CS253600B2 - Method of 2-carboxypyrazine-4-oxides production - Google Patents

Method of 2-carboxypyrazine-4-oxides production Download PDF

Info

Publication number
CS253600B2
CS253600B2 CS863450A CS345086A CS253600B2 CS 253600 B2 CS253600 B2 CS 253600B2 CS 863450 A CS863450 A CS 863450A CS 345086 A CS345086 A CS 345086A CS 253600 B2 CS253600 B2 CS 253600B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
acid
formula
acids
reaction
carboxypyrazine
Prior art date
Application number
CS863450A
Other languages
English (en)
Other versions
CS345086A2 (en
Inventor
Carlo Venturello
Rino D4Aloisio
Original Assignee
Montedison Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Montedison Spa filed Critical Montedison Spa
Publication of CS345086A2 publication Critical patent/CS345086A2/cs
Publication of CS253600B2 publication Critical patent/CS253600B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D241/00Heterocyclic compounds containing 1,4-diazine or hydrogenated 1,4-diazine rings
    • C07D241/02Heterocyclic compounds containing 1,4-diazine or hydrogenated 1,4-diazine rings not condensed with other rings
    • C07D241/10Heterocyclic compounds containing 1,4-diazine or hydrogenated 1,4-diazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D241/14Heterocyclic compounds containing 1,4-diazine or hydrogenated 1,4-diazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached to ring carbon atoms
    • C07D241/24Carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Catalysts (AREA)
  • Investigating Or Analysing Materials By The Use Of Chemical Reactions (AREA)
  • Silver Salt Photography Or Processing Solution Therefor (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Heterocyclic Carbon Compounds Containing A Hetero Ring Having Nitrogen And Oxygen As The Only Ring Hetero Atoms (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Oxygen, Ozone, And Oxides In General (AREA)
  • Detergent Compositions (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu výroby 2-karboxypyrazin-4-oxidů obecného vzorce I ve kterém
Rl, R2 a R3, které mohou být stejné nebo rozdílné, znamenají vždy atom vodíku nebo alkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku.
Konkrétněji řečeno popisuje vynález způsob výroby 2-karboxypyrazin-4-oxidů shora uvedeného obecného vzorce I, který spočívá v katalytické oxidaci odpovídájících 2-karboxypyrazinů obecného vzorce II
(II) ve kterém
Rp R2 a R^ mají shora uvedený význam, peroxidem vodíku.
2-karboxypyrazin-4-oxidy obecného vzorce I, ve kterém alespoň jeden ze symbolů R^, R2 a R3 představuje alkylovou skupinu, jsou farmaceuticky upotřebitelnými látkami vykazujícími hypoglykemickou a hypolipemickou účinnost.
Je známo, že oxidace dusíkatých heterocyklických bází, včetně diazinových derivátů, na dusíku se obecně provádí za použití organických perkyselin jako oxidačních činidel, vyráběných separátně nebo připravovaných in šitu z peroxidu vodíku a odpovídajících kyselin, například z kyseliny octové, kyseliny mravenčí a kyseliny maleinové.
Je rovněž známo, že N-oxidace 2-karboxypyrazinů za použití shora zmíněných oxidačních činidel neprobíhá v některých případech vůbec, zatímco v jiných případech nedává dobré výtěžky nebo/a není selektivní. Tak například v případě nesubstituovaného 2-karboxypyrazinu, tj. sloučeniny obecného vzorce II, v němž R1# R2 a R3 představují atomy vodíku, není možno za použití organických perkyselin získat žádný N-oxid. V případě substituovaných 2-karboxypyrazinů (například 2-karboxy-5-methylpyrazinu) se za použití bud permravenčí nebo peroctové kyseliny získá odpovídající 4-oxid ve směsi s 1-oxidem, a 1,4-dioxidem, což má za následek nutnost provádění obtížného a nákladného dělení této směsi, zatímco za použití permaleinové kyseliny, pracuje-li se při teplotě 0 °C, lze sice získat 4-oxid, ale pouze s neuspokojivým výtěžkem a po mimořádně dlouhodobé reakci (reakce trvá zhruba 2 dny).
