CS223963B2 - Machine cleaner of the gravel field - Google Patents

Machine cleaner of the gravel field Download PDF

Info

Publication number
CS223963B2
CS223963B2 CS792408A CS240879A CS223963B2 CS 223963 B2 CS223963 B2 CS 223963B2 CS 792408 A CS792408 A CS 792408A CS 240879 A CS240879 A CS 240879A CS 223963 B2 CS223963 B2 CS 223963B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
gravel
control
ballast
conveyor
machine
Prior art date
Application number
CS792408A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Theurer
Karl Foelser
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CS223963B2 publication Critical patent/CS223963B2/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/06Renewing or cleaning the ballast in situ, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/10Renewing or cleaning the ballast in situ, with or without concurrent work on the track without taking-up track
    • E01B27/105Renewing or cleaning the ballast in situ, with or without concurrent work on the track without taking-up track the track having been lifted
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/01Devices for working the railway-superstructure with track
    • E01B2203/015Devices for working the railway-superstructure with track present but lifted
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/10Track-lifting or-lining devices or methods

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Description

Vynález te týká strojní čističky Štěrkového lože t ústrojími uloženými na rdmu'k těžení, čištění, uskladňování a novému zavádění matteiálu štěrkového lože, t dopravníky a regulačními a vodicím! ústrojími pro zpracovávaný štěrk, a t poTho!^» zejména hydrauliclýtai pohony pro tato ústrojí a případně t ústrojími ke zdvihání kolejí, k urovnávání štěrku a jeho zhutňování.
Známá ttrojní čittička kolejového lože podle rakouského patentu č. 417 965 je opatřena hloubícím řetězem, který obíhá kolem kolejového roštu sestávatícíhl z kolejnic a pražců a za nímž je upraven t,řídič k čištěoí štěrku. К vedení štěrku zpátty na pltó tlouH zaHzeoí, které má k vyrovnávání různě velikých OTioožtví vyčišěěného štěrku, přiváděného od třídiče, zátobník umístěný v okrulhuzpětného vedení a rozvádění štěrku. Zásobník pro vyčištěný štěrk má však poměrně maaý objem a je umístěn ve·volném výkopu rozváděcími dopravníky pro štěrk, takže výhled do výkopu a do místa, kam te znovu ukládá vyčištěný štěrk, je čá8tečně zakryt, a mimoto v důeledku poměrně velkého rozměru a tedy velké epotřeby mít ta právě v této oblasti je velice obtížné případné poožiií dalších zařízení ke zpracování štěrku. К tomu.ještě přittupuje okolnost, že poměrně velká hmoonost obtahu zásobníků půtobí přiblžžně uprostřed mezi oběma podvozky na rám ttroje, na který tak pŮ30lb:í poměrně značné ohybové tily.
Tento známý ttroj na čištění železničního štěrku te v praxi velice osvěědčX, poněvadž umožňuje v důsledku polLŽiií zátobníku na vyčištěný štěrk uřčité vyrovnávání mezi mnoostvím štěrku, přicházejícím po vyčištění z výetupů třídXče a mюlžtvím, které je potřebné k vytvoření žádané tloušlky a průřezu štěrkového lože. Jedna obsliuiuuící otoba však nemůže vždycky ovládat a ledovat zásoj>bík,relpektive mo^tv! štěrku, které te po vypištění přivádí do ukládací^ zařízení. Zejména je velmi obtížné rozpoznat, o kolik te má přívod vyčištěného štěrku do ukládecího zřízení zmenšit nebo zvětšit, když se zmenší. . ryclhLoet dopředného pohybu čističky v důsledku různých poměrů ve štěrkovém loži a když se mění tloušťky vrstvy štěrku podle různých hloubek těžení nebo odlišné požadované polohy koleje· Většinou. může obsluha rozeznat teprve po odvedení vyčišěěného štěrku na pláň, jestli je štěrku příliš málo nebo příliš a i přes obtížné co nepřes^ěší nastavení regulačních a rozváděčích zařízení pro štěrk zůstávají .ve vyplněné čássi koleje pásma s různou tloušťkou vrstvy znovu přivedeného štěrku.
Známá čistička štěrkového Lože podle německého spisu DOS č. 24 02 447 je vybavena zá- . sobníkem a dopravním ústrojím pro štěrk, třídčeem a ukládecím ústrojím pro opětné vedení štěr^ku na ρΐώ. Tento stroj je vytoven ovládecím z^ízen^ kterému jsou přiřazena mě^-CÍ a kon^olní zaMzení v obíássi k t^ení a doprjvt ě^rto a u dopravníků na štěrk, které bezprostředně navna^jí nebo předcházzeí před t^řdičeem. Mimoto je s ovládacím zařízením spojen také regulátor rychlosti, kterým se řídí hnací mooor stroje. Podle příkonu hnacích motorů těžebního a dopravního des-rojí a dopravníku na štěrk, který se zjišťuje mmřicím a kontrolním ústrojím ‘ nebo podle množství dopravovaného dopravníky, které se zjišťuje mmřicírn a kontrolním zařízením vytvořeným jako ússrojí k mmě^enl hmolnšlti, se přitom nastavení ·regulátoru rychlossi posuvu stroje mění tak, aby ejištěšé hodnoty ležely vždycky uvvntř předem stanovených mmeí, a aby se při překročení nebo nedosažení těchto meeních hodnot dopředně rychlost stroje zme^šla nebo evětšilj.
Tím se má zabrtáint přetížení pohonů těžebního a dopravního zařízení na štěrk a dalších dopravníků a přUom meecimálně vyuužt čisticí kepaecte třídceče. Pode statná nevýhoda této čističky štěrkového lože spočívá v tom, že v důsledku změn rychlossi pohybu stroje, jejcehž účelem je přizpůsobit rychlost zatížení pohonů a kapacitě třídiče, mnoasví vyčištёnéhl štěrku vedeného na plán nestále kolísá, takže v rozmezí většího délkového úseku koleje se tloušťka vrstvy štěrku vedeného na pláň nestále mění a následkem různé výšky vrstvy pod pražci se nedá dosáluiout přesné polohy kolejnic.
DaCší nevýhoda spočívá v tom, že stroj neumožňuje dočasné uskladnění vyči^^ě^né^^o štěrku, například při zmenšení rychlossi pohybu, aby nedocházlo ke zmíněnému nevýhodnému nakupení štěrku právě v těchto místech. V důsledku toho není ve většině případů možné dodržet potřebnou · vysokou přesnost polohy koleje ve zpracovaném koleoovém úseku, to znamená po. · průjezdu strojní čističky štěrkového lože, takže se musí čCsSo provádět dodatečné práce a Řři spojení čističky v soupravu, například před vlakem na rekonstrukci kooejí, je velice ztíženo pooužií následnících navaczuících strojů.
