CZ14494A3 - Defibering apparatus - Google Patents

Defibering apparatus Download PDF

Info

Publication number
CZ14494A3
CZ14494A3 CS94144A CS1449492A CZ14494A3 CZ 14494 A3 CZ14494 A3 CZ 14494A3 CS 94144 A CS94144 A CS 94144A CS 1449492 A CS1449492 A CS 1449492A CZ 14494 A3 CZ14494 A3 CZ 14494A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
opening
spinning
working surface
channel
roller
Prior art date
Application number
CS94144A
Other languages
English (en)
Inventor
Karl-Heinz Schmolke
Kenneth Lydall
Original Assignee
Carclo Eng Group Plc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE19914124714 external-priority patent/DE4124714A1/de
Application filed by Carclo Eng Group Plc filed Critical Carclo Eng Group Plc
Publication of CZ14494A3 publication Critical patent/CZ14494A3/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01GPRELIMINARY TREATMENT OF FIBRES, e.g. FOR SPINNING
    • D01G19/00Combing machines
    • D01G19/06Details
    • D01G19/10Construction, mounting, or operating features of combing elements
    • D01G19/105Combing cylinders
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/30Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls
    • D01H4/36Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls with means for taking away impurities

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Description

Oblast techniky — —— ——— —
Vynález se týká rozvlákňovacího ústrojí pro diskontinuální spřádání a zejména, nikoliv výhradně, rozvlákňovacího ústrojí pro stroj pro spřádání s otevřeným koncem.
Dosavadní stav techniky
U stroje pro spřádání s otevřeným koncem je tok vláknitého materiálu od vstupního pramence po přízi přerušena ta, že vlákna jsou podávána do rozvlákňovacího ústrojí ve tvaru rotačně uloženého rozvolňovacího válce, který má válcovitý pracovní povrch opatřený rozvlákňovacími prvky. Tyto rozvlákňovací prvky mohou tvořit integrální součást pracovního povrchu nebo být na něm upevněny, např. mohou mít tvar mykacího drátu. Rozv1ákňovací ústrojí odděluje vlákna pramence vedena ke spřádacímu rotoru.
a oddě1ená v1ákna j sou pak
Přihlašovatel zjistil, že na pracovního povrchu rozv1ákňovacího vnějších okrajích válcového ústrojí má pramen vláken tendenci vybíhat z rozvlákňovacích prvků a, v některých případech, dokonce mimo díly rozvlákňovacího ústrojí sousedící s okraji pracovního povrchu. Důsledkem je to, že vlákna nacházející se na okrajích pracovního povrchu nejsou zcela oddělena a tato skutečnost muže ovlivnit kvalitu příze.
Účelem vynálezu je tento nedostatek odstranit.
Dalším faktorem ovlivňujícím kvalitu vlákna produkovaného při spřádání s otevřeným koncem, je přítomnost velmi jemného prachu ve spřádacím rotoru. Tento mikroprach, obsahující drobné částečky odtržené z vlastních vláken, se může postupně usazovat mezi sousedními rozvlákňovacími prvky na pracovním povrchu rozv1ákňovacího ústrojí. V tomto případě přítomnost mikroprachu může snížit účinnost rozv1ákňovacích prvků při separaci vláken. Navíc se mikroprach může postupně usazovat v drážce spřádacího rotoru, což může následně snížit účinnost spřádacího rotoru a kvalitu v něm vytvářené příze.
Snížení množství mikroprachu bylo již věnováno hodně úsilí, tlapř. evropská patentová přihláška č. O 348 178 (Stewart) se týká rozv 1 ákňovac í ho ustrojí pro d i skon l. i nuá 1 η 1 spřádáni, kteréžto ústrojí sestává :: rotačně uloženého dutého rozvo 1 ňovac í ho válce, majícím válcovitý pracovní povrch, z nějž vyčnívají rozv1ákňovac1 Mezi rozv1ákňovacími prvky prvky.
j sou po rozmístěny otvory, zasahující do dutiny ve odsávací m zař $ zen i m a pracovním povrchu válci. Vakuovým jimiž je dut i na t1akovzdušným ústrojím, válce opatřena, jsou podle potřeby odstraňovány prach, odpad a krátká vlákna, která projdou otvory v pracovním povrchu a která by jinak ulpívala na vnitřním válcovém povrchu rozvo1ňovac1 ho válce.
Popsané vakuové odsávací ústrojím jsou přerušovaně v odstraněni prachu, odpadů a ústroji spolu s t1akovzdušným činnost uváděným zařízením pro krátkých vláken, které podstatné zvyšuje složitost a cenu rozv1ákňovaci ho ústroji. Předmětem výhodného provedeni tohoto vynálezu je rovněž jednodušší prostředek pro snížení množství mikroprachu.
