BG61588B1 - Stracture for attaching of stepping switch - Google Patents
Stracture for attaching of stepping switch Download PDFInfo
- Publication number
- BG61588B1 BG61588B1 BG99118A BG9911894A BG61588B1 BG 61588 B1 BG61588 B1 BG 61588B1 BG 99118 A BG99118 A BG 99118A BG 9911894 A BG9911894 A BG 9911894A BG 61588 B1 BG61588 B1 BG 61588B1
- Authority
- BG
- Bulgaria
- Prior art keywords
- power switch
- power
- transformer
- contact
- housing
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01H—ELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
- H01H9/00—Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
- H01H9/0005—Tap change devices
- H01H9/0044—Casings; Mountings; Disposition in transformer housing
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Power Engineering (AREA)
- Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
- Electrophonic Musical Instruments (AREA)
- Lock And Its Accessories (AREA)
- Housings And Mounting Of Transformers (AREA)
- Driving Mechanisms And Operating Circuits Of Arc-Extinguishing High-Tension Switches (AREA)
- Mechanical Light Control Or Optical Switches (AREA)
- Breakers (AREA)
- Control Of Stepping Motors (AREA)
- Protection Of Transformers (AREA)
Description
Област на техниката
Изобретението се отнася до конструкция за закрепване на степенен превключвател, свързан с регулируем трансформатор в монофазно, респ. многофазно изпълнение, чийто изводи на секционираната намотка за всяка фаза са изведени навън. Конструкцията намира приложение в трансформатори с изолация от лята смола.
Предшестващо състояние на техниката
Трансформатори с изолация от лята смола се предпочитат все повече, особено в обхвата до около 600 А, поради простото им устройство.
Съпоставени с трансформаторите .изолирани с клофен или масло, те са екологично по-чисти.
При тези трансформатори съединителните кабели, а оттам и изводи, на една секционирана намотка, са свързани към съединителни пластини, върху изведените навън шини на намотките, респ.директно върху втулки с резба на изолираната с лята смола намотка. Там чрез съединителни кабели може да се свърже даден степенен превключвател [1].
Известна е конструкция за закрепване на конвенционален степенен превключвател, при която превключвателят е закрепен върху конзола непосредствено встрани до трансформатора и е свързан към него електрически чрез присъединителни кабели [2].
Известна е конструкция за закрепване, при която връзките са изведени извън трансформатора, към контакти, разположени във вид на венец около цилиндричен корпус, в който е вкаран степенният превключвател. Електрическото свързване се осъществява чрез съответстващи, разположени във венец, контакти по външния корпус на превключвателя [3].
Известна е конструкция за закрепване на степенен превключвател към трансформатори с маслена изолация, в която има монтажна клетка от пластини. В клетката се осъществява фиксирането и направляването на съединителните кабели между секционните кон такти и съответния трансформатор [4].
Известна е също конструкция за закрепване на степенен превключвател към трансформатор с изолация от лята смола, при която връзките на секционираната намотка са изведени към вградена чрез отливане контактна пластина. Там, чрез съединителни кабели, се осъществява свързването към степенния превключвател.
Известна е конструкция, в която отделни модули степенни превключватели чрез свързващи проводници са свързани към трансформатора. Във вътрешността на модулите степенни превключватели са разположени стъпални контакти, към които са свързани проводниците. Стъпалните контакти се задействат чрез задвижващи валове от моторно задвижване [6].
Всички посочени конструкции за закрепване на степенен превключвател имат следните недостатъци. От една страна, във всяка от описаните конструкции чрез многобройни електрически проводници трябва да се осъществят голям брой електрически връзки на степенния превключвател със съответните изводи на секционираните намотки на трансформатора. Това е сложно, изисква специални средства за механично фиксиране на проводниците и за избягване на взаимни електрически въздействия, като освен това не е изключено объркване на връзките при монтажа или след ремонтни работи. Друг недостатък е, че подлежащите на монтиарне към трансформатора степенни превключватели трябва да бъдат закрепени чрез специални, непредвидени иначе към трансформаторите траверси, конзоли или други подобни в близост до трансформатора. Това означава, че съответните степенни превключватели при всеки случай трябва да бъдат приспособявани не само към електрическите параметри на трансформатора, броя на неговите степени, но и към съответните механични и конструктивни дадености, като големина, форма, вид и разположение на връзките и на механичните крепежни средства и други подобни.
