CS254972B2 - Method of sulphate paper production - Google Patents

Method of sulphate paper production Download PDF

Info

Publication number
CS254972B2
CS254972B2 CS842358A CS235884A CS254972B2 CS 254972 B2 CS254972 B2 CS 254972B2 CS 842358 A CS842358 A CS 842358A CS 235884 A CS235884 A CS 235884A CS 254972 B2 CS254972 B2 CS 254972B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
paper
drying
machine
paper web
web
Prior art date
Application number
CS842358A
Other languages
English (en)
Inventor
Nils Landquist
Sven Spangenberg
Torsten Jaernberg
Bengt Nordin
Original Assignee
Korsnaes Marma Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=20350623&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CS254972(B2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Korsnaes Marma Ab filed Critical Korsnaes Marma Ab
Publication of CS254972B2 publication Critical patent/CS254972B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F11/00Processes for making continuous lengths of paper, or of cardboard, or of wet web for fibre board production, on paper-making machines
    • D21F11/02Processes for making continuous lengths of paper, or of cardboard, or of wet web for fibre board production, on paper-making machines of the Fourdrinier type
    • D21F11/04Processes for making continuous lengths of paper, or of cardboard, or of wet web for fibre board production, on paper-making machines of the Fourdrinier type paper or board consisting on two or more layers
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F5/00Dryer section of machines for making continuous webs of paper