Účelem vynálezu je vySvoUt strojní čističku štěrkového lože tck, aby se vyčištěný štěrk dal stennoměrně rozložžt i při silně kolísejccím množní štěrku a různých poměrech ' při nasazení stroje, zejména na velmi dlouhém úseku ^^П^ aby tck bylo možno dosáhnout přntnšt^i:í polohy kolejnic ve zpracovaném úseku.
Poddtjte vynálezu spočívá v tom, že zásobník štěrku, zejména zásobní nádoba je spojen s řídceím a kontrolním zařízením pohonů · pro regulaci mno^v! ayčištёnéhl štěrku vedeného ne pláň.
Sppoité sledování a semoUnná regulace množní ayčiitёnéhl štěrku, určeného k opětnému vedení na pláň, ve spojení se zásobníkem štěrku umožňuje velice .výhodným a nečekaně jednoduchým způsobem vytvoHt i na dlouhém úseku koleje štěrkovou vrstvu s potřebnou, ^jména s^n^měm^ tlou^kou. Vyč^t^é mn^tví štěrku vedené ne pláň odpoví . v diůsledku tpojité regulace a mo0nnoti vyrovnávání pomocí zásobníku vždycky přesně m^ož^í potřebnému pro vytvoření Žádaného promu a tvaru povrchu štěrkového lože, a to při přibližně uložení spodní střeny pražců k dodržení požadované polohy kolejnic.
Potřebnou tloušťku vrstvy štěrku lze tedy dodržet i při silně kolísajících rychlostech pohybu stroje a při různých množ^ích аyčištёnéhl štěrku, přicházejícího ze sít, takže se dá dosáhnout' stejnoměrné polohy kolejnic, poněvadž možství Stěrku potřebná k vedení na pláň te kooOtožují, zejména bezprostředně před odvodem štěrku a na základě této'· kontroly te spoo^tě reguluje přívod štěrku buň ze síta nebo ze zásobníku. Strojní čistička na štěrk umožňuje zabráátt vzniku hromad štěrku při neočekávaném.přerušení pohybu stroje, znemooňuje vznik nepravidelných vrstev štěrku a vylučuje chyby výškové polohy kolejnic vznikající nakupením štěrku při novém rozjezdu po zastavení stroje a při nepravidelném zasypání pláně na konci práce. ‘ ·
Podle velice výhodného dalšího. význaku vynálezu je jízdní pohon, pohon řetězového dopravníku a s výhodou alespoň jeden měřič шЛЫ vyčištěného štěrku vraceného na ·pláň, umístěný u pásového dopravníku vraceného stěrku spojen s indikačními přístroji, a kyvný pohon zásobní nádoby a případně pohon příčného pásového dopravníku, rozváděčích klapek a pásového dopravníku je spojen k regulaci těchto štěrku s řídicími případně·regulačními členy řídicího a kontrolního zařízení. Spojení pohonů, které určují potřebné moosSví štěrku, s indikačními ppístroji přiaazeiými řídccínu a kontrolnímu zařízení, um)oS^uje ruční provádění regulačních zásahů pomooi regulačních členů přes pohony, které VYv°oávají regulaci íožssví štěrku, přičemž regulace na základě údajů indikačních přístrojů zajišťuj přívod takového íožssví štěrku, ja je třeba pro požadovanou Houdku št^rkcnré vrstvy. Mimoto usnadňuje toto vytvoření řídichho a kontrolního zařízení i kontrolu výsledků práce při plně automatJ.c^ regulaci vedení ště^ku na pltó.
Podle dalšího výhodného provedení vynálezu je zásobní nádoba uložena výkyvné kolem kyvné osy a spojena s kyvným pohonem vytvořerým výhodně jako přímočarý hydromooor, přičemž zásobní nádoba je výkyvná meei plnicí polohou, zmeenující případně přerušující přívod Štěrku na pásový dopravník, vyprazdňovací polohou k vysypání uskladněného štěrku na pásový. dopravník a klddovou polohou, uvooniuící průchod štěrku meei třddieem a pásovým dopravníkem.
V důsledku speciálního vytvoření zásobníku miůže zásobní nádoba sloužžt alespoň částečně k regulaci štěrku, poněvadž vykývnutím do plnicí, vyprazdňovací·a klidové polohy se dá použit k úplnému nebo částečnému uskladnění nebo j^sypiátí vyčišřёnéhc štěrku a případně se dá úplně vykývnout z dráhy pohybu štěrku meei výstupy ze sít a zařízením pro zavádění štěrku na plán. ’
Podle výhodného provedení vynálezu je třídič štěrku opatřen rozváděcími skluzy k odvodu štěrku za hlavy pražců, které jsou upraveny v podélných po stranních stěnách a přiřazeny jedné sítové ploše, a těmto rozváděcím skluzům jsou přiřazeny stavitelné rozváděči klapky uložené na sítových plochách. Odváděním přebytečného тпо^^! štěrku z třídiče lze kapacitu síta lépe vyu^t pro potřebný štěrk a mnCství regulovaného štěrku dopravovaného za výp^sí třídiče se . v důsledku toho velice výhodně zmentš. Následkem toho se také sníží namáhátí následnících dopravních zařízení i potřebná kapaecta zásobníku.
Podle výhodného provedení vynálezu může být třídič štěrku opatřen skluzy k uložení na jednu ze sítových ploch a alespoň jedním příčrým pásovým dopravníkem umístěným za těmito skluzy. Toto konstrukčně velice výhodné upravení skluzů se dá pouužt obzvláště účelně tam, kde v určitých pracovních podmínkách se čistí podstatně větší množiv! štěrku, než jaká jsou potřebná k obnovení potřebné tlouštky štěrkové vrstvy. Délkou skluzů případně zakrytím plochy sít se v důsledku toho dá odvádět určité procento přiváděného štěrku, přicházejícího od dobývacího zařízení, za určitých okoloootí dokonce bez čištění. Toto provedení je vhodné zejména u strojů, které jsou vybaveny dodatečně zřízeními podle vynálezu.
Podle velice výhodného dalšího význaku vynálezu k řídicímu a kontrolnímu zařízení je přiřazen sledovací člen dopravní ryc^Losti řetězového dopravníku a/nebo jízdní rychlosti stroje, přčeemž zásobní nádoba je výstupním signálem sledovacích členů udávajícím přerušení dopravního nebo jzzdoího pohybu a ovládajícím kyvný pohon zásobníku, řidieetoá do polohy pro výlučné vedení vyčišěěného štěrku do zásobní nádoby, zatímco na začátku dopravního nebo jízdního pohybu je kyvný pohon řiditelný prostřednictvím řídicího a kontrolního zařízení tak, aby byl štěrk odváděn ze zásobní ' nádoby na pásový dopravník, v požadovaném mnžeSví sledovaném měřičem mnŽsSví štěrku. Toto vytvoření řídicího zařízení umožňuje bez zásahu obsluhy do regulačních pochodů při krákkodobém přerušení uskladňování a dopravy štěrku nebo dopředného pohybu stroje nakupení štěrku na pásovém dopravníku.
