CS226715B2 - Method of and apparatus for attaining predetermined precise yarn lengths on cross-wound packages - Google Patents

Method of and apparatus for attaining predetermined precise yarn lengths on cross-wound packages Download PDF

Info

Publication number
CS226715B2
CS226715B2 CS80850A CS85080A CS226715B2 CS 226715 B2 CS226715 B2 CS 226715B2 CS 80850 A CS80850 A CS 80850A CS 85080 A CS85080 A CS 85080A CS 226715 B2 CS226715 B2 CS 226715B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
cross
yarn
wound
length
winding
Prior art date
Application number
CS80850A
Other languages
English (en)
Inventor
Ernst Ing Felix
Original Assignee
Zellweger Uster Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zellweger Uster Ag filed Critical Zellweger Uster Ag
Publication of CS226715B2 publication Critical patent/CS226715B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H63/00Warning or safety devices, e.g. automatic fault detectors, stop-motions ; Quality control of the package
    • B65H63/08Warning or safety devices, e.g. automatic fault detectors, stop-motions ; Quality control of the package responsive to delivery of a measured length of material, completion of winding of a package, or filling of a receptacle
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2511/00Dimensions; Position; Numbers; Identification; Occurrences
    • B65H2511/50Occurence
    • B65H2511/52Defective operating conditions
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2701/00Handled material; Storage means
    • B65H2701/30Handled filamentary material
    • B65H2701/31Textiles threads or artificial strands of filaments

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Quality & Reliability (AREA)
  • Filamentary Materials, Packages, And Safety Devices Therefor (AREA)
  • Winding Filamentary Materials (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Description