Landscapes

  • Paper (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Heat Treatment Of Steel (AREA)
  • Ultra Sonic Daignosis Equipment (AREA)
  • Amplifiers (AREA)
  • Machines For Manufacturing Corrugated Board In Mechanical Paper-Making Processes (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Artificial Fish Reefs (AREA)
  • Reverberation, Karaoke And Other Acoustics (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu výroby neběleného sulfátového papíru, zejména neběleného sulfátového sáčkového nebo pytlového papíru se zlepšenými pevnostními vlastnostmi.
Pojmem nebělený sulfátový papír se označuje papír s vysokou pevností, vyráběný ze sulfátové buničiny, která je buď bělená, nebo nebělená. Nebělený sulfátový papír s plošnou hmotností v rozsahu od 60 do 150 g/m2, zejména od 70 do 90 g/m2, zejména od 70 do 90 g/m2, je běžně používán pro výrobu sáčků a pytlů.
Zkoušky prokázaly, že pevnost papírových sáčků a pytlů při praktickém použití, tak zvaná užitná pevnost, je do značné míry závislá na schopnosti materiálu sáčku pohlcovat tahovou energii. Schopnost papíru pohlcovat tahovou energii, měřená celkovým množstvím práce, vyvinuté na jednotku plochy při prodlužování proužku papíru až к přetržení, je závislá na délce papíru, o kterou se zkušební vzorek prodlouží při přetržení. Větší protažení do přetržení naznačuje, že papír je schopen pohltit větší objem tahové energie. Nebělený sulfátový papír pro výrobu obalových materiálů by tedy měl mít vysokou schopnost pohlcovat tahovou energii a měl by mít značné prodloužení při přetržení, zejména v příčném směru, ve kterém se v praxi vyskytují značná namáhání.
Pro zvýšení této schopnosti a zvýšení prodloužení při přetržení může být papírové rouno zpracováno· některým z krepovacích nebo mikrokrepovacích postupů, kterým se tohoto cíle dosahuje. Příkladem takového mlkrokrepovacího postupu může být Clupakův proces, při kterém je papírové rouno přiváděno mezi válec a nekonečný pás, který je před stykem s papírovým rounem napínán a který se potom nechává smršťovat po dobu stlačování papírového rouna. Tím se u papírového pásu dosahuje zvýšení hodnoty protažení materiálu při přetržení především ve směru jeho posuvu ve stroji, přičemž povrch papírového pásu zůstává hladký. V tom spočívá rozdíl oproti normálnímu krepování, kdy se vytváří jemně vrásněný papírový pás.
Je také známo, že je možno dosáhnout zvýšení hodnoty prodloužení papíru při přetržení volným sušením, jestliže je papíru ponechána možnost volně se smršťovat po celou dobu sušení. Tohoto výsledku je možno dosáhnut při podporování sušení ventilátorem, při kterém je papírový pás dopravován proudem horkého vzduchu, kterým se provádí volné sušení, aniž by v materiálu vznikala napětí. Při tomto sušicím postupu se využívá tvarovaných krytů, usměrňujících rychle se pohybující proud vzduchu nebo tak zvaných vzduchových kluzných válců. V prvním případě je horký vzduch foukán nad rouno a směrem na jeho horní povrch, přičemž rouno se posouvá podél povrchu sušicích válců, zatímco ve druhém případě papírové rouno volně plave na proudu vzduchu, který je vháněn pod vrstvu papírového rouna tryskami, umístěnými v konvexní povrchové ploše, nad kterou se papírové rouno pohybuje. Tím získává rouno vysokou hodnotu protažení při přetržení, zejména v příčném směru, v porovnání s papírem sušeným na vyhřívaných válcích, jak se to provádí při běžných výrobních postupech. Dosahuje se tak lepšího pohlcování tahové energie a vyšší odolnosti proti vzniku trhlin současně se zvýšením objemu papíru a zvýšením drsnosti jeho povrchu.
Tato skutečnost byla využívána v průmyslové výrobě papírových sáčků a pytlů, u kterých byla vyžadována vysoká pevnost zejména v tahu. Při průmyslové výrobě neběleného sulfátového papíru bylo využíváno kombinovaného sušení pomocí sušicích válců a ventilátorového sušení papírového rouna. Při těchto procesech bylo možno měnit sušicí podmínky a tím i vlastnosti papíru._
Řešení podle vynálezu se týká způsobu výroby neběleného sulfátového papíru na několika sítových strojích kombinovaných sušením pomocí sušicích válců a ventilátorovým sušením, přičemž rouno je při tomto postupu podle potřeby mikrokrepováno nebo krepováno, popřípadě hlazeno.
Pojem mikrokrepování se vztahuje к mechanicky podporovanému smršťování papírového· rouna, majícího krepovou strukturu, téměř prostým okem neviditelnou a vytvářenou například Clupakovým zařízením. Pojem krepování se týká úpravy papírového rouna na válci proti škrabákovému noži, po kterém se krepová struktura objevuje mnohem výrazněji.
V současné době bylo zjištěno, že je možno získat nebělený sulfátový papír s překvapivě vysokou pevností, jestliže se papírové rouno vytváří ve dvou nebo více vrstvách, které jsou gaučovány dohromady na sítovém úseku stroje a potom se u nich nechá proběhnout srážení materiálu, aby se dosáhlo protažení při přetržení nejméně
2,5 % ve směru pohybu ve stroji a nejméně 5 % v příčném směru.
