CS216695B2 - Bending machine for the bar material particularly for the concrete reinforcement - Google Patents

Bending machine for the bar material particularly for the concrete reinforcement Download PDF

Info

Publication number
CS216695B2
CS216695B2 CS762925A CS292576A CS216695B2 CS 216695 B2 CS216695 B2 CS 216695B2 CS 762925 A CS762925 A CS 762925A CS 292576 A CS292576 A CS 292576A CS 216695 B2 CS216695 B2 CS 216695B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
bending
working cylinder
clamping
piston
shaft
Prior art date
Application number
CS762925A
Other languages
English (en)
Inventor
Hans Goett
Josef Ritter
Klaus Ritter
Gerhard Ritter
Original Assignee
Evg Entwicklung Verwert Ges
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Evg Entwicklung Verwert Ges filed Critical Evg Entwicklung Verwert Ges
Publication of CS216695B2 publication Critical patent/CS216695B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21DWORKING OR PROCESSING OF SHEET METAL OR METAL TUBES, RODS OR PROFILES WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21D11/00Bending not restricted to forms of material mentioned in only one of groups B21D5/00, B21D7/00, B21D9/00; Bending not provided for in groups B21D5/00 - B21D9/00; Twisting
    • B21D11/10Bending specially adapted to produce specific articles, e.g. leaf springs
    • B21D11/12Bending specially adapted to produce specific articles, e.g. leaf springs the articles being reinforcements for concrete

