků 1 až 25, vyznačující se tím, že je na protilehlé straně okenní tabule (3) vozidla překryto černým potiskem.
CZ20002668A 1998-05-25 1999-03-23 Anténní zařízení pro vozidla CZ295126B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19823202A DE19823202C2 (de) 1998-05-25 1998-05-25 Fahrzeug-Antenneneinrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20002668A3 true CZ20002668A3 (cs) 2000-12-13
CZ295126B6 CZ295126B6 (cs) 2005-05-18

Family

ID=7868781

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20002668A CZ295126B6 (cs) 1998-05-25 1999-03-23 Anténní zařízení pro vozidla

Country Status (7)

Country Link
US (1) US6411259B1 (cs)
EP (1) EP1080513B2 (cs)
JP (1) JP3408244B2 (cs)
CZ (1) CZ295126B6 (cs)
DE (2) DE19823202C2 (cs)
ES (1) ES2186346T3 (cs)
WO (1) WO1999062136A1 (cs)

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10002777C1 (de) * 2000-01-22 2001-08-09 Saint Gobain Sekurit D Gmbh Kontaktierung einer Scheibe mit elektrischen Funktionen
DE10019540B4 (de) * 2000-04-20 2007-04-19 Leopold Kostal Gmbh & Co. Kg Elektrische Einrichtung für ein Kraftfahrzeug
DE10129664C2 (de) * 2001-06-20 2003-04-30 Saint Gobain Sekurit D Gmbh Antennenscheibe mit einem Hochfrequenzbauteil
JP3910490B2 (ja) 2002-05-29 2007-04-25 小島プレス工業株式会社 車両用アンテナ構造体
WO2004030143A1 (en) * 2002-09-27 2004-04-08 Radiall Antenna Technologies, Inc. Compact vehicle-mounted antenna
DE20215634U1 (de) * 2002-10-11 2004-02-19 Pilkington Automotive Deutschland Gmbh Fahrzeugglasscheibe
DE10258101B3 (de) 2002-12-11 2004-04-08 Hirschmann Electronics Gmbh & Co. Kg Kontaktfeder für eine Antenneneinrichtung für ein Fahrzeug
EP1507308A2 (de) * 2003-08-11 2005-02-16 Hirschmann Electronics GmbH & Co. KG Hebelartige Kontaktelemente
DE202004021404U1 (de) * 2003-08-11 2007-12-27 Hirschmann Electronics Gmbh & Co. Kg Clipartige Kontaktelemente
DE20321550U1 (de) * 2003-08-11 2007-12-20 Hirschmann Electronics Gmbh & Co. Kg Elastische Kontaktelemente zum Einclipsen
EP1523069A1 (de) * 2003-10-10 2005-04-13 Hirschmann Electronics GmbH & Co. KG Kontaktfeder für einen Antennenverstärker
DE102004042709A1 (de) * 2004-03-19 2005-10-13 Hirschmann Electronics Gmbh & Co. Kg Vorrichtung zur Kontaktierung einer Antennenstruktur, hergestellt in einem Mehrkomponentenverfahren
JP4050257B2 (ja) * 2004-06-25 2008-02-20 アルプス電気株式会社 車載用アンテナ装置
US20060145936A1 (en) * 2004-12-31 2006-07-06 Gage Randall A Antenna mounting
DE102005003386B3 (de) * 2005-01-24 2006-06-08 Pilkington Automotive Deutschland Gmbh Haltesockel zur lösbaren Befestigung eines Einbauteils an einer Glasscheibe
DE102005009443A1 (de) * 2005-03-02 2006-09-07 Hirschmann Electronics Gmbh Folienantenne für ein Fahrzeug
DE102005033592A1 (de) * 2005-07-19 2007-01-25 Hirschmann Car Communication Gmbh Träger zur Aufnahme eines Antennenverstärkers eines Fahrzeuges
DE102005033593B3 (de) * 2005-07-19 2007-01-04 Hirschmann Car Communication Gmbh Kontaktfeder in einem Trägerrahmen eines Antennenverstärkers eines Fahrzeuges
DE102005034084A1 (de) * 2005-07-21 2007-02-01 Hirschmann Car Communication Gmbh Elektronisches Gerät für ein Fahrzeug mit einer direkt kontaktierten Leiterplatte
DE102006014396A1 (de) * 2005-10-18 2007-04-19 Volkswagen Ag Scheibenanordnung für ein Kraftfahrzeug, Kraftfahrzeug, sowie Auswahl von Scheibenanordnungen
KR100765653B1 (ko) * 2006-07-10 2007-10-10 현대자동차주식회사 자동차용 글래스 안테나 잭
JP2008118546A (ja) * 2006-11-07 2008-05-22 Kojima Press Co Ltd 車両アンテナ送受信構造
DE102009005294A1 (de) 2009-01-16 2010-07-22 Volkswagen Ag Verfahren zur Befestigung einer Fenterscheibe eines Kraftfahrzeuges und HF-Anordnung
JP5208816B2 (ja) * 2009-03-06 2013-06-12 日本板硝子株式会社 端子付ガラス及び端子付ガラス搭載車両
CN103930268B (zh) 2011-10-28 2016-08-31 康宁股份有限公司 具有红外反射性的玻璃制品及其制造方法
CN107531562B (zh) 2015-04-30 2021-05-28 康宁股份有限公司 具有离散的金属银层的导电制品及其制造方法
DE102015012888A1 (de) * 2015-10-06 2017-04-06 Audi Ag Bauteil für ein Kraftfahrzeug
CN112054283B (zh) * 2020-09-09 2022-12-06 重庆南方迪马专用车股份有限公司 一种车载天线倒伏装置

