SK279649B6 - Zapojenie oznamovacieho systému, najmä telefónneho - Google Patents

Zapojenie oznamovacieho systému, najmä telefónneho Download PDF

Info

Publication number
SK279649B6
SK279649B6 SK1781-91A SK178191A SK279649B6 SK 279649 B6 SK279649 B6 SK 279649B6 SK 178191 A SK178191 A SK 178191A SK 279649 B6 SK279649 B6 SK 279649B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
bidirectional
line
demultiplexer
multiplexer
circuits
Prior art date
Application number
SK1781-91A
Other languages
English (en)
Inventor
Wilfried Kausel
Hannes Kremser
Hermann Stallbaumer
Original Assignee
Semcotec Handelsgesellschaft M.B.H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Semcotec Handelsgesellschaft M.B.H. filed Critical Semcotec Handelsgesellschaft M.B.H.
Publication of SK279649B6 publication Critical patent/SK279649B6/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04JMULTIPLEX COMMUNICATION
    • H04J3/00Time-division multiplex systems
    • H04J3/18Time-division multiplex systems using frequency compression and subsequent expansion of the individual signals
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • H04M11/06Simultaneous speech and data transmission, e.g. telegraphic transmission over the same conductors
    • H04M11/068Simultaneous speech and data transmission, e.g. telegraphic transmission over the same conductors using time division multiplex techniques
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M19/00Current supply arrangements for telephone systems
    • H04M19/08Current supply arrangements for telephone systems with current supply sources at the substations

