CZ20001647A3 - Coating process of electric steel strips by separator for annealing - Google Patents
Coating process of electric steel strips by separator for annealing Download PDFInfo
- Publication number
- CZ20001647A3 CZ20001647A3 CZ20001647A CZ20001647A CZ20001647A3 CZ 20001647 A3 CZ20001647 A3 CZ 20001647A3 CZ 20001647 A CZ20001647 A CZ 20001647A CZ 20001647 A CZ20001647 A CZ 20001647A CZ 20001647 A3 CZ20001647 A3 CZ 20001647A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- annealing
- chlorine
- concentration
- aqueous solution
- mgo
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C21—METALLURGY OF IRON
- C21D—MODIFYING THE PHYSICAL STRUCTURE OF FERROUS METALS; GENERAL DEVICES FOR HEAT TREATMENT OF FERROUS OR NON-FERROUS METALS OR ALLOYS; MAKING METAL MALLEABLE, e.g. BY DECARBURISATION OR TEMPERING
- C21D8/00—Modifying the physical properties by deformation combined with, or followed by, heat treatment
- C21D8/12—Modifying the physical properties by deformation combined with, or followed by, heat treatment during manufacturing of articles with special electromagnetic properties
- C21D8/1277—Modifying the physical properties by deformation combined with, or followed by, heat treatment during manufacturing of articles with special electromagnetic properties involving a particular surface treatment
- C21D8/1283—Application of a separating or insulating coating
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C21—METALLURGY OF IRON
- C21D—MODIFYING THE PHYSICAL STRUCTURE OF FERROUS METALS; GENERAL DEVICES FOR HEAT TREATMENT OF FERROUS OR NON-FERROUS METALS OR ALLOYS; MAKING METAL MALLEABLE, e.g. BY DECARBURISATION OR TEMPERING
- C21D1/00—General methods or devices for heat treatment, e.g. annealing, hardening, quenching or tempering
- C21D1/68—Temporary coatings or embedding materials applied before or during heat treatment
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C23—COATING METALLIC MATERIAL; COATING MATERIAL WITH METALLIC MATERIAL; CHEMICAL SURFACE TREATMENT; DIFFUSION TREATMENT OF METALLIC MATERIAL; COATING BY VACUUM EVAPORATION, BY SPUTTERING, BY ION IMPLANTATION OR BY CHEMICAL VAPOUR DEPOSITION, IN GENERAL; INHIBITING CORROSION OF METALLIC MATERIAL OR INCRUSTATION IN GENERAL
- C23C—COATING METALLIC MATERIAL; COATING MATERIAL WITH METALLIC MATERIAL; SURFACE TREATMENT OF METALLIC MATERIAL BY DIFFUSION INTO THE SURFACE, BY CHEMICAL CONVERSION OR SUBSTITUTION; COATING BY VACUUM EVAPORATION, BY SPUTTERING, BY ION IMPLANTATION OR BY CHEMICAL VAPOUR DEPOSITION, IN GENERAL
- C23C26/00—Coating not provided for in groups C23C2/00 - C23C24/00
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Materials Engineering (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Metallurgy (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Thermal Sciences (AREA)
- Crystallography & Structural Chemistry (AREA)
- Electromagnetism (AREA)
- Manufacturing & Machinery (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Manufacturing Of Steel Electrode Plates (AREA)
- Chemical Treatment Of Metals (AREA)
- Heat Treatment Of Sheet Steel (AREA)
- Cell Separators (AREA)
- Application Of Or Painting With Fluid Materials (AREA)
Description
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu potahování pásů z elektrooceli oxidovým práškem jako separátorem pro žíhání aplikací vodného roztoku obsahujícího hlavně MgO a alespoň jednu další přísadu obsahující sloučeninu chloru.
Dosavadní stav techniky
Pásy z elektrooceli jsou obvykle vyráběny tavením slitiny, odléváním do tabulí, válcováním za horka, žíháním horkých pásů , aby se vytvořila ochranná fáze, válcováním za studená, dekarbonizací žíháním pásů za studená a aplikací adhezních separátoru převážně na bázi MgO jako povrchové ochrany při následujícím závěrečném žíhání svinutých pásů pro sekundární rekrystalizací.