Техническа същност на изобретението
Задачата на изобретението е да се създаде конструкция за закрепване на степенен превключвател, който да може по опростен на2 чин да бъде свързан електрически и закрепен механически към регулируеми трансформатори, предимно такива с изолация от лята смола, от различен тип и конструктивно оформление.
Задачата се решава с конструкция за закрепване на степенен превключвател към трансформатор, за предпочитане такъв, изолиран с лята изолация. От външната си страна степенният трансформатор има електрически съединителни елементи, свързани електрически съответно с един извод на секционираната намотка, като освен това има поне едно закрепващо средство, съответстващо на поне едно закрепващо средство на степенния превключвател. Степенният превключвател се състои от еднофазни идентични модули степенни превключватели, всеки от които включва изискваното за товарното отклонение средство и има собствен за това средство, поне частично обхващащ го, корпус. Модулите степенни превключватели чрез съответен задвижващ вал са свързани с моторно задвижване. Съгласно изобретението електрическите съединителни елементи на степенния трансформатор са с възможност за включване като неподвижни контакти във вътрешността на корпуса на всеки модул степенен превключвател, без междинно свързване на съединителен проводник между степенния трансформатор и съответния модул степенен превключвател.
В един предпочитан вариант на изобретението електрическите съединителни елементи на степенния трансформатор са оформени като електродни съединители, стърчащи поне през един отвор във вътрешността на съответните модули степенни превключватели и образуващи там неподвижни степенни контакти.
За предпочитане е както механичните закрепващи средства, така и електрическите съединителни елементи да са образувани от електрически проводящи профилни елементи.
В друг алтернативен вариант корпусът на степенния превключвател е съставен от вертикално разположени профилни елементи, от свързани с тях, излизащи странично от степенния трансформатор, съставни части на корпуса, от две свързани също така с тях, по същество успоредни покриващи плочи, както и от поне два хоризонтални направляващи болта. Последните са разположени върху стра ната на корпуса откъм профилните елементи и между покриващите плочи и ги фиксират в тяхното положение. Вертикално между направляващите болтове се намират поне една направляваща, поне една гърбична и най-малко една отвеждаща шина. Най-малко от една водеща шина е воден енергиен акумулатор, който е с възможност за вертикално напрягане от задвижващ вал и се освобождава чрез палци, задействани от поне една гърбична шина. Всеки неподвижен степенен контакт чрез първи контактен мост, задействан директно от задвижващия вал, може да се свърже с друга, вертикално преминаваща в корпуса, контактна шина, която през превключван резистор и първи прекъсвач е свързана с отвеждащата шина. Също така, всеки неподвижен степенен контакт чрез втори контактен мост, задействан от освободения енергиен акумулатор, е свързан през наймалко един друг прекъсвач с отвеждащата шина.
За предпочитане е всеки неподвижен контакт да има две успоредни контактни пластини, простиращи се успоредно помежду си във вътрешността на корпуса по такъв начин, че едната контактна пластина да може да се допира до първия контактен мост, а другата, независимо от първата, - до втория контактен мост.
В друго предпочитано изпълнение, вместо направляващи болтове, вертикално между покриващите плочи е разположена затваряща плоча, носеща откъм вътрешната си страна направляващите шини, гърбичните шини и отвеждащата шина.
За предпочитане е покриващите плочи да са направени от изолационен материал.
Целесъобразно е електрическите съединителни елементи на степенния трансформатор да са свързани чрез връзка щекер-букса с неподвижните степенни контакти във вътрешността на корпуса на всеки модул степенен превключвател. При това връзката щекер-букса е образувана чрез електрическите съединителни елементи на степенния трансформатор и чрез свързаните електрически с неподвижните степенни контакти други електрически съединителни елементи на всеки модул степенен превключвател.
Възможно е всеки модул степенен превключвател да е свързан към степенния трансформатор чрез междинно включен адаптер, свързващ всеки от взаимно съответстващите си електрически съединителни елементи и/или крепежни средства на степенния трансформатор с електрическите съединителни елементи и/или крепежните средства на съответния модул степенен превключвател.
Възможно е също така електрическите съединителни елементи да са едновременно и механични крепежни средства.
Изобретението има следните предимства. От една страна, отпадат обичайните съгласно нивото на техниката кабелни връзки - с всички свързани с тях проблеми за объркване и др. подобни, тъй като модулният степенен превключвател, съгласно изобретението, се закрепва директно към съответно една отлята секционирана намотка на трансформатора. От друга страна, с директното закрепване на степенни я превключвател и поради това, че както електрическите връзки, така и механичните крепежни елементи се намират в единна пространствена взаимовръзка, могат да се избегнат сложни закрепващи съоръжения, конзоли, траверси и др. подобни. Благодарение на съответстващите си интерфейси както върху регулируемия трансформатор, така и върху степенния превключвател, много лесно могат да се направят конфигурации.
