CS220778B2 - Herbicide means - Google Patents

Herbicide means Download PDF

Info

Publication number
CS220778B2
CS220778B2 CS435580A CS435580A CS220778B2 CS 220778 B2 CS220778 B2 CS 220778B2 CS 435580 A CS435580 A CS 435580A CS 435580 A CS435580 A CS 435580A CS 220778 B2 CS220778 B2 CS 220778B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
formula
compounds
weeds
active
phenyl
Prior art date
Application number
CS435580A
Other languages
English (en)
Inventor
Harald Leitner
Franz Raninger
Alfred Diskus
Engelbert Auer
Original Assignee
Chemie Linz Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Chemie Linz Ag filed Critical Chemie Linz Ag
Publication of CS220778B2 publication Critical patent/CS220778B2/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N47/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid
    • A01N47/02Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid the carbon atom having no bond to a nitrogen atom
    • A01N47/06Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid the carbon atom having no bond to a nitrogen atom containing —O—CO—O— groups; Thio analogues thereof

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Description

Hal znamená atom chloru nebo atom bromu,
Ri znamená přímou nebo rozvětvenou alkylovou skupinu s 1 až .18 atomy uhlíku nebo fenylojvou skupinu,
X znamená kyslík nebo síru a
Y znamená atom síry, přičemž v případě, že X znamená atom síry, může Y znamenat také kyslík, mají herbicidní vlastnosti a vyznačují se dobrou snášitelností četnými užitkovými rostlinami, kromě jiného kulturami obilovin.
Zejména O-[3-fenyl-6-chlorpyridazin-4-yl]-S-(n-oktyl)thlokarbonát („Pyridate“) se používá jako prostředek k potírání plevelů v kulturách obilovin a kukuřice (Diskus a další, Proč. 9th Bnitish Weed Control Conf. 1976, sv. 2, 717) a má široké spektrum vůči plevelům.
Při praktické aplikaci na polních pozemcích se však ukázalo, že některé druhy plevelů, jako' například ptačinec žabinec (Stellaria media) a rdesno (Polygonům conviolvulus) lze potírat jen s relativně vysokými dávkami účinné látky, nebo jako například vlčí mák (Papaver rhoeas), se vůbec nedají potírat. Tak je tomu zejména v takovém případě, jestliže se plevele nacházejí v pokročilém vývojovém stadiu.
Dále je známo, že sloučeniny z řady 3,5-dihalogen-4-hydroxybenzonitrilů mají dobré vlastnosti jako kontaktní herbicidy (Nátuře, London, 1963, sv. 200, str. 28). Zejména oktylester á-hydroxy-S^-diojodbenzonitri22077 8 lu („Iioxynil-octanioate“) a 4-hydroxy-3,5-dibrombenaonitril („Bromoxyml-octanoate“) se používají proti jednoletým, širokolistým plevelům při postemergentní aplikací (H. Martin, Ch. R. Worthing, „Pesticide Manual“ 5th edition 1977, str; 293 a 54). Na druhé straně se řada plevelů s narůstající dobou stává odolnější, takže k jejich potírání je zapotřebí relativně vysokých aplikovaných množství. K ' těmto plevelům počítáme kromě jiných svízel přítulu (Galium aparine) a · konopici (Galeopsis tetrahit) (Kurth H: „Chemiische Unkťautbekampfung“, Fischer Verlag Jena, 1975, str. 170).
Nyní bylo zjištěno, že směsi účinných látek ze skupiny fenylpyridazinů obecného vzorce I, zejména 0-[3-fenyl-6-chlorpyridazin-4-yl ] -S- (n-Oktyl) thiokarbonát („Pyridate“) s účinnými látkami z řady 3,5-dihalogen-á-hydroxybenzonitrilů, zvláště s 4-hydr{^.x3^--^i,^--^ijj^c^]^(^^nzoniii^i]^o^kťanoátem („Ioxyniloctanloate“) a 4-hydroxy-3,5-dibrombenzonitriločtanoátem („Brornoxyiiiloctanoate“) skýtají stupeň herbicidního účinku, který podstatně převyšuje onen stupeň účinku, který by se dal očekávat na základě pouhého· součtu účinků obou složek. Jedná se tudíž o· skutečný synergický efekt, který v tomto měřítku nutno pokládat za nepředvídatelný a za vysloveně překvapující.
Předmětem předloženého vynálezu je tudíž herbicidní prostředek, který spočívá v tom, že jako· účinnou složku obsahuje 14 až 50 % hmotnostních alespoň jedné sloučeniny obecného vzorce I
Hal znamená atom chloru nebo atom bromu,
Ri znamená přímou nebo rozvětvenou alkylovou skupinu s 1 až 18 atomy uhlíku ' nebo fenylovou skupinu,
X znamená atom kyslíku nebo atom síry a
