UA75079C2 - Малокаліберна куля, що деформується, та спосіб її виробництва - Google Patents

Малокаліберна куля, що деформується, та спосіб її виробництва Download PDF

Info

Publication number
UA75079C2
UA75079C2 UA2002129991A UA2002129991A UA75079C2 UA 75079 C2 UA75079 C2 UA 75079C2 UA 2002129991 A UA2002129991 A UA 2002129991A UA 2002129991 A UA2002129991 A UA 2002129991A UA 75079 C2 UA75079 C2 UA 75079C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
base element
core
sleeve
target
cylindrical
Prior art date
Application number
UA2002129991A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ганс Баумгартнер
Рольф ШНАЙДЕР
Карл Гуг
Дональд Мейєр
Original Assignee
Руаг Муніціон
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Руаг Муніціон filed Critical Руаг Муніціон
Publication of UA75079C2 publication Critical patent/UA75079C2/uk

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F42AMMUNITION; BLASTING
    • F42BEXPLOSIVE CHARGES, e.g. FOR BLASTING, FIREWORKS, AMMUNITION
    • F42B12/00Projectiles, missiles or mines characterised by the warhead, the intended effect, or the material
    • F42B12/02Projectiles, missiles or mines characterised by the warhead, the intended effect, or the material characterised by the warhead or the intended effect
    • F42B12/34Projectiles, missiles or mines characterised by the warhead, the intended effect, or the material characterised by the warhead or the intended effect expanding before or on impact, i.e. of dumdum or mushroom type

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Aiming, Guidance, Guns With A Light Source, Armor, Camouflage, And Targets (AREA)
  • Superconductors And Manufacturing Methods Therefor (AREA)
  • Forging (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Toys (AREA)
  • Bending Of Plates, Rods, And Pipes (AREA)
  • Blow-Moulding Or Thermoforming Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Continuous Casting (AREA)
  • Prostheses (AREA)
  • Vibration Dampers (AREA)
  • Golf Clubs (AREA)
  • Excavating Of Shafts Or Tunnels (AREA)
  • Powder Metallurgy (AREA)
  • Pens And Brushes (AREA)
  • Shaping Metal By Deep-Drawing, Or The Like (AREA)
  • Moulds For Moulding Plastics Or The Like (AREA)
  • Details Of Garments (AREA)
  • Metal Extraction Processes (AREA)
  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Confectionery (AREA)