Tím, že se- štěrk, který je v tomto okamžiku ještě v obbasti řetězového dopravníku případně třídiče, samooinně dopravuje do zásobníku, je při následujícím pokračování v dopravě a v pohybu stroje k dispooici v zásobníku dostatečné m^nosst^ií vyči^ště^i^ého štěrku k vyplnění mezer mmzi kolejnicemi až do té doby, než nově vytěžený štěrk - projde třídičem. Přiřazením rnmřiče množní štěrku k řídicímu z kontrolnímu zařízení, a tedy vazbou mezi mnnožtvím štěrku vedeného k pásovému dopravníku a činností kyvného pohonu zásobníku je možno- vytvářet stennoměrně silné vrstvy štěrku i na dlouhých úsecích koleje, přččemž obsluha není zatížena velice obtížnou kontrolou a sledováním těchto prací.
Podle dalšího rozvinutí vynálezu obsahuje řídicí a komrolní zařízení regulační člen ovládaný alespoň jedním měěicím členem m^nožSt^ií štěrku, umístěným s výhodou na výstupním konci pásového dopravníku a vytvořeiým jako váha případně rněěicí přístroj tloušťky štěrkové vrstvy, pro řízení kyvného pohonu zásobní nádoby a/nebo přestavovacích pohonů rozváděčích klapek úměrně k chybějícímu ^n^sví štěrku.
Zařazení dopravníku štěrku do regulačního pochodu prováděného řídícím - zařízením, zejména regulace - pohonu úměrná chybějícímu množní štěrku s použitím něMcího ús^ojí moOství štěrku, usnadňuje během sppoité -jízdy čističky a Uejména při změnách výšky vytvářený vrstvy štěrku rychlé přizpůsobení k množství štěrku přiváděného na pásový dopravník.
Oíbzvl^á^t^t^jí výhodu přináší provedenn, kde řídicí a kon^olní zařízení je opatřeno nastavovacím členem k předvolbě požadovaného Μ^^ί štěrku, potřebného pro žádaný .
průřez kolejového lože nebo pro žádanou tlouštku - štěrkového lože, který je s výhodou přestavitelný podle výstupních signálů kon^olních a sledovacích členů, zajištujících tloušťku štěrkové vrstvy (s) v obbassi vyrovnávacího a zdaňovacího zařízení případně pod spodní stranou pražců a/nebo polohu koleje v nezpracovaném případně zpracovaném kolkovém úseku a/neno jízdní rychlost stroje případně dopravní rychlost řetězového dopravníku. Předběžná volba požadovaného možsSví štěrku iajišťujč dostatečný přívod štěrku k vytvoření požadovaného p^c^ofil^u lože a tlouštky vrstvy a zabrání nadměrnému přívodu štěrku, takže odpadá dodatečné odstraňování přebytečného množní štěrku, které je většinou velice drahé. Když je mimoto nastavovací člen kontrolován přídavně kontrolními a sledovacími členy, lze i při nepravidelné tloušťce odtěžené vrstvy nebo velmi chybné poloze koleje regulací přívodu štěrku vytvo^t stejnoměrně silnou vrstvu štěrku a přesně opraavt polohu - koleje.
Podle dalšího význaku vynálezu obsahuje řídicí a kon^olní zařízení dva měěiče množství štěrku, z nichž každý je přiřazen - jednomu rozdělovacímu dopravnímu pásu pásového dopravníku, umístěnému nad kolejnicí koleje a je spojen s regulačním členem ovládajícím jednu ze dvou oddělených zásobních nádob zásobníku, umístěných nad kolejnicemi pro dopravu chybběících mnoožtví štěrku ijišřёnýih řídicím a kontrolním zařízením přes měřcií členy m^nožst^ií štěrku.
Přiřazením mě^če množto-í štěrku ke každému rozdělovacímu dopravnímu pásu je možné individuálně řídit m^nožst^ií štěrku podle žádaného průřezu štěrkového - lože. Například lze v obloucích pod převýšenou vněěší kolej přivádět zvýšené množní štěrku op základě plně automatické regulace, takže ani v těchto oblastech není potřebný ruční řídicí zákrok o^s^s^luihjjící osob;/; tím je podstatně zvýšena přesnost vytvářených vrstev Stěrku p tedy i poloha kolejnic.
V/oUčz bude vysvětlen v tožjiltooti s příkaadem provedení znázorněným op výkresu, kde značí obr. 1 zjednodušený bokorys strojní čističky štěrkového lože, se zásobníkem a přiřazeným řídicím a kontrolním zařízením, obr. 2 řez strojem vedený rovinou II-II na obr. 1, obr. 3 v částečném řezu zásobník s rozdělovacím dopravním pásem pro štěrk ve zvětšeném měřítku oproti obr. 1, a obr. 4 blokové schéma řídicího a kontrolního zařízení podle vynálezu k ovládání pohonů zásobníku a ostatních ússrojí.prt vedení štěrku.
Strojní čistička £ štěrkového lože, znázorněná na obr. 1 má rám 2, který je' veden po kolejnicích 3 upevněných na pražiíih 6 dvěma třínápravovými podvozky 3, 1· Tři nápravy podvozku 3 jsou spojeny s jízdním pohonem J k samootatnému nezávislému dopřednému pohybu čističky £. K těžení a dopravě štěrku 8, který se má čist,it, je připevněn na rámu 2 řetězový dopravník 2» který má v oblas! 10 těžení příčnou větev ležící pod kolejnicemi 3, řetězový dopravník 2 a zejména výšková poloha příčné větve vůči rámu 2 je nastavitelná pomocí hydraulického pístového motoru 1_1. Řetěz řetězového dopravníku 2 vedený ve vodiiíih draháih a v příčné větvi, je spojen s pohonem £2. Na konci řetězového dopravníku 2 p^váCenému k pohonu 12 je umístěn třídič ’£3, který sestává z kmitavého síta s několika sítovými plochami £4» 13, 16 různé velikost ok, přčeemž síto se uvádí do vibračního pohybu pomooí nlanáíornřného vibračního pohonu. Sítové ploihy ££. 13, 16 slouží k oddělení použiteliýih a трос^т]^^ kusů štěrku 8. Jemné kousky štěrku 8, které už nejsou použitelné, a kusy ppíliš velkého rozměru, tedy takzvaný oddliz a nadsstné, se přiváděj na odváděči dopravník £7« Za výpuštěmi 18 sítovýih ploih £4. 13, 16 je na rámu 2 umístěn zásobník 19 se zásobní nádobou 20. která je uložena výkyvné kolem kyvné osy 22 na rámu 2 a uvádí se do pohybu kyvným pohonem 21 , vytvořeným jako přímočarý hydromotor.
