CS215122B2 - Zařízeni pro spřádání vláken v přízi - Google Patents

Zařízeni pro spřádání vláken v přízi Download PDF

Info

Publication number
CS215122B2
CS215122B2 CS597679A CS597679A CS215122B2 CS 215122 B2 CS215122 B2 CS 215122B2 CS 597679 A CS597679 A CS 597679A CS 597679 A CS597679 A CS 597679A CS 215122 B2 CS215122 B2 CS 215122B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
yarn
hyperboloids
rotary
hyperboloid
forming line
Prior art date
Application number
CS597679A
Other languages
English (en)
Inventor
Heinz Schippers
Peter Dammann
Herbert Turk
Herbert Schiminski
Original Assignee
Barmag Barmer Maschf
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Barmag Barmer Maschf filed Critical Barmag Barmer Maschf
Publication of CS215122B2 publication Critical patent/CS215122B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/04Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques imparting twist by contact of fibres with a running surface
    • D01H4/16Friction spinning, i.e. the running surface being provided by a pair of closely spaced friction drums, e.g. at least one suction drum
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)

Description

Vynález se týká zařízení pro spřádání vláken v přízi, sestávající ze dvou pohyblivých povrchů, propustných pro vzduch, pohybujících se navzájem v opačném smyslu, tvořených děrovanými plášti rotačních t&les, mezi kterými je vytvářena příze, dále z odsávacích ústrojí vzduchu.
U jednoho principu spřádání, popsaného v časopisu Melliand Textilberichte 1975, sešit 9, str. 690 a dále, se z pramene od mykacího stroje, sestávajícího ze staplových vláken, rozvolňují jednotlivá vlákna pomocí rychle se otáčejícího vyčesávacího válce a potom se přivedou na otáčející se válcový sítový buben. Tento má na svém vnitřku sací hrdlo, které vyúsťuje podél površky vnitřní plochy sítového bubnu. Nasátý proud vzduchu přitlačuje staplová vlákna na vnější povrch sítového bubnu a má kromě toho přidržovat na vnější površce sítového bubnu, ohraničující po jedné straně sací hrdlo.
V důsledku otáčení sítového bubnu se vnáší kroutící moment do spřádaného rouna, kterým se formují jednotlivá vlákna v přímce tvoření příze do svazku vláken a pravým zákrutem se zkrucující v přízi.
Toto zařízení má ten nedostatek, že setrvání jednotlivých vláken na uvedené povrchové přímce pláště je labilní. Jednotlivá vlákna opouštějí povrchovou přímku a spřá2 dací proces ustává, jestliže rychlost otáčení sítového bubnu, nasávaný proud vzduchu a titr spřádané příze nejsou navzájem správně sladěny, resp. jestliže jejich hodnoty kolísají. Kromě toho brzdí nasávaný proud vzduchu zkrucování tvořícího se svazku vláken na povrchové přímce pláště, neboť nasávaný proud vzduchu směřuje na jedné straně tohoto svazku vláken proti zkrucování. Tentýž princip je ukázán v DE-OS 2 361 313, přičemž i zde musí se vytvořit proudění vzduchu pomocí odsávání, které má silnou složku proudění proti směru pohybu pohyblivé plochy, která je ale směrována proti kroutícím silám, způsobujícím zkrucování svazku vláken.
Z DE-OS 2 449 583 je znám takový způsob spřádání textilních vláken, u kterého jsou vlákna zkrucována ve svazek vláken v klínovitém prostoru mezi dvěma ve stejném smyslu se otáčejícími válci, které jsou navzájem rovnoběžné. V každém sítovém bubnu jsou uspořádána ústrojí pro odsávání vzduchu, jejichž ústí jsou směrována proti klínovitému prostoru, ve kterém se tvoří příze.
Vlákna jsou odpovídajícími proudy vzduchu v tomto klínovitém prostoru potlačována na stěny sítových bubnů.
Tento způsob má ten nedostatek, že jak jeden z těchto sítových bubnů, tak také jemu přirazený proud vzduchu, vytvořený nasá215122 váním, působí proti požadovanému zkrucování svazku vláken.