Abstract

Винахід стосується малокаліберної кулі, що складається з двох частин і виготовлена з томпака. Зазначена куля містить базовий елемент (1), досередини якого частково вставлене осердя (2) у формі ковпачка. У залежності від вибраної посадки осердя (2) зсувається при вистрілюванні кулі або при співударянні її з ціллю таким чином, що оголюється передня перехідна дільниця між двома частинами, яка деформується назовні у формі гриба, перекриваючи осердя (2) та фіксуючи його. Таким чином досягається керована деформація, що забезпечує високий ступінь виділення енергії досередини цілі без загрози розпорошування чи рикошету. Кулю можна ефективно виробляти за допомогою глибокої витяжки.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується малокаліберних боєприпасів.
Загально відомо, що висока проникаюча здатність боєприпасів, які застосовуються у поліційних діях, часто призводить до того, що вони проходять навиліт, не позбавляючи вражену особу ані здатності чинити опір, ані втікати Рикошети також призводять до руйнування боєприпасу і часто-густо завдають шкоди невинним особам.
Крім того, звичайні кулі мають свинцеве осердя, яке справляє неприйнятно шкідливу дію на вражену особу і на довкілля. 70 Отже, відома куля, зокрема для ручної зброї (ЕР-81-0 636 853, пул. 01.02.1995р.), яка містить металевий циліндричний базовий елемент, ведуча кромка якої має форму овальну або зрізаного конусу, а до цього базового елемента вставлений додатковий балістичний елемент у вигляді кульки з ударостійкого пластику. Ця куля, зокрема, не може утворювати вторинні кулі.
Така кулька для малокаліберних боєприпасів, потрапивши до цілі та відокремившись від базового елемента,
Майже не піддається виявленню у тілі пораненого; навіть якщо до пластику додається метал, її ефективний рентгенівський переріз дуже малий. Отже, коли така кулька відокремлюється від базового елемента, вона може лишитися непоміченою, особливо поряд з кісткою, навіть рентгенівською апаратурою високої роздільності, що може призвести до довгострокових негативних явищ в організмі.
Те, що куля виконана з двох різних матеріалів, також є недоліком, бо, з одного боку, утруднює процес виробництва, з іншого, обмежує кінцеву балістичну енергію, котра, як вважають у поліцейських колах, має становити біля бОоДж/см у разі 9-мм патрону при відстані до цілі м й вимірюється так званим "балістичним милом".
Більш того, (У патенті О5-А-4136616, пул. 30.01.1979р.), описані кулі згідно з обмежувальною частиною п.1. У куш так званий балістичний ковпачок оточує порожнину, яка несе на своєму денці шпилькоподібний шип. с
При співударянні з ціллю в одному варіанті ковпачок деформується й пробивається; він розковується навкруги Ге) шипа так, що утворений порожній циліндр базового елемента, відкритий спереду, розтікається у вигляді гриба й передає свою кінетичну енергію цілі на відповідно збільшеній поверхні. В іншому варіанті порожнина заповнена порохом і спалахує або вибухом зносить балістичний ковпачок перед досягненням цілі. Решта варіантів призначені для мисливської та спортивної стрільби і в деяких випадках мають складні деталі, обточені на Ме. токарному верстаті, які при зіткненні з ціллю впресовуються до більш-менш конічних отворів або прямих пазів і - дозволяють базовому елементові розширюватися. Деякі конструкції навіть можна механічно регулювати перед пострілом, забезпечуючи відповідну поведінку при майбутньому проникненні до цілі. Спільним для всіх варіантів о є те, що внутрішнє зсувне осердя, тобто балістичний ковпачок, або наїжджає на шип, або виконаний як суцільне юю тіло та/або має конічну кільцеву дільницю, що забезпечує розтікання у формі гриба. 3о Недолік усіх цих рішень полягає в тому, що вони містять деталі складної форми, які принаймні частково в потребують верстатної обробки. Деформація матеріалу при влученні до цілі залежить від багатьох параметрів, через те неможливо забезпечити постійну картину розсіювання або точно визначене виділення енергії.
Отже, в основу винаходу покладено завдання усунути зазначені недоліки та створити малокаліберну кулю, « яка дає великий вихід енергії при прямому влученні, тобто виводить вражену особу з ладу, не спричинюючи З 70 довготривалих вражень, як у разі застосування розсіяних уламків кулі та/або високотоксичних важких металів с Така куля може бути пристосована до умов поліційних дій з високою надійністю та точністю. Крім того, з» виробництво куль стає економічним, зокрема, тому, що не потребує токарної обробки складних форм.
Поставлене завдання вирішується завдяки ознакам, наведеним у п.1 формули.