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)
  • Communication Control (AREA)
  • Transmitters (AREA)
  • Cable Transmission Systems, Equalization Of Radio And Reduction Of Echo (AREA)
  • Arrangements For Transmission Of Measured Signals (AREA)
  • Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)
  • Radio Relay Systems (AREA)
  • Data Exchanges In Wide-Area Networks (AREA)
  • Eye Examination Apparatus (AREA)
  • Telephone Set Structure (AREA)
  • Radio Transmission System (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa, týka zapojenia oznamovacieho systému, najmä telefónneho, pri ktorom sú účastníci spojení vedením s ústredňou.
Doterajší stav techniky
Pri známych skupinových prípojkách je možné uskutočňovať alebo prijímať hovory z pripojených telefónnych prístrojov len postupne.
Úlohou vynálezu je odstránenie tejto nevýhody a návrh zapojenia oznamovacieho systému, ktorý umožňuje súčasný prenos niekoľkých hovorov jedným vedením.
Podstata vynálezu
Túto úlohu splňuje zapojenie oznamovacieho systému, najmä telefónneho, pri ktorom sú účastníci spojení vedením s ústredňou, podľa vynálezu, ktorého podstatou je, že na strane ústredne aj na strane účastníkov je na koncoch vedenia pripojený obojsmerný mutliplexor alebo demultiplexor - alebo obojsmerný kompresný alebo dekompresný obvod - cez tiež obojsmerný modem na moduláciu a demoduláciu dát podľa stanoveného prenosu a k multiplexorom alebo demultilexorom sú pripojené obojsmerné kompresné a dekompresné obvody - alebo na obojsmerný kompresný alebo dekompresný obvod je pripojený obojsmerný multiplexor alebo demultiplexor - ku ktorým sú pripojení účastníci alebo spojovacie zariadenie ústredne cez obojsmerné analógovo-číslicové prevodníky a/alebo cez nábehové obvody, pričom formát dát vo vedení zodpovedá rozhraniu ISDN-Uko.
Týmto usporiadaním je možné jedným existujúcim vedením medzi účastníkmi a ústredňou v závislosti od akosti vedenia, respektíve celkového spojenia, prenášať súčasne určitý počet hovorov alebo uskutočňovať iné prenosy dát.
Takto môžu byť prenášané napríklad vedením s dĺžkou 5 až 8 km a priemerom žíl 0,6 mm napríklad až štyri hovorové signály súčasne bez zníženia akosti. Pritom každý hovorový signál môže byť nahradený tromi paralelnými telefaxovými alebo ekvivalentnými dátovými kanálmi s 9600 Bd. Tým je možné jedným účastníckym vedením prenášať napríklad dva hovory a šesť faxových prenosov alebo tri hovoiy a tri faxové prenosy súčasne.
Opatreniami podľa vynálezu je možné zaistiť, že obvyklé dĺžky vedenia a priemery žíl stačia na dosiahnutie lepšej činnosti bitových chýb ako 10'6. Dosiahnuteľné vzdialenosti bez regenerácie signálu siahajú od 2 do 10 km v závislosti od akosti vedenia, ako je napríklad prierez žíl, stav vedenia a prítomnosť odbočiek alebo častí prípadne rôzneho prierezu. Pritom je možné fantómové napájanie účastníckych ústrední dátovým formátom na vedení bez rovnosmemej zložky, čo umožňuje prevádzku aj pri celkovom výpadku prúdu.
Obojsmerné modemy, pripojené na vedenie, môžu dáta modulovať a demodulovať, napríklad podľa normy CCITT. Zásadne ale môže modulácia a demodulácia prebiehať tiež podľa iných noriem alebo hľadísk.
Pri riešení podľa vynálezu je pri obvyklých dĺžkach vedenia aj priermeroch žíl spravidla možné prenášať súčasne štyri hovory.
Podľa ďalšieho znaku je možné použiť usporiadanie, pri ktorom sú na strane účastníka pripojení k multiplexoru okrem telefónnych prístrojov ako účastníkov ešte ďalší účastníci, teda prístroje ako počítače, telefaxy alebo diaľnopisy, prípadne cez modemy alebo ďalšie multiplexory, a na strane ústredne sú výstupy multiplexorov - pripadne s vložením ďalších multiplexorov - spojené cez nábehové obvody so spojovacím zariadením.
Týmito opatreniami je možné okrem telefónnych prístrojov uskutočňovať tiež ešte prenosy dát medzi počítačmi, telefaxmi alebo ďalekopismi súčasne s prenosmi hovorov.
Predpokladaný číslicový formát dát pripúšťa tiež delenie kanálov. Je teda principiálne možné pri vhodnej výstavbe systému nahradiť napríklad jeden hovorový kanál tromi telexovými, telefaxovými alebo modemovými kanálmi po 9600 Bd.
Pri zapojení podľa vynálezu je možné použiť obvyklé telefónne prístroje bez akýchkoľvek zmien a tiež pri spojovacích zariadeniach ústrední nie sú potrebné žiadne zásahy.
Ďalej je možné použiť usporiadanie, pri ktorom sa pri analógových spojovacích zariadeniach nábehové obvody, priradené telefónnym prístrojom, vytvoria obojsmernými analógovo-číslicovými prevodníkmi a prístrojom priradené nábehové obvody sa vytvoria modemami.
Týmito opatreniami je možné prispôsobenie zariadenia podľa vynálezu existujúcemu analógovo vytvorenému telefónnemu systému.
