BG61228B1 - Device for ozone manufacture - Google Patents

Device for ozone manufacture Download PDF

Info

Publication number
BG61228B1
BG61228B1 BG98018A BG9801893A BG61228B1 BG 61228 B1 BG61228 B1 BG 61228B1 BG 98018 A BG98018 A BG 98018A BG 9801893 A BG9801893 A BG 9801893A BG 61228 B1 BG61228 B1 BG 61228B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
electrodes
layers
dielectric
consist
flat
Prior art date
Application number
BG98018A
Other languages
English (en)
Other versions
BG98018A (bg
Inventor
Manfred Rimpler
Original Assignee
Rimpler
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rimpler filed Critical Rimpler
Publication of BG98018A publication Critical patent/BG98018A/bg
Publication of BG61228B1 publication Critical patent/BG61228B1/bg

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01BNON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
    • C01B13/00Oxygen; Ozone; Oxides or hydroxides in general
    • C01B13/10Preparation of ozone
    • C01B13/11Preparation of ozone by electric discharge
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01BNON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
    • C01B2201/00Preparation of ozone by electrical discharge
    • C01B2201/10Dischargers used for production of ozone
    • C01B2201/12Plate-type dischargers
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01BNON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
    • C01B2201/00Preparation of ozone by electrical discharge
    • C01B2201/20Electrodes used for obtaining electrical discharge
    • C01B2201/22Constructional details of the electrodes
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01BNON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
    • C01B2201/00Preparation of ozone by electrical discharge
    • C01B2201/30Dielectrics used in the electrical dischargers
    • C01B2201/32Constructional details of the dielectrics

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Oxygen, Ozone, And Oxides In General (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Lubricants (AREA)
  • Feeding, Discharge, Calcimining, Fusing, And Gas-Generation Devices (AREA)
  • Investigating Or Analysing Materials By Optical Means (AREA)
  • Treatment Of Water By Oxidation Or Reduction (AREA)

