UA75374C2 - Спосіб одержання тіофенолів - Google Patents

Спосіб одержання тіофенолів Download PDF

Info

Publication number
UA75374C2
UA75374C2 UA2003054183A UA2003054183A UA75374C2 UA 75374 C2 UA75374 C2 UA 75374C2 UA 2003054183 A UA2003054183 A UA 2003054183A UA 2003054183 A UA2003054183 A UA 2003054183A UA 75374 C2 UA75374 C2 UA 75374C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
formula
sulfur
mercapto
thiophenols
carboxyl
Prior art date
Application number
UA2003054183A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Готфрід Сайферт
Бернхард Урвайлер
Original Assignee
Сінгента Партісіпейшнс Аг
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сінгента Партісіпейшнс Аг filed Critical Сінгента Партісіпейшнс Аг
Publication of UA75374C2 publication Critical patent/UA75374C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C319/00Preparation of thiols, sulfides, hydropolysulfides or polysulfides
    • C07C319/02Preparation of thiols, sulfides, hydropolysulfides or polysulfides of thiols
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C321/00Thiols, sulfides, hydropolysulfides or polysulfides
    • C07C321/24Thiols, sulfides, hydropolysulfides, or polysulfides having thio groups bound to carbon atoms of six-membered aromatic rings
    • C07C321/26Thiols

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Furan Compounds (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб одержання тіофенолів формули (І), де n - ціле число від 1 до 5, a R - атом водню, алкіл, гідроксіалкіл, алкіламіно, діалкіламіно, алкеніл, алкініл, алкокси, алкілтіо, феніл, нафтил, фенокси, фенілтіо, атом галогену, гідроксил, меркапто, карбоксил, сульфогрупа або гетероцикліл, взаємодією фенілдіазонієвої солі формули (II), де n і R мають вказані значення, а Х - атом галогену або бісульфат, із сіркою при підвищеній температурі в присутності водної основи і виділенням сполуки формули (І).