Ďalej je možné použiť usporiadanie, pri ktorom sa pri číslicových spojovacích zariadeniach nábehové obvody vytvoria doskou vedenia bez analógovo-číslicového prevodníka, čim je možné v číslicovom telefónnom systéme k zariadeniu podľa vynálezu jednoducho pripojiť existujúce telefaxy, počítače alebo ďalekopisy. Zásadne je ale tiež možné použiť obvyklé dosky vedenia, aj keď tie pri stávajúcich analógovo-číslicových prevodníkoch nie sú potrebné.
Podľa ďalšieho znaku vynálezu je možné použiť riešenie, pri ktorom je paralelne k modemu na strane ústredne aj na strane účastníka pripojené po jednom linkovom transformátore, ktorého symetricky uskutočnené sekundárne vinutia sú vzájomne prepojené cez kondenzátor, pričom na elektródy kondenzátora na strane ústredne je pripojený zdroj rovnosmerného napätia a na kondenzátor pri linkovom transformátore na strane účastníka je pripojený menič rovnosmerného napätia, a oba konce sekundárnych vinutí obidvoch linkových transformátorov sú vzájomne spojené prenosovým vedením.
Toto usporiadanie umožňuje napájať zariadenie pri účastníkovi napätím z ústredne tak, aby pri účastníkovi nemusela byť batéria, ktorá by so sebou prinášala podstatné problémy z hľadiska údržby.
Podstatná výhoda riešenia podľa vynálezu spočíva v tom, že v porovnaní s obvyklým rozhraním ISDN-Uk(> môže byť fyzickým vedením spojené aspoň dvakrát toľko účastníkov.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vynález bude bližšie vysvetlený s použitím pripojených výkresov, kde na obr. 1 je účastnícka strana zapojenia oznamovacieho systému podľa vynálezu, na obr. 2 je príslušná strana ústredne s analógovými prívodmi, na obr. 3 je príslušná strana ústredne s číslicovými prívodmi, na obr. 4 je účastnícka strana ďalšieho oznamovacieho systému podľa vynálezu, na obr. 5 je strana ústredne s analógovými prívodmi tohto ďalšieho systému, na obr. 6 je strana ústredne s číslicovými prívodmi tohto ďalšieho systému, na obr. 7 až sú rôzne možnosti uskutočnenia usporiadania účastníkov a na obr. 13 je zapojenie na napájanie účastníkov napätím.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Podľa obr. 1 sú účastnícke prístroje 1 spojené s obojsmernými analógovo-číslicovými prevodníkmi 2, ktoré prevádzajú jednak analógové signály, vykazujúce spravidla kmitočtový rozsah 300 až 3400 Hz a prichádzajúce z účastníckych prístrojov 1, na číslicové, jednak číslicové signály, prichádzajúce z pripojených obojsmerných kompresných a dekompresných obvodov 3, na analógové signály , vedené do účastníckych prístrojov 1.
Pritom analógovo-číslicové prevodníky 2 dávajú číslicové signály, ktoré sa prenosovou rýchlosťou, napríklad signály 64 kb/s, prenášajú k zodpovedajúcim kompresným a dckompresným obvodom 3.
Tieto kompresné a dekompresné obvody 3 pracujú obojsmeme potiaľ, že signály prichádzajúce z analógovo číslicových prevodníkov 2 komprimujú a číslicové signály prichádzajúce z multiplexoru/demultiplexoru 4 dekomprimujú a privádzajú do analógovo číslicových prevodníkov 2.
Pritom obojsmerné kompresné a dekompresné obvody 3 komprimujú signály prichádzajúce z analógovo číslicových prevodníkov 2 s rýchlosťou 64 kb/s na 32, 24 alebo 16 kb/s podľa kompresného algoritmu alebo požiadaviek na akosť. Dekompresia prebieha zodpovedajúcim spôsobom obrátene.
Multiplexor/demultiplexor 4 pracuje tiež obojsmerne tým, že jednak spracováva signály, prichádzajúce od účastníkov v multiplexnej prevádzke, na jeden signál, a jednak v demultíplexnej prevádzke signály, prichádzajúce z vedenia 6, respektíve z modemu 5, spojeného s vedením 6, rozdeľuje na jednotlivé prípojné vedenia 7. Po vedení 6 sa okrem hovorových a prenosových dát prídavné prenášajú tiež spojovacie informácie ako napríklad voliace impulzy, poplatkové impulzy, respektíve impulzy priamej voľby.
Na obojsmerný multiplexor/demultiplexor 4 sú okrem účastníckych prístrojov 1 pripojené cez obojsmerne pracujúci multiplexor/demultiplexor 15 ešte tri počítače 8 a tiež tri telefaxy 9. Na výstupe každého telefaxu 9 je pripojený neutralizačný modem 10, ktorý ruší pôsobenie výstupného modemu, vstavaného do telefaxu 9. Cez obojsmerne pracujúci multiplexor/demultiplexor 16 sú tieto tri telefaxy pripojené na hlavný multiplexor/demultiplexor 4.
Na strane ústredne je, ako vyplýva z obr. 2 a 3, na vedenie 6 pripojený modem 5', pričom modemy 5, 5' obstarávajú potrebnú moduláciu, respektíve demoduláciu na prenos komprimovaných a pripravených signálov. Ak pracuje systém podľa normy CCITT, potom môže dátový signál na vedení 6 zodpovedať štandardu určenému touto normou pre zbernicu Uo systému ISDN.
Modem 5' je spojený obojsmerným multiplexorom/demultiplexorom 4', ktorý je časťou svojich výstupných vedení 7' prepojený s obojsmernými kompresnými a dekompresnými obvodmi 3'.
V prípade spojovacieho zariadenia 11 s analógovým riadením sú kompresné a dekompresné obvody 3' spojené s obojsmernými číslicovo-analógovými prevodníkmi 2', ktoré sú pripojené na spojovacie zariadenie 11, ktorého funkcie riadi analógovými signálmi.