Zrnově orientované tabule v kvalitě elektrooceli z pásů z křemičité oceli, které musí mít pro použití v transformátorech strukturu dovolující magnetizaci ve směru válcování (Gossova struktura) jsou odlévány s inhibitory růstu zrn, jako například Al a N, Mn a S, Cu a S, Mn a Se. Ty tvoří sloučeniny jako například A1N, MnS, CuS, MnSe, které jsou vysrážením jemně rozptýleny a zabraňují předčasnému růstu zrn v průběhu rekrystalizace při žíhání. Výsledkem je přednostní růst zrn orientovaných podle „Gossovy struktury, které jsou vytvářeny během sekundární rekrystalizace.
·’
Pokud možno rovnoměrná distribuce jemně rozptýlených částic je důležitá pro účinnost inhibitorů při limitování růstu zrn. Toto se odehrává během žíhání pásu za horka a/nebo během procesu zvyšování obsahu dusíku při následné dekarbonizaci. Distribuce inhibitoru může být ovlivňována až do okamžiku krátce před začátkem selektivního růstu zrna. Je zjištěno, že složení separátorů pro žíhání má také speciální vliv na distribuci inhibitorů růstu zrn. Proto k původnímu separátorů pro žíhání tvořeného MgO byla přidávána malá množství jiných látek, aby se dosáhlo zlepšení vlastností povrchu, zvýšení polarizace a snížení demagnetizačních ztrát.
Patentový dokument DE 29 47 945 C2 doporučuje přidání borových a sodných sloučenin, zatímco patentový dokument EP 0 232 537 B1 doporučuje přidání titanových, borových nebo sirných sloučenin. Zpočátku bylo přidání chloridů všeobecně považováno za škodlivé. Avšak podle patentového dokumentu DE 344 40 344, přidání síranu antimonitého v kombinaci s chloridy Sb, Sr, Ti nebo Zr pravděpodobně zlepšuje magnetické vlastnosti. Avšak síran antimonitý je špatně rozpustný ve vodě a navíc toxický. Podle předmětu patentového dokumentu DE 44 09 691 Al může být postačující přidání ve vodě rozpustné sodné sloučeniny nebo jemně rozptýleného oxidu hlinitého, přičemž chloridy kovu mohou být přidávány dodatečně. Patentový dokument EP 0 789 093 Al zveřejňuje jako přísady halogeny nebo halogenidy. Podle patentového dokumentu EP 0 416 420 A2 by přesně definovaný obsah chloridů v separátorů měl být upraven přidáním chloridů Mg, Ca, Na a/nebo K. Nevýhodou chloridů ve shora uvedených citacích je, že na povrchu pásu po dlouhotrvajícím žíhání zůstávají pevné zbytky.
• · · · · ···· • · · · · · · · > ·· ··· ·· ··· · ·
Předmětem tohoto vynálezu je zabránit předčasné degradaci dusičnanových a/nebo síranových inhibitorů během žhavicí fáze závěrečného žíhání nebo vytvořit v této fázi dusičnanové inhibitory znovu. V této fázi žíhání jsou inhibitory zásadně ovlivněny reakcí žíhacího plynu se základním materiálem nebo látkami, ze kterých jsou složeny inhibitory. Proto základním úkolem je složení samotného ochranného prostředku pro žíhání.
Podstata vynálezu
Tento vynález řeší tento problém přidáním přísady chloridu amonného (NH4C1 nebo NH4CI . n H20) do vodného roztoku. Množství přísady je vybráno tak, že poměr koncentrace chloru ku podílu MgO v separátoru je upraven od 0,01 do 0,10 % hmotnostních, výhodně od 0,02 do 0,05 % hmotnostních.
Další přísadou podle tohoto vynálezu může být difosforečnan sodný přičemž množství přísady je takové, že poměr koncentrace sodíku ku podílu MgO v ochranném prostředku pro žíhání je výhodně 0,02 až 0,05 % hmotnostních.