Description

Опис винаходу
Даний винахід стосується нового способу одержання тіофенолів і їх застосування як проміжних продуктів при 2 одержанні гербіцидів ізобензофуранонового типу.
Відповідно (до роботи Меїйодеп дег огдапізспнеп Спетіє (Ноиреп-М/еуї), том 9, 12 (1955)), тіофеноли можуть бути отримані, наприклад, діазотуванням аніліну і наступною реакцією отриманої діазонієвої солі з етилксантогенатом калію в основному спиртовому середовищі. (У Спет. Вег. 10, 2959 (1968)) йдеться про те, що тіофеноли можуть бути отримані реакцією фенілдіазонієвої солі з полісульфідом натрію. Відповідно до |ППе 70 Спетівігу ої (пе Тпіс! Сгошр, частина 1, 220 (1974) ії Спет.Вег. 120, 1161), замість полісульфідів можуть бути також використані дисульфіди, і як прийнятний реагент |у Резіїс. Зсі. 1996, 47, 3321) вказаний динатрійсульфід.
Було встановлено, що одержання тіофенолів може бути значно поліпшено, якщо в реакції відповідних фенілдіазонієвих солей замість ксантогенатів, полісульфідів або сульфідів використовувати елементарну сірку.
Таким чином, об'єктом даного винаходу є спосіб одержання тіофенолів формули ! п сч щі 6)
І, « у якій п означає ціле число відіЇдо5,а -
К означає водневий атом, алкіл, гідроксіалкіл, алкіламіно-, діалкіламіно-, алкеніл, алкініл, алкокси, со алкілтіо, феніл, нафтил, фенокси, фенілтіо, атом галогену, гідроксил, меркапто-, карбоксил, сульфо-, гідроксиламіногрупу або гетероцикліл, о реакцією фенілдіазонієвої солі формули ча
Ії
М ш- М - с . й ) - -і п 1 (95) -І
І, с» у якій п ії К мають вказані значення, а Х означає атом галогену або бісульфат, із сіркою при підвищеній температурі в присутності водної основи і виділенням сполук формули І. о У сполук формули | у переважному варіанті Н означає ціле число від 1 до 3. Значення Н переважно становить 2. Було встановлено, що ці сполуки формули І, які містять карбоксильну або сульфогрупу, або їх солі іме) особливо прийнятні і являють особливу цінність. Було показано, що сполука формули І, яка, зокрема, містить карбоксильну групу в орто-положенні і гідроксіалкільну групу, переважно групу СНЗСН(ОН), у мета-положенні 60 (3-є положення), виявляється особливо ефективною. Фенілдіазонієва сіль формули ЇЇ, що відповідає цій сполуці, міститься у водному розчині в залежній від рН гідролізній рівновазі з відповідною замкнутою лактоновою формою, з 7-меркапто-3-метил-ЗН-ізобензофуран-1-оном. Таку сполука можна успішно застосовувати при одержанні гербіцидів ізобензофуранонового типу.
У загальному сполуки формул І і ІІ, які містять суміжні відносно один одного замісники, здатні спільно 65 утворювати (конденсоване) кільце, наприклад карбоксильну групу в орто-положенні і гідроксіалкільну групу в мета-положенні, знаходяться у водному розчині в залежній від рН рівновазі з відповідною замкнутою формою,
наприклад з лактоновою формою, зокрема формою 5--ленного циклічного лактону, наприклад як 7-меркапто-3-метил-ЗН-ізобензофуран-1-он, який особливо легко утворюється в кислотному розчині. Як правило із збільшенням розміру кільця тенденція до утворення кільця зменшується. 6- і 7--ленні кільця звичайно утворюються менш легко, ніж 5-ч л енні кільця.
Таким чином, спосіб відповідно до винаходу охоплює також одержання тих замкнутих форм сполук формули
Ї, у яких два замісники К утворюють конденсоване кільце.
Алкільні радикали, згадані серед значень К, у переважному варіанті містять від 1 до 4 вуглецевих атомів кожен і включають, наприклад, метил, етил, пропіл, бутил і їх розгалужені ізомери. Переважні алкокси-, 70 алкілтіо- і гідроксіалкільні радикали дериватизують із згаданих алкільних радикалів. Алкенільні й алкінільні радикали К у переважному варіанті містять від 2 до 4 вуглецевих атомів кожен і включають, наприклад, етеніл, пропеніл, етиніл, пропініл, так само як і розгалужені ізомери цього останнього і пропенілу, а також бутеніл, бутиніл і їх розгалужені і диненасичені ізомери. Поняття гідроксил (-ОН), меркапто- (-ЗН), сульфогрупа (-50 зН) і карбоксил (-СО2Н) також у кожному випадку включають їх сольові форми, наприклад солі лужних металів, /5 лужноземельних металів і амонію. Термін "гетероцикліл" розуміють як такий, що охоплює в переважному варіанті 4-8-ч-ленні насичені і ненасичені кільця, кожне з яких містить принаймні один гетероатом, вибраний з атомів азоту, сірки і кисню. їх приклади включають піридил, фураніл, тіофураніл, оксетаніл, тіазиніл, морфолініл, піперазиніл, піридазиніл, ппіразиніл, тіопіраніл, піразоліл, піримідиніл, триазиніл, ізофураніл, піраніл, піперидил, піколініл, тіадіазолініл, тієтаніл, триазоліл, оксазоланіл, тіоланіл, азепініл, тіазоліл, ізотіазоліл, імідазоліл і піроліл.
