BG43Y1 - System for message transmission - Google Patents
System for message transmission Download PDFInfo
- Publication number
- BG43Y1 BG43Y1 BG97272U BG9727293U BG43Y1 BG 43 Y1 BG43 Y1 BG 43Y1 BG 97272 U BG97272 U BG 97272U BG 9727293 U BG9727293 U BG 9727293U BG 43 Y1 BG43 Y1 BG 43Y1
- Authority
- BG
- Bulgaria
- Prior art keywords
- demultiplexer
- multiplexer
- telephone exchange
- automatic telephone
- digital
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04J—MULTIPLEX COMMUNICATION
- H04J3/00—Time-division multiplex systems
- H04J3/18—Time-division multiplex systems using frequency compression and subsequent expansion of the individual signals
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04M—TELEPHONIC COMMUNICATION
- H04M11/00—Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
- H04M11/06—Simultaneous speech and data transmission, e.g. telegraphic transmission over the same conductors
- H04M11/068—Simultaneous speech and data transmission, e.g. telegraphic transmission over the same conductors using time division multiplex techniques
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04M—TELEPHONIC COMMUNICATION
- H04M19/00—Current supply arrangements for telephone systems
- H04M19/08—Current supply arrangements for telephone systems with current supply sources at the substations
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Signal Processing (AREA)
- Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
- Telephonic Communication Services (AREA)
- Communication Control (AREA)
- Transmitters (AREA)
- Cable Transmission Systems, Equalization Of Radio And Reduction Of Echo (AREA)
- Arrangements For Transmission Of Measured Signals (AREA)
- Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)
- Radio Relay Systems (AREA)
- Data Exchanges In Wide-Area Networks (AREA)
- Eye Examination Apparatus (AREA)
- Telephone Set Structure (AREA)
- Radio Transmission System (AREA)
Description
ТЕХНИЧЕСКА СЪЩНОСТ НА ПОЛЕЗНИЯ МОДЕЛ
Поставената цел се постига със система за предаване на съобщения, включваща линия за свързване на абонати към автоматична телефонна централа, в двата края на която е свързан съответен модемен блок за модулиране и демодулиране на данните в съответствие с предвиденото предаване.
Всеки модемен блок е свързан към съответен мултиплексор/демултиплексор. Абонатите са свързани към двупосочни аналоговоцифрови преобразуватели, свързани към единия мултиплексор/демултиплексор, а комутаторът на автоматичната телефонна централа е свързан към управляващи схеми, свързани към другия мултиплексор/демултиплексор. Връзката между двупосочните аналогово-цифрови преобразуватели и единия мултиплексор/ демултиплексор, и между управляващите схеми и другия мултиплексор/демултиплексор е осъществена чрез съответен компресорен/декомпресорен блок.
Целта се постига и чрез система за предаване на съобщения, включваща линия за свързване на абонати към автоматична телефонна централа, в двата края на която е свързан съответен модемен блок за модулиране и демодулиране на данните в съответствие с предвиденото предаване. Всеки модемен блок е свързан към съответен мултиплексор/демултиплексор. Абонатите са свързани към двупосочни аналогово-цифрови преобразуватели, свързани към единия мултиплексор/демултиплексор, а комутаторът на автоматичната телефонна централа е свързан към управляващи схеми, свързани към другия мултиплексор/демултиплекс. Връзката между модемния блок и мултиплексор/демултиплексора е осъществена чрез компресорен/декомпресорен блок.
Чрез тези средства става възможно по съществуващата линия между абонатите и централата, в зависимост от качеството на линията, респективно на цялата връзка, едновременно да бъдат пренасяни определен брой разговори или да бъдат осъществявани други пренасяния на данни.
Например при линия с дължина от 5 до 8 km и диаметър на жилата 0,6 mm биха могли да се пренасят например до четири говорни сигнала едновременно без влошаване на качеството. При това всеки разговорен канал може да бъде заменен от три паралелни телефаксни или еквивалентни информационни канала с 9600 бода. По този начин става възможно едновременно по една абонатна линия да се пренасят примерно освен два разговора, а също така и шест факссъобщения, или три разговора и три факссъобщения.