(54) Způsob dosahování předem stanovitelných a přesných délek příze na křížem soukaných cívkách jakož i zařízení k provádění způsobu
226 71S
226 715
- 1 226 715
Vynález se týká způsobu dosahování předem stanovitelných a přesných délek příze na křížem soukaných cívkách během soukání, při němž jsou přesoukávány plné a případně se vyskytující dílčí potáče a při dosahování žádoucí délky příze je soukání pro příslušnou křížem soukanou cívku přerušováno.
Vynález se také týká zařízení к provádění zmíněného způsobu, s operační jednotkou, na niž jsou připojeny čidla, nitová zarážka a vstupní místo. «Й
Křížem soukané cívky jsou vyráběny ve vícero pracovních * postupech textilního průmyslu. Příznačnými představiteli jsou například soukací stroje a soukací automaty. Na nich vznikají křížem soukané cívky, jež jsou potom voděny dále na cívečnici snovadla. Musí se dbát na to, aby přitom křížem soukané cívky získávaly pokud možno stejnou velikost či délku.
Velké potřebě textilního průmyslu by vyhovovalo, kdyby se navinutá délka příze: na všech cívkách přibližovala co možná jenpřesněji určité hodnotě. Kdyby byla dosahována přesnost lepší než asi 0.5 mohlo by odpadat dodatečné nastrkování příliš krátkých křížem soukaných cívek na cívečnici snovadla, anebo by mohlo být zabraňováno přesoukávání zbytků příze příliš dlouhých křížem soukaných cívek.
U soukacích automatů je zpravidla navíjeno na jedné křížem soukané cívce za sebou několik potáčů. S pomocnými způsoby a zařízeními je přitom usilováno o přibližnou stejnost délky křížem soukaných cívek. Známé zařízení к tomu představují například
- 2 226 71S kroužky/jež jsou zavěšeny na řetěze nad křížem soukanou cívkou na soukacím automatu, přičemž křížem soukaná cívka se začíná při dosahování požadovaného průměru při dalším navíjení dotýkat zavěšeného kroužku a tím se posunuje do kyvadlového pohybu. Toto je pak opticky zjišťováno obsluhujícím personálem a signálem toho, že křížem soukaná cívka mé být nyní odebrána. Ukazuje se, Že přesnost tohoto zařízení se nachází v praxi mezi 5 až 10 %.
Další přesnější způsob představuje například čítání počtu otáček drážkového bubnu, jež křížem soukanou cívku při soukání pohání. Dosahovaná přesnost nestačí však ani zdaleka tomu, aby mohlo být upuštěno od dodatečného nastrkování anebo přesoukávání na cívečnici snovadla.
Úkolem vynálezu je zabránit těmto nevýhodám vytvořením patřičného způsobu a zařízení»
Úkol ¥y»áie« je řešen způsobem podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že z přesně známé základní délky příze bezvadných plných potáčů se dělením pomocnou veličinou, jež představuje délku příze, přesoukanou z jednoho bezvadného potáče na křížem soukanou cívku, tvoří vztažná veličina, a předem stanovená délka příze na křížem soukané cívce se zjišťuje sčítáním délek příze plných nebo dílčích potáčů, stanovených měřením pomocné veličiny a veličinou vztažnou·
Úkol je dále řešen zařízením podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že čidla jsou vytvořena jako otáčkoměry pro křížem
- 3 226 715 soukanou cívku anebo drážkový buben, přičemž čidla jsou spojena přes vstup s operační jednotkou, pro výstupní signál к ovládání stříhacího ústrojí.
Další provedení vynálezu jsou obsažena v jednotlivých podružných bodech definice jeho předmětu.
Nový anebo vyšší účinek, dosahovaný vynálezem, vyplývá z bližšího popisu způsobu a zařízení podle přiložených výkresů, na nichž představuje obr.1 čárový diagram rozdělení odvíjecí délky určitého počtu plných potáčů, obr.2 další čárový diagram rozdělení odvíjecí délky plných a částečně plných potáčů, obr.3 součet délek určitého počtu potáčů, a obr.4 schématicky soukací místo s měřicím a vyhodnocovacím ústrojím.
Na prstencovém dopřádacím stroji má podávači váleček zpravidla určitý průměr na všech soukacích místech. Na všech soukacích místech je tedy vytvářeno stejné množství příze. Se zřetelem к tomu, že jsou zapřádány současně všechny potáče, vykazují na stejném prstencovém dopřádacím stroji také nuceně stejnou délku. Například s počítadlem počtu otáček předního válečku může být vždy při dosažení určité délky příze prstencový dopřádací stroj vypínán. Tím je nejenom stejná délka potáčů v rámci jednoho takzvaného sejmutí, ale také od jednoho sejmutí к druhému se nevyskytují žádné rozdíly. Právě tak se nevyskytují rozdíly také mezi různými prstencovými dopřádacími stroji.
Při způsobu podle vynálezu je nyní tato přesně stejná základní délka Lv potáčí brána za vztažnou veličinu Ry pro tvoření
- 4 226 715 požadované délky Lks příze křížem soukané cívky. Může být tedy navíjeno například 20 potáčů vždy na jednu křížem soukanou cívku. Tyto křížem soukané cívky byly by potom z hlediska své délky velmi přesné. V praxi však nutno počítat také s těmito okolnostmi:
1/ V nejřidších případech bude požadovaná délka příze představovat celočíselný násobek potáčů.
2/ Na začátku křížem soukané cívky lze jenom zřídka začínat s plnými potáči, protože od předcházející křížem soukané cívky začatý potáč zůstává nastrčen.