Техническото реализиране на превключвателя чрез идентично изградени във всеки конкретен случай монофазни модули има предимството на една максимална унификация. Модулите на степенния превключвател имат унифицирани съединителни елементи и крепежни средства ,чрез които те могат директно да се свързват със съединителните и контактни средства върху трансформатора с изолация от лята смола.
Пояснение към приложените фигури
Изобретението се пояснява по-подробно с помощта на приложените фигури, където:
фигура 1 представлява схематично изображение на конструкция на модулен степенен превключвател съгласно изобретението с регулируем трансформатор в изпълнение с изолация от лята смола;
фигура 1а - алтернативна възможна конструкция;
фигура 2 - изображение в перспектива на взаимодействащите си свързващи и крепежни елементи;
фигура 3 - второ изпълнение на тези елементи, изобразени в перспектива;
фигура 4 - трето изпълнение на тези елементи, изобразени в перспектива;
фигура 5 - модулен степенен превключвател съгласно изобретението в друго изпълнение, изобразен в разрез, гледан отгоре; и фигура 6 - възможна схема на свързване, върху която се базира степенният превключвател.
Примери за изпълнение на изобретението
Трифазен степенен трансформатор 1, изпълнен като трансформатор с изолация от лята смола, има за всяка фаза по един съединителен клемен блок 2.1,2.2,2.3. Тези клемни кутии 2.1,2.2,2.3 имат в съответно еднакво геометрично взаимно разположение електрически съединителни елементи 2.1.1,2.2.1 и 2.3.1, всеки от които е свързан със съответни изводи на секционираната намотка на всяка фаза. Освен това те имат механични крепежни средства 2.1.2,. 2.2.2 и 2.3.2. С всеки съединителен клемен блок електрически и механически е свързан по един монофазен, идентично изграден модул 3.1, 3.2 и 3.3. на степенния превключвател. Връзката се осъществява чрез разположени върху всеки модул на степенния превключвател съответстващи, електрически съединителни елементи 3.1.1,3.2.1 и 3.3.1, както и чрез съответстващи, механични крепежни средства 3.1.2,3.2.2 и 3.3.2.
Съвместното синхронно задействане на модулите на степенния превключвател става чрез задвижващи валове 4.1,4.2,4.3, свързани с общо електромоторно задвижване 5. На фиг. 1а схематично е показана друга примерна възможност за разположение на задвижващите валове.
На фиг.2 е показан съединителен клемен блок 2.1 на степенния трансформатор 1, както и свързан към него модул 3.1 на степенен превключвател в по-големи подробности. Вертикално един над друг са разположени няколко съединителни елемента 2.1.1, всеки от които съответства на един извод от секционираната намотка, изпълнени във вид на щекер. Встрани от тях, от двете страни са разположени крепежни средства 2.1.2, например фиксиращ болт. Модулът 3.1 на степенния превк4 лючвател има геометрично съответстващи електрически съединителни елементи 3.1.1, оформени като контактни втулки или скоби, обхващащи съединителните елементи 2.2.1, както и съответстващи крепежни средства 3.1.2 - в конкретния случай отвори във фланец, така че модулът 3.1 на степенния превключвател може да бъде завинтен чрез гайки към съответния съединителен елемент 2.1.1. Конструктивното оформление на всички съответстващи двойки електрически съединителни елементи и механичните свързващи средства при това може да бъде различно, в зависимост от конкретните натоварвания и от механичните, по-специално от пространствените условия. При всички случаи обаче се осигуряват условия да е необходим един единствен унифициран модул степенен превключвател, независимо от броя на фазите на трансформатора. При това за всеки модул степенен превключвател съответства един цял монофазен степенен превключвател, като модулът притежава и собствен енергиен акумулатор за ударно задействане. Особено подходящи като модули степенни превключватели са товарните превключватели, които комбинират функциите на предварителното избиране на степени и непрекъсваемото превключване на товар, при което могат да се изработват в особено икономични размери. Освен това, целесъобразно е модулите на степенния превключвател също да са изработени в сухо изпълнение, защото тогава отпада необходимостта от отделна херметизация на маслената камера. Възможно е също така модулите степенни превключватели да бъдат изпълнени като маломощни превключватели на отклоненията, например линейни превключватели на отклоненията, благодарение на което цялата схема още повече се опростява, тъй като отпада енергийният акумулатор, но тогава се налага трансформаторът да бъде изключван при превключване от една степен към друга.