Přímou oxidaci 2-karboxypyrazinů na 2-karboxypyrazin-4-oxidy pomocí organických perkyselin nelze tedy průmyslově využívat.
Jinak je možno 2-karboxypyrazin-4-oxidy shora uvedeného obecného vzorce I získat selektivním způsobem z odpovídajících 2-karboxypyrazinů obecného vzorce II, a to několikastupňovým postupem, který popisuje následující reakční schéma:
ΝΗί
-—=^
NaOH
(I)
Podle tohoto postupu se karboxypyrazin obecného vzorce II nejprve převede přes diární smíšený anhydrid na odpovííající amid obecného vzorce III. Tento amid se pak peroctové kyseliny selektivně oxiduje na dusíku za vzniku oxidu obecného vzorce IV, se zmmdelněním hydroxidem sodným převede na žádanou sloučeninu obecného vzorce I.
intermepůsobením který
Tento vícestupňový postup je zdlouhavý, pracný a z ekonomického hlediska velmi nákladný. PPi oxidaci na dusíku je dále třeba podívat velký nadbytek organické kyseliny k přípravě po^yseHny in šitu, která musí být příV<Dmna nejméně ve stlihivmetríckém m^nožst^:! vzhledem k oxidovanému subbsrátu. Konečně pak odstraňování organické kyseliny na konci reakce vyžaduje další operace.
Předmětem vynálezu je jednoduchý a ekonomický způsob, jímž se v jednném stupni získávaaí
2-karboxyppraaín^-oxidy obecného vzorce I katalytickou oxidací karboxyoyraiinů obecného vzorce II peroxidem vodíku.
Způsobem podle vynálezu se 2-karboxyppyaain^-oxidy získávaaí v dobrém výtěžku a sektivním způsobem.
Při práci způsobem podle vynálezu se nepovužvíjí organické perkyseeiny, čímž se odstraňují nevýhody spojené s nutností p^oužtí velkých množív! organických kyseHn sloužících jako prekursory perkyssein a s oddělováním těchto kysehn po ukončení reakce.
Způsob podle vynálezu se vyznačuje tím, že se karbvxypyraziny obecného vzorce II nechaaí reagovat za míchání s vodným roztokem peroxidu vodíku při pH v rozmezí od 0,5 do 5, v přítomnost katalyzátoru vybraného ze skupiny iahanujíií wolframovou kyselinu, avmmooVywolfaamové kyseliny, hltervovlywvlfrmvíé kyseHny,' molybdenovou kyselinu, avmovoVymolybrenové kyseliny, hetervpolyivlybdenové kyseliny a s^oi těchto kyseHn s alkalickými kovy.
V souladu s vynálezem bylo zjištěno, že zatímco přímá oxidace 2-kaabvxyoyaaiinů obecného vzorce II na dusíku pomocí organických perkyssein v některých případech neprobíhá a poskytuje nízké výtěžky nebo/a v jiných případech neprobíhá selektivně za vzniku ^oxidů, probíhá tatáž reakce při p^i^užt^:í katalyzátorů podle vynálezu selektivně, výtěžcích.
za vzniku ^oxidů v dobrých
I
Reakce podle vynálezu se obecně provádí při teplotě v rozmezí od 0 do 100 °C, s výhodou při te^o^ od 60 °C do 90 °C. Obxrykle se pracuje za atmoo{:ег1скё1ю tlaku.
Výhodné jsou ty výchozí ^-karbox^j^^^arazii-ny obecného vzorce II, v nichž jeden ze symbolů Rx, R2 a R3 představuje alkylovou skupinu obsslující 1 až 6 atomů uhlíku, a zbýýalící dva z těchto symbolů znamenní atomy vodíku.
Výhodnou alkylovou skupinou je skupina msehylová. Jednou z nevýhodnějších výchozích sloučenin je 2-krrUoxy-5-eenhulpyrrzio.
Jak již bylo uvedeno výše, voH se katalyzátor používaný při práci způsobem podle vynálezu ze skupiny zal^nouící wolfreecvcu kyselinu, UcIneooCywolframové kyseliny, ^te^po^wolfammové kyseliny, molybdenovou kyselinu, Uomocolymolybdněcvé kyseliny, hnteropolyeolybdencvé kyseliny a sod shora zmíněných kyseHn s alkalickými kovy, zejména soU sodné a draselné.
Z UntnrcpclyoclrlaeoaýcU kyseein je možno pouuívat nappíklad fosfowolráoeovou kyselinu, rrienowolfreeovou kyselinu a boroodomovou kyselinu.
Z Ueteropolyeolybdencvých kysedn je možno pouužvat nappíklad foscoeclybdeěcvcu kyselinu a arsněoeolybdnnovou kyselinu. '
Sloučeniny wolframu jsou výhodné, protože vykaazuí vyšší katalytickou aktivitu. Zvlášť výhodná je wolfraeoaá kyselina a její sod s alkalickými kovy.
