CS401791A3 - Catalyst support based on magnesium chloride, suitable for zieglercatalyst and process for preparing thereof - Google Patents

Catalyst support based on magnesium chloride, suitable for zieglercatalyst and process for preparing thereof Download PDF

Info

Publication number
CS401791A3
CS401791A3 CS914017A CS401791A CS401791A3 CS 401791 A3 CS401791 A3 CS 401791A3 CS 914017 A CS914017 A CS 914017A CS 401791 A CS401791 A CS 401791A CS 401791 A3 CS401791 A3 CS 401791A3
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
compound
reaction
carried out
chlorinated organic
magnesium chloride
Prior art date
Application number
CS914017A
Other languages
English (en)
Inventor
Jean-Claude Bailly
Stylianos Sandis
Original Assignee
Bp Chem Int Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=9275350&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CS401791(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Bp Chem Int Ltd filed Critical Bp Chem Int Ltd
Publication of CS401791A3 publication Critical patent/CS401791A3/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F10/00Homopolymers and copolymers of unsaturated aliphatic hydrocarbons having only one carbon-to-carbon double bond

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Macromolecular Compounds Obtained By Forming Nitrogen-Containing Linkages In General (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Catalysts (AREA)
  • Compounds Of Alkaline-Earth Elements, Aluminum Or Rare-Earth Metals (AREA)