Пресова посадка, зазначена у формулі, обрана через те, що внутрішня циліндрична частина міцно утримується по всій довжині непозитивною посадкою у базовому елементі уздовж усієї балістичної траєкторії, 7 або вона вже є зсунута до заднього положення прискоренням при пострілі і своєю задньою поверхнею входить сл до контакту з базовим елементом.
Надрозмір посадки при цьому необхідний за умов системи отвору. о Сутність винаходу спричинює мінімальної шкоди довкіллю, незважаючи на велику проникаючу спроможність -і 20 крізь тверді цілі. Деформація кулі, тобто сплющування до форми гриба, здійснюється особливим чином з передбачуваними наслідками; виділення енергії до біологічного об'єкту контролюється. Куля має вигляд с звичайного боєприпасу з оболонкою з тією перевагою, що волога неспроможна проникнути до бойового заряду.
Куля не руйнується, потрапивши до цілі; в усіх випадках витягнутий з тіла боєприпас зберігав 10090 початкової маси. Повітряний зазор між базовим елементом та вставленим до нього осердям у формі втулки при 29 співударянні з м'якою ціллю діє як динамічна пружина (балістичне мило); деформація відбувається лише у
ГФ) передній частині базового елемента, а осердя у формі втулки, яке зсувається до заду, до кільцевого простору на задньому боці, само практично не поглинає енергії деформації. о Деформацію породжує зазначений поступальний рух, отже, утворений внаслідок нього виступ передньої частини базового елементу відносно легко деформується, сплющуючись у вигляді гриба при зіткненні з 60 жорсткою ціллю і утворюючи при цьому фланці з обох боків, тобто розтікаючись. На м'яких цілях має місце набухання, яке супроводжується розширенням у передньому перерізі. Таке обтиснення двох частин унеможливлює дисоціацію навіть при зіткненні з дуже твердою ціллю.
Несподівано було встановлено, що, як показали випробування, такі матеріали, як тканина одягу і т.Ін., які знаходяться перед ціллю, не заважають деформації кулі. бо Ще одною перевагою є те, що механічне напруження на зброю мінімальне; обтиснення, особливо задньої частини кулі, зменшує знос ствола, а тому кулі за винаходом є особливо вигідні як учбові боєприпаси. У цьому зв'язку особлива та обставина, що весь боєприпас складається з одного матеріалу, який легко піддається повторній переробці, й витрачені кулі легко збираються зі стрільбища, не забруднюючи довкілля.
Спосіб виготовлення за п.б дуже ефективний й дозволяє масове економічне виробництво.
Переважні варіанти здійснення винаходу описано в залежних пунктах.
Те, що базовий елемент та осердя у формі втулки робляться з одного матеріалу, не лише полегшує виробництво; частини мають однаковий коефіцієнт теплового розширення, отже, зібрані разом, зазнають однакової напруги. 70 Кільцева виточка ззовні переднього краю також утворює у базовому елементі простір для часткового прийому осердя у формі втулки, коли воно обтискується при співударянні з ціллю.
Аналогічним чином можна утворити зону додаткової деформації в осерді за допомогою зовнішньої кільцевої виточки.
Окрім звичайних виконань пресової посадки, наприклад, Н7/пб, щоб не дати осердю зсуватися аж до /5 Зіткнення з ціллю, та утримувальної посадки, коли осердя має зсуватися навіть за невеликих прискорень при пострілі, осердя може бути виконано конічним відносно отвору ствола так, щоб досягти пресової посадки з максимальним приляганням Можливий також зворотний варіант - конічний ствол відносно осердя кулі.
Виготовлення двох частин - базового елементу та осердя у формі втулки - стає особливо економічним, якщо застосовувати відомий процес глибокої витяжки.
Ще економічнішим стає виробництво при використанні плоскої штаби, яку подають роликами до відповідного штампувального преса.
Точне з'єднання двох частин досягається за допомогою формозмінюючого штампа, який напресовує передній кінець осердя позитивною посадкою на базовий елемент.
Приклади здійснення винаходу наводяться далі з посиланням на креслення, на яких с
Фіг.1 - переріз пістолетної кулі згідно з винаходом;
Фіг.2 - перший варіант кулі з дією, аналогічною зображеній на Фіг.1, і)
Фіг.За та 36 показують дві складові частини кулі за Фіг.1 до збирання,
Фіг.4 - третій варіант кулі зі зменшеною схильністю до рикошетування,
Фіг.5 - наступний варіант кулі зі збільшеною проникаючою здатністю, Ге! зо Фіг.б - стакан, одержаний глибокою висадкою, що являє собою попередній етап формування базового елемента; -
Фіг.7 - інший стакан, що являє собою попередній етап формування осердя у формі втулки. о
На Фіг.1 циліндричний базовий елемент позначений позицією 1. Цей базовий елемент пресують відомим чином у гільзу пістолетного набою. о
Елемент 1 містить додатковий елемент у вигляді осердя 2 у формі втулки, яке разом з основним елементом ї- становить без переходів наконечник кулі. У нижній частині кулі виконаний кільцевий дископодібний простір За, який разом з глухим отвором ЗБ утворює замкнений повітряний простір.