Kaaalyzátor lze rovněž vyrobit io šitu v makáním prostředí, píčeemž se pracuje tak, že se do makání nádoby spolu s peroxidem vodíku vnese voda a popřípadě 2-krricxypyrazin vzorce II, a sloučenina wolframu nebo molybdenu schopná v makáním prostředí přeměny na wolfremroový nebo molybdenanový iont, načež se pH upraví oa hodnotu merni 0,5 a 5. Sloučeninami wolframu a molybdenu, vhodnými k přeměně na wol·freernový nebo molybdenový iont v reakčním prostředí, jsou nappíklad oxid w^olEra^ii^j^'tý, oxid wolfram^ný, oxid wolfaamový, suufid tý, suufid wolframový, chlorid wolframový, cxyoCUorid wolframový, hexakarbonyl wolfaaeu, oxid eelybden0tý, oxid eeCybdeničný a oxid eelyUdenový.
Jak již bylo uvedeno výše, provádí se reakce při pH v rozmezí ooií 0,5 a 5, s výhodou v roz^^í^^í zhruba od 1,0 do 2,0.
Kaaalyzátor se obecně používá v ennCžSví pohybyícím se ooií 0,01 a 1 mol wolf^mu nebo molybdenu na každý mol subbsrátu, s výhodou merni 0,01 a 0,05 mol wolframu nebo molybdenu na každý mol substrátu.
2-кarUcxyρyrrziě a peroxid vodíku je možno používat v moláním poměru 1:1, jak to odpovídá гпг^п! stnchUometlii« Peroxid vodíku se však s výhodou používá v mírném nadbytku (například v nadbytku 10 až 30 %) cppoli stlchUometnii.
Výchozí koncentrace peroxidu vodíku ve vodném roztoku peroxidu vodíku se obecně pohybuje meni 1 a 20 % ^0^0osními, s výhodou zhruba meei 5 a 10 % ^ο^ο^ώΙοι .
Reakce podle vynálezu se provádí nappíkLad následovně:
Připraví se vodný roztok obsahnuící peroxid vodíku a katalyzátor a tento se za použtí zředěných mineTáá oích kyseein nebo čč^-í (oappíklld kyse^einy chlorovOdíkové, kyseliny sírové nebo hydroxidu scdoéUc) upraví oa žádanou hodnotu pH. K roztoku se přivdá subbsrát a reakcí směs se energicky míchá př.i ž Vlané í'eppotě až do ukončení reakce. V některých případech se ke konci reakce může žádaný produkt začít: z «akční se0ěi srážet a po ukončení reakce jej lze, alespoň z větší čássi, získat izolací sraženiny vyloučené po ochlazení reakční smě^ěi.
Vynález blíže ilustrují v žádném směru neomezuje.
následující příklady provedení, jmiž se však , rozsah vynálezu
P ř íklad 1
V baňce o · objemu 50 ml, se v 16 ml vody rozpuutí 330 3,75 ml 40% (hmoonoot/objem; chlorovodíkovou se pH upraví -methylpyrazinu.
opatřené mechanickým míchadlem, zpětným chladičem a tepooměrem, mg (1 mnol) dihydrátu wolfammanu sodného, k roztoku se přidá 400 g//itr; 44 mnml) peroxidu vodíku a zředěnou kyselinou na hodnotu 1,5, načež se přidá 5,52 g (40 mnol) 2-karboxy-5
Výsledná vodná suspenze se za míchání 2,5 hodiny zahřívá na 70 OC, přččemž doctazí k postupnému rozpouštění suspendovaných čássic. Po ukončení reakce se začne z rakčního roztoku srážet reakční produkt. Směs se nechá přes noc stát při teplotě místnossi, příeemž se z ní vysráží podstatná část reakčního produktu v krystalické formě. Produkt se odfiltruje, promyje se malým enoSžtvím ledově chladné vody a vysuší se na porézní destičce. Získá se 4,68 g ^karboxy-S-meethlpyrazin-^-oxidu v částečně hydratované formě (2,38 % vo^]^), což odpovídá 4,54 g bezvodého produktu. Výtěžek činí 73 %.
V baňce o objemu 50 ml, opatřené mechanickým míchadlem, zpětným chladičem a tepomměrem, se ve 13 vody rozpustí 250 mg (0,75 mimi) dihy^^átu wolfammanu sodného, k roztoku se přidá 3,23 mm 40% (hπюSnnsS/objem; 318 immo) peroxidu voddku, zředěnou kyne^ou sírovou se pH uppaví na hodnotu 2,0 a přidá se 3,76 g 98% 2-karbo^:^j^í^ira^:i^nu (30 ^10^.
dojde nechá lícké
Výsledná vo^á sus^nze se za míóání 2 yodioy zahrává na 80 °C, přiZeež po 45 minutám i k úplnému rozpuštění všech suspendovaných čássic. Po ukončení reakce se reakční roztok i přes noc stát při teplotě místncmi, p^eemž se z něj vysráží reakční produkt v krysta‘ formě. Tento produkt se oddiltouje, promyje se malým enoSžtvíe vody s ledem a vysuší i porézní destičce. Získá se se na vypočteno 11,39 % vody, nalezeno
3,02 g menoOy,lif·átu 2-kzrboxypylazZn-4-sxifu (pro mmnohyyrát 11,35 % vody). Výtěžek činí 63 %.