Ďalšie výstupné vedenia 7 sú podľa obr. 2 a ďalších pripojené cez ďalšie obojsmerne pracujúce multiplexory/demultiplexory 15', priradené dátovým vedením počítačov 8, a tiež cez ďalšie obojsmerne pracujúce multiplexory/demultiplexory 16', priradené dátovým vedením telefa xov 9, k modemom 12, ktoré sú predradené spojovaciemu zariadeniu 11 s analógovým riadením a ktoré prevádzajú číslicové signály, prichádzajúce z vedenia 6, na analógové signály.
Pri spojovacom zariadení 11' s číslicovým riadením, ako je naznačené na, obr. 3, sú kompresné a dekompresné obvody 3' spojené s účastníckymi sadami 13, na výstupoch ktorých sú číslicové signály. Pri týchto účastníckych sadách sa môže jednať, ako je pri číslicových ústredniach obvyklé, o účastnícke sady v podobe zásuvných dosák, ktoré sú do tej miery modifikované tak, že neobsahujú žiaden analógovo číslicový prevodník. Výstupné vedenie 7, priradené počítačom 8 obojsmerne pracujúceho hlavného multiplexora/demultiplexora 4', je pripojené k obojsmerne pracujúcemu multiplexoru/demultiplexoru 15', výstupné vedenie 7, priradené telefaxom 9, je pripojené k obojsmerne pracujúcemu multiplexoru/demultiplexoru 16'. Výstupy týchto multiplexorov/demultiplexorov 15', 16' sú spojené priamo s účastníckymi sadami 13, ktoré umožňujú prispôsobenie prichádzajúcich číslicových signálov požiadavkám spojovacieho zariadenia 1 ľ.
Hlavné multiplexory/demultiplexory 4, 4' môžu byť alternatívne tiež koncipované tak, že multiplexory/demultiplexory 15, 15', respektíve 16, 16', priradené prístrojom 8, respektíve 9, môžu odpadnúť a hlavné multiplexory/demultiplexory 4,4' prevezmú ich funkciu.
Variant vynálezu, naznačený na obr. 4 až 6, sa líši od variantu na obr. 1 až 3 tým, že obojsmerná kompresia a dekompresia prebieha centrálne. Pritom sú výstupy obojsmerných analógovo číslicových prevodníkov 2 pripojené priamo na multiplexor/demultiplexor 4 rovnako ako číslicové dátové výstupy počítačov 8 a výstupy neutralizačných modemov 10 telefaxov 9.
Na multiplexor/demultiplexor 4 je pripojený jeden oboj smerný kompresný a dekompresný obvod 17, na ktorého výstup je pripojený vstup modemu 5. Vedenie 6 je opäť spojené s výstupom modemu 5.
Časť na strane ústredne podľa tohto variantu vynálezu ukazuje obr. 5 pri ústredni s analógovým riadením a obr. 6 pri ústredni s číslicovým riadením. V oboch prípadoch, obr. 5 aj obr. 6, je koniec vedenia 6 na strane ústredne spojený s modemom 5', ten s obojsmerným kompresným a dekompresným obvodom 17' a ten s obojsmerným multiplexorom/demultiplexorom 18'. Výstupy multiplexora/demultiplexora 18', zodpovedajúce hovorovým účastníkom, sú podľa obr. 5 dátovými výstupnými vedeniami 7' pripojené priamo na obojsmerné analógovo číslicové prevodníky 2' a výstupy obojsmerného multiplexora/demultiplexora 18', zodpovedajúce prístrojom 8 a 9, sú pripojené výstupnými vedeniami 7 priamo na modemy 12.
Podľa, obr. 6 sú dátové výstupné vedenia 7' a 7 z obojsmerného multiplexora/demultiplexora 18' vedené priamo do účastníckych sád 13 s číslicovým výstupom signálov.
Inak si obidva varianty systému podľa vynálezu navzájom zodpovedajú, čo je vyjadrené rovnakými vzťahovými značkami.
Na presnú definíciu obojsmerného spôsobu činnosti je pripojená ešte nasledujúca zhrňujúca tabuľka prevádzkového správania jednotlivých obvodov, označených vzťahovými značkami.
Obvody pracujú ako prenos prevodník kowpre- dekom- nultí- denultl- Č/A dát od A/č sor presor plexor plexor prevodník účastníka 2. 2, 12. 11.1Z. á. 11. 4.15'. 11.12.
k ústredni la.il, 11,11.
ústrední k 2.11. 11.1Z1. 2.1Z. 11.111. 1.11.1 účastníkovi 11.11. 16.19
Obr. 7 až 11 ukazujú rôzne usporiadania jednotlivých stavebných prvkov pri účastníkoch.
V usporiadaní podľa obr.7 je modem 5 spojený s jedným multiplexorom/demultiplexorom 4, ku ktorému je pripojených niekoľko kompresných a dekompresných obvodov 3, z ktorých každý je spojený s jedným analógovo-číslicovým prevodníkom 2. Tieto prevodníky 2 sú na výstupe prepojené s obvodmi rozhrania 20 účastníckeho vedenia, ku ktorým sú pripojené účastnícke prístroje 1.
Toto usporiadanie je vytvorené veľmi jednoducho, ale má nevýhodu, že sú potrebné relatívne nákladné a. drahé diely.
Zapojenie podľa obr. 8 sa líši od zapojenia na obr. 7 tým, že medzi modem 5 a multiplexor/demultiplexor 4 je zapojený kompresný a dekompresný obvod 3, pričom k multiplexoru/demultiplexoru 4 sú pripojené analógovo-číslicové prevodníky 2.
V tomto uskutočnení dostávame veľmi priaznivé riešenie, pretože vystačíme s malým počtom stavebných dielov. Pritom je tiež možné multiplexor/demultiplexor 4 vrátane prevodníkov 2 a obvodov rozhrania 20 usporiadať ako integrovanú súčiastku na jednom čipe, ako je naznačené na obr. 9.
V uskutočnení podľa obr. 10, ktoré v podstate zodpovedá obr. 8, je multiplexor/demultiplexor 4 integrovaný s analógovo-číslicovými prevodníkmi 2.
