CS256390B2 - Circular loom - Google Patents

Circular loom Download PDF

Info

Publication number
CS256390B2
CS256390B2 CS853909A CS390985A CS256390B2 CS 256390 B2 CS256390 B2 CS 256390B2 CS 853909 A CS853909 A CS 853909A CS 390985 A CS390985 A CS 390985A CS 256390 B2 CS256390 B2 CS 256390B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
shuttle
circular
shed
weaving machine
cane
Prior art date
Application number
CS853909A
Other languages
English (en)
Other versions
CS390985A2 (en
Inventor
Franz X Huemer
Original Assignee
Huemer Franz Xaver
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=4241842&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CS256390(B2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Huemer Franz Xaver filed Critical Huemer Franz Xaver
Publication of CS390985A2 publication Critical patent/CS390985A2/cs
Publication of CS256390B2 publication Critical patent/CS256390B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D37/00Circular looms
    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D49/00Details or constructional features not specially adapted for looms of a particular type
    • D03D49/60Construction or operation of slay
    • D03D49/62Reeds mounted on slay

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Looms (AREA)
  • Polishing Bodies And Polishing Tools (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Massaging Devices (AREA)
  • Separation Of Suspended Particles By Flocculating Agents (AREA)
  • Table Devices Or Equipment (AREA)
  • Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)