Substance přidávané podle tohoto vynálezu k separátoru pro žíhání řídí formování vrstvy separátoru tak, že při nízkých teplotách se vytváří sklovitý film, který má tak vysokou hustotu, že zabraňuje v pásu elektrooceli jakékoliv interakci mezi inhibitory a žíhacími plyny.
Podle tohoto vynálezu je proces veden tak, že nejenom snižuje ztráty způsobené demagnetizací, ale také výrazně • · · • · • · a · · ·· · ♦· · zvyšuje orientovanost - t.j. umožňuje dosažení zřetelné Gossovy struktury a tím i velké zvýšení doménového potenciálu výsledných ocelových pásů, například zjemněním domén při úpravě laserem. Dalšími výhodami těchto přísad jsou jejich okamžitá dostupnost, uspokojivá rozpustnost ve vodě, levná a jednoduchá použitelnost a také toxikologická a ekologická kompatibilita.
Koncentrace chloru a sodíku v separátoru je podle vynálezu upravována nezávisle. Chlor a sodík jsou převáděny do vodného roztoku ve formě různých sloučenin tak, že je zajištěna nezávislá optimalizace koncentrace chloru nebo sodíku.
Obzvláštní výhodou dávkování chloru a eventuálně sodíku k separátoru podle tohoto vynálezu v případě vysoce jakostní elektricky propustné desky je to, že magnetické vlastnosti prokazatelně méně reagují na rozdílné podmínky při konečném žíhání. Vzhledem k tomu, že závěrečné žíhání je aplikováno na svinutý pás, budou se vyskytovat nevyhnutelné rozdíly v podmínkách při žíhání v příčném a podélném nasměrování ocelového pásu. Rozdíly v podmínkách při žíhání se vztahují obzvláště k rosnému bodu žíhacího plynu. Oxid hořečnatý aplikovaný ve formě vodné kaše a poté vysušený nevyhnutelně obsahuje podíl hydroxidu hořečnatého. Během ohřívací fáze závěrečného žíhání se hydroxid hořečnatý tepelné rozloží na oxid hořečnatý a vodu. Uvolněná voda zvyšuje rosný bod žíhacího plynu. Nepříznivý rosný bod může působit negativně na distribuci inhibitoru.
Výběr chloridu amonného jako dodavatele chloridu je obzvlášť důležitý a má dvě rozhodující výhody oproti ostatním známým chloridovým sloučeninám. Za prvé při
teplotních podmínkách závěrečného žíhání může být vazební partner chloru odveden jako plynná fáze bez následků pro životní prostředí bez toho, že by po sobě zanechával pevné zbytky. Dále, jak bylo uvedeno výše, se musí zabránit předčasné degradaci dusičnanových inhibitorů v elektroocelovém pásu. Chlorid amonný splňuje obě tyto podmínky vynikajícím způsobem. Skupina NH3 je v průběhu žíhání termicky oddělena. Tento plyn navíc zvyšuje parciální tlak dusíku mezi vinutím pásu, což je předpoklad, aby nedošlo k degradaci dusičnanových inhibitorů v ocelovém pásu a poté se rozkládá na neškodný N2 a H2.
Dalšího zlepšení magnetických vlastností lze dosáhnout použitím difosforečnanu sodného jako dalšího přídavku k separátoru. Difosforečnan sodný dále podporuje účinky chloridů a působí proti přílišnému zvyšování obsahu dusíku v ocelovém pásu.
Přehled obrázků na výkresech
Obr 1. - Vliv koncentrace chloru při ochraně povrchu při úpravě chloridem antimonitým/chloridem amonným na magnetické vlastnosti zrnově orientované tabule z elektrooceli při nominální tlouštce 0.23 mm.
Obr. 2. - Vliv rostoucí koncentrace Na a Cl při ochraně povrchu na magnetické vlastnosti vysoce propustných tabulí z elekrooceli o tlouštce 0.27 mm.
Příklady provedení vynálezu
Vynález nyní vysvětlíme detailněji na následujících příkladech.
Příklad č. 1
Při průmyslové výrobě vysoce propustných zrnově orientovaných elektroocelových desek tlouštky 0.23 mm byla upravena koncentrace chloru v separátorů pro žíhání chloridem amonným a pro srovnání chloridem antimonitým.