3/ Potáče, jež vykázaly při soukání přetrh niti, jsou kratší a nemohou být tedy brány v úvahu pro základní hodnotu. К řešení těchto nesnází spočívá další základní myšlenka vynálezu v tom, žo s pomocnými veličinami může být délka křížem soukaných cívek určována s přesností několika procent. Jako pomocné veličiny přicházejí v úvahu například:
- soukací rychlost anebo doba běhu při navíjení křížem soukané cívky, počet otáček drážkového bubnu, a počet otáček křížem soukané cívky.
Načítání tím není vyčerpáno. Tyto pomocné veličiny jsou nyní způsobem podle vynálezu uváděny do pevného vztahu к nasoukané délce příze. Jestliže se totiž vychází z výše zmíněné skutečnosti, že všechny potáče bez přetrhů niti mají stejnou délku, může být se vztahem, tj. vztažnou veličinou Rv, z příkladně
- 5 226 715 zmíněných pomocných veličin a základní délky Lv příze plných potáčů získáván přesně vymezený vztah к délce křížem soukané cívky, a to také tehdy,, jestliže byly přesoukávány případně dílčí potáče s délkou Lt příze nebo jestliže je postup soukání ještě v chodu, tj. zbytková délka^Lr příze.
V následujícím je způsob podle vynálezu к lepšímu objasnění na jednom příkladě:
Délka potáčů bez přetrhů niti činí například 2000 m. Veškeré prstencové dopřádací stroje, jež vyrábějí příze pro v úvahu přicházející postup soukání, nutno nastavit tak, aby potáče vykazovaly přesnou délku 2000 m.
Jako přibližná vztažná veličina je v tomto příkladě volena doba běhu. Za předpokladu, že obvodová rychlost drážkového bubnu činí 1000 m/min, vyplývá z toho soukací rychlost asi 1000 m/min. Při základní délce Lv příze potáže 2000 m a přesné soukací rychlosti 1000 m/min činilo by to přesně 2 minuty. Se zřetelem к tomu však, že soukací rychlost se neshoduje přesně s obvodovou rychlostí drážkového bubnu, nečiní ani doba běhu přesně 2 minuty. Za předpokladu, že doba běhu činí 2.15 minut, bude činit účinná soukací rychlost 930 m/min. Tím je získána vztažná veličina Rv pro začátek křížem soukané cívky. Jestliže se nyní při náběhu příští křížem soukané cívky nezačíná již s plnými potáči, což je velmi pravděpodobné, lze nyní podle toho počítat při prve získaném vztahu soukací rychlosti 930 m/min.
Jestliže tedy například je u příští křížem soukané cívky
226 715 stanovena doba běhu již nikoli plného potáče 0.9 minut, vyplývá z toho délka 0.9 minut x 930 m/min = 837 m.
Stejným způsobem, jakým může být nyní podle vynálezu na začátku křížem soukané cívky přesně zachycována délka Lt příze dílčích potáčů, platí to také pro konec křížem soukané cívky, jestliže již není až к dosažení tohoto konce zapotřebí řádného plného potáče, tj. zbytková délka Lr.
Délka, určená přes pomocnou veličinu, je možná pouze podmíněně přesná. Se zřetelm к tomu však, že největší díl křížem soukané cívky je tvořen z plných potáčů, nejeví se již poměrně malá nepřesnost dílčího potáče tak silně.
Praxe nyní ovšem ukazuje, že se mohou poměry při navíjení křížem soukané cívky měnit. Při začátku navíjení na křížem soukanou cívku může být například prokluz mezi drážkovým bubnem a křížem soukanou cívkou větší nebo menší než na konci, nebo je délka příze při navíjení křížem soukané cívky za její jednu otáčku na začátku podstatně kratší než u plných křížem soukaných cívek. К této okolnosti lze způsobem podle vynálezu rovněž přihlížet tím, že vztažná veličina Rv je určována podle odvíjení křížem soukané cívky. Pro praktické provádění způsobu podle vynálezu mohlo by se například postupovat talgto:
Na začátku křížem soukané je v soukacím automatu nastrgíkován jeden plný potáč, například č.1. Za pomocnou veličinu je volena, jako v předcházejícím případě, doba běhu. Nyní nutno měřit čas, až je potáč odvinut. Tím je získávána vztažná veličina Rv, jíž
22B 715 nutno použít na začátku křížem soukané cívky. Nyní je nastrčen příští potáč, napříkladč.2. Jeho odvíjecí délka je vztažnou veličinou Rv pro příští kus kříeem soukané cívky. Nyní se postupuje stejrým způsobem, až' je kříeem soukaná cívka plná. Obr.1 ukazuje příslušný příklad.
Při'výše zmíněných vývodech bylo vycházeno z předpokladu,' že všechny potáče vykazují stejnou základní délku Lv příze. Musí být však brán v úvahu také ten případ, že se na jednno!!vých soukacích místech vystytly pře trhy . . niti, takže, příslušné potáče nevy^auj již požadovanou délku. příze. Je samozřejmé, že' přetrhy nití mohou délku příze příšlušrých potáčů jenom zkacovat, nikoli však prodlužovat. Nevyskytuje se vůbec žádná okolnost, při níž by se dala délka niti'na potáčích zvětšovat.
Ze vztažné veličiny Rv lze nyní- v-obráceném smyslu z doby běhu niti předem určit, kdy nutno očekávat konec odvinutého potáče. Jessiiže došlo' k přetrhu niti, -dostaví se konec - potáče dříve, . než bylo očekáváno. Přitom má význam to, že zkrácení činí mnohonásobně ' nikoli málo, ale více procent. Ze- sice nikoli, velmi přesné vztažné veličiny, jako například z doby běhu, lze přece zpravidla s dostatečnou applehlivosaí zrčit, - zda se . -vysletoval potáč s přetrhem rn.ti či nikoliv. .'Lze tedy tyto potáče, jež vykázaly alespoň jeden přetrh niti, rozpoznat a jako vztažné veličiny Rv vyloučit.
Kdyby se vyskytovaly již v prvním průběhu křížem soukané cívky potáče s přetrhy niti, misely by se doby běhu odc-tylovat