Podstata vynálezu
Podle jednoho hlediska je podstatou předmětného vynálezu rozv1ákňovac1 ústroji pro di skont inuá1n1 spřádáni, kteréžto ústrojí je opatřeno rotačně uloženým rozvolňovacím válcem majícím válcovitý pracovní povrch po němž jsou rozmístěny rozv1ákňovací prvky, kde mezi axiálně nejkrajnějším rozv1ákňovacim prvkem a vnějším okrajem válcovitého pracovního povrchu je mezera, v níž nebo kolem niž, je pomocí prostředku pro snižování tlaku snižován tlak tak. že vlákna jsou vtahována do záběru s pracovním povrchem rozvo1ňovaci ho válce.
Pomoc 1 tohoto ú vtahovány na práčovu než jsou zadní konce válcem a přiváděcím již není možné navádě stroji mohou být volné čelní konce vláken í povrch rozvo1ňovac1 ho válce ještě dříve, vláken uvolněny ze sevření mezi podávacím stolem. Jinak totiž vlákna jednou uvolněná t a usměrňovat řízeným způsobem.
Pomocí takového množství vláken, které pracovního povrchu a rozv1ákňovac1 ho ústroj, je možno snížit nejsou v záběru s rozv1ákňovacími prvky lze tak zvýšit paralelizaci a separaci v 1 .i k i' 11 rn::v I .ikrii ιν.ν i η us I. r < > i i m <i nmp'.:i t. k.i .:> příze.
Vlríkli.i psím s ν>Ίι· >i i< >ii vl.alinv/iri.i · 1< > záběru povrchen rozvo 1 iiovac i ho válce v podstat“ radiálním směrem
Výhodné provedeni výše zmíněného prostředek pro sníženi tlaku je opatřeno kanálkem, jehož první konec ústí přímo do nebo do blizkosti výše zmíněné mezery. Druhý konec tohoto kanálku může ústit do prostoru, v němž při provozu rozv1ákňovacího ústroji je nižší tlak než je tlak v mezeře nebo kolem ní, takže tlak v této mezeře nebo nad ní může být snížen proudem vzduchu procházejícím kanálkem z jeho prvního konce na druhý konec.
Průchozí kanálek s výhodou zůstává otevřený při jakékoliv úhlové poloze tozvo 1ňovac1 ho válce. Vzduch tedy účinně proudí tímto kanálkem při jakémkoliv natočení rozvo1ňovacího válce. Příčný průřez kanálku zůstává s výhodou stálý a u sestaveného rozv1ákňovaci ho ústrojí jej nelze měnit.
U výhodného provedení může být výše zmíněný prostředek pro snížení tlaku vytvořen jako otvor. např. díra nebo štěrbina, v pracovním povrchu výše zmíněné mezery. Takovýto otvor s výhodou ústí do průchozí ho kanálku na jeho prvním konci.
Druhý konec tohoto kanálku s výhodou vyústuje do boční stěny rozvo1ňovacího válce. V kanálku je s výhodou vytvořena komora. Tato komora je s výhodou uspořádána symetricky kolem osy rotace rozvo1ňovac1 ho válce. Komora je s výhodou prstencoviLá a přitom sousosá s osou rotace rozvo1ňovaci ho válce. Komora je s výhodou vyústěna do boční stěny rozvo1ňovacího válce, čímž je definován druhý konec výše zmíněného kanálku. S výhodou je v boču i stěně rozvo1ňovaci ho válce vytvořen prstencovítý otvor vedoucí do prstencoví té komory, a tento otvor je uspořádán souose s nábojem nebo skříní ložiska rozvo1ňovacího válce. S výhodou je vnitřní válcovitá stěna prstencovítého otvoru v dané boční stěně definována částí náboje či skříně ložiska. Radiální šířka řečeného prstencovitého otvoru může být větší než O, í mm. Výhodná je radiální šířka prstencov i tého otvoru větší než 0,5 Ještě výhodnější je, je-li tento rozměr větší než 2 mm. Radiální šířka může však být. i větší než 3 mm. Popsané provedení komory jednak zvyšuje účinnost snížení tlaku pui»ttcl zmíněných prostředků n pracovním pro sn í žen í t1aku.
jednak zvyšuje množství Bikroprscbu
S výhodou může být a kanálků, kde otvory < ařiovaněh· · ·.: vláknu separovaných rozv1ákňovac1m ústrojím.
V jiném pn>vpilf»nl mů?:r> hýl. otvor. např. díra nebo štěrbina, proveden v blIzkosti rozv1ákňovacího válce. Vhodná je součást přilehlá k okraji rozv1ákňovac1 ho válce, kdy otvor vhodně ústi do průchozího kanálku, čím?: vytváří prostředek pro snížení tlaku. S výhodou směřuje takovýto otvor z obvodu rozvo1ňovac1 ho prvku rad i á 1 ně dovři i tř a je od něj v axiálním odstupu. Zmíněný průchozí kanálek je s výhodou veden souběžně s osou rotace rozvolňovacího válce, ačkoliv může být vůči němu veden šikmo.
vytvořena soustava výše zmíněných otvorů jsou uspořádány v odstupu po obvodu vnějšího okraje pracovního povrchu rozvo1ňovac1 ho válce nebo v blízkosti tohoto okraje.
