UA8639U - Method to make combined yarn - Google Patents

Method to make combined yarn Download PDF

Info

Publication number
UA8639U
UA8639U UAU200500797U UAU200500797U UA8639U UA 8639 U UA8639 U UA 8639U UA U200500797 U UAU200500797 U UA U200500797U UA U200500797 U UAU200500797 U UA U200500797U UA 8639 U UA8639 U UA 8639U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
yarn
fibers
fiber
cottonized
mixture
Prior art date
Application number
UAU200500797U
Other languages
English (en)
Inventor
Natalia Mykolaivna Zaschepkina
Olena Yuriivna Matashenko
Liubov Ivanivna Shandrivska
Serhii Volodymyrovych Mandryk
Original Assignee
Kyiv Nat University For Techno
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kyiv Nat University For Techno filed Critical Kyiv Nat University For Techno
Priority to UAU200500797U priority Critical patent/UA8639U/uk
Publication of UA8639U publication Critical patent/UA8639U/uk

Links

Landscapes

  • Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до текстильної промисловості, зокрема, до способів одержання змішаної пряжі з 2 лляних та інших волокон.
Відомий спосіб одержання змішаної пряжі |Механическая технология текстильньїх материалов: Учеб. для вузов. Севастьянов А.Г., Осьмин Н.А. и др. - М.: Легпромбьтиздат, 1989, с.205-233), що включає розпушування, очищення, емульсування, вилежування, змішування коротких лляних волокон, отриманих в процесі первинної обробки льону, пачосів з льоночесальних машин та інших волокон, чесання одержаної волоконної суміші, 70 потоншення стрічки, розпрямлення та орієнтація волокон в стрічці з наступним формуванням з неї рівниці, і перетворенням рівниці в пряжу мокрим або сухим способом прядіння. За цим способом розпушування, очищення та змішування волокон здійснюється на агрегатах типу А-150-Л1 або потокових лініях ПЛ-КЛ та
ПЛ-1-КЛ, чесання здійснюється на кардочесальних машинах, потоншення, вирівнювання та змішування стрічок на 3-4 переходах стрічкових машинах, рівницю перетворюють в пряжу на кільцевих прядильних машинах сухого 19 та мокрого способів.
Цей спосіб не дає можливості для одержання пряжі низької лінійної густини, а також є необхідність застосовувати гребінне поле в витяжних пристроях стрічкових, рівничних машинах для подрібнення та розчеплення технічних волокон в подовжньому напрямку та зміщенні їх одне відносно одного.
Відомий спосіб одержання змішаної пряжі (патент України Моб0726А, МПК 002(053/26; 00481/04, бюл. Мо10, 2003р|, який включає змішування котонізованих лляних та хімічних волокон, розпушування, чесання даної волокнистої суміші, формування з неї волокнистої стрічки, витягування та повздовжнє її складання, формування з цієї стрічки рівниці, а з рівниці - пряжі.
Крім того, виготовляється обкруточна пряжа, що включає рівницю і прядену одинарну нитку з вмістом котонізованих пенькових або лляних волокон 10-80905 від кількості суміші волокон, зі встановленим крученням 29 останньої. Котонізовані пенькові або лляні волокна мають щільність 125-70Омтекс та закостриченість 0,8-1,890 в з суровому волокні або 0,1-0,395 в відбіленому волокні. Прядена одинарна нитка додатково містить синтетичні текстуровані волокна.
Використання у відомому способі котонізованого пенькового або лляного волокна більше 5095 веде до значного погіршення якості пряжі, що використовується для виготовлення трикотажних виробів та призводить до о погіршення технологічного процесу та зносу деталей машин. со
Використання пенькових або лляних волокон з засміченістю 0,1-0,395 для виготовлення трикотажної пряжі потребує додаткової операції відбілення та часу для її здійснення. ке,
В основу корисної моделі поставлена задача створити такий спосіб одержання змішаної пряжі, в якому с шляхом введення нових операцій забезпечилось би підвищення якості пряжі, завдяки чому розширився
Зо асортимент трикотажних виробів.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб одержання змішаної пряжі, який включає змішування котонізованих лляних та хімічних волокон, розпушування, чесання даної волокнистої суміші, формування з неї « волокнистої стрічки, витягування та повздовжнє її складання, формування з цієї стрічки рівниці, а з рівниці - 8 пряжі, згідно з корисною моделлю, попередньо здійснюється пошарова обробка розчином антистатику волокон, після цього їх вилежують протягом 12-15 годин при відносній вологості повітря 75-8595 та проводять додаткове с зволоження суміші перед та в процесі чесання, а отриману пряжу піддають процесу кручення. з» Змішана пряжа може застосовуватися для виробництва широкого асортименту трикотажних виробів та трикотажних панчішних виробів.
Запропоновані операції обробки антистатиком та вилежування при відносній вологості 75-8595 дозволяють усувати вільні електричні заряди, які активно набуваються волокнами, під час здійснення технологічних со процесів розпушування, чесання при їх обробці на тіпальних та чесальних машинах, вилежування
Ге»! застосовується для кращого проникнення антистатика в середину волокон суміші та її ефективного та раціонального використання. Обробленні волокна менше налипають на робочі органи машин, що покращує о протікання технологічного процесу переробки волокон в пряжу та в підсумку сприяє зменшенню рівня обривності
Ге) 20 в прядінні та покращення якості пряжі.
Проведення процесів додаткового зволоження суміші перед та в процесі чесання призводить до підвищення якості напівфабрикатів та подальшої переробки в пряжу.