Tabulka č. 1
Koncentrace chloru v ppm, vztažená k MgO v separátorů pro žíhání.
NH4C1 | SbCl3 | |
Podíl v MgO | 200 | 200 |
Z přísady | 120/240 | 170 |
Celkový Cl | 320/440 | 370 |
Obr. 1 ukazuje výsledky na základě demagnetizačních ztrát P1.7. Magnetické vlastnosti se zřetelně zlepšily úpravou koncentrace chloru přidáním chloridu amonného podle vynálezu ve srovnání s použitím chloridu amonného.
Příklad č. 2
Při průmyslové výrobě vysoce propustných zrnově orientovaných elektroocelových desek tlouštky 0.30 mm byly • · · · upraveny koncentrace chloru a sodíku v separátoru pro žíhání chloridem amonným a difosforečnanem sodným.
Tabulka č. 2
Koncentrace Cl a Na v ppm.
Cl | Na | |
Podíl v MgO | 200 | 20 |
Z NH4C1 | 144 | |
Z Ν34?2θ7 | 280 | |
Celkem | 344 | 300 |
Tabulka č. 3 ukazuje výsledky na základě demagnetizačních ztrát P1.7.
Tabulka č.3
Demagnetizační ztráty Ple7 ve W/kg
laserová úprava dokončeného pásu | bez přísad | s Na a Cl |
bez úpravy | 1.06 | 0.99 |
s úpravou | 1.02 | 0.89 |
Magnetické vlastnosti se úpravou koncentrace sodíku a chloru podle vynálezu evidentně zlepšily. Ztráty způsobené demagnetizací poklesly asi o 7 %. Obzvlášť velká je účinnost úpravy laserem prováděná na pásu dokončeném úpravou koncentrace Na a Cl v separátoru podle tohoto vynálezu za účelem zjemnění domén.
Příklad č. 3
Při průmyslové výrobě vysoce propustných zrnově orientovaných elektroocelových desek tlouštky 0.27 mm byly upraveny koncentrace chloru a sodíku v separátorů pro žíhání postupně chloridem amonným a difosforečnanem sodným.
Tabulka č. 4
Koncentrace Cl a Na v ppm.
Cl | Na | |
Podíl v MgO | 200 | 20 |
Z NH4CI | 275 | |
Z Na4P2C>7 | 280 | |
Celkem | 475 | 300 |
Tabulka č. 5 ukazuje výsledky na základě demagnetizačních ztrát P1.7.
Tabulka č.5
Demagnetizační ztráty P1.7 ve W/kg
laserová úprava | s Cl | S Cl a Na |
dokončeného pásu | (Z NH4CI) | (z NH4CI a Na4P2O7) |
bez úpravy | 0.91 | 0.88 |
s úpravou | — | 0.77 |
Ztráty způsobené demagnetizací pm jsou úpravou koncentrace chloru podle vynálezu redukovány přibližně o dvě procenta. Dodatečná úprava koncentrace sodíku podle vynálezu redukuje ztráty o další tři procenta. Účinnost úpravy laserem je evidentně zvýšena, jak ukazuje obr. 2.
Claims (4)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Způsob potahování pásů z elektrooceli separátorem pro žíhání aplikovaný ve vodném roztoku obsahujícím převážně MgO a také alespoň jednu přísadu, zahrnující sloučeniny obsahující chlor, vyznačující se tím, že přísada přidávaná k vodnému roztoku je chlorid amonný (NH4C1 nebo NH4CI . nH2O) .
- 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se přidá dostatek chloridu amonného k vodnému roztoku separátoru pro žíhání , přičemž koncentrace chloru je
od 0,01 do 0,10 % hmotnostních, vztaženo k hmotnosti MgO. 3. Způsob podle nároku 2, vyznačující se tím, že koncentrace chloru je upravena od 0,02 do 0,05 % hmotnostních, vztaženo k hmotnosti složky MgO v separátoru pro žíhání.4. Způsob podle nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že difosforečnan sodný (Na4P2O7 nebo Na4P2O7 . nH20) se přidá jako další přísada k vodnému roztoku.5. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že koncentrace sodných iontů je upravena od 0,02 do 0,05 % hmotnostních, vztaženo k poměru MgO v separátoru pro žíhání.Obr. 1 tr>λ:s >(«ΗOjP '03 - 3-1PNVliv koncentrace chloru při ochraně povrchu při úpravě chloridem antimonitým/chloridem amonným na magnetické vlastnosti zrnově orientované tabule z elektrooceli při nominální tlouštce 0.23 mm.