Prostředek pro snížení tlaku, tak jak je zde kdekoliv popsán, je s výhodou vytvořen přilehle k oběma okrajům válcového pracovního povrchu. U výhodného provedení, kde alespoň jeden otvor ve válcovém jpracovním povrchu je vytvořen v mezeře mezi nejkrajnějš1m rozvo1ňovacím prvkem a jedním okrajem válcového pracovního povrchu a válcovém pracovním rozvolňovac1m prvkem kde alespoň jeden otvor je vytvořen ve povrchu v mezeře mezi nejkrajnějším a druhým okrajem válcového pracovního povrchu, jsou s těmito otvory propojeny kanálky, které s výhodou vedou do jediné komory, která může být vytvořena tak, jak je zde kdekoliv popsáno. K tomuto účelu jsou s výhodou vytvořeny průchozí kanálky, které jsou propojeny s každým z výše zmíněných otvorů, a které jsou vedeny v podstatě paralelně s osou rotace rozvolňovac1 ho válce.
Výše zmíněný válcový pracovní povrch rozvolňovaci ho válce je s výhodou tvořen prstencem. který je rozebíratelně spojen s tělesem rozvo1ňovac1 ho ústrojí . Vnější válcový povrch tohoto prstence může být opatřen kterýmkoliv z konstrukčních prvků pracovního povrchu rozvo1ňovac1 ho válce, kdekoliv zde popsanými. Pro průchozí kanálky, vedené rozv1ákňovac1m ústrojím v podstatě paralelně s osou rotace rozvo1ňovac1 ho válce, předmětný prstenec vytváří, alespoň částečně, jejich vnější válcovitou část.
Vynález se dále týká prstence pro rozv1ákňovaci ústroji, jak je zde kdekoliv popsán, kterýžto prstenec má válcový pracovní povrch s prostředky pro upevněni rozvlákúovaclch prvků nebo s t·οζν1ákňovacImi prvky, a má ne2i okrajem prstence a prostředky pro upevněni rozvolňovaclcli prvků vytvoipriou mezeru, v ntí je proveden otvor, který vede napřič prstencem.
Otvor míiip být ze všech stran ohraničen a tudíž ve tvaru díry, která vede napříč prstencem. Alternativně muže být otvor veden z vnějšího okraje prstence a tudíž muže mít tvar štěrbiny zasahující z z tohoto vnějšího okraje dovnitř.
a v tomto kterážto pracovn1 mu pr a co ví»i ho , či přImo zasahu j i c i
Otvor· muže zanalmvat do prntnnce v radiálním směru případě muže l>>-f proveden v přírubové část i prstence, prstencová část může být uspořádána v podstatě kolmo k povrchu prstence. S výhodou je mezi okrajem válcového povrchu a prostředky pro upevnění rozvo1ňovac1ch prvků těmito prvky, vymezena mezera, v níž je vytvořen otvor do prstence, ·· výhodou v radiálním směru.
Prstenec muže být opatřen kteroukoliv pracovního povrchu kdekoliv zde popsanou a že je rozebíratelně spojen s rozvo1ňovacim popsaným.
konstrukčním úpravou muže být upraven tak, ústrojím kdekoliv zde
Vynález se dále týká použití kdekoliv v tomto popisu uvedeného rozv1ákňovacího ústrojí pro vtažení vláken do záběru s pracovním povrchem rozvo1ňovacího válce rozv1ákňovacího ústrojí.
Podle druhého hlediska je rozv1ákňovaci ústrojí určené podstatou předmětného vynálezu pro di skont inuá1nf spřádání, kteréžto ústrojí je opatřenu rotačně uloženým rozvo1ňovacím válcem majícím válcový pracovní povrch, po němž jsou rozmístěny rozv1ákňovací‘ prvky, na kterémžto válcovém pracovním povrchu je otvor, např. díra nebo štěrbina, propojená s kanálkem, který prochází rozvo1ňovacím válcem a vyúsťuje z něj otvorem na boku rozvo1ňovacího válce, přičemž toto rozv1ákňovacI ústrojí je uspořádáno tak, že za provozu, při rotaci rozvo1ňovacI ho válce, proud vzduch neustále prochází zmíněným otvorem ve zmíněném válcovém pracovním povrchu. proudí zmíněným kanálkem a vychází ven zmíněným otvorem ve zmíněné boční částí.
U vynálezu být mikroprach způsobem plynule vytvořeného podle tohoto druhého hlediska, může unášen proudem vzduchu a tudíž jednoduchým odstraňován. Tak je možno nahradit přerušovaně pracující vzduchové odsávací ústrojí a ústrojí stlačeného vzduchu popsané v>’!íf· v s« niv ι ;; I < >st i s evropskou patentovou přihláškou číslo O 348 178.
Rozv1ákňovací ustrojí, vytvořené podle druhého hlediska, může zahrnovat kteroukoliv konstrukční úpravu rozv1ákňovacího ústrojí řešeného po,Ile prvního hlediska. Např. u výhodného provedení ustrojí podle druhého hlediska, je výše popsaná komora s výhodou vytvořena ve zmíněném kanálku, přičemž Lato komora má prstencovíLý tvar a je souosá s osou rotace rozvo1ňovacího válce. Komora je s výhodou vytištěna na boku rozvo 1 ňovac í ho válce.
