CS221510B2 - Method of making the anorganic salts of trimethylamonium derivatives of the polyenmarolide - Google Patents

Method of making the anorganic salts of trimethylamonium derivatives of the polyenmarolide Download PDF

Info

Publication number
CS221510B2
CS221510B2 CS795056A CS505679A CS221510B2 CS 221510 B2 CS221510 B2 CS 221510B2 CS 795056 A CS795056 A CS 795056A CS 505679 A CS505679 A CS 505679A CS 221510 B2 CS221510 B2 CS 221510B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
derivatives
inorganic salts
dms
polyenmacrolide
sulphate
Prior art date
Application number
CS795056A
Other languages
English (en)
Inventor
Leonard Falkowski
Original Assignee
Stefanska Barbara
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Stefanska Barbara filed Critical Stefanska Barbara
Publication of CS221510B2 publication Critical patent/CS221510B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07HSUGARS; DERIVATIVES THEREOF; NUCLEOSIDES; NUCLEOTIDES; NUCLEIC ACIDS
    • C07H17/00Compounds containing heterocyclic radicals directly attached to hetero atoms of saccharide radicals
    • C07H17/04Heterocyclic radicals containing only oxygen as ring hetero atoms
    • C07H17/08Hetero rings containing eight or more ring members, e.g. erythromycins
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P31/00Antiinfectives, i.e. antibiotics, antiseptics, chemotherapeutics
    • A61P31/04Antibacterial agents