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2328168A1 (de) 1973-06-02 1974-12-19 Kolbe & Co Hans Einrichtung zum kontaktieren von zuleitungsteilen an antennenanordnungen in verbundglasscheiben
DE2328167A1 (de) 1973-06-02 1974-12-19 Kolbe & Co Hans Einrichtung zum kontaktieren der elektrischen anschluesse von an glasscheiben angeordneten antennen
DE3003726C2 (de) 1980-02-01 1982-05-27 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Halterung für elektrische Bauteile
JPS6111284U (ja) 1984-06-26 1986-01-23 沖電線株式会社 基板接続コネクタ
DE3719692A1 (de) * 1987-06-12 1988-12-22 Flachenecker Gerhard Mehrantennenanordnung fuer antennendiversity in einer fensterscheibe
JPH0623054Y2 (ja) 1987-10-07 1994-06-15 日本板硝子株式会社 自動車用アンテナ装置
DE3911178A1 (de) * 1989-04-06 1990-10-11 Lindenmeier Heinz Scheibenantennensystem mit antennenverstaerker
US5363114A (en) * 1990-01-29 1994-11-08 Shoemaker Kevin O Planar serpentine antennas
JPH082926Y2 (ja) * 1991-03-29 1996-01-29 日本板硝子株式会社 アンテナコネクタ
JPH05283921A (ja) 1992-03-31 1993-10-29 Pioneer Electron Corp 車載用アンテナ
JPH08321714A (ja) * 1995-05-24 1996-12-03 Asahi Glass Co Ltd ガラスアンテナのフィーダー線コネクタ装置
DE19536131C2 (de) * 1995-09-28 2002-05-02 Saint Gobain Sekurit D Gmbh Diversity-Antennenscheibe für Fahrzeuge mit Anschlußelementen
DE19605999C2 (de) 1996-02-17 1999-10-14 Daimler Chrysler Ag Kontaktierung einer flächigen Antennenleiterstruktur
DE19608661C2 (de) * 1996-03-06 2001-04-12 Mannesmann Vdo Ag Elektrischer Kontakt und Verfahren zur Herstellung des elektrischen Kontaktes zur Verbindung mit einer leitenden, sich auf einem isolierenden Substrat befindenden Anordnung, insbesondere für Kraftfahrzeugscheiben
US5999134A (en) * 1996-12-19 1999-12-07 Ppg Industries Ohio, Inc. Glass antenna system with an impedance matching network
US6232926B1 (en) * 1999-11-10 2001-05-15 Xm Satellite Radio Inc. Dual coupled vehicle glass mount antenna system

Also Published As

Publication number Publication date
DE19823202C2 (de) 2003-05-28
US6411259B1 (en) 2002-06-25
JP2002517114A (ja) 2002-06-11
CZ295126B6 (cs) 2005-05-18
ES2186346T3 (es) 2003-05-01
EP1080513B2 (de) 2009-01-07
EP1080513B1 (de) 2002-11-13
WO1999062136A1 (de) 1999-12-02
DE59903407D1 (de) 2002-12-19
EP1080513A1 (de) 2001-03-07
DE19823202A1 (de) 1999-12-09
JP3408244B2 (ja) 2003-05-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20002668A3 (cs) Anténní zařízení pro vozidla
EP1844520B1 (en) Glass pane with a retaining socket
KR101667231B1 (ko) 루프 톱 안테나, 특히 관련 플러그형 연결 장치를 구비한 자동차 루프 톱 안테나
US7078620B2 (en) Mounting structure of on-vehicle electronic circuit unit
JP4665028B2 (ja) 自動車ルーフ・アンテナ
US20030157903A1 (en) In-built antenna for mobile communication device
JPH1056317A (ja) 平坦なアンテナ導体構造部の接触方法
US6857908B2 (en) Connector with movable contact elements
US20100188292A1 (en) Antenna
US6861991B2 (en) Independently mounted on-glass antenna module
US7077666B2 (en) On-vehicle electronic circuit unit
US20060238428A1 (en) Domed circuit board of an antenna amplifier for a vehicle antenna device
KR100765653B1 (ko) 자동차용 글래스 안테나 잭
US6999793B2 (en) Information terminal having card and main body provided with antenna
US6940459B2 (en) Antenna assembly with electrical connectors
KR102422078B1 (ko) 소형 기기용 안테나 모듈
EP3309898A1 (en) Antenna module for millimeter-wave communication systems and transceiver arrangement
KR100844589B1 (ko) 스위칭 기능을 갖는 안테나 연결용 커넥터
EP1406352B1 (en) Electrical cable connector
JP3098997U (ja) アンテナ用アンプ
WO2001091228A1 (en) Antenna arrangement
KR102656046B1 (ko) 전기부재 접촉 장치 및 이를 포함하는 안테나 모듈
JP3129472U (ja) ウィンドウシステム
KR100597628B1 (ko) 접촉 소자를 안테나부 내에 장착하는 방법
CN116458270A (zh) 挠性基板、检查治具

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20060323