Také zde lze docílit stabilní provoz jen obtížně a jen tehdy, jestliže svazek vláken, resp. příze se udržuje na přímce, ve které se tvoří tato příze, odváděcími válci, upravenými napříč ke klínovitému prostoru.
Úkolem vynálezu je navrhnout zařízení, u kterého jsou shora uvedené nedostatky odstraněny. Zejména se má zabránit tomu, aby svazek vláken nebyl působením pohybovaných povrchů nebo proudění vzduchu vystaven navzájem proti sobě působícím kroutícím silám. Dále má být zajištěno to, aby se i bez zvláštních vodicích prvků příze dosáhl stabilní provoz nezávisle na nastavení okamžitých provozních parametrů.
0,425 X ΙΟ3 X -X -VaVy X sin a
Řešení tohoto úkolu spočívá v tom, že pohyblivé povrchy jsou vytvořeny jako pláště rotačních hyperboloidů, jejichž osy jsou navzájem skříženy, takže rotační hyperboloidy vytvářejí úzkou mezeru, která je ohraničena vždy jednou tvořící přímkou.
Význakem vynálezu rovněž je, že vzdálenost os a/nebo poloha os rotačních hyperboloidů je upravena nastavitelně.
Rozvinutí vynálezu spočívá také v tom, že pohybované povrchy jsou vytvořeny jako pláště úseků rotačních hyperbolidů, které jsou nesymetrické v osovém směru.
Dalším význakem vynálezu je, že obvodová rychlost U plášťů hyperboloidů u výstupu příze je v rozsahu < U < 0,95 X -— cos a
Význakem vynálezu rovněž je, že obvloidoivá rychlost U pláště hyperboloidů je v rozsahu
0,425 X 10-3 x - x sin « X Va Vr přičemž ···'··' oam značí koeficient zkrucování
Va značí odtahovou rychlost γ značí specifickou hmotnost spřádaných vláken os značí poloviční úhel, který svírají pohybové vektory obou rotačních hyperboloidů.
Význakem vynálezu rovněž je, že alespoň v jednom rotačním hyperboloidu je uspořádáno podél mezery tvořené mezi rotačními hyperboloidy, odsávací ústrojí, jehož sací ústí je směrováno podél mezery, tvořené mezi rotačními hyperboloidy, proti vnitřní stěně děrovaného pláště rotačního hyperboloidu.
Dalším význakem vynálezu je, že Každěmu rotačnímu hyperboloidu je přirazeno odsávací ústrojí vzduchu před přímkou tvoření příze při pohledu ve směru pohybu jeho povrchu.
Rozvinutí vynálezu spočívá v tom, že odsávací ústrojí jsou se svými ústími upravena nad částí vnitřního obvodu rotačních hyperboloidů ve směru přímky tvoření příze, přičemž se ústí překrývají v šířce o velikosti až desetinásobku průměru příze.
Výhodné provedení vynálezu spočívá dále v tom, že rozsah překrytí ústí odsávacích ústrojí je při pohledu ve směru přívodu vláken uspořádán před mezerou, tvořenou mezi rotačními hyperboloidy, výhodně ve vzdálenosti jedno- až desetinásobku průměru příze.
Výhodnost řešení podle vynálezu spočívá mimo jiné v tom, že jím lze zhotovovat efektní příze s různou vlastností jádra a vnějších vláken, jestliže se vlákna jádra při+ cos a X Va < U < 0,85 X-— cos a vádějí na přímku, ve které se tvoří příze, prostorově před vnějšími vlákny.
Příklady provedení zařízení podle vynálezu jsou znázorněny na obrázcích výkresů, kde: obr. 1 představuje spřádací zařízení v podobě rotačních hyperboloidů, obr. 2 obdobné řešení jako u obr. 1 doplnění ústrojím pro vytváření nepravého zákrutu.
Rotační hyperboloidy 31, 32, jsou poháněny hnacími motory 18, 19, s pohybovými vektory 11, 12 obvodových rychlostí plášťů těchto hyperboloidů. Rotační hyperboloidy 31, 32 jsou uspořádány tak, že jejich osy leží v navzájem rovnoběžných rovinách, případně že každá z nich má tvořící přímku, která je rovnoběžná s přímkou 9 tvoření příze.
To znamená, že při promítnutí obou as na rovinu je úhel mezi nimi dvakrát tak velký, nežli úhel β, pod kterým každá tvořící přímka protíná svou osu hyperboloidu. Pohybové vektory 11, 12 obvodových rychlostí plášťů rotačních hyperboloidů 31, 32 se protínají v nejužší mezeře mezi rovnoběžnými tvořícími přímkami pod úhlem 2 a.
