CS259506B2 - Granule of urea - Google Patents

Granule of urea Download PDF

Info

Publication number
CS259506B2
CS259506B2 CS813720A CS372081A CS259506B2 CS 259506 B2 CS259506 B2 CS 259506B2 CS 813720 A CS813720 A CS 813720A CS 372081 A CS372081 A CS 372081A CS 259506 B2 CS259506 B2 CS 259506B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
urea
granules
days
superphosphate
magnesium oxide
Prior art date
Application number
CS813720A
Other languages
English (en)
Other versions
CS372081A2 (en
Inventor
Willy Prudent Van Hijfte
Luc Albert Vanmarcke
Original Assignee
Azote Sa Cie Neerlandaise
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Azote Sa Cie Neerlandaise filed Critical Azote Sa Cie Neerlandaise
Publication of CS372081A2 publication Critical patent/CS372081A2/cs
Publication of CS259506B2 publication Critical patent/CS259506B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C05FERTILISERS; MANUFACTURE THEREOF
    • C05CNITROGENOUS FERTILISERS
    • C05C9/00Fertilisers containing urea or urea compounds
    • C05C9/005Post-treatment
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J2/00Processes or devices for granulating materials, e.g. fertilisers in general; Rendering particulate materials free flowing in general, e.g. making them hydrophobic
    • B01J2/30Processes or devices for granulating materials, e.g. fertilisers in general; Rendering particulate materials free flowing in general, e.g. making them hydrophobic using agents to prevent the granules sticking together; Rendering particulate materials free flowing in general, e.g. making them hydrophobic
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C05FERTILISERS; MANUFACTURE THEREOF
    • C05BPHOSPHATIC FERTILISERS
    • C05B19/00Granulation or pelletisation of phosphatic fertilisers, other than slag
    • C05B19/02Granulation or pelletisation of phosphatic fertilisers, other than slag of superphosphates or mixtures containing them
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C273/00Preparation of urea or its derivatives, i.e. compounds containing any of the groups, the nitrogen atoms not being part of nitro or nitroso groups
    • C07C273/02Preparation of urea or its derivatives, i.e. compounds containing any of the groups, the nitrogen atoms not being part of nitro or nitroso groups of urea, its salts, complexes or addition compounds

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Fertilizers (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Description