У переважному варіанті сірку використовують у формі порошку. Перевагу віддають застосуванню від 1,2 до 5 молів, переважно від 1,5 до З молів, сірки на моль фенілдіазонієвої солі.
Діазонієві солі одержують за відомим методом дозуванням розчину нітриту натрію в кислий розчин відповідного аміну у воді при температурі приблизно від -59С до 590, сч
Вираз "підвищена температура" у переважному варіанті означає температурний діапазон від 20 до 10026.
Особливо вигідно здійснювати процес в інтервалі від 30 до 8020. о
У переважному варіанті прийнятна водна основа являє собою водний розчин гідроксиду лужного або лужноземельного металу або амонію. Перевагу віддають застосуванню від 2,5 до 5 молів, переважно від 1,5 до З молів, основи на моль діазонієвої сполуки. Якщо фенілдіазонієва сіль формули ІІ уже містить як замісники «І кислотні групи, у переважному варіанті для кожної кислотної групи потрібно додатковий моль основи.
Спосіб відповідно до винаходу має основну перевагу, яка полягає в тому, що його можна здійснювати у - великому, промисловому масштабі. Спосіб полягає в тому, що звичайно у водну основу при підвищеній Го) температурі вводять сірку й у неї ж дозують діазонієву сіль формули ІІ.
Спосіб відповідно до винаходу можна здійснювати або проведенням безперервного, або переривчастого й процесу (не безперервного, періодичного процесу), причому перевагу віддають переривчастому процесу. У |Їч- переважному варіанті як переривчасті, так і безперервні реакційні процеси проводять у посудині з мішалкою або в каскаді посудин з мішалками.
Було встановлено, що для виділення тіолів додаванням сульфіту натрію, бісульфіту натрію або діоксиду « сірки доцільно надлишок сірки перетворювати в тіосульфат натрію. Далі реакційний розчин підкисляють, 70 внаслідок чого тіол відокремлюється і його можна виділити з водного розчину солі. Для додаткового очищення - с можна відганяти фенілтіол. а Значення виходу виділеного тіолу звичайно становлять від 80 до 10095. Хімічний вихід у реакційній суміші "» звичайно перевищує 95905.
Спосіб відповідно до винаходу в порівнянні зі способами, відомими в даній галузі техніки, характеризується наступними перевагами: -і його можна здійснювати у великому, промисловому масштабі, сл реакційний процес є простим, особливо в порівнянні з дисульфідним варіантом, у якому з метою пригнітити заміну діазогрупи водневим атомом дисульфідний розчин і розчин діазосполуки необхідно дозувати у водну (95) основу одночасно, при цьому не утворюються токсичні допоміжні продукти, як це переважно відбувається у -1 50 випадку ксантогенатного методу, при здійсненні якого під час обробки в молярних кількостях утворюються СО5, у порівнянні з дисульфідним і полісульфідним варіантом реакція відбувається дуже селективно, т» у результаті продукти одержують зі значеннями виходу аж до 9890, його можна здійснювати в універсальному устаткуванні.
Тіоли формули І, отримані відповідно до винаходу, використовують, зокрема, як проміжні продукти при одержанні гербіцидів ізобензофуранонового типу, які описані, |наприклад, у 5 5332717 ії 05 54280021.
Винахід додатково проілюстрований у наступних прикладах. о Приклад 1. Одержання 7-меркапто-3-метил-ЗН-ізобензофуран-1-ону іме) У першому реакторі 203Зг 2-аміно-6-(1-гідроксіетил)бензойної кислоти (натрієва сіль) у формі 50965-ного водного розчину (1,Омоля) і 181г 40956-ного водного розчину нітриту натрію (1,05моля) одночасно вводять у 428г бо соляної кислоти (3290). Після завершення реакції надлишок нітриту руйнують додаванням сульфамінової кислоти.
В другому реакторі 800г гідроксиду натрію у формі 3095-ного розчину і 71г порошкоподібної сірки (2,20моля) витримують при 6б02С і перемішують протягом бОхв. В утворену суміш додають розчин діазонієвої солі, приготовлений у першому реакторі, причому відповідний тіол одержують з виділенням азоту. 65 Для обробки в реакційну суміш додають ЗО00г толуолу і 195г бісульфіту натрію (0,75моля) у формі 4095-ного водного розчину. При температурі 8090 з використанням оцтової кислоти значення рН доводять до 8, у результаті чого замикається фталідне кільце, а надлишок сірки перетворюють у тіосульфат.
При 302 внаслідок подальшого зниження рН до 6 тіол вивільняють і розчиняють у толуольній фазі.
Толуольну фазу відокремлюють і додають у неї 5г трифенілфосфіну і 150г води.
Здійснюють нагрівання до приблизно 302 і значення рн доводять до 11, завдяки чому фенілтіол у формі його натрієвої солі розчиняється у водній фазі, з якої у формі водного розчину 7-меркапто-3-метил-ЗН-ізобензофуран-1-он може бути виділений у формі його натрієвої солі з виходом 8595 (у перерахунку на 2-аміно-6-(1-гідроксіетил)бензойну кислоту).