- 4 *»Obr. 20000 0 00 4 000 00 · 0 00 *·0 0 0 0 0 0 0 • 0 000 00 000 00 ztráty Pi,7 v W/kg bez laseru ·| laserVliv rostoucí koncentrace Na a Cl při ochraně povrchu na magnetické vlastnosti vysoce propustných tabulí z elekrooceli a tlouštce 0.27 mm.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19750066A DE19750066C1 (de) | 1997-11-12 | 1997-11-12 | Verfahren zum Beschichten von Elektrostahlbändern mit einem Glühseparator |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ20001647A3 true CZ20001647A3 (en) | 2001-05-16 |
CZ295684B6 CZ295684B6 (cs) | 2005-09-14 |
Family
ID=7848458
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ20001647A CZ295684B6 (cs) | 1997-11-12 | 1998-09-18 | Způsob potahování pásů z elektrooceli separátorem pro žíhání |
Country Status (17)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6423156B1 (cs) |
EP (1) | EP1029113B1 (cs) |
JP (1) | JP4194753B2 (cs) |
KR (1) | KR100560178B1 (cs) |
CN (1) | CN1202284C (cs) |
AT (1) | ATE201723T1 (cs) |
AU (1) | AU730568B2 (cs) |
BR (1) | BR9814038A (cs) |
CZ (1) | CZ295684B6 (cs) |
DE (2) | DE19750066C1 (cs) |
ID (1) | ID27132A (cs) |
PL (1) | PL187121B1 (cs) |
RU (1) | RU2198958C2 (cs) |
SK (1) | SK285304B6 (cs) |
TW (1) | TW416994B (cs) |
WO (1) | WO1999024639A1 (cs) |
ZA (1) | ZA989390B (cs) |
Families Citing this family (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
IT1306157B1 (it) * | 1999-05-26 | 2001-05-30 | Acciai Speciali Terni Spa | Procedimento per il miglioramento di caratteristiche magnetiche inlamierini di acciaio al silicio a grano orientato mediante trattamento |
CN102443736B (zh) * | 2010-09-30 | 2013-09-04 | 宝山钢铁股份有限公司 | 一种高磁通密度取向硅钢产品的生产方法 |
KR101480498B1 (ko) | 2012-12-28 | 2015-01-08 | 주식회사 포스코 | 방향성 전기강판 및 그 제조방법 |
US11827961B2 (en) | 2020-12-18 | 2023-11-28 | Vacuumschmelze Gmbh & Co. Kg | FeCoV alloy and method for producing a strip from an FeCoV alloy |
DE102020134301A1 (de) | 2020-12-18 | 2022-06-23 | Vacuumschmelze Gmbh & Co. Kg | Weichmagnetische Legierung und Verfahren zum Herstellen einer weichmagnetischen Legierung |
Family Cites Families (16)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3950575A (en) * | 1973-01-23 | 1976-04-13 | Nippon Steel Corporation | Heat treatment of metals in a controlled surface atmosphere |
IT1127263B (it) * | 1978-11-28 | 1986-05-21 | Nippon Steel Corp | Sostanza di separazione da utilizzare nella fase di ricottura di strisce di acciaio al silicio a grani orientati |
JPS60145382A (ja) * | 1984-01-09 | 1985-07-31 | Nippon Steel Corp | 磁気特性、皮膜特性とも優れた方向性電磁鋼板の製造方法 |
JPS62156226A (ja) * | 1985-12-27 | 1987-07-11 | Nippon Steel Corp | 均一なグラス皮膜を有し磁気特性が優れた方向性電磁鋼板の製造方法 |
JPS62288116A (ja) * | 1986-06-03 | 1987-12-15 | Mitsui Mining & Smelting Co Ltd | 硫化マンガン(2)粉末の製造方法 |