Description

ОБЛАСТ НА ТЕХНИКАТА
Изобретението се отнася до устройство за производство на озон с източник на високо напрежение и най-малко два, разположени на разстояние един от друг, плоски електрода с намиращ се между тях диелектрик, при което се създава най-малко един път на потока съгласно ограничителната част на претенция 1.
Озонът представлява триатомна разновидност на кислорода и възниква, под влиянието на електрическо поле. При така нареченото тихо изпразване кислородът (02) се превръща отчасти в озон. Електрическото разтоварване предизвиква частично разцепване на кислородната молекула в свободни атоми, които при сблъсъка с неразцепени молекули се обединяват с тях. При образуването на озон се изразходва електрическа енергия и затова топлинният еквивалент възлиза на 14,5 kcal за mol 0г При нагряване озонът се разпада, при което се освобождава енергия и се образува кислород (02). Газът се разпада много бързо при температура над 100°С или, в присъствието на катализатори при стайна температура. Озонът е значително по-реактивен отколкото кислорода и с това представлява мощно окисляващо средство, използвано в петрохимията за превръщането на олефини в алдехиди, кетони или карбоксилна киселина. Освен това той се използва като избелващо средство за органични вещества и за стерилизиране на питейна вода и на работни помещения.
ПРЕДШЕСТВАЩО СЪСТОЯНИЕ НА ТЕХНИКАТА
В промишлеността озонът се произвежда, в общия случай, чрез тих разряд. През плосък или пръстеновиден процеп между два електрода и намиращ се между тях диелектрик се насочва кислород или съдържаща кислород газова смес. При различните познати устройства и методи за производство на озон е направен опит за повишаване на добива му, при който трябва да се избягва нагряване на озона.
Известно е устройство за производство на озон, DE-PS 31 08 563, при което са предвидени средства за управление на честотата и амплитудата на създаващото електрическо поле променливо напрежение, с цел подобряване добива на озон. В случая генераторите на високо напрежение се управляват при импулсна модулация или се увеличава честотата на променливия ток, тъй като и в двата случая се получава добив на озон. При това обаче нарастват и топлинните загуби, с което при производството на озон по принципа на тихия разряд се нагряват разрядните участъци, вследствие на което се намалява добивът на озон.
Работещите в режим на импулсна модулация устройства за производство на озон, наречени още озонатори, имат и този недостатък, че поради стръмността на страните разрядът между двата електрода се получава точкообразен или лещовиден, т.е. не по целия обхват на електрода. В резултат на това по електрода се образува отвор от прегряване, което намалява добива на озон и влошава безупречния режим на работа на устройството.
От нивото DE-OS 28 53 436 е известно повишаването на добива на озон, когато в разрядните участъци се създава турбулентно движение (поток) чрез разполагането на тела между тях. Това обаче води до известно увеличаване на каналите на потока, поради което се налага увеличаване силата на полето. Освен това при този метод ламинарните съставляващи на потока, оставащи в граничните му слоеве, са сравнително много.
От нивото DE-OS 26 44 978 е известно устройство за производство на озон въз основа на високопроменливо токово напрежение при изключването на диелектрик. За целта се използва технически добре позната конструкция от пластини, за да се поддържат на разстояние два плоски електрода, между които, несвързан с електрически ток, е разположен двуполюсен електрод.
В DE-PS 299 248 е описано устройство с фиксирани електроди, при което разстоянието между тях трябва да се спази с много голяма точност, за да се избягват т.н. изпразвания от острие. По тази причина фиксиращият диелектрик е шприцован с метално покритие, за да се постигне винаги постоянно разстояние между електродите.
f
ТЕХНИЧЕСКА СЪЩНОСТ НА ИЗОБРЕТЕНИЕТО
Задача на настоящото изобретение е да създаде устройство за получаване на озон от посочения вид, при което в каналите на потока да се образува по прост начин турбулентен поток при едновременно постигане на по-голяма равномерност в разпределението на повърхнините на разрядните канали, с цел повишаване на ефективността.
Съгласно изобретението задачата се решава с това, че най-малко един от плоските електроди се състои от два слоя електропроводящ материал, от които най-малкото един слой е виброеластичен, а между двата слоя е поставен федериращо-демпфериращ материал. Освен това двата слоя са разположени по такъв начин на федериращо-демпфериращия материал, че най-малко единият от плоските електроди е виброеластичен.
С това устройство е възможно чрез прилагането на нискочестотно променливо напрежение и/или на подходяща скорост на потока на работната среда електродите да се приведат в трептене и в диелектрика да се създаде турбулентен поток. По-специално, чрез трептящите електроди се отделя граничният слой, в който иначе потокът е ламинарен.
Ширината на пътя на потока и неговата скорост са определени така, че се осъществява турбулентен поток.
Както е известно, видът на потока (ламинарен или турбулентен) се определя от величината на числото на Рейнолд
w.d.p w.d Re = ----- -----μ ν където w е средна скорост на потока в m/s; d е диаметър на тръбата в ш; μ е динамичен вискозитет в kg/ms; р е гъстотата на течността в kg/ms и v е кинематичен вискозитет в m/s.
При некръгло сечение на потока в израза за Re се замества еквивалентният диаметър, който представлява неколкократния хидравличен радиус.
Хидравличният радиус г представлява отношението между площта на напречното сечение на потока и обтечния (омокрения) обхват U:
За тръба с кръгло напречно сечение, което се изтича изцяло, ще имаме г =Δ=_ϋ_ 4d 4
Следователно, при поток с некръгло напречно сечение вместо диаметъра може да се използва еквивалентният диаметър
4f dd = ь-4
Общо взето, при турбулентен поток числото на Рейнолд е над 2 300, като при Re 10 000 е налице абсолютно турбулентен поток.
Вследствие посоченото съгласно изобретението оформление на пътищата на потока и постигнатия вследствие на това турбулентен поток се получава равномерно разпределено поле на искровите разряди и за единица време в близост до повърхността на електродите се довеждат значително повече газови частици. В случая е от особено значение фактът, че се получават множество малки разряди, които предизвикват значително помалко топлоотделяне, което обикновено възпрепятства ефективния добив на озон, така че в качеството на охлаждаща среда в случая въздухът на околната среда се явява напълно достатъчен.
Някои удачни изпълнения на изобретението произтичат от подпретенциите.
Например, съгласно едно от преимуществените изпълнения на изобретението двата слоя са виброеластични, като по този начин се повишава възможността да се получи турбулентен поток.