Благодарение на средствата съгласно полезния модел могат да се осигурят условия, така че обичайните дължини на линиите и напречните сечения на жилата да са достатъчни, за да може да се постигне битова честота на грешките, по-добра от 106. Разстоянията, които могат да се покрият без възстановяване на сигнала, достигат от 2 до 10 km, в зависимост от качеството на линията като напречното сечение на жилото от състоянието на линията и наличието на отклонения или къси участъци и участъци с различно напречно сечение. При това е възможно фантомно захранване на абонатната схема от страна на автоматичната телефонна централа чрез предаване на данните по линията, които нямат постояннотоково форматиране, като по този начин експлоатацията е възможна и при отпадане на захранването.
Свързаните към линията двупосочни модемни блокове могат да модулират и демодулират данните, например съгласно СС1ТТ-стандарта. По принцип обаче модулацията и демодулацията може да се осъществява и по други стандарти.
Съгласно полезния модел е възможно при обичайните дължини на линията и диаметри на жилото да се пренасят четири разговора едновременно.
Съгласно вариант на полезния модел към мултиплексора от страната на абонатите, паралелно на телефонните апарати, като абонати са свързани и други апарати като компютъри, телефакси или телекси, чрез допълнителни модеми, респективно чрез други мултиплексори/демултиплексори, а от страната на автоматичната телефонна централа към нейния комутатор чрез управляващи схеми са свързани изходите на мултиплексора/демултиплексора с междинно включване на други мултиплексори/демултиплексори.
По този начин е възможно успоредно с телефонните апарати да се осъществяват и предавания на данни между компютри, телефакси или телекси едновременно с провеждането на разговори.
Предвиденият за предаване цифров формат на данни допуска също така и подразделяне на каналите. Предвидена е и принципната възможност при подходящо разширяване на системата да се замени примерно един разговорен канал с три телексни, телефаксни или модемни канала, всеки с по 9600 бода.
Съгласно полезния модел без проблеми е възможно обикновени телефонни апарати да бъдат свързани без каквито и да е изменения, като не е необходимо да се правят никакви промени и в съществуващите комутационни устройства на автоматичните телефонни централи.
Освен това, когато комутационните устройства са аналогови, свързаните към телефонните апарати управляващи устройства могат да бъдат двупосочни аналоговио-цифрови преобразуватели, а свързаните към апаратите управляващи устройства - модеми.
С тези мерки става възможно напасване на системата към съществуващата изградена аналогова телефонна система.
Освен това може да се предвиди при цифрови комутационни устройства управляващите устройства да бъдат изградени от несъдържащи аналогово-цифрови преобразуватели линейни карти (Line Cards), вследствие на което лесно е възможно свързването на обикновени телефаксни апарати, компютри или телексни апарати в цифрово телефонна система. При принцип обаче е възможно да се използват и обикновени линейни карти, въпреки че няма да са необходими съществуващите при тях аналогово-цифрови преобразуватели.
Съгласно друг вариант на полезния модел паралелно към модемния блок откъм АТЦ и откъм абоната, е свързан по един трансформатор, където симетрично формирани вторични намотки на всеки един трансформатор са свързани помежду си - всеки посредством кондензатор, като към електродите на свързания към трансформатора откъм АТЦ кондензатор е присъединен източник на постоянен ток, а към кондензатора на трансформатора откъм абоната постояннотоков/постояннотоков (DC/DC) преобразувател, като двата края на вторичните намотки на двата трансформатора са свързани помежду си посредством предавателни линии.
Чрез тези мерки е възможно да се захрани с напрежение от телефонната централа системата от страната на абоната, без да се налага монтирането на акумулатор, който би създавал съществени проблеми с оглед на поддръжката му.
