CS199593B2 - Process for preparing oligomere n-alkyliminoalanes - Google Patents

Process for preparing oligomere n-alkyliminoalanes Download PDF

Info

Publication number
CS199593B2
CS199593B2 CS754545A CS454575A CS199593B2 CS 199593 B2 CS199593 B2 CS 199593B2 CS 754545 A CS754545 A CS 754545A CS 454575 A CS454575 A CS 454575A CS 199593 B2 CS199593 B2 CS 199593B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
reaction
aluminium
solvent
atoms
solution
Prior art date
Application number
CS754545A
Other languages
English (en)
Inventor
Salvatore Cucinella
Marce Casari
Tito Salvatori
Original Assignee
Snam Progetti
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Snam Progetti filed Critical Snam Progetti
Publication of CS199593B2 publication Critical patent/CS199593B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07FACYCLIC, CARBOCYCLIC OR HETEROCYCLIC COMPOUNDS CONTAINING ELEMENTS OTHER THAN CARBON, HYDROGEN, HALOGEN, OXYGEN, NITROGEN, SULFUR, SELENIUM OR TELLURIUM
    • C07F5/00Compounds containing elements of Groups 3 or 13 of the Periodic Table
    • C07F5/06Aluminium compounds
    • C07F5/069Aluminium compounds without C-aluminium linkages

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Polymers With Sulfur, Phosphorus Or Metals In The Main Chain (AREA)