Vynález se dále vztahuje na užití rozv1ákňovacího ústrojí, které je opatřeno rotačně uloženým rozvo1ňovac1m válcem, majícím válcový piaenvril povrch. p<, němž jsou rozmístěny rozv 1 ákňovac 1 prvky, na kterémžto válcovém pracovním povrchu je otvor, propojený s kanálkem, který prochází rozvo1ňovac1m válcem a vyústuje z něj otvorem na boku rozvo 1 ňovac I ho válce, za účelem plynulého odstraňování mikroprachu.
Předmětné rozv1ákňovací ústrojí muže být provedeno tak, jak zde kdekoliv popsáno.
Přehled obrázků na výkresech
Jednotlivá provedení vynálezu budou nyní popsána na příkladech s odkazem na přiložené schémati oké výkresy, na nichž:
řezu.
Na obr . 1 je
Na obr . 2a je
Na obr. . 2b
:u rov i nou Λ -
Na obr . 3a je
Na obr. 3b je
Na obr. 3c je
Na obr. 3d je
je část rozv1ákňovacího ústrojí podle obr. 2a němž jsou, s ohledem na přehlednost, vynechány mykací dráty nebo prostředky pro jejich upevnění.
Na obr. 4 je část dalšího rozv1ákňovacího ústrojí v axiálním řezu.
i' t i k I a d i ( 11 v · < I < 11 í
Rctr; v 1 Λ k ň< > vac í 1 Λ. znázorněn*'· na obr·. 1 , srsLAvA z.e skříně 4, v níž jr ol/ičivě uložen cylindrický rozvolňovací válec 6, Rozvcj 1 íiu vac í válec je opatřen mykacím drátem 8, šroubovité navinutým kuli-m jeho válcoví tólm povrchu. Přiváděči stul 1O a podávači váleček 13 jsou uspořádány tak. že přiváděj! pramenec 13 vláken na rozvolňovací válec 6. Pramenec 12 vláken je prohnán přes otáčející se rozvolňovací válec 6 a rozdělen na jednotlivé přásty 16. Povrch rotujícího rozvo1ňovacího válce 6 a na něm unášené přásty 16 procházejí kolem ústí komory 14 pro odlučování nečistot, kde mohou z pramence 12 vláken odpadat nečistoty a ostatní příměsi. Následně jsou přásty 16 uvolněny ze záběru s mykacími dráty 8 a usměrněny do vstupního kanálu 20, kde je převážně vakuum. Ze vstupního kanálu 20 jsou vlákna nasměrována do obvodové drážky spřádacího rotoru 24.
K důsledné separaci pramence 12 vláken na jednotlivá vlákna může dojít jen při dotyku pramence 12 vláken s mykacím drátem 8 po celé jeho šíři. Takže přenos pramence 12 vláken z přlváděcího stolu 1O a podávacího válce 13 na rozvolňovací válec 6 je jedním kritickým krokem v úsilí o důslednou separaci pramence 12 vláken a následnou minimalizaci kazů příze. Jednotlivé kroky tohoto přenosu jsou popsány dále.
Pramenec 12 vláken je posouván podávácíra válečkem 13 a současně se mykaci drát 8 rotujícího rozvo1ňovacího válce 6 snaží převzít vlákna. Dokud ovšem nejsou vlákna uvolněna ze sevření mezi přiváděcím stolem 10 a podávacím válečkem 13 dochází pouze k paralelizaei přást.ů 16. Bylo zjištěno, že rozvolňovací válec s jedenácti řadami mykaciho drátu 8 záchyt 1 vlákna pouze šesti až osm i těmit.o řadami.
L<> tílky, alespoň z části šroubovitému uspořádáni mykaciho drátu 8.
Šroubovice mykacího drátu 8 vede přásty 16 axiálně ve směru vinuti šroubovice a dokud jsou přásty 16 přidržovány přiváděcím stolem 1O a podávacím válečkem 13, jsou přásty 16 strhávány zpět, jakmile jsou nataženy na délku větší než je jejich staplová dé1ka.
Při tomto zpětném pohybu musí vlákna přeběhnout lineární rozteč drátěného zubu a tím jsou vlákna od sebe oddělena na jednotí i v.í v I Λ k r ia , k l.<· ► i > · j -ji >ι i nadále ni i a k vzá j ριηπδ προ j ena ( ulevřfiný konec·, . Ve nt.i-jnón okamžiku jrnm vlákna uvolněna ze sevření mezi přiváděcím stolem 1O a podávaclm válečkem 13, nebotí podávači váleček 13 prameriee 12 vláken stále posouvá.
Bylo zjištěno, že při vnějším okraji 30 rozvo1ňovaci ho válce f·, (obr. 2a) má vlákno sklon k vyjíždění z mykaclho drátu 8, a navíc, v některých případech, může pranerie<; 12 vláken vyjíždět nad radiálně vně směřující f>lochy 32 rov 1 ák ňovac i ho ústroji 2. Obě tyto skutečnosti vedou k nedůsledně a neúplné separaci vláken a nás ledně ke kazům při ze. Provedeni zobrazená na obr. 2a až 4 svou konstrukci podporují průběžnou a úplnou separaci vláken pramence 12 vláken. Zejména l.atn provedeni nuk i vlákna do záběru s mykaclm pracovním povrchem rozvo1ňovaci ho válce 6 dříve, než jsou vlákna uvolněna ze sevřeni mezi přiváděcím stolem 1O a podávaclm válečkem 13.
Jak patrno z obr·. 2a rozv 1 ákňovac í ústroji 2 sestává 2 l