Y · znamená atom· síry, přičemž v případě, že X znamená atom síry, může Y znamenat také kyslík, spolu se 3 až 20 % hmotnostními sloučenin obecného' vzorce II
O-C-R?
•II
O (li) v němž
Hal znamená atom bromu nebo· jodu a
R2 znamená alkylovou skupinu se 4 až 10 atomy uhlíku, přičemž množství sloučenin obecného vzorce II se udává ve fenolových ekvivalentech.
Tímto zvýšeným herbicidním stupněm účinku této směsi účinných látek, který značně převyšuje pouhý součtový účinek, se dosahuje značných technických výhod, neboť se tím umožňuje značně' snížit aplikované množství jednotlivých složek na ošetřované ploše.
Ze sloučenin vzorce I skýtají v · kombinaci se sloučeninami vzorce II značné zvýšení účinku následující sloučeniny:
O- [ 3-fenyl-6-chlorpyridazin-4-yl ] -S- (n-propyl jthiokarbonát,
O- [ 3-fenyl-6-chlorpyridazin-4-yl ] -S-(n-butyl jthiokarbonát,
0-[3-fenyl-6-brompyridazin-4-yl]-S-(n-butyljthiokarbonát a
O- [ 3-feny l-6-chIorpyridazin-4-yl ] -S- (n-dodecyl) thiokarbonát.
Zvláště účinnou sloučeninou ze· sloučenin obecného vzorce I je O-[3-fenyl-6-chlorpyridazin-4-yl ] -S- (n-oktyl) thiokarbonát („Pyridate“).
Ze sloučenin vzorce II se dosahuje · dobrých výsledků, zejména s 4-hydroxy-3,5-dijodbenzomtriiiOktanoátem („Ioxynil-octano ate“) nebo/a s 4-hydroxy-3,5-dibrombenzoniiirii-oktanoátem („Bromoxyníi-octanoate“).
Kombinace podle vynálezu se mohou převádět na obvyklé prostředky, jako jsou roztoky, emulze, disperze, prášky, pasty a granuláty. Tyto prostředky se připravují známým způsobem, například smísením účinných látek s plnidly, tj. s kapalnými rozpouštědly nebo/a pevnými nosnými látkami, popřípadě za použití povrchově aktivních činidel, tj. emulgátorů nebo/a dispergátorů.
Jaklo pevné nosné ' látky přicházejí v podstatě v úvahu: přírodní kamenné moučky, jako kaoliny, aluminy, mastek a křída a syntetické kamenné moučky, jako vysoce disperzní kyselina křemičitá a křemičitany: jako · emulgátory; neionogenm a anionaktivní emulgátory, jako polyoxyethylenestery mastných kyselin, polyoxyethylenethery 'mastných alkoholů, alkylsulfonáty, arylsulfonáty a alkyl, arylsulfonáty; jako smáčedla a dispergátory přicházejí v úvahu: sulfitové odpadní louhy, methylcelulóza a sodná sš oleylmethyltauridu.
Poměr sloučeniny vzorce I ke sloučeninám vzhorce II ve směsi (fenolový ekvivalent) může kolísat v určitém rozmezí, například od 1 : 1,6 až 1 : 0,1, přičemž směsi, ve kterých podíl sloučenin vzorce I převažuje, jsou zvláště výhodné.
Údaj množství. sloučenin vzorce 11 se uvádí ve fenolových ekvivalentech, vzhledem k tomu, že uvedené sloučeniny se snadno hydrblyzují na ioxyníl, popřípadě Bromoxynil, které mají jednu fenolickou hydroxylovou skupinu a často se posuzují jako vlastní účrnné látky.
Eno ioxynn to znamená: 400 g/ltir fenolového ekvivalentu odpovídá 536 g/litr Ioxyniloktanoátu nebo, vzhledem k tomu, že specitická hmotnost čim 1,14 kg/L 47,02 % hmotnostního.
Pro Bromoxynil to znamená: 400 g/litr fenolového ek-vwatentu odpovídá 582,16 g/ /litr BrOmoxyniloktanoátu . ne·^ vzMedem k tomu, že specifická . hmotnost činí 1,139 kg/ζ 51,08 % taotoostrnbo.
Kombinace účinných látek podle vynálezu se může formulovat například podle následující receptury jako smáčitelný prášek nebo jako· emulzní koncentrát:
účrnná látka vzorce 1 14 až 50 % hmotnostních účm.ná látka vzorce 11 3 až 20 % hmotnostních (vztaženo na fenolový elkvivalent) smáčedlo· nebo· disper^tor: 5 až 15 % hmotnostních inertní plnidla nebo nosné látky: do l00 %
Tyto prostředky se za účelem aplikace suspendují, popřípadě e^m^dgi^ijí ve vodě. Prostředky mohou obsahovat také další známé účinné látky, jakto herbicidy, fungicidy nebo regulátory růstu rostlin. Zvláště příznivá je kombinace s účinnými látkami ze Skupiny fenioxykarboxylových kyselin, jako například MCPA, CMPP, 2,4-DP a 2,4-D, popřípadě jejich solí nebo esterů, vzhledem k tornu, že se její pomocí mohou potírat ta vtaetaté plevete v jednom pracovmm stupni.
Prostředky podle vynálezu se používají postemergentně.
Ta aplltované mniožsM kombinace účinných tek se může měnit v uratém rozmezí. Toto· množství závisí na složení kombmace účinných tek a druhu zaševelení. Obvykle se účinná · látka obecného vzorce 1 používá v množství 0,251,0 kg/ /ha a účinná tataa obecného' vzorce 11 se používá v mnloížství 0,10,4 kg/ha.