Description

Vynález se týká kruhového tkacího stroje, uvnitř jehož kruhového paprsku obíhá více tkacích člunků, přičemž každý člunek má na svém horním okraji a na svém dolním okraji ve dvojicích uspořádané kladičky, které spolupracují s příslušnými dosedacími plochami na horním paprskovém kruhu, případně na dolním paprskovém kruhu kruhového paprsku a každý člunek se prostřednictvím opěrných členů, přenášejících odstředivé síly, při obíhání opírá o třtiny paprsku.
Všeobecně známé jsou kruhové tkací stroje, u nichž je kolem kruhového paprsku kruhovitě uspořádána soustava listových sekcí, které nesou vnitřní a vnější nitěnky sloužící к vedení vždy jedné části dvou dokola rozmístěných soustav osnovních nití, jimž se pro vytváření postupujícího prošlupu uděluje prostřednictvím otáčejícího se hlavního hřídele protiběžný střídavě stoupavý a klesavý pohyb. Uvnitř kruhového paprsku obíhající člunky přitom do postupujícího prošlupu zanášejí útkovou nit odtahovanou ze spolu unášené útkové cívky.
Ve snaze o zvýšení produktivity takovýchto tkacích strojů byly činěny pokusy zvýšit oběžnou rychlost člunků a zvětšit objem člunkem unášené útkové cívky.
Tomuto jsou však při obvyklém způsobu vedení člunků po kruhovém paprsku stanoveny následkem zvýšení váhy a odstředivé síly úzké meze, což se projevuje v silném opotřebení opěrných prostředků a ve zvýšeném nebezpečí poškození přejíždějících osnovních nití dolní a horní větve prošlupu.
Proto je úkolem vynálezu vytvořit kruhový tkací stroj uvedeného druhu tak, aby při zamezení nevýhod známých uspořádání bylo umožněno zvýšení výkonu tkacího stroje rychlejším oběhem Člunků a použitím větších útkových cívek.
Toho je dosaženo na kruhovém tkacím stroji podle vynálezu, jehož podstatou je, že třtiny kruhového paprsku v prostoru horního paprskového kruhu a dolního paprskového kruhu vymezují mezi sebou štěrbinu, v níž je při otevřeném postupujícím prošlupu uložena osnovní nit horní větve prošlupu, případně dolní větve prošlupu a vytvářejí zde horní valivou dráhu a dolní valivou dráhu pro příslušné dvojice opěrných kladiček na člunku, zachycující odstředivé síly obíhajícího člunku, kteréžto štěrbiny se mimo valivé dráhy směrem к horizontální středové rovině paprsku rozšiřují na prostor pro křížení nití.
Těmito opatřeními se nyní poprvé podařilo optimálně splnit dva protichůdné předpoklady к dosažení vytčeného úkolu.·
Na jedné straně je to totiž požadavek, uspořádat třtiny paprsku tak těsně vedle, sebe, aby se opěrné kladky člunků mohly po nich odvalovat co nejklidnějším chodem. Na druhé straně je to požadavek, uspořádat třtiny paprsku tak daleko od sebe, aby se osnovní niti, křížící se při každé nyní nejvyšší rychlostí prováděné změně prošlupu, míjely pokud možno bez vzájemného styku, a to i tehdy, jsou-li v nitích uzlíky a tlustá místa.
Další optimalizaci lze přitom dosáhnout tehdyz jestliže třtiny paprsku alespoň ve své části vytvářející valivé dráhy, tvoří na vnitřní straně válcovou plochu, přerušovanou pouze štěrbinami, přičemž je možno tyto štěrbiny rozšířit - vzhledem к jejich vertikální středové ose - symetricky nebo asymetricky na prostor pro křížení nití.
Kromě toho umožňují opatření podle vynálezu poprvé výrazné konstrukční zjednodušení provedení paprsku a to tím, že části třtin paprsku tvořící horní valivou dráhu, případně dolní valivou dráhu, jsou z jednoho kusu vytvarovány na horním paprskovém kruhu, případně na dolním paprskovém kruhu a směrem dovnitř přecházejí do špičatých čepů, na nichž jeou nasazeny tyčkovité, prostory pro křížení nití vymezující mezikusy, anebo ještě zjednodušeněji tím, že kruhový paprsek/ spolu s horním paprskovým kruhem a dolním paprskovým kruhem a třtinami/ je vytvořen z jednoho kusu jako válcovité kruhové těleso в vybráními/ tvořícími štěrbiny a prostory pro křížení nití.
Vytvořením kruhového paprsku podle vynálezu a tím dosaženými optimálními podmínkami odvalování člunků po paprsku je nyní navíc možno zřeknout se dosavadních, silnému opotřebení podléhajících, kontaktních unášecích prostředků mezi člunky a otáčející se řídicí vačkou.
Toho je u kruhového tkacího stroje, u něhož je pro každý člunek použit jeden s řídicí vačkou tkacího stroje obíhající tlačný prostředek, který je v unášecím styku se zadním koncem člunku - viděno ve směru pohybu - dosaženo tím, že tlačné prostředky na řídicí vačce zahrnují vždy alespoň jeden permanentní magnet s předem stanoveným polováním, který je spojen vždy s alespoň jedním permanentním magnetem stejného polování na člunku. .
Jak lze snadno zjistit, nepředstavují tato opatření jen zjednodušení konstrukční koncepce, ale navíc ve značné míře snižují jevy opotřebení a zejména hladinu hluku.
Příkladná provedení předmětu vynálezu jsou v následujícím blíže objasněna pomocí výkresů, na nichž obr. 1 představuje schematické znázornění kruhového tkacího stroje v bokorysu, obr. 2 výřez kruhového paprsku kruhového tkacího stroje podle obr. 1 s člunkem ve zvětšeném měřítku v půdorysu, obr. 3 čelní pohled zevnitř na výřez kruhového paprsku podle obr. 2, se zjednodušeně znázorněným člunkem, obr. 4 uspořádání podle obr. 2 a 3 v řezu a v dřívějším provedení, obr. 5 a 6 další příklady provedení kruhového paprsku a obr. 7 a 8 výřez dalším provedením kruhového paprsku kruhového tkacího stroje podle obr. 1 v příčném řezu a v bokorysu.