Hyperboloidy jsou dále uspořádány tak, že mezera, kterou vytvářejí sousední tvořící přímky, je v podstatě obdélníková. Protože hyperboloid 31 je svým ložiskem 21 upraven na suportu 22 posuvně a otočně kolem osy 24, je možné, nastavit šířku mezery a/nebo sklonit rotační hyperboloid 31 tak, že mezera se sužuje ve směru k výstupu příze.
Tím se dosáhne toho, že třecí síly, kterými působí sítové bubny na svazek vláken, zhušťující se v přízi, s jejím zhušťováním vzrůstají. Přitom se má zabránit tomu, aby svazek vláken nebyl vystaven příliš vysokým kroutícím momentům, resp. tažným silám, které by roztrhly svazek. Dále, sužováním mezery ve směru výstupu příze má být zajištěno to, že na přízi, opouštějící zařízení, mohou působit tak vysoké kroutící momenty, že dochází k dostatečnému zkracování. Rozměry mezery se nastaví tak, že v oblasti přívodu vláken 20 je dvakrát tak velká a v oblasti výstupu příze je menší nežli průměr příze.
Uvnitř rotačních hyperboloidů 31, 32, tvořících sítové bubny, se nacházejí sací ústrojí 13, 14, jejichž ústí zasahují přes část vnitřního povrchu sítových bubnů, tvořených rotačními hyperboloidy 31, 32 a končí krátce před nebo za přímkou 9 tvoření příze. Výhodné je opět nepatrné překrytí, přičemž oblast překrytí se nachází na přívodní straně vláken 20.
V obr. 1 znázorněné přívodní ústrojí příze sestává z kanálu se štěrbinovitým ústím, zasahujícím do mezery mezi sítovými bubny, tvořenými rotačními hyperboloidy 31, 32, přičemž ústí zasahují alespoň po části délky mezery. Hotová příze je odtahovaná navíjecím ústrojím 23, případně opatřeném podávacím ústrojím, odtahovou rychlostí Va.
V provozu je obvodová rychlost U rotačních hyperboloidů 31, 32 pečlivě sladěna jednak se zákrutem, který se má nastavit a jednak s odtahovou rychlostí Va příze, přičemž musí být vzata v úvahu přípustná tažná síla, kterou je příze namáhána. Odtahová rychlost Va je zejména omezena tím, že příze nesmí být jednak vystavena příliš vysokým tažným silám a jednak nesmí být příliš málo napnuta. Veličina «m vyplývá z použití příze.
Pokusy se spřádacím zařízením podle vynálezu při dvou odsávacích zařízeních s nepatrným překrytím poskytly následující výsledky:
Dva hyperboloidy největší průměr 85 mm šířka mezery 0,3 mm překrytí odsávacích ústrojí 0,9 mm úhel pohybových vektorů 2 a 140 ° příze: bavlna, stapl 28 mm specifická hmotnost je 1,54 £—J metrické číslo Nm 24 crm koeficient zkracování 120 αι,η je v podstatě koeficient, pomocí kterého lze vypočítat zkroucení příze podle vzorce T = 0Éra VNm, přičemž T je počet zákrutů na 1 m příze.
Hodnota koeficientu am je dána použitím příze a její velikost je podle zkušenosti 100 až 150.
Odtahová rychlost Va — 300 m/min.
Byly měřeny otáčky rotačních heperboloidů a sice tak, že oba hyperboloidy měly v bodě výstupu příze vždy tutéž obvodovou rychlost U. Měřena byla tažná síla P příze, se kterou se příze odtahovala ze spřádacího zařízení, jakož i pro hotovou přízi skutečně dosažené zákruty T na 1 m a délková pevnost R v kilometrech, která nám udává, při jaké délce příze dochází k jejímu přetrhu vlastní hmotností, přičemž příze je volně zavěšena. Počítáno bylo v optimálních rozsazích, zjištěných podle následujících vzorců
4,25 X ΙΟ-3 X —i
Vz X sin < U < 0,95 X -5cos a jako v širším rozsahu a
4,25 X ΙΟ-3 X «m X va X sin a
Vz
-j- Va X cos a < U < 0,85 X cos a jako v užším rozsahu.
Prokázalo se tím, že příznivé hodnoty pro obvodovou rychlost U byly dosažitelné v následujících rozsazích
Širší rozsah: 132 m/min < U < 835 m/min Užší rozsah: 220 m/min < U < 746 m/min
Následující tabulka ukazuje výsledky pokusů.