Vynález se týká granulí močoviny, které mají mimořádné vlastnosti včetně snášenlivosti s jinými granulovanými hnojivý, zejména se superfosfátem nebo trojitým superfosfátem.
Granule močoviny a jejich různé způsoby výroby jsou známé. Jedna z těchto metod je rozprašování, čímž je třeba v tomto popisu rozumět metodu, kterou se v podstatě bezvodá tavenina močoviny (s obsahem vody ne větším než 0,1 až 0,3 % hmotnostních) rozstřikuje v hlavě rozprašovací kolony do vzestupného· proudu vzduchu o teplotě místnosti, ve kterém kapičky tuhnou. Výsledné perličky mají maximální průměr •asi 3 mm a jsou mechanicky značně neodolné.
Granule močoviny o větším rozměru a lepších mechanických vlastnostech se mohou vyrábět granulací v podstatě bezvodé taveniny močoviny v bubnovém granulátu, například sferodizační technikou popsanou v patentu GB č. 894 773, nebo v pánvovém granulátoru, popsaném v US patentu číslo '4 008 064, nebo granulací vodného roztoku močoviny ve fluidním lóži, popsaném v NL zveřejněné patentové přihlášce č. 78 06 213. Při způsobu popsaném v NL patentové přihlášce se vodný roztok močoviny o koncentraci 70 až 99,9 % hmotnostních, s výhodou 85 až 96 °/o, rozstříkává ve formě velmi jemných částic, které mají střední průměr 20 až 120 ,um, do fluidního lóže částic močoviny při teplotě, při které se voda odpařuje z roztoku rozstřikovaného na částice. Močovina tuhne na částicích a tvoří granule, které mají požadovanou velikost alespoň 25 milimetrů.
Při tomto způsobu vzniká značné množství létajícího prachu, zvláště použije-li se jako výchozího materiálu roztoku močoviny, který obsahuje více než 5 % hmotnostních vody, zejména více než 10 % hmotnostních vody. Proto se s výhodou к roztoku močoviny přidává krystalizační retardační prostředek pro močovinu. Jedná se zejména o adiční nebo kondenzační produkt formaldehydu a močoviny rozpustný ve vodě. Tím se tvorba létajícího prachu prakticky potlačí. Vlivem krystalizačního retardačního prostředku zůstávají granule plastické. Tím se •mohou tvořit při otáčení a/nebo nárazech během jejich vzniku mechanicky pevné, hladké a kulaté granule.
Výsledné granule mají vysokou pevnost v tlaku, vysokou odolnost proti nárazu, malý sklon tvořit létající prach během otěru a kromě toho se nespékají, ani při prodloužené době skladování, i když má močovina silný přirozený sklon ke spékání.
Granule močoviny vyráběné podle známých metod se však nemohou používat pro výrobu heterogenních dvojitých nebo trojitých směsí hnojiv, jako směsí N-P a N-P-K při míchání s běžným superfosfátem nebo trojitým superfosfátem. Granule močoviny jsou totiž nesnášenlivé s těmito fosfáty. Směsi takové granulované močoviny s granulemi super fosfátu nebo trojitého· superfosfátu se po určité době rozpouštějí a tvoří neupotřebitelný kal. Podle pojednání G. Hoffmeistera a G. H. Megara zveřejněného na „The Fertilizer Industry Round Table“ 6. listopadu 1975 ve Washingtonu, D. C., USA, tato nesnášenlivost je způsobena reakcí probíhající podle tohoto vztahu:
Ca[H2PO4)2.H2O + 4CO(NH2)2---- Са(НгРО4)2.4 CO(NH2)2 + H2O 'Při reakci 1 molu monohydrátu dihydrogenfosfátu vápenatého, hlavní složky superfosfátu a trojitého superfosfátu, se 4 moly močoviny se tvoří adukt močoviny s dihydrogenfosfátem vápenatým za uvolnění 1 molu vody. Protože adukt má vysokou rozpustnost, snadno se rozpouští v uvolňované vodě za vzniku velmi objemného roztoku, který zvlhčuje granule směsí vzhledem к čemu reakce probíhá stále rychleji. Až dosud nebyl nalezen průmyslově přijatelný způsob jak dosáhnout, aby močovina byla snášenlivá se superfosfátem nebo trojitým superfosfátem. Důsledkem je, že jsou pouze nákladnější fosfátová hnojivá, dihydrogenfosforečnan a monohydrogenfosforečnan amonný, které se mohou použít pro objemové míšení s močovinou.
Předmětem vynálezu jsou granule močoviny snášenlivé s jinými granulovanými hnojivý, zejména s jednoduchým nebo trojitým superfosfátem, který popřípadě obsahuje chlorid draselný. Granule močoviny podle vynálezu obsahují přísadu oxidu hořečnatého v množství 0,1 až 2 % hmot., s výhodou
0,5 až 2 % hmot., vztaženo na hmotnost močoviny. Jako přísadu oxidu hořečnatého obsahují granule částečně nebo zcela kalcinovaný dolomit.