Zvláště výhodná je aplikace prostředků podle vynálezu v kulturách obilovin a kukuřice, přičemž se používá účinné látky vzorce 1 v .množství 0,5 až 1,0 kg/ha· a účinné látky vzorce 11 v mnofeM 0,2 až 0,4 kg/ /ha.
Za účelem zjištění, zda směs· má součtové nebo syneegické účinky, se obvykle vychází z následujícího vzorce :
[Limpel, L. E., P. H. Schuldt, D. Lamont, 1962, Weed control by dimethyltetrachlorloterephtalate alone and in certain combinations, Proč. NEWCC 16 : 48-53, na základě publikace Gotving, D. · P. 1960, Comments on tests of herbicide mixtures, Weeds· 8 : : 379-391).
E = (při součtovém účinku) očekávaný stupeň herbicidmho účinku (% zničení plevele) po aplikaci A + B při použití p + q kg/·^
X — stupeň účmku v % při použiti účinné latky A v množství p kg/ha,
Y — stupeň účinku v % při použiti účinné látky B v množství q kg/ha.
Je-li experimentálně nalezená hodnota pro E vyšší než hodnota vypočtená podle shora uvedeného vzorce, pak dochází k synergismu je-li tato hotoota mž^ pak do-cMzí k antagonismu.
Z výsledků uvedených v tabulkách 1 až 5 jasně vyplývá že v téměiř všech . případech je herbictarn stupeň účinku (% vyhubem plevele) · kombmace účrnných látek 1 + I1, popřípadě I + III značně vyšší než očbkávané (vyptené) ho-dnoty pri čisté součtovém účinku.
Praktické využití synergismu v míře zde naznačené je mimořádně vysoké. Jak známo, vychází se při hodnocení stupně herbmtaního účinku podle E. W. R. C. sctómatu z přibližně exponenciální funkce mezi stupem úc-ínku (% vyhubem plevele) a příslušnou číselnbu hodnotou (popřípadě hodnocením) tím způsobem, že v praktickém rozmezí mezi 85 a 100 % vyhubem ševele se · hodnocení provádí podstatně diferencovaněji, než v hospodářsky nezajímavém rozmezí mezi 0 a 85% vyhubení (viz schéma hodnocení E. W. R. C.).
Posun stupně účinku v horním rozmezí je tudíž podstatě významější než ve spol· ním rozmezí. Zlepšení stupně účinku, napnklad z 95 na 100 % (+5 %) odpovtaá zlepšení o dvě čísla v hodnocení, zatímco posunu stupně účteL·^ napříktad ze 70 % na 80 % (+ 10 %) odpovídá pouze jedno číslo· v hodnocení, a kromě toho má prakticky malý význam (jak 70%, tak i 80% vyhubení nutno pokládat jako nedostatečné).
Jak je patrno z příkladu, lze však zejména v rozmezí mezi 85% a 100% vyhubením plevelů zjistlit ve všech případech synergické zvýšení účinku v hospodářsky významném měřítku.
Příklad dále ukazuje, že již při použití 0,25 kg sloučeniny vzorce I (Pyridate) na 1 ha a 0,1 kg sloučeniny vzorce II (Ioxynil-octanoate) na 1 ha je stupeň herbicidního účinku u všech testovaných plevelů podstatně vyšší než součet účinků jednotlivých složek. Synergický efekt je v tomto případě zvláště výrazný a činí například u plevelů konlopice (Galeopsís tetrahit), hluchavky (Lamium purpureum) a rozrazilu (Veronica hederifolia) + 26, + 27 a + 29 procent.
Značný praktický význam má u kombinace 0,25 kg sloučeniny vzorce I na 1 ha s 0,2 - kg sloučeniny vzorce II na ' 1 ha posun stupně účinku vůči velmi obtížně pottratelnému druhu Galium aparine na 98% vyhubení, což odpovídá již velmi dobrému účinku při hodnocení podle schématu E. W. R. C. ' U kombinace 0,5 kg sloučeniny vzorce I na 1 ha s 0,2 kg sloučeniny vzorce II na 1 ha se s výjimkou rdesna (Polygonům cionvolvulus) ničí již všechny druhy plevelů, zejména také Galium aparine na 100 %.
Sloučenina III (Bromoxyniiloctanoate) je ve svých chemických, fyzikálních a biocidních vlastnostech velmi podobná sloučenině vzorce II (Ioxynil-octanoate). Odpovídajícím způsobem dochází i k synergickým efektům ve zcela podobné míře, jak je patrno i z tabulek 4 a 5.
Příklad
Jako pokusné jednotky sloužily pravoúhlé nádoby z plastické hmoty (35 X 38 X 7 centimetrů J, do kterých byly zasázeny příslušné plevele. Pro- pokusy se použilo následujících, vesměs hospodářsky významných druhů - plevelů:
merlík bílý (Chenopodium album) == A konopice (Galeopsís tetrahit) = B svízel přítula (Galium aparine) = C hluchavka (Lamium purpureum) = D kapustka obecná (Lapsana communis) == E kamejka rolní (Lithospermum arvense)== F heřmánek' (Matricaria chamomilla) = G mák vlčí (Papaver rhoeas)= H rdesna (Polygonům convolvulus)— I ptačinec žablnec (Stellaria media) = K rozrazil (Veronica hederifoliaj= L