ОПИСАНИЕ НА ПРИЛОЖЕНИТЕ ФИГУРИ
Полезният модел ще бъде разяснен поподробно с помощта на приложените фигури, от които:
фигура 1 представлява блокова схема на системата за предаване на съобщения от страната на абонатите;
фигура 2 - блокова схема на съответната страна на автоматична телефонна централа с аналогови постове;
фигура 3 - блокова схема на съответната страна на автоматична телефонна централа с цифрови постове;
фигура 4 - блокова схема на вариант на системата за предаване на съобщения от стра ната на абонатите;
фигура 5 - блокова схема на съответната на фиг.4 страна на автоматичната телефонна централа с аналогови постове;
фигура 6 - блокова схема на съответната на фиг.4 страна на автоматична телефонна централа с цифрови постове;
фигури 7 до 12 - различни възможности за изпълнение на разположението на абонатите и;
фигура 13 - представлява схема за захранване на абонатите.
ПРИМЕРИ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ИЗОБРЕТЕНИЕТО
Съгласно фиг. 1 апаратите 1 на абонатите са свързани с двупосочни аналогово-цифрови преобразуватели 2, които преобразуват, от една страна, постъпващите от абонатните апарати 1 аналогови сигнали, които като правило имат честотен обхват от 300 Hz до 3400 Hz, в цифрови сигнали, а от друга страна, постъпващите от свързаните с преобразувателите 2 двупосочни компресорно/декомпресорни блокове 3 цифрови сигнали се преобразуват в аналогови сигнали, които се подават на абонатните апарати 1.
При това преобразувателите 2 подават цифрови сигнали, които се предават на съответния компресорно/декомпресорен блок 3 със скорост на предаване примерно 64 килобита/ sek.
Тези компресорно/декомпресорни блокове 3 работят двупосочно, тъй като уплътняват постъпващите от аналогово-цифровите преобразуватели 2 сигнали, а декомпримират постъпващите от мултиплексор/демултиплексора 4 уплътнени цифрови сигнали, след което от своя страна ги предават на преобразувателите 2.
При това двупосочните компресорно/декомпресорни блокове 3 уплътняват постъпващите от преобразувателите 2 сигнали със скорост 64 килобита/сек на 32, 24 или 16 килобита/сек, в зависимост от алгоритъма на уплътняване или изискванията към качеството. Декомпресията се извършва съответно в обратен ред.
Мултиплексор/демултиплексорът 4 също така работи двупосочно, като, от една страна, преработва в режим на мултиплексиране постъпващите от абонатите сигнали в един сигнал, а от друга страна- в режим на демултиплекси ране разпределя постъпващите от линията 6, респективно от свързания с нея модем 5, сигнали върху отделните съединителни линии 7. По линия 6 се пренасят освен разговорни и преносни данни допълнително и комутационно-технически информации като избирателни, таксови, респективно транзитни, импулси.
Към двупосочния мултиплексор/демултиплексор 4 освен абонатните апарати 1 са свързани и три компютъра 8 през двупосочен мултиплексор/демултиплексор 15, както и три телефаксни апарата 9. Към изхода на всеки телефаксен апарат 9 е свързан неутрализиращ модем 10, който неутрализира действието на вградения в телефаксните апарати 9 изходен модем. През двупосочен мултиплексор/демултиплексор 16 тези три телефаксни апарата са свързани към главния мултиплексор/демултиплексор 4.
На фиг. 2 и 3 откъм автоматичната телефонна централа към линията 6 е свързан модемен блок 5', при което модемните блокове 5,5' създават модулацията, респективно демодулацията, необходима за предаването на мултиплицираните и обработените сигнали. Ако системата работи по стандарта CCITT, тогава форматът на данни по линията 6 може да отговаря на стандарта, посочен от този норматив на Uo шина от новата цифрова мрежа с интеграция на услугите (ISDN).
Модемният блок 5' е свързан с двупосочен мултиплексор/демултиплексор 4', който е свързан с част от своите изходни линии 7' с двупосочни компресорни/декомпресорни блокове 3'.