Целесъобразно е също така електрическите съединителни елементи върху клемния съединителен блок да бъдат така изработени, че да стигат до вътрешността на присъединения модул степенен превключвател и там да бъдат използвани като контакти, между които се осъществява превключването, такава конструкция е показана на фиг.З. В този случай, при непроменен в сравнение с фиг.2 клемен блок 2.1, електрическите съединителни елементи 2.1.1, които също са разположени един над друг, в свободните си краища са оформени като електроди. Закрепеният към клемния блок
2.1 модул 3.1 степенен превключвател има съответстващи крепежни средства 3.1.2, обаче няма никакви отделни съединителни елементи. По-точно, в корпуса на модула 3.1. на степенния превключвател има прорез 3.4, който е откъм страната на клемния блок 2.1 и през който оформените като електроди свободни краища на електрическите съединителни елементи 2.1.1 достигат до вътрешността на модула 3.1 степенен превключвател и там директно образуват неподвижните степенни контакти, съответстващи на комутираните степенни контакти на степенния превключвател, върху които контактува поне един подвижен избирателен и/или мощностен избирателен степенен контакт.
На фиг. За е показано алтернативно разположение на електрическите съединителни елементи. Това разположение по окръжност е също подходящо, за да се образуват директно неподвижни степенни контакти, които след това се комутират по известен начин от централно лагеруван въртящ се контактен мост.
На фиг.4 е показана друга форма на изпълнение. Модулът 3.1 степенен превключвател има прорез 3.4, обърнат откъм страната на клемния блок 2.1. Във вариант на изобретението, електрическите изводи са оформени само като отлети муфи с резба 6.1.1.. 6.5.2, при което на всяка електрическа връзка съответстват по две разположени една до друга муфи с резба б.п.1 и б.п.2. Чрез профилни елементи 7.1...7.5, всеки от които се завинтва с разположените по двойки една до друга муфи с резба, се образуват както подлежащите на комутиране от подвижния контакт 3.5 степенни контакти 7.1.1.. 7.1.5, така също и чрез крепежните пластини 7.2.1....7.2.5 върху профилните елементи 7.1.. 7.5 се закрепва съответният модул степенен превключвател. Така се комбинират електрическите съединителни елементи и механичните крепежни средства.
На фиг.5 е показан в изглед отгоре монофазен степенен превключвател съгласно изобретението. Един трансформатор с изолация от лята смола има върху предната страна на всяка намотка 8 няколко, разположени една под друга, втулки с резба 9, всяка от които е свързана с един извод на сскционираната намотка. както това вече бе описано по-горе. В настоящия пример всеки две втулки с резба 9 с еднакъв потенциал лежат хоризонтално една под друга и чрез болт 10 са завинтени директно или чрез друг проводящ напасващ елемент 12 към съответния, оформен като профилен елемент, степенен контакт 11. Всеки от идентично оформените, разположени по вертикална линия един под друг степенни контакти 11, има две успоредни контактни пластини 11.1 и 11.2, които се простират успоредно една на друга във вътрешността на корпуса на степенния превключвател.
Двете контактни пластини 11.1 и 11.2 са завинтени към две симетрично разположени, гледано отгоре, части 13.1, 13.2 на корпуса. Тези две части, заедно с две покриващи плочи 14.1, 14.2, направени примерно от изолационен материал и с два хоризонтални направляващи болта 15, образуват корпуса на степенния превключвател. При това конструктивно изпълнение задната страна на корпуса, обърната към неподвижните контакти, остава отворена. Разбира се, възможно е също така вместо успоредните хоризонтални направляващи болтове 15 да се предвиди някаква затваряща покриваща плоча или подобен елемент. Между хоризонталните направляващи болтове 15, вертикално и разположени успоредно помежду си, са поставени най-малко една, в случая две гърбични шини 16.1 и 16.2, най-малко една, в случая две направялващи шини 17.1 и 17.2 и наймалко една отвеждаща шина 18.
Допълнително, закрепена върху непоказани на фигурата конзоли и преминаваща вертикално, във вътрешността на корпуса е разположена друга контактна шина 19, която е свързана с отвеждащата шина 18 чрез непоказан в подробности превключван резистор R (фиг.6) и прекъсвач 20.