Na rámu 2 je dále umístěn pásový 23 vraceného štěrku k vedení vyčišřёného štěrku na pláň. Pásový dopravník 23 je tvořen rozdělovacím dopravním pásem 24 pro štěrk, který sahá od výpuusí 18 třídiče 13 téměř až k příčné větvi řetězového dopravníku 2· Na výstupním konci rozdělovacího dopravního pásu 24 je umístěn m^ič 25 motžsví štěrku, opatřený mšicím členem 26 vytvořerým jako přístroj k mmření hmottoosi, Kromě toho je u výstupního konoe rozdělovacího dopravního pásu 24 umístěno vyrovnávací a. zhutňovací zařízení 27. jehož výšková poloha vůči rámu 2 je nastavitelná. K nastavování výškové vzdálenoosi meei vyrovnávacím a zhut^v^ím zařízením 27 a rámem 2 slouží výškový nastavovací pohon 28 umístěný meei rt^em 2 a vyrovnávacím a íhu·tňovrcím zařízením 27. Vzdálenost mezi vyrovnávacím a zhut.ňovrcím zařízením 27 a rámem 2 lze sρptitř sledovat pomocí sledovacího členu 29. K řlřёzovému dopravníku 2 je v O^I^j^í^s^í příčné větve přiřazen sledovací člen 30. kterým te zjišťuje vzdálenost mezi příčnou větví a rámem 2 ttrtje 1·
Na obr. 1 jsou schemíaicky znázorněna dvě regulační a vtddií zařízení 31, 32 prt štěrk. Reegiuační a vodicí zařízení 31 má příčný pásový dopravník J£, který je umístěn na rámu 3 za výpuštěmi třídčče 13 a probíhá napříč k podélnému směru koleje; část štěrku přiváděného do třídiče 13 te může přes ο^ο^οιο^^ skluzy, položené na horní sítovou plochu 13, odvádět na příčný pásový dopravník 33 místodo zásobní nádoby £0.
Jak je patrno zejména z obr. 2, obsahuje regulační a vodicí zařízení 32 rozváděči skluzy 35 umístěné v obou podélných postranních stěnách 34 třídiče 13 a rozváděči klapky 3C (obr. 1), které jsou přiřazeny skluzům 35 a jsou přestavitelné pomooí přettavovacíih pohonů 31, za účelem regulace mnOžSví štěrku, přiváděného ze sítové plochy 15 do jednotlivých skluzů 35.
Jak ukazuje obr. 2, jsou rozváděči skluzy 35 vytvořeny •tak, aby štěrk doj^í^c^í^l» ne obě strany za hlavy 38 pražců 6. Ke kontrole a řízení jednotlivých pohonů 1, H, 1 2. £1. 28 3L jsou tyto pohony spojeny s ří^dicm a kontrolním zařízením 40 umístěným v centrální kabině 39 obsluhy. K napájení jednotlivých pohonů a zařízení je řídicí a koníroloí zařízení spojeno vedením s ústředním hnacím motorem 41 stroje 1 případně s hydraulickými čerpadly přiaazenými tomuto ústřednímu hnacímu motoru £1·
Na obr. 3 je znázorněno ve zvětšeném měřítku regulační a voddcí zařízení 31 pro štěrk, přičemž část podélné postranní stěny 34 třídiče 13 není zakreslena. Rozváděč či klap223963 ke k rozváděcímu skluzu 35 za^i^zí postranní stěny 34. je upevněna na ose otáčeni n uložené v třídiči 13 a dá se natočit pomocí přestevovacího pohonu 37- do různých úhlových poloh napříč k podélné ose stroje £, aby do rozváděcího skluzu 35 se mohlo přivádět větší nebo menší mnnossví štěrku z prostřední sítové plochy £2· Vyčištěný štěrk 8, který přichází ze sítových ploch ££. 16 a štěrk ze sítové plochy £5, který se nezavádí do skluzů 35, spadává z. výpustí £8 třídiče 13 na rozdělovači dopravní pás 21· Rozdělovači dopravní pás 24 je poháněn motorem 43· a na jeho konci přivááenném k moooru 43 může být umístěn další rozdělovači dopravní pás 24, který umooňuje přivádět vyčištěný štěrk z výpustí 18 podle volby buď na rozdělovači pás 24 anebo rovnou do kolejového lože, například do prostoru meei pražce.
Když se podle místních poměrů, nappíklad v důsledku ppíliš vysokého odporu štěrkového lože, zpommaí rychlost dopředního pohybu stroje £ nebo se pohyb řetězového dopravníku 2 a stroje £ úplně zastaví, lze zásobní nádobu 20, jejíž klidová poloha je znázorněna plnými čarami, vykývnout pomocí kyvného pohonu 21 do čárkovaně ·znázorněné plnicí polohy; v této plnicí poloze zásobní nádoby 20 je proud štěrku od výpuusí 18 k ·rozdělovacímu dopravnímu pásu 24 úplně přerušen a veškerý vyčištěný štěrk z výpuusí 18 se zavádí do zásobní nádoby 20 zásobníku 19.
Když se dá stroj £ znovu do pohybu a řetězový dof^ira^i^iík £ začne znovu pracovat, lze zásobní nádobu 20 vykývnout z plnicí polohy, znázorněné na obr, 1 plnou a na obr. 3 přerušovanou čárou, do vyprazdnovací polohy. Výkyv zásobní nádoby 20 lze přioom regulovat podle ImínčsSví štěrku, které se z ní má · vysypat na rozdělovači dopravní pás 24· K tomuto účelu lze vyprazdňování zásobní komory 20 regulovat pomocí mmUče ·25 množsví štěrku v závislosti na mn>ožsví štěrku, přiváděného rozdělovacími dopravními pásy 24 na pláň, takže lze vytvooit štěrkovou vrstvu konstantní tloušťky £ pomocí vyrovnávacího a zhutnovacího zeaízení 27. Objem zásobní nádoby 20 má ·být přioom vyměřen tak, aby pro každý časový interval, který potřebuje štěrk na cestě od příčné větve řetězového dopravníku £ až k výpustím 18.· bylo k dispooici dostatečné mLoožsví štěrku k vyplnění nebo' vytvoření štěrkové vrstvy tloušťky £.
Samozřejmě je také možné do zásobní nádoby 20 během spooitého dopředného pohybu stroje £, nappíklad při zmmnšení rychlosti nebo výkonu řetězového dopravníku 2, určité množní štěrku tím, že se částečně vykývne do dráhy pohybu vyčištěného štěrku meei výpustěmi 18 a rozdělovacími dopravníky 24; tento nashromážděný štěrk se pak po opětném zvýšení rychlost pohybu, při kterém je větší spotřeba štěrku k vytvoření požadované tloušťky štěrkového lože, může přivádět dávkovaně a rozloženě na pláň.
K obr. 2 je třeba ještě podotknout, že ve znázorněném příkladě provedení je nad každou z kolejnic 2 umístěn jeden rozdělovači dopravní pás 24. a každému rozdUovacímu dopravnímu pásu 24 může být přiřazen vlastní vyprazdňovací otvor případně i vlastní nezááislá zásobní nádoba 20. Vyprazdňovací otvory případně nádoby 20 jsou přioom umístěny·rovněž přib^í]! nad každou kolejnicí £.
Na obr. 4 je znázorněno blokové schéma řídicího a kontrolního zařízení £0, které umožňuje plně autommaické a tamo0iooé řízení a regulaci polohy zásobníku 19 případně regulačního a vodicí ho zařízení 31. 32. 44. aby bylo možno nezááisle na rychlosti pohybu čističky £ a na množní těženého štěrku případně i na přívodu štěrku vytvářet průběžně štěrkovou vrstvu konsstan^ní. tloušťky £ i na dlouhém úseku koleje, a to bez ručního regulačního zásahu obbsuhuící osoby.