Kruhový tkací stroj podle obr. 1 spočívá obvyklým způsobem na základovém podstavci 2/ na kterém je uložen kruhový rámový nosič 2, nesoucí kruhový paprsek 3r tlačítkové spínače 4 tkacího stroje, a dále nosná konzola Ъ listů 2· Tyto listy 6 jsou známým způsobem uspořádány kruhovitě kolem hlavního hřídele 2 tkacího stroje.
Dále je na základovém podstavci 2 uložen nosič 2 odtahového zařízení tkaniny, z něhož jsou v obr. 1 zakresleny jen odtahové válečky 10 tkaniny. V prostoru odtahu působí navíc rozpínka 14 tkaniny. Dále je na kruhovém tkacím stroji znázorněn podávači váleček 15 osnovních nití T_ vpravo a další podávači váleček 16 osnovních nití Ί_ vlevo. Tyto osnovní nitě 1_, jejichž průběh je jen naznačen, jsou rozděleny do dvou dokola uspořádaných soustav osnovních nití a jsou známým způsobem odtahovány z neznázorněných skupin cívek osnovních nití. К vytváření prošlupu se pak jedna z těchto soustav zvedá, zatímco druhá z výšky tkací roviny takzvanými pohyby pro změnu prošlupu vede směrem dolů, takže vzniká horní větev 7' prošlupu a dolní větev 7” prošlupu. Tímto postupujícím prošlupem je veden alespoň jeden, zpravidla však více člunků 30 s útkovou cívkou 60 (obr. 2) po horizontální kruhové dráze. Krouživým pohybem člunků 30 je na okraj 13 vyráběné hadicové tkaniny ukládány útková nit, odvíjená z útkové cívky 60, takže tato útková nit může být zatkána do tkaniny. Hadicová tkanina pak může být odtahována směrem nahoru a skládána do tvaru ploché hadicové tkaniny.
К uvedené změně prošlupu slouží listy 2/ uspořádané kruhovitě kolem hlavního hřídele 2 tkacího stroje, blízko vnějšího pláště kruhového paprsku 2· Jak je patrno z obr. 1, zahrnuje zde například každý list 2 listové sekce 24 a 25 tvořené řemenovými pásy. К tomu účelu může být například nekonečný pás veden přes vodicí válečky 22 a 23, otočně uložené na nosné konzole 2 Listů 2 a listových saních 29.
Vnitřní větev 24 a vnější větev 25 pásu nesou každá vodicí očko 26 nitě, jímž je provedena vždy jedna osnovní nit 2 .jedné nebo druhé větve 7', 7 prošlupu. Vytvářením protiběžného střídavého stoupavého a klesavého pohybu větví 24 a 25 pásu pak vzniká na obou soustavách osnovních nití zmíněný pohyb na změnu prošlupu.
Je známo, že к vytváření tohoto střídavého pohybu je přednostně vnitřní větev 24 pod vodícími očky 26 pevně spojena s takzvanými listovými saněmi 29, které lze na vodicích prostředcích 40 přesouvat směreln nahoru a dolů. Z těchto vertikálních saní 29 vyčnívají vodicí kladičky 32# které dosedají na odpovídající profil 32 řídicí vačky 331# centrálně obíhající s hlavním hřídelem 2 kruhového tkacího stroje.
Dále je známo, že к pohonu člunků 30 prošlupem jsou na řídicí vačce 33 uspořádány pro každý obíhající člunek tlačné prostředky 63, které obíhají spolu s řídicí vačkou 33, a které působí na opěrné prostředky, uspořádané na zadním konci dotyčného člunku - při pohledu ve směru pohybu-., aby člunky 30 tlačily před sebou.
Až potud může konstrukce znázorněného kruhového tkacího stroje odpovídat známému stavu techniky.
Řešený problém na popsaném kruhovém tkacím stroji spočívá ve vytvoření prostředků na vedení a podpírání, jakož i к pohánění člunků 30 na kruhovém paprsku _3 za účelem dosažení vyšších rychlostí oběhu a/nebo к unášení těžších případně větších útkových cívek při současném snížení zatížení osnovních nití, třecího tepla a opotřebení kruhového paprsku i obíhajících člunků.
Za tím účelem bylo již navrženo, opatřit podle obr. 4 každý člunek 30 dvojicemi kladiček 61, 62 uspořádanými na jeho horním a dolním okraji, které dosedají na dosedací plochy 43, 44 na horním paprskovém kruhu 41 a na dolním paprskovém kruhu 42 kruhového paprsku 2· Přitom je uspořádání kladiček na člunku 30 provedeno tak, že osy 61' a 62' otáčení horní kladičky 61 a dolní kladičky 62 každé dvojice kladiček na člunku 30 vymezují plášť 35 kužele, jehož vrchol leží alespoň přibližně v prostoru osy otáčení· tkacího stroje případně v prostoru přírazového okraje 13 tkaniny - obr. 1 přičemž kladičky 61 a 62 jsou vytvořeny ve tvaru komolého kužele a vrchol jejich pláště se shoduje s vrcholem pláště 35 kužele os 61', 62' otáčení. Také dosedací plochy 43, 44 horního paprskového kruhu 41 a dolního paprskového kruhu 42 tvoří vzhledem к plášti kladiček 61, 62 stejně skloněnou protiplochu.
Odpovídajícím způsobem je zajištěno, že se osnovní niti 2 horní větve 7' prošlupu a osnovní niti 7 dolní větve 7й prošlupu při zcela otevřeném postupujícím prošlupu podle obr. 4 prostírají v rovině dosedacích ploch £3, 44 na horním paprskovém kruhu 41 a dolním paprskovém kruhu 42 a vzhledem к přírazovému okraji 13 tkaniny - obr. 1 - zaujímají stejný úhel sklonu.