На фиг.6 е показана електрическа схема на включване на такъв степенен превключвател в съответствие с изпълнението на фиг.5. Посредством двигателен вал 26 (фиг.5), който е вкаран отгоре в корпуса и има ходов винт, се задвижва вертикално както един първи контактен мост 21, докосващ съответно контактната пластина 11.2 на неподвижния степенен контакт 11, така и се напряга вертикално изобразеният само загатнато (фиг.5) енергиен акумулатор 22 в, в посока, зависеща от посоката на въртене на двигателния вал 26. Задействането на енергийния акумулатор става чрез неизобразени в подробности, но по принцип познати, пружинно натоварени зъбци, които се привеждат в движение от гьрбични шини 16.1, 16.2 (фиг.5). В последващото, рязко вертикално движение, при което той следва първия контактен мост 21, енергийният акумулатор 22, който носи втори контактен мост 23, се води механично от направляващите шини 17.1 и 17.2 (фиг.5). Вторият контактен мост 23 свързва съответно другата контактна пластина 11.1 на неподвижния степенен контакт 11 чрез втори прекъсвач с отвеждащата шина 18, предимно чрез друг контактен мост 25.
Като прекъсвачи 20 и 24 предимно се използват вакуумни прекъсвачи, при което тяхното комутиращо задействане може да бъде управлявано също така чрез контура на съществуващите гьрбични шини 16.1 и 16.2.
Claims (10)
- Патентни претенции1. Конструкция за закрепване на степенен превключвател към трансформатор, за предпочитане степенен трансформатор, изолиран с лята изолация, при което степенният трансформатор има от външната си страна електрически съединителни елементи, свързани електрически съответно с един извод на секционираната намотка, при което степенният трансформатор освен това от външната си страна има поне едно закрепващо средство, съответстващо на поне едно закрепващо средство на степенния превключвател, при което степенният превключвател се състои от еднофазни идентични модули степенни превключватели, всеки от които включва изискваното за товарното отклонение средство и има собствен за това средство, поне частично обхващащ го, корпус и при това модулите степенни превключватели чрез съответен задвижващ вал са свързани с моторно задвижване, характеризиращ се с това, че електрическите съединителни елементи на степенния трансформатор са с възможност за включване като неподвижни контакти във вътрешността на корпуса на всеки модул степенен превключвател, без междинно свързване на съединителен проводник между степенния трансформатор и съответния модул степенен превключвател.
- 2. Степенен превключвател съгласно претенция I, характеризиращ се с това, че електрическите съединителни елементи (2.1.1,2.2.1,2.3.1) на степенния трансформатор (1) са оформени като електродни съединители, стърчащи поне през един отвор във вътрешността на съответните модули степенни превключватели (3.1,3.2,3.3) и образуващи там неподвижни степенни контакти.
- 3. Степенен превключвател съгласно претенция 1 или 2, характеризиращ се с това, че както механичните закрепващи средства (3.1.2, 3.2.2,3.3.2,7.2.1.7.2.5), така и електрическите съединителни елементи (2.1.1, 2.2.1,2.3.1 ;7.1.1 ..7.1.5) са образувани от електрически проводящи профилни елементи (7).
- 4. Степенен превключвател съгласно претенция 3, характеризиращ се с това, че корпусът е съставен от вертикално разположени профилни елементи (11), от свързани с тях, излизащи странично от степенния трансформатор, съставни части (13.1,13.2) на корпуса, от две свързани също така с тях, по същество успоредни покриващи плочи (14.1, 14.2), както и от поне два хоризонтални направляващи болта (15), които са разположени върху страната на корпуса откъм профилните елементи между покриващите плочи (14.1, 14.2) и ги фиксират в тяхното положение, че вертикално между направляващите болтове (15) се намират поне една направляваща шина (17.1,17.2) , поне една гърбична шина (16.1, 16.2) и най-малко една отвеждаща шина (18), че от най-малко една водеща шина (17.1, 17.2) е воден енергиен акумулатор (22), който е с възможност за вертикално напрягане от задвижващ вал (26) и е освобождаван чрез палци, задействани от поне една гърбична шина (16.1,16.2) , че чрез първи контактен мост (21), задействан директно от задвижващия вал (26), всеки неподвижен степенен контакт (11) може да бъде свързана с друга, вертикално преминаваща в корпуса, контактна шина (19), която през превключван резистор (R) и първи прекъсвач (20) е свързан с отвеждащата шина (18) и, че чрез втори контактен мост (23), задействан от освободения енергиен акумулатор (22), също така всеки неподвижен степенен контакт (11) е свързан през най-малко един друг прекъсвач (24) с отвеждащата шина (18).