В случай на наличие на комутатор lie аналогово управление на сигналите, компресорни/декомпресорните блокове З'са свързани с двупосочни цифрово-аналогови преобразуватели 2', които от своя страна са свързани с комутатора 11, като го управляват с аналогови сигнали.
Други изходни линии 7 са свързани съгласно фиг. 2 с модемни блокове 12 през друг, свързан към линиите за данни на компютрите 8, работещ двупосочно мултиплексор/демултиплексор 15’, както и през свързан към линиите за данни на телефаксните апарати 9 и работещ двупосочно мултиплексор/демултиплексор 16', като тези модемни блокове 12 са включени преди комутатора lie аналогово сигнално управление и преобразуват постъпващите от линия 6 цифрови сигнали в аналогови.
При комутатор 11' с цифрово сигнално управление съгласно фиг.З компресорно/декомпресорните блокове 3' са свързани с абонатни схеми 13, на изходите на които се явяват цифрови сигнали. Тези абонатни схеми се отнасят до цифрови телефонни централи и се явяват под формата на платкови модули, които са модифицирани така, че не съдържат вече аналогово-цифров преобразувател.
Свързаната към компютрите 8 линия 7 на главния мултиплексор/демултиплексор 4' е свързана и към двупосочно работещ допълнителен мултиплексор/демултиплексор 15', свързаната към телефаксните апарати 9 изходна линия 7 - към друг допълнителен, двупосочно работещ мултиплексор/демултиплексор 16'. Изходите на тези допълнителни мултиплексор/демултиплексори 15' и 16' са свързани директно към абонатните схеми 13, което дава възможност за напасване на пристигащите цифрови сигнали към изискванията на комутатора 11'.
Главните мултиплексор/демултиплексори 4,4'алтернативно могат да бъдат изпълнени така, че свързаните към апаратите 8, респективно 9, допълнителни мултиплексор/демултиплексори 15 и 15', респ. 16 и 16', могат да отпаднат, а техните функции да се поемат от главните мултиплексор/демултиплексори 4 и 4'.
Вариантът на полезния модел, показан на фиг.4 до 6, се различава от този, показан на фиг. 1 до 3, по това, че двупосочното компресиране/ декомпресиране протича централно.
За целта изходите на двупосочните аналогово-цифрови преобразуватели 2 се свързват директно към главния мултиплексор/демултиплексор 4 по същия начин, както цифровите изходи за данни на компютрите 8 и изходите на модемните блокове 10, свързани към телефаксните апарати 9.
Към главния мултиплексор/демултиплек сор 4 е свързан двупосочен групов компресорно/декомпресорен блок 17, на изхода на който е свързан входът на модемния блок 5, при което линията 6 отново е свързана с изхода на модемния блок 5, т.е. е ISDN-U-интерфейсна схема по CCITT.
На фиг.5 е показана частта от страната на автоматичната телефонна централа на този вариант на полезния модел, за случая на телефонна централа с управление чрез аналогови сигнали, а на фиг.6 - автоматична телефонна централа с цифрово сигнално управ-ление. И в двата случая, т.е. съгласно фиг.5 и 6, краят на линията 6 от страната на телефонната централа е свързан към модемния блок 5', т.е. към неговата схема, представляваща ISDN-U-интерфейсна схема, която е свързана към групов двупосочен компресорен/декомпресорен блок 17', а последният - към главен двупосочен мултиплексор/демултиплексор 18'.
Съответстващите на абонатите изходи на главния мултиплексор/демултиплексор 18' съгласно фиг.5 са свързани през линиите за данни 7' директно към двупосочните аналоговоцифрови преобразуватели 2', а съответстващите на апаратите 8 и 9 изходи на главния мултиплексор/демултиплексор 18' - през линиите 7 директно към модемните блокове 12.
Съгласно фиг.6, линиите 7'и 7 са изведени директно от главния мултиплексор 18' към абонатните схеми 13 с цифров сигнален изход.
Двете алтернативни изпълнения на системата съгласно полезния модел взаимно си съответстват, което е изразено чрез еднаквите условни означения.