Description

Nosič na bázi chloridu horečnatého, vhodný pro Zieglerův ka-talyzátor, a způsob Jeho ořípravy
Oblast techniky
Vynález se týká nosičů, tvořených v podstatě chloridemhořečnatým, určených k přípravě katalyzátorů pro Dolymeracia koDolymeraci alfa-oleflnů, a rovněž způsobu přípravy těchtonosičů.
Dosavadní stav techniky
Je známo, že polymerační katalyzátory pro alfa-olefiny,známé Jako Ziegler-Nattovy katalyzátory, se získávají kombi-nací sloučenin přechodových kovů, náležejících do skupin IV, V nebo VI periodické soustavy prvků, s organokovovýml slouče-ninami kovů skupin I až III periodické soustavy prvků.
Je známo, že vlastnosti těchto katalyzátorů Je možnozlepšit, pokud se uvedená sloučenina přechodového kovu použi-je spolu s pevnou minerální sloučeninou. Tato pevná minerál-ní sloučenina mů’e být koprecipltována s uvedenou sloučeni-nou přechodového kovu nebo může být použita Jako nosič prouvedenou sloučeninu přechodového kovu. láMXXKMXXJÍ Jako pevnou minerální sloučenlrju, která můžebýt použita Jako nosič, Je možno uvést například oxidy hořčí-ku a titanu, křemičitan hlinitý, uhličitan hořečnatý a chloridhořečnatý. Při postupu, při němž se pevná minerální sloučenina po-užívá Jako nosič, Je nezbytné, aby tento nosič měl určitoukombinaci vlastností, tak, aby samotný katalyzátor byl sou-časně reprodukovatelný, snadno se s ním manipulovalo, mělvysoký výtěžek a popřípadě byl stereospecifický. Proto se□ostupy pro přípravu těchto nosičů zabývají četné práce. 2 V konkrétním případě, kdy Je nosičem chlorid horečnatý,byly navrženy různé Dostupy přípravy. Například byla Dopsánapříprava bezvodého chloridu horečnatého z orpanohořečnatésloučeniny; v organické chemii Je známo, že reakcí organoho-řečnaté sloučeniny s minerální nebo organickou nebo organohli-nitou halogenovanou sloučeninou vznikají malé částíte ÍTgCl^*Byla rovněž popsána pulverlzace/dehydratace hydratovanéhochloridu horečnatého. Konečně byla popsána operace pulveriza-ce částic chloridu hořečnatého, popřípadě v přítomnosti buďčinidla nebo kovové sloučeniny přechodového kovu.
Podstata vynálezu Předmětem vynálezu Je způsob přípravy částic chloriduhořečnatého /(TgCl^/ kulového tvaru a kontrolovatelné velikos-ti, které Jsou výhodně použitelné Jako nosič pro výrobu ka-talyzátorů pro polymeracl alfa-olefinů.
Tyto částice chloridu hořečnatého se získávají o soběznámou reakcí rozkladu organohorečnaté sloučeniny chlorova-nou organickou sloučeninou v uhlovodíkovém prostředí, avšakza těchto podmínek: - použitou organohořečnatou sloučeninou Je dlalkylmag-neaium vzorce R^PflgR^, kde R^ a R^ Jsou různé nebo stejné al-kylové zbytky s 2 až 12 uhlíkovými atomy, rozpustný v kapal-ném uhlovodíkovém prostředí, - chlorovanou organickou sloučeninou Je alkylchloridvzorce R^Ci, kde R^ Je sekundární nebo výhodně terciární al-kyl s 3 až 12 uhlíkovými atomy, přičemž molární poměr mezitouto chlorovanou organickou sloučeninou a organohořečnatousloučeninou Je 1,5 až 2,5, _ SC >->T.nw Srt-f 4/ nr í + nmn ης f i qlnučenlnv. která Pe dcnorem elektronů , obsahující alespoň Jeden atom kyslíku, síry, dusíku a/nebo fosforu, v takovém množství, že molární poměr 3 mezi touto donorovou sloučeninou a organohořečnatou slouče-ninou Je 0,D1 až 2, výhodně □,D1 až 1, - reakce orobíhá za míchání v kapalném uhlovodíku přiteplot“ v rozmezí 5 až 80 °C.
Použitá organohořečnatá sloučenina má vzoreckde R^ a R£ dSDU stejné nebo různé alkylové zbytky s 2 až 12uhlíkovými atomy. Jednou z důležitých vlastností této orga-nohořečnaté sloučeniny Je, že Je rozpustná v uhlovodíkovémprostředí, ve kterém se má reakce provádět. Experimentálněse zjistilo, že nemá smysl používat produkty, v nichž Jsouzbytky R^ a R2 příliš těžké, protože Jednak tyto produktymají úroveň reaktivity - při zachování ostatních parametrů -tím nižší, čím vyšší mají počet uhlíkových atomů v R^ a R£,a Jednak poněvadž alkany /R^H a RjH/, vznikající pří rekci,se obtížně oddělují od reakčního prostředí, a konečně pro-to, že hmotnostní obsah hořčíku, přítomného v organohořečna-té sloučenině, klesá s rostoucím počtem uhlíkových atomův R1 a R^· Úvahy podobného typu /reaktivita, charakter produktů,získaných reakcí, a hmotnostní výtěžek/ se vztahují 1 na vý-běr chhrované organické sloučeniny, tzn. R^ nesmí obsahovatpříliš mnoho uhlíkových atomů. Kromě toho, dosud nejlepšívýsledky byly získány s produkty RgCl, kde R^ Je terciárníalkylový zbytek. ITiolární poměr mezí R3CI a organohořečnatousloučeninou musí ležet přibližně mezi 1,5 a 2,5. Je-li tentopoměr menší než 1,5 /stechiometrický poměr Je 2/, klesá značně výtěžek reakce. Naproti tomu, Jestliže tento molární po-měr stoupá od 1,5 do 2, zjišíuje se, že hustota částic chlo-ridu hařečnatého, získávaných podle vynálezu, pomalu klesá,a nak, po překročení hodnoty 2, tato hustota klesá rychle.Nyní bylo experimentálně zjištěno, že v některých případechJe zajímavé používat katalyzátor, připravený z Častíc chlo-ridu horečnatého o poměrně vysoké hustotě. Je tedy výhodné 4 udržovat molární poměr : R^PTgR^ pod hodnotou 2 a před- nostně mezí 1,85 a 1,95* 2a těchto podmínek se zjíštujs, žereakční médium obsahuje v závislosti na charakteru a množstvípoužité donoíerové sloučeniny produkty, obsahující vazby ÍT.g— C,rozpustné v kanalném uhlovodíkovém médiu. Dále se zjlšluje,že získané částice chloridu horečnatého obvykle obsahují poněkolikanásobném promytí a extrakci kapalným uhlovodíkem pro- v dukty, obsahující alespoň Jednu vazbu (Yg-C. Takové nosičeJsou zvlásí vhodné oro přípravu katalyzátorů oro polymeraclnebo kopolymeraci ethylenu.
Experimentálně bylo rovněž zjištěno, že molární poměrR^Cl ; R^ÍTigR^ může být rovný nebo větší než 1 ,95 a výhodněmůže být v rozmezí 2,0 až 2,2 a že získané částice chloriduhořečnatého neobsahují orodukty s alepoň Jednou vazbou T.g-C.Představují nosiče, které Jsou zvlásí vhodné pro příoravukatalyzátorů, vhodných pro polymeraci nebo kopolymeraci pro-oylenu.