V uskutočnení podľa obr. 11 je modem 5 spojený s kompresným a dekompresným obvodom 3, ktorý je ďalej spojený s multiplexorom/demultiplexorom 4. Tento multiplexor/demultiplexor 4 je integrovaný s analógovo-číslicovými prevodníkmi 2 a pripojený k spojovaciemu zariadeniu 11.
V uskutočnení podľa obr. 12 je modem 5 spojený s dvojkanálovým multiplexorom/demultiplexorom 41, ktorý je spojený s dvomi kompresnými a dekompresnými obvodmi 3. Tie sú spojené s ďalšími dvojkanálovými multiplexormi/demultiplexormi 41, ktoré sú prepojené s analógovo-číslicovými prevodníkmi 2, ktoré sú ďalej spojené s obvodmi rozhrania 20, ku ktorým sú pripojené účastnícke prístroje 1.
Pri tomto riešení je možné veľmi jednoducho uskutočňovať kompresiu a dekompresiu, pretože dvojkanálová kompresia sa dá realizovať matematicky veľmi jednoducho, zatiaľ čo štvorkanálovú kompresiu je možné uskutočňovať len veľmi nákladné.
Obr. 13 ukazuje zapojenie na napájanie účastníckych obvodov napätím. Pritom je k modemu 5' na strane ústredne pripojený linkový transformátor 28'. Ten má jedno primáme vinutie 26' a dve sekundárne vinutia 22' a 22', pričom obidve tieto sekundárne vinutia sú zhodné a sú vzájomne spojené kondenzátorom 23' Elektródy kondenzátora 28' sú pritom spojené so zdrojom 27 rs napätia.
Pri modeme 5 na strane účastníka jc tiež pripojený linkový transformátor 28, zhodne uskutočnený s transformátorom 28'. Ku kondenzátoru 23 transformátora 28 je ale pripojený menič 24 rs-rs, ku ktorému sú pripojené rôzne spotrebiče účastníckych obvodov. Pritom sú konce obidvoch sekundárnych vinutí 21, 22, respektíve 21', 22', vzájomne prepojené spojovacími vedeniami 29. Takto je možné tý mito spojovacími vedeniami prenášať nielen signály, ale aj napájacie napätia potrebné na prevádzku účastníckych obvodov. Tak je možné sa obísť bez použitia batérie na dodávanie napájacieho napätia pri účastníkovi.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zapojenie oznamovacieho systému, najmä telefónneho, pri ktorom sú účastníci spojení vedením (6) s ústredňou, vyznačujúce sa tým, že na strane ústredne aj na strane účastníkov je na koncoch vedenia (6) pripojený obojsmerný multiplexor alebo demultiplexor (4, 4') alebo obojsmerný kompresný alebo dekompresný obvod (17, 17') cez tiež obojsmerný modem (5, 5') na moduláciu a demoduláciu dát podľa stanoveného prenosu, a k multiplexorom alebo demultiplexorom (4, 4') sú pripojené obojsmerné kompresné a dekompresné obvody (3, 3') alebo na obojsmerný kompresný alebo dekompresný obvod (17, 17') je pripojený obojsmerný multiplexor alebo demultiplexor (18, 18'), ku ktorým sú pripojení účastníci alebo spojovacie zariadenie (11, 1 ľ) ústredne cez obojsmerné analógové číslicové prevodníky (2, 2') a/alebo cez nábehové obvody, pričom formát dát vo vedení (6) zodpovedá rozhraniu ISDN-Uk0.
  2. 2. Oznamovací systém podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že na strane účastníkov sú na multiplexor alebo demultiplexor (4) okrem účastníckych prístrojov (1) ako účastníkov pripojení ešte ďalší účastníci, teda prístroje ako počítače (8), telefaxy (9) alebo ďalekopisy, prípadne cez neutralizačné modemy (10) pripadne ďalšie obojsmerné multiplexory alebo demlultiplexory (15, 16), a na strane ústredne sú výstupy multiplexora alebo demultiplexora (4'), prípadne s vložením ďalších multiplexorov alebo demultiplexorov (15', 16’), spojené cez nábehové obvody so spojovacím zariadením (11, 1 ľ).
  3. 3. Oznamovací systém podľa nárokov 1 alebo 2, vyzná č u j ú c i sa tým, že pri spojovacích zariadeniach (11) s analógovým riadením sú nábehové obvody, priradené účastníckym prístrojom (1), tvorené analógovo-číslicovým prevodníkom (2') a nábehové obvody, priradené prístrojom, sú tvorené modemami (12).
  4. 4. Oznamovací systém podľa nárokov 1, 2 alebo 3, vyznačujúci sa tým, že pri spojovacích zariadeniach (1 ľ) s číslicovým riadením sú nábehové obvody tvorené účastníckymi sadami (13) s číslicovým výstupom signálu.
  5. 5. Oznamovací systém podľa niektorého z nárokov 1 až 3, vyznačujúci sa tým, že paralelne k modemom (5, 5') na strane ústredne aj na strane účastníkov je paralelne pripojené po jednom linkovom transformátore (28, 28'), pri ktorom sú symetricky vytvorené sekundárne vinutia (21, 22, 2 ľ, 22') každého linkového transformátora (28, 28') vzájomne spojené cez kondenzátor (23, 23'), pričom na elektródy kondenzátora (23') pripojeného na linkový transformátor (28') na strane ústredne je pripojený zdroj jednosmerného napätia a ku kondenzátoru (23) linkového transformátora (28) na strane účastníkov je pripojený menič (24) jednosmerného napätia a oba konce sekundárnych vinutí (21, 22, 21', 22') oboch linkových transformátorov (28, 28') sú vzájomne prepojené spojovacími vedeniami (29).
SK1781-91A 1990-06-13 1991-06-11 Zapojenie oznamovacieho systému, najmä telefónneho SK279649B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0128690A AT396535B (de) 1990-06-13 1990-06-13 Nachrichtenübertragungssystem, insbesondere telefonsystem