- 5. Степенен превключвател съгласно претенция 4, характеризиращ се с това, че все ки неподвижен контакт (11) има две успоредни контактни пластини (11.1, 11.2), простиращи се успоредно помежду си във вътрешността на корпуса по такъв начин, че едната контактна пластина (11.2) може да се допира до първия контактен мост (21), а другата контактна пластина (11.1), независимо от първата, може да се допира до втория контактен мост (23).
- 6. Степенен превключвател съгласно претенции 4 или 5, характеризиращ се с това, че вместо направляващи болтове вертикално между покриващите плочи е разположена затваряща плоча, носеща откъм вътрешната си страна направляващите шини (17.1, 17.2), гърбичните шини (16.1, 16.2) и отвеждащата шина (18).
- 7. Степенен превключвател съгласно претенция 6, характеризиращ се с това, че покриващите плочи (14.1, 14.2) са направени от изолационен материал.
- 8. Степенен превключвател съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че електрическите съединителни елементи (2.1.1,2.2.1.2.3.1) на степенния трансформатор (1) са свързани чрез връзка щекер-букса с неподвижните степенни контакти във вътрешността на корпуса на всеки модул степенен превключвател (3.1, 3.2,3.3) по такъв начин, че връзката щекер-букса от своя страна е образувана чрез електрическите съединителни елементи (2.1.1, 2.2.1,2.3.1) на степенния трансформатор от една страна и чрез свързаните електрически с неподвижните степенни контакти други електрически съединителни елементи (3.1.1,3.2.1.3.3.1) на всеки модул степенен превключвател (3.1,3.2,3.3).
- 9. Степенен превключвател съгласно претенция 8, характеризиращ се с това, че всеки модул степенен превключвател (3.1, 3.2,3.3) е свързан към степенния трансформатор (1) чрез междинно включен адаптер, свързващ всеки от взаимно съответстващите си електрически съединителни елементи (2.1.1, 2.2.1,2.3.1) и/или крепежни средства (2.1.2, 2.2.2,2.3.2) на степенния трансформатор (1) с електрическите съединителни елементи (3.1.1,3.2.1,3.3.1) и/или крепежните средства (3.1.2, 3.2.2,3.3.2) на съответния модул степенен превключвател (3.1,3.2,3.3).
- 10. Степенен превключвател съгласно претенции 8 или 9, характеризиращ се с това, че електрическите съединителни елементи (3.1.1,3.2.1,3.3.1) са едновременно и механич7 ни крепежи» сре.четса <3.1.2.3.2 2,3.3.2).
Applications Claiming Priority (3)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19924216034 DE4216034C1 (de) | 1992-05-15 | 1992-05-15 | Stufenschalter für einen vorzugsweise gießharzisolierten Stufentransformator |
DE4237242A DE4237242A1 (de) | 1992-05-15 | 1992-11-04 | Stufenschalter für einen vorzugsweise gießharzisolierten Stufentransformator |
PCT/EP1993/001114 WO1993023861A1 (de) | 1992-05-15 | 1993-05-06 | Stufenschalter |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
BG99118A BG99118A (bg) | 1995-07-28 |
BG61588B1 true BG61588B1 (en) | 1997-12-30 |
Family
ID=25914818
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
BG99118A BG61588B1 (en) | 1992-05-15 | 1994-10-18 | Stracture for attaching of stepping switch |
Country Status (13)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5516992A (bg) |
EP (1) | EP0640241B1 (bg) |
JP (1) | JPH07508131A (bg) |
AT (1) | ATE142819T1 (bg) |
AU (1) | AU4065193A (bg) |
BG (1) | BG61588B1 (bg) |
CA (1) | CA2135803C (bg) |
DE (2) | DE4237242A1 (bg) |
HU (1) | HU216929B (bg) |
RO (1) | RO113503B1 (bg) |
RU (1) | RU2115187C1 (bg) |
UA (1) | UA34442C2 (bg) |