Donorem elektronů Je organická sloučenina, známá Jakotaková nebo Jako Lewisova báze, neobsahující labilní vodík aobsahující zejména alespoň Jeden atom kyslíku, síry, dusíkua/nebo fosforu. Donor elektronů může být volen z různých pro-duktů, například aminů, amidů, fosflnů, sulfoxidu, sulfonúnebo etherů. Množství donorové sloučeniny, používané při re-akci, závisí částečně na charakteru a množství organohořečna-té sloučeniny a na charakteru donorové sloučeniny, zejménana její komplescetvorné kapacitě. Volí-li se -tedy napříkladdonorové sloučenina s vysokou komplexotvornou schopností,
Jako Je například hexamethylfos^ortriamíd /HÍTPA/, musí býttato sloučenina ořítomna v množství alespoň 0,81 mol na molpoužitého R-jITgRj. Naproti tomu, má-li být použit donor elekt-ronů s nízkou komolexotvornou schopností, Jako Je naoříkladetheroxld, musí být použít v množství alespoň asi 0,83 moldonoru na mol použitého R ITg R? · Je-li množství donoru elekt- 5 ronů menší než tyto hodnoty, zjlšluje se, že získané částicechloridu horečnatého mají méně pravidelný tvar a srovnatelněširokou distribuci velikostí částic* Je-ll naorotí tomu množ-ství donorové sloučeniny oříllš vysoké, zejména rovné nebov5tší než přibližně 2 mol na mol použitého R^ffgR^, zjišíujese, že se reakce vyvíjí méně oravidelně, zejména ná začátku,což vede k částicím chloridu horečnatého nežádoucího tvaru adistribuce velikostí částic.
Zvlášt zajímavých výsledků se dosáhne, použije-li se Ja-ko donor elektronů alifatický etheroxid vzorce R^CR^, kde R^a R^ Jsou stejné nebo různé alkylové zbytky s 1 až 12 uhlíko-vými atomy, v takovém množství, že molární poměr tohoto etheroxidu a organohořečnaté sloučeniny leží v rozmezí 0,03 až 2,výhodně 0,03 až 1 a zajména mezi 0,2 až 0,5. Používá-ll setakovýto alifatický etheroxid, Je výhodné reakci provádětv míchaném prostředí v kaoalném uhlovodíku při konstantní teplotě, výhodně mezi 35 a 30 °c.
Aplikace donorové sloučeniny při reakcí může být prová-děna různým způsobem v závislosti zčásti na skutečném cha-rakteru donorové sloučeniny a na charakteru R^ITigR^. Napříkladv případě donorové sloučeniny s vysokou komplexotvornouschopností může být celkové množství této donorové sloučeninyořidáno k R1JT.gR2 nebo výhodně k R^Cl před započetím reakce;danorovou sloučeninu Je však možno 1 rozdělit mezi a R^Cl. Použije-li se donorová sloučenina s nízkou komplexo-tvornou schopností, Jako Je etheroxid, může být výhodně jejícelkové množství přiváděno spolu s R^fflgR2 nebo rozděleno meziR^rr.gR2a R^Cl; v posledním případě Je výhodné ořipustit předzavedením reakčních složek do uhlovodíkového média alespoň0,03 mol donorové sloučeniny na mol použitého R^íígR^.
Reakcí mezi R^PfigR^ a R^Cl vzniká pevný produkt a dochá- zí tedy ke srážení; odborníkovi Je známo, že v tomto případě mohou fyzikální faktory, Jako Je viskozíta prostředí, způsob 6 a rychlost míchání, podmínky, za nichž Jsou použity reakčnísložky, míchání a délka reakce, při zachování ostatních pa-rametrů, hrát důležitou roli, pokud Jde o tvar, velikost,strukturu a distribuci velikostí uvedených částic.
To platí evidentně v připadá vynálezu, a proto se uvádí: a/ Požaduje-li se nosič s co nejužsí distribucí velikos-tí částic, definovanou poměrem hmotnostního středního průmě-ru Dm k číselnému střednímu průměru Dn v rozmezí asi 11 až1,5, Je žádoucí - provádět reakcí tak, že se R^Cl postupně přivádí dokapalného uhlovodíkového média, obsahujícího R^ífgR^, - provádět reakci v ořítomnosti donprové sloučeniny v takovém množství, aby molární poměr donorové sloučeniny aR^tfgR^ byl mEnsí než 1 , - provádět reakci v kapalném uhlovodíku za míchání kon-statní rychlostí během celé doby trvání reakce a - za zachování ostatních paramterů by měla být reakcerelativně pomalá, řádově alespoň 1 h, aby umožnila vhodné u-spořádéní vznikajícího Devného produktu. b/ Požaduje-li se nosič s méně úzkou distribucí velikos-tí částic, vyjádřenou poměrem Dm : Dn asi 1,5 až 3,D a ze-jména 1,5 až 2,5, Je žádoucí: - uvádět R^Cl postupně do kapalného uhlovodíkového mé-dia, obsahujícího R^ífgR^ a modifikovat rychlost míchání v o-kamžlku, kdy množství -3CI, uvedeného dn reakčního orostředí,odpovídá molšrnímu poměru R^Cl : R^(YigR2 rovnému nebo menšímunež 3,25, - nebo provádět reakci tak, že se v prvním stupni uvádí P-P1 a R.ífoR-, oostupně a současně do kaoalného uhlovodíkové- ' j 1 -- z ho média v množství nanejvýš 50 % použitého množství těchto složek a ve druhém stupni se přivádí 7 do reakčního prostředí nejprve rychle zbývající množstvía oak postupně zbývající množství R^Cl, - a popřípadě modifikovat rychlost míchání v kterémkoliokamžiku výše uvedeného prvního stupně postupného a součas-rněho přídavku S^Cl a R^PTgR^ do kapalného uhlovodíkového média
Postupuje-ll se popsaným způsobem, je produkován nosič,tvořený částicemi, obsahujícími hb/ně chlorid horečnatý amajícími tyto vlastnosti: - částice mají kulový tvar, definovaný poměrem delší akratší osy D : d rovným nebo menším než 1,3, - částice mají hmotnostní střední průměr, který Je kont-rolovatelný a Je v rozmezí asi 10 až 100 ^um, - částice mají takovou distribuci velikostí, že poměrhmotnostního středního průměru Dm k číselnému střednímu prů-měru Dn Je libovolně kontrolovatelný a Je menší nebo rovný3,0, výhodně mezi 1,1 a 2j zjišluje se rovněž prakticky úplnáabsence velkých částic s průměrem větším než 2x Dm a Jemnýchčástic s průměrem menším než 0,2x Dm; distribuce velikostíčástic může být kromě toho taková, že více než 90 % hmot-nostních každé šarže spadá do rozmezí Dm + 10 %, - povrch částic může být mírně zvrásněn, asi Jako povrchmaliny, ale výhodně Je velmi hladký, - specifický povrch částic Je asi 20 až 60 m^/g /BET/, - hustotu částic lze nastavit libovolně mezi 1,2 a 2,2a závisí na poměru použitých reakčních složek, - chemické složení nosiče Je takové, že: 1/ za účelem přípravy katalyzátorů, určených pro poly- meracl a kopolymeraci ethylenu, Je atomový poměr Cl : Hg v nosiči mírně nižší než 2; nosič má nízký obsah produktů s vazbou ΓΓρ-C 1 donoru elektronů, 11/ za účelem přípravy katalyzátorů, určených pro poly-meraci a kopolymeraci prODylenu, je atomový oomar Cl : ÍYlgv nosiči více či méně rovný 2.