Пряжа піддається процесу кручення, що дозволяє збільшити міцність та розширити асортимент застосування трикотажної пряжі.
СС о5 Таким чином, сукупність вищеподаних особливостей запропонованого способу, дозволяє одержати пряжу при стабільному рівні обривності в прядінні з гарними споживчими властивостями, у більш широкому асортименті.
Спосіб одержання змішаної пряжі здійснюється таким чином.
Котонізовані лляні волокна довжиною 15-40мм в кількості 15-4595 та хімічні волокна оброблюють 595 60 розчином антистатичного засобу "Стеароко-6" пошарово, спочатку на шар лляного котонізованого волокна, розпилюється антистатичний засіб, потім додається хімічне волокно та знову розпилюється антистатичний засіб, та вилежують протягом 12-15 годин при відносній вологості 75-8595, змішують, використовуючи бавовняні розпушувально-тіпальні агрегати. Далі волокнисту суміш, одержану на бавовнотіпальних машинах агрегату піддають процесу кардочесання на шляпочних бавовночесальних машинах /наприклад, марки ЧММ-14/. бо Додаткове зволожування суміші здійснюється в процесі виробництва за рахунок високої вологості повітря в цехах на рівні 75-8595 та встановлення додаткових зволожувачів в чесальному відділі. Одержані на чесальних машинах волокнисті стрічки піддають процесу витягування і повздовжнього складення на двох переходах стрічкових машин кардної системи прядіння.
Потім, стрічку з стрічкової машини другого переходу /наприклад, марки ЛНС2-51-2М/ перетворюють в рівницю /наприклад, на машині марки Р-192-6/, а рівницю перетворюють в пряжу /наприклад, на кільцевій прядильній машині марки П-83-5М/. Отриману рівницю, що витягують та скручують, та пряжу піддають процесу кручення на прядильно-крутильних машинах типу ПК-100.
На бавовночесальних машинах відношення окружної швидкості головного барабану до окружної швидкості 7/0 прийомного барабану встановлюють в межах 1,1-144, а окружну швидкість прийомного барабану бавовночесальних машин встановлюють в межах 992-1250м/хв. Запропонована сукупність налагоджувальних параметрів шляпочних бавовночесальних машин забезпечує збільшення ударно-силового впливу, який відчувають волокна з боку кардної гарнітури прийомного та головного барабанів. Це дозволяє збільшити чистоту стрічки та в подальшому знизити рівень обривності в прядінні.
Використання котонізованих лляних волокон в кількості більше ніж 4595 веде до погіршення споживчих властивостей пряжі та виробів з неї, протікання технологічного процесу та підвищення рівня обривності в прядінні.
В той же час, зменшення місткості котоніну в суміші нижче 1595, за рахунок збільшення вмісту хімічних волокон веде до зменшення гігроскопічності пряжі та органолептичного відчуття натурального волокна.
Приклади отримання заявленої змішаної пряжі.
Приклад 1. На котонізовані лляні волокна в кількості 2095 розпилюється 595 антистатичний засіб "Стеарокс-б6", потім додаються віскозні волокна в кількості 3095, застосування антистатичного засобу не рекомендується, бо веде до ускладнення процесів розпушування та змішування, внаслідок утворення скупчень вологого віскозного волокна, потім додаються поліакрілонітрільні волокна та знову розпилюється антистатичний засіб. Волокно вилежують протягом 12-15 годин при відносній вологості 75-8595 та переробляють в пряжу на бавовняно-прядильному устаткуванні. Здійснюється дозволожування суміші в процесі виробництва за рахунок о, високої вологості повітря в цехах на рівні 75-8595 та встановленні дозволожувачів в чесальному відділі.
Отриману пряжу лінійної густини 31 текс піддають процесу кручення на прядильно-крутильній машині ПК-100.
Отримана пряжа лінійної густини 31 текс х 2 використовується для виготовлення панчішно-шкарпеткових виробів Ге! зо та має розривне навантаження 9,5сН/текс.
Приклад 2. На котонізовані лляні волокна в кількості 4595 розпилюється 595 антистатичний засіб і, "Стеарокс-б6", потім додаються віскозні волокна. Застосування антистатичного засобу не рекомендується, бо Ге веде до ускладнення процесів розпушування та змішування, внаслідок утворення скупчень вологого віскозного волокна. Волокно вилежують протягом 12-15 годин при відносній вологості 75-8595 та переробляють в пряжу на со бавовняно-прядильному устаткуванні. Отриману рівницю лінійної густини 345бтекс витягують та скручують з поліакрілонітрільною пряжею 31 текс на прядильно-крутильній машині ПК-100. Отримана пряжа лінійної густини 31 текс х2 використовується для виготовлення панчішно-шкарпеткових виробів та має розривне навантаження « 9,5сН/гекс.
Запропонований спосіб дозволяє при стабільному рівні обривності в прядінні одержувати пряжу в діапазоні З лінійних густин від 28 до 64 текс та кручену лінійних густин 32х2 та 54х2 текс з розривним навантаженням с 9,5-12,1сН/текс та величиною кручення Ззвом'. ц Трикотажні вироби та трикотажні панчішні вироби, вироблені з даної пряжі, сполучають в собі позитивні "» властивості лляного котонізованого, віскозного та нітронового волокон і, зокрема, мають хороший зовнішній вигляд, приємне туше, високу гігроскопічність, гарні теплозахисні властивості, м'якість, еластичність,
Міцність, стійкість до стирання.
Ге | Запропонований спосіб може бути використаний без розширення асортиментних можливостей бавовнопереробних підприємств, з одночасним підвищенням стабільності та прибутковості їх роботи, так як
Фо дозволяє доступним чином підвищити уніфікованість бавовнопрядильних підприємств, у відношенні видів о текстильної сировини, яка переробляється на них, та не потребує спеціального обладнання. «в/о