obecně válcového tělesa 40, které je upevněno na trnu 42. Trn 42 má na jednom konci závitem opatřená vrtáml 44 a svým druhým koncem je souose spojen s hřídelem 46, který je, otočně uložen v ložiskovém pouzdru 48.
Ve válcovém tělese 40 je vytvořena prstencovítá komora 50, která je uspořádána kolem trnu 42, hřídele 46 a ložiskového pouzdra 48 a to sousose s nimi. Komora 50 se kuželovité zužuje směrem k vnějšímu povrchu 52 ložiskového pouzdra 48, vůči němuž vymezuje úzký prstencovítý průchod 54, navazující na komoru 50.
S tělesem 40 je rozebíratelně spojen válcový prstenec 56 na němž je spirálovitě navinut mykacl drát 8. Ve válcovém plášti jsou vytvořeny dvě štěrbiny 60,61. Štěrbiny 60,61 jsou propojeny s axiálně vedenou pi ritencuv i tou části 62 kanálku ť>4, ústiciho do komory 50. Toto zaústěni je provedeno Lak, prstencovitá část 62 kanálku 64 že axiálně vedená nejdříve propojena
66, která je dále je s prstencovi tě vedenou první radiální části propojena s kanáloví tě vedenou druhou r adiální částí 68, přičemž tato druhá radiální část 68 je vůči první radiální části 66 poněkud axiálně posunuta. Obě tyto části 66,68 jsou vymezeny odstupňovaným osazením prstence 56 a tělesa 40.
a válcového jcihiiinii bočnímu čelu l.>'|psa 40 pomoci šiiiubu '/4. zapaila j (cllio do závitem opatřeného vrtání 44, ιιρ··νηίιι,ι přblr žná př I ruba 70, zajišťující polohu válcového prs tence
Za provozu je těleso 40 uváděno do rotace ve směru první
Př i 1fhlp k prslpnce 56 je šipky 74, jak patrno na obr
2b.
Při Léto rotaci je vzduch z prostoru vně prstence 56 odtahován prvni štěrbinou 60 a kanálkem 64 prstencov i l.é komory 50.
opustit prfitenciiv i tým pr tich· h lem 54.
Vzduch může· komoru 50 tohoto průchodu 54 se vzduch dostává do komory 14 pro odlučování nečistot. Tento proud vzduchu je trvalý po dobu otáčeni tělesa válce 40 a tlm se snižuje tlak vzduchu v prstencovíLém pásu nad štěrbinami 60,61. Proto, zatímco je pramenec 12 vláken ještě přidržován přiváděcím stolem 1O a podávaclm válečkem 13, viz obr. 1, přásty 16, které se nacházejí nad prstencoví tým pásem nad štěrbinami 60,61, jsou díky podtlaku a proudění vzduchu vtahovány do záběru se zuby mykacího drátu 8a tím je pramenec 12 vláken mykacími dráty řádně rozv1ákňován.
Jak je patrno z obr. 2 b, je první štěrbina 60 skloněna pod stejným úhlem jako zuby mykacího drátu 8, Ledy pod ostrým úhlem vůči tangentě k válcovému prstenci 56, měřeno ve směru rotace, kdežto druhá štěrbina 61 je skloněna v opačném směru, tedy pod tupým úhlem vůči tangentě k válcovému prstenci 56, měřeno ve směru rotace vyznačeném první šipkou 74. Plky tomuto uspořádáni je vzduch vtahován do kanálku 64 první Štěrbinou 60 a část tohoto vzduchu uniká druhou štěrbinou 61.
Jak řečeno, mikroprach je unášen proudem vzduchu, který prochází první štěrbinou 60 do prstencoví té komory 50 a dále prstencovi tým průchodem 54 do komory 14 pro odstraňování nečistot Provedení podle obr. 2 tak k1adně ovlivňuje jak separaci vláken, tak navíc i odstraňování mikroprachu z nich.
Provedení podle obr. 2 obsahuje pouze štěrbiny 60,61 a připojené kanálky přiléhající k jednomu z okrajů rozvolňovacího válce. V tomto případě, s ohledem na směr postupu spirálovitě vinutého mykacího drátu 8 k okraji na němž jsou štěrbiny 60,61, mohou tyto způsobit sníženi tlaku v místech, kde nahromadění vláken je největší.
Rozv 1 ďkííuvac 1 zařízení 80, znázornřné na obr. 3, je podobné provedeni uvedenému na obr. 2, a obdobné části na obou obrázcích mají stejné vztahové značky. Válcovitý prstenec 82 podle obr. 3 má však čtyři radiální štěrbiny 84,8f>,88,9O vedené válcovitou plochou prstence. První a druhá radiální štěrbina 84,86 jsou při jednom okraji rozvo1hovaci ho válce 6, přiléhajícímu k přldržné přírubě 70, a jsou vzájemně diametrálně opačně rozmístěné. Třetí a čtvrtá radiální štěrbina 88,90 jsou provedeny při opačném okraji a jsou opět. vzájemně d i ume l.rá 1 ně npačně rozmístěné.