Když plevele dosáhnou onoho stadia vývoje, při němž se obvykle provádí v kulturách obilovin postemergentní Ošetření herbicidy (Galium aparine), například rozvětven se 3 až 6 přesleny (postranními výhonky), Lapsana communis ve stadiu 6 až 8 listů, Matricaria chamomilla ve stadiu 8 až 10 listů, Stellaria media již rozvětven, se 4 až 6 páry listů na 1 postranním výhonku, Galeopsís tetrahit s již vyvinutými 2 až 3 páry listů atd., provede se postřik účinných látek, popřípadě kombinací účinných látek v uvedených dávkách na plevel. Množství postřikové suspenze činí přitom jednotně 500 litrů na 1 ha.
týdny po ptsttřiku se zjišťuje ^ůaj^ť^ň herbicidního účinku. ' Zbylý zbytek plevelů sé — odděleně podle druhů — sklidí ao zjistí se jeho hmotnost v čerstvém stavu. Stejným způsobem se postupuje i u plevelů, které zbudou na neošetřených plochách srovnávacích pokusných nádob.
Zbytek plevele sie srovná se zaplevelením na neoišetřených plochách, a tímto způsobem se zjistí příslušný stupeň herbicidního účinku (% vyhubení plevele). Tyto hodnoty se potom v případě kombinovaného prostředku zkoumají pomocí Limpelova vzorce a zjišťuje se případný synergický efekt.
Sloučenina „Pyridate“ byla přitom použita, o následujícím složení:
70,0 % účinné látky,
7.5 % emulgátoru na bázi směsi alkylarylsulfonátu a polyoxyethylenu,
22.5 % rozpouštědla.
Sloučeniny Ioxyniloctanoate, popřípadě Bromoxynil-oecanoate byly přitom použity ve formě následujících . přípravků:
účinná látka emulgátor směs aromatických uhlovodíků
Ioxyniloctaooate 47,02 % 4,38 % (v množství odpovídajícím 400 gramů na litr fenolového ekvivalentu )
Bromoxynil-octanoate 51,08 % 4,38 % (v množství odpovídajícím 400 gramů na litr fenolového ekvivalentu ) do 100 % do 100 %
Údaje týkající se kg účinné látky na 1 ha v tabulkách se v případě loxýnil-, popřípa dě Bnomoxyniil-ioctanioate, vztahují na příslušné ekvivalenty volného· fenolu.
n o m
ID Ю 00
O LD ID 0D CO O o in o id co cd o i> o co o oo
CM CO CD CM ID ID
CO Os 00 CM 2 Os
CD ID ID τ-H CO LD to CM o oo ω o
Os o O 00 Q
O CM O CO CD O
μ n o oo oo o r-l
ID CM LD CM ID O
CM ID 0O CM ID CD >
Φ
Φ >
Φ a
ID co o oo o
O 00 b> O CD
Os χφ ID oo co O)
CD
Λ
S Λ >s >
ID CO O
CO O
O ID 00 ID CO t>
O ID 00 CO O· CD oo o oo
CO CD 00
O 00 o
ID tx
PQ cm O ID t> O o ID CD O S oo tH
0D
LD 0M O ID tx rH
CM 00 O
0O H >cd a .5 >3 'OJ cd
4-> 'cd cd
> 'ad
cd ^3 od Λ! r—H
Od rQ od
>-q mCDCDCM^OOOminOCO^OrHCDO^ oo ю cm cn oo 4- o cn ψ cn co ψ o cn _i_ o cn
I 1 v—I 1 1 —J 1 —I
CO + účinné látky, použité ' vyhubení plevelů v % množství kg/ha 1 + 11____ A__BCDEFGHI К
CD
O τ—I O + 4
O) Q ΓΏ b O S + 2 o> +2 05 + cn +
Ш Ю O 00 CM О О .оожояаоо .
OO H Q OO но О ОООгЧОСП-ГОО
-b гЧ Ц- гЧ гЧ 1 гЧ 4- гЧ гЧ ГЧ
Ь'ООГчсмщосо^соа) oo 4- σο cn 4-оси 4- о oo
OOCOS o so + SOT +5° +
OObxOrHCDOOOOqOOOt^QOOCMOOOt^ ^(МОООгЧОООгЧОООгНОООгЧОО -4-1-rH 4.1-1 4. rH 4-rH 4-rH
CncOoOt^YHOCD^O^OOCMoOO о 4-000H00 4-000 4-00 4_o
Ьч on o +
он o ω n o o гЧ o cn 4-0 0 4-гч тнн
CM
θ' θ' гЧ
-l· + cd +
CM o +
o +
Ю o
22077В
о о) -Ь о сл д- о σο ψ т-Ч гН ' т-Ч ~
О со о О)
Q
4- О ~ гЧ ь СП
СО Q О)
4-оо) со
СО & г—Ч & л со Н
СО
СО
СМ Ш рн тН со со V 4- I
СМ 00 тН 05 СО СМ
4_ 05 00 4! 05 05
СО О 00
4-0 05 1 I
СМ +
^^Οθα30^ΟΙί5ΐΩΐηθηθΜΛ1Οθω 05 00гЧОС0гЧО05 Д- 05 05 _|_ 05 05 to О 05 4ψ гН т—I ‘ | г—I '
0505ЮС0С^ООО1ПС0СМОг-10)ОгЧ05
Ьч СО _l 05 СО 4-005тНоОЬчгЧОООгЧ005 4~ гЧ 4- _|_гЧ -f-ГН
1Г5. СО 05 О 05 СО О _1_ О СО ' »—I ч-Н О О т-Ч О О гЧ ТН , ООСОЮОСМОООО I 00 00 4-0 05 4-0 0 ' Г Ч—1 1 г—i —I 1
СМ со со ю СМ 00 о ю ю 05 00 о СО о ю LÍ0
О) оо 4- 05 05 4- о гЧ 05 4- 05 00 4- о тЧ 05 4- о гЧ 05 4-
тН О
СО
СО О + 5 тЧ
4о*
4о см oci Ьч
ООООООоОО^СО
СО 4- 05 05 4_ о 05 4PQ
гЧ
о гЧ
см сТ θ' CD
ю со со 4- 4- +
S· + + 4 t^ObsOlOinOCDr-l
CD CD ψ O O) φο O
°o ω , CD CD T1 bo
ca
O O O O) r-i O + 5
in CQ
Λ r—<
да b
*ω ri >3 >ri
H θ' OJ θ аГ
+ + +
t—<
Schéma hioldnlocení E. W. R. C.:
číselná hodnota vyhubení plevelů účinek přípravku
1 100 % výtečný
2 97,5 - % velmi dobrý
3 95 % dobrý
4 90 ý/o uspokojivý
5 85 '% ještě dostatečný
6 75 % nedostatečný
7 65 % nízký
8 32,5 0/o velmi nízký
9 0 žádný