Description

Tento vynález se týká způsobu přípravy oligomerních N-alkyliminoalanů pozůstávajících ze strukturních jednotek — (HAlNR)n—, kde
R znamená isopropylovou, isobutylovou nebo terc.butylovou skupinu a n znamená celé číslo nižší než 10 nebo rovné 10, vytvářejících trojdimenzionální síť tvořenou šestičlennými nebo čtyřčlennými cykly obecného vzorce I nebo II —HA1—NR—
I I —RN—A1H—
- , ПЬ —HA1—NR—
I I —RN-A1H—
I I —HA1—NR— (П), kde
R má význam uvedený svrchu a kde popřípadě alesipoň část atomů vodíku je nahrazena chlorem.
Tyto oligomery mají tedy „sítovou“ trojrozměrnou strukturu a vykazují atomové poměry aktivního vodíku k hliníku rovné nebo prakticky rovné 1 a atomové poměry dusíku k hliníku rovné 1, přičemž aktivní atomy vodíku jsou v hydridové formě a jsou přímo vázané na hliník, což lze analyticky stanovit například uvolněním vodíku při reakci produktů podle vynálezu rozpuštěných v inertních rozpouštědlech, s vysokovrou čími alkoholy nebo vodou.
Polymerní hliníkové deriváty jsou známé, stejně jako způsoby jejich přípravy.
Reakci ether-dloxanových roztoků aluminiumhydridu s methylaminem popsal Wiberg a May v „Z. Naturforsch. 10 b, 232 (1955)“. Podle těchto autorů se získá nerozpustná látka, které se přisuzuje polymerní struktura odpovídající póly(N-methyliminoalanu) obsahujícímu opakovaně strukturní jednotky typu —HA1—НСНз—.
Nověji popsal Ehrlich a May v americkém patentu č. 3 505 246 přípravu podobných sloučenin, které jsou označeny jako poly(N-ethylalazeny) a poly(N-methylalazeny) a definovány jsou jako polymerní sloučeniny s dlouhým řetězcem o polymeračním stupni strukturních jednotek HA1—NR) alespoň 10.
V italském patentu stejných přihlašovate199593 lů je popsána příprava .polyfN-alkylíminoalanů) reakcí alanátu alkalických kovů nebo zemin alkalických kovů s primárními aminy.
Autoři přítomného vynálezu nyní nalezli, že je možné při použití určitých aminů nebo jejich aluminiumamidových derivátů a při dodržování pracovních podmínek, jaké jsou popsány dále, získa-t oligomery N-alkylaminoalanu, které mají uzavřenou síťovou trojrozměrnou strukturu, a proto· dobře definovaný polymerační stupeň, které jsou prakticky absolutně čisté, a které se dají použít jako složky polymeračních katalyzátorových soustav nebo· pro redukci řady organických látek.
Předmětem tohoto vynálezu je způsob přípravy oligomerních N-alkyliminoala.nů, který spočívá v tom, že se nechají .reagovat primární aminy .obecného vzorce III
R—NHz (III) , ve kterém
R má význam uvedený svrchu, se sloučeninami obecného vzorce IV
Л1Нз. B (IV) , ve kterém
B znamená ethylether nebo tetrahydrofuran - nebo· skupinu vzorce N(CH3)3, LiH nebo NaH, · pod dusíkovou atmosférou a popřípadě se takto připravené sloučeniny nechají reagovat s chlorovodíkem nebo· chloridem titaničitým.
Příkladem primárních aminů použitelných při způsobu přípravy produktů podle vynálezu jsou isopropylamin, sek.butylamin, isobutylamin, terc.butylamin a cyklobutylamin.
Produkty podle vynálezu lze také zajímavě použít po částečné nebo úplné náhradě hydridových atomů · vodíku různými atomy nebo skupinami, jako . jsou atomy halogenu, aminové, hydroxylové, alkoxylové a merkaptanové skupiny. · Takové modifikované sloučeniny lze připravit například reakcí produktů definovaných shora s halogenovanými kyselinami, halogenidy kovů, primárními aminy,· které se také, liší od aminů tvořících N-alkylaminoalany, sekundárními aminy, nitrily, vodou, alkoholy, sirovodíkem, merkaptany a podobně.
Použití jiných aminů než těch, které jsou uvedeny svrchu nedovoluje získat oligomerní N-alkyHminoalany se střední molekulovou hmotností definovanou · celým číslem; naopak získaný produkt tvoří směs iminnvých derivátů.
Zjistilo se, že na povaze aminu závisí jak polymerační stupeň, tak i molekulová struktura · a čistota příslušných N-alkyliminoalanů. Tyto rozdíly ovlivňují jejich katalytickou aktivitu, na kterou se klade důraz při polymeraci.
Síťové struktury zmíněné shora se především získají, když · se reakční · směs například v ethy1etheru nechá dlouhodobě vařit, po dobu 20 hodin i více, a obecně ve zvláštním případě, jde-li o deriváty získané z aminů obsahujících alkylové skupiny s · vysokou sterickou zábranou jako například z terc.butylaminu, náhradou reakčního rozpouštědla o vyšší teplotě varu, například toluenem a vystavením výsledného roztoku dlouhodobému varu, anebo také prováděním· reakce přímo ve vysokovroucím rozpouštědle za jeho teploty varu a nakonec dalším varem takto získané reakční směsi.
Postup podle vynálezu se s výhodou provádí podle jedné z reakcí znázorněných vztahy 1 až 3:
n AlHj. B + n R—NH2 *
-> (AlHNR)n + 2nH2 + nB . dl n A1(NHR).J + 2n A1H3 . B - (AlHNR)n + 3nH2 + nB (2) η MAIH4 + n R—NH2 ->
- (AlNHR)n + nMH + 2nH2 (3) , kde
B značí Lewisovu organickou bázi, jako jsou ethery, trialkylaminy, tetrahydrofuran,