Blokové schéma řídicího a kontrolního zařízení £0, které je umí stěno v ce^rá^í kabině 39 obsluhy, je znázorněno značně zjednodušeně. ¾rdiaaUiáká a elektrická hnací energie se přivádí do řídichio a kontrolního zařízení 40 přes vedení 45 z ústředního hnacího motoru 41 případně z hydraulických čerpadel, generátorů apod. přiřazených tomuto ústřednímu hnacímu motoru 41. K ovládání kyvného pohonu 21 zásobníku 19 a přestavovac^o pohonu 39 regulačního a vodícího zařízení 32 obsahuje řídicí a kontrolní zařízení 40 řídicí člen 46 a regulační člen 47. Jim je přeřazen přerušovací člen 48 a nastavovací člen 49.
Reeguační člen 47 je spojen jednak s přísUušýfa měřicím členem 26 moosSví štěrku, umístěrýta na výstupní straně rozdělovacího dopravního pásu 24, a s nastavovacím členem 42, Zatímco se přes řídicí vedení přivádějí z měřicího členu 26 do regulačního členu 47 signály, které odppoídda'1 skutečnému okamžitému mnnossví štěrku, vysílá nastavovací člen 49 signál nastavený obsluhující osobou podle požadované tlouštky s štěrkové vrstvy případně průřezu štěrkového lože. Podle rozdílu mezi skutečnou a požadovanou hodnotou . ^štěnného regulačním členem 47 se zásobní nádoba 20 vykyvuje z klidové polohy, znázorněné na obr. 3 plnou čarou, do plnicí polohy k zachycení přebytečného mnossví štěrku nebo·do vyprazdňovací polohy, ve které vypoušší nashromážděný štěrk na rozdělovači dopravní pásy 24. Výkyvný pohyb zásobní nádoby 20 je ovládán kyvným · pohonem 21. Řídicí vedení 50 ke kyvnému pohonu 21 je vedeno přes přerušovací člen 48» jehož ovládací pohon je spojen se sledovacím členem 21. 52 přiaaeerým jíddnímu pohonu Ja pohonu 12 řetězového dopravníku 2· Sledovací členy 51. 52 jsou vytvořeny tak, že vysílají signál pouze tehdy, když se přeruší pohyb řetězového dopravníku 2 případně dopředný pohyb čističky £. Uvvčíč1í se tedy v činnost přerušovací člen 48 při příchodu signálu ze sledovacího členu 51. 22* uvede se kyvný pohon 2£ v činnost tak, že se zásobní nádoba 20 vykývne do polohy znázorněné na obr. 1 plnou čarou, takže veškerý štěrk, který je ještě v třídiči 13 a na řetězovém dopravníku 2, přichází výlučně do zásobníku 19.
Aby se usnaduHo sledování a nastavování k předběžnému určování požadovaného mš0sSví štěrku, může být nastavovací člen 49 přídavně spojen se sledovacími členy 21. 52 a případně se zdvihacím pohonem 53 kombinovaného zdvihacího a vyrovnávacího ússroji 54 (obr. 1). Nastavovací člen 49 může být vytvořen také tak, že podle změny rychlossi pohybu čistččky i a případně řetězového dopravníku 2, zjištěné sledovacími členy 51. 52. se úměrně zmenší nebo zvětší шlš0sSví štěrku přiváděného na pásový dopravník 23 vraceného štěrku.
V rámci vynálezu je samozřejmě možné přiřadit každému rozitlovaeímu dopravnímu pásu 24 , umístěnému nad kolejnicí £, vlastní zásobní nádobu 2C případně vlastní vyprazdňovací otvor.' V takovém případě může být řídící a ^hOtcIší zařízení 40 rozšířeno tak, že pro každý rozdělovači dopravní pás 24 a tedy pro každý měěič 25 mnžžsví štěrku přiaazený rozdělov^címu dopravnímu pásu 24 je upraven vlastní řídicí, regulační, přerušovací a nastavovací člen £6, 47. 48. £2· 7 tomto případě je rovněž možné řídit odděleně obě regulační a vodicí zařízení 32» přiaazená oběma podélným postranním stěnám 34 třídiče 13 Odčlení nastavovacích a regulačních členů obou rozdělovačích dopravních pásů 24. z nichž každý je uložen nad jednou kolejnicí £, umooňuje předběžně naasBavt různé požadované mnšřsSví štěrku, takže v kolejových obloucích se může přivádět pod vnější převýšenou kolejnicí větší množsi^Jí Štěrku, řízené pomocí řídicího a kontrolního · zařízení 40.
Funkce řídícího a kontrolního zařízení 40 spojeného se strojní čistččkou £ podle vynálezu probíhá takto: Pomocí řetězového dopravníku 2 se štěrk 8, který se má vyyčssit, těží a přivádí se do třídiče ££. Po oddělení odpadu od použžtelného štěrku spadává vyčištěný štěrk £ z výpuutí 18 ne šásíediUící regulační a vodicí zařízení 44 a tam se podle potřeby rozděluje. Část vyčištěného štěrku 8 přichází přes rozdělovači.dopravní pásy 24 na pláň a tedy znovu do kolejového lože a urovnává se vyrovnávacím a zhutn^vac^ zařízením 27. takže pod kontrolou sledovacího členu .29. přičemž rám £ čističky £ slouží jako vztažná rovina, lze vytvořit štěrkovou vrstvu požadované tlouštíky .s. Může to probíhat například tak, že podle schemaaického naznačení se hodnoty naměřené sledovacími členy .29. 30 přivádějí do řídicího a kontrolního zařízení £0, a podle íjUšěšnéhř rozdílu se pomocí výškového stavěcího pohonu 28 nastaví vyrovnávací a zahutňovací zařízení 27 do potřebné polohy odppříídaící požadované hodnotě. Zbytek íyCišěěného štěrku 8, který nepojde do Výkopu, se může nasypat do prostoru mezi pražce 6. nebo do zásobníku 1 9. Mááii se vytvooít takový průřez štěrkového lože, aby umožni bezprostředně po průjezdu čištiCky £ oáslčdiUící pcouití stroje na rekonstrukci koleje, může se přebytečný štěrk pomocí regulačního a vodícího zařízení 32 .odvádět za hlavy 38 pražců £, takže horní plocha štěrkového lože je rovinná.
Řízení regulačního a vodícího zařízení ' 32 může přitom probíhat rovněž pomocí řídicího l a kontrolního zařízení £0. Podle požadovaného mooství štěrku, nastaveného nastavovacím * členem £2, te může v závislosti na skutečném mnc>oství štěrku, zjištnném měřičem 25. přivádět řídicí signál z regulačního členu 47 do řídicího členu £6. který podle ctybějícího nebo nadbytečného mn^sv! vyčištěného štěrku pod koncem rozdělovacího dopravního pásu 2£. zí^ěnného regulačním členem £7. způsobí odvod většího nebo menšího mmoasví štěrku se sítové plochy 15 za hlavy pražců 6_.