Description

ÚŘAD PRO VYNÁLEZYA 08JEVY
POPIS VYNALEZU
K PATENTU 216695 íil) (W1 (51) Int. Cl 3B 21 D 9/00 (2i2) Přihlášeno 0(3 05 76 (21) (PV 2925-76) (32) (31) (33) Právo přednosti od 06 05 75(A 3467/75) Rakousko· (40) Zveřejněno 28 11 80 (45) Vydáno 15 12 84
(72) G0TT HANS dipl.-ing., RITTER JOSEF dipl.-img., RITTER KLAUS
Autor vynálezu dipl.-ing. a RITTER GERHARD dr. dipL-ing., GRAZ (Rakousko!) (73)
Majitel patentu EVG ENTWICKLUNGS- U. VERWERTUNGS-GESELLSCHAFT m.b.H., GRAZ(Rakousko) (54) Ohýbací stroj pro tyčový materiál, zejména pro výztuž betonu 1
Vynález se týká ohýbacího stroje pro ty-čový materiál, zejména pro výztuž betonu.
Pro ohýbání tyčového materiálu, zejménavýztužových tyčí pro železobetonové kon-strukce, jsou známa zařízení, opatřená ale-spoň jedním ohýbacím trnem, který je přiohýbání polohové pevně umístěný, a ohýba-cím nástrojem, například ve tvaru ohýbací-ho válečku výkyvným kolem tohoto ohýba-cího trnu. Ohýbacím strojem takovéhotodruhu jsou například zhotovovány tažnétřmeny, které jsou ve velkém množství po-třebné pro železobetonové konstrukce.
Proces výroby je přitom ovládán progra-movým ovládacím zařízením a je plně auto-matizován.
Ohýbací stroj je za tímto účelem opatřenmotoricky poháněným posuvným ústrojím,které odtahuje tyčový materiál od zásobní-ho navíjecího ústrojí. Představitelné měřicízařízení měří délku posunovaného tyčovéhomateriálu a zastavuje posuvné ústrojí, kdyžje vytažena požadovaná délka materiálu zezásobního navíjecího ústrojí. Směrové zaří-zení, které je vřazeno do dráhy posuvu ma-teriálu a které je tvořeno více v různýchrovinách uspořádanými směrovými skupina-mi válců, usměrňuje posunovaný materiál.Jakmile je posuv materiálu ukončen, je sa-močinně uvedeno do provozu vlastní ohýba- 2 cí zařízení, které ohýbá tyče do také předemnastavitelného úhlu, přičemž programovéovládací zařízení ovládá buď další procesohýbání, nebo řezné ústrojí, které je uspo-řádáno v blízkosti polohově pevně umístě-ného ohýbacího trnu a které ohnutou tyčoddělí.
Po uskutečněném odříznutí je programo-vým ovládacím zařízení ovládán další pro-ces posuvu a ohýbání, který končí opět od-říznutím. Zařízení tohoto druhu je popsánov rakouském patentovém spise č. 314 319. Při použití takového ohýbacího strojevšak není dále možné ohýbat tyče s obvo-dovými žebry nebo s obvodovými řadamižeber tak, aby se tyč při ohýbání nepoško-dila a aby byly všechny čtyři stěny, jakonapříklad u koncového! výrobku ve tvaruuzavřeného čtyřhranného prutu, který sepoužívá jako tažný třmen pro železobetono-vé nosníky, uspořádány s jistotou ve stejnérovině.
Podle jednoho staršího návrhu se zabra-ňuje nežádoucímu zkroucení tyče při ohý-bání tak, že podél dráhy posuvu materiáluje bezprostředně před ohýbacím trnem, kte-rý je polohově pevně umístěný, uspořádánoovladatelné sivěrné zařízení, ovládané v zá-vislosti na výkyvném ohýbacím nástroji, kte-ré je schopno pevně v knutu napínat tyčový 216695 216695 4 materiál během doby působení výkyvnéhoohýbacího nástroje. V tomto návrhu je také uvedeno, že lzevytvořit pevně umístěnou svěrnou čelistsvěrného zařízení současně jako pevně umís-těný nůž řezného ústrojí pro oddělování ty-čového materiálu.
Vynález si klade za úkol vytvořit ohý-bací zařízení uvedeného druhu s kombino-vaným svěrným a řezacím zařízením, jehoižsvěrné čelisti mohou působit podle požadav-ků na v krutu pevné napínání tyčového ma-teriálu během ohýbání nebo mohou oddě-lovat materiál po ukončeném procesu ohý-bání.
Vytyčený úkol se řeší a uvedené nedostat-ky se odstraňují ohýbacím strojem podlevynálezu, jehož podstata spočívá v tom, žebezprostředně před ohýbacím trnem jsouupraveny dvě svěrné čelisti, uspořádané po-hyblivě proti sobě, které mají vždy jednusvěrnou plochu a Obě svěrné plochy jsounavzájem v podstatě rovnoběžné, a vždyjednu řeznou plochu, uspořádanou v pod-statě kolmo ke svěrné ploše, a obě tyto plo-chy tvoří svými průsečnicemi dvě navzájemrovnoběžné řezné hrany, přičemž obě svěr-né čelisti jsou také posuvné ve směru rov-noběžném se svěrnými plochami z polohy,ve které jsou řezné plochy v navzájem rov-noběžných rovinách, do polohy, ve kteréjsou obě řezné plochy nůžkoivitě proti sobě.