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Oncology (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Communicable Diseases (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu výroby anorganických solí trimethylamoniových derivátů polyenmakrolidů, zejména anorganických solí esterů těchto derivátů, obecného vzorce I +
R — N (CH3)3 cooch3 χ(I) v němž
R znamená zbytek, který spolu s karboxya aminoskupinou tvoří polyenmakrolid vybraný ze skupiny zahrnující nystatin, polyfungin, amfotericin B, kandicldin, pimarlcin, levorin, rimocidin a aureofacin a
X- znamená anion anorganické soli, jako je methylsulfát, sulfát, chlorid a fosfát.
Polyenmákrolidová antibiotika se běžně používají k léčení houbovitých onemocnění člověka a zvířat a při prevenci nebo vyloučení zamoření různých materiálů houbami.
Rada derivátů polyenmakrolidů má některé vhodnější vlastnosti než původní anti2 biotika, která již byla známá. Známý je komplex amfotericinu В s natriumdeoxycholátem, N-acylové deriváty polyenmakrolidů (americký.patent č. 3 244 570 z roku 1966), hydrochloridy methylesterů polyenmakrolidů [Mechliňskl W., Schaffner С. P.; J. Antibiot. 25, 256 (1964)], produkt kondenzace formaldehydu s kandidinem (France Per., Rhone-Poulenc 41 272) nebo produkty reakce polyenmakrolidů s polysacharididy oxidovanými jodistanem (belgický patent číslo 620 619) a N-glykosylové deriváty polyenmakrolidů (belgický patent číslo 787 531). Avšak shora popsané deriváty mají některé jiné nežádoucí vlastnosti, jako N-acylpolyenmakrolidy vykazují významně nižší protihoubový účinek a soli methylesterů těchto antibiotik jsou příliš nestálé.
Nedávno byla také podána zpráva o N,N,N-trimethylových derivátech amfotericinu B, nystatinu a mykoheptinu (německý zveřejňovací spis č. 2 706 156). Nicméně nebyla prokázána jejich struktura. Chráněné látky nejsou rozpustné ve vodě, což způsobuje, že není možné jejich přímé použití v roztocích.
Uvedené nedostatky jsou z převážné části odstraněny u anorganických solí trimethylamoniových derivátů vyráběných způsobem podle tohoto vynálezu.
Podstata podle vynálezu je v tom, že se na polyenmakrolid rozpuštěný v organickém rozpouštědle působí při teplotě místnosti a za nepřetržitého míchání dimethylsulfátem v přítomnosti hydrogenuhličitanu sodného, reakční směs se ponechá stát к dokončení reakce, načež se přidáním ethyletheru vysráží surový produkt, který se rozpustí v butanolu, promyje vodou a zahustí za sníženého tlaku a konečný produkt shora uvedeného obecného vzorce I, to jest methylsulfát trimethylamoniového derivátu polyenmakrolidu, se vysráží ethyletherem a popřípadě převede na jinou anorganickou sůl.
Jako organického rozpouštědla se při způsobu podle tohoto vynálezu používá s výhodou dimethylacetamidu, dimethylformamidu, dimethylsulfoxldu a alifatických alkoholů s 1 až 3 atomy uhlíku v řetězci nebo jejich směsí.
Bylo prokázáno, že podmínky alkylace používané podle vynálezu jsou dostatečně mírné, aby se zabránilo degradaci antibiotik. Zpracování polyenmakrolidu s dimethylsulfátem za podmínek známých z literatury by způsobilo otevření makrolidového kruhu, eliminaci cukrové části a degradaci polyenchromoforu, výsledkem čehož by byla ztráta biologického účinku.
Antimikrobiální a hemolytické účinky in vitro, stanovené u DMS polyenmakrolidů a výchozích antibiotik pro porovnání, jsou uvedeny v tabulce 1.
Struktura získaných derivátů byla doložena pomocí spektroskopických metod. Příkladem je postup použitý pro identifikaci kandlcldinového derivátu, dále označovaného jako DMS kandicin, získaného po zpracování antibiotika s dimethylsulfátem za navržených podmínek alkylace. Samotnou kyselou hydrdlýzou kandicidinu se dostane cukrová část mycosamin, zatímco DMS kandicidíri poskytuje Ν,Ν,Ν-trimethylmycosamin. Struktura této látky vyplývá z desorpčníhó hmotového spektra (základní ionty a současně molekulární ionty při m/e 206), stejně jako z protonového magnetického resonančního spektra (signál při δ = 3,81, charakteristický pro metylové skupiny připojené к atomu dusíku o intenzitě třikrát vyšší než signál při δ = 1,68, který je charakteristický pró protony C-6 methylové skupiny aminocukru).
Přítomnost ester-vazby v molekule derivátu se projeví silným absorpčním pásem při λ — 1730 cm-1 v infračerveném spektru a shodnou absorpcí při λ = 1590 cm-1, charakteristickou pro výchozí antibiotikum. Elektronová absorpce kandicidinu a jeho DMS derivátu se slabě odlišuje v intenzitě absorpčního maxima, zatím co jejich Umístění a oscilační struktura spektra jsou identické. To dokládá, že struktura polyenchromoforu zůstává při alkylačním postupu nezměněna. NMR spektrům per-O-trímethylsilyl-DMS-kandlcinu vykazuje pásy při δ = = 3,65 a 3,03, které jsou charakteristické pro methoxylové a N-methylové protony.
Zpracováním alkalického vodného roztoku kandicidinu se uvolňuje p-aminoacetofénon, přičemž DMS-kandlcidin, Ν-dlmethyl-, N-methyl a nesubstituovaný p-aminoacetofenon jsou v molárním poměru 3:5:2.
Výhodné deriváty podle vynálezu jsou výborně rozpustné ve vodě a také mají vysoký protihoubovitý účinek a zlepšenou selektivní toxicitu, jaká je porovnatelná s přírodními antibiotiky.
Anorganické soli trimethylamoniových derivátů polyenmakrolidů a zvláště methylestery anorganických solí trimethylamoniových derivátů těchto antibiotik a způsob jejich výroby jsou popsány v příkladech uvedených níže.
Přikladl g polyfunginu (E = 800 při 304 nm) se rozpustí v 10 ml dlmethylformamidu a 10 ml methanolu a po částech přidají 2 g hydrogenuhličitanu sodného a 1 ml dimethylsulfátu a reakční směs se míchá 10 hodin pří teplotě 25 °C. Nerozpuštěný hydrogenuhličitan sodný se odstředí, methanol odpaří za sníženého tlaku a derivát se vysráží ethyletherem. Produkt se rozpustí v 50 ml vody nasycené butanolem, butanolová vrstva dvakrát promyje 20 ml vody a odpaří za sníženého tlaku na objem 15 ml, vysráží ethyletherem a potom dvakrát promyje ethyletherem a hexanem. Ve výtěžku 1,6 g se dostane sůl methylesteru Ν,Ν,Ν-trimethylpolyfunginu, jehož E J *m činí 700 při 304 nm. Dosažený výtěžek představuje 80 % teorie.