S překvapením bylo objeveno, že granule močoviny podle vynálezu jsou snášenlivé s 'granulemi superfosfátu nebo trojitého superfosfátu. Jsou tedy vhodné pro objemové míšení s těmito fosfátovými hnojivý. Směsi 'granulí močoviny podle vynálezu s granulemi superfosfátu nebo trojitého superfosfátu, které se podrobí bankovému testu „TVA Bottle Test“ při teplotě 27 °C, zůstávají suché 1 po 7 týdnech. Analogické směsi s granulovanou močovinou nevyrobenou podle vynálezu se po 3 dnech zcela rozpustily.
Dále bylo nalezeno, že přítomnost oxidu hořečnatého během převádění taveniny nebo roztoku močoviny na perličky nebo granule způsobuje tvorbu bezkazových granulí ‘a zabraňuje vzniku létajícího prachu. Navíc výsledné granule močoviny jsou velmi odolné proti nárazům a mají velmi vysokou syp3 nou měrnou hmotnost. Dalším velmi překvapujícím znakem je, že se granule močoviny podle vynálezu navzájem nespékají, ani po prodloužené době skladování.
Oxid horečnatý se může používat jako takový (MgO) nebo ve formě plně kalcinovaného dolomitu (MgO + CaOJ nebo selektivně kalcinovaného dolomitu (MgO + ψ СаСОз). Výhodný účinek se již pozoruje při množství přísady odpovídající 0,1 °/o hmot. MgO, počítáno na močovinu v tavenině nebo roztoku. Přísada se s výhodou používá v množství odpovídající 0,5 až 2 % hmot. MgO, počítáno na močovinu v tavenině nebo v roztoku. Lze použít i většího množství, to však nemá žádné zvláštní výhody. Přísada se může přidávat ve formě prášku к tavenině nebo roztoku močoviny před převedením na perličky nebo před 'granulaci.
Granule se s výhodou po tvarování ochladí na teplotu 30 OC nebo nižší, například pomocí proudu vzduchu, jehož vlhkost se s výhodou sníží tak, aby během chlazení granule neabsorbovaly vlhkost z chladicího vzduchu.
Lze tedy připravil snášenlivé heterogenní směsi hnojiv s granulemi močoviny podle vynálezu a s granulemi superfosfátu nebo 'trojitého superfosfátu a popřípadě jednou nebo několika jinými granulovanými substancemi.
Kromě močoviny a superfosfátu nebo trojitého superfosfátu jsou ve směsi dále často obsažena draselná hnojivá, jako chlorid draselný. Aby se zabránilo rozdělení směsi, musí se navzájem přizpůsobit rozměry granulí složek, které se mísí.
Další informace s ohledem na výrobu granulí hnojivá jsou uvedeny v souvislosti s převáděním na perličky v US patentu číslo ’3 130 225, v souvislosti s granulaci v. pánvovém granulátoru v US patentu č. 4 008 064, h ohledem na granulaci v bubnovém granulátoru v GB patentu č. 894 773 a s ohledem na granulaci ve fluidním lóži v NL zveřejněné patentové přihlášce č. 7 806 213.
Účinek granulí podle vynálezu je zřejmý z následujících příkladů. ,,TVA Bottle Test“ uvedený v příkladech slouží ke stanovení snášenlivosti granulované močoviny s granulovaným superfosfáte,m a trojitým super'fosfátem. V tomto testu se směs granulované močoviny zkouší s granulovaným super 'fosfátem nebo trojitým superfosfátem, které se udržují v uzavřené baňce o objemu 120 cm3 za teploty 27 °C a stav se periodicky kontroluje. Zjištěný stav se hodnotí takto:
'Stav směsi
S — suchá směs, volně tekoucích vlastností
V-l — vlhké kousky, ale použitelné
V-2 — vlhká a nepatrně přilnavá směs, ale použitelná ’V-3 — zcela vlhká a kusovitá směs nevhodná pro použití
V-4 — velmi vlhká směs nevhodná pro použití
T — směs silně spečená dohromady, která je nevhodná pro použití.
Při ,,pytlovém testu“ uvedeném v příkladech se stanovuje sklon ke spékání u testovaných granulí. Při tomto testu se granulovaná močovina balí do pytlů) o hmotnosti 35 kg, které se skladují zatížené 1 000 kg za teploty 27 qC. Po jednom měsíci se stanoví iprůměrný počet hrud na pytel a změří se průměrná tvrdost. Tvrdostí se zde rozumí síla vyjádřená v N odečtená na dynanometru, která způsobí rozpadnutí hroudy o rozměru 7X7X5 cm.
Krystalizační retardér F 80 uváděný v příkladech je čirá viskózní kapalina komerčně dostupná pod označením „Formurea 80“, která je stabilní mezi —20 a -J-40 stupňů Celsia a na základě analýzy je zjištěno, že na 100 dílů obsahuje přibližně 20 clílů vody, přibližně 23 dílů močoviny a přibližně 57 dílů formaldehydu, kde díly jsou vyjádřeny jako hmotnostní obsah, přičemž přibližně 55 % formaldehydu je vázáno ve formě trimethylmočoviny a je rovnováha v nevázaném stavu.
'Příklad 1
Provede se zkouška, při které se na fluidní lóže z částic močoviny nastřikuje vodný roztok močoviny se známým krystalizačním retardérem F 80. a bez něho a s oxidem hořečnatým jako krystalizačním retardérem. 'Granulační podmínky a fyzikální vlastnosti výsledných granulí jsou uvedeny v tabulce I.
25950В