U [m/min] 100
P [N] 0,54
T [1/m] 375
Délková pevnost R [km] 5,7
Koeficient zkracování «m 76,5
200
0,31
505
9,2
103 kde značí
U obvodovou rychlost T počet zákrutů na 1 m P tažná síla příze R délková pevnost v km am koeficient zkrucování, zjištěný empiricky
400 600 800 900
0,27 0,22 0,19 0,15
830 680 730 795
11,8 11,2 10,2 8,4
128,6 138 149 162
výsledků pokusů lze seznat, že příliš
vysoké obvodové rychlosti U jednak způsobují příliš velké zkroucení a jednak snížení pevnosti. Obojí je pro další zpracování nevýhodné. V dolních mezních rozsazích bylo způsobeno tak malé zkroucení, že nebylo možno dosáhnout dostačující pevnosti. Hyperboloidní pláště mohou být například
215 7 v normálových rovinách odříznuty podél přímky 36, 37 a v důsledku toho mohou být vytvořeny nesymetrické. Takovéto vytvoření by bylo výhodné tehdy, jestliže by se nemělo působit na vznikající přízi žádnými tažnými silami.
V obr. 2 je znázorněno spřádací zařízení, které je podobné spřádacímu zařízení v obr.
1. U spřádacího zařízení, znázorněného v obr. 2 jsou na čelní plochy sítového bubnu ve tvaru rotačního hyperboloidu na výstupní straně nasazeny, resp. vytvořeny zesílení 34 a 35 čelních ploch, která způsobují sevření svazků vláken, který je zde vytvořen. Sítové bubny ve tvaru rotačního hyperboloidu mají v oblasti přímky tvoření příze pohybovou složku, která způsobuje zákrut a jinou pohybovou složku, která způsobuje dopravu vznikajícího svazku vláken a jednotlivých vláken. Dopravní účinek je ještě podporován zesíleními 34 a 35 čelních ploch.
Takovéto přídavné zvýšení kroutícího momentu může být výhodné tehdy, jestliže při hrubých vláknech nebo velmi vysokém zkracování se musí vynaložit vysoký kroutící moment, aby se dosáhlo potřebného zkroucení. V těchto případech se může použít ústrojí 33 pro vytváření nepravého zákrutu, které se uspořádá za spřádacím zařízením.
Přívod vláken se může provádět prostřednictvím přívodního ústrojí, upraveného pro přívod z každé strany přímky tvoření příze. Jestliže se přívod vláken provádí právě popsaným způsobem, pak je podle vynálezu také možné vyrábět přízi ze směsi vláken, přičemž vlákna jednoho druhu se přivádějí přívodním ústrojím z jedné strany přímky tvoření příze a vlákna druhého druhu z drahé strany. Tím je tedy možno použít zařízení podle vynálezu současně pro směšování a spřádání. Přitom mohou být přiváděči ústrojí, uspořádána ve směru přímky, ve které se tvoří příze, vůči sobě navzájem přesazena nebo se mohou za přívodními ústrojími vláken nacházet další přívodní ústrojí. Tím je možné, spřádat takové příze, jejichž jádro se, pokud se týká původu a struktury jednotlivých vláken, odlišuje od vnějších vláken. Tím je možno zhotovovat například efektní příze, u kterých efekt spočívá v rozdílném jádru a plášti, například příze s jádrem z chemických vláken pro dosažení vysoké pevnosti a s pláštěm z přívodních vláken pro zlepšení vzhledu, omaku, přijímání vlhkosti, atd.
Přitom se také může přivést jádro příze jako nekonečné vlákno na přímku 9 tvoření příze se shora a mezi povrchy. Tímto způsobem se může vyrobit příze, jejíž jádro sestává z nekonečných vláken a jejíž plášť sestává ze staplových vláken. Nekonečné vlákno může být výhodně tvarované, kadeřené vlákno s třírozměrným tvarováním, jak vzniká například při tvarování falešným zákrutem při tvarování foukaným vzduchem.
U tlustých nití, zejména u tlustých přízí se silným zkroucením, se vyskytují nerovnoměrnosti zkroucení v průřezu příze. Bylo totiž zjištěno, že vlákna, která leží uvnitř svazku vláken, mají menší počet zákrutů na jeden metr, nežli vlákna, která se ve svazku vláken nacházejí na povrchu. Tyto nedostatky jsou odstraněny zařízením podle vynálezu.