Podstata způsobu podle vynálezu tedy spočívá v tom, že papírový pás se vytváří na několikasítovém stroji z nejméně dvou vrstev, které se gaučují dohromady na sítové části stroje, načež se papírový pás suší kombinovaným sušením na válci a volným sušením, načež se papírový pás smršťuje volným sušením a popřípadě krepováním nebo mikrokrepováním pro zvětšení protažení při přetržení na nejméně 3 % ve směru posuvu strojem a nejméně 5 % v příčném směru a popřípadě se také hladí.
Ve výhodném konkrétním provedení způsobu podle vynálezu se volné sušení papírového pásu provádí nuceným proudem vzduchu, vháněným ventilátorem. Papírový pás se krepuje v lisovacím úseku stroje po gaučování obou vrstev dohromady, aby se zvýšilo protažení při ípřetrhu na nejméně 5 % ve směru pohybu strojem. V jiném alternativním provedení způsobu podle vynálezu se papírový pás mikrokrepuje po gaučování .a lisování, ale před sušením proudem vzduchu, aby se hodnota protažení při pretrhu zvýšila na nejméně 5 % ve směru posuvu strojem. Papírový ipás se v průběhu volného sušení vede nejméně jednou hladicí mezerou.
Způsob podle vynálezu dosud nebyl použit při výrobě papíru a také dosud nebyly publikovány výsledky, kterých je dosahováno řešením podle vynálezu. Laboratorními zkouškami a také technickými zkušenostmi se však již prokázal kladný vliv volného sušení na schopnost papíru pohlcovat tahovou energii. Při pokusech v laboratoři, které měly prokázat výhody i nevýhody výroby papíru ve dvou vrstvách místo v jedné vrstvě při zachování stejné plošné hmotnosti, však nebylo možno prokázat žádné kladné účinky. Tento poznatek se vztahoval jak na normálně sušené laboratorní archy papíru, tak také na volně sušené laboratorní archy.
Určitého zlepšení je možno dosáhnout výrobou papíru na papírenských strojích ve dvou vrstvách místo jedné vrstvy. Dosahovaný výsledek však neznamená výrazné zlepšení, které by mělo praktický význam a které by bylo možno využívat při výrobě sulfátového papíru.
Podstatné zlepšení pevnosti a také dal· ších vlastností má teprve papír, vyrobený postupem podle vynálezu, který má zejména lepší zejména pevnostní hodnoty ve srovnání s vlastnostmi jak homogenních vrstev, které byly volně sušeny ve formě pásu, neseného vrstvičkou vzduchu, tak také dvouvrstvých pásů, které byly sušeny známými sušicími postupy ne válcích. Dosahované zlepšení je větší než by se dalo očekávat a zejména se projevuje v příčném směru pásu papíru, který je rozhodující pro výrobu papírových pytlů a sáčků různého typu. Způsobem podle vynálezu je možno vyrábět velmi pevný a kvalitní papír i z běžné sulfátové buničiny, připravené z kvalitního měkkého dřeva.
Způsobu podle vynálezu je možno také využít pro výrobu neběleného sulfátového papíru s normálními pevnostmi buď z kvalitního výchozího materiálu při dosažení nižší plošné hmotnosti nebo z méně kvalitní suroviny, například z vysokovýtěžkových vláken nebo z výplachového odpadového papíru.
Snížení nároků na suroviny má velký význam pro zvýšení konkurenční schopnosti papíru v porovnání s jinými obalovými materiály, zejména fóliemi a tkaninami z plastů a s různými kombinacemi materiálů. U způsobu podle vynálezu je možno pro různé vrstvy využít různé druhy technické ce lulózy. Bělené nebo barevné celulózové materiály mohou být využity pro horní vrstvy obalu a nebělená celulóza může sloužit pro vytvoření spodní vrstvy.
Sáčky z papíru vyrobeného způsobem podle vynálezu mají v podstatě stejnou pevnost jako papírové sáčky, vytvářené ze dvou a více vrstev papíru, slepovaných dohromady. Tím se dosahuje podstatného zjednodušení výrobního procesu při výrobě sáčků, které vede ke značným hospodářským přínosům.
Při způsobu podle vynálezu se využívá volného sušení, které probíhá až do dosažení hmotnostního obsahu sušiny v papíru v mezích od 55 do 85 %. Cá.st sušicího procesu, probíhající volným sušením, se může měnit, avšak obecně platí, že větší část sušicího procesu, prováděná volným sušením, přináší také větší pevnostní hodnoty papírového pásu. Zbývající část sušení mimo volné sušení se uskutečňuje na obvyklých sušicích válcích, vyhřívaných parou.
Používá-li se pří provádění způsobu podle vynálezu hlazení pásu papíru, odebírá se papírový pás po částečném vysušení z pásma volného sušení a nechá se projít nejméně jedním hladicím strojem a ze stiskové linie tohoto stroje se vede zpět do oblasti volného sušení, kde sušení pokračuje až do dosažem požadovaného obsahu sušiny. Hlazením se zabezpečí vysoká pevnost ppapíru ve směru kolmém na :jeho rovinu, tak zvaná vnitřní soudržnost papíru, která dosahuje dokonce vyšších hodnot než má papírový pás vytvořený z jedné vrstvy. Papír vyrobený tímto postupem podle vynálezu je vhodný pro povrchové úpravy, například pro nanášení povlaku, který je nezbytný pro kvalitní potisk.
Způsob podle vynálezu je podrobněji objasněn pomocí následujících příkladů provedení.
Příklad 1
Tento příklad ukazuje některé základní změny, které se vyskytují u sulfátového papíru, vytvořeného ze dvou vrstev místo z jedné vrstvy.
Nebělená sulfátová buničina byla zjemněna v mlecím zařízení PFI na 22° SR v laboratoři.