8
Tabulka I
Krystalizační retardér žádný 1 % F 80 0,6 % MgO 1 % MgO
Granulační podmínky roztok močoviny:
hmotnostní koncentrace, % 94,6 94,5 94,5 94,5
teplota, °C 130 130 130 130
rychlost toku, kg/h 280 280 280 280
vstřikovaný vzduch: (rychlost toku, Nm3/h 130 130 130 130
teplota, °C fluidizační vzduch: 140 140 140 140
rychlost toku, Nm3/h 850 850 850 850
teplota, °C 45 64 54 58
teplota lože, °C 108 105 104 104
Vlastností produktu
sypná měrná hmotnost, g/cm3 pevnost v tlaku, průměr 1,23 1,26 1,30 1,31
2,5 mm, N 21 28 40 43
létající prach, g/kg 5,4 < 0,1 0,1 < 0,1
pytlový test: hroudy, % 100 10 0 0
tvrdost, N 220 1 0 0
TV A Bottle test:
s superfosfátem (SSP) 50/50:
ιρο 1 dni V-2 V-2 S S
po 3 dnech V-4 V-4 s S
ipo 7 dnech V-4 V-4 s S
po 14 dnech V-4 V-4 V-l S
po 21 dnech V-4 V-4 V-l S
po 50 dnech V-4 V-4 V-l S
s trojitým superfosfátem (TSP) 50/50:
po 1 dni V-2 V-2 s S
po 3 dnech V-4 V-4 s s
po 7 dnech V-4 V-4 s s
po 14 dnech V-4 V-4 V-l s
po 21 dnech V-4 V-4 V-l s
po 50 dnech V-4 V-4 V-l s
Příklad 2
Dále uvedená řada zkoušek se provedla analogicky, jako je popsáno v příkladu 1 s tím rozdílem, že se jako krystalizačního retardéru použilo selektivně kalcinovaného dolomitu a úplně kalcinovaného dolomitu, místo oxidu hořečnatého. Granulační podmínky a fyzikální vlastnosti výsledných granulí jsou uvedeny v tabulce II.
Úplně kalcinovaný dolomit
1,5 % 3 «/o
Tabulka II
Selektivně kalcinovaný dolomit
1,5 % 3 %
259508
Krystalizační retardér
Žádný
Granulační podmínky;
roztok močoviny;
hmotnostní koncentrace,
% 94,5 95,5 95,5 95,5 95,5
teplota, °C 130 130 13Q 130 130
rychlost toku, kg/h 200 220 220 220 220
vstřikovaný vzduch:
rychlost toku, Nm3/h 130 130 130 130 130
teplota, °C 140 134 149 150 149
fluidizační vzduch:
rychlost toku, Nm3/h 850 850 850 850 850
teplota, °C 58 75 66 53 57
teplota lože, °C 100 98 92 95 94
Vlastnosti produktu
sypná měrná hmotnost,
g/cm3 1,22 1,29 1,31 1,29 1,32
pevnost v tlaku, průměr
2,5 mm, N 19 40 39 37 34
létající prach, g/kg 2,2 0 0 0 0
pytlový test;
hroudy, % 100 9 7 10 23
tvrdost, N 130 < 10 < 10 20 20
TVA Bottle test:
s superfosfátem (SSP) po 3 dnech: po 14 po 14 po více po více
50/50: rozpuštěný dnech: dnech: než 60 než 60
použitelný použitelný dnech: dnech:
použitelný použitelný
s trojitým superfosfátem po 3 dnech: ρο^ 14 po 14 po více po více
(TPS) 50/50 rozpuštěný dnech: dnech: než 60 než 60
použitelný. použitelný dnech: dnech:
použitelný použitelný
Příklad 3 nastříká na hlavu perličkovací kolony do vzestupného proudu vzduchu o teplotě ον podstatě bezvodá tavenina močoviny s kolí. Fyzikální vlastnosti výsledných perlipřídavkem oxidu hořečnatého a bez něho se ček jsou uvedeny v tabulce III.
Tabulka III
25350В
Přísada
Žádná sypná měrná hmotnost, g/cm1 * 31,30 pevnost v· tlaku, průměr 2,5 mm, N54 pytlový test:
hroudy, %100 tvrdost, N90
0,72 % MgO ϊ~32
104
0,95 % MgO
1,33
116
Ό
TVA Bottle test:
s superfosfátem (SSP) 50/50 po 3 dnech: rozpuštěný po více než dnech: použitelný po více než 60 dnech: použitelný s trojitým superfosfátem (TSP) 50/50 po 3 dnech: rozpuštěný po více než 60 dnech: použitelný po více než 60 dnech: použitelný
Příklad 4
Tavenina močoviny, ke které byl přidán oxid hořečnatý, se granuluje v rotačním horizontálním granulačním bubnu o průměru 90 cm a šířce 60 cm. Buben je opatřen na jeho vnitřní stěně osmi podélnými lištěmi 3,5 X 60 cm s mezerami, které jsou od sebe stejně vzdálené. Otáčky činí 15 za minutu, buben se naplní 60 kg granulí močoviny, které mají průměrný průměr 1,8 mm a teplotu 80 °C.
kg bezvodé taveniny močoviny o hmotnostním obsahu 99,8 % močoviny, ke které bylo přidáno oxid hořečnatý v hmotnostním obsahu 0,6 %, o teplotě 140 až 145 °C, se za použití dvou kapalinových postřikovačů rozstříká do rotačného bubnu rychlostí přibližně 100 kg/h na granule sprchované z podélných lišt. Granulace se provádí za teploty 110 °C.
Na konci zkoušky se granule ochladí přibližně na teplotu 30 °C a síťují. Produkované granule mají dobrý kulatý tvar a hladký povrch. Jejich sypná měrná hmotnost činí 1,288 g/cm3 a pevnost v tlaku při průměru 2,5 mm činí 35 N. Létající prach představuje 3,9 g na kilogram. Granule nemají sklon ke spékání. Směs 50 : 50 se superfosfátem SSP a trojitým superfosfátem (TSP) je použitelná více než 60 dní. Sítová analýza produktu ukázala tyto údaje:
> 4,00 mm: 17 %
4,00—2,5 mm: 46 %
2,5-2,0 mm: 29 % < 2,0 mm: 8 % průměrný průměr: 3,0 mm.