Claims (9)

  1. PŘEDMĚT
    1. Zařízení pro spřádání vláken v přízi, sestávající ze dvou pohyblivých povrchů, propustných pro vzduch, pohybujících se proti sobě, tvořených děrovanými plášti rotačních těles, mezi kterými je vytvářena příze, dále z odsávacích ústrojí vzduchu, vyznačující se tím, že pohyblivé povrchy jsou vytvořeny jako pláště rotačních hyperboloidů (31, 32), jejichž osy jsou navzájem zkříženy, takže rotační hyperboloidy (31, 32) vytvářejí úzkou mezeru, která je ohraničena vždy jednou tvořící přímkou.
    4,25 X ΙΟ3 χ -ΧΥ· Vy X sin kde osm je koeficient zkrucování, jehož hodnota je zjišťována empiricky,
    Va je odtahová rychlost, ce je poloviční úhel pohybových vektorů ynAlezu
  2. 2. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že vzdálenost a/nebo poloha os rotačních hyperboloidů (31, 32) je upravena stavitelně.
  3. 3. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že pohyblivé povrchy jsou vytvořeny jako pláště úseků rotačních hyperboloidů (31, 32) nesymetrických v osovém směru.
  4. 4. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že obvodová rychlost (U) plášťů hyperboloidů (31, 32) u výstupu příze je v rozsahu ~^< U < 0,95 X -— x cos a obvodové rychlosti rotačních hyperboloidů, γ je specifická hmotnost příze.
  5. 5. Zařízení podle bodu 4, vyznačující se tím, že obvodová rychlost (Uj plášťů rotačních hyperboloidů (31, 32 J je v rozsahu
    0,426X1O-3X X siná X Va
    Vr .
    kde je koeficient zaučování, jehož hodnota je zjišťována empiricky,
    Va je odtahová rychlost, ce je poloviční úhel pohybových vektorů obvodové rychlosti rotačních hyperboloidů, y je specifická hmotnost příze.
  6. 6. Zařízení podle některého z bodů 1 až 4, vyznačující se tím, že alespoň v jednom rotačním hyperboloidu (31, 32) je uspořádáno odsávací ústrojí (13, 14), jehož ústí je směrováno podél mezery tvořené mezi rotačními hyperboloidy (31, 32) proti vnitřní straně děrovaného pláště rotačního hyperboloidu (31, 32).
  7. 7. Zařízení podle některého z bodů 1 až 6, vyznačující se tím, že každému rotačnímu hyperboloidu (31, 32) je přiřazeno odsáva4- cos a X Va < U < 0,85 X--5— cos a cí ústrojí (13, 14), uspořádané, při pohledu ve směru pohybu těchto rotačních hyperboloidů (31, 32), před přímkou (9) tvoření příze.
  8. 8. Zařízení podle bodu 7, vyznačující se tím, že odsávací ústrojí (13, 14) zasahují svými ústími přes část vnitřního obvodu rotačních hyperboloidů (31, 32) ve směru přímky (9) tvoření příze, přičemž se tato ústí překrývají v šířce rovné až desetinásobku průměru příze.
  9. 9. Zařízení podle bodu 8, vyznačující se tím, že rozsah překrytí ústí odsávacích ústrojí (13, 14) je uspořádán, při pohledu ve směru přívodu vláken (20), před mezerou, tvořenou mezi rotačními hyperboloidy (31, 32) ve vzdálenosti jedno- až desetinásobku průměru příze.
CS597679A 1976-03-27 1977-03-21 Zařízeni pro spřádání vláken v přízi CS215122B2 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19762613263 DE2613263B2 (de) 1976-03-27 1976-03-27 Verfahren zum Spinnen von Fasern und Vorrichtung zur Ausführung des Verfahrens