Laboratorní archy byly připraveny podle normové metody SCAN-C 26 : 67 s následujícími odchylkami.
Homogenní jednovrstvé archy byly připraveny s normovou plošnou hmotností 100 g/ш2, přičemž základní normová plošná hmotnost je 60 g/m2. Polovina z celkového počtu připravených archů byla sušena podle normy, přičemž listy byly připevněny na sušicí válce, aby se zabránilo jejich smršťování. Druhá polovina archů byla sušena volně mezi savými pásy, mezi nimiž se mohly archy bez omezení smršťovat.
Dvouvrstvé archy byly připraveny gaučováním dvou archů dohromady, z nichž každý měl plošnou hmotnost 50 g/m2 a oba společně pak měly plošnou hmotnost 100 g/ /m2, tedy stejně jako jednovrstvý arch. Polovina z celkového počtu archů byla suše na podle normy na sušicím válci, zamezujícím smršťování. Druhá polovina archů byla volně sušena mezi savými pásy, kde se papír mohl volně smršťovat.
Výsledky pevnostních zkoušek jsou uvedeny v tabulce 1.
Tabulka 1
Druh archu Sušení homogenní arch bez smrštění = jedna vrstva s volným smrštěním dvě vrstvy bez smrštění s volným smrštěním
Pevnost v tahu Nm/g 98,2 92,8 102,1 92,7
Protažení při
přetrhu % 3,8 3,8 5,7
Absorpce tahové
energie, mj/g 2 400 3 260 2 420 3 080
Poměrná absorpce
tahové energie % 100 136 101 128
Z tohoto laboratorního testu je možno odvodit závěr, že téměř stejné výsledky jsou dosaženy u dvouvrstvých archů i u jednovrstvých archů a že volné smršťování má příznivý vliv na pevnost.
Příklad 2
Účelem tohoto příkladu je ukázat rozdíly mezi konvenčním archem, vytvořeným v jedné vrstvě, a archem zhotoveným ze dvou vrstev a volně sušeným.
Zkoušky se prováděly stejně jako zkoušky v průmyslovém měřítku, přičemž papí renský stroj byl opatřen dvěma síty a ventilátorem pro sušení a produkoval homogenní jednovrstvé archy (při využití jednoho síta) s plošnou hmotností 100 g/m2, sušené jednak pomocí ventilátoru, jednak bez něj, a ve druhém případě produkoval stroj dvouvrstvé archy s plošnou hmotností 2 X 50 g/m2, sušené pomocí ventilátoru, přičemž v obou případech se pracovalo stejnou rychlostí stroje a v celém průběhu byla používána stejná surovina, nebělená sul- # fátová buničina.
Výsledky pevnostních zkoušek jsou uvedeny v tabulce 2.
Tabulka 2
Konvenčně sušený homogenní arch Volně sušený homogenní arch Konvenčně sušený dvouvrstvý arch Volně sušený dvouvrstvý arch
Pevnost v tahu
L Nm/g 85 78 110 115
T Nm/g 50 46 56 52
Prodloužení
L % 2,6 3,5 2,5 3,5
T % 4,7 6,5 5,8 8,9
Absorbce tahové energie
L J/g 1,5 1,7 1,7 2,5
T J/g 1,7 2,0 2,2 3,0
/L + T/2 J/g 1,6 1,85 1,95 2,75
Poměrná absorpce tahové
energie 100 115 122 172
Vysvětlivky:
L = směr pohybu ve stroji
T = příčný směr
Všechny důležité pevnostní vlastnosti, pevnost v tahu, protažení a absorpce tahové energie jsou zvýšeny u dvouvrstvého archu, vyrobeného způsobem podle vynálezu ze dvou vrstev- při využití volného sušení. Volným sušením se dosáhlo ve srovnání s konvenčním sušením na válcích zlepšení schopnosti pohlcovat tahovou energii asi o 15 °/o, přičemž toto zvýšení je uvažováno jako průměrná hodnota absorpce tahové energie ve směru pohybu strojem a kolmo na něj. Výrobou papíru ze dvou vrstev v kombinaci s volným sušením se dosahuje zvýšení pevnosti o 72 % v porovnání s volně sušeným homogenním archem.
Příklad 3
Tento příklad má ukázat rozdíly mezi a. konvenčním archem, vytvořeným z jedné vrstvy a volně sušeným, b. konvenčním archem, vyrobeným v jedné vrstvě, mikrokrepovanýin a volně sušeným, c. archem vytvořeným ve dvou vrstvách a volně suše ným a d. archem vytvořeným ve dvou vrstvách, mikrokrepovaným a volně sušeným.
Zkoušky byly prováděny v průmyslovém měřítku, papírové archy byly vyráběny na dvousílovém papírenském stroji, opatřeném Clupakovým agregátem pro mikrokrepování a ventilátorovým sušicím zařízením pro volné sušení, přičemž byly zpracovávány listy s plošnou hmotností 2X60 g/m2 Clupakovým agregátem a bez něj, v obou případech byla udržována stejná rychlost stroje a bylo používáno stejné suroviny, představované nebělenou sulfátovou buničinou.
Porovnávací zkoušky byly prováděny na jednosítovém stroji a archy byly vytvářeny v jedné vrstvě jako konvenční nebělený sulfátový papír, mající plošnou hmotnost 120 g/m2.
Mikrokrepování bylo v obou případech prováděno tak, že protažení při přetrhu ve směru pohybu strojem bylo 6 %.
Výsledky pevnostních zkoušek jsou uvedeny v tabulce 3.
Tabulka 3
Výsledky zkoušek archů s plošnou hmotností 120 g/m2, vyráběných na papírenském stroji
Konvenční homogenní archy volně mikrokreposušené váné a volně sušené
Dvouvrstvé archy podle vynálezu volně mikrokreposušené váné a volně sušené
Index absorpce tahové energie L+T 1,9 2,3 2,6 3,3
Poměrný index absorpce
tahové energie 100 121 137 174
L = směr pohybu ve stroji,
T = příčný směr
Z výsledků je patrno, že způsobem podle vynálezu s mikrokrepováním sé dosahuje vlastností papíru, které jsou podstatně lepší než u dosud vyráběného papíru. Z vý sledků zkoušek je rovněž patrno, že mikrokrepováním dvouvrstvého archu se více zvýší pevnost než mikrokrepováním jednovrstvého archu.