На Фіг.1 позначено також літерою 5 центр тяжіння кулі.
Торцева грань 2' осердя 2, віддалена від денця 4 базового елемента, зсувається за рахунок поступального « 470 Буху при влученні кулі до цілі та співударяється з денцем 4. Таким чином, деформація наконечника кулі з с відбувається своєрідним чином, вона розтікається, як шапка гриба, і водночас оточує кінцівку осердя 2 кромкою у вигляді фланця. ;» Навіть якщо поступальний зсув має місце лише у невеличкому ступені за рахунок обраного співвідношення мас між базовим елементом та осердям, базовий елемент і осердя вганяються один в одне, отже, уся маса Вистріляної кулі зберігається усередині цілі, як доводять підсумки випробувань з вимірюванням ваги. -І З одного боку, має місце перетворення енергії з іншого - зовнішній діаметр передньої кромки збільшується, підсилюючи таким чином постачання енергії до цілі за рахунок більшої площі поверхні. о Позитивне зчеплення двох частин на кшталт заклепки надає кулі велику механічну міцність; у разі твердої о цілі вона поводиться як цільний боєприпас без недоліків останнього.
Деформацію кулі можна визначити у широких межах відомими засобами, зокрема, до них відносяться
Ш- твердість та пластичність матеріалів і встановлення відповідних розмірів частин кулі.
Ге) На наступних Фіг. креслень деталі з ідентичними функціями позначаються тими самими позиціями.
Варіант, зображений на Фіг.2, має більшу масу в порівнянні з представленим на Фіг.1, так що деформація всередині цілі спричинює лише розтікання у формі гриба, яке полегшується периферійним кільцевим простором дво Зс. Порожнина За має такий самий обсяг, як на Фіг.1, але менший діаметр, тому шлях осьового зсуву осердя 2 довший. (Ф) Складові частини кулі до збирання показано на Фіг.За та ЗБ. ка При розгляді Фіг.За разом із Фіг.3Ь видно, що радіус Кі овалу дорівнює радіусові на перехідній дільниці між осердям 2 та базовим елементом. во Крім того, позначено довжину ГІ. циліндричної частини осердя 2, яка завжди коротша за відповідну виїмку в базовому елементі 1.
Діаметри частин базового елемента 1 та осердя 2, які насуваються одна на одну, узгоджуються між собою завдяки пресовій (глухій) посадці, а конічність у 0,0бмм полегшує з'єднання при кімнатній температурі, забезпечуючи водночас утримання цих частин разом на всій балістичній траєкторії та всередині цілі навіть у 65 разі перепаду температур між частинами.
Варіанти, зображені на Фіг.4 та 5, базуються на тому самому принципі.
У порівнянні з Фіг.1 у цих куль центр тяжіння 5 зсунуто у напрямку передньої кромки та задньої кромки відповідно. Куля, представлена на Фіг.4, має тонші стінки, ніж на Фіг. 1, отже, легше деформується і має меншу схильність до рикошетування.
Куля за Фіг.5 має більшу масу й відповідно більшу проникаючу здатність. Інші переваги при цьому зберігаються, отже, досягається високий ступінь виділення енергії всередині цілі, а куля там не руйнується.
Довжина І у самій кулі залишається незмінною на всій її балістичній траєкторії.
Втім, особлива перевага досягається, коли циліндричне осердя 2, зображене на Фіг.1, завдяки відповідній підгонці зсувається до кільцевого простору За вже під час пострілу, так що передня частина базового елемента 7/0 1 оголюється й розтікається у вигляді гриба дуже сильно завдяки збільшеній площі поверхні.
На практиці показано, що варіант, де зсув відбувається під час пострілу, є кращим, особливо у поліційних діях, ніж той, де зсув має місце тільки всередині цілі, тому що передня частина сильніше розтікається у вигляді гриба й надає більшу кількість кінетичної енергії поверхні зіткнення (одягові й т.Іін.), отже, глибина проникнення кулі скорочується і водночас справляється більший шоковий ефект, отже, вражений стає менш /5 здатним до опору. Це також поліпшує балістику рани, бо наконечник кулі не здатний спричинити травму до пострілу та/або не схильний до механічного пошкодження.
Для виготовлення куль дуже успішним виявився пластичний томпак (латунь промислового виробництва фірми Трір вальцверке ГмбХ, Трір, Німеччина), особливо у вигляді штаби. Як звичайно при глибокій висадці, спочатку з дисків (круглих заготовок) виробляють стакан 100, як показано на Фіг.б, для базового елемента 1 та 2о стакан 200, як показано на Фіг.7, для осердя.
Повне виключення токарної обробки й застосування звичайних процесів глибокої витяжки та лиття під тиском дозволило економічне масове виробництво куль, незважаючи на їх поліпшені балістичні характеристики усередині цілі.
Предмет винаходу розрахований на малокаліберні (до 12,7мм) боєприпаси й розроблявся саме для них; втім, сч його можна пристосувати в тій самій або аналогічній формі до боєприпасів більшого калібру. о