Nosiče, tvořené chloridem horečnatým nebo na bází chlo-ridu hořečnatého, ořipravované podle vynálezu, se používajík přípravě katalyzátorů oro polymeraci nebo kopolymeraci al-fa-oleflnů. Přípravu katalyzátorů Je možno provádět všemi známýmizpůsoby, spočívajícími v nanášení aktivního produktu, kterýmJe sloučenina, Jako Je chlorid přechodového kovu skupin IV, V a VI periodické soustavy prvků, výhodně titanu, na povrchnosiče. Tato kovová sloučenina může být známým způsobem při-způsobena polymeraci požadovaného alfa-oleflnu. Důležité Je, aby nosiče podle vynálezu kombinovaly růz-né fyzikálně chemické a mechanické vlastností, zvlášt vhodnépro přípravu práškového polymeru a/nebo kopolymerů s vysokousypnou hmotností, která Je významná v průmyslovém měřítku,Jak pro polymerační procesy v susoenzi v uhlovodíku, tak propolymeraci bez rozoouštědla, například ve fluidním loži.
Způsob stanovení hmotnostního středního průměru Dm a Či selného středního průměru Dn nosičových částic chloridu hořečnatého
Hmotnostní a číselný střední průměr Dm a Dn nosičovýchčástic chloridu horečnatého se měří na základě mikroskopic-kého pozorování analyzátorem obrazu ΟΡΤΟΡΓ.ΑΧ /(Ticro ÍTeasure-ments Ltd., Velké Británie/. Princip měření spočívá v tom,že se z exoerlmentálního studia populace částic chloridu ho-řečnatého ootlckou mikroskopií získá tabulka absolutníchfrekvencí, ukazující počet /n±/ částic, náležejících da kaž-dé třídy /1/ průměrů, přičemž každá třída /1/ Je charakteri-zována mezilehlým průměrem /d^/, obsaženým mezi mezemi dané 9 třídy. Podle francouzské normy NF X 11-630 z června 1981 jsouDm a Dn dány rovnicemi: hmotnostní střední průměr Dm = .^.-ΟΑ/^ί /dl_éni/di3/ číselný střední orůměr Dn = --^A/diéni
Poměr Dm : Dn charakterizuje distribuci velikostí čás-tic a Je někdy nazýván "šířkou distribuce velikostí částic". ÍY.ěření analyzátorem obrazu OPTDIÍAX se provádí s pomocíinvertního mikroskopu, který umožňuje Dozorovat suspenze čás-tic chloridu horečnatého oři zvětšení 16x až 200x. Televizníkamera snímá obraz, poskytovaný invertním mikroskopem, apřenáší jej do počítače, který obraz analyzuje po Jednotlivýchčarách a Jednotlivých bodech za účelem stanovení rozměrů,resp. průměrů částic a jejich klasifikace. Příklady provedení vynálezu Příklad 1
Do 1 1 skleněného reaktoru, opatřeného mechanickým mí-chacím systémem a dvojitým pláštěm, oředem naplněného dusí-kem, se uvede postupně 150 ml n-heptanu, 0,1 mol /13,85 g/sek.butyl-n-butylmagnesia a množství diisoamyletheru, uvede-né v tabulce I.
Po homogenizaci se reakční médium během 15 min za míchá- ní pří asi 500 otáčkách za minutu uvede na teplotu 50 °C.
Pomocí dávkovacího čerpadla se do reaktoru v průběhu 2 - 1 h postupné uvede 210 mmol /19,44 g/ terc.butylchlorldu a re-akční médium se udržuje další 2 h na 50 °C. Od vytvořenésraženiny se oddělí kapalina a sraženina se několikrát přímov reaktoru promyje n-heptanem pří teplotě okolí /20 °C/.
Analýza vytvořené sraženiny ukazuje, žs se Jedná o pev-nou látku, teořenou v podstatě chloridem hořečnatým s kulový-mi částicemi a úzkou distribucí velikostí částic, definova-nou hodnotami poměru Dm : Dn v rozmezí 1,1 až 2,0= Částice,získané v úplné nepřítomnosti donorové sloučeniny /srovnáva-cí pokus 1/1/, mají velmi nepravidelný tvar a velmi širokou distribuci velikostí částic /Dm :
Tabulka I pokus dilsoamylethEr produkt
Dn = 4,5/. mmol mol. poměrk organo- maqnesiu množství g 1/1* 0 0 5,7 1/2 30 0,3 8,5 1/3 60 0,5 8,3 1/4 100 1 8,9 1/5 200 2 ______ mgCl2 výtěžek tvar Dm Dm:Dn % částic /um 60 velmi malé ne- 20 4,5 90 prav. tvaru,velké rozdíly velikostí kulové 30 1,3 93 kulové 40 1,1 93 kulové 60 1/ 93 kulové 65 srovnávací pokus Příklad 2
Do 5 1 nerezového reaktoru. opatřeného míchacím systémem se 750 otáčkami za minutu a obsahujícího 800 ml n-hexanu, se 11 oři teplotě okolí /20 °C/ a ood vrstvou dusíku uvede 1725 mlroztoku fautyloktylmagnesla v n-hexanu, obsahujícího 15D0 ryl-llgramatomú hořčíku, a 153 ml /75D mmol/ diisoamyletheru.Reaktor se pak vyhřeje na 50 °C a během 3 h se přikapává 313 ml /2B5Q mmol/ terc.butylchlorídu. Po skončení tohoto * □řídavku se suspenze udržuje 3 h na 50 Ca pak se získanásraženina oromyje pětkrát n-hexanem. Promytý pevný produkttvoří nosič, Jehož složení na gramatom hořčíku Je; 1,95 gram-atomu chloru, 0,04 gramekvivalentu ÍTg-C a 0,02 mol dlisoamyl-etheru. Při pozorování pod mikroskopem se Jeví Jako prášek,tvořený kulovými částicemi /střední orúměr velké a malé osyD : d částic Je roven 1,2/ s distribucí velikostí částic,vyjádřenou Jako Dm : Dn = 1 ,1 , kde Dm = 52 ^um; kromě toho mávíce než 90 % hmotnostních částic střední průměr mezi 47 a57 ,um; hustota produktu Je rovna 1,9 a Jeho specifický po~vrch Je 38 m /g /BET/» Příklad 3
Postupuje se stejně jako v příkladu 2 s tím rozdílem,že množství diisoamyletheru ve směsi s butyloktylmagneslemJe místo 153 ml 61 ml /300 mmol/. Analýza získaného produktuukazuje, že obsahuje na gramatom hořčíku 1,96 gramatomuchloru, D,04 gramekvivalentu ffg-C a 0,01 mol diisoamylethe-ru. Při pozorování pod mikroskopem se získaný prášek jeví veformě kulovitých částic s distribucí velikostí částic rovnouDm i Dn - 1,3, kde Dm = 32 yum; je naměřeno méně než 0,1 %hmotnostního o orúměru menším než 5 yumj kulovité částicechloridu hořečnatého, získané v tomto příkladu, mají mírnězvlněný povrch tyou "maliny”; hustota produktu je rovna 1,0a Jeho specifický povrch Je 41 m^/g /BET/. 12 Příklad 4
Postupuje se stejně Jako v oříkladu 2 s tím rozdílem,že dlisoamylether, místo aby byl smísen pouze s butyloktyl-magnesiem, Je rozdělen mezi něj a ter c.butylchlorld - 9,1ml /44,7 mmol/ ve směsi s roztokem butyloktylmagnesia v he-xanu a 91 ml /447 mmol/ ve směsi s terc.butylchloridem. Ana-lýza získaného nevného nrnduktu poskytuje toto složení nagramatom hořčíku: 1,95 gramatomu chloru, 0,05 gramekvlvalen-tu Přg-C a 0,02 mol dilsoamyletheru. Při pozorování pod mik-roskopem se prásek Jeví ve formě kulovitých částic s distri-bucí velikostí částic Dm : Dn = 1,2, kde Dm = 23 yum; méněnež D,05 % hmotnostních částic má průměr menší než 4,6 ^urn;malý rozměr kulovitých částic, získaných v tomto příkladuJe důsledkem nízkého množství donorové sloučeniny, použités butyloktylmagnesíem; kulovité částice mají velmi hladký povrch bez Jakéhokoli zvlnění; hustota produktu Je velmi vyso-ká, rovná 2,1, a specifický povrch Je 46 m /g /3ET/. Příklad 5 a 6