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS215122B2 true CS215122B2 (cs) 1982-07-30

Family

ID=5973693

Family Applications (3)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS597579A CS215121B2 (cs) 1976-03-27 1977-03-21 Zařízení pro spřádání vláken v přízi
CS597679A CS215122B2 (cs) 1976-03-27 1977-03-21 Zařízeni pro spřádání vláken v přízi
CS185977A CS209436B2 (cs) 1976-03-27 1977-03-21 Způsob spřádání vláken v přízi a zařízení k provádění tohoto způsobu

Family Applications Before (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS597579A CS215121B2 (cs) 1976-03-27 1977-03-21 Zařízení pro spřádání vláken v přízi

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS185977A CS209436B2 (cs) 1976-03-27 1977-03-21 Způsob spřádání vláken v přízi a zařízení k provádění tohoto způsobu

Country Status (6)

Country Link
JP (3) JPS52140640A (cs)
BR (1) BR7701876A (cs)
CS (3) CS215121B2 (cs)
DE (1) DE2613263B2 (cs)
GB (4) GB1574533A (cs)
IT (1) IT1078000B (cs)

Families Citing this family (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2739410A1 (de) * 1977-09-01 1979-03-15 Barmag Barmer Maschf Vorrichtung zum offendspinnen von fasern
SE413517B (sv) * 1978-01-10 1980-06-02 Peo Teknokonsult Ab Sett och anordning for framstellning av effektgarn
DE2803904C2 (de) * 1978-01-30 1986-07-03 Barmag Barmer Maschinenfabrik Ag, 5630 Remscheid Offenend-Spinnverfahren und Spinnvorrichtung
DE2810843C2 (de) * 1978-03-13 1986-05-07 Barmag Barmer Maschinenfabrik Ag, 5630 Remscheid Vorrichtung zum Offenend-Spinnen
DE2811882A1 (de) * 1978-03-18 1979-10-04 Barmag Barmer Maschf Offenend-spinnvorrichtung
DE2812471A1 (de) * 1978-03-22 1979-10-04 Barmag Barmer Maschf Aufloesewalze fuer eine offenend- spinneinrichtung
GB2042599B (en) * 1978-10-26 1983-09-21 Platt Saco Lowell Ltd Open-end spinning apparatus
DE3008622A1 (de) * 1979-03-12 1980-09-25 Barmag Barmer Maschf Vorrichtung zum offenend-spinnen
DE2930998C2 (de) * 1979-07-31 1986-03-27 Barmag Barmer Maschinenfabrik Ag, 5630 Remscheid Friktions-Spinneinrichtung zum Verspinnen von Spinnfasern
DE3141733A1 (de) * 1980-10-23 1982-06-03 Barmag Barmer Maschinenfabrik Ag, 5630 Remscheid "vorrichtung zum offenendspinnen"
US4467597A (en) * 1981-07-25 1984-08-28 Platt Saco Lowell Corporation Method of spinning a yarn from two types of stable fibers
DE3300636A1 (de) * 1983-01-11 1984-07-12 Fritz 7347 Bad Überkingen Stahlecker Oe-friktionsspinnvorrichtung
DE3464067D1 (en) * 1983-05-18 1987-07-09 Heberlein Hispano Sa Method and device for manufacturing a cored yarn
DE3407339C2 (de) * 1984-02-29 1994-02-17 Schlafhorst & Co W Friktionsspinnvorrichtung
GB8424009D0 (en) * 1984-09-21 1984-10-31 Lawrence C A Spinning of yarn
IN166212B (cs) * 1984-11-13 1990-03-31 Rieter Ag Maschf
DE3521756A1 (de) * 1985-06-18 1987-01-08 Schubert & Salzer Maschinen Verfahren und vorrichtung zum offenend-friktionsspinnen
DE3522517A1 (de) * 1985-06-24 1987-01-02 Schubert & Salzer Maschinen Verfahren und vorrichtung zum anspinnen einer offenend-friktionsspinnvorrichtung
DE3634792C2 (de) * 1986-10-11 1995-11-02 Schlafhorst & Co W Friktionsspinnvorrichtung
JP2715097B2 (ja) 1988-06-09 1998-02-16 日本フイルコン株式会社 緯糸摩耗型製紙用織物
CN113430689A (zh) * 2021-06-09 2021-09-24 山东恒泰纺织有限公司 一种仿双曲风格色纱的制备方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2557433A (en) 1948-04-17 1951-06-19 Honig Frank Art of producing yarn
DE1902111U (de) 1963-08-28 1964-10-15 Ricagni S R L Mehrfachregelkondensator mit veraenderlichem plattenabstand.
DE2155514B2 (de) 1971-11-09 1975-08-14 Barmag Barmer Maschinenfabrik Ag, 5600 Wuppertal Arbeitsverfahren zum Anlegen des Fadens an eine Streck- und Falschdrahtkräuselmaschine
DD100290A1 (cs) 1972-06-21 1973-09-12
DE2300967A1 (de) 1973-01-10 1974-07-11 Krupp Gmbh Verfahren und vorrichtung zur erzeugung von garnen aus fasern unterschiedlicher eigenschaften in einer offen-endspinnmaschine
DE2361313A1 (de) 1973-01-17 1974-07-18 Fehrer Ernst Verfahren zum spinnen textiler fasern
AT333631B (de) 1973-11-28 1976-12-10 Fehrer Ernst Vorrichtung zum spinnen textiler fasern
DE2364230C3 (de) 1973-12-22 1978-10-19 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Kerngarn in einer Offen-End-Spinnvorrichtung
GB1490756A (en) 1974-04-03 1977-11-02 Vyzk Ustav Bavlnarsky Method of and apparatus for open-end spinning yarns from staple fibres
DE2530125C2 (de) 1975-07-05 1983-12-22 Barmag Barmer Maschinenfabrik Ag, 5630 Remscheid Falschzwirnkräuselmaschine
AT344552B (de) 1976-02-02 1978-07-25 Fehrer Ernst Gmbh Vorrichtung zum spinnen textiler fasern