Stejrým způsobem probíhá řízení, když se přebytečný štěrk odvádí se sítových plocn 14. 15. 16 pomocí rozváděčích klapek 36 na skluzy položené na sítové plochy ££. Ji, 16. kterými se pak štěrk vede na příčný pásový dopravník 33. Přitom může řízení probíhat - také tak, že při konstantní rychlosti- a nepravidelném m^nožst^Jí štěrku se přebytečný štěrk odvádí pomocí regulačního a vodícího zařízení 31» 32 za hlavy 38 pražců 6, zatímco štěrk přebbvaaící v důsledku poklesu dopravní rychlossi řetězového dopravníku 2 případně rychlosti pohybu čističky 1 se zachycuje přestavěním zásobní nádoby 20 v zásobníku 19. . Při následujícím zvětšení těchto rychlossi se pak tento přídavný štěrk použije k vytvoření konstantní výšky — štěrkové vrstvy.
Když zůstane řetězový dopravník 2 stát v důsledku překážky ve štěrkovém loži, vyšle sledovací člen £2 signál do přerušovacího členu £8. - Vybuzením přerušovacího členu £8 se pomocí kyvného pohonu 21 - vykývne zásobní nádoba 20 do polohy znásorněné na obr. 1 plnou čarou, takže veškerý vyčištěný štěrk z výpuusí J8 třídiče 13 spadává výlučně do zásobní nádoby 20. 4
Když se čistička J začne znovu pohybovat dopředu a řetězový dopravník 2 začne snovu fungovat, musí být okanžitě k dispooicl vyčištěný štěrk, aby bylo možno tvořit plynule vrstvu štěrku o tloušťce 4. Sledoyací členy 52 přestanou vyssiat výstupní signály a tím skončí působení přerušovacího členu £8. Poněvadž mmřič 25 шюCiSví štěrku zjistí dh^t^bj^cí mn^sv! cpIΌC± požadovanému žioožsví nastavenému nastavovacím členem £2, může řídicí signál z výstupu regulačního členu £7 bez ohbíží přerušovacím členem £8 a způsobí vykývnuuí zásobní nádoby 20 do vyprazdňovací polohy. Řízení může probíhat přímo úměrně s chybě ícím mюCžtaíi štěrku zjššěný^m regulačním členem 41- Štěrk ze zásobní nádoby 20 spadává přímo na rozdělovači dopravní pásy 2£ a je jimi unášen na pláň, kde se vyrovnává pomooí vyrovnávacího a zhutňovaeího zařízení 27. *
Přivádění vyčištěného štěrku ze zásobníku 19 na oba rozdělovači dopravní pásy 2£ múze pokračovat tak dlouho, až štěrk nově vytěžený řetězovém dopravníkem 2 projde třídičem 13 a jeho výpustěmi 18. Jakmile k tomu dojde, registruje mmřič 25 množsví štěrku zvýšení dopravovaného ^n^sví štěrku a 'regulační člen £7 zmenší přívod nashromážděného štěrku ze zásobní nádoby 20 nebo jej případně úplně přeruší, když třídič 13 dodává dostatečné inoCiSví štěrku. Další regulace štěrku přicházejícíno z třídiče 13 pak probíhá výlučně pomoc:í - regulačního a vodicí ho zařízení 31. 32«
Zapojení řídicího a kontrolního zařízení £0 podle obr. £ může být vytvořeno také tak, že například při příliš malém mlnCiSví štěrku u měřiče 25 se přídavně k vyčiSěnnéiž štěrku, vycházejícímu z výpuusí J8. přivádí vyčištěný štěrk ze zásobní nádoby 20. Kromě toho lze požadovanou a skutečnou hodnotu ^n^sví štěrku, zjššCovвncž mměřči - 25. a rozdíl meei skutečnou a požadovanou hodnotou, zjšštovfiný regulačním členem £7. indikovat vizuálně na indikačních přístrojích 55. Když se tloušťka £ štěrkové vrstvy sleduje po obou stranách koleje pomocí sledovacích členů 29. JO, lze potřebné шюCiSví štěrku na obou stranách koleje ^čovat a sledovat vzájemně odděleně a nezávvsle· V důsledku - toho lze potřebu štěrku na pláni s různým sklonem a pod různě převýšenými - kolejemi vyrovnávat pomocí regulačního a vodícího zařízení 32 a zásobníku 19. Požadovaná ^n^sví štěrku lze také nastavovat nastavovacím členem £g v zá^i.slo^s^tL ne poloze koleje před a po vyčištění štěrkového lože, takže spotřeba štěrku se dá určit přímo ve vztahu k poloze koleje.
‘ Takové vytvoření řídicího a kontrolního zařízení 40 přináší - při použití strojní čističky 1 podle vynálezu tu velkou výhodu, ie pomocí jednoducháno vyrovnávacího a zhutňovacího zařízení 27 lze zejisSit správnou polohu kolejnic 2 a dodirieit tlouštku a štěrkové vrstvy, i když se obě hodnoty často mění.
V rámci vynálezu je rovněž možné řídit kyvný pohon 21 a případně přestavovací pohony 37 nebo příčný pásový dopravník 33 prostřednictvím ručně ovládaných ovládacích členů £6 podle požadovaného a skutečného mooiSví štěrku, které índikijí indikační přístroje 55. I při takové částečně automatické regilaci, kdy jednoolivě pohony řídí obsluha, je tedy možné přesně oatSaait podle skutečné potřeby mnoisví štěrku, které se má přivádět na pláň. Poněvadž skutečná a požadovaná mnoisví štěrku jsou indikována obsluhující osobě přímo kvaaOitttivně, má obsluha i · při ručním ovládání pomocí ovládacích členů 56 značně usnadněnou práci, protože odpadá odhadování potřebného chybějícího nebo přebytečného mnoisví štěrku, které se až dosud provádělo zcela podle zkuŠennosi pracovníka.
Podle vynálezu je dále možno místo výkyvné zásobní nádoby 20 pou!ít nádoby namoHlovaného pevně ne rámu 2. Výstupy řídicího a kontrolního zařízení 40. zejména řídicího členu 46. regulačního členu 47_ a přerušovacího členu 48, jsou pek spojeny bud s pohonem uzavírateliých klapek ve vypouStěcích žlabech zásobníku 19 k přivádění nashromážděného ětěrku na rozdělovači dopravní pásy 24 nebo s dopravními ústrojími pro štěrk, která jsou uložena uvnitř zásobní nádoby 20 a slouží k odvádění vyčišěéného štěrku ze zásobní nádoby 20 na pásový dopravník 23. Takové dopravní ússrooí uvnňxř zásobní nádoby může být vytvořeno k dopravě vyčištěného štěrku v podélném směru stroje jako dopravní řetěz, který sestává z jednooiivých kloubově spojených článků Při poouiií zásobníku 42, upevněného nehybně na rámu 2 je dále účelné, . kdyi je k vedení štěrku přicházejícího od výpuusí. 18 ’do zásobníku 19 a na pásový dopravník 23 upraveno regulační a vodicí zařízení, jehož poloha je mmnótelná podle zjišj0néhu rozdílu mezi skutečnou a požadovanou hodnotou mnnoisví štěrku. Při přerušení dopředného pohybu čističky 1 se pak toto regulační a vodicí zařízení přestaví tak, · aby veškerý vyčištěný štěrk vycházzjící z výpuusí 18 spadával do zásobníku 12·