Příklad 2 ' ' g nystatinu (E|^ = 860 při 304 nm) se rozpustí v 50 ml methanolu, přidají se 2 g hydrogenuhličitanu sodného a po částech přikape 2 ml dimethylsulfátu. Reakční směs se míchá 4 hodiny při teplotě 25 °C a dále zpracuje jako je popsáno v příkladě
1. Sůl methylesteru Ν,Ν,Ν-trimethylnystatinu se získá ve výtěžku 1,3 g (75 % teorie). Produkt má E]* = 760 při 304 nm.
Příklad 3 g amfotericinu В (E = 1420 při 383 nm) se rozpustí ve 20 ml směsi dimethylformamidu a methanolu v poměru 10 : 1, přidá 1 g hyrogenuhličitanu sodného a přikape 1 ml dimethylsulfátu: Reakční směs se míchá při 20 °C 24 hodiny a potom zpracuje jak je popsáno v příkladě 1. Získá se 0,9 gramu soli methylesteru Ν,Ν,Ν-trimethylamfotericinu B, což představuje 90 teoretického výtěžku. Produkt má E = 900 při 382 nm. Získaná látka se čistí protiproudým promýváním systémem rozpouštědel tvořeným chloroformem, methanolem a vodou v poměru 2:2:1. Získá se 0,3 g soli methylesteru Ν,Ν,Ν-trimethylamfotericinu, jehož E | činí 1400 při 382 nm.
Příklad 4 lg kandidinu (E = 820 při 383 nm) se rozpustí ve 20 ml směsi dimethylformamidu a methanolu v poměru 10 : 1, přidá se 1 g hydrogenuhličitanu sodného a přikape 1 ml dimethylsulíátu. Reakční směs se míchá 15 hodin při teplotě 20 °C a potom zpracuje jako v příkladě 1. Získá se 0,5 g soli methylesteru Ν,Ν,Ν-trimethylkandidinu, co představuje 80% teoretický výtěžek. Látka má Е/“ =550 při 382 nm. Produkt se čislem r tí sloupcovou chromatografií na silikagelu zpočátku nasyceném vodou, pomocí systému rozpouštědel tvořeného chloroformem, methanolem a vodou v poměru 20 : 10 : 1. Derivátu kandidinu se získají 0,2 g, přičemž E J / = 850 při 378 nm.
Příklad 5 g trychomycinu (E{/ = 450 při 378 nm) se rozpustí ve 20 ml směsi dimethylformamidu a methanolu v poměru 10 : 1, přidá se 1 g hydrogenuhličitanu sodného a přikape 1 ml dimethylsulíátu. Reakční směs se míchá 15 hodin při teplotě 20 °C a potom zpracuje jako v příkladě 1. Získá se 0,6 g DMS-trychomycinu, který má = 560 při 378 nm.
Příklad 6 g pimaricinu (E = 960 při 304 nm) se rozpustí ve 20 ml methanolu, přidá 1 g hydrogenuhličitanu sodného a přikape 1 ml dimethylsulfátu. Reakční směs se míchá 15 hodin při teplotě 25 °C a potom zpracuje jako je popsáno v příkladě 1. Získá se 0,85 gramu soli methylesteru Ν,Ν,Ν-trimethylpimaricinu, co představuje 80% teoretický výtěžek. Látka má E|/ = 700 při 304 nm.
Příklad 7 g levorinu (E,1/ = 800 při 378 nm) se rozpustí ve 30 ml směsi dimethylformamidu a methanolu v poměru 10 : 1, přidá 1 g hydrogenuhličitanu sodného a přikape 1 ml dimethylsulfátu. Reakční směs se míchá při 20 °C 15 hodin a dále zpracuje, jak je popsáno v příkladě 1. Získá se 0,7 g DMS-levorinu, co představuje 70% teoretický výtěžek. Látka má E} / = 600 při 304 nm.
Příklad 8 se rozpustí ve 20 ml směsi dimethylformamidu a methanolu v poměru 10 : 1, přidá se 1 g hydrogenuhličitanu sodného a přikape 1 ml dimethylsulfátu. Reakční směs se míchá 15 hodin při teplotě 20 °C a potom zpracuje jeko v příkladě 1. Získá se 0,8 g soli methylesteru Ν,Ν,Ν-trimethylrimocidinu, co představuje 80% teoretický výtěžek. Látka má E1// — 560 při 304 nm.
Příklad 9
0,1 g perimycinu (E)^ = 650 při 380 nm) se rozpustí ve 2 ml směsi dimethylacetamidu a methanolu v poměru 10 : 1, přidá 0,1 g hydrogenuhličitanu sodného a přikape 0,1 ml dimethylsulfátu. Reakční směs se míchá 10 hodin při teplotě 20 °C a dále zpracuje jak je popsáno v příkladě 1. Získá se 0,05 g DMS-pyrimicinu, což představuje 50% teoretický výtěžek. Látka má = = 600 při 380 nm.
Příklad 10 g aureofacinu (E= 800 při 379 nm) se rozpustí ve směsi dimethylformamidu a methanolu v poměru 10 : 1, přidá 1 g hydrogenuhličitanu sodného a přikape 1 ml dimethylsulfátu. Reakční směs se míchá při 20 °C 20 hodin a dále zpracuje, jako je popsáno v příkladě 1. Získá se 0,7 g DMS-aureofacinu, což představuje 65% teoretický výtěžek. Látka má E J = 760 při 378 nm.
Příklad 11
0,1 g kandicidinu (E J”/ = 400 při 378 nm) se rozpustí v 5 ml směsi dimethylformamidu a methanolu v poměru 10 : 1, přidá 0,1 g hydrogenuhličitanu sodného a přikape 0,1 ml dimethylsulfátu. Reakční směs se míchá 15 hodin při 20 °C a dále zpracuje, jak je popsáno v příkladě 1. Získá se 0,04 g DMS-kandicidinu, což představuje 45 % teoretického výtěžku. Látka má E/ = 560 při 378 nm.
Příklad 12 g mykoheptinu (EJ^ = 700 při 383 nm) se rozpustí ve 20 ml směsi dimethylformamidu a methanolu v poměru 10 : 1, přidá se 1 g hydrogenuhličitanu sodného a přikape 1 ml dimethylsulfátu. Reakční směs se míchá 15 hodin při teplotě 20 °C a potom zpracuje jeko v příkladě 1. Získá se 0,5 g soli methylesteru Ν,Ν,Ν-trimethylmykoheptinu, což představuje 85 % teoretického výtěžku. Látka má = 680 při 380 nm.
g rimocidinu (EJ“^ = 600 při 304 nm)
Tabulka
Protihoubovité a hemolytícké účinky polyenmakrolidů a jejich DMS derivátů
Antibiotikum IC50 EH50
(μ g/ml) [μ g/ml)
pimaricin 1 100
DMS-pimaricin ' 1,7 400
polifungin 0,08 20
DMS-polifungin 0,15 120
nystatin 0,1 50
DMS-nystatin 0,25 100
rimocidin 1,5 30
DMS-rimocidín 2,5 50
amfotericin В 0,03 5
DMS-amfotericin В 0,08 5
mykoheptin 0,05 15
DMS-mykoheptin 0,2 65
kandidin 0,054 20
DMS-kandidin 0,15 70
kandicidin 0,005 2,5 ř
DMS-kandicidln 0,005 15
aureofacin 0,005 0,35
DMS-aureofacln 0,003 15 4
levorin 0,007 2,5
DMS-levorin 0,009 20
trychomycin 0,005 3
DMS-trychomycin 0,01 10
perimycin 0,002 5
DMS-perlmycin 0,003 12
Poznámky:
DMS znamená sůl Ν,Ν,Ν-trimethylesteru antibiotika nebo sůl N,N,N-trlmethyl-antibiotika.
ICso znamená koncentraci látky způsobující 50% potlačení růstu buněk Saccharomyces cerevisiae v kapalném výchozím pro středí, stanoveno spektrofotometrlcky při λ = 600 nm po 24 hodinách inkubace za teploty 28 °C.
EHso znamená koncentraci látky způsobující rozklad 50 % hemoglobinu, stanoveno spektrofotometricky při λ = 550 nm.