Claims (13)

  1. ŘEDMĚT VYNÁ
    LEZU·
    1.
    Způsob výroby 2-kzrb(SXypyrazZn·-4-nxirů obecného vzorce (I) ve kterém
    Rg, R2 a Rg, které mohou být stejné nebo rozdílné, znamenná! vždy atom vodíku nebo azylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku, oxidací ndpynídfZícícУ Ž-karboxyinyrazinů obecného vzorce II ve kterém Rl' R2 a R ma^í shora uvedený význam.
    (II) vyznačující se tím, že se tyto 2-karboxypyraziny obecného vzorce II nechaai za míchání reagovat s vodným roztokem peroxidu vodíku při pH v rozmezí od 0,5 do 5, v přítomnosti katalyzátoru vybraného ze skupiny zahrnující wolframovou kyselinu, homoopoywooframové kyseliny, heteropolywolfaamové kyseliny, molybdenovou kyselinu, homooplymooybdenové kyseliny, heteropolymolybdenové kyseliny a soli těchto kyselin s alkalickými kovy.
  2. 2. Způsob podle bodu 1, vyznajující se tím, že se reakce provádí při teplotě mezi 0 a 100 °C.
  3. 3. Způsob podle bodu 2, vyznačužící se tím, že se reakce provádí při teplotě mezi 60 a 90 °C.
  4. 4. Způsob podle bodu 1, vyznnaující se tím, Že se použžjí výchozí látky obecného vzorce II, ve kterém jeden ze symbolů Rp R2 a R znamená alkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku a zbýývaící dva z těchto symbolů představní atomy vodíku.
  5. 5. Způsob podle bodu 4, vyznačužicí se tím, že se pouužjí výchozí látky definované v bodu 4, v nichž alkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku je skupina mmihylová.
  6. 6. Způsob podle bodu 1, vyznajužící se tím, že zahrn^ící wolframovou kyselinu, hoaaooSywoSfraaové a soli těchto kyselin s alkalickými kovy.
    se pouuije katalyzátor vybraný ze skupiny kyseliny, heteropsl·ywslfraasvé kyseliny
  7. 7. Způsob podle bodu 6, vyznačužící se kyselina nebo její sůl s alkalickým kovem.
    tím, že se jako katalyzátor poiuj wolframová
  8. 8. Způsob podle bodu 1, vyznajužící se 1,0 do 2,0.
    tím že reakce provádí při pH v rozmezí od wolfram
    0,01 do
  9. 9. Způsob podle bodu 1, vyznačužící se nebo mmlybden, a karboxypyrazin obecného 1.
    tím, že se vzorce katalyzátor, přepočtený na elementární ! II pouužvajjí v mooárním poměru od
  10. 10. Způsob podle bodu 9, vyznač^ící se tím, že se katalyzátor, přepočtený na elementární wolfram nebo mmlybden, a karboxypyrazin obecného vzorce II pouužvají v mmoárním poměru od 0,01.do 0,05.
  11. 11. Způsob podle bodu 1, vyznnčuudící se tím, že se peroxid vodíku a 2-karboxypyrazin obecného vzorce II pouužvaai v molárním poměru od 1,0 do 1,3.
  12. 12. Způsob podle bodu 1, vyznačužící se tím, že se výchozí koncentrace peroxidu vodíku ve vodném roztoku pohybuje mmzi 1 a 20 % hmaSnostními. *
  13. 13. Způsob podle bodu 12, vyznač^ící se tím, že se výchozí koncentrace peroxidu vodíku ve vodném roztoku pohybuje mmzi 5 % a 10 % hmoSnnstníai.
CS863450A 1985-05-17 1986-05-13 Method of 2-carboxypyrazine-4-oxides production CS253600B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT20780/85A IT1201417B (it) 1985-05-17 1985-05-17 Procedimento per la preparazione di 2-carbossipirazine 4 ossido