M znamená alkalický kov nebo· kov alkalické zeminy a
Ran mají shora uvedený význam.
Shora uvedené reakce se provádějí v uhlovodíkových · rozpouštědlech v přítomnosti rozpouštědel, které nemají funkční skupinu schopnou reagovat s hydridovými · atomy vodíku, při teplotách v rozmezí od —20 °C do teploty, při které je .připravená sloučenina stálá.
V případě, kdy se provádí reakce lithiumalumíniumhydridu se solemi primárních aminů a chlorovodíkovou kyselinou podle vztahu 4:
n LiAlHá + n R—NHž . HC1 n LiCl + (HAINR)n + 3n Hz (4) , kde
Ran mají shora uvedený význam, je možné získat síťové trojrozměrné struktury zmíněné shora, podrobí-li · se reakční roztok nebo roztok získaného produktu, s výhodou v rozpouštědlech o vyšší · teplotě varu, delšímu varu, například po dobu 20. hodin nebo déle.
Podmínky pro přípravu lépe vysvitnou z následujících příkladů, které neomezují· šíři vynálezu.
PMkladl
Roztok 133 mmol isopropylaminu ve 40 ml diethyletheru se přidává po kapkách v . atmosféře dusíku při teplotě místnosti k míchanému roztoku 133 mmol komplexu aluminiumhydridu s trimethylaminem ve 100 ml diethyletheru, přičemž se ihned uvolňuje vo·dík. Reakční směs se míchá po dobu 2 hodin při. teplotě· místnosti a potom nechá v klidu 20 hodin. Rozpouštědlo a trimethylamtn se pak odpaří ve vakuu a zbývající . bílá pevná látka se znovu rozpustí ve zhruba 100 ml diethyletheru. Roztok se filtruje pro· odstranění malých stop nerozpustného materiálu a potom - ochladí na —50 °C. Vytvořená .sraženina se odfiltruje · při —50 °C a suší 10 hod. při teplotě místnosti a za ' tlaku 0,1 Pa. Získá se 6,4 g produktu.
Analýza pro (HAINCsHzje vypočteno:
30,67 % AI, 16,24 % N, Hakt/Al:l nalezeno *
31/71 % AL 16,46 % N Hakt/Al: 1,01
Zbývající roztok se odpaří ve vakuu a produkt ve formě - pevného zbytku se suší 10 hodin při teplotě místnosti a za tlaku 0,1 Pa. Získá se 5,7 g.
Analýza pro (HAlNCsH7)6 vypočteno·:
31,71 % AI, 16,46 .·% N, Hakt/Al: 1 nalezeno:
28,55 % Al, 15,97 % N, Hakt/Al: 0,99
Jak frakce oddělená při —50 °C, tak pevná. látka získaná po odpaření zbývajícího roztoku jsou charakterizovány . fyzikálně chemickými vlastnostmi. Molekulární struktura. se určuje pomocí X-paprsků na difraktometru na jednotlivém krystalu získaném z frakce oddělené při —50 °C.
Bylo nalezeno, že látka má strukturu hexameru, ve které atomy hliníku a dusíku vytvářejí ternární symetrickou strukturu, jaká je znázorněna na obr. 1.
Ostatní . fyzikálně chemické . údaje potvrzují, že vznikla prakticky jediná forma . tohoto produktu, a. to jak ve frakci oddělené při —50°C, tak i ve zbytku po odpaření výsledného roztoku,
V hmotovém spektru je molekulární ion M+, zvláště při 510 m/e, společně s ionty (M—H) + při 509 m/e a . (M—2HJ+' při 508 ' m/e a převažuje ion při 495 m/e, odvozený od molekulárního iontu bez ' methylové skupiny.
iHNMR spektrum v benzenovém roztoku vykazuje dublet při 8,49 τ a sextet při 6,29 τ v důsledku protonů CH3- a CH-skupin aminové skupiny; spektrum souhlasí .se symetrickou strukturou.
Stanovení molekulové hmotnosti provedené v ethyletherovém roztoku za varu ukazuje ' na hodnotu 528 a 495 v závislosti na frakci, kteréžto hodnoty jsou blízko hodnotě 510 vypočtené pro. sloučeninu (HAlNiso-C3H7)6. ÍČ-spektrum v nujolu má maximum °ai-h pří 1850 cm1 v souhlasu s přítomností tetrakoordinovaného hliníku.
Příklad 2
Roztok 55,5 mmol komplexu aluminium- . hydridu a tetrahydrofuranu v .50 ml . tetrahydrofuranu . se v dusíkové atmosféře pozvolna přidává k míchanému . roztoku 55,5 mmol isopropylaminu v 50 ml tetrahydrofuranu.
Po skončení desetihodinového míchání při teplotě místnosti . se roztok částečně odpaří na objem 50 ml a udržuje při —10 °C po dobu 50 hodin. Krystaly se oddělí, potom odfiltrují a suší 10 hodin při teplotě místnosti ve vakuu 0,1 Pa. Získá se 1,9 g produktu.
Analýza pro (HAINC5H7J6 vypočteno:
31,71 % AI, 16,46 % N, Hakt/Al: . 1 nalezeno:
30,54 % Cl, 15,49 % N, Hakt/Al: 1,05
Fyzikálně chemická .měření ukazují, . že jde o hexa-N--.sopropyyim.ina.al.an) o. struktuře znázorněné na obr. 1.
Úplným . odpařením zbývajícího roztoku Se . dostane bílý pevný .zbytek, který hlavně tvoří . hexa(N-isopropyliminoalan) společně s jeho komplexy .s tetrahydrofuranem. a dále nepatrná množství různých N-isopropyliminoalanů.
Příklad 3
Roztok 120 mmol terc.butylaminu v 50 ml benzenu se pozvolná přidává pod dusíkovou atmosférou k míchané . suspenzi 124 mmol natriumaluminiumhydridu ve 150 ml benze-. nu.
Za analytického sledování vzrůstu poměru hliníku a dusíku v roztoku ®e směs udržuje . při. teplotě zpětného toku pod zpětným chladičem za míchání. Když hodnota tohoto . poměru . je blízká 1 (Al/N . = 0,87), . reakce se . urychlí přídavkem . malého. přebytku . natriumaluminiumhydridu. Na konci reakce, při molárním poměru hliníku a dusíku rovném 1 se reakční směs zfiltruje.