Claims (2)

PŘEDMĚT VYNALEZU
1. Herbicidní prostředek, vyznačující se tím, že jako· aktivní složku obsahuje 14 až 50 % hmotnostních alespoň jedné sloučeniny obecného vzorce I také kyslík, ve- směsi s 3 až 20 % hmotnostními sloučenin obecného vzorce II v - němž
Hal znamená atom chloru nebo atom bromu,
Ri znamená přímou nebo rozvětvenou alkylovou skupinu s 1 až 18 atomy uhlíku nebo fenylovou skupinu,
X znamená atom kyslíku nebo atom síry a
Y znamená atom síry, - přičemž v případě, že X znamená atom síry, může Y znamenat v němž
Hal znamená atom bromu nebo· atom jodu a
R2 znamená alkylovou skupinu se 4 až 10 atomy uhlíku, přičemž množství sloučenin obecného vzorce II se udává ve fenolových ekvivalentech.
2. Prostředek podle bodu 1, vyznačující se tím, že obsahuje O-[3-fenyl-6-chlorpyridazin-4-yl]-S-(n-oCtyllthюkaгbonát v kombinaci s 4-hydroxy-3,5-diiodbenzoniiril-oktanoátem- nebo/a s 4-hydгcxy-3,5-dibrcmbenzonitгil-cktanιcátem.
CS435580A 1979-06-22 1980-06-16 Herbicide means CS220778B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19792925335 DE2925335A1 (de) 1979-06-22 1979-06-22 Herbizides mittel