Claims (1)

  1. 0 Формула винаходу Спосіб одержання тіофенолу формули (І) он ' Ше та ше у якій п - ціле число від 17 до 5, а К - атом водню, алкіл, гідроксіалкіл, алкіламіно, діалкіламіно, алкеніл, алкініл, алкокси, алкілтіо, феніл, нафтил, фенокси, фенілтіо, атом галогену, гідроксил, меркапто, карбоксил, сульфогрупа або гетероцикліл, взаємодією фенілдіазонієвої солі формули (ІЇ) з , й М М с (8) Ше х- в ня « ча у якій п і К мають вказані значення, а Х - атом галогену або бісульфат, із сіркою при підвищеній со температурі в присутності водної основи і виділенням сполуки формули |. ІС) Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних М мікросхем", 2006, М 4, 15.04.2006. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. -
    с . и? -І 1 (95) - 50 с» Ф) іме) 60 б5
UA2003054183A 2000-10-11 2001-09-10 Спосіб одержання тіофенолів UA75374C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH20002000 2000-10-11
PCT/EP2001/011653 WO2002030883A1 (en) 2000-10-11 2001-10-09 Process for the preparation of thiophenols

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA75374C2 true UA75374C2 (uk) 2006-04-17

Family

ID=4567072

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003054183A UA75374C2 (uk) 2000-10-11 2001-09-10 Спосіб одержання тіофенолів

Country Status (21)

Country Link
US (2) US20040030135A1 (uk)
EP (1) EP1330434B1 (uk)
JP (1) JP4021760B2 (uk)
KR (1) KR100837098B1 (uk)
CN (1) CN1257156C (uk)
AR (1) AR030866A1 (uk)
AT (1) ATE380790T1 (uk)
AU (2) AU2166302A (uk)
BR (1) BR0114247B1 (uk)
CA (1) CA2423300C (uk)
DE (1) DE60131878T2 (uk)
ES (1) ES2295226T3 (uk)
HU (1) HU228460B1 (uk)
IL (2) IL154804A0 (uk)
MX (1) MXPA03003068A (uk)
PL (1) PL205784B1 (uk)
RU (1) RU2310649C2 (uk)
TW (1) TWI304804B (uk)
UA (1) UA75374C2 (uk)
WO (1) WO2002030883A1 (uk)
ZA (1) ZA200301998B (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100697249B1 (ko) * 2005-12-05 2007-03-21 주식회사 제이엠씨 티오펜올 유도체의 제조방법
CN104829507B (zh) * 2015-05-06 2017-08-18 山东豪迈化工技术有限公司 无催化剂作用下生产芳香硫酚的方法

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE433103C (de) * 1925-02-24 1926-08-20 J G Farbenindustrie Ag Verfahren zur Darstellung von Mercaptanen der Naphthalinreihe
JPS5735858A (en) * 1980-08-12 1982-02-26 Fuji Photo Film Co Ltd Color photographic sensitive material
ES2063374T3 (es) * 1989-10-12 1995-01-01 Ciba Geigy Ag Derivados de pirimidina y de triazina con actividad herbicida y reguladora del crecimiento vegetal.
FR2659738B1 (fr) * 1990-03-16 1993-12-03 Air Liquide Procedes colorimetriques de determination et de regulation de la teneur en peracide dans une solution, en presence de peroxyde d'hydrogene.
JPH06239856A (ja) * 1993-02-15 1994-08-30 Shin Nippon Yakuhin Kk 1,3−ベンゾオキサチオール−2−チオン誘導体
US6204293B1 (en) * 1995-11-06 2001-03-20 University Of Pittsburgh Inhibitors of protein isoprenyl transferases