Also Published As

Publication number Publication date
CS215121B2 (cs) 1982-07-30
CS209436B2 (cs) 1981-12-31
GB1574531A (en) 1980-09-10
JPS6330411B2 (cs) 1988-06-17
JPS52140640A (en) 1977-11-24
GB1574532A (en) 1980-09-10
BR7701876A (pt) 1978-01-24
JPS61179325A (ja) 1986-08-12
DE2613263A1 (de) 1977-09-29
GB1574534A (en) 1980-09-10
DE2613263B2 (de) 1978-07-27
IT1078000B (it) 1985-05-08
JPS61179324A (ja) 1986-08-12
JPS6330412B2 (cs) 1988-06-17
JPS6113005B2 (cs) 1986-04-11
GB1574533A (en) 1980-09-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS215122B2 (cs) Zařízeni pro spřádání vláken v přízi
US4362008A (en) Method and apparatus for forming composite yarn
US4315398A (en) Open-end spinning apparatus
CS219252B2 (en) Facility for production of yearn
JPH0465535A (ja) 紡績装置
CN113994037A (zh) 复合纱线、包括复合纱线的织物、用于生产复合纱线的方法和用于生产复合纱线的装置
EP0174112B1 (en) Method of handling a sliver
US4565063A (en) Method and apparatus for false twist spinning
Basu Progress in air-jet spinning
CS197330B2 (en) Open-end spinning machine
CN105177784B (zh) 一种芳纶纤维生产高强力捻线的工艺及其产品
US4823545A (en) Method of and apparatus for false-twist spinning
CS667385A3 (en) Machine for open-end friction spinning
US3443372A (en) Production of yarn and apparatus for use therein
US4922701A (en) System for producing yarn
US3721070A (en) Self-sealing dust bag
Balasubramanian Friction spinning-A critical review
EP0068507B1 (en) Apparatus for making fasciated spun yarn
CS244401B2 (en) Staple fibres spinning device
Kwasniak et al. The formation and structure of fancy yarns produced by a pressurized-air method
JPH03241021A (ja) 紡績装置
JPH03206139A (ja) 空気仮撚法による抗菌ポリエステル/羊毛,抗菌ポリエステル/羊毛/ポリエステル混紡糸及びその製造方法
CN114836861A (zh) 一种高强涡流混纺纱的生产方法
CS268070B1 (cs) Způsob výroby svazkové příze ze staplových vláken a zařízení k provádění tohoto způsobu
Sadasivam A Further Study of the Air Vortex Method of Spinning Yarns