Podle dalšího výhodného vytvoření vyná-lezu se dosáhne relativní pohyblivosti obousvěrných čelistí jak ve Směru svislém kedráze posuvu tyčového materiálu, tak i vesměru v podstatě rovnoběžném s touto drá-hou posuvu tak, že ohýbací stroj je opatřenspouštěcím hřídelem, který je uspořádán jsodstupem od svěrných ploch a kolmo· k ro-vině pohybu svěrných čelistí, a na tomtospouštěcím hřídeli uspořádaným výstřední-kem, na kterém je výkyvně uložena jednaz obou svěrných čelistí a že na spouštěcímhřídeli je neotočně uspořádána jednoramen-ná páka, spojená s pístnicí pracovního vál-ce a svěrná čelist je mimoto spojena s píst-nicí ve vzdálenosti od spouštěcího hřídeleuspořádaného pracovního válce.
Další výhodné vytvoření vynálezu spočí-vá v tom, že ohýbací trn je uložen posuvněv osovém směru hřídele, na kterém je ulo-žen, a že na tomto hřídeli je přikloubenapístnice pracovního válce. Ačkoli lze podle vynálezu upotřebit všech-ny účelné hnací jednotky pro svěrné, ohý-bací a řezné zařízení ohýbacího stroje, uka-zuje se jako zvláště výhodný hydraulický po-hon, který podle dalšího výhodného vytvo-ření vynálezu spočívá v tom, že všechnypracovní válce jsou vytvořeny jako hydrau-lické pracovní válce, ovladatelné tlakovýmprostředím v protilehlých směrech.
Aby nenastala při procesu svírání půso-bením příliš velké svěrné síly deformacemateriálu a aby bylo na druhé straně mož-no vynaložit dostatečně velkou sílu pro ře- zání na té svěrné čelisti, která je upravenajako pohyblivý nůž, spočívá další výhodnévytvoření vynálezu v tom, že pracovní vá-lec spojený svou pístnicí se spouštěcím hří-delem, je ovladatelný tlakovým prostředímsoučasně v obou směrech.
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlenna jednom příkladu provedení ve spojenís výkresy.
Obr. 1 znázorňuje pohled na kombinova-né svěrné a řezací zařízení, jakož i ohýba-cí Zařízení ohýbacího stroje podle vynálezu.
Na obr. 2 je znázorněn pohled na řez po-dle obr. 1 ve výši dráhy posuvu tyčovéhomateriálu.
Osa ohýbaného tyčového' materiálu a směrM posuvu materiálu jsou na výkrese zná-zorněny šipkou, která zároveň znázorňujepolohu a směr dráhy posuvu materiáluuvnitř ohýbacího stroje.
Pod směrem M posuvu materiálu je uspo-řádána pevně umístěná pevná svěrná čelist1 a nad ním pohyblivá svěrná čelist 2.
Ve směru posuvu materiálu za oběmaSvěrnými čelistmi 1, 2 je uspořádán ohýbacítrn 3, který je při ohýbání polohově pevněumístěný, okolo kterého je výkyvný pro-střednictvím výkyvného ramene 34 ohýbacínástroj 4, znázorněný u příkladu provede-ní ve tvaru válečku. Každá z obou svěrnýchčelistí 1, 2 je opatřena svěrnou plochou 5,popřípadě 6, které jsou uspořádány rovno-běžně se směrem M posuvu materiálu. Svěr-né plochy 5, 6 vytvářejí spolu s řeznýmiplochami 7, popřípadě 8, které jsou uspo-řádány vzhledem k nim v podstatě svisle,navzájem rovnoběžné řezné hrany 9, 10.
Pohyblivá svěrná čelist 2 je uspořádánavýkyvně kolem výstředníku 11, který jeuspořádán na spouštěcím hřídeli 12, a kterýje znázorněn pouze svojí osou. Spouštěcíhřídel 12 je uspořádán ve stojanu strojeotočně a islouží pro spuštění pohyblivé svěr-né čelisti 2 při ohýbání a při řezání.
Hydraulický pracovní válec 13, který jeuložen, prostřednictvím čepu 17 nia sto-janu stroje a jehož pístnice 14 je připevně-na k jednoramenné páce 15, která je otočněpevně spojena se spouštěcím hřídelem 12,umožňuje, aby se spouštěcí hřídel 12 vykývlkolem své osy. Na podkladě tohoto výkyv-ného pohybu se dostává výstředník 11 svojíosou do polohy výstředníku 11‘, to jestzmenší se jeho odstup od osy směru M po-suvu materiálu a pohyblivá směrná čelist 2tak vykoná spouštěcí pohyb ve směru kedráze posuvu tyčového materiálu.
Druhý hydraulický pracovní válec 16 jeuložen na stojanu stroje prostřednictvím če-pu 18. jeho pístnice 19 je připevněna k des-ce 26, která tvoří současně polohu omezu-jící doraz pro pohyblivou svěrnou čelist 2,výkyvnou v řezné poloze, takže pohyblivásvěrná čelist 2 může být vykývnuta působe-ním na pracovní píst v hydraulickém pra-covním válci 16 okolo výstředníku 11. Tímmůže být pohyblivá svěrná čelist 2 vykývnu-