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK279649B6 true SK279649B6 (sk) 1999-01-11

Family

ID=3510603

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1781-91A SK279649B6 (sk) 1990-06-13 1991-06-11 Zapojenie oznamovacieho systému, najmä telefónneho

Country Status (12)

Country Link
EP (1) EP0533755B2 (sk)
AT (2) AT396535B (sk)
BG (1) BG43Y1 (sk)
CZ (1) CZ281443B6 (sk)
DE (1) DE59108545D1 (sk)
GR (2) GR3023369T3 (sk)
HU (1) HU213436B (sk)
PL (1) PL168636B1 (sk)
RU (1) RU2108683C1 (sk)
SK (1) SK279649B6 (sk)
WO (1) WO1991020141A1 (sk)
ZA (1) ZA914518B (sk)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT399071B (de) * 1992-10-27 1995-03-27 Semcotec Handel Nachrichtenübertragungssystem, insbesondere telefonsystem
DE4334004A1 (de) * 1993-10-06 1995-04-13 Hoechst Ag Aramidfasern hoher Festigkeit und hohen Titers, Verfahren zu deren Herstellung sowie deren Verwendung
DE29605533U1 (de) * 1996-03-14 1997-07-17 Elmeg Gmbh Kommunikationstechnik, 31228 Peine Schnittstellenwandler
AT408297B (de) * 1997-08-19 2001-10-25 Ericsson Austria Ag Nachrichtenübertragungssystem, insbesondere telephonsystem
BG1170U1 (bg) * 2008-07-22 2009-03-31 Сд "Елта - Р - Ченкин И С-Ие" Система за предаване на съобщения