Při tomto uspořádání kladiček 61, 62 na čluncích 30 jsou realizovány nejen optimální podmínky odvalování, nýbrž navíc jsou vytvořeny optimální podmínky přejíždění osnovních nití horní větve 7' a dolní větve 7 prošlupu, následkem nichž lze přes podstatně vyšší rychlosti obíhání a větší případně těžší útkové cívky 60 očekávat podstatně méně přetrhů nití.
Poněvadž při vyšších rychlostech oběhu poměrně těžkých člunků 30 působí nyní na třtiny 3' paprsku podsattně větší odstředivé síly, nestačí již, aby se člunky opíraly o třtiny 3' paprsku obvyklým způsobem. Zejména je přitom nutno sanicové prostředky nahradit válečkovými prostředky, přičemž však také nestačí, jak je znázorněno na obr. 4, vybavit každý· člunek vertikálními, po třtinách 3' paprsku se odvalujícími rotačními válečky 70.
Naopak je zapotřebí zcela nová technologie kruhového paprsku. Přitom proti sobě stojí dva protichůdné požadavky. Na jedné straně je to požadavek, uspořádat třtiny paprsku tak těsně vedle sebe, aby mohly být přejížděny opěrnými kladičkami člunků maximálně klidným chodem. Na druhé straně je to požadavek uspořádat třtiny paprsku tak daleko od sebe, aby se osnovní ч niti, křížící se při každé změně prošlupu, která je nyní prováděna nejvyšší rychlostí, mohly vzájemně míjet pokud možno bez styku, a to i tehdy, nacházejí-li se v osnovních nitích uzlíky a tlustá místa. Podle vynálezu se nyní podařilo vyhovět oběma požadavkům optimálním způsobem tím, Že - jak zřetelně ukazují zejména obr. 3, 5, 6 a 8 - třtiny 3' kruhového paprsku 3 v prostoru horního paprskového kruhu 41 a dolního paprskového kruhu 42 vymezují mezi sebou vždy jednu štěrbinu 85, v níž je při otevřeném postupujícím prošlupu uložena příslušná osnovní nit horní větve 7' případně dolní větve 7” prošlupu, a vytvářejí zde horní valivou dráhu 86 a dolní valivou dráhu 86' pro příslušné páry opěrných kladiček 80, 80' a 81, 81' na člunkií, kteréžto valivé dráhy £6, 86' zachycují odstředivé síly obíhajícího člunku £0. štěrbiny 85 se mimo valivé dráhy 86, 86' rozšiřují směrem к horizontální rovině paprsku na prostor 87 pro křížení nití.
Třtiny 3 paprsku přitom vytvářejí alespoň v prostoru tvořícím valivé dráhy 86, 86 na vnitřní straně válcovou plochu, přerušovanou jen štěrbinami 85.
Aby přitom byl úložný styk mezi kladičkami 80 a 81 a 80 a 81 člunků a třtinami 3 optimálně vyřešen i v oblasti štěrbin 85, mohou být takové štěrbiny 85 navíc alespoň částečně nakloněny ve směru oběhu a obvodu, to je na obr. 8 doprava.
Dále je možné, aby se štěrbiny 85 vzhledem ke své vertikální středové ose rozšiřovaly na prostor 87 případně 87 pro křížení nití symetricky - obr. 3, 6, 8 - nebo asymetricky - obr. 5.
Tato opatření podle vynálezu kromě toho poprvé dovolují vyrábět kruhový paprsek podstatně jednodušeji.
Podle obr. 6 je možno části třtin 3 paprsku, vytvářející horní valivou dráhu 86 a dolní valivou dráhu 86, vytvarovat z jednoho kusu na horním paprskovém kruhu 41, případně na dolním paprskovém kruhu 42, které pak přecházejí směrem dovnitř do špičatých čepů 103, na nichž jsou nasazeny tyčkovité mezikusy 103, vymezující prostory 87 pro křížení nití.
Ještě většího zjednodušení v uspořádání paprsku je možno dosáhnout tehdy, jestliže je kruhový paprsek _3 spolu s horním paprskovým kruhem 41 a dolním paprskovým kruhem 42 a s třtinami 3 vytvořen z jednoho kusu jako válcovité kruhové těleso s vybranými štěrbinami 85 a prostory 87 pro křížení nití.
Je známo, že к pohonu člunku 30 prošlupem obíhá s řídicí vačkou 33 - obr. 1 - tlačná kladička 63, jedna pro každý obíhající člunek, která je určena к záběru s dolní, ve směru pohybu zadní kladičkou 62 na člunku £0. Přitom se tlačná kladička 63 podle obr. 4 opírá o řídicí vačku 33 tkacího stroje prostřednictvím úhelníku 69 přibližného tvaru Lr přičemž se osa 63 tlačné kladičky 63 prostírá přibližně rovnoběžně s polohou dolní větve 7 prošlupu při otevřeném prošlupu. Tlačná kladička 63 je svým pláštěm ve valivém unášecím styku s nákružkem · 64 většího průměru na opěrné tlačné kladičce 62 člunku 30.
Následkem vytvoření kruhového paprsku podle vynálezu a tím dosažených optimálních podmínek odvalování člunků 30 po kruhovém paprsku £ je nyní navíc možno zřeknout se pro pohon člunků 30 otáčející se řídicí vačkou 33 kladičkových prostředků, popsaných zejména pomocí obr. 4. Jak se ukázalo, umožňují optimální podmínky odvalování, dosažené opatřeními podle vynálezu, pohánět Člunky 30 oběžným způsobem nejmenší tlačnou silou, což je podle vynálezu dosaženo permanentními magnety. Místo komplikovaného kladiČkového pohonu je nyní podle obr. 2 uspořádán na ve směru pohybu zadním konci každého člunku 30 pouze jeden nebo více permanentních magnetů 62, například s vnější plochou severního pólu - místo kontaktní kladičky 62 podle obr. 4 -, kterýžto permanentní magnet 62 spolupracuje vždy s jedním permanentním magnetem 63 stejného polování, který jako tlačný člen obíhá s řídicí vačkou £3. Tento permanentní magnet 63, působící jako tlačný člen, přitom nahrazuje tlačnou kladičku 63, popsanou pomocí obr. 4.
Jak lze snadno zjistit, představují tato opatření nejen podstatné zjednodušení konstrukční koncepce, nýbrž navíc ve značné míře snižují opotřebení a zejména hladinu hluku.