Claims (5)

  1. 216695 5 ta ze své svěrné polohy, které je na obr. 1znázorněna plnou čarou, do řezné polohy,která je na obr. 1 znázorněna čerchovaně,a zpět. Protože jsou svěrné čelisti 1, 2 z dosuduvedených důvodů uspořádány v těsné blíz-kosti polohově pevně umístěného ohýbací-ho trnu 3, jsou ve znázorněném příkladuprovedení ohýbací trn 3 a ohýbací nástroj 4spolu vytvořeny jako zpětně zatažitelné zroviny ohýbání ve směru svislém k této ro-vině, aby neomezovaly řezání v bezpro-střední blízkosti posledního místa ohybu. Polohově pevně umístěný ohýbací trn 3je z tohoto důvodu připevněn na hřídeli 21,na kterém je naklínován ozubený pastorek22. Tento je v záběru s ozubenou tyčí 23,která může být posunována pístnicí hydrau-lického pracovního válce 24, čímž se ohý-bací nástroj 4 vykývne kolem polohově pev-ně umístěného ohýbacího trnu 3. Hřídel 21 je otočně, ale naposuvně spo-jen spojkou 25 s pístnicí 26 hydraulického^pracovního válce 27, který může posunoutohýbací trn 3 a ohýbací nástroj 4 do rovi-ny ohýbání, popřípadě je zatáhnout zpět. Působení tlakového prostředí na hydrau-lické pracovní válce 16, 24 a 27 je ovládá-no elektrohydraulickými šoupátky 28, 29,30 známé konstrukce. Každé z těchto elek-trohydraulických šoupátek 28, 29, 30 mámožnost dvou poloh, z nichž ke každé jepřiřazen pohyb pracovního pístu v pracov-ním válci v určitém směru. Jiný typ konstrukce znázorňuje elektro-hydraulické šoupátko 31, které ovládá pů-sobeni tlakového prostředí na pracovní písthydraulického pracovního válce 13. Toto e-lektrohydraulické šoupátko 31 může být na-staveno do tří různých poloh. Při vnější po-loze elektrohydraulického šoupátka 31 do-prava, jak je znázorněno na obr. 1, je ovlá-dán píst v pracovním válci 13 ve smyslupohybu směrem dolů. Tím se působí tlako-vým prostředím na straně, která je přivrá-cena k pístnicí 14, na píst v hydraulickémpracovním válci 13, výstředník 11 se posu-ne do polohy znázorněné na obr. 1 a je vní držen, a pohyblivá svěrná čelist 2 se od-dálí od pevné svěrné čelisti 1 a uvolní taktyčový materiál sevřený mezi svěrnými če-listmi 1, 2. Jestliže se posune elektrohydraulické šou-pátko 31 ze znázorněné polohy zcela dole-va, je ovládán píst v pracovním válci 13 vesmyslu pohybu směrem vzhůru, tedy půso-bením tlakového prostředí na straně proti-lehlé k pístnicí 14. Tím se posune výstřed-ník 11 svojí osou do polohy výstředníku 11‘na obr. 1 a pohyblivá svěrná čelist 2 je tla-čena maximální silou směrem dolů. Ve střední poloze elektrohydraulickéhošoupátka 31 je pracovní píst v hydraulic-kém pracovním válci 13 ovládán tlakovýmprostředím současně na obou stranách. Vtéto poloize působí na pracovní píst výsled-ná síla směrem nahoru, která způsobí po-sunutí výstředníku 11 směrem do polohyvýstředníku 11‘, přičemž tato síla je dánasoučinem tlaku kapaliny a průřezu pístnice14. Tato síla je tak podstatně nižší, než kaž-dá ze sil, která na pracovní píst v hydrau-lickém pracovním válci 13 působí při oboukrajních polohách elektrohydraulickéhošoupátka 31. Elektrohydíraulické šoupátko 31 je ovládá-no elektronickým ovládacím zařízením běž-ného druhu, které není předmětem vynále-zu, a proto nemusí být blíže popisováno, ato tak, že dokud je pohyblivá svěrná čelist2 ve svěrné poloze znázorněné na obr. 1,může být elektrohydraulické šoupátko 31uspořádáno pouze ve znázorněné, popřípaděstřední poloze. Jestliže je elektrohydraulic-ké šoupátko 31 uspořádáno ve svém střed-ním postavení, je pohyblivá svěrná čelist 2tlačena dostatečnou silou proti materiálu,aby jej pevně v kruhu napínala, aniž by při-tom vzniklo nebezpečí deformace materiá-lu působením příliš silného tlaku. Teprve, když se pohyblivá svěrná čelist 2dostává do své řezné polohy, může se elek-trohydraulické šoupátko 31 přemístit do svélevé krajní polohy, aby mohla působit síla,daná součinem tlaku kapaliny a průřezupístnice 14, pro oddělování materiálu. Výhodné je dále také to, že svěrné čelisti1 a 2 mají šikmé klínové plochy 32, 33, kte-ré jsou přivráceny k ohýbacímu trnu 3 a o-hýbacímu nástroji 4. Tyto šikmé klínové plo-chy 32, 33 slouží k bočnému vedení tyčovéhomateriálu ve svěrných čelistech 1, 2 při ohý-bání, aby se zabránilo zachycování materiá-lu na svěrných čelistech 1, 2. pRedmet
    1. Ohýbací stroj pro tyčový materiál, ze-jména pro výztuž betonu, s alespoň jednímohýbacím trnem, který je při ohýbání po-lohově pevně umístěn, a ohýbacím nástro-jem výkyvným kolem tohoto ohýbacího tr-nu, vyznačený tím, že bezprostředně předohýbacím trnem (3) jsou upraveny dvě svěr-né čelisti (1, 2J, uspořádané pohyblivě pro-ti sobě, které mají vždy jednu svěrnou plo-chu (5, 6) a obě svěrné plochy (5, 6} jsounavzájem rovnoběžné, a vždy jednu řeznouplochu (7, 8], uspořádanou kolmo ke svěr- VYNALEZU né ploše (5, 6), a tyto plochy (5, 6; 7, 8}tvoří svými průsečnicemi dvě navzájem rov-noběžné řezné hrany (9, 10 J, přičemž oběsvěrné čelisti (1, 2) jsou posuvné ve směrurovnoběžném se svěrnými plochami (5, 6)z polohy, ve které jsou řezné plochy (7, 8)v navzájem rovnoběžných rovinách, do po-lohy, ve které jsou obě řezné plochy (7, 8)nůžkovitě proti sobě.
  2. 2. Ohýbací stroj podle bodu 1 vyznačenýtím, že je opatřen spouštěcím hřídelem (12), 216695 7 který je uspořádán s odstupem od švárnýchploch (5, 6) a kolmo k rovině pohybu švár-ných čelistí (1, 2), a na tomto spouštěcímhřídeli (12) uspořádaným výstředníkem (11), na kterém je výkyvná uložena jedna(2) z obou švárných čelistí (1, 2), a že naspouštěcím hřídeli (12) je neotoč,ně uspo-řádána jednoramenná páka (15), spojená spístnicí (14) pracovního 'válce (13) a švár-ná čelist (2) je mimoto spojena s pístnicí (19) ve Vzdálenosti od spouštěcího hřídele(2) uspořádaného pracovního válce (16).
  3. 3. Ohýbací stroj podle bodu 1 nebo 2 vy-značený tím, že ohýbací trn (3) je uložen posuvně v osovém směru hřídele (21), nakterém je uložen, a že na tomto hřídeli (21)je přikloubena pístnice (26) pracovníhoválce (27).
  4. 4. Ohýbací stroj podle bodů 2 a 3 vyzna-čený tím, že všechny pracovní válce (13, 16,27) jsou vytvořeny jako hydraulické pracov-ní válce ovladatelné tlakovým prostředímv protilehlých směrech.
  5. 5. Ohýbací stroj podle bodu 4 vyznačenýtím, že pracovní válec (13), spojený svoupístnicí (15) se spouštěcím hřídelem (12),je ovladatelný tlakovým prostředím součas-ně v obou směrech. 2 listy výkresů
CS762925A 1975-05-06 1976-05-03 Bending machine for the bar material particularly for the concrete reinforcement CS216695B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT346775A AT341860B (de) 1975-05-06 1975-05-06 Biegemaschine fur stabformiges material, insbesondere fur betonbewehrungsstabe