WO (1) | WO1993023861A1 (bg) |
Families Citing this family (16)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE19847745C1 (de) * | 1998-10-16 | 2000-01-05 | Reinhausen Maschf Scheubeck | Stufenschalter |
UA94521C2 (ru) * | 2010-02-08 | 2011-05-10 | Виктор Владимирович Гребеников | Привод устройства регулирования напряжения силового трансформатора под нагрузкой |
CN103026432A (zh) * | 2010-04-07 | 2013-04-03 | Abb技术有限公司 | 室外干式变压器 |
DE102012103490B4 (de) * | 2012-04-20 | 2015-11-12 | Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh | Verteiltransformator zur Spannungsregelung von Ortsnetzen |
DE102012103489B4 (de) * | 2012-04-20 | 2015-11-12 | Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh | Laststufenschalter und dessen Verwendung zur Spannungsregelung in einem Verteiltransformator |
DE202012101477U1 (de) * | 2012-04-20 | 2013-07-23 | Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh | Laststufenschalter |
DE102012104089A1 (de) * | 2012-04-27 | 2013-10-31 | Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh | Verfahren zur Ausmittelung eines Laststufenschalters |
US9181934B2 (en) * | 2012-11-21 | 2015-11-10 | The Boeing Company | Rotary switch assembly for ion propulsion system |
WO2014079472A1 (en) * | 2012-11-26 | 2014-05-30 | Cameron International Corporation | Multiple switching device |
EP2973991A4 (en) | 2013-03-15 | 2016-11-30 | Cooper Technologies Co | CIRCUIT ARRANGEMENT FOR VOLTAGE REGULATOR |
EP2797088A1 (en) * | 2013-04-23 | 2014-10-29 | ABB Technology AG | Coil for a dry transformer and dry transformer |
EP2980820B1 (en) * | 2014-08-01 | 2016-09-28 | ABB Schweiz AG | On-load tap-changer for dry transformers and dry transformer |
DE102014112763A1 (de) * | 2014-09-04 | 2016-03-10 | Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh | Schaltanordnung für einen Regeltransformator, insbesondere Vorwähler |
US9679710B1 (en) | 2016-05-04 | 2017-06-13 | Cooper Technologies Company | Switching module controller for a voltage regulator |
DE102018208612A1 (de) * | 2018-05-30 | 2019-12-05 | Siemens Aktiengesellschaft | Transformator |
CN116682656B (zh) * | 2023-07-27 | 2023-10-17 | 成都双星变压器有限公司 | 一种电气化铁路用的牵引变压器及其使用方法 |
Family Cites Families (15)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE580086C (de) * | 1931-10-02 | 1933-07-05 | Bernhard Jansen Dr Ing | Stufenwaehler |
US2036305A (en) * | 1934-04-25 | 1936-04-07 | Westinghouse Electric & Mfg Co | Regulating equipment |
NL258282A (bg) * | 1959-01-07 | |||
US3177307A (en) * | 1961-09-06 | 1965-04-06 | Allis Chalmers Mfg Co | Tap changer rotary switch with radially spaced movable contact members and motion limiting means |
US3192328A (en) * | 1963-02-01 | 1965-06-29 | Mc Graw Edison Co | Movable switch contact assembly with self-aligning bridging plate members |
JPS5118609B1 (bg) * | 1968-03-13 | 1976-06-11 | ||
US3628128A (en) * | 1969-03-11 | 1971-12-14 | Bbc Brown Boveri & Cie | Step-switching arrangement |
AT293541B (de) * | 1970-08-17 | 1971-10-11 | Esslinger Spezielektra | Anordnung de Klemmstellen für Anzapfungen an einer blanken Wicklung, insbesondere einer Drosselspulen-Wicklung |
DE2712484A1 (de) * | 1977-03-22 | 1978-09-28 | Reinhausen Maschf Scheubeck | Anbaustufenschalter fuer stufentransformatoren |
FR2518306B1 (fr) * | 1981-12-11 | 1986-11-28 | Transfix Soc Nouv | Transformateur electrique et procede pour sa fabrication |
US4504811A (en) * | 1982-11-12 | 1985-03-12 | Westinghouse Electric Corp. | Cable operated tap changer for a three-phase transformer |