Postupuje se stejně Jako v příkladu 4 s tím rozdílem,že rychlost míchání se v oříkladu 5 nastaví na 600 otáček zaminutu a v příkladu 6 na 500 otáček za minutu; v důsledkutoho dojde ke 2výšení hmotnostního středního průměru kulovi-tých částic, který se z 23 yum /příklad 4/ změní v příkladu5 na 30 zum a v příkladu 5 na 47 yUm. / f
Distribuce velikostí částic odpovídá v každém případěpoměru Dm : Dn mezi 1,1 a 1,5. Příklad 7
Postupuje se stejně Jako v příkladu 2 s tím rozdílem, 13 že se místo dlísoamyletheru ooužlje dlethylether v mnohemmenším množství, tj. 4,7 ml /45 mmol/ díethyletheru v rozto-ku, obsahujícím butyloktylmagnesium. Při Dozorování ood mik-roskopem se prášek jeví ve formě kulovitých částic s distri-bucí velikostí Částic, odpovídající poměru Dm : Dn = 1,3, ♦ kde Dm - 11 ^um; kulovité částice mají mima zvlněný povrchtypu "maliny". Příklad 0
Do 5 1 nerezového reaktoru, opatřeného míchacím systé-mem se 650 otáčkami za minutu a obsahujícího 1 1 n-hexanu,se při teplotě okolí /20 °C/ a pod vrstvou dusíku uvede 1725ml roztoku butyloktylmagnesia v hexanu, obsahujícího 1500mlllgramatomú hořčíku. Reaktor se vyhřeje na 55 °C a během 6h se postupně přilije předem připravená směs, obsahující 313ml terc.butylchloridu /2350 mmol/ a 7,9 ml hexamethylfosfor-triamidu /HÍTPA, 45 mmol/. Po skončení tohoto přípdavku sesuspenze udržuje 3 h na 55 °C a získaná sraženina se pakpromyje pě^tkrát n-hexanem. Pevný produkt tvoří nosič s tímtochemickým složením na gramatom hořčíku: 1,99 gramatomu chlo-ru, 0,01 gramekvivalentu ÍT:g —C a 0,03 mol HIYPA. Při pozorovánípod mikroskopem se prášek Jeví ve formě kulovitých částics distribucí velikostí částic, odpovídající poměru Dm : Dn = = 1,5, kde Dm = 23 ^um; méně než 0,1 % hmotnostního částicmá průměr menší než 5 yum; kulovité částice mají mírně zvlně-ný povrch typu "maliny". Příklad 9
Postupuje se stejně Jako v příkladu 3 s tím rozdílem, že butyloktylmagnesium se nahradí sek.butyl-n-butylmagnesl- em. Získaný prášek dává pří analýze tyto výsledky na grama- 14 tam hořčíku: 1,35 gramatamu chloru, 0,05 gramekvivalentu íí.g-C0,03 mol dilsoamyletheru; prášek se jeví ve formě kulovitýchčástic s distribucí velikostí částic, odpovídající poměruDm : Dn = 1,5, kde Dm = 30 /Um; na rozdíl od příkladu 3 jepovrch kulovitých částic velmi hladký a nezvlněný. Příklad 10
Postupuje se stejně jako v oříkladu 3 s tím rozdílem,že butyloktylmgnesium se nahradí butylethylmagnesiem. Získa-ný oevný produkt obsahuje na gramatom hořčíku 1,98 gramatomuchloru, 0,02 gramekvivalentu ííg-C a 0,01 mol dllsoamylethe-ru; prášek se jeví ve formě kulovitých částic s distribucívelikostí částic, odoovídající poměru Dm : Dn = 1,4, kde Dm= 34 yum; stejně jako v příkladu 3 je povrch kulovitých čás-tic velmi hladký a nezvlnaný. Příklad 11
Postupuje se stejně jako v příkladu 4 s tím rozdílem,že butyloktylmsgnesium se nahradí sek.buty1-n-butylmagnesi-em. Získaný pevný nosič se jeví ve ormě kulovitých částics distribucí velikostí částic, odpovídající poměru Dm : Dn ==1,1, kde Dm = 20 ^um; hustota produktu je rovna 1,85; vícenež 93 yó hmotnostních částic má střední orůměr mezi 13 a 22yum. Příklad 12
Do 5 1 nerezového reaktoru, opatřeného míchacím systé-mem s 5D3 otáčkami za minutu a obsahujícího 1 1 n-hexanu, se oři teoíotě okolí /20 0/ a uuu vrstvou dusíku uvede n h J - ml /47 mmol/ diisoamyletheru. Peaktor se vyhřeje na 55 Ca 15 během 1 h se oostuoně a současně uvede jednak 657 ml 0,81 (Ϊ.roztoku butyloktylmagnesia v n-hexanu a jednak 14Θ ml předempřipravené směsi 343 ml terč.butylchlorídu a 95 ml diisoamyletheru. Fo této době se do reakčního média najednou rychlepřidá 1334 ml 0,31 17 roztoku butyloktylmagnesia v n-hexanu apostuDně během 2 h zbylých 295 ml oředem Dřlpravené směsiterč.butylchlorídu a diisoamyletheru. 3měs se pak udržuje 3h za míchání na 55 °C, Získaný produkt se několikrát promyjen-hexanem. Nosič z chloridu horečnatého je tvořen kulovitýmičásticemi s distribucí velikostí částic, odpovídající poměruDm : Dn = 1,5, kde Dm - 15 ^um. Příklad 13
Postupuje se stjeně jako v příkladu 12 s tím rozdílem,že rychlost míchání není konstantně 5C0 otáček za minutu,nýbrž v orvní půlhodině reakce, kdy se do reaktoru postupněa současně uvádí butyloktylmagneslum a směs terč.butylchlo-rldu a diisoamyletheru, je rovna 400 otáčkám za minutu a podobu zbývajících dvou a pul hodiny je rovna 800 otáčkám zaminutu. Po uvedení všech složek do reakčního média se rych-lost otáčení sníží na 400 otáček za minutu. Získaný nosičz chloridu hořečnatého je tvořen kulovitými částicemi s di-stribucí velikostí částic, odpovídající poměru Dm : Dn = 2,5při Dm = 18 /um. Příklad 14
Do 5 1 nerezového reaktoru, opatřeného míchacím systémems 400 otáčkami za minutu a obsahujícího 1 1 n-hexanu, se přiteplotě okolí /20 °C/ a pod vrstvou dusíku uvede 9,5 ml /47mmol/ diisoamyletheru. Reaktor se vyhřeje na 55 a0 a postupnběhem 1 h se současně uvádí jednak 557 ml 0,31 (7 roztoku bu- 16 .•nagnesia v n-hexanu a jednak 116 ml terč.butylchlo-půlhodlně tohoto postupného a současného přivádění ;h složek se rychlost míchání zvýší na 800 otáček zaPo skončení ořídavku těchto složek se rychlost oté- rčuje na 800 otáčkách za minutu a do reakčního pro-se najednou rychle uvede 1334 ml 0,81 ΓΠ roztoku bu-/lmagnesia v n-hexanu a pak Dostupně během 2 h 232 ml rtylchloridu. Po této době se rychlost otáčení snížíotáček za minutu o smss se udržuje 3 h na 55 °C. Zís- evný orodukt se promyje několikrát n-hexanem. Nosičjridu hořečnatého je tvořen kulovitými částicemi s dís-:í velikostí částic, odoovídající ooměru Dm : Dn = 2,4,i - 15 /Um.