Jak ukazují obr. 3b a 3c, válcovitý prstenec 82 je opatřen třemi axiálně v odstupu rozmístěnými prstencovíLými žebry 92,94, 96 vystupujícími z jeho vnitřní válcové stěny 98 a obepínajícími těleso 40 válce. V těchto žebrech 92,94,96 jsou kolmo na ně vyříznuta dvě vzájemně diametrálně opačně umístěné, radiálně vedené drážky 1OO. takže při umístěni válcovitého prstence 82 na těleso 40 jsou příslušné první a druhá radiální štěrbina 84,86 i třetí a čtvrtá radiální štěrbina 88,90 vzájemně propojeny osově vedenými průchody 102. Osové průchody 102 navazují na příslušné radiální vrtání 104 v tělese 40. do prs tencí >v i té komory 50 .
Každé vrtáni 104 ústi
Při rotaci rozvo1ňovacího válce 6 proud vzduchu prochází radiálními štěrbinami 84,86,88,90 a dále osovými průchody 102 a radiálními vrtáními 104 do prstencovi té komory 50. Odtud pak prstencovi tým průchodem 54 do komory 14 pro odlučování nečistot. Proudění vzduchu je na obr. 3a vyznačeno šipkami. Tento proud vzduchu unáší mlkroprach tak, jak popsáno v souvislosti s obr. 2.
Pro zvýšeni rychlosti proudění vzduchu rozvolňovacim zařízením 80 je možno část 11Ο tělesa 40 trojúhelníkového průřezu odstranit, takže prstencovítá komora 50 je na vnějším čele 112 válcového tělesa 40 otevřená. Tlm je na vnějším čele 112 definována prstencovitá mezera. Označ i ne - 1 i radiální rozměr této mezery jako x, pak hodnota x je rovna nebo větší než 0,5 mm.
Dosud známá rozvolňovaci ústroji mohou být snadno a rychle modifikována tak. aby využívala výhod zde popsaného řešeni. Např. prstenec 82, jak je uveden na obr. 3, může být použit u mykaclho válce popsaného v IJ.K, patentu č. 2 114 172 (Stah 1 ecker) , takže proud vzduchu je nucen proudit tělesem válce.
Ua 1 š í alLprn-ιΙ. ivul pmvpdPiil zobrazenu na ubr. 4.
Ιϊο2ν 1 ákňuvaci meehan i sinus 120, tozvulňovaclho ústroji je jak jej ukazuje obr. 4, který je uložen
Sf>f?l4vA x 1.6 1 a v ložisku 12G. mykaclm drátem prstencem 128
122, upevněného na tiáb»> j i 12.4, tla tele 122. je nasazen prstenec 128 s navinutým
130. První rádi AI ni Štěrbina 132 procházející v bl i zkosí, i jeho jednoho okraje je propojena s prvním radiálním kanálkem 134 vytvořeným v tělese 122. První axiální kanálek 13f>. navazující na první radiální kanálek 134, je vyveden i: tělesa 12.2 válce. Obdobu»’·, druhý radiální kanálek 138 procházející prstencem 128 v bllzkrtsti jeho druhého okraje, je propojen s druhým radiálním kanálkem 140, na nějž dále navazuje druhý axiální kanálek 148, vyústěný z tělesa 122.
Při otáčeni těla 122 proud vzduchu prochází tímto tělem tak, jak ukazuji druhá a třetí Šipka 144 a 14í>.
V každém z výše popsaných provedení je v části válcového povrchu rozvolňovaclho válce, mezi nej kraj ně ji vedeným mykaclm drátem a okrajem vlastního válce, vhodně provedena alespoň jedna šLěrbina. Za provozu, zatímco je pramenec vláken ještě přidržován přiváděcím stolem a podávaclm válcem, proud vzduchu, procházejíc! takovou štěrbinou, vtahuje vlákna na okrajích pramence do záběru s mykaclm drátem a tak zvyšuje účinnost rozvlákňován1 pomoci rozvolňovaclho válce. Havle může být mezi závity mykaelho drátu i
provedena soustava děr napomáhající odstraňováni mikroprachu.
Čtenář se upozorňuje na veškeré materiály a dokumenty, které byly podány současně nebo před touto specifikaci v souvislosti s touto přihláškou a jsou přístupny veřejnosti současně s tímto popisem a jejichž obsah je zde zmíněn.
Veškeré charakteristické znaky popsané v této specifikaci, včetně připojených patentových nároků, anotace a výkresů a/nebo veškeré kroky jakékol i v metody nebo postupu zde uvedené, mohou být jakkoliv kombinovány, vyjma kombinaci, kde alespoň některé z těchto znaků a/nebo kroků se vzájemně vylučuji.
Každý charakteristický znak uvedený v tomto popise, včetně kteréhokoliv z připojených patentových nároků, anotace a výkresů, může být nahrazen alternativním znakem za stejným, ekvivalentním nebo obdobným účelem, pokud není výslovně řečeno jinak. Pokud
l.edy není výslovní' ι'···'·μικι jinak., kaf:dý popsaný znak je pouze příkladem z generické řady ekvivalentu něhu bdobných znaku.
Vynález není omezen podrobnostmi výňe uvedených provedení. Vynález se vztahu je na kterýkol i v nový znak nebo novou kombinaci znaku pnpoanno v tomto popisu. včetli’· př i pojených patentových nároků, anotace a výkr esů. netto kterýkol ív nový krok nebo kombinaci kroku kterékol i v metody nebo postupu zde uvedených.