Claims (2)

  1. PŘEDMĚT vynalezu
    1. Granule močoviny snášenlivé s jinými granulovanými hnojivý, zejména s jednoduchým nebo trojitým superfosfátem, obsahujícím popřípadě chlorid draselný, vyznačující se tím, že obsahují přísadu oxidu horečnatého v množství 0,1 až 2 % hmotnosti, s výhodou 0,5 až 2 % hmotnosti, vztaženo na hmotnost močoviny.
  2. 2. Granule močoviny podle bodu 1, vyznačující se tím, že jako přísadu oxidu horečnatého obsahují částečně nebo zcela kalcinovaný dolomit v množství odpovídajícím shora uvedenému obsahu oxidu hořečnatého v močovině.
CS813720A 1980-05-20 1981-05-19 Granule of urea CS259506B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL8002912A NL8002912A (nl) 1980-05-20 1980-05-20 Werkwijze voor het maken van ureumkorrels, alsmede aldus verkregen ureumkorrels bevattende kunstmestmengsels.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS372081A2 CS372081A2 (en) 1988-03-15
CS259506B2 true CS259506B2 (en) 1988-10-14

Family

ID=19835332

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS813720A CS259506B2 (en) 1980-05-20 1981-05-19 Granule of urea

Country Status (28)

Country Link
JP (1) JPS6035320B2 (cs)
AT (1) AT375917B (cs)
BE (1) BE888842A (cs)
BG (1) BG49613A3 (cs)
BR (1) BR8103139A (cs)
CA (1) CA1157288A (cs)
CS (1) CS259506B2 (cs)
DD (1) DD159040A5 (cs)
DE (1) DE3118454C2 (cs)
EG (1) EG15440A (cs)
ES (1) ES502903A0 (cs)
FI (1) FI71721C (cs)
FR (1) FR2482871B1 (cs)
GB (1) GB2077722B (cs)
GR (1) GR75604B (cs)
HU (1) HU184438B (cs)
IE (1) IE51964B1 (cs)
IN (1) IN153960B (cs)
IT (1) IT1136617B (cs)
MX (1) MX160067A (cs)
NL (2) NL8002912A (cs)
NO (1) NO151648C (cs)
PL (1) PL134458B1 (cs)
PT (1) PT73053B (cs)
SE (1) SE446625B (cs)
TR (1) TR21674A (cs)
YU (1) YU42568B (cs)
ZA (1) ZA813280B (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3117542A1 (de) * 1981-05-04 1983-02-10 Franz Josef Gattys Ingenieurbüro für Chem. Maschinen- und Apparatebau, 6078 Neu-Isenburg Verfahren zur stabilisierung von dehydratisiertem magnesiumschlorid gegen rueck-hydratisierung
GR76402B (cs) * 1981-07-03 1984-08-10 Azote Sa Cie Neerlandaise
NL8502838A (nl) * 1985-10-17 1987-05-18 Azote Sa Cie Neerlandaise Werkwijze ter vervaardiging van ureum en ammoniumsulfaat bevattende meststofkorrels.
DE4232567C1 (de) * 1992-09-29 1994-02-10 Kali & Salz Ag Verfahren zur Verhinderung einer Staubbildung beim Verladen oder Transportieren eines sulfatischen Düngergranulats
AUPM383594A0 (en) * 1994-02-11 1994-03-10 Incitec Ltd Granular urea
AU679330B2 (en) * 1994-02-11 1997-06-26 Incitec Ltd Granular urea
DE102005018949A1 (de) * 2005-04-18 2006-10-19 Ami-Agrolinz Melamine International Gmbh Harnstoffpartikel, Verfahren zu dessen Herstellung und dessen Verwendung
DE102021108187A1 (de) 2021-03-31 2022-10-06 Skw Stickstoffwerke Piesteritz Gmbh Granuliertes pH-neutrales Harnstoff-Ammoniumsulfat-Düngemittel mit Ureaseinhibitor