Claims (16)

17 PATENTOVÉ NÁROKY rct-τJOi: J » f I , Nosiče katalyzátoru pro polymsraci a kopolymeracílefinú, zejména ethylenu a propylenu, tvořené v podsta-oridem hořečnatým, vyznačující se tím, že mají formutých častíc o hmotnostním středním Drůměru mezi 10 as a s úzkou a kontrolovatelnou distribucí velikostí, odpovídající poměru hmotnostního středního průměru .íselnému střednímu průměru Dn rovnánu nebo menšinu než 3.
2. Nosiče Dodle nároku 1, vyznačující se tím, že kulo-ťástlce chloridu horečnatého mají distribuci velikostís, odpovídající Domšru hmotnostního středního průměru celnému střednímu průměru Dm : Dn v rozmezí 1,1 až 2,
3. Nosiče podle nároku 1 , vyznačující se tím, že kulovi-šstice chloridu hořečnatého mají distribuci velikostíic, odpovídající poměru Dm : Dn v rozmezí 1,1 až 1,5.
4. Nosiče podle nároku 1, vyznačující se tím, že kuloví-"ástíce chloridu hořečnatého mají distribuci velikostí.ic, odpovídající poměru Dm : Dn v rozmezí 1,5 až 2,5.
5. Nosiče podle nároku 1, vyznačující se tím, že kuioví-“ástice chloridu hořečnatého mají distribuci velikostític takovou, že více než 90 % hmotnostních částic v kaž-šarži Je v rozmezí Dm + 10 %.
6. Nosiče podle nároku 1 , vyznačující se tím, že kula-té částice chloridu hořečnatého mají specifický povrch -íblížně 20 až 50 m^/g /BET/ a výhodně hladký povrch.
7. Nosiče podle nároku 1, vyznačující se tím, že kromě
13 chloridu hořečnstého obsahují produkty s alespoň Jednou vazbou B'g-C a donorovou sloučeninu a mají hustotu 1,6 až 2,2*
3. Nosiče podle nároku 1, vyznačující se tím, že neobshují orodukty s alesooň Jednou vazbou ííg-C, ale obsahují donorovou sloučeninu, a mají hustotu 1,2 až 2,1.
9. Způsob přípravy nosičů katalyzátoru oodle nároku 1reakcí organohořečnaté sloučeniny a chlorované organickésloučeniny v kapalném uhlovodíkovém médiu, vyznačující setím, že se reakce provádí za těchto podmínek; - použitou organohořečnatou sloučeninou Je dialkylmag- neslum vzorce ^de R^ a ř?2 0SOU alkylové 2bytky, kte- ré Jsou stejné nebo různé a mají 2 až 12 uhlíkových atomu,rozpustné v kapalném uhlovodíku, v němž se reakce provádí, - chlorovanou organickou sloučeninou Je alkylchloridvzorce R^Cl, kde Rg ue sekundární nebo výhodně terciární al-kylový zbytek se 3 až 12 uhlíkovými atomy, 3 molární poměrtéto chlorované organické sloučeniny a organohořečnaté slou-čeniny Je v rozmezí 1,5 až 2,5, - reakce se provádí v přítomnosti donorové sloučeniny,obsahující alesooň Jeden atom kyslíku, síry, dusíku a/nebofosforu, v takovém množství, že molární poměr této donorovésloučeniny a organohořečnaté sloučeniny Je 0,01 až 2, výhod-ně 0,01 až 1, a - reakce se provádí za míchání v kapalném uhlovodíkupři teplotě 5 až 80 °C.
10. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že dono-rovou sloučeninou Je alifatický etheroxid vzorce R^OR^, kdeK4 a R- Jsou stejné nebo různé alkylové zbytky s 1 až 12 uh-líkovými atomy. 19
11. Způsob podle nároku 10, vyznačující se tím, že re-akce se provádí za těchto podmínek: - použitou organohořečnatou sloučeninou Je dialkylmag-neslum vzorce R^fíigR^? kde a ^2 5SQU slkylové zbytky se 2až 12 uhlíkovými atomy, rozpustné v kapalném uhlovodíku, v němž se reakce provádí, - chlorovanou organickou sloučeninou Je alkylchlorldvzorce R^Cl, kde Je sekundární nebo výhodně terciární al-kylový zbytek se 3 až 12 uhlíkovými atomy, a malární poměrtéto chlorované organické sloučeniny a organohořečnaté slou-čeniny Je 1,5 až 2,5, - reakce se provádí v přítomnosti alifatického etheroxldu vzorce R^^Rg, kde R^ a R^ Jsdu alkylové zbytky s 1 až 12uhlíkovými atomy, v takovém množství, že molérní poměr tohotetheru a organohořečnaté sloučeniny Je 0,03 až 1, výhodně0,2 až 0,5, přičemž se bučí veškerý ether přivádí spolu s or-ganohořečnatou sloučeninou, nebo se rozdělí mezí ni a alkyl-chlorid , a -reakce se provádí v kapalném uhlovodíku při konstantníteplotě 35 až 30 °C.
12. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že reak-ce se provádí postupným uváděním chlorované organické slou-čeniny do kapalného uhlovodíkového média, obsahujícího orga-nohořečnatou sloučeninu.
13. Zoůsob Dodle nároku 9, vyznačující se tím, že reak-ee se provádí za konstantního míchání po celou dobu reakce.
14. Způsob podle nároku 12, vyznačující se tím, že v okamžiku, kdy množství chlorované organické sloučeniny, u- vedené postupně do kaoalného uhlovodíkového média, obsahují- 20 - čího organohořečnatou sloučeninu, odpovídá molárnímu poměruR^Zl : R^fTígR-, menšímu nebo rovnému 0,25, se modifikuje rychlost míchání.
15. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že reak-ce se provádí tak, že v orvním stupni se postupně a současněuvádí organohořečnatá sloučenina a chlorovaná organickásloučenina do kaoalného uhlovodíkového média v takovém množ-ství, aby bylo uvedeno nanejvýš 00 % použitého množství kaž-dé ze sloučenin, a pak se ve druhém stupni do reakčního médiauvádí nejprve rychle zbývající množství organohořečnatésloučeniny a pak postupně zbývající množství chlorované or-ganické sloučeniny.
15. Způsob podle nároku 15, vyznačující se tím, že přireakci se modifikuje rychlost S^St^ní v kterémkoli okamžikustupně postupného a současného uvádění organohořečnaté slou-čeniny a chlorované organické sloučeniny do kaoalného uhlovo-díkového média.
17. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že mo-lární poměr chlorované organické sloučeniny a organohořečnatésloučeniny Je v rozmezí 1,85 až 1,95 a získaný produkt sepoužije k přípravě katalyzátorů pro polymeraci nebo kapoly-meraci ethylenu nebo propylenu.
18. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že mo-lérní pcmčr chlorované organické sloučeniny a organohořečnatésloučeniny Je v rozmezí 1,95 až 2,2 a získaný produkt se po-užije k přípravě katalyzátorů pro polymeraci nebo kopolymera-ci propylenu.
CS914017A 1982-06-24 1991-12-23 Catalyst support based on magnesium chloride, suitable for zieglercatalyst and process for preparing thereof CS401791A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR8211053A FR2529206A1 (fr) 1982-06-24 1982-06-24 Procede de preparation de supports a base de chlorure de magnesium pour la preparation de catalyseurs de polymerisation des alpha-olefines et supports obtenus