Claims (12)

  1. PATENTOVÉ
    NÁROKY
    1. Rozv1ákňovací ústrojí .pro diskont inuální spřádání opatřené rotačně uloženým rozvolnovacím válcem majícím válcovitý pracovní uspořádány rozv1ákňovací prvky, tím, že mezi axiálně nejkrajněji povrch kolem něhož jsou vyznačuj ící se umístěným rozv1ákňovacím prvkem a vnějším okrajem válcovitého pracovního povrchu je vytvořena mezera, v níž jsou uspořádány prostředky pro snížení tlaku v této mezeře a/nebo v jejím okolí, pro vtažení vláken do záběru s pracovním povrchem rozvolňovacího válce.
    značuj ící zahrnují kanálek její blízkosti.
  2. 2. Rozvlákňovací ústrojí podle bodu 1, vy se tím, že prostředky pro snížení tlaku jehož první konec je zaústěn do mezery nebo do
  3. 3. Rozv1ákňovací ústrojí podle bodu 2, vyznačující se tím, že první konec kanálku je zaústěn na válcovitý pracovn í povrch v mezeře.
  4. 4. Rozv1ákňovací ústrojí podle bodu 4, se tím, že druhý konec kanálku rozvolňovacího válce.
    vyznačuj í c í je vyústěn do boku
  5. 5. Rozv1ákňovací ústrojí podle bodu 2, vyznačující se tím, že v kanálku je vytvořena prstencovitá komora, která je uspořádána koaxiálně s osou rotace rozvolňovacího válce.
    8.
  6. 6. Rozv1ákňovací ústrojí podle bodu 5, vyznačující se tím, že prstencovitá komora je opatřena prstencovi tým otvorem vytvořeným v boční stěně rozvolňovacího válce a uspořádaným koaxiálně s nábojem nebo ložiskovým pouzdrem rozvo1ňovacího válce.
  7. 7. Rozvlákňovací ústrojí podle bodu 6, vyznačující se tím, že prstencovitý otvor má svou vnitřní prstencoví tou stěnu tvořenou částí náboje nebo ložiskového pouzdra.
    Rozvlákňovací ústrojí podle bodu 6, vyznačuj ící se Lim, žp pr stenci »v i l.y uLvor mA rad i A I n l Sirku nad O, 1 mm.
  8. 9. Rozv1ákňovac1 ústroji podle bodu 1, vyznačuj lei se Lim, že prostředky pro sníženi tlaku zahrnuji otvor vytvořený ve sténř přiléhající k okraji rozvo1ňovaci ho válce a zaústěný do kanálku.
    1O. Rozviákňovacl ústroji podle bodu 2, se tím, že je opatřeno systémem kanálků, přičemž tyto otvory jsou rozmístěny po obvodu pracovního povrchu rozvo 1 ňovac 1 ho válce u jeho okraje nebo v jeho blízkosti.
    vyznačuj lei otvorů a navazujících
  9. 11. Rozv1ákňovac1 ústrojí podle bodu 1, se t 1 m, že prostředky pro sníženi vyznačuj lei tlaku jsou vytvořeny v blízkosti každého okraje válcovitého pracovního povrchu.
  10. 12. Rozv1ákňovac1 ústroji podle bodu 1, vyznačuj lei se Lim, že válcovitý pracovni povrch rozvo1ňovac1 ho válce je tvořen prstencem. který je rozebíratelně uchycen na tělese rozvo1ňovac1 ho ústroji a jehož vnitřní povrch vymezuje, alespoň částečně, vnější válcovitý okraj kanálku, který probíhá paralelně s osou rotace rozvo1ňovac1 ho válce.
  11. 13. Prstenec pro vyznačuj i σ 1 vyznaču j ící rozv1ákňovaci ústrojí podle nároku 1, se t 1 m, že má válcovitý pracovní povrch opatřený prostředky pro upevněni rozv1ákňovacleh prvků nebo opatřený rozv1ákňovacimi prvky, mezi nimiž a vnějším okrajem prstence je vymezena mezera, v níž je vytvořen otvor procházející prstencem.
  12. 14. Rozv1ákňovaci ústroji pro diskont 1nuá1 η 1 spřádáni, opatřené rotačně uloženým rozvolňovaelm válcem majícím válcovitý pracovní povrch kolem nějž jsou uspořádány rozvolňovac! prvky, t 1 m, že ve válcovitém pracovním povrchu je vytvořen otvor propojený s kanálkem procházejícím rozvo1ňovacIm válcem a vyúsťujícím na boku tohoto válce, přičemž ústroji je uspořádáno tak, že při otáčeni rozvolňovac1 ho válce prochází plynulý proud vzduchu otvorem ve válcovitém pracovním povrchu a dále kanálkem ven z otvoru na boku válce.
CS94144A 1991-07-25 1992-07-23 Defibering apparatus CZ14494A3 (en)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19914124714 DE4124714A1 (de) 1991-07-25 1991-07-25 Aufloesewalzen fuer rotorspinnmaschinen
GB929204158A GB9204158D0 (en) 1991-07-25 1992-02-27 Fibre opening device
PCT/GB1992/001358 WO1993002238A1 (en) 1991-07-25 1992-07-23 Fibre opening device