Claims (9)

1. Strojní čistička štěrkového loie s ústrojími uloženými na rámu k těžení, čištění uskladňování a novému zavádění maatriálu štěrkového lože, s dopravníky a regulačními a vodícími ústrojími pro zpracovávaný štěrk, a s pohony, zejména hydraulickými pohony pro tato ússrojí a případně s ústrojími ke zdvihání kooeeí, k urovnávání štěrku a jeho zh^utňuv1ání, vyznačená tím, že zásobník (19) štěrku, zejména zásobní nádoba (26), je spojen s řídicím a kontrolním zařízením (40) pohonů (7, 12, 21, 28, 37, 43) pro regulaci mnoisví vyčišjёnéhu štěrku vedeného na pláň.
2. Strojní čistička podle bodu 1, vyznačená tím, že jízdní pohon (7), pohon (12) řetězového dopravníku (9) a s výhodou alespoň jeden měěič (25) mnoisví vyčišěěného štěrku vraceného na pláň, umístěný u pásového dopravníku (23) vraceného štěrku, je spojen s indikačními přístroji (55), a kyvný pohon (21) zásobní nádoby (20) a případně pohon (3'7, 43) příčného pásového dopravníku (33), rozváděčích klapek (36) a pásového dopravníku (23) je spojen k regulaci těchto mnnoisví štěrku s řídicími a případně regulačními členy (46, 47, 48, 49, 56) řídicího a kontrolního zařízení (40).
3. Strojní čistička podle bodů 1 nebo 2, vyznačená tím, že zásobní nádoba (20) je uložena výkyvné kolem kyvné osy (22) a spojena s kyvným pohonem (21) vytvořejým výhodně jako přímočarý hydromooor, přččemž zásobní nádoba · (20) je výkyvná mezi plnicí polohou, zmenšuje! případně přerušující přívod štěrku na pásový dopravník (23), vyprazdňovací polohou k vysypání uskladněného štěrku na pásový · dopravník (23) a klddovou polohou, uvooňuuící průchod štěrku meei třídUem (13) a pásovým dopravníkem (23).
3963
4. Strojní čistička podle . bodů 1 až 3, vyznačená tím, že třídič (13) Stěrku je opatřen rozváděcími skluzy (35) k odvodu Štěrku za hlavy (38) pražců (6), které jsou upraveny v podélných postranních stěnách (34) a přiřazeny jedné sítové ploše (14, 15, 16) a těmto rozváděcím skluzům (35) jsou přiřazeny stavitelné rozváděči klapky (36) uložené ne sítových plochách (14, 15, 16).
5· Strojní čistička podle jednoho z bodů 1 'až 4, vyznačená tím, že třídič (13) štěrku je . opatřen skluzy k uložení na jednu ze sítových ploch (14, 15, 16) a alespoň jedním příčiým pásovým dopravníkem (33) umístěným za těmito skluzy.
6. Strojní čistička podle jednoho z bodů 1 až 5, vyznačená tím, ze k řídicím a kontrolním zařízením (40) je přiřazen sledovací člen (51, 52) dopravní rychlosti řetězového doprav- níku (9) a/nebo jízdní rychlossi stroje, přičemž zásobní nádoba (20) je výstupním signálem sledovacích členů (51, 52) udávajícím přerušení dopravního, -nebo jízdního pohybu a ovládajícím kyvný pohon (21) zásooníku (19), řidieenná do polohy pro výlučné vedení vyčiěěěného štěrku do zásobní nádoby (20), zatímco na začátku dopravního nebo jízdního pohybu je kyvný pohon (21) řidieeUý prostřednictvím řídicího- a kontrolního zařízení (40) tak, aby byl štěrk odváděn ze zásobní nádoby (20) ne pásový dopravník (23) v požadovaném množství sledovaném měřičem (25) mmnožsví štěrku.
7. Strojní čistička podle jednoho z bodů 1 až 6, vyznačená tím, že řídicí a kon^olní zařízení ('40) obsahuje regulační člen (47), ovládaný alespoň jedním měřicím členem (26) měřiče (25) množsví štěrku, umístěrým s výhodou na výstupním konci pásového dopravníku (23) a vytvořerým jako váha případně měěřcí přístroj tloušťky - štěrkové vrstvy, pro řízení kyvného pohonu (21) zásobní nádoby (20) a/nebo přestavovacích pohonů (37) rozváděčích klapek (36) úměrně k chybějícímu rainožsví štěrku.
8. Strojní čistččka podle jednoho z bodů 1 až 7, vyznačená tím, že řídicí a kontrolní zařízení (40) je opatřeno nastavovacím členem (49) k předvolbě požadovaného množní štěrku, potřebného pro žádaný průřez kolejového lože nebo pro žádanou tloušťku (s) štěrkového lože, který je s výhodou přestavitelný podle výstupních signálů kontrolních a sledovacích členů (29, 30, 51, 52), zjišťujících tloušťku štěrkové vrstvy (s) v oM-assi vyrovnávacího a íhutňDVjcíhD zařízení /27) přípataě pod spodní hranou praž(6) a/nebo polohu koleje v nezpracovaném případně zpracovaném koleoovém úseku a/nebo jízdní rychlost stroje (1) případně dopravní rychlost řetězového dopravníku (9).
9. Strtrojní čistččka podle jednoho z bodů 1 až 8, vyznačená tím, ze řídicí a kon^olní zařízení (40) obsahuje dva měřiče (25) množní štěrku, znichž každý je přiřazen jednomu rozdělovacímu dopravnímu pásu (24) pásového dopravníku (23), umístěnému nad kolejnicí (5) koleje a je spojen s regulačním členem ovládacím jednu ze dvou oddělených zásobních nádob (20) zásobníku (19), umístěných nad kolejnicemi (5) pro dopravu chybbjících mmnožsví štěrku ^l^ěS^ch řídcdm a kontrolním zařízením (40) přes měěřcí členy (26) mnossví štěrku.
CS792408A 1978-06-16 1979-04-09 Machine cleaner of the gravel field CS223963B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT441878A AT359113B (de) 1978-06-16 1978-06-16 Selbstfahrbare gleisbett-reinigungsmaschine