Съгласно друго преимуществено изпълнение на изобретението съответните краища на двата слоя могат да бъдат събрани и свързани в един ръб, благодарение на което се получава опростено лагеруване на плоския електрод.
Съгласно друго преимуществено изпълнение на изобретението, се предвиждат повече от два електрода с поставени между всеки два от тях диелектрици, обединени в обща секция, като електродите са свързани пара4 лелно, така че от всеки два електрода единият е заземен, а другият е свързан към източник на високо напрежение. Възможно е няколко секции да бъдат свързани в агрегат, който съгласно друго преимуществено изпълнение на изобретението се захранва от общ газоразпределителен възел.
Друго възможно изпълнение на изобретението предвижда слоевете да се състоят от целесъобразно предварително обработено фолио или от ламарина.
Уместно е слоевете да се състоят от платина, титан, поцинковано желязо или алуминий. Тези метали гарантират добро оформление на електрическото поле. В този случай пластовете от тези материали могат да бъдат положени във вид на предварително обработено фолио, ламарина или телена мрежа.
Съгласно друго преимуществено изпълнение на изобретението се предвижда електродите да имат проходни, преминаващи перпендикулярно към пътищата на потока, отвори. По такъв начин се гарантира не само отделянето на граничния слой и оттук постигането на напълно турбулентен поток, но и това, че тези отвори позволяват, когато са съчетани няколко секции, да се постигне газообмен между отделните пътища на потока, с което се увеличава допълнително турбулентността на потока.
За да се избегне нежелателно висока амплитуда на трептене на електродите, е възможно в устройството за получаване на озон да се направят подходящи направляващи жлебове, които да поемат получените от събирането и свързването на съответните краища на двата слоя ръбове. Събирането на покритията в краищата на електродите и съответно вмъкването на получените в резултат на това ръбове в направляващите жлебове гарантира безпрепятствено изпълнение на нискочестотното трептене на електродите, направляване на потока и една затворена в себе си система пружиниране-демпфериране-маса.
За по-нататъшното повишаване на ефективността е възможно също така електродите да бъдат снабдени с повече от по два виброеластични слоя от електропроводящ материал, надлъжно и/или напречно на посоката на потока, които могат например чрез изместване по фази на протичащия ток да изпълняват регулирани съотносителни движения.
Освен това е мислимо и последователно включване на електроди с определена дължина по посока на потока.
Целесъобразно е федериращото демпфериране на електродите да може да се регулира, като необходимите за преминаване ширини на пътищата на потока между електродите и диелектрика също могат да се регулират по избор.
По-нататъшно благоприятно въздействие върху трептенето на електродите се постига с това, че може да се регулира разпределението на областите на прекъсване.
Въпреки че като среда между слоевете може да се използва всеки токопроводящ или токонепроводящ, действащ федериращо-демпфериращо, материал, стъклените влакна са особено подходящи за тази цел.
Описание на приложените фигури и примери за изпълнение на изобретението
Примери с изпълнения на изобретението са показани на приложените фигури, от които: фигура 1 представлява принципна схема на устройството в разрез;
фигура 2 - схематично разположение на няколко електрода съгласно фиг. 1;
фигура 3 - принципно разположение на срещуположно полюсирани електроди, образуващи една секция.
фигура 4 - съчетаване на няколко секции в един агрегат.
На фиг. 1 е показано схематично първо изпълнение на устройството за получаване на озон, като двата електрода 5 са свързани с вторичната намотка 1 на трансформатор за високо напрежение. Високото напрежение в зависимост от нуждата е между 5 и 30 kV. Трансформаторът за високо напрежение е оразмерен за честота 50 Hz. Между двата електрода 5 е поставен диелектрик 6 за получаване на примерно два пътя на потока 11.
Електродите 5 се състоят съответно от някакъв федериращо-демпфериращ материал 2 с два поставени на федериращо-демпфериращия материал 2 виброеластични слоя 3,4 от някакъв електропроводящ материал. Електродите 5 имат проходни отвори 12, преминаващи вертикално спрямо пътищата на движение 11. Виброеластичните слоеве 3,4 се състоят за предпочитане от платина, титан, поцинковано желязо или алуминий. Те могат да бъдат оформени като фолио, ламарина или телена мрежа. Възможно е също така матери5 алът 2 или слоевете 3,4 да бъдат покрити вакуумно с някакъв електропроводящ материал. Федериращо-демпфериращият материал 2 се състои за предпочитане от стъклени влакна.
След като към това устройство се включи високо напрежение за образуването на електрическо поле, електродите 5 започват да извършват нискочестотни трептения. В резултат на това протичащият в пътищата на потока 11 между електродите 5 и диелектрика 6 газ също започва да вибрира, вследствие на което се подпомага възникването на турбулентен поток.
По този начин става възможно, за единица време в близост до повърхността на електрода да достигнат значително по-голямо количество газови частици и да се получи равномерно разпределено поле на искровия разряд.
При първично мрежово напрежение 220 V при изпълнението, показано на фиг. 1, откъм вторичната страна на трансформатора за високо напрежение ще има около 10 kV. В сравнение с досегашните озонизатори устройството съгласно изобретението ще даде с около 25 % по-висок добив на озон от въздуха.
На фиг. 2 е показано съчетание на няколко електрода 5 съгласно фиг. 1, като съответните краища на виброеластичните слоеве 3,4 са събрани и свързани заедно в ръб 7. Този ръб 7 влиза в подходящи за целта направляващи жлебове в корпуса, така че формирането на трептенията на отделните електроди 5 да не се възпрепятства, а само да се ограничава. Освен това в електродите 5 са направени проходни отвори 12, преминаващи перпендикулярно на пътищата на потока 11. През тези отвори 12 се осъществява газообмен между отделните пътища на потока 11, в резултат на което се подобрява равномерното разпределение, т.е. възникването на турбулентен поток.
На фиг. 3 е показано изпълнение, състоящо се от няколко електрода 5 и намиращи се между тях диелектрици 6. При тази секция 8 електродите 5 са включени паралелно така, че от всеки два електрода 5 единият от тях е заземен, а другият показва потенциал на високо напрежение. Образуваната по този начин секция 8 е поставена в корпус, затворен газонепроницаемо, така че да може да се обтича от газа.
На фиг. 4 е показано друго изпълнение, състоящо се от няколко секции 8 съгласно фиг. 3, обединени в агрегат 9, захранван от общ газоразпределителен възел 10. По такъв начин с настоящото изобретение е възможно устройството да се оразмерява без трудности в зависимост от нуждата.