Claims (2)

1. Způsob výroby anorganických solí trimethylamoniových derivátů polyenmakrolidů, zejména anorganických solí esterů těchto derivátů, obecného vzorce I сооснь x(H v němž
R znamená zbytek, který spolu s karboxya aminoskupinou tvoří polyenmakrolid vybraný ze skupiny zahrnující nystatin, polyfungln, amfotericin B, kandicidin, pimaricin, levorin, rimocidin a aureofacin a
X- znamená anion anorganické soli, jako je methylsulfát, sulfát chlorid a fosfát,
Y.N A LEZU . . .
vyznačující se tím, že se na uvedený polyenmakrolid rozpuštěný v organickém rozpouštědle působí pří teplotě místnosti a za nepřetržitého míchání dimethylsulfátem v přítomnosti hydrogenuhličitanu sodného, reakční směs se ponechá stát к dokončení reakce, načež se přidáním ethyletheru vysráží surový produkt, který se rozpustí v butanolu, promyje vodou a zahustí za sníženého tlaku a konečný produkt shora uvedeného obecného1 vzorce I, to jest methylsulfát trimethylamoniového derivátu polyenmakroPdu, se vysráží ethyletherem a popřípadě převede na jinou anorganickou sůl.
2. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že se jako organického rozpouštědla používá dimethylacetamidu, dimethyiformamidu, dimethylsulfoxidu a alifatických alkoholů s 1 až 3 atomy uhlíku v řetězci nebo jejich směsí.
CS795056A 1978-07-19 1979-07-19 Method of making the anorganic salts of trimethylamonium derivatives of the polyenmarolide CS221510B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL1978208519A PL122884B1 (en) 1978-07-19 1978-07-19 Method of manufacture of quaternary trimethylammonium salts of inorganic derivatives of polyene macrolides