Claims (6)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Kruhový tkací stroj, uvnitř jehož kruhového paprsku obíhá více tkacích člunků, přičemž každý člunek má na svém horním okraji a na svém dolním okraji ve dvojicích uspořádané kladičky, které spolupracují s příslušnými dosedacími plochami na horním paprskovém kruhu případně na dolním paprskovém kruhu kruhového paprsku, a každý člunek se prostřednictvím opěrných členů přenášejících odstředivé síly, při obíhání opírá o třtiny paprsku, vyznačující se tím, že třtiny (3') kruhového paprsku (3) v prostoru horního paprskového kruhu (41) a dolního paprskového kruhu (42) vymezují mezi sebou vždy jednu štěrbinu (85), pro uložení při otevřeném postupujícím prošlupu jedné osnovní nitě horní větve (7') prošlupu, případně dolní větve (7”) prošlupu a vytvářejí horní valivou dráhu (86) a dolní valivou dráhu (86') pro příslušné dvojice opěrných kladiček (80, 80'; 81, 81') na člunku (30), zachycující odstředivé síly obíhajícího člunku (30), kteréžto štěrbiny (85) se mimo valivé dráhy (86, 86') směrem к horizontální středové rovině paprsku rozšiřují na prostor (87) pro křížení nití.
  2. 2. Kruhový tkací stroj podle bodu 1, vyznačující se tím, že třtiny (3') paprsku alespoň ve své části vytvářející valivé dráhy (86, 86') tvoří na vnitřní straně válcovou plochu, přerušovanou pouze štěrbinami (85)·
  3. 3. Kruhový tkací stroj podle bodu 1, vyznačující se tím, že se štěrbiny (85) vzhledem к jejich vertikální středové ose rozšiřují na prostor (87 nebo 87') pro křížení nití symetricky nebo asymetricky. .
  4. 4. Kruhový tkací stroj podle bodu 1, vyznačující se tím, že části třtin (3') parpsku, tvořící horní valivou dráhu (86) případně dolní valivou dráhu (86'), jsou z jednoho kusu vytvarovány na horním paprskovém kruhu (41) případně na dolním paprskovém kruhu (42) a směrem dovnitř přecházejí do špičatých čepů (103), na nichž jsou nasazeny tyčkovité mezikusy (103) vymezující prostory (87) pro křížení nití.
  5. 5. Kruhový tkací stroj podle bodu 1, vyznačující se tím, že kruhový paprsek (3), spolu s horním paprskovým kruhem (41) a dolním paprskovým kruhem (42) a třtinami (3*) je z jednoho kusu jako válcovité kruhové těleso в vybráními, tvořícími štěrbiny (85) a prostory (87) pro křížení nití. ’
  6. 6. Kruhový tkací stroj podle bodu 1, vyznačující se tím, že na člunku (30) je alespoň jeden permanentní magnet (62') stejného polování jako alespoň jeden permanentní magnet (63') 8 předem stanoveným polováním tlačného prostředku na řídicí vačce (33).
CS853909A 1984-06-08 1985-05-31 Circular loom CS256390B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH2799/84A CH663227A5 (de) 1984-06-08 1984-06-08 Rundwebmaschine.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS390985A2 CS390985A2 (en) 1987-08-13
CS256390B2 true CS256390B2 (en) 1988-04-15