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS220778B2 true CS220778B2 (en) 1983-04-29

Family

ID=6073947

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS435580A CS220778B2 (en) 1979-06-22 1980-06-16 Herbicide means

Country Status (19)

Country Link
AR (1) AR225044A1 (cs)
AU (1) AU526903B2 (cs)
BR (1) BR8003872A (cs)
CA (1) CA1139121A (cs)
CS (1) CS220778B2 (cs)
DD (1) DD151405A1 (cs)
DE (1) DE2925335A1 (cs)
DK (1) DK156982C (cs)
FR (1) FR2459617A1 (cs)
GB (1) GB2051578B (cs)
HU (1) HU185893B (cs)
IT (1) IT1129226B (cs)
KE (1) KE3301A (cs)
PL (1) PL122688B1 (cs)
SE (1) SE446928B (cs)
SU (1) SU934897A3 (cs)
TR (1) TR20588A (cs)
UA (1) UA6316A1 (cs)
ZA (1) ZA803236B (cs)

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE636416A (cs) * 1962-08-30
DE2331398C3 (de) * 1973-06-20 1979-10-11 Lentia Gmbh Ester von S-PhenyM-hydroxy-e-halogenpyridazinverbindungen, ihre Herstellung und sie enthaltende herbizide Mittel
DE2351553A1 (de) * 1973-10-13 1975-04-24 Basf Ag Herbizid