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS223963B2 true CS223963B2 (en) 1983-11-25

Family

ID=3563737

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS792408A CS223963B2 (en) 1978-06-16 1979-04-09 Machine cleaner of the gravel field

Country Status (11)

Country Link
US (1) US4267777A (cs)
AT (1) AT359113B (cs)
CA (1) CA1131501A (cs)
CH (1) CH639162A5 (cs)
CS (1) CS223963B2 (cs)
DD (1) DD150490A6 (cs)
DE (1) DE2909721A1 (cs)
FR (1) FR2428704A1 (cs)
GB (1) GB2023206B (cs)
PL (1) PL124220B1 (cs)
ZA (1) ZA791067B (cs)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT369805B (de) * 1979-11-23 1983-02-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare schotterbett-reinigungsmaschine mit planier- und verdichtvorrichtungen
AT368212B (de) * 1980-07-31 1982-09-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisbettungs-reinigungsmaschine mit mess-, registrier- und gegebenenfalls anzeigeeinrichtung
DE3223350C2 (de) * 1982-06-23 1986-08-07 Heinrich 4048 Grevenbroich Cöllen Fahrbare Gleisbearbeitungsmaschine
AT374521B (de) * 1982-08-17 1984-05-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Selbstfahrbare schotterbett-reinigungsmaschine mit einer vibrations-siebanlage
AT375982B (de) * 1982-12-29 1984-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare foerderanlage fuer schuettgut
AT378796B (de) * 1984-01-19 1985-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleis-schotterbett-reinigungsmaschine mit einer vorrichtung zum schotterwaschen
IT1187567B (it) * 1985-05-24 1987-12-23 Danieli Off Mecc Risanatrice per gallerie
DE4244958C2 (de) * 1992-01-11 2001-02-01 Wiebe Hermann Grundstueck Maschine zum Einbau von Sand oder Schotter zwischen Unterbau und Gleis eines Bahnkörpers
AT398993B (de) * 1992-03-16 1995-02-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Transportwagen mit einem auf schienenfahrwerken abgestützten wagenrahmen
AT398096B (de) * 1992-04-29 1994-09-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Anlage zur kontinuierlichen sanierung einer schotterbettung eines gleises
RU2086723C1 (ru) * 1993-06-16 1997-08-10 Франц Плассер Банбаумашинен-Индустригезельшафт Мбх Способ восстановления балластного слоя железнодорожного пути и устройство для его осуществления
USRE35788E (en) * 1994-06-13 1998-05-12 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H Method of and arrangement for rehabilitating a ballast bed of a track
DE19547511A1 (de) * 1995-12-19 1997-06-26 Weiss Gmbh & Co Leonhard Verfahren und Einrichtung zur Aufbereitung des Unterbaus eines Eisenbahngleises
US6394696B1 (en) * 1996-09-09 2002-05-28 Road Badger Inc. Method of resurfacing a road
US6244782B1 (en) * 1998-03-20 2001-06-12 Bitelli Spa Finishing machine with a weighing device for the asphalt
US6398454B1 (en) * 2000-01-24 2002-06-04 Romolo Bitelli Vibratory finishing machine for road asphalting
AU2007335261A1 (en) * 2006-12-21 2008-06-26 J.D. Rail Machines Australia Pty Ltd Rail ballast servicing vehicle
DE102011111026A1 (de) * 2011-08-19 2013-02-21 K&K Maschinenentwicklungs GmbH & Co. KG Eisenbahnarbeitsfahrzeug
CA2836392C (en) 2011-05-16 2020-04-21 K & K Maschinenentwicklungs Gmbh & Co. Kg Railway work vehicle
BR112013029455B1 (pt) 2011-05-16 2020-12-15 K & K Maschinenentwicklungs Gmbh & Co. Kg Método de transporte ferroviário
AT515413B1 (de) * 2014-03-25 2015-09-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren zur Sanierung einer Schotterbettung eines Gleises
US9520742B2 (en) 2014-07-03 2016-12-13 Hubbell Incorporated Monitoring system and method
CN107304538A (zh) * 2016-04-22 2017-10-31 中国铁建高新装备股份有限公司 一种清筛机用过碴暂存系统及其作业方法
AT519194B1 (de) * 2016-10-04 2019-05-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Maschine und Verfahren zur Reinigung von Schotter eines Gleises
US11408131B2 (en) * 2019-04-25 2022-08-09 Herzog Railroad Services, Inc. Track-lifting and ballast-spreading apparatus

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1526948A (fr) * 1966-12-16 1968-05-31 Perfectionnement aux machines de réfection des voies ferrées dites dégarnisseuses
AT317965B (de) * 1969-12-18 1974-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum Aufnehmen, Reinigen und Wiedereinbringen des Bettungsschotters von Eisenbahngleisen
AT316617B (de) * 1969-12-18 1974-07-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Maschine zum Aufnehmen, Reinigen und Wiedereinbringen des Bettungsschotters von Eisenbahngleisen
US3725921A (en) * 1970-11-04 1973-04-03 Bendix Corp Traffic responsive speed control system
CH562918A5 (cs) * 1973-01-19 1975-06-13 Matisa Materiel Ind Sa
DE2550391C2 (de) * 1975-11-10 1984-08-02 Fa. Max Knape, 8011 Kirchheim Verfahren zum Entnehmen von Bettungsmaterial aus Schotterbettungen
FR2394844A1 (fr) * 1977-06-14 1979-01-12 Boyer Jean Jacques Perfectionnement au pilotage automatique des machines de refection des voies ferrees

Also Published As

Publication number Publication date
AT359113B (de) 1980-10-27
PL215208A1 (cs) 1980-03-10
FR2428704A1 (fr) 1980-01-11
GB2023206A (en) 1979-12-28
GB2023206B (en) 1982-08-11
DE2909721A1 (de) 1979-12-20
PL124220B1 (en) 1983-01-31
DD150490A6 (de) 1981-09-02
FR2428704B1 (cs) 1984-12-28
CA1131501A (en) 1982-09-14
ZA791067B (en) 1980-03-26
ATA441878A (de) 1980-03-15
CH639162A5 (de) 1983-10-31
US4267777A (en) 1981-05-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS223963B2 (en) Machine cleaner of the gravel field
CA1287263C (en) Mobile track renewal machines
CS266309B2 (en) Mobile balast screening machine
SU1512492A3 (ru) Передвижна щебнеочистительна машина
SK89287A3 (en) Leveling tamping and incidentally flushing machine
US4770104A (en) Mobile installation for cleaning ballast and subsequently tamping a corrected track
JP2592819B2 (ja) 軌道の砂利床の清掃機械
US4285598A (en) Concrete mixing apparatus
CA1109736A (en) Mobile ballast cleaning machine
CZ59493A3 (en) Maintenance mechanized machine
NL8200039A (nl) Mobiel werktuig voor het opnemen, reinigen en weer aanbrengen van ballast van spoorwegen.
CN1030726C (zh) 分配与整平道碴用的机械
CZ279089B6 (en) Device for continuous maintenance of a track ballast bed
US5511485A (en) Method and apparatus for stabilizing a subgrade with additives added through the scarifier
CZ121498A3 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
CS266557B2 (en) Mobile balast screening machine
EP0685595B1 (en) Stone metering system for railroad track maintenance vehicle
CS207692B2 (en) Mobile gravel bed cleaner
PL201968B1 (pl) Maszyna do renowacji toru
CS219869B2 (en) Travelling machine for the track construction mainly the scraper bed cleaner
US4566822A (en) Construction machine
CZ20002658A3 (cs) Stroj pro stavbu koleje pro zaštěrkování koleje
EP0561022A1 (en) Procedure and device for supplying material
CS266502B1 (cs) Samohybná čistička štěrkového lože