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4021619A (en) * 1974-06-10 1977-05-03 The Post Office Improved digital telephone and switching system employing time division multiplex pulse code modulation
CA1211241A (en) * 1984-04-30 1986-09-09 Joseph W. Hingston Line feed circuit for a digital signal loop
US4750169A (en) * 1985-03-12 1988-06-07 Pacific Bell Telephone system and method for transmitting digital information
JP2713883B2 (ja) * 1986-02-07 1998-02-16 株式会社日立製作所 時分割交換機
DE3609889A1 (de) * 1986-03-24 1987-10-08 Siemens Ag Schaltungsanordnung fuer fernmeldevermittlungsanlagen, insbesondere pcm-fernsprechvermittlungsanlagen mit konzentratoren
US4769833A (en) * 1986-03-31 1988-09-06 American Telephone And Telegraph Company Wideband switching system
DE3708975A1 (de) * 1987-03-19 1988-10-06 Kabelmetal Electro Gmbh Schaltungsanordnung zur uebertragung nachrichtentechnischer signale

Also Published As

Publication number Publication date
PL168636B1 (pl) 1996-03-29
GR3034692T3 (en) 2001-01-31
DE59108545D1 (de) 1997-03-27
CS178191A3 (en) 1992-04-15
CZ281443B6 (cs) 1996-10-16
HU213436B (en) 1997-06-30
EP0533755B1 (de) 1997-02-12
ATE148968T1 (de) 1997-02-15
WO1991020141A1 (de) 1991-12-26
RU2108683C1 (ru) 1998-04-10
HUT62426A (en) 1993-04-28
BG43Y1 (en) 1996-07-31
GR3023369T3 (en) 1997-08-29
ZA914518B (en) 1992-04-29
ATA128690A (de) 1993-01-15
AT396535B (de) 1993-10-25
EP0533755B2 (de) 2000-08-02
HU9203723D0 (en) 1993-04-28
EP0533755A1 (de) 1993-03-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4740955A (en) Communications system having voice and digital data capability and employing a plurality of voice and data buses in main service unit and serial packetized transmission to and from telephones
KR100831484B1 (ko) 단일 전화 회선 상의 전화 통신 시스템
EP0954763A4 (en) FIBER / POWER INSERTION APPARATUS FOR LOCAL AREA PHOTONIC NETWORK
US5471517A (en) Subscriber system testing method
RU2127957C1 (ru) Система передачи информации
US5694398A (en) Network termination and network termination arrangement of a telecommunications network
US20010008534A1 (en) Digital subscriber line multiplexer
CA1338357C (en) Transmission line switching system
US20020064221A1 (en) Apparatus for connecting digital subscriber lines to central office equipment
SK279649B6 (sk) Zapojenie oznamovacieho systému, najmä telefónneho
US4417333A (en) System to interconnect subscriber lines to a telephone automatic time division switch
EP0646301B1 (en) A method of establishing a subscriber connection and a subscriber network
US4835766A (en) Monitoring system capable of monitoring a sequence of digital signals flowing through a subscriber line
AU670156B2 (en) Active subscriber network
US5572527A (en) System for line-conducted digital data telecommunications
KR20020038127A (ko) 원격 dslam용 스플리터 장치
CA2251663A1 (en) Arrangement for line-conducted digital telecommunication
US6088723A (en) Optical CATV system having enhanced transmission efficiency of communication channels
JP2877018B2 (ja) 給電装置
KR0122498B1 (ko) 하이브리드 타합회로
NO151805B (no) Digital-fjernmeldingssystem
Goodenough Telecommunication integrated circuits
KR0158962B1 (ko) 디지탈 전전자 교환기의 catv망의 정합장치
IL113591A (en) Telecommunication repeater
KR19980023628A (ko) 데이타 통신 신호의 전화 선로 접속 장치