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS345086A2 CS345086A2 (en) 1987-03-12
CS253600B2 true CS253600B2 (en) 1987-11-12

Family

ID=11171959

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS863450A CS253600B2 (en) 1985-05-17 1986-05-13 Method of 2-carboxypyrazine-4-oxides production

Country Status (25)

Country Link
US (1) US4866178A (cs)
EP (1) EP0201934B1 (cs)
JP (1) JPS625971A (cs)
KR (1) KR930008236B1 (cs)
CN (1) CN1003645B (cs)
AT (1) ATE70269T1 (cs)
AU (1) AU577191B2 (cs)
CA (1) CA1276933C (cs)
CS (1) CS253600B2 (cs)
DE (1) DE3682816D1 (cs)
DK (1) DK165832C (cs)
ES (1) ES8706131A1 (cs)
FI (1) FI90342C (cs)
GR (1) GR861268B (cs)
HU (1) HU196062B (cs)
IE (1) IE59622B1 (cs)
IL (1) IL78818A (cs)
IT (1) IT1201417B (cs)
NO (1) NO174047C (cs)
NZ (1) NZ216171A (cs)
PH (1) PH23032A (cs)
PT (1) PT82590B (cs)
RU (1) RU2009135C1 (cs)
YU (1) YU44290B (cs)
ZA (1) ZA863534B (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1201417B (it) * 1985-05-17 1989-02-02 Montedison Spa Procedimento per la preparazione di 2-carbossipirazine 4 ossido
US6387654B1 (en) 2000-05-04 2002-05-14 Archer-Daniels-Midland Company Bacterial strains and fermentation processes for the production of 2-keto-l-gulonic acid
US7151178B2 (en) 2004-04-22 2006-12-19 Isp Investments Inc. Method for the preparation of 5-methylpyrazine-2-carboxylic acid-4-oxide and its salts
US7153965B2 (en) 2004-05-18 2006-12-26 Isp Investments Inc. Pharmaceutically acceptable inorganic and organic salts of 5-methylpyrazine-2-carboxylic acid-4-oxide
JP4878652B2 (ja) * 2011-01-24 2012-02-15 トッパン・フォームズ株式会社 非接触型データ送受信カード付き封書及びその作成方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE756934R (fr) * 1969-10-15 1971-03-16 Commissariat Energie Atomique Nouveau procede de polarisation dynamique des noyaux atomiques d'un solvant, notamment d'un solvant hydrogene, et magnetometres pourla mesure de l'intensite des champs magnetiques faibles notamment du champ magnetique terrestre, mettant en oeuvre ce procede
GB1361967A (en) * 1972-04-28 1974-07-30 Erba Carlo Spa Pyrazine 4-oxide derivatives and process for their preparation
US4002750A (en) * 1972-04-28 1977-01-11 Carlo Erba S.P.A. Pyrazine 4-oxide derivatives and process for their preparation
NL8202105A (nl) * 1981-05-28 1982-12-16 Erba Farmitalia Werkwijze voor het bereiden van pyrazinederivaten.
IT1201417B (it) * 1985-05-17 1989-02-02 Montedison Spa Procedimento per la preparazione di 2-carbossipirazine 4 ossido