За по-точното дефиниране на принципа на действие “двупосочно” е показана следната обобщаваща схема на експлоатационния характер на отделните, характерни чрез техните условни обозначения блокове.
Таблица 1
Блоковете работят като
Пренасяне на данните от | Аналоговоцифров преобразувател | Компресорен блок | Декомпресорен блок | Мултиплексор | Демултиплексор | Цифровоаналогов преобразувател |
Абоната към АТЦ | 2 | 3,17 | 3',17' | 4,15, 16,18 | 4',15’, 16'18; | 2',12 |
АТЦ към абоната | 2', 12 | 3',17' | 3,17 | 4',15' 16',18', | 4,15, 16,18 | 2 |
На фиг. 7 до 11 са показани различни компанокви на различните градивни елементи на абонатите.
При компановката от фиг. 7 модемният блок 5 е свързан с главния мултиплексор/демултиплексор 4, към който са присъединени няколко компресорни/декомпресорни блокове 3, всеки от които от своя страна е свързан към аналогово-цифров преобразувател 2. Тези преобразуватели 2 са свързани с изходите си към интерфейсни схеми 20 на абонатните линии, към които схеми 20 са присъединени абонатните апарати 1.
Тази структура е много проста, но при нея се явява недостатъкът, че са необходими сравнително сложни и скъпи елементи.
Схемата от фиг. 8 се различава от тази на фиг. 7 по това, че между модемния блок 5 и главния мултиплексор/демултиплексор 4 е включен групов компресорен/декомпресорен блок 3, като аналогово-цифровите преобразуватели 2 са свързани към главния мултиплексор/демултиплексор 4.
При тази форма на изпълнение се получава много добро решение, тъй като с малък брой елементи се постига оптимална ефективност. При това е възможно също така главният мултиплексор/демултиплексор 4 да бъде разположен заедно с преобразувателите 2 и интерфейсните схеми 20 като интегрален елемент върху чип, както това е показано на фиг.9.
При изпълнението от фиг. 10, което отговаря на това от фиг. 8, главният мултиплексор20 демултиплексор 4 е интегриран с аналогово/ цифровите преобразуватели 2.
При изпълнението съгласно фиг.11 модемът 5 е свързан с компресорния/декомпресорния блок 2, който от своя страна е свързан с главния мултиплексор/демултиплексор 4. Този мултиплексор/демултиплексор 4 е интегриран с аналогово/цифрови преобразуватели 2 и е свързан с комутатора 11.
При изпълнението съгласно фиг. 12 модемът 5 е свързан с двуканален мултипелксори/демултиплексори 41, който е свързан с с два компресорни/декомпресорни блока 3. Последните са свързани с други, допълнителни мултиплексор/демултиплексор 41, които също са двуканални и към които са свързани аналогово/ цифровите преобразуватели 2, свързани с интерфейсните схеми 20, към които са присъединени абонатните апарати.
При това решение компримирането и декомпримирането са опростени, тъй като от математична гледна точка двуканалното компримиране може да се извърши по-лесно, докато 4-каналното компримиране се извършва много трудно.
На фигура 13 е показана схема за токозахранване на абонатната страна. В този случай към схемата на модема 5', откъм автоматичната телефонна централа, е свързан трансформатор 28'. Той има първична намотка 26' и две вторични намотки 21' и 22', като тези две вторични намотки са с еднаква конфигурация и са свързани помежду си чрез кондензатор 23'.
При това електродите на кондензатора 23' са свързани с източник на постоянен ток 27.
Към схемата на модема 5, откъм страната на абоната, е свързан също така трансформатор 28, който е със същото устройство като трансформатор 28'. Но към кондензато-ра 23 на трансформатора 28 е свързан преобразувател на постоянен ток в постоянен ток (DC/DC), към който са съединени различните консуматори от абонатната страна. При това краищата на двете вторични намотки 21, 22, респективно 21',22', са свързани помежду си чрез съединителни линии 20. По този начин е възможно по тези съединителни линии да се пренасят сигналите и необходимото за работа на абонатната страна захранващо напрежение. Така отпада необходимостта от поставяне на акумулатор при абоната за доставянето на захранващо напрежение.