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ14494A3 true CZ14494A3 (en) 1994-05-18

Family

ID=25905824

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS94144A CZ14494A3 (en) 1991-07-25 1992-07-23 Defibering apparatus

Country Status (5)

Country Link
US (1) US5465567A (cs)
EP (1) EP0595913A1 (cs)
JP (1) JPH06509147A (cs)
CZ (1) CZ14494A3 (cs)
WO (1) WO1993002238A1 (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19531495A1 (de) * 1995-08-26 1997-02-27 Schurr Stahlecker & Grill Auflösewalze für eine Offenend-Spinnvorrichtung
DE19531910A1 (de) * 1995-08-30 1997-03-06 Fritz Stahlecker Auflösewalze für eine Offenend-Spinnvorrichtung
DE19651417B4 (de) * 1996-12-11 2006-01-05 Spindelfabrik Süssen Schurr Stahlecker & Grill GmbH Auflöseeinrichtung für Offenend-Spinnmaschinen
DE19707074A1 (de) * 1997-02-22 1998-08-27 Novibra Gmbh Auflöseeinrichtung für Offenend-Spinnmaschinen
DE19712880A1 (de) * 1997-03-27 1998-10-01 Schlafhorst & Co W Faserbandauflöseeinrichtung
US20020062637A1 (en) * 2000-11-28 2002-05-30 Romeo Pohn Opening cylinder for an open-end spinning device
DE10236992B4 (de) * 2002-03-15 2012-10-04 Rieter Ingolstadt Gmbh Auflösewalze für eine OE-Spinnvorrichtung
CZ300017B6 (cs) * 2002-12-11 2009-01-14 Oerlikon Czech S.R.O. Vycesávací válecek
US9713468B2 (en) 2009-01-26 2017-07-25 Ethicon Endo-Surgery, Inc. Surgical stapler for applying a large staple through a small delivery port and a method of using the stapler to secure a tissue fold
US9713471B2 (en) 2009-01-26 2017-07-25 Ethicon Endo-Surgery, Inc. Surgical device with tandem fasteners
US8992547B2 (en) 2012-03-21 2015-03-31 Ethicon Endo-Surgery, Inc. Methods and devices for creating tissue plications
RU2509096C1 (ru) * 2013-02-11 2014-03-10 Общество с ограниченной ответственностью "ВМПАВТО" Пенообразующая водная композиция
CH708518A1 (de) * 2013-09-13 2015-03-13 Rieter Ag Maschf Saugtrommel einer Vorrichtung zum Verdichten eines Fasergutes mit einer Dichtung.

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB214172A (en) * 1923-11-09 1924-04-17 Gas Light & Coke Co Improvements in or relating to worm, paddle, or screw conveyors
FR1217220A (fr) * 1958-12-04 1960-05-02 Perfectionnements aux garnitures de cardes
US3626681A (en) * 1968-08-08 1971-12-14 Toyoda Automatic Loom Works Ringless spinning machine
US3681901A (en) * 1971-03-08 1972-08-08 Univ Iowa State Res Found Cutting knife assembly for a combine
GB1373921A (en) * 1971-08-11 1974-11-13 Platt International Ltd Open-end spinning of textile yarns
US4869060A (en) * 1988-06-22 1989-09-26 Wm. R. Stewart & Sons (Hacklemakers) Limited Fiber opening devices
US4884395A (en) * 1988-06-22 1989-12-05 Wm. R. Stewart & Sons (Hacklemakers) Ltd. Fibre opening devices
DE3823984A1 (de) * 1988-07-15 1990-01-18 Schlafhorst & Co W Verfahren zur aufloesung eines faserbandes
DE8809697U1 (de) * 1988-07-29 1989-11-23 Hollingsworth Gmbh, 7265 Neubulach Auflösewalzeneinheit für Offenend-Spinnmaschinen
DE4114561A1 (de) * 1991-05-04 1992-11-05 Staedtler & Uhl Aufloesewalze fuer offenend-spinnmaschinen

Also Published As

Publication number Publication date
JPH06509147A (ja) 1994-10-13
EP0595913A1 (en) 1994-05-11
US5465567A (en) 1995-11-14
WO1993002238A1 (en) 1993-02-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ14494A3 (en) Defibering apparatus
EP0947614B1 (de) Spinnmaschine mit einem eine Saugwalze aufweisenden Streckwerk
DE2513692A1 (de) Offen-end-spinnrotorverfahren zum verspinnen von stapelfasern und vorrichtung zum durchfuehren dieses verfahrens
EP0057015B1 (de) Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Effektgarnen
JPH07501368A (ja) オープンエンド紡糸方法および装置
US5390485A (en) Pneumatic type spinning apparatus for reducing waste
EP0979888B1 (de) Offenend-Spinnvorrichtung
DE3430369C2 (de) Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung eines Faserbündelgarns nach dem OE-Spinnverfahren
US7080502B2 (en) Arrangement for producing a spun thread
WO2001079595A1 (de) Verfahren und vorrichtung zur herstellung eines garnes mit ringgarnähnlichem charakter
US20030115850A1 (en) Apparatus for producing a spun yarn
EP0947617B2 (de) Verfahren zum Herstellen eines Garnes und Spinnmaschine hierfür
DE4018702A1 (de) Vorrichtung zum verspinnen von stapelfasern zu einem garn
DE4013689A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum verspinnen von stapelfasern zu einem garn
US4635435A (en) Vacuum spinning from sliver
US4986066A (en) Vacuum spinning nozzle assembly
CS244401B2 (en) Staple fibres spinning device
CZ9502015A3 (en) Process and apparatus for producing twisted thread
EP0201357B1 (en) Vacuum spinning of fasciated yarn
CS210725B1 (en) Yarn manufacturing process and apparatus for making thereof
US20060277722A1 (en) Exchangeable slip-on reinforcement for a press roller base body on spinning machine drawing frames
US4651516A (en) Friction spinning apparatus
US4435954A (en) Fiber opening device in open-end spinning unit
EP0487120A1 (en) Improvements in spinning machines with suction provided by a works central suction system
CZ41395A3 (en) Enhanced process of spindleless spinning of yarn and apparatus for making the same