Z .roztoku se rozpouštědlo ' . odpaří . ve . vakuu a po desetihodinovém sušení při ’ teplotě místnosti . ve vakuu 0,1 Pa se získá 10 g produktu.
Analýza .pro. (A1HNC<H9)4 vypočteno:
27,22 . % AI, 14,13 . % N, Hakt/Al:-1 nalezen o*
26,21 . % AL 13,55 % N H.kt/Al: 0,98
Ί 8
Fyzikálně chemická měření odpovídají tvorbě tetramerů, jak jsou znázorněny na obr. 1.
Hmotnostní spektrometrie dokládá značnou přítomnost iontů (М-СНз) + při 381 m/e, které jsou odvozeny od tetramerů.
Stanovení XHNMR v benzenovém roztoku prokazuje jeden jednotný signál způsobený protony СНз při τ 8,56, které je shodně se strukturní ekvivalencí čtyř aminových skupin.
Stanovením molekulové hmotnosti v diethyletherovém roztoku za varu se zjistí hodnota 370, která je blízká vypočtené hodnotě 396,5. IČ-spektrum v nujolu vykazuje pás vai-h s maximem při 1860 cm'1, což je ve shodě s přítomností tetrakoordinovaného hliníku.
Přikládá
118,5 mmol lithiumaluminiumhydridu se nechá reagovat se 115 mmol isobutylaminu v celkovém množství 200 ml benzenu podle příkladu 3. Kďyž poměr hliníku к dusíku činí přibližně 0,85, konec reakce se urychlí přídavkem přebytku lithlumaluminiumhydidu.
Po ukončení reakce, kdy poměr iontů hliníku a dusíku v roztoku je rovný 1, se reakční směs zfiltruje. Z roztoku se rozpouštědlo odpaří ve vakuu a bílý pevný zbytek se suší 10 hodin při teplotě místnosti ve vakuu 0,1 Pa. Získá se 7 g produktu.
Analýza pro (НА1ЫСзН7)б vypočteno:
27,22 O/o AI, 14,13 θ/ο N, Hakt/Al: 1 nalezeno:
27,15 O/o AI, 13,79 % N, Hakt/Al: 1,03
Fyzikálně chemické parametry potvrzují, že vznikl hexa(N-lsobutylaminoalan).
Molekulová hmotnost stanovená v ethyletherovém roztoku při varu hodnotou 650 se blíží vypočtené hodnotě 594,7.
V hmotnostním spektru je převážně přítomen (M-CsH7)+ při 551 m/e, což potvrzuje vznik hexameru.
V souhlasu se strukturní ekvivalencí aminoskupin 1NHMR spektrum v benzenu vykazuje dublet τ 8,92, multiplet při τ 7,96 a dublet při τ 6,80 o relativní intenzitě 6:1:2 v důsledku protonů СНз, ОН а СНг.
IČ-spektrum v nujolu má pás vA1_H při 1850 cm-1 v souladu s přítomností tetrakoordlnovaných atomů hliníku.
Příklad 5
13,53 ml 0,72 molárního etherického roztoku kyseliny chlorovodíkové se zvolna přidává za míchání magnetickým míchadlem při teplotě místnosti к roztoku tvořenému hexa(N-isopropyliminoalanem) a 57,3 mmol hliníku. Po přidání se směs míchala 1 hodinu a potom ponechala v klidu 20 hodin. Malé množství nerozpustné látky se odfiltruje a roztok odpaří ve vakuu. Získá se bílý pevný zbytek, který se suší 10 hodin při teplotě místnosti ve vakuu 0,1 Pa a potom analyzuje. Analýza pro [ (С1А1НзС7)5(НА1МСзН7)1] vypočteno:
29,70 % AI, 6,50 % Cl, 15,42 0/0 N, Hakt: 9,17 mekv/g,
ПЯ1Р7РЛЛ*
27,15 % AI, 5,78 % Cl, 15 '% N,
Hakt: 8,4 mekv/g.
Fyzikálně chemické parametry (hmotová spektrometrie, XHNMR) potvrzují vznik hexá(N-isopropylimlnoalanu), který je částečně chlorován o průměrném složení uvedeném svrchu.
Příklad 6
10,4 ml 0,72 molárního etherového roztoku kyseliny chlorovodíkové se pozvolna přidává za míchání magnetickým míchadlem při teplotě místnosti к roztoku tvořenému tetra(N-terc.butyliminoalanem a 30 mmol hliníku. Potom sé směs dále míchá 1 hodinu a ponechá v klidu 20 hodin. Malé množství nerozpustné látky se odfiltruje a roztok odpaří ve vakuu. Dostane se bílý pevný zbytek, který se suší 10 hodin při teplotě místnosti a ve vakuu 0,1 Pa a potom analyzuje.
Analýza pro [ (HA1NC4H9)3(C1A1HC4H9)1] vypočteno:
25,01 % AI, 8,24 % Cl, 13,03 Ψο N,
Hakt: 6,97 mekv/g, nalezeno*
24,65 % AI, 7,14 % Cl, 13,13 0/0 N, Hakt: 6,8 mekv/g.
Fyzikálně chemické parametry (hmotnostní spektrometrie, 1HNMR) odpovídají vzniku tetra(N-terc.butyliminoalanu), který je částečně chlorován, o průměrném složení uvedeném shora.
Příklad 7
Roztok 86,8 mmol hexa(N-isopropylíminoalanu) v 150 ml heptanu se zvolna přidává к roztoku 86,8 mmol chloridu titaničitého ve 150 ml heptanu za teploty místnosti. Reakce probíhá za vývoje plynu a tvorby tmavé sraženiny. Po skončení reakce se provede filtrace, sraženina se promyje několikanásobně heptanem a po vysušení se analyzuje.
Sraženina sestává ze směsi /3-Т1С13 a ollgomerního (N-isopropylchloriminoalanu) o složení (C1A1-NC3H7)6 ,
10 jak -se stanovilo měřením hmotovou spektrometrií.
Tato látka se extrahuje z reakčního produktu - dlouhodobou extrakcí benzenem za varu, -kdy je chlorid titaničitý zcela nerozpustný. Oligomer - (N-isopropylchloriminoalanu) se kvantitativně oddělí ve formě - bílých krystalů ochlazením benzenového roztoku na teplotu místnosti.
Oddělením filtrací a vysušením se získá
8,7 g.krystalického produktu, který· se analyzuje.
Analýza pro- (C1A1NC3H7)6 vypočteno:
22,60 -% AI, 11,70 - % N, 29,60 '% Cl, nalezeno:
21,73 % AI, 11,52 % - N, - 29,41 % Cl.