Claims (5)

1. Způsob výroby sulfátového papíru, vyznačující se tím, že se nejprve vytváří na vícesítovém stroji papírový pás z nejméně dvou vrstev, které se gaučují dohromady na sítové části stroje, načež se papírový pás suší kombinovaným sušením na válcích a volným sušením, přičemž se papírový pás nechá smršťovat volným sušením a případným krepováním nebo mikrokrepováním pro dosažení protažení při přetrhu nejméně 3 % ve směru pohybu strojem a nejméně 5 % ve směru příčném a na závěr se po případě papírový pás hladí.
2. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že volné sušení papírového pásu se provádí nuceným proudem vzduchu, vháněným ventilátorem.
3. Způsob podle bodů 1 a 2, vyznačující se tím, že papírový pás se krepuje v lisovací části stroje po gaučování pro dosažení protažení při přetrhu nejméně 5 °/o ve směru pohybu strojem.
4. Způsob podle bodů 1 a 2, vyznačující se tím, že papírový pás se mikrokrepuje po gaučování a lisování, avšak před volným sušením pro dosažení protažení při přetrhu nejméně 5 % ve směru pohybu strojem.
5. Způsob podle bodů 1 až 4, vyznačující se tím, že papírový pás se v průběhu volného sušení vede nejméně jednou stiskovou linií hladicího zařízení.
CS842358A 1983-03-30 1984-03-29 Method of sulphate paper production CS254972B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE8301804A SE436049B (sv) 1983-03-30 1983-03-30 Forfarande for framstellning av kraftpapper pa en flerviramaskin forfarande for framstellning av kraftpapper pa en flerviramaskin

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS254972B2 true CS254972B2 (en) 1988-02-15

Family

ID=20350623

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS842358A CS254972B2 (en) 1983-03-30 1984-03-29 Method of sulphate paper production

Country Status (19)