DE69015060T2 (de) * | 1989-09-08 | 1995-04-27 | Armco Inc | Magnesiumoxyd-Beschichtung für Elektrobleche und Beschichtungsverfahren. |
JP3399969B2 (ja) * | 1992-01-10 | 2003-04-28 | 川崎製鉄株式会社 | 磁気特性の優れた方向性電磁鋼板の製造方法 |
JPH06192732A (ja) * | 1992-12-24 | 1994-07-12 | Kawasaki Steel Corp | 磁気特性に優れた一方向性電磁鋼板の製造方法 |
DE4409691A1 (de) * | 1994-03-22 | 1995-09-28 | Ebg Elektromagnet Werkstoffe | Verfahren zur Herstellung von Elektroblechen mit einem Glasüberzug |
JPH08165525A (ja) * | 1994-12-13 | 1996-06-25 | Nippon Steel Corp | グラス被膜が均一で優れ、磁気特性の極めて良好な方向性電磁鋼板の製造方法 |
JP2749783B2 (ja) * | 1994-11-16 | 1998-05-13 | 新日本製鐵株式会社 | グラス被膜性能と磁気特性の極めて優れる方向性電磁鋼板の製造方法 |
US5685920A (en) * | 1994-05-13 | 1997-11-11 | Nippon Steel Corporation | Annealing separator having excellent reactivity for grain-oriented electrical steel sheet and method of use the same |
DE69515892T3 (de) * | 1994-11-16 | 2005-10-20 | Nippon Steel Corp. | Verfahren zur herstellung eines elektrisch direktionalen bleches mit guter glasbeschichtbarkeit und hervorragenden magnetischen eigenschaften |
JPH08193257A (ja) * | 1995-01-17 | 1996-07-30 | Nippon Steel Corp | 高温雰囲気炉の内張り用金属板 |
JPH09256068A (ja) * | 1996-03-25 | 1997-09-30 | Nippon Steel Corp | 優れたグラス被膜を得るための方向性電磁鋼板の製造方法 |
JPH1180909A (ja) * | 1997-09-04 | 1999-03-26 | Kawasaki Steel Corp | 張力付加型被膜の密着性の良い低鉄損方向性珪素鋼板 およびその製造方法 |
-
1997
- 1997-11-12 DE DE19750066A patent/DE19750066C1/de not_active Expired - Fee Related
-
1998
- 1998-09-18 RU RU2000115302/02A patent/RU2198958C2/ru not_active IP Right Cessation
- 1998-09-18 AU AU10239/99A patent/AU730568B2/en not_active Ceased
- 1998-09-18 SK SK676-2000A patent/SK285304B6/sk not_active IP Right Cessation
- 1998-09-18 US US09/554,405 patent/US6423156B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1998-09-18 BR BR9814038-8A patent/BR9814038A/pt not_active IP Right Cessation
- 1998-09-18 PL PL98340454A patent/PL187121B1/pl unknown
- 1998-09-18 AT AT98952601T patent/ATE201723T1/de not_active IP Right Cessation
- 1998-09-18 ID IDW20000871A patent/ID27132A/id unknown
- 1998-09-18 JP JP2000519628A patent/JP4194753B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1998-09-18 WO PCT/EP1998/005960 patent/WO1999024639A1/de active IP Right Grant
- 1998-09-18 KR KR1020007005021A patent/KR100560178B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1998-09-18 DE DE59800806T patent/DE59800806D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1998-09-18 CN CNB988111209A patent/CN1202284C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1998-09-18 CZ CZ20001647A patent/CZ295684B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1998-09-18 EP EP98952601A patent/EP1029113B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1998-10-14 ZA ZA989390A patent/ZA989390B/xx unknown