Claims (6)
- Патентни претенции1. Система за предаване на съобщения, по-специално телефонна система, включваща линия (6) за свързване на абонати към автоматична телефонна централа, в двата края на която е свързан съответен модемен блок (5,5') за модулиране и демодулиране на данните в съответствие с предвиденото предаване, който модемен блок е свързан към съответен мултиплексор/ демултиплексор, при което абонатите са свързани към двупосочни аналогово-цифрови преобразуватели, свързани към единия мултиплексор/демултиплексор, а комутаторът на автоматичната телефонна централа е свързан към управляващи схеми, свързани към другия мултиплексор/демултиплексор, характеризираща се с това, че връзката между двупосочните аналогово-цифрови преобразуватели (2) и единия мултиплексор/демултиплексор (4), като и между управляващите схеми (2', 12, 13) и другия мултиплексор/демултиплексор (4') е осъществена чрез съответен компресорен/декомпресорен блок (3,3').
- 2. Система за предаване на съобщения съгласно претенция 1, по-специално телефонна система, включваща линия (6) за свързване на абонати към автоматична телефонна централа, в двата края на която е свързан съответен модемен блок (5,5') за модулиране и демодулиране на данните в съответствие с предвиденото предаване, който модемен блок (5,5') е свързан към съответен мултиплексор/демултиплексор (18,18'), при което абонатите са свързани към двупосочни аналогово-цифрови преобразуватели (2), свързани към единия мултиплексор/ демултиплексор (18), а комутаторът (11) на автоматичната телефонна централа е свързан към управляващи схеми (2',12,13), свързани към другия мултиплексор/демултиплексор (18'), характеризираща се с това, че връзката между модемния блок (5,5') и мултиплексор/демултиплексора (18,18') е осъществена чрез компресорен/декомпресорен блок (17,17').
- 3. Система съгласно претенция 1 или 2, характеризираща се с това, че откъм абонатната страна към главния мултиплексор/демултиплексор (4), успоредно с телефонните апарати (1), като абонати са присъединени компютри, телефаксни апарати или телексни апарати (8,9), като това свързване е осъществено през допълнителни модеми (10) и през други допълнителни двупосочни мултиплексори/демултиплексори (15,16), а откъм автоматичната телефонна централа тези апарати са свързани през управляващи схеми (12,13) с комутатора (11,11') посредством съответния за страната главен мултиплексор/демултиплексор (4') и с междинно включени други допълнителни мултиплексори/демултиплексори (15,16).
- 4. Система съгласно претенции 1,2 или 3, характеризираща се с това, че при комутаторите (11) с аналогово сигнално управление, свързаните към телефонните апарати (1) от страната на автоматичната телефонна централа управляващи схеми (2') представляват двупосочни цифрово-аналогови преобразуватели (2'), а свързаните към апаратите управляващи схеми от същата страна са съответни модеми (12).
- 5. Система съгласно претенция 1,2 или 3, характеризираща се с това, че при комутаторите (1Г) с цифрово сигнално управление, управляващите схеми от страната на автоматичната телефонна централа са с цифрови изходни сигнали.