Claims (10)

  1. Формула винаходу , , , ШИ . (22) зо 1. Малокаліберна куля, що деформується, з мідно-цинкового сплаву, яка містить зовнішній порожнистий циліндричний базовий елемент з задньою частиною та передньою частиною овальної або конічної форми та Ме принаймні частково циліндричне осердя у формі втулки, що вставляється в базовий елемент та виходить за його о межі, причому осердя у формі втулки закриває непозитивною посадкою порожній простір у базовому елементі і міцно утримується у передньому положенні, а усередині цілі базовий елемент розтікається у формі гриба, іс) зв яка відрізняється тим, що осердя (2) у формі втулки ковзно вставлене до базового елемента (1) і що, принаймні чн при співударянні кулі (1) з ціллю або усередині цілі, осердя (2) у формі втулки зсувається уздовж осі до кільцевого простору (За) у заднє положення, а його передня грань (2) входить в контакт з базовим елементом.
  2. 2. Малокаліберна куля, що деформується, за п. 1, яка відрізняється тим, що базовий елемент (1) та осердя (2) У формі втулки виконані з одного мідно-цинкового сплаву. «
  3. З. Малокаліберна куля, що деформується, за пп. 1, 2, яка відрізняється тим, що у передній частині базового з с елемента (1) виконана внутрішня кільцева канавка (Зс).
  4. 4. Малокаліберна куля, що деформується, за п. 1, яка відрізняється тим, що у осерді (2) у формі втулки :з» виконана зовнішня кільцева канавка.
  5. 5. Малокаліберна куля, що деформується, за пп. 1, 2, яка відрізняється тим, що глухий отвір (35) або циліндрична частина осердя (2) у формі втулки має конусність. -І
  6. 6. Спосіб виготовлення малокаліберної кулі, що деформується, з пластичного сплаву важких металів, зокрема мідно-цинкового сплаву, яка містить зовнішній порожнисто-циліндричний базовий елемент з задньою о частиною та передньою частиною овальної або конічної форми та принаймні частково циліндричне осердя у о формі втулки, що вставляється в базовий елемент та виходить за його межі, причому осердя у формі втулки Закриває непозитивною посадкою порожній простір у базовому елементі й міцно утримується у передньому - положенні, а усередині цілі базовий елемент розтікається у формі гриба, який відрізняється тим, що базовий Ге елемент та осердя у формі втулки виготовляють виключно глибокою витяжкою та литтям під тиском і що циліндричне осердя у формі втулки запресовують в порожнисто-циліндричний базовий елемент глухою посадкою таким чином, що утворюється порожній простір принаймні між задньою частиною базового елемента вв та осердям у формі втулки, який проходить крізь весь внутрішній діаметр базового елемента.
  7. 7. Спосіб за п. б, який відрізняється тим, що при виготовленні базового елемента з плоского матеріалу (Ф) штампують круглі диски, з яких глибокою витяжкою одержують порожнисто-циліндричний базовий елемент і ГІ після відповідного калібрування обтискують його до заданої довжини базового елемента.
  8. 8. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що при виготовленні осердя у формі втулки з плоского матеріалу бо Штампують круглі диски, з яких глибокою витяжкою одержують порожнисто-циліндричну заготовку і після відповідного калібрування обтискують його до заданої довжини осердя у формі втулки.
  9. 9. Спосіб принаймні за одним з пп. 7, 8, який відрізняється тим, що плоский матеріал являє собою штабу і що його подають з роликів на сплющувальний прес або роликовий витяжний прес.
  10. 10. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що осердя у формі втулки вставляють в базовий елемент і обидві де Частини спресовують кінцевими поверхнями за допомогою формозмінного штампа позитивною посадкою без переходів.
UA2002129991A 2000-05-15 2001-05-14 Малокаліберна куля, що деформується, та спосіб її виробництва UA75079C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP00810418A EP1156297A1 (de) 2000-05-15 2000-05-15 Kleinkaliber-Deformationsgeschoss und Verfahren zu dessen Herstellung
PCT/CH2001/000294 WO2001088460A1 (de) 2000-05-15 2001-05-14 Kleinkaliber-deformationsgeschoss und verfahren zu dessen herstellung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA75079C2 true UA75079C2 (uk) 2006-03-15