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS221510B2 true CS221510B2 (en) 1983-04-29

Family

ID=19990651

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS795056A CS221510B2 (en) 1978-07-19 1979-07-19 Method of making the anorganic salts of trimethylamonium derivatives of the polyenmarolide

Country Status (17)

Country Link
US (1) US4294958A (cs)
JP (1) JPS591718B2 (cs)
BE (1) BE877661A (cs)
BG (1) BG41658A3 (cs)
CH (1) CH647788A5 (cs)
CS (1) CS221510B2 (cs)
DE (1) DE2929058C2 (cs)
ES (1) ES482590A1 (cs)
FI (1) FI71747C (cs)
FR (1) FR2431508A1 (cs)
GB (1) GB2027698B (cs)
HU (1) HU179569B (cs)
IN (1) IN151199B (cs)
NL (1) NL177409C (cs)
PL (1) PL122884B1 (cs)
RO (1) RO76051A (cs)
YU (1) YU163179A (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4264765A (en) * 1980-02-20 1981-04-28 Abbott Laboratories Salts of erythromycin A esters
JPS6114311A (ja) * 1984-06-22 1986-01-22 マ−ケツテイング デイスプレイズ,インコ−ポレ−テツド 標識組立体
HU196822B (en) * 1984-07-03 1989-01-30 Chinoin Gyogyszer Es Vegyeszet Process for producing primicin salts
EP0351173A3 (en) * 1988-07-14 1991-06-05 Osaka Prefecture Substance having anti-retrovirus activity
JPH0372918U (cs) * 1989-11-21 1991-07-23
US5607691A (en) * 1992-06-12 1997-03-04 Affymax Technologies N.V. Compositions and methods for enhanced drug delivery
JP2003519662A (ja) 2000-01-14 2003-06-24 イントラバイオティクス ファーマシューティカルズ,インコーポレイテッド ポリエン・マクロライド誘導体並びにその製法及び使用
GB0712881D0 (en) * 2007-07-03 2007-08-15 Biosergen As Compounds
WO2013132014A1 (en) 2012-03-09 2013-09-12 Blirt S.A. Semisynthetic derivatives of nystatin a1
RU2014152459A (ru) * 2012-06-15 2016-08-10 Блирт С.А. N-замещенные производные второго поколения противогрибкового антибиотика амфотерицина в и способы их получения и применения

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4035568A (en) * 1971-06-07 1977-07-12 Rutgers Research And Educational Foundation Derivatives of polyene macrolide antibiotics
US4041232A (en) * 1976-02-23 1977-08-09 E. R. Squibb & Sons, Inc. Amphotericin B methyl ester salts
DE2706156C3 (de) * 1977-02-14 1981-08-20 Vsesojuznyj naučno-issledovatel'skij technologičeskij institut antibiotikov i fermentov medicinskogo naznačenija, Leningrad N,N,N-Trimethylderivate amphoterer, antimykotischer Polyenantibiotika und Verfahren zu deren Herstellung
US4144328A (en) * 1977-02-28 1979-03-13 Vainshtein Viktor A N,N,N-Trimethyl derivatives of polyene amphoteric antibiotics, process of producing same and pharmaceutical composition
JPS558518A (en) * 1978-07-01 1980-01-22 Daikin Ind Ltd Heat pump type air conditioner