226 715 od plynulého průběhu vztažných veličin Rv. Odpovídající příklad ukazuje obr.2. Potáče č.3 a 8 jsou očividně příliš krátké. Tyto odchylky mohou být snadno rozpoznány a příslušné vztažné veličiny se dají vyloučit. V dalším průběhu přesoukávání mohou být vztažné veličiny Rv vždy zase kontrolovány. V případě nutnosti musí být také opravovány. Toto může být nezbytné například při změnách poměrů.
Kypí jsou stanoveny vztažné veličiny Rv pro odvíjení křížem soukané cívky. Mezihodnoty mohou být interpolovány. Se zřetelem к tomu, že odvíjení všech dalších křížem soukaných cívek zůstává na stejném soukacím místě s největší pravděpodobností stejné, mohou být také na každém místě křížem soukané cívky používány dílčí potáče s délkami Lt příze.
Obr.3 ukazuje graficky jako příklad průběh způsobu podle vynálezu při vytváření křížem soukané cívky s přesnou délkou příze. Úsek A může být zbytkovou délkou Lr příze ještě nenastrčeného potáče. Jeho začátek mohl být spotřebován ještě pro poslední křížem soukanou cívku. Ze vztažné veličiny Rv může být zbytková délka Lr příze celkem dost přesně zjištěna. Vzdálenosti В s C odpovídají požadované základní délce Lv příze podle vztažné veličiny Ry a mohou být tedy považovány za plné potáče, tj. jejich délka je přesná. Úsek D představuje očividně dílčí potáč, případně potáč s přetrhem niti. Z jeho doby běhu může být s dostatečnou přesností určena jeho délka Lt příze. Úseky E, F, G a H představují plné potáče. Z délky Lt dílčích potáčů a počtu
Л22В 715 plných potáčů se základní délkou Lv příze lze vždy přesné určovat právě navinutou délku. Na konci úseku H je například přesně známo, kolik příze se nyní již na křížem soukané cívce nachází a jakou zbytkovou délku Lr příze z potáče I nutno ještě odvinout, až je dosažena požadovaná přesná délka Lks příze křížem soukané cívky.
Příze z potáče I může být nyní při dosažení požadované délky odstřihována například s pomocí elektronického čističe příze. S pomocí napříkladié signálu může sukařka seznat, že. tato křížem soukaná cívka dosáhla požadované délky a že ji nutno vyměnit. Při samočinném vyměňování křížem soukané cívky může být zaváděna s pomocí zmíněného signálu automatika.
Ve zmíněném příkladě byla doba běhu zvolena jako pomocná veličina, přičemž vztažná veličina Rv byla vycejchována z délky potáčů. Rozměr vztažné veličiny Rv představuje v tomto případě délka na časovou jednotkou, například m/min. Mohou být přibírány, jak již zmíněno na začátku, také jiné pomocné veličiny. Volba doby běhu je obzvláště příznivá, protože na soukacích automatech se již mnohonásobně vyskytují elektromechanické nebo elektronické niťové zarážky, jež udávají dobu běhu.
Je také výhodné porovnávat spolu vztažné veličiny Rv z růz· ných soukacích míst. Hodnoty se mohou od sebe často lišit, například různě nastavenými niťovými brzdičkami, což má za následek rozdílná napětí nití a tím také rozdílné poměry v prokluzu mezi pohánějícím drážkovým bubnem a poháněnou křížem
226 715 soukanou cívkou. Jestliže jsou odchylky příliš velké, může být přídavně vydáván signál, nebot s největší pravděpodobností lze z toho vyvodit závěr, že na příslušných soukacích místech není něco v pořádku. Způsobem podle vynálezu je tedy také usnádněno vyhledávání poruchových soukacích míst. Příznačným průběhem Vztažné veličiny může být kromě toho také jakostní jev postupu soukání.
Způsob přijímání vztažných veličin, dob běhu atd. je však dost časově náročné. Dnešní elektronika, zejména používání mikropočítačů, dovoluje patřičné programování předtím popsaných postupů. Časová měření mohou být prováděna samočinně, vztažné veličiny mohou být ukládány do paměti mikropočítače atd.
Vztažné veličiny se dají nejenom pevně udržovat, ale jejich plynulost může být také samočinně zkoušena. Porovnávání soukacích míst je rovně možné samočinně. Při příliš silných odchylkách může být vydáván signál, čímž vzniká zařízení, s nímž mohou být ohlašována nesprávně pracující soukací místa.
Obr.4 ukazuje schématicky soukací místo 20 s čidly a vyhodnovacím ústrojím. Od potáče 21 odvíjená příze 22 probíhá nitovou zarážkou 27. stříhacím ústrojím 28 a je přes drážkový buben 24 navíjena na křížem soukanou cívku 23« Nitová zarážka 27 může být například součástí Čističe příze, jenž obsahuje také stříhací ústrojí 28. Nitová zarážka 27 odevzdává během průběhu příze signál do operační jednotky 36, jenž v ní vyvolává například načítání. Jestliže jsou používány za počítací prvky počty otáček
226 715 drážkového bubnu 24 nebo křížem soukané cívky 23. jsou na ' příslušná místa nasazována čidla 31 . 32, jež odevzdávvjí potřebné číselné hodnoty.
Operační jednotce.· 36 je přiaazeno vstupní místo; 37. jímž jsou dodávány jak základní délka .Lv příze:· .plného potáče · 21 . tak i požadovaná celková délka Lks. příze křížem soukané cívky. Dále, má operační jednotka 36 další vstup 35. jímž jsou podávány signály niíové zarážky 27 anebo čidel 31 .· ·32. Výstup ,39 operační jednotky 36 ovládá jednak stříhací ústrojí 28. jednak může vydávat řídicí signály pro ovlivňování postupu soi^l^s^r^í.