Country Link
US (1) US4741376A (cs)
EP (1) EP0124496B2 (cs)
JP (1) JP2519881B2 (cs)
AT (1) ATE30443T1 (cs)
AU (1) AU565037B2 (cs)
BR (1) BR8401341A (cs)
CA (1) CA1229513A (cs)
CS (1) CS254972B2 (cs)
DD (1) DD222367A5 (cs)
DE (2) DE3467008D1 (cs)
ES (1) ES531091A0 (cs)
FI (1) FI81631C (cs)
NO (1) NO161928C (cs)
PT (1) PT78317B (cs)
RO (1) RO89898A (cs)
SE (1) SE436049B (cs)
SU (1) SU1480775A3 (cs)
YU (1) YU56784A (cs)
ZA (1) ZA841734B (cs)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5223092A (en) * 1988-04-05 1993-06-29 James River Corporation Fibrous paper cover stock with textured surface pattern and method of manufacturing the same
CA2119432A1 (en) * 1993-11-12 1995-05-13 Greg A. Wendt Method for making stratified tissue
CA2222190A1 (en) * 1998-02-02 1999-08-02 Billy J. Major New synergistic binder composition
USD419780S (en) * 1998-11-04 2000-02-01 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Embossed tissue
USD419779S (en) * 1998-11-04 2000-02-01 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Embossed tissue
USD415353S (en) 1998-11-04 1999-10-19 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Embossed tissue
USD417962S (en) * 1998-11-04 1999-12-28 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Embossed tissue
DE19904373A1 (de) * 1999-02-03 2000-08-10 Voith Sulzer Papiertech Patent Vorrichtung zur Behandlung einer Materialbahn
US6787000B2 (en) 2001-11-02 2004-09-07 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Fabric comprising nonwoven elements for use in the manufacture of tissue products having visually discernable background texture regions bordered by curvilinear decorative elements and method thereof
US6746570B2 (en) * 2001-11-02 2004-06-08 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent tissue products having visually discernable background texture
US6790314B2 (en) 2001-11-02 2004-09-14 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Fabric for use in the manufacture of tissue products having visually discernable background texture regions bordered by curvilinear decorative elements and method thereof
US6821385B2 (en) 2001-11-02 2004-11-23 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of manufacture of tissue products having visually discernable background texture regions bordered by curvilinear decorative elements using fabrics comprising nonwoven elements
US6749719B2 (en) * 2001-11-02 2004-06-15 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of manufacture tissue products having visually discernable background texture regions bordered by curvilinear decorative elements
JP2006274517A (ja) * 2005-03-30 2006-10-12 Nippon Paper Industries Co Ltd 伸張紙の製造方法
DE102008043727A1 (de) * 2008-11-13 2010-05-20 Voith Patent Gmbh Verfahren zur Herstellung von Sackpapier, Sackpapier und Papiersack
JP6198376B2 (ja) * 2012-09-12 2017-09-20 日本製紙株式会社 クラフト紙
EP3023543B1 (en) 2013-07-18 2020-09-09 Nippon Paper Industries Co., Ltd. Clupak paper
JP2015021209A (ja) * 2013-07-23 2015-02-02 王子ホールディングス株式会社 クラフト紙及びクラフト紙の製造方法
EP3211135B1 (en) * 2016-02-29 2018-08-29 BillerudKorsnäs AB High-stretch sackpaper
WO2018224170A1 (de) * 2017-06-09 2018-12-13 Envican Gmbh Fluidbehälter und verfahren zu dessen bedarfsweiser, zeitgerechter herstellung am ort der befüllung
CN109629286B (zh) * 2018-12-28 2020-05-15 江苏理文造纸有限公司 一种牛皮挂面箱板纸的制备工艺
PL3786079T3 (pl) 2019-08-27 2022-08-08 Billerudkorsnäs Ab Torba papierowa
DE102019134177A1 (de) * 2019-12-12 2021-06-17 Voith Patent Gmbh Maschine und Verfahren zur Herstellung einer Faserstoffbahn