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS401791A3 true CS401791A3 (en) 1992-09-16

Family

ID=9275350

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS914017A CS401791A3 (en) 1982-06-24 1991-12-23 Catalyst support based on magnesium chloride, suitable for zieglercatalyst and process for preparing thereof

Country Status (14)

Country Link
US (1) US4490475A (cs)
EP (1) EP0098196B2 (cs)
JP (2) JPH0780928B2 (cs)
AT (1) ATE17361T1 (cs)
AU (1) AU564470B2 (cs)
CA (1) CA1189053A (cs)
CS (1) CS401791A3 (cs)
DE (1) DE3361776D1 (cs)
ES (1) ES523556A0 (cs)
FI (1) FI75838C (cs)
FR (1) FR2529206A1 (cs)
NO (1) NO161321C (cs)
NZ (1) NZ204666A (cs)
PT (1) PT76920B (cs)

Families Citing this family (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2529209A1 (fr) * 1982-06-24 1983-12-30 Bp Chimie Sa Catalyseurs pour la polymerisation et la copolymerisation du propylene et procedes de polymerisation utilisant ces catalyseurs
FR2560200B1 (fr) * 1984-02-23 1986-06-27 Bp Chimie Sa Procede de preparation de catalyseurs supportes a base de composes de vanadium pour la polymerisation et la copolymerisation de l'ethylene
US4657882A (en) * 1984-11-26 1987-04-14 Amoco Corporation Supported olefin polymerization catalyst produced from a magnesium alkyl/organophosphoryl complex
JPS61138816A (ja) * 1984-12-07 1986-06-26 Toyota Motor Corp 直噴式内燃機関の燃料蒸発率制御装置
JPH0639189Y2 (ja) * 1985-12-25 1994-10-12 前澤工業株式会社 緊急遮断弁の減速機
FI80055C (fi) * 1986-06-09 1990-04-10 Neste Oy Foerfarande foer framstaellning av katalytkomponenter foer polymerisation av olefiner.
EP0255790B1 (en) * 1986-07-31 1990-10-03 Montedison S.p.A. Process for the polymerization of alpha-olefins or of their mixtures with minor amounts of ethylene, by means of catalysts comprising solid components or precursors of such components, in the form of microspheroidal particles
US5241024A (en) * 1986-08-21 1993-08-31 Idemitsu Petrochemical Co Method for producing butene-1 polymer
CN1036852C (zh) * 1988-03-03 1997-12-31 Bp化学有限公司 烯烃聚合催化剂的预活化载体及其制备方法
FR2628110B1 (fr) * 1988-03-03 1994-03-25 Bp Chimie Catalyseur de polymerisation d'olefines de type ziegler-natta, supporte sur des particules spheriques de chlorure de magnesium, et procede de preparation
FR2650827B1 (fr) * 1989-08-08 1993-03-05 Bp Chem Int Ltd Procede de preparation d'un catalyseur de type ziegler - natta a base de vanadium
US5208303A (en) * 1989-08-08 1993-05-04 Bp Chemicals Limited Process for preparing a vanadium-based catalyst suitable for olefin polymerization
FR2651001B1 (fr) * 1989-08-17 1993-03-12 Bp Chemicals Sa Procede de preparation d'un catalyseur de type ziegler-natta a base de vanadium et de titane
FR2656312B1 (fr) * 1989-12-22 1993-07-23 Elf Aquitaine Procede de synthese de solides catalytiques de type ziegler ou de composantes solides de tels solides catalytiques en operant dans un reacteur pivotant polyfonctionnel unique.
FR2658498B1 (fr) * 1990-02-19 1992-05-15 Atochem Particules de chlorure de magnesium a structure tronc conique, composante catalytique supportee sur ces particules, polyolefines obtenues a partir de cette composante catalytique, procedes de fabrication de ces produits.
FR2689133A1 (fr) * 1992-03-27 1993-10-01 Atochem Elf Sa Catalyseur de polymérisation des oléfines, son procédé d'obtention.
FR2689510B1 (fr) * 1992-04-03 1995-07-21 Bp Chemicals Snc Procede de preparation d'un catalyseur de type ziegler natta pour la polymerisation des olefines.
US6624264B2 (en) * 1995-09-20 2003-09-23 Atofina Alkoxysilacycloalkanes, process for their preparation and their use for the polymerization of olefins
US5955396A (en) * 1995-10-17 1999-09-21 Bp Amoco Corporation Morphology-controlled olefin polymerization catalyst formed from an emulsion
JP5454107B2 (ja) * 2008-12-25 2014-03-26 住友化学株式会社 プロピレン系ブロック共重合体の製造方法
CA2699832C (en) 2010-03-26 2016-10-04 Nova Chemicals Corporation Polymerization catalysts comprising titanium and magnesium
CA2874344C (en) 2014-12-15 2021-08-31 Nova Chemicals Corporation Spheroidal catalyst for olefin polymerization
CA2890606C (en) 2015-05-07 2022-07-19 Nova Chemicals Corporation Process for polymerization using dense and spherical ziegler-natta type catalyst
JP6853253B2 (ja) * 2015-12-09 2021-03-31 ノヴァ ケミカルズ(アンテルナショナル)ソシエテ アノニム プラグ流反応器(pfr)を用いたastオフラインzn触媒用マグネシウムジクロリド担体の合成