Claims (14)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    226 715
    1 * Způsob dosahování předem stanovitelných a přesných délek příze, na kříěem soukaných cívkách během . soukání, při němž se přesoukávají plné a případně se vyslkttUící dílčí potáče a při dosahování žádoucí délky příze se soukání pro přísUušnou. kříeem soukanou cívku přerušuje, vyznačený tím, že z· přesně známé základní délky /Sr/ příze bezvadných potáčů /21/ se dělením pomocnou veličinou, jež představuje délku příze. přesoukanou z jednoho bezvadného potáče /21/ na křížem soukanou cívku /23/, tvoří vatažná veličina /Rv/,. a předem stanovená délka /Lks/ příze na křížem soukané cívce /23/ se zjišťuje sčítáním délek . /Lv, Lt, L?/ příze plných nebo, dílčích potáčů,. stanovených měřením pomocné veličiny a vztažnou veličinou /Rv/.
  2. 2. Způsob podle bodu 1, vyznačený tím, . že pomocnou veličinu tvoří doba běhu pro oddíjení jednoho bezvadného plného potáče /21/
  3. 3. Způsob podle bodu 1, vyznačený tím, že vztažnou veličinu /Rv/ tvoří p<odl z počtu otáček drážkového bubnu /24/ a doby běhu pro odvíjení jednoho bezvadného plného potáče /21/.
  4. 4. Způsob podle bodu 1vyznačený tím, že vztažnou veličinu /Rv/ tvoří poěLdl. z. počtu otáček kříeem soukané cívky /23/ a doby běhu pro odvíjení jednoho bezvadného. plného potáče /21/.
    η
    228 715
  5. 5. Způsob podle bodu 1, vyznačený tím, že vztažná veličina /Rv/ se pro každý potáč /21/ nově zjištuje, načež se porovnává s předem stanovenými vztažnými veličinami /Rv/ a alespoň částečně se opravuje pro další stanovení délky příze.
  6. 6. Způsob podle bodu 1 a 5, vyznačený tím, že potáče /21/, jejichž vztažné veličiny /Rv/ se značně odchylují od vztažných veličin /Rv/ předtím odvinutých potáčů /21/, se jako vztažné veličiny /Rv/ neberou v úvahu.
  7. 7. Způsob podle bodu 1 až 6, vyznačený tím, že při značných odchylkách v příznačném průběhu tvorby křížem soukané cívky /23/ se světelný nebo zvukový signál na dozornu.
  8. 8. Způsob podle bodu 1 až 6, vyznačený tím, že při značných odchylkách jednotlivých soukacích míst /20/ v příznačném průběhu tvorby křížem soukané cívky /23/ od průměru různých soukacích míst /20/ se světelný nebo zvukový signál na dozornu.
  9. 9. Zařízení к provádění způsobu podle bodu 1, s operační jednotkou, na niž jsou připojeny čidla, nilová zarážka a vstupní místo, vyznačené tím, že čidla /31, 32/ jsou vytvořena jako otáčkoměry pro křížem soukanou cívku /23/ anebo drážkový buben /24/, přičemž čidla /31 , 32/ jsou spojena přes vstup /35/ s operační jednotkou /36/, pro výstupní signál /39/ к ovládání stříhacího ústrojí /28/.
    226 715
  10. 10. Zařízení podle bodu 9, vyznačené tím, že před stříhacím ústrojím /28/ je uspořádána niťová zarážka /27/, jež je připojena přes vstup /35/ na operační^ jednotku /36/.
  11. 11· Zařízení podle bodu 9, vyznačené tím, že v operační jednotce /36/ je uspořádáno časové počítadlo.
  12. 12. Zařízení podle bodu 9, vyznačené tím, že čidlo /31/ je uspořádáno v bezprostřední blízkosti obvodu drážkového bubnu /24/ a spojeno elektricky s operační jednotkou /36/.
  13. 13· Zařízení podle bodu 9, vyznačené tím, že čidlo /32/ je uspořádáno na základně křížem soukané cívky /23/ tvořící komolý kužel a je spojeno elektricky s operační jednotkou /36/.
  14. 14» Zařízení podle bodu 9, vyznačené tím, že v operační jednotce /36/ je uspořádán mikropočítač, na nějž jsou připojeny vstupní místo /37/, vstup /35/ a Čidla /31, 32/
CS80850A 1979-04-10 1980-02-08 Method of and apparatus for attaining predetermined precise yarn lengths on cross-wound packages CS226715B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH341379A CH635300A5 (de) 1979-04-10 1979-04-10 Verfahren und vorrichtung zur erzielung vorbestimmbarer und genauer garnlaengen auf kreuzspulen.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS226715B2 true CS226715B2 (en) 1984-04-16