Family

ID=4241842

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS853909A CS256390B2 (en) 1984-06-08 1985-05-31 Circular loom

Country Status (13)

Country Link
US (1) US4619293A (cs)
EP (1) EP0167831B1 (cs)
JP (1) JPH0791730B2 (cs)
KR (1) KR860000426A (cs)
AT (1) ATE38399T1 (cs)
BG (1) BG44033A3 (cs)
BR (1) BR8502719A (cs)
CH (1) CH663227A5 (cs)
CS (1) CS256390B2 (cs)
DE (1) DE3566006D1 (cs)
IN (1) IN162369B (cs)
PH (1) PH24010A (cs)
PT (1) PT80614B (cs)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5851311U (ja) * 1981-09-30 1983-04-07 オムロン株式会社 温度調節器
AT385784B (de) * 1986-07-14 1988-05-10 Chemiefaser Lenzing Ag Rundwebmaschine
AT385783B (de) * 1986-07-14 1988-05-10 Chemiefaser Lenzing Ag Rundwebmaschine
AT390811B (de) * 1988-04-29 1990-07-10 Chemiefaser Lenzing Ag Vorrichtung zum antrieb des auf einer fuehrungsbahn umlaufenden schuetzens einer rundwebmaschine
JPH02293440A (ja) * 1989-05-02 1990-12-04 Torii Tekkosho:Kk 円形織機のシャトル支持機構
KR20010048004A (ko) * 1999-11-24 2001-06-15 이은성 투명 금 비누 제조방법 및 그 장치
CN2547745Y (zh) * 2002-03-28 2003-04-30 黄美昌 无梭轮小六梭塑料圆织机
AT507299B1 (de) 2009-01-22 2010-04-15 Starlinger & Co Gmbh Vorrichtung zum berührungslosen antrieb eines schützen im riet einer rundwebmaschine
EP2829645B1 (de) * 2013-07-24 2018-09-05 Starlinger & Co Gesellschaft m.b.H. Rundwebmaschine
EP3121319B1 (de) 2015-07-20 2020-03-04 Starlinger & Co Gesellschaft m.b.H. Webschützen
CN109072505B (zh) * 2016-05-04 2021-02-26 因诺泰克轻量化工程与聚合物技术有限公司 用于制造空心型材式织物的圆织机和方法
WO2019025043A1 (de) * 2017-08-01 2019-02-07 Reinhold Hehenberger Rundwebmaschine
US11155941B2 (en) * 2019-07-24 2021-10-26 Innotec Lightweight Engineering & Polymer Technology Gmbh Circular loom with orbit path
CN110670206B (zh) * 2019-10-22 2024-08-16 雁峰集团有限公司 一种圆织机
CN115323585B (zh) * 2022-08-29 2023-07-18 华南理工大学 一种圆织机的自动换梭装置及换梭方法