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB731686A (en) * 1952-06-25 1955-06-15 Ici Ltd Improvements in and relating to urea compositions
GB837163A (en) * 1958-01-31 1960-06-09 Ici Ltd Improvements in and relating to urea compositions
GB1220826A (en) * 1967-09-13 1971-01-27 Fisons Ltd Process for the production of particulate urea

Also Published As

Publication number Publication date
ES8300311A1 (es) 1982-11-01
DD159040A5 (de) 1983-02-16
PT73053A (en) 1981-06-01
BR8103139A (pt) 1982-02-09
NO151648B (no) 1985-02-04
SE446625B (sv) 1986-09-29
EG15440A (en) 1985-12-31
DE3118454C2 (de) 1984-04-26
GB2077722B (en) 1984-02-15
MX160067A (es) 1989-11-17
PL134458B1 (en) 1985-08-31
NL8102191A (nl) 1981-12-16
TR21674A (tr) 1985-01-21
ATA215381A (de) 1984-02-15
NO151648C (no) 1985-05-15
FI71721B (fi) 1986-10-31
FR2482871B1 (fr) 1986-05-09
HU184438B (en) 1984-08-28
ES502903A0 (es) 1982-11-01
JPS5717487A (en) 1982-01-29
ZA813280B (en) 1982-05-26
SE8103139L (sv) 1981-11-21
JPS6035320B2 (ja) 1985-08-14
YU128581A (en) 1983-06-30
FI71721C (fi) 1987-02-09
BG49613A3 (en) 1991-12-15
GR75604B (cs) 1984-08-01
IE51964B1 (en) 1987-05-13
BE888842A (nl) 1981-11-19
NO811697L (no) 1981-11-23
FI811539L (fi) 1981-11-21
FR2482871A1 (fr) 1981-11-27
IN153960B (cs) 1984-09-08
IE811062L (en) 1981-11-20
AT375917B (de) 1984-09-25
GB2077722A (en) 1981-12-23
IT1136617B (it) 1986-09-03
NL8002912A (nl) 1981-12-16
YU42568B (en) 1988-10-31
IT8121817A0 (it) 1981-05-19
CS372081A2 (en) 1988-03-15
PT73053B (en) 1982-07-01
DE3118454A1 (de) 1982-02-18
PL231271A1 (cs) 1981-12-23
CA1157288A (en) 1983-11-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN110198779B (zh) 杂卤石制粒方法
US10988419B2 (en) Binders for the granulation of fertilizers
US3096171A (en) Process for preparing slow release fertilizer composition
AU4912399A (en) A process for the preparation of compound fertilizer granules
US4500336A (en) Process for making granules containing urea as the main component
CS259506B2 (en) Granule of urea
US4525198A (en) Process for the production of urea granules
US4582524A (en) Non-caking granular mineral fertilizer and process for its production
US4478632A (en) Process for making granules containing urea as the main component
US6171358B1 (en) Calcium nitrate based fertilizer
CA2980409C (en) Granulation of ammonium sulfate
CS241113B2 (cs) Způsob výroby granulf močoviny
JP4625586B2 (ja) 水酸化マグネシウム粒状物、及び水酸化マグネシウム含有粒状肥料
WO1995021689A1 (en) Granular urea
RU2407721C1 (ru) Способ получения гранулированного сложного минерального удобрения
JPS5827980B2 (ja) 粒状複合肥料の製造方法
PL240017B1 (pl) Sposób wytwarzania nawozu azotowego - saletrosiarczanu amonu oraz nawóz wytworzony tym sposobem
NL8202560A (nl) Werkwijze voor het maken van ureum als hoofdbestanddeel bevattende korrels.
JPH0559871B2 (cs)