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS216695B2 true CS216695B2 (en) 1982-11-26

Family

ID=3550926

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS762925A CS216695B2 (en) 1975-05-06 1976-05-03 Bending machine for the bar material particularly for the concrete reinforcement

Country Status (21)

Country Link
US (1) US4020669A (cs)
JP (1) JPS5927256B2 (cs)
AT (1) AT341860B (cs)
AU (1) AU499444B2 (cs)
BE (1) BE841414A (cs)
BR (1) BR7602821A (cs)
CA (1) CA1040088A (cs)
CH (1) CH597936A5 (cs)
CS (1) CS216695B2 (cs)
DD (1) DD125694A5 (cs)
DE (1) DE2612304C3 (cs)
ES (1) ES447567A1 (cs)
FR (1) FR2310169A1 (cs)
GB (1) GB1490493A (cs)
IT (1) IT1058372B (cs)
LU (1) LU74880A1 (cs)
NL (1) NL177087C (cs)
PL (1) PL105487B1 (cs)
SU (1) SU580812A3 (cs)
YU (1) YU86476A (cs)
ZA (1) ZA762477B (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS60208518A (ja) * 1984-03-30 1985-10-21 Aasunikusu Kk ネット材
JPH01180740A (ja) * 1987-12-28 1989-07-18 Ogura:Kk 鉄筋折り曲げ装置
US4910984A (en) * 1988-09-16 1990-03-27 J. A. Richards Company Progressive roll bender
FR2646366B1 (fr) * 1989-04-28 1992-10-16 Cloup Philippe Machine a cintrer un fil metallique et procede de faconnage d'un fer a beton
GR1001322B (el) * 1990-04-06 1993-08-31 Panagiotis Anagnostopoulos Μηχανισμος μηχανων καμψης συρματος σε τρεις διαστασεις.
FR2674558A1 (fr) * 1991-03-27 1992-10-02 Carrere Noel Dresseuse-formeuse universelle pour armatures en ronds a beton.
US20070095006A1 (en) * 2005-11-01 2007-05-03 Konersmann Ronald D Lightweight portable concrete enclosure and associated method of construction