- 1998-11-11 TW TW087118803A patent/TW416994B/zh not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
ID27132A (id) | 2001-03-01 |
KR100560178B1 (ko) | 2006-03-13 |
WO1999024639A1 (de) | 1999-05-20 |
ATE201723T1 (de) | 2001-06-15 |
RU2198958C2 (ru) | 2003-02-20 |
JP2001522942A (ja) | 2001-11-20 |
RU2000115302A (ru) | 2005-01-10 |
CN1278872A (zh) | 2001-01-03 |
DE59800806D1 (de) | 2001-07-05 |
SK285304B6 (sk) | 2006-10-05 |
AU730568B2 (en) | 2001-03-08 |
PL187121B1 (pl) | 2004-05-31 |
US6423156B1 (en) | 2002-07-23 |
SK6762000A3 (en) | 2001-08-06 |
PL340454A1 (en) | 2001-02-12 |
CN1202284C (zh) | 2005-05-18 |
DE19750066C1 (de) | 1999-08-05 |
EP1029113A1 (de) | 2000-08-23 |
CZ295684B6 (cs) | 2005-09-14 |
EP1029113B1 (de) | 2001-05-30 |
BR9814038A (pt) | 2000-09-26 |
JP4194753B2 (ja) | 2008-12-10 |
TW416994B (en) | 2001-01-01 |
KR20010031919A (ko) | 2001-04-16 |
ZA989390B (en) | 1999-04-15 |
AU1023999A (en) | 1999-05-31 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
EP1903125B1 (en) | Grain-oriented electromagnetic steel sheet having chromium-free insulation coating and insulation coating agent therefor | |
US20050217761A1 (en) | Method for producing grain-oriented silicon steel plate with mirror surface | |
SK281614B6 (sk) | Spôsob výroby elektrických plechov s orientáciou zŕn a elektrické plechy vyrobené týmto spôsobom | |
JP7392848B2 (ja) | 方向性電磁鋼板の製造方法およびそれに用いる焼鈍分離剤 | |
CZ20001647A3 (en) | Coating process of electric steel strips by separator for annealing | |
JP6624028B2 (ja) | 方向性電磁鋼板の製造方法 | |
KR0181947B1 (ko) | 저철손 입자 방향성 실리콘 강판의 제조방법 | |
JP5533159B2 (ja) | 方向性電磁鋼板の焼鈍分離剤及び方向性電磁鋼板の製造方法 | |
KR100544535B1 (ko) | 무그라스피막 방향성전기강판용 무크롬 절연피막제와 이를이용한 방향성 전기강판의 제조방법 | |
PL127280B1 (en) | Method of manufacturing silicon steel sheet of goss texture | |
JP2004162112A (ja) | 磁気特性および被膜特性に優れた方向性電磁鋼板の製造方法並びにこの方法に用いる焼鈍分離剤 | |
JP3336547B2 (ja) | グラス被膜と磁気特性の極めて優れる方向性電磁鋼板の製造方法 | |
JP4161391B2 (ja) | 磁気特性および被膜特性に優れる方向性けい素鋼板の製造方法 | |
KR920010227B1 (ko) | 고자속밀도 방향성 전기강판의 소둔분리도포제 | |
KR100544615B1 (ko) | 글래스피막이 없는 저온가열 방향성 전기강판의 제조방법 | |
JP2000273550A (ja) | グラス被膜及び磁気特性の優れる方向性電磁鋼板の製造方法 | |
JP7028201B2 (ja) | 焼鈍分離剤および方向性電磁鋼板の製造方法 | |
KR100481368B1 (ko) | 타발특성이 우수한 저온재가열 방향성 전기강판의 제조방법 | |
WO2024048721A1 (ja) | 混合粉末、MgO粒子、方向性電磁鋼板の製造方法、MgO粒子の製造方法、及び混合粉末の製造方法 | |
JP3734191B2 (ja) | 方向性電磁鋼板用焼鈍分離剤の成分調整方法 | |
KR101263796B1 (ko) | 저철손 고자속밀도 방향성 전기강판 및 이의 제조방법 | |
JP2895645B2 (ja) | 方向性珪素鋼板の絶縁被膜の形成方法 | |
JPH1068020A (ja) | 磁束密度の高い方向性けい素鋼板の製造方法 | |
JPS5811738A (ja) | 磁束密度の高い一方向性電磁鋼板の製造方法 | |
JPH0995737A (ja) | 方向性けい素鋼板の製造方法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic | ||
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20150918 |