Also Published As

Publication number Publication date
KR100837098B1 (ko) 2008-06-13
IL154804A (en) 2011-01-31
RU2310649C2 (ru) 2007-11-20
DE60131878D1 (de) 2008-01-24
CA2423300A1 (en) 2002-04-18
HUP0301353A2 (hu) 2003-09-29
CN1257156C (zh) 2006-05-24
AU2002221663B2 (en) 2004-09-30
EP1330434A1 (en) 2003-07-30
PL205784B1 (pl) 2010-05-31
CA2423300C (en) 2009-09-29
WO2002030883A1 (en) 2002-04-18
MXPA03003068A (es) 2003-07-14
ES2295226T3 (es) 2008-04-16
US20070161817A1 (en) 2007-07-12
JP2004511464A (ja) 2004-04-15
CN1469861A (zh) 2004-01-21
RU2003112611A (ru) 2005-01-10
BR0114247A (pt) 2004-02-10
DE60131878T2 (de) 2008-12-04
AU2166302A (en) 2002-04-22
KR20030040526A (ko) 2003-05-22
ZA200301998B (en) 2004-04-22
EP1330434B1 (en) 2007-12-12
ATE380790T1 (de) 2007-12-15
AR030866A1 (es) 2003-09-03
IL154804A0 (en) 2003-10-31
BR0114247B1 (pt) 2013-02-05
PL360543A1 (en) 2004-09-06
HU228460B1 (en) 2013-03-28
JP4021760B2 (ja) 2007-12-12
US20040030135A1 (en) 2004-02-12
TWI304804B (en) 2009-01-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6138834B2 (ja) スルフィルイミン化合物の製造方法
MY134924A (en) Process for the industrial synthesis of tetraesters of 5-[bis(carboxymethyl)amino]-3-carboxymethyl-4-cyano-2-thiophenecarboxylic acid, and application to the synthesis of bivalent salts of ranelic acid and their hydrates
UA75374C2 (uk) Спосіб одержання тіофенолів
RU2270186C2 (ru) Способ получения анилиновых производных и 3-метил-7-нитро-3н-изобензофуран-1-он
PL117490B1 (en) Method for manufacturing thiocarbamates
MX2008002330A (es) Preparacion de tioalquilaminas con altos rendimientos.
AU2002221663A1 (en) Process for the preparation of thiophenols
CA1216290A (en) Process for the nucleophilic substitution of unactivated aromatic and heteroaromatic substrates
EP0219446B1 (en) Process for the preparation of n-tetrathiodimorpholine
RU2400474C1 (ru) Способ получения алкилсульфохлоридов
US4783285A (en) Process for the nucleophilic substitution of unactivated aromatic and heteroaromatic substrates
GB961678A (en) Process for the manufacture of thiuram disulphides
KR100456092B1 (ko) 글라이옥살과 암모늄염을 사용하는2,2'-바이-1h-이미다졸의 제조방법
KR20050029222A (ko) 고순도 에나민류의 제조 방법
GB978355A (en) Sulphonium inner salts
PL114891B1 (en) Process for manufacturing the esters of n-substituted carbamic acid
JPS5795959A (en) Preparation of dialkyl disulfide
JPS5877860A (ja) アミノスルフエニルクロリド誘導体及びその製造法
UA4878U (uk) Спосіб одержання метилтіометиларенів
PL94610B1 (pl) Sposob wytwarzania kwasu 3,3'-dwutiodwupropanosulfonowego 1,1'