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Спосіб одержання змішаної пряжі, який включає змішування котонізованих лляних та хімічних волокон,
    (7 55 розпушування, чесання даної волокнистої суміші, формування з неї волокнистої стрічки, витягування та повздовжнє її складання, формування з цієї стрічки рівниці, а з рівниці - пряжі, який відрізняється тим, що попередньо здійснюється пошарова обробка розчином антистатика волокон, після цього їх вилежують протягом 12-15 годин при відносній вологості повітря 75-85 95 та проводять додаткове зволоження суміші перед та в процесі чесання, а отриману пряжу піддають процесу скручування.
    60
    Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 8, 15.08.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
    б5
UAU200500797U 2005-01-28 2005-01-28 Method to make combined yarn UA8639U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200500797U UA8639U (en) 2005-01-28 2005-01-28 Method to make combined yarn

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200500797U UA8639U (en) 2005-01-28 2005-01-28 Method to make combined yarn

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA8639U true UA8639U (en) 2005-08-15

Family

ID=35465003

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200500797U UA8639U (en) 2005-01-28 2005-01-28 Method to make combined yarn

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA8639U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8328878B2 (en) Yarn of animal collagen fiber and manufacture process thereof
CN101117740B (zh) 一种混纺段彩纱线的制造方法
JP5354551B2 (ja) 超高繊度のラミー布帛および布帛の製造方法
CN101498069B (zh) 一种新型粗纱赛络纺制方法
KR100629993B1 (ko) 면방적 설비를 적용한 소모사 방적법
CN106801281B (zh) 桑蚕丝长纤维与莫代尔纤维混纺纱线及其纺纱工艺
CN101285228A (zh) 多组份天然纤维混纺高支纱及其生产工艺
CN101979735A (zh) 竹纤维与精梳棉紧密赛络纺纱线工艺
CN102358972A (zh) 一种丝光毛与锦纶、抗起球腈纶的混纺纱线及其制备方法
CN109594163A (zh) 石墨烯锦纶和棉混纺纱的生产方法
CN105525407B (zh) 一种瑛赛尔纤维与棉纤维混纺纱线及其纺纱工艺
CN102605502A (zh) 蜂窝结构聚酯改性纤维纯纺、混纺纱及其生产工艺
CN102634895A (zh) 棉浆溶剂法纤维素纤维纯纺、混纺纱及其生产工艺
CN105970379A (zh) 高支精纺羊绒竹代尔混纺纱线及其制造方法
EP1960573B1 (en) Process for the production of cashmere yarns
CN104593922B (zh) 一种抗静电混纺纱线及其制备方法
CN102677244B (zh) 一种高支高寒动物纤维混纺纱线的生产工艺
CN102337620A (zh) 棉型抗静电包芯纱的制备方法
CN102677245B (zh) 一种高支动物纤维混纺纱线
KR101459235B1 (ko) 헴프함유 에어젯트 혼합방적사 및 그 제조방법
UA8639U (en) Method to make combined yarn
CN104611795A (zh) 高支精梳牛绒纱线及其制造方法
CN1920141A (zh) 中支羽绒混纺纱的生产方法
CN102704105A (zh) 一种高支高寒动物纤维混纺纱线纺织品
CN101348961B (zh) 一种黄麻混纺方法及该方法纺制的混纺纱