Claims (16)

  1. Патентни претенции
    1. Устройство за получаване на озон, състоящо се от източник на високо напрежение (1), най-малко два, разположени на разстояние един от друг, плоски електроди (5) и диелектрик (6) поставен между споменатите плоски електроди (5) така, че между единия плосък електрод (5) и диелектрика (6) да се оформи поне един път на потока (11) за преминаване на газ, характеризиращо се с това, че поне един от плоските електроди (5) се състои от два слоя (3, 4) от електропроводящ материал, от които най-малко единият слой (3,4) е виброеластичен, а между споменатите два слоя (3,4) е поставен федериращо-демпфериращ материал (2), в резултат на което поне единият от плоските електроди (5) е виброеластичен.
  2. 2. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че двата слоя (3,4) са виброеластични.
  3. 3. Устройство съгласно претенция 1 и 2, характеризиращо се с това, че съответните краища на двата слоя (3,4) са събрани и свързани един с друг в ръба (7).
  4. 4. Устройство съгласно претенция 1 или 2, характеризиращо се с това, че съдържа повече от два електрода (5) с разположени между всеки два електрода (5) диелектрици (6), съчетани в секция (8), като електродите (5) са включени паралелно така, че от всеки два, разположени един след друг, електрода единият е заземен, а другият - свързан към източника на високо напрежение (1).
  5. 5. Устройство съгласно претенция 4, характеризиращо се с това, че няколко секции (8) са обединени в агрегат (9).
  6. 6. Устройство съгласно претенция 5, характеризиращо се с това, че агрегатът (9) е свързан към общ газоразпределителен възел (10).
  7. 7. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че слоевете (3,4) се състоят от електропроводимо фолио.
  8. 8. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че слоевете се състоят от ламарина.
  9. 9. Устройство съгласно претенция 7 или
    8, характеризиращо се с това, че слоевете се състоят от платина, титан, поцинковано желязо или алуминий.
  10. 10. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че в електродите (5) са оформени проходни отвори (12), перпендикулярни на пътищата на потока (11).
  11. 11. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че слоевете (3,4) се състоят от телена мрежа.
  12. 12. Устройство съгласно претенция 3, характеризиращо се с това, че включва направляващи жлебове, в които са поместени ръбовете (7), образувани от захващането на слоевете (3,4) един с друг.
  13. 13. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че федериращото демпфериране на електродите (5) е регулируемо.
  14. 14. Устройство съгласно претенция 13, характеризиращо се с това, че електродите (5) са монтирани с възможност за преместване спрямо диелектрика (6) така, че ширините на
    5 пътищата на потока (11) за преминаване на газ между електродите (5) и диелектрика (6) са регулируеми.
  15. 15. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че разпределението на областите на прекъсване на слоевете (3,4) е регулируемо.
  16. 16. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че федериращо-демпфериращия материал (2) се състои от стъклени влакна.
BG98018A 1991-12-12 1993-08-04 Device for ozone manufacture BG61228B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4141025A DE4141025C2 (de) 1991-12-12 1991-12-12 Vorrichtung zur Erzeugung von Ozon
PCT/EP1992/002875 WO1993012035A1 (de) 1991-12-12 1992-12-11 Vorrichtung zur erzeugung von ozon