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1107807A (en) * 1907-05-21 1914-08-18 Georg Loebbecke Process of manufacturing bag or packing paper.
US3515633A (en) * 1953-04-03 1970-06-02 Clupak Inc Compacting of paper and similar fiber webs
GB993603A (en) * 1962-11-15 1965-06-02 Billeruds Ab Method of producing extensible paper
US3362869A (en) * 1965-01-12 1968-01-09 Clupak Inc Method of forming machine glazed extensible paper
US3994771A (en) * 1975-05-30 1976-11-30 The Procter & Gamble Company Process for forming a layered paper web having improved bulk, tactile impression and absorbency and paper thereof
JPS53140677U (cs) * 1977-04-07 1978-11-07
IT1105843B (it) * 1978-01-13 1985-11-04 Munari Giovanni Procedimento per la fabbricazione di carta o cartoncino impermeabilizzato e termosaldabile in macchina continua

Also Published As

Publication number Publication date
FI81631C (fi) 1990-11-12
DE124496T1 (de) 1986-02-13
AU2585784A (en) 1984-10-04
PT78317B (en) 1986-03-11
PT78317A (en) 1984-04-01
NO841251L (no) 1984-10-01
JPS59187694A (ja) 1984-10-24
SE8301804L (cs) 1984-10-01
ATE30443T1 (de) 1987-11-15
SE436049B (sv) 1984-11-05
US4741376A (en) 1988-05-03
ES8501825A1 (es) 1984-12-01
CA1229513A (en) 1987-11-24
DE3467008D1 (en) 1987-12-03
ZA841734B (en) 1984-10-31
EP0124496A2 (en) 1984-11-07
NO161928C (no) 1997-10-08
SE8301804D0 (sv) 1983-03-30
AU565037B2 (en) 1987-09-03
BR8401341A (pt) 1984-11-06
YU56784A (en) 1987-12-31
EP0124496A3 (en) 1985-06-05
FI81631B (fi) 1990-07-31
SU1480775A3 (ru) 1989-05-15
FI841246A0 (fi) 1984-03-28
EP0124496B2 (en) 1994-04-13
JP2519881B2 (ja) 1996-07-31
RO89898A (ro) 1986-09-30
EP0124496B1 (en) 1987-10-28
ES531091A0 (es) 1984-12-01
FI841246A (fi) 1984-10-01
NO161928B (no) 1989-07-03
DD222367A5 (de) 1985-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS254972B2 (en) Method of sulphate paper production
EP2576900B2 (de) Verfahren zur herstellung einer gestrichenen, mehrlagigen faserstoffbahn
KR100303605B1 (ko) 연질티슈
US3908071A (en) External sizing of extensible paper
RU2008102737A (ru) Крепированный с использованием материала лист для выдачных устройств
WO2015008703A1 (ja) クルパック紙
US4040899A (en) Production of high strength packaging papers from straw
WO2011151238A1 (de) Verfahren zur herstellung einer gestrichenen, mehrlagigen faserstoffbahn
WO2020181884A1 (zh) 一种纯木浆双层可溶擦手纸的生产方法
CN106715797B (zh) 用于生产纸或纸板的至少一个层的方法以及根据该方法生产的纸或纸板
DE60121010T3 (de) Dünnes, weiches tissuepapier für badezimmer
DE102010031450A1 (de) Verfahren und Maschine zur Herstellung einer Faserstoffbahn
US2001023A (en) Creped paper
DE69627478T2 (de) Verfahren zur herstellung von ungekreppten, durchblasgetrockneten tissueprodukten unter vermeidung eines offenen zuges
KR20180019504A (ko) 시스템 및 공정
DE69007484T2 (de) Verfahren und vorrichtung zur herstellung von glattem und glänzendem papier.
WO2017092933A1 (de) Vorrichtung und verfahren zur herstellung einer faserstoffbahn
JPS5812399B2 (ja) ワラカラコウキヨウド ノ ホウソウシ オ ツクル ホウホウ
EP3833815A1 (de) Maschine und verfahren zur herstellung einer wellpappenrohpapierbahn
EP3384083B1 (de) Vorrichtung zur herstellung einer faserstoffbahn
FI102197B (fi) Menetelmä ja laite paperirainan päänviennissä
SU1708641A1 (ru) Способ изготовлени крепированной бумаги
DE68913738T3 (de) Verfahren zur schrumpflosen trocknung einer papierbahn.
WO2016083172A1 (de) Vorrichtung zur herstellung einer faserstoffbahn
SU1650840A1 (ru) Мешочна бумага