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US670891A (en) * 1900-10-15 1901-03-26 Daniel W Aylworth Machine for making clamps.
US2424024A (en) * 1944-10-26 1947-07-15 Garton Jesse Manually operated lever for bending and shearing metal rods
US3120915A (en) * 1960-06-20 1964-02-11 North American Aviation Inc Edge preparation machine and method
US3269164A (en) * 1963-08-29 1966-08-30 Johns Manville Method and apparatus for the formation of folds in metal sheets
DE2019498A1 (de) * 1970-04-22 1971-11-04 Wema Electronic Und Maschineng Kombinierte Blechbearbeitungsmaschine
DE2202253A1 (de) * 1972-01-18 1973-08-02 Remigio Del Fabro Automatische maschine zur herstellung von bewehrungsbuegeln fuer armierten beton

Also Published As

Publication number Publication date
AU499444B2 (en) 1979-04-12
LU74880A1 (cs) 1977-01-12
NL177087B (nl) 1985-03-01
NL177087C (nl) 1985-08-01
NL7604218A (nl) 1976-11-09
BE841414A (fr) 1976-09-01
CA1040088A (en) 1978-10-10
ATA346775A (de) 1977-06-15
SU580812A3 (ru) 1977-11-15
JPS51136556A (en) 1976-11-26
AT341860B (de) 1978-03-10
DE2612304B2 (de) 1978-04-27
YU86476A (en) 1982-05-31
AU1351676A (en) 1977-11-03
ES447567A1 (es) 1977-07-01
JPS5927256B2 (ja) 1984-07-04
DD125694A5 (cs) 1977-05-11
FR2310169A1 (fr) 1976-12-03
GB1490493A (en) 1977-11-02
ZA762477B (cs) 1977-04-27
FR2310169B1 (cs) 1979-05-04
DE2612304C3 (de) 1981-01-29
US4020669A (en) 1977-05-03
CH597936A5 (cs) 1978-04-14
BR7602821A (pt) 1976-11-09
PL105487B1 (pl) 1979-10-31
IT1058372B (it) 1982-04-10
DE2612304A1 (de) 1976-11-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10532389B2 (en) Bending machine and corresponding method
DE2553152B2 (de) Biegemaschine fuer stabfoermiges material, insbesondere fuer betonbewehrungsstaebe
US4161110A (en) Automatic control device for a bending machine
JPS62176615A (ja) 管曲げ機
CA2494933C (en) Cutting or crushing implement
CS216695B2 (en) Bending machine for the bar material particularly for the concrete reinforcement
JP3345436B2 (ja) 建築作業用の鉄筋を選び、曲げるためのプラント
EP0136598B1 (de) Einrichtung zur Handhabung von Blechtafeln
CN105436355A (zh) 一种线材自动分段剪弯成型机
US6823766B2 (en) Method and machine for stripping electric cables
EP0967041A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Führen des Sägebandes einer Bandsägemaschine
DK173182B1 (da) Gribeorgan med holdekæber eller gribefingre til håndtering af stangformede emner.
AT399303B (de) Abkantpressensystem, einrichtung zum handhaben von blechen, vorrichtung und verfahren zum geraderichten von blechen
US3691807A (en) Bending machine
US3090270A (en) Machines for cutting or shearing sheets or plates
JPS634679B2 (cs)
CN216541107U (zh) 一种钢结构加工用切割装置
IT202100017432A1 (it) Apparecchiatura per la piegatura e/o calandratura di elementi oblunghi
SE453976B (sv) Anordning for inriktning av tredstammar e d i inloppet till en sag eller profilbearbetningsmaskin
SU804254A1 (ru) Способ разделени профилей и устройстводл ЕгО ОСущЕСТВлЕНи
SU438465A1 (ru) Трубоволочильный барабан
JP2902790B2 (ja) 引張り成形機
SU333995A1 (ru) УСТАНОВКА ДЛЯ гибки АРМАТУРНЫХ СЕТОК
DE116588C (cs)
DE209889C (cs)