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA920299A (en) * 1968-08-01 1973-01-30 Mitsui Petrochemical Industries Process for the polymerization and/or copolymerization of olefins with use of ziegler-type catalytsts supported on carrier
NL160286C (cs) * 1971-06-25
US3953414A (en) * 1972-09-13 1976-04-27 Montecatini Edison S.P.A., Catalysts for the polymerization of olefins to spherically shaped polymers
JPS5330681A (en) * 1976-09-02 1978-03-23 Mitsui Petrochem Ind Ltd Preparation of polyalpha-olefin
US4314912A (en) * 1977-02-03 1982-02-09 The Dow Chemical Company High efficiency, high temperature catalyst for polymerizing olefins
US4250288A (en) * 1977-02-03 1981-02-10 The Dow Chemical Company High efficiency, high temperature catalyst for polymerizing olefins
GB1603724A (en) * 1977-05-25 1981-11-25 Montedison Spa Components and catalysts for the polymerisation of alpha-olefins
JPS54123594A (en) * 1978-03-17 1979-09-25 Asahi Chem Ind Co Ltd Olefin polymerization catalyst
JPS6034565B2 (ja) * 1978-03-27 1985-08-09 旭化成株式会社 オレフインの重合用触媒
IT1098272B (it) * 1978-08-22 1985-09-07 Montedison Spa Componenti,di catalizzatori e catalizzatori per la polimerizzazione delle alfa-olefine
IT1099416B (it) * 1978-10-23 1985-09-18 Montedison Spa Componenti e catalizzatori per la polimerizzazione delle olefine
US4252670A (en) * 1979-01-10 1981-02-24 Imperial Chemical Industries Limited Olefine polymerization catalyst
JPS5846202B2 (ja) * 1979-01-31 1983-10-14 住友化学工業株式会社 オレフィン重合体の製造法
EP0019312B1 (en) * 1979-04-30 1983-08-17 Shell Internationale Researchmaatschappij B.V. Olefin polymerization catalyst compositions and a process for the polymerization of olefins employing such compositions
CA1141093A (en) * 1979-05-17 1983-02-08 Brian L. Goodall Olefin polymerization catalyst compositions and a process for the polymerization of olefins employing such compositions
JPS5634709A (en) * 1979-08-31 1981-04-07 Mitsui Petrochem Ind Ltd Gas phase polymerization or copolymerization of olefin
JPS58114151A (ja) * 1981-12-26 1983-07-07 Fujitsu Ltd 共通制御方式
JPS58114153A (ja) * 1981-12-26 1983-07-07 Fujitsu Ltd デ−タ処理方式
JPS58114149A (ja) * 1981-12-28 1983-07-07 Fujitsu Ltd 電子フアイリングシステム
JPS58114150A (ja) * 1981-12-28 1983-07-07 Panafacom Ltd デイスク装置における交代管理方式

Also Published As

Publication number Publication date
AU1613483A (en) 1984-01-05
FI832317A0 (fi) 1983-06-23
NZ204666A (en) 1986-05-09
US4490475A (en) 1984-12-25
AU564470B2 (en) 1987-08-13
FR2529206B1 (cs) 1984-11-23
JPH0780928B2 (ja) 1995-08-30
JPS598706A (ja) 1984-01-18
NO161321B (no) 1989-04-24
EP0098196A1 (fr) 1984-01-11
FR2529206A1 (fr) 1983-12-30
ES8403933A1 (es) 1984-04-01
PT76920B (en) 1986-01-27
NO832264L (no) 1983-12-27
EP0098196B1 (fr) 1986-01-08
CA1189053A (en) 1985-06-18
ATE17361T1 (de) 1986-01-15
ES523556A0 (es) 1984-04-01
EP0098196B2 (fr) 1992-07-15
DE3361776D1 (en) 1986-02-20
PT76920A (en) 1983-07-01
JPS5922907A (ja) 1984-02-06
FI832317L (fi) 1983-12-25
FI75838C (fi) 1988-08-08
NO161321C (no) 1989-08-02
FI75838B (fi) 1988-04-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS401791A3 (en) Catalyst support based on magnesium chloride, suitable for zieglercatalyst and process for preparing thereof
CS401891A3 (en) Support based on magnesium and aluminium chloride, suitable for a zieglercatalyst, and process for preparing thereof
JP4306807B2 (ja) オレフィンの重合用成分および触媒
DE69028503T2 (de) Katalysator und Prepolymer für Polyolefinherstellung
IL33378A (en) Catalysts for the polymerization of olefins,their preparation and use
NZ204669A (en) Catalysts on magnesium chloride support and copolymerisation of propylene
JP2004527633A (ja) オレフィン重合体の製造方法および選ばれた触媒
EP0464710A2 (en) Coimpregnated vanadium-zirconium catalyst for making poly-ethylene with broad or bimodal MW distribution
CS401991A3 (en) Catalyst for ethylene (co)polymerization and process for preparing thereof
JP2018523741A (ja) オレフィン重合用触媒成分の製造方法
US4237254A (en) Process for producing olefin polymers
DE60024093T2 (de) Magnesium/titan-alkoxidkomplexe und daraus hergestellte polymerisationskatalysatoren
CA1169842A (en) Polymerization of olefins
DE69030404T2 (de) Fester Katalysatorbestandteil für die Olefinpolymerisation
EP0285137B1 (en) Ethylene polymerization catalyst
JPS59179508A (ja) エチレン共重合体の製造法
CZ2005677A3 (cs) Pevná hlavní slozka katalyzátoru pro polymerizacietylénu, proces její prípravy a katalyzátor, který ji obsahuje
DE69118267T2 (de) Ethylenpolymere und Verfahren zur Herstellung derselben in der Gasphase
US4362648A (en) Polymerization of olefins
CN102432709B (zh) 一种用于乙烯聚合含钛球型催化剂组分及催化剂
SA520411719B1 (ar) مكون محفز زيجلر-ناتا في شكل جسيمات صلبة
PL163186B1 (pl) S posób katalitycznej polimeryzacji olefin PL
CZ306389B6 (cs) Katalyzátor pro polymeraci ethylenu, způsob jeho přípravy a jeho použití
US4952737A (en) Polyolefin polymerization process and catalyst
DE102015215349A1 (de) Niedrigviskose Lösungen von Erdalkalimetallalkoxiden in aprotischen Lösungsmitteln, Verfahren zu deren Herstellung und Verwendung für die Herstellung von Ziegler Natta - Katalysatoren