Also Published As

Publication number Publication date
FI862234A0 (fi) 1986-05-27
DK218786A (da) 1986-11-18
KR860008987A (ko) 1986-12-19
PT82590B (pt) 1988-07-01
NO174047B (no) 1993-11-29
CA1276933C (en) 1990-11-27
DE3682816D1 (de) 1992-01-23
IT1201417B (it) 1989-02-02
AU5744186A (en) 1986-11-20
NO861973L (no) 1986-11-18
DK165832C (da) 1993-06-21
DK218786D0 (da) 1986-05-12
US4866178A (en) 1989-09-12
ES554997A0 (es) 1987-06-01
FI90342B (fi) 1993-10-15
NO174047C (no) 1994-03-09
AU577191B2 (en) 1988-09-15
EP0201934A3 (en) 1987-11-19
EP0201934B1 (en) 1991-12-11
IL78818A0 (en) 1986-09-30
PH23032A (en) 1989-03-10
NZ216171A (en) 1989-11-28
DK165832B (da) 1993-01-25
ATE70269T1 (de) 1991-12-15
EP0201934A2 (en) 1986-11-20
IT8520780A0 (it) 1985-05-17
KR930008236B1 (ko) 1993-08-27
YU44290B (en) 1990-04-30
GR861268B (en) 1986-09-12
IL78818A (en) 1990-07-12
PT82590A (en) 1986-06-01
FI862234A (fi) 1986-11-18
CN1003645B (zh) 1989-03-22
ZA863534B (en) 1986-12-30
RU2009135C1 (ru) 1994-03-15
IE861308L (en) 1986-11-17
JPS625971A (ja) 1987-01-12
JPH0513150B2 (cs) 1993-02-19
FI90342C (fi) 1994-01-25
ES8706131A1 (es) 1987-06-01
CS345086A2 (en) 1987-03-12
HU196062B (en) 1988-09-28
YU79586A (en) 1988-02-29
HUT43836A (en) 1987-12-28
IE59622B1 (en) 1994-03-09
CN86103304A (zh) 1986-11-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS253600B2 (en) Method of 2-carboxypyrazine-4-oxides production
US4504667A (en) Process for oxidizing halopyridines to halopyridine-N-oxides
US4549024A (en) Oxidation of quinoline to quinolinic acid
US5130434A (en) Preparation of 3-methylquinoline-8-carboxylic acid
KR860001995B1 (ko) 티오우레아 유도체로부터 우레아유도체의 제조방법
JP4048578B2 (ja) 塩基触媒及びカルボニル化合物誘導体の製造方法
RU2142943C1 (ru) Способ получения галогенидов [(5,6-дикарбокси-3-пиридил)-метил] аммония и способ получения имидазолиноновых соединений
JPH03101661A (ja) 複素環カルボン酸の製造方法
US4950785A (en) Catalytic process of synthetizing ethylene-tetracarboxylic esters
EP0163506B1 (en) Process for the preparation of a pyridil-propanoic acid
DK141502B (da) Fremgangsmåde til fremstilling af en 7-acylamido-3-methyl-3-cephem-4-carboxylsyreester.
US4294970A (en) Oxidation of alpha-alkylated, benzyl-substituted 2-thiopyridine 1-oxides
US3328452A (en) Thiosulfoalkanoate compounds
EP0594993A1 (en) Method for the preparation of 2,3-pyridine-dicarboxylic acids and derivatives thereof
HUT68303A (en) Improved process for producing 3-carbonyl-androstadiene-17-carboxamides and intermediate
KR0142922B1 (ko) 방향족 헤테로고리 n-옥사이드의 제조방법
JPH072729A (ja) 芳香族カルボン酸類の製造法
CA2128951A1 (en) Preparation of aromatic carboxylic acids
JPS59144760A (ja) ピリジンカルボン酸アミド1−オキシドの製造法
JPH05155868A (ja) トリス(4−ヒドロキシベンジル)イソシアヌレート化合物の製造法
JPH11279110A (ja) 2−置換カルボン酸類の製造法
CS201749B1 (en) Process for preparing 6-hydroxy-bicyclo-/2,2,1/-heptan-3,5-carbolacton-2-carboxylic acid
JPS6119618B2 (cs)
JP2003201265A (ja) ジカルボン酸類の製造方法とその触媒
JPS6157303B2 (cs)

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20010513