Also Published As

Publication number Publication date
DK156982B (da) 1989-10-30
UA6316A1 (uk) 1994-12-29
DK156982C (da) 1990-03-26
SU934897A3 (ru) 1982-06-07
DD151405A1 (de) 1981-10-21
HU185893B (en) 1985-04-28
FR2459617A1 (fr) 1981-01-16
IT8067972A0 (it) 1980-06-20
AR225044A1 (es) 1982-02-15
AU526903B2 (en) 1983-02-03
CA1139121A (en) 1983-01-11
DE2925335A1 (de) 1981-01-08
BR8003872A (pt) 1981-01-21
PL122688B1 (en) 1982-08-31
AU5939480A (en) 1981-01-08
TR20588A (tr) 1982-02-01
PL225113A1 (cs) 1981-05-22
SE8004382L (sv) 1980-12-23
ZA803236B (en) 1981-05-27
FR2459617B1 (cs) 1982-04-16
DK244280A (da) 1980-12-23
KE3301A (en) 1983-08-05
SE446928B (sv) 1986-10-20
IT1129226B (it) 1986-06-04
GB2051578B (en) 1983-06-02
GB2051578A (en) 1981-01-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2632967C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил)пиридин-2-карбоновую кислоту или ее производное и ингибиторы 4-гидроксифенилпируват диоксигеназы (hppd)
RU2286059C2 (ru) Синергитическая гербицидная композиция, способ борьбы с нежелательной растительностью
DK1684583T3 (en) EMULSABLE CONCENTRATES CONTAINING ADJUVANCES
RU2629255C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил)пиридин-2-карбоновую кислоту или ее производное и гербициды, ингибирующие микротрубочки
RU2632860C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил)пиридин-2-карбоновую кислоту или ее производное и ингибитор протопорфириногеноксидазы
RU2632968C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил)пиридин-2-карбоновую кислоту или ее производное и синтетические ауксиновые гербициды
JP6552962B2 (ja) 4−アミノ−3−クロロ−5−フルオロ−6−(4−クロロ−2−フルオロ−3−メトキシフェニル)ピリジン−2−カルボン酸を含む除草組成物
RU2639885C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил)пиридин-2-карбоновую кислоту или ее производное и некоторые ингибиторы ps ii
RU2632942C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил)пиридин-2-карбоновую кислоту или ее производное и диметоксипиримидин и его производные
RU2629256C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил)пиридин-2-карбоновую кислоту
RU2632970C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил) пиридин-2-карбоновую кислоту
RU2638551C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил)пиридин-2-карбоновую кислоту
RU2632969C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил)пиридин-2-карбоновую кислоту
IL99477A (en) Synergistic herbicidal agents
KR20150038257A (ko) 4-아미노-3-클로로-5-플루오로-6-(4-클로로-2-플루오로-3-메톡시페닐) 피리딘-2-카르복실산을 포함하는 제초제 조성물
PL215351B1 (pl) Zastosowanie kompozycji herbicydów typu glufosynatu oraz izoproturonu do zwalczania szkodliwych roslin w uprawach zbóz, oprócz upraw ryzu i kukurydzy oraz sposób zwalczania szkodliwych roslin w tolerujacych uprawach zbóz
BG110457A (bg) Синергични хербицидни смеси
AU2009266091B2 (en) Weed control method and herbicidal composition
PL186800B1 (pl) Synergistyczna kompozycja herbicydowa oraz sposóbzwalczania niepożądanych roślin
DK170870B1 (da) Fremgangsmåde til bekæmpelse af ukrudt under anvendelse af bromoxynil eller ioxynil og diflufenican samt produkt og herbicidt præparat omfattende bromoxynil eller ioxynil og diflufenican
RU2134966C1 (ru) Способ борьбы с ростом сорняков, гербицидная композиция и продукт
JP6170151B2 (ja) 4−アミノ−3−クロロ−5−フルオロ−6−(4−クロロ−2−フルオロ−3−メトキシフェニル)ピリジン−2−カルボン酸を含む除草組成物
RU2658367C2 (ru) Гербицидные композиции, содержащие 4-амино-3-хлор-5-фтор-6-(4-хлор-2-фтор-3-метоксифенил)пиридин-2-карбоновую кислоту или ее производное и фунгициды
RU2117429C1 (ru) Гербицидная композиция
NO173422B (no) Herbicid blanding og anvendelse av denne