Claims (3)

1. Způsob přípravy oligomerních N-alkyliminoalanů poizůstávajících ze strukturních jednotek
- (HANR)n-, kde
R je isopropylová, isobutylová nebo terc.butylová skupina a n -znamená celé číslo nižší než 10 nebo rovné 10, vytvářejících trojdimenzionární síť tvořenou šestičlennými nebo čtyřčlennými cyklyobecného- vzorce I nebo II —HA1—NR— -I I —RN—A1H— (I) —HA1—NR— .
1' I’ —RN—A1H—
II —HA1—NR— (Π) v nichž
R má význam uvedený svrchu a kde popřípadě alespoň část atomů vodíku je nahrazena ' chlorem, vyznačující se tím, že se nechají reagovat primární aminy - obecného vzorce III
R-NH2 , (III) ve ' kterém
R má význam uvedený ' svrchu, se - sloučeninami obecného vzorce IV
A1H3 . Β , (IV) ve kterém
B - znamená, ethylether nebo tetrahydrofuran nebo skupinu vzorce
....... N(CH3)3 ,
LiH nebo NflH >
pod - dusíkovou atmosférou ' a popřípadě - se takto - připravené - sloučeniny nechají reagovat s chlorovodíkem- nebo- chloridem titaničitým.,
2. Způsob podle - bodu 1 vyznačující - se tím, že se jako . výchozí látky použijí komplexní sloučeniny' a reakce se '-provádí v rozpouštědle, jako v ethyletheru nebo tetrahydrofuranu za teploty místnosti nebo se jako výchozí látky -použijí lithiumaluminiumhydrid a natriumaluminiumhydrid a reakce - se provádí v benzenu při ' teplotě varu reakční směsi pod zpětným' chladičem.
3. - Způsob podle bodu 1 vyznačující se tím, že reakce N-alkyliminoalanů -s chlorovodíkem se provádí v ethyletheru, - reakce ' s chloridem aiaaničitým - se provádí v heptanu, a to za teploty místnosti.
CS754545A 1974-07-01 1975-06-26 Process for preparing oligomere n-alkyliminoalanes CS199593B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT24663/74A IT1019678B (it) 1974-07-01 1974-07-01 N-6-alchil-iminoalani-oligomerici e processo per la loro preparazione