- 6. Система съгласно някоя от претенциите от 1 до 4, характеризираща се с това, че паралелно на модемния блок (5,5'), откъм автоматичната телефонна централа и откъм абоната, е включен по един трансформатор (28,28'), при което симетрично формирани вторични намотки (21,22,2Г,22') за всеки един трансформатор (28,28')са свързани чрез кондензатор (23,23') помежду си, като към елект родите на свързания откъм телефонната централа кондензатор (23’) е присъединен източник на постоянно напрежение (27), а към кондензатора (23) на трансформатор (28) откъм абоната - преобразувател на постоянен ток в 5 постоянен ток (24), като двата края на вторич ните намотки (21,22,2Г,22') на двата трансформатора (28,28') са свързани помежду си чрез предавателни линии.Приложение: 13 фигури
Експерт: Е.Табова Издание на Патентното ведомство на Република България 1113 София, бул. Д-р Г. М. Димитров 52-Б Редактор: Н.Божинова Пор. 37608 Тираж: 40 ЗС
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
AT0128690A AT396535B (de) | 1990-06-13 | 1990-06-13 | Nachrichtenübertragungssystem, insbesondere telefonsystem |
PCT/AT1991/000069 WO1991020141A1 (de) | 1990-06-13 | 1991-06-11 | Nachrichtenübertragungssystem |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
BG43Y1 true BG43Y1 (en) | 1996-07-31 |
Family
ID=3510603
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
BG97272U BG43Y1 (en) | 1990-06-13 | 1993-01-11 | System for message transmission |
Country Status (12)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0533755B2 (bg) |
AT (2) | AT396535B (bg) |
BG (1) | BG43Y1 (bg) |
CZ (1) | CZ281443B6 (bg) |
DE (1) | DE59108545D1 (bg) |
GR (2) | GR3023369T3 (bg) |
HU (1) | HU213436B (bg) |
PL (1) | PL168636B1 (bg) |
RU (1) | RU2108683C1 (bg) |
SK (1) | SK279649B6 (bg) |
WO (1) | WO1991020141A1 (bg) |
ZA (1) | ZA914518B (bg) |
Cited By (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
BG1170U1 (bg) * | 2008-07-22 | 2009-03-31 | Сд "Елта - Р - Ченкин И С-Ие" | Система за предаване на съобщения |
Families Citing this family (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
AT399071B (de) * | 1992-10-27 | 1995-03-27 | Semcotec Handel | Nachrichtenübertragungssystem, insbesondere telefonsystem |
DE4334004A1 (de) * | 1993-10-06 | 1995-04-13 | Hoechst Ag | Aramidfasern hoher Festigkeit und hohen Titers, Verfahren zu deren Herstellung sowie deren Verwendung |
DE29605533U1 (de) * | 1996-03-14 | 1997-07-17 | Elmeg Gmbh Kommunikationstechnik, 31228 Peine | Schnittstellenwandler |
AT408297B (de) * | 1997-08-19 | 2001-10-25 | Ericsson Austria Ag | Nachrichtenübertragungssystem, insbesondere telephonsystem |
Family Cites Families (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4021619A (en) * | 1974-06-10 | 1977-05-03 | The Post Office | Improved digital telephone and switching system employing time division multiplex pulse code modulation |
CA1211241A (en) * | 1984-04-30 | 1986-09-09 | Joseph W. Hingston | Line feed circuit for a digital signal loop |
US4750169A (en) * | 1985-03-12 | 1988-06-07 | Pacific Bell | Telephone system and method for transmitting digital information |
JP2713883B2 (ja) * | 1986-02-07 | 1998-02-16 | 株式会社日立製作所 | 時分割交換機 |
DE3609889A1 (de) * | 1986-03-24 | 1987-10-08 | Siemens Ag | Schaltungsanordnung fuer fernmeldevermittlungsanlagen, insbesondere pcm-fernsprechvermittlungsanlagen mit konzentratoren |
US4769833A (en) * | 1986-03-31 | 1988-09-06 | American Telephone And Telegraph Company | Wideband switching system |