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG98018A BG98018A (bg) 1994-03-31
BG61228B1 true BG61228B1 (en) 1997-03-31

Family

ID=6446906

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG98018A BG61228B1 (en) 1991-12-12 1993-08-04 Device for ozone manufacture

Country Status (20)

Country Link
US (1) US5366702A (bg)
EP (1) EP0571592B1 (bg)
JP (1) JP2584410B2 (bg)
AT (1) ATE136007T1 (bg)
AU (1) AU652501B2 (bg)
BG (1) BG61228B1 (bg)
CA (1) CA2103890C (bg)
CZ (1) CZ279802B6 (bg)
DE (2) DE4141025C2 (bg)
DK (1) DK0571592T3 (bg)
ES (1) ES2085052T3 (bg)
FI (1) FI933525A (bg)
GR (1) GR3020234T3 (bg)
HU (1) HU216043B (bg)
MD (1) MD1004G2 (bg)
NO (1) NO932839D0 (bg)
PL (1) PL171291B1 (bg)
RO (1) RO112019B1 (bg)
RU (1) RU2103225C1 (bg)
WO (1) WO1993012035A1 (bg)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2983153B2 (ja) * 1994-04-28 1999-11-29 三菱電機株式会社 オゾン発生装置
US5512254A (en) * 1994-12-27 1996-04-30 Landgraf; Peter C. Floating dielectric plate
US5770168A (en) * 1995-07-18 1998-06-23 Val Priotte Ozone-generator self adjusting push-pull circuit
DE19627509C2 (de) * 1996-07-09 1998-08-13 Ehmer Karin Vorrichtung und Verfahren zur Erzeugung von Ozon
WO1998019961A2 (de) * 1996-11-02 1998-05-14 Ehmer, Karin Vorrichtungen und verfahren zur erzeugung und verwendung von ozon
US6193852B1 (en) 1997-05-28 2001-02-27 The Boc Group, Inc. Ozone generator and method of producing ozone
SE514694C2 (sv) 1999-03-05 2001-04-02 Ozonator Ltd Anordning och förfarande för generering av ozon där tryckförändringar utjämnas
US6599486B1 (en) 2000-09-15 2003-07-29 Ozonator, Ltd. Modular ozone generator system
JP5750938B2 (ja) * 2011-02-28 2015-07-22 株式会社村田製作所 オゾン発生装置

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE299248C (bg) * 1916-03-07 1917-06-26
US3899682A (en) * 1969-06-04 1975-08-12 Purification Sciences Inc Corona reactor method and apparatus
US4027169A (en) * 1974-03-29 1977-05-31 Union Carbide Corporation High frequency power supply
DE2644978C3 (de) * 1976-10-06 1980-10-30 Pavel Dr.-Phys. 3257 Springe Imris Vorrichtung zur Herstellung von Ozon
SU768751A1 (ru) * 1978-06-29 1980-10-07 Комплексный Экспериментальный Отдел Всесоюзного Государственного Проектно-Го Института Сооружения Защищенного Грунта "Гипропромтеплица" Генератор озона
DE2837492C2 (de) * 1978-08-28 1985-10-31 Franz Kuhlmann KG, Präzisionsmechanik und Maschinenbau, 2940 Wilhelmshaven Betätigungsvorrichtung für Feststellbremsen von Zeichenanlagen
DE2853436A1 (de) * 1978-11-29 1980-06-12 Bbc Brown Boveri & Cie Verfahren und vorrichtung zur erzeugung von ozon
JPS55176336U (bg) * 1979-06-07 1980-12-17
US4495043A (en) * 1980-03-06 1985-01-22 Trailigaz, Compagnie Generale De L'ozone Process for supplying electric power to an ozonizer
RO81423B1 (ro) * 1981-12-11 1983-02-28 INSTITUTUL DE îNVATAMîNT SUPERIOR Generator de ozon
DE3208895C2 (de) * 1982-03-12 1986-05-15 Rudolf 3501 Schauenburg Gesslauer Schaltungsanordnung zum impulsförmigen Betreiben von einem oder mehreren Hochfrequenz-Ozonisatoren
US4545960A (en) * 1983-03-04 1985-10-08 Erz Gerhard J Fluid treatment system and ozone generator therefor
US4606892A (en) * 1984-06-26 1986-08-19 Bruno Bachhofer Ozone generator of stack-type design, employing round plate-electrodes
JPS63190702A (ja) * 1987-02-04 1988-08-08 Koji Takamura オゾン発生方法及び装置
JP2587836B2 (ja) * 1987-11-04 1997-03-05 東京エレクトロン株式会社 オゾン発生装置
JP2641886B2 (ja) * 1988-02-15 1997-08-20 東京エレクトロン株式会社 オゾン発生装置
JP2585696B2 (ja) * 1988-03-24 1997-02-26 ユニソイド株式会社 オゾナイザ
US4892713A (en) * 1988-06-01 1990-01-09 Newman James J Ozone generator
JP2822062B2 (ja) * 1989-08-30 1998-11-05 京セラ株式会社 オゾン発生用放電体