Family

ID=4255449

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS80850A CS226715B2 (en) 1979-04-10 1980-02-08 Method of and apparatus for attaining predetermined precise yarn lengths on cross-wound packages

Country Status (7)

Country Link
US (1) US4315607A (cs)
EP (1) EP0016871B1 (cs)
JP (2) JPS55140462A (cs)
AT (1) ATE1893T1 (cs)
CH (1) CH635300A5 (cs)
CS (1) CS226715B2 (cs)
DE (1) DE2964184D1 (cs)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH663402A5 (de) * 1981-12-04 1987-12-15 Loepfe Ag Geb Verfahren zum bestimmen der auf eine kreuzspule mit reibantrieb durch eine nutentrommel aufgewickelten garnlaenge.
GB8407465D0 (en) * 1984-03-22 1984-05-02 Rieter Ag Maschf Length control in winding of threads
IT1224211B (it) * 1987-05-06 1990-09-26 Loepfe Ag Geb Sistema di confezione rocche a metratura differenziata
CS269079B1 (en) * 1987-10-05 1990-04-11 Jiri Ing Sloupensky Connection for spinning machine's spinning units running securing espevially with break spinning machine
DE3810365A1 (de) * 1988-03-26 1989-10-05 Schlafhorst & Co W Verfahren und vorrichtung zum ermitteln des spulenumfangs von kreuzspulen und zum verwerten des ergebnisses
IT1231742B (it) * 1988-04-11 1991-12-21 Murata Machinery Ltd Dispositivo per regolare la pressione di contatto in una roccatrice
DE3906474A1 (de) * 1989-03-01 1990-09-06 Rieter Ag Maschf Verfahren und vorrichtung zum aufwickeln von vorbestimmten garnlaengen in lagen auf einer spule
US4984410A (en) * 1989-07-24 1991-01-15 General Shoelace Co. Apparatus of winding and packaging shoelaces into pairs
DE4017303C2 (de) * 1990-05-30 1999-10-21 Schlafhorst & Co W Verfahren zur Herstellung von Kreuzspulen mit unterschiedlicher Garnlänge
ES2126051T3 (es) * 1993-05-28 1999-03-16 Savio Macchine Tessili Spa Procedimiento perfeccionado para el devanado de bobinas, y maquinas devanadoras para su realizacion.
JPH10310972A (ja) * 1997-04-30 1998-11-24 Murata Mach Ltd 染色糸の巻き取り方法
DE10118659A1 (de) * 2001-04-14 2002-10-17 Schlafhorst & Co W Spulstelle einer Textilmaschine
FR2867173B1 (fr) * 2004-03-08 2006-04-21 Rieter Textile Machinery Fr Procede de reinitialisation du comptage de longueur des bobines de fil
US11068840B2 (en) 2017-03-10 2021-07-20 Scott A. Stensland Device to calculate and display remaining length of a coiled product