DE3708975A1 (de) * | 1987-03-19 | 1988-10-06 | Kabelmetal Electro Gmbh | Schaltungsanordnung zur uebertragung nachrichtentechnischer signale |
-
1990
- 1990-06-13 AT AT0128690A patent/AT396535B/de not_active IP Right Cessation
-
1991
- 1991-06-11 WO PCT/AT1991/000069 patent/WO1991020141A1/de active IP Right Grant
- 1991-06-11 HU HU9203723A patent/HU213436B/hu not_active IP Right Cessation
- 1991-06-11 SK SK1781-91A patent/SK279649B6/sk unknown
- 1991-06-11 PL PL91296927A patent/PL168636B1/pl unknown
- 1991-06-11 AT AT91910944T patent/ATE148968T1/de not_active IP Right Cessation
- 1991-06-11 EP EP91910944A patent/EP0533755B2/de not_active Expired - Lifetime
- 1991-06-11 CZ CS911781A patent/CZ281443B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1991-06-11 RU RU92016590/09A patent/RU2108683C1/ru not_active IP Right Cessation
- 1991-06-11 DE DE59108545T patent/DE59108545D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1991-06-13 ZA ZA914518A patent/ZA914518B/xx unknown
-
1993
- 1993-01-11 BG BG97272U patent/BG43Y1/bg unknown
-
1997
- 1997-05-09 GR GR970401022T patent/GR3023369T3/el unknown
-
2000
- 2000-10-27 GR GR20000402379T patent/GR3034692T3/el not_active IP Right Cessation
Cited By (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
BG1170U1 (bg) * | 2008-07-22 | 2009-03-31 | Сд "Елта - Р - Ченкин И С-Ие" | Система за предаване на съобщения |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL168636B1 (pl) | 1996-03-29 |
GR3034692T3 (en) | 2001-01-31 |
DE59108545D1 (de) | 1997-03-27 |
CS178191A3 (en) | 1992-04-15 |
CZ281443B6 (cs) | 1996-10-16 |
HU213436B (en) | 1997-06-30 |
EP0533755B1 (de) | 1997-02-12 |
ATE148968T1 (de) | 1997-02-15 |
WO1991020141A1 (de) | 1991-12-26 |
RU2108683C1 (ru) | 1998-04-10 |
HUT62426A (en) | 1993-04-28 |
GR3023369T3 (en) | 1997-08-29 |
ZA914518B (en) | 1992-04-29 |
ATA128690A (de) | 1993-01-15 |
SK279649B6 (sk) | 1999-01-11 |
AT396535B (de) | 1993-10-25 |
EP0533755B2 (de) | 2000-08-02 |
HU9203723D0 (en) | 1993-04-28 |
EP0533755A1 (de) | 1993-03-31 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
KR100250994B1 (ko) | 동축케이블의 스위칭된 음성 및 텔레비젼의 종합분배용 시스템 | |
CA1168389A (en) | Analogue/digital telecommunications subscriber station | |
EP0245077A2 (en) | TDMA communication system having common local path medium and local time slot for intraoffice calls | |
AU706604B2 (en) | Method of multiplexing/demultiplexing analog signals and datastream | |
DK142010B (da) | Informationsformidlingsanlaeg | |
BG43Y1 (en) | System for message transmission | |
GB1603898A (en) | Telecommunications system | |
KR0120601B1 (ko) | 디지탈 음성 신호 정합 장치 | |
BG421Y1 (bg) | Система за предаване на съобщения | |
ATE188591T1 (de) | Schaltungsanordnung zur übertragung nachrichtentechnischer signale | |
JP3397428B2 (ja) | ディジタルボタン電話装置 | |
IL113591A (en) | Telecommunication repeater | |
JP3023208B2 (ja) | ボタン電話システム | |
KR960003030B1 (ko) | 디지탈 데이터를 이용한 음성신호 모니터링 장치 | |
JPH0447817A (ja) | デジタル構内交換システム | |
KR100562140B1 (ko) | 채널 집선 변환을 통한 신호 전송 방법 | |
Habara et al. | Toward local network digitalization: The view from Japan | |
KR940006745B1 (ko) | 디지탈 간이 교환시스템 | |
JPS63272200A (ja) | 時分割交換機の通信制御方式 | |
JPS58221555A (ja) | ト−キ送出方式 | |
DE3835963A1 (de) | Isdn-system mit 64 kbit/s - kanaelen | |
JPS6228915B2 (bg) | ||
JPS58166862A (ja) | 信号伝送受信装置 | |
Mehta et al. | ISDN in the Indian Context | |
JPH0823555A (ja) | 光加入者伝送方式 |