US4562316A (en) * | 1984-06-07 | 1985-12-31 | Asea Electric, Inc. | High voltage linear tap changer |
JPS6210973A (ja) * | 1985-07-08 | 1987-01-19 | Nec Corp | シヤツタ機能を備えた電荷転送素子固体撮像素子 |
US4644112A (en) * | 1986-01-03 | 1987-02-17 | Asea Electric, Inc. | Linear transformer switch |
DE3630415A1 (de) * | 1986-09-06 | 1988-03-17 | Reinhausen Maschf Scheubeck | Als stufentransformator ausgebildeter giessharzisolierter transformator |
-
1992
- 1992-11-04 DE DE4237242A patent/DE4237242A1/de not_active Withdrawn
-
1993
- 1993-05-06 AU AU40651/93A patent/AU4065193A/en not_active Abandoned
- 1993-05-06 HU HU9401368A patent/HU216929B/hu not_active IP Right Cessation
- 1993-05-06 UA UA94005452A patent/UA34442C2/uk unknown
- 1993-05-06 JP JP5519838A patent/JPH07508131A/ja active Pending
- 1993-05-06 DE DE59303768T patent/DE59303768D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1993-05-06 RO RO94-01128A patent/RO113503B1/ro unknown
- 1993-05-06 RU RU94046072A patent/RU2115187C1/ru active
- 1993-05-06 US US08/313,206 patent/US5516992A/en not_active Expired - Fee Related
- 1993-05-06 EP EP93909911A patent/EP0640241B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1993-05-06 AT AT93909911T patent/ATE142819T1/de not_active IP Right Cessation
- 1993-05-06 CA CA002135803A patent/CA2135803C/en not_active Expired - Fee Related
- 1993-05-06 WO PCT/EP1993/001114 patent/WO1993023861A1/de active IP Right Grant
-
1994
- 1994-10-18 BG BG99118A patent/BG61588B1/bg unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
EP0640241B1 (de) | 1996-09-11 |
CA2135803A1 (en) | 1993-11-25 |
AU4065193A (en) | 1993-12-13 |
RU94046072A (ru) | 1996-12-27 |
EP0640241A1 (de) | 1995-03-01 |
RO113503B1 (ro) | 1998-07-30 |
WO1993023861A1 (de) | 1993-11-25 |
UA34442C2 (uk) | 2001-03-15 |
US5516992A (en) | 1996-05-14 |
RU2115187C1 (ru) | 1998-07-10 |
HU9401368D0 (en) | 1994-09-28 |
HU216929B (hu) | 1999-10-28 |
DE59303768D1 (de) | 1996-10-17 |
HUT68134A (en) | 1995-05-29 |
JPH07508131A (ja) | 1995-09-07 |
BG99118A (bg) | 1995-07-28 |
CA2135803C (en) | 2003-09-30 |
DE4237242A1 (de) | 1994-05-05 |
ATE142819T1 (de) | 1996-09-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
BG61588B1 (en) | Stracture for attaching of stepping switch | |
US7830648B2 (en) | Tap apparatus for electrically interconnecting an electrical busway and switchgear, and system including the same | |
JP5174150B2 (ja) | 高電圧スイッチギア | |
EP0244630A2 (en) | Compact-type gas-insulated switchgear apparatus | |
US5055059A (en) | Current connection member for large amperages, especially to be used in metal-enclosed electric systems | |
KR20240051200A (ko) | 인버터 및 직류 스위치 어셈블리 | |
JP2000261936A (ja) | Ev用電気接続ユニットの組付構造 | |
CN109546870B (zh) | 输出端子及变流器 | |
CN1195345C (zh) | 气体绝缘且三相式封装的开关设备 | |
KR0130538B1 (ko) | 케이블말단을 가진 가스절연보호 스위칭장치 | |
CN201797234U (zh) | 一种小型真空环网柜 | |
CN214707025U (zh) | 用于开关柜的套管和开关柜 | |
CN203787840U (zh) | 充气式组合电器柜 | |
CN114503228A (zh) | 电容器壳体和具有这种壳体的中间电路电容器 | |
JPH0311796Y2 (bg) | ||
JPH10243601A (ja) | 車両用主電動機の端子箱 | |
JP7527568B2 (ja) | 電圧検出用コンデンサ、電圧検出用コンデンサユニット、及び絶縁被膜 | |
CN211718431U (zh) | 一种新型电缆外施信号发生装置 | |
CN209401576U (zh) | 一种断路器用连接装置 | |
US20240348019A1 (en) | Multiple-entry i/o module with modular busbars | |
JP2777869B2 (ja) | 複合密閉開閉装置 | |
JPH0724760Y2 (ja) | 引出形遮断器の固定断路部 | |
JPH0713365Y2 (ja) | 高圧引込用開閉器 | |
JP2572418B2 (ja) | 受電用変電設備 | |
JPH087766Y2 (ja) | ガス絶縁キュービクル |