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US881169A (en) * 1906-03-10 1908-03-10 Mathias Walter Lease-reed.
US2231126A (en) * 1938-06-14 1941-02-11 Celanese Corp Reed suitable for use in the shedding mechanism of circular looms
DE2321612A1 (de) * 1973-04-28 1974-11-21 Ver Seidenwebereien Ag Webriet ohne verwendung von rietstaeben
CH635144A5 (de) * 1978-12-19 1983-03-15 Setafin Sa Rundwebmaschine.
DE2923655C2 (de) * 1979-06-11 1986-08-28 Windmöller & Hölscher, 4540 Lengerich Schützenantrieb einer Rundwebmaschine
JPS564740A (en) * 1979-06-21 1981-01-19 Souichi Torii Weaving method and circular weaving machine for bag fabric in circular weaving machine
CS266317B2 (en) * 1982-07-02 1989-12-13 Franz Xaver Huemer Circular weaving machine

Also Published As

Publication number Publication date
PH24010A (en) 1990-02-09
ATE38399T1 (de) 1988-11-15
JPS61643A (ja) 1986-01-06
KR860000426A (ko) 1986-01-28
EP0167831A1 (de) 1986-01-15
PT80614B (pt) 1987-06-17
BR8502719A (pt) 1986-02-12
IN162369B (cs) 1988-05-14
DE3566006D1 (en) 1988-12-08
PT80614A (de) 1985-07-01
US4619293A (en) 1986-10-28
EP0167831B1 (de) 1988-11-02
CS390985A2 (en) 1987-08-13
CH663227A5 (de) 1987-11-30
BG44033A3 (en) 1988-09-15
JPH0791730B2 (ja) 1995-10-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS256390B2 (en) Circular loom
US3871413A (en) Shuttle arrangement for a circular loom for a tape yarn
RU2182938C2 (ru) Устройство для контроля нитей основы при изготовлении тканей перевивочного переплетения на станке для производства текстильных изделий
US4355666A (en) Shuttle propelling mechanism in circular loom
EP0396407A1 (en) An improved mechanism for guiding shuttles in a circulair room
BR112016001437B1 (pt) Máquina de tecer circular e uso de uma bobina de fita de trama na mesma
US4365651A (en) Shuttle utilized for a circular loom
GB2113725A (en) Circular looms
GB2123857A (en) Circular loom
US4424836A (en) Warp tension regulating and warp feed apparatus in circular loom
US3961648A (en) Positive shedding motion device for a circular loom
CN110997997B (zh) 圆织机
US1787491A (en) Loom
RU1813131C (ru) Бесчелночный ткацкий станок
KR940010633B1 (ko) 원형 직기
US4579149A (en) Circular loom
US4776371A (en) Circular loom
US4036262A (en) Triaxial weaving machine with warp strand guides
US4509562A (en) Circular loom
US2830623A (en) Inside selvedge motion for looms
KR910002113B1 (ko) 원형 직기
KR910006407B1 (ko) 원형 직기의 축 구동장치
US6308742B1 (en) Apparatus and method for the preparation of a leno thread for a weaving machine
US203183A (en) Improvement in circular looms
BR112020001587B1 (pt) Máquina de tecelagem circular