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS199593B2 true CS199593B2 (en) 1980-07-31

Family

ID=11214306

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS754545A CS199593B2 (en) 1974-07-01 1975-06-26 Process for preparing oligomere n-alkyliminoalanes

Country Status (20)

Country Link
US (1) US4064153A (cs)
JP (1) JPS5123207A (cs)
BE (1) BE830814A (cs)
CA (1) CA1047515A (cs)
CH (1) CH626374A5 (cs)
CS (1) CS199593B2 (cs)
DD (1) DD123095A5 (cs)
DK (1) DK147021C (cs)
FR (1) FR2277091A1 (cs)
GB (1) GB1508045A (cs)
HU (2) HU176876B (cs)
IL (1) IL47775A (cs)
IT (1) IT1019678B (cs)
LU (1) LU72858A1 (cs)
NL (1) NL172856C (cs)
NO (1) NO752293L (cs)
SE (1) SE432936B (cs)
SU (1) SU637088A3 (cs)
YU (2) YU39469B (cs)
ZA (1) ZA754121B (cs)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4179459A (en) * 1976-10-28 1979-12-18 Anic S.P.A. Process for the synthesis of mixed polyimino derivatives of aluminium and alkaline earth metals
US4325885A (en) * 1978-04-12 1982-04-20 Anic S.P.A. Method for preparation of oligomeric iminic derivatives of aluminum
IT1095573B (it) * 1978-04-12 1985-08-10 Snam Progetti Derivati imminici oligomerici dell'idruro di alluminio e processi per la loro preparazione
US4665207A (en) * 1985-10-02 1987-05-12 Ethyl Corporation Preparation of amine alane complexes
US4687657A (en) * 1986-06-09 1987-08-18 Celanese Corporation Fabrication of SiC - AlN alloys
US4748260A (en) * 1986-12-22 1988-05-31 Ethyl Corporation Preparation of amine alanes
US5457173A (en) * 1990-10-09 1995-10-10 Lanxide Technology Company, Lp Polymer precursors for aluminum nitride
CA2045002A1 (en) * 1990-10-09 1992-04-10 James A. Jensen Polymer precursors for aluminum nitride
US5455322A (en) * 1992-06-12 1995-10-03 Lanxide Technology Company, Lp Aluminum nitride from inorganic polymers