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH397499A (de) * 1962-11-21 1965-08-15 Schweiter Ag Maschf Vorrichtung zur Fadenlängenmessung an Kreuzspulmaschinen
US3445837A (en) * 1965-04-20 1969-05-20 Du Pont Apparatus for control of package winding
GB1175367A (en) * 1965-12-17 1969-12-23 Murata Machinery Co Ltd An Improved Automatic Yarn Winder.
CH516468A (de) * 1970-05-28 1971-12-15 Loepfe Ag Geb Vorrichtung zum Auswerten der Spulgeschwindigkeit an Kreuzspulmaschinen
US3739996A (en) * 1971-06-29 1973-06-19 Murata Machinery Ltd Measuring apparatus of total yarn length wound in package on a yarn winder
DE2313462A1 (de) * 1973-03-17 1974-10-03 Trakus Gmbh & Co Verfahren und vorrichtung zur abschaltung des wickelvorganges
JPS502661A (cs) * 1973-05-14 1975-01-11
GB1495003A (en) * 1974-08-14 1977-12-14 Kdg Instr Ltd Method and apparatus for measuring length

Also Published As

Publication number Publication date
CH635300A5 (de) 1983-03-31
ATE1893T1 (de) 1982-12-15
US4315607A (en) 1982-02-16
JPS6338204Y2 (cs) 1988-10-07
DE2964184D1 (en) 1983-01-05
EP0016871B1 (de) 1982-12-01
JPS62121253U (cs) 1987-08-01
EP0016871A1 (de) 1980-10-15
JPS55140462A (en) 1980-11-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS226715B2 (en) Method of and apparatus for attaining predetermined precise yarn lengths on cross-wound packages
JP7316303B2 (ja) リング精紡設備及びリング精紡設備を運転する方法
EP3305701B1 (en) Yarn winding system, automatic winder and yarn winding method
CN105263837A (zh) 用于改善纺织机的卷绕过程的方法和卷绕工位
JPS62218370A (ja) 糸繰返し方法及び装置
CN103373639B (zh) 制造交叉卷绕筒子的方法及用于执行该方法的工位
JP2008510671A (ja) 綾巻きパッケージを製造する繊維機械の作業箇所における作業パラメータを最適化するための方法および装置
US4553708A (en) Defective package selector for winders
CN105383999B (zh) 纱线卷绕装置
CN110650910A (zh) 用于监控行进纱线的纱线张力的方法和装置
CN1358658A (zh) 把连续的纱线卷绕到纺丝筒子机或络筒机的一个工位上的方法
CZ2019198A3 (cs) Způsob řízení prostředků pracovního místa textilního stroje a zařízení k jeho provádění
BE1000378A4 (nl) Werkwijze voor een kontinue draadtoevoer vanaf voorraadspoelen en inrichting die deze wekwijze toepast.
JP3944727B2 (ja) 異種糸の糸継ぎ巻取装置
US4125229A (en) Apparatus for restarting a broken thread or yarn strand during a winding process
JP2008502558A (ja) ボビンを巻く方法と装置
GB2065725A (en) Producing bobbins
ITMI950647A1 (it) Procedimento di giunzione di fili tessili per il ripristino della loro continuita&#39; in una unita&#39; di avvolgimento
ITMI20001553A1 (it) Dispositivo per tarare un sensore della trazione su un filo
CN113355773A (zh) 纺纱或绕线机的操作方法以及纺纱或绕线机
CN105692341A (zh) 用于操作制造交叉卷绕筒子的纺织机的工位的方法和装置
CN105938108B (zh) 用于检测纱线的展开结束的方法和器具
CN106029540B (zh) 纱线卷绕装置、纤维机械以及卷装的形成方法
CN113355776B (zh) 操作纺纱机的方法和纺纱机
EP3919426B1 (en) Yarn winding machine and spinning system