Also Published As

Publication number Publication date
BG98018A (bg) 1994-03-31
AU652501B2 (en) 1994-08-25
US5366702A (en) 1994-11-22
ATE136007T1 (de) 1996-04-15
DK0571592T3 (da) 1996-04-29
CA2103890C (en) 1996-12-24
HU216043B (hu) 1999-04-28
CZ157193A3 (en) 1994-03-16
AU3086892A (en) 1993-07-19
NO932839L (no) 1993-08-10
RO112019B1 (ro) 1997-04-30
HUT69831A (en) 1995-09-28
EP0571592B1 (de) 1996-03-27
FI933525A0 (fi) 1993-08-10
DE4141025A1 (de) 1993-06-17
PL171291B1 (en) 1997-03-28
DE4141025C2 (de) 1996-01-18
CZ279802B6 (cs) 1995-06-14
EP0571592A1 (de) 1993-12-01
RU2103225C1 (ru) 1998-01-27
GR3020234T3 (en) 1996-09-30
MD1004G2 (ro) 1999-10-31
JP2584410B2 (ja) 1997-02-26
FI933525A (fi) 1993-08-10
HU9302255D0 (en) 1993-12-28
JPH06502381A (ja) 1994-03-17
NO932839D0 (no) 1993-08-10
CA2103890A1 (en) 1993-06-13
WO1993012035A1 (de) 1993-06-24
ES2085052T3 (es) 1996-05-16
DE59205865D1 (de) 1996-05-02
MD960177A (en) 1997-07-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
FI75328B (fi) Anordning foer producering av ozon.
BG61228B1 (en) Device for ozone manufacture
EP0714378B1 (en) Method and apparatus for ozone generation and treatment of water
US6841137B2 (en) Apparatus for generating ozone in high concentration
JP4313046B2 (ja) 表面処理用の活性ガスカーテンの発生方法および装置
CA2446446C (en) Method and device for generating ozone
US20220009777A1 (en) Systems and methods for generating ozone
CN111010791A (zh) 基于多孔介质放电的等离子体发生装置
JPH08217413A (ja) オゾン発生装置及びオゾン発生装置付脱臭装置
JPH08183604A (ja) オゾン発生装置
CN209143795U (zh) 一种污水处理的臭氧发生曝气一体装置
KR100594489B1 (ko) 음이온 발생기
KR20030047435A (ko) 전선 인쇄장치 및 방법
RU2702689C1 (ru) Получение озона при высоких давлениях
Mkrtchyan et al. Discharge Quenching by Acoustic Waves.
SU683875A1 (ru) Плазмотрон
RU3753U1 (ru) Озонатор
JPH09235106A (ja) オゾン発生装置
RU3431U1 (ru) Автономная буйковая станция для измерений в водоемах
GB1600055A (en) Process and apparatus for manufacturing ozone
CA2169773A1 (en) Method and apparatus for ozone generation and treatment of water
JPH01115803A (ja) オゾン発生装置
LT3844B (en) Method for treatment of waste water or sewage
JPH0427165B2 (bg)
JPH10120403A (ja) オゾン発生装置