Also Published As

Publication number Publication date
PL122884B1 (en) 1982-08-31
BE877661A (fr) 1979-11-05
FR2431508A1 (fr) 1980-02-15
JPS591718B2 (ja) 1984-01-13
NL177409B (nl) 1985-04-16
NL177409C (nl) 1985-09-16
PL208519A1 (cs) 1980-05-05
FI792252A (fi) 1980-01-20
JPS5517388A (en) 1980-02-06
FI71747B (fi) 1986-10-31
YU163179A (en) 1983-04-30
HU179569B (en) 1982-11-29
DE2929058A1 (de) 1980-01-31
CH647788A5 (de) 1985-02-15
RO76051A (ro) 1981-11-04
US4294958A (en) 1981-10-13
BG41658A3 (en) 1987-07-15
FR2431508B1 (cs) 1982-06-18
NL7905502A (nl) 1980-01-22
ES482590A1 (es) 1980-04-16
DE2929058C2 (de) 1986-03-06
GB2027698B (en) 1983-04-27
IN151199B (cs) 1983-03-05
FI71747C (fi) 1987-02-09
GB2027698A (en) 1980-02-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS221510B2 (en) Method of making the anorganic salts of trimethylamonium derivatives of the polyenmarolide
DE3888563T2 (de) Tylosin- und 10,11,12,13-Tetrahydrotylosin-Derivate, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung in pharmazeutischen Zusammensetzungen und bei deren Herstellung.
US4492688A (en) Antibacterial cyclic ethers of 9-deoxo-9a-aza-9a-homoerythromycin A and intermediates therefor
US4382086A (en) 9-Dihydro-11,12-ketal derivatives of erythromycin A and epi-erythromycin A
US3769273A (en) Bis-urea adducts of macrolide antibiotics
US4365058A (en) Method of preparation of esters of antibiotics selected from the group consisting of polyene macrolides and of N-substituted derivatives thereof
DE3878835T2 (de) Antibakterielle 9-deoxy-9a-allyl und propargyl-9a-aza-9a-homoerythromycin-a-derivate.
US4585759A (en) Antibacterial derivatives of a neutral macrolide
CA1132542A (en) Derivatives of polyene macrolide antibiotics containing an amino sugar moiety, process for the preparation thereof and pharmaceutical compositions containing them
US4429116A (en) Alkylated oleandomycin containing compounds
Koeppen Synthesis of neohesperidose
DE3044970A1 (de) 3',4'-dideoxyparomomycin, verfahren zu dessen herstellung und diese verbindung enthaltende arzneimittel
US4029881A (en) Antibiotic 9-acyl-3"-thiomethoxymethyl-SF-837 composition and process for preparing the same
CZ313495A3 (en) Compounds of secomacrolide and secoazalide class and process for preparing thereof
KR850000963B1 (ko) N-메틸 11-아자-10-데옥소-10-디하이드로 에리스로마이신 a 및 그 중간체의 제조방법
IE47797B1 (en) 11-alkanoyl-4"-deoxy-4"-isonitrilo-oleandomycin derivatives
CH649560A5 (de) Aminoacridin-alpha,beta-(d)- oder -(l)-n-glycosid-derivate, deren salze und ein neues verfahren zur herstellung derartiger verbindungen.
WO2000077016A1 (en) DERIVATIVES OF 4'-DEMYCAROSYL-8a-AZA-8a-HOMOTYLOSIN
DE69118126T2 (de) Derivate von 10,11,12,13-tetra-hydrodesmycosin, Verfahren zu ihrer Herstellung, und ihre Verwendung zur Herstellung von Arzneimitteln
SU955855A3 (ru) Способ получени метилсульфатов N,N,N-триметиламмониевых производных полиеновых макролидов
CA1250284A (en) Antibacterial epimeric azahomoerythromycin a derivative and production thereof
DE69116188T2 (de) Oleandomycin-Oxime, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung
SE441097B (sv) Oorganiska salter av trimetylammoniumderivat av polyenmakrolider samt sett for framstellning derav
DK153883B (da) Analogifremgangsmaade til fremstilling af antibiotiske salte af trimethylammoniumderivater af polyenmacrolider indeholdende en alifatisk aminogruppe
DD145271A5 (de) Verfahren zur herstellung von anorganischen salzen der trimethylammoniumderivate der polyenemakroliden