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3311604A (en) * 1961-02-04 1967-03-28 Snam Spa Process for polymerizing isoprene with a catalyst consisting of titanium tetrachloride and an aluminum hydride
NL130130C (cs) * 1961-07-17
US3505246A (en) * 1962-05-28 1970-04-07 Thiokol Chemical Corp Nitrogen aluminum hydride polymers and method of making the same
DE2110195C3 (de) * 1970-03-11 1975-07-31 Snam Progetti S.P.A., Mailand (Italien) Aluminiumverbindung, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung bei der Polymerisation von Olefinen, konjugierten oder nicht-konjugierten Dienen oder Gemischen davon

Also Published As

Publication number Publication date
NL172856C (nl) 1983-11-01
DE2529367B2 (de) 1976-12-16
YU300781A (en) 1983-06-30
FR2277091B1 (cs) 1977-07-08
CH626374A5 (cs) 1981-11-13
DE2529367A1 (de) 1976-01-29
SE432936B (sv) 1984-04-30
AU8236975A (en) 1977-01-06
YU167475A (en) 1982-05-31
HU173010B (hu) 1979-01-28
SE7507565L (sv) 1976-01-02
US4064153A (en) 1977-12-20
JPS5123207A (en) 1976-02-24
FR2277091A1 (fr) 1976-01-30
YU39469B (en) 1984-12-31
GB1508045A (en) 1978-04-19
HU176876B (en) 1981-05-28
DD123095A5 (cs) 1976-11-20
IL47775A (en) 1979-05-31
NO752293L (cs) 1976-01-05
DK147021B (da) 1984-03-19
SU637088A3 (ru) 1978-12-05
IL47775A0 (en) 1975-10-15
NL172856B (nl) 1983-06-01
NL7507845A (nl) 1976-01-05
ZA754121B (en) 1976-07-28
BE830814A (fr) 1975-10-16
IT1019678B (it) 1977-11-30
CA1047515A (en) 1979-01-30
DK147021C (da) 1984-08-27
DK295675A (da) 1976-01-02
LU72858A1 (cs) 1975-10-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Cucinella et al. The chemistry and the stereochemistry of poly (N-alkyl-iminoalanes): I. Synthesis and physicochemical characterization of poly (N-alkyliminoalanes)
SU503527A3 (ru) Способ получени галоидангидридов кислот фосфора
CS199593B2 (en) Process for preparing oligomere n-alkyliminoalanes
Allcock et al. Synthesis and structure of small-molecule cyclic phosphazenes bearing ortho-substituted aryloxy and phenoxy substituents
SU679144A3 (ru) Способ получени олигомерных производных гидрида алюмини
US3541125A (en) Preparation of amine complexes of aluminum hydride
JP2887145B2 (ja) 金属アルキル化合物の製造方法
US3050361A (en) Decaborane salts and their preparation
JPH0912585A (ja) 高配位典型元素錯体
US3832456A (en) Process for the manufacture of beryllium hydride
US5688983A (en) Process for the preparation of tetraethyl methylenebisphosphonate
PL94075B1 (cs)
US4122108A (en) Method for the preparation of organic aluminum-imides and products obtained thereby
GB2047248A (en) Preparation of alkaline earth metal alanates
US3524870A (en) Preparation of aluminum monohydride diethoxide
Dozzi et al. The chemistry and stereochemistry of poly (N-alkyliminoalanes). XVII. The syntheses of poly (N-alkyliminoalanes) from dimethylamino-or methoxy-propylamines
US2999864A (en) Metal derivatives of borane adducts
JP3674205B2 (ja) ポリシラン類の製造方法
US2768960A (en) Ternary complexes of perhalocarbons, aluminum trihalides and phosphorous trihalides
Melton et al. Chemistry of phosphorus pentaselenide. II. Its reaction with amines
US4000172A (en) Thio-derivatives of vanadium and processes for their preparation
US3423446A (en) Preparation of vinylic magnesium aluminum compounds
US4902486A (en) Novel gallium arsenide precursor and low temperature method of preparing gallium arsenide therefrom
KR790001267B1 (ko) 폴리-n-하이드로카빌이미노알란의 제조방법
US3433817A (en) Dialkylaminodialanes and a process for preparing them