Family

ID=8174698

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002129991A UA75079C2 (uk) 2000-05-15 2001-05-14 Малокаліберна куля, що деформується, та спосіб її виробництва

Country Status (29)

Country Link
US (1) US6655295B2 (uk)
EP (2) EP1156297A1 (uk)
JP (1) JP2003533667A (uk)
KR (1) KR100709299B1 (uk)
CN (1) CN100402970C (uk)
AT (1) ATE300034T1 (uk)
AU (1) AU2001254580A1 (uk)
BR (1) BR0110802B1 (uk)
CA (1) CA2408569C (uk)
CZ (1) CZ20023676A3 (uk)
DE (1) DE50106795D1 (uk)
DK (1) DK1285218T3 (uk)
EA (1) EA004118B1 (uk)
EE (1) EE200200629A (uk)
ES (1) ES2245358T3 (uk)
HK (1) HK1059956A1 (uk)
HU (1) HU227026B1 (uk)
IL (1) IL152716A0 (uk)
IS (1) IS6593A (uk)
MA (1) MA25756A1 (uk)
MX (1) MXPA02011324A (uk)
NO (1) NO325844B1 (uk)
PL (1) PL195501B1 (uk)
PT (1) PT1285218E (uk)
RS (1) RS50163B (uk)
SK (1) SK286657B6 (uk)
UA (1) UA75079C2 (uk)
WO (1) WO2001088460A1 (uk)
ZA (1) ZA200209277B (uk)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10010500A1 (de) * 2000-03-07 2001-09-13 Dynamit Nobel Ag Schadstoffreduziertes Deformationsgeschoß,vorzugsweise für Faustfeuerwaffen
US6837165B2 (en) 2001-11-09 2005-01-04 Olin Corporation Bullet with spherical nose portion
WO2003093758A1 (de) * 2002-04-30 2003-11-13 Ruag Ammotec Gmbh Teilzerlegungs- und deformationsgeschosse mit identischer treffpunktlage
FR2846410B1 (fr) * 2002-10-23 2007-01-05 Jean Pierre Denis Projectile pour arme rayee ou lisse
EP1864077A1 (en) * 2005-03-17 2007-12-12 CBC Companhia Brasileira de Cartuchos Expansion projectile for firearms
DE502006005354D1 (de) * 2006-09-11 2009-12-24 Peter Grieder Jagdbüchsengeschoss mit hoher Splitterwirkung
KR100970078B1 (ko) * 2008-04-15 2010-07-16 장기용 신체의 다양한 부분에 밀착고정이 자유로운 찜질팩
US8393273B2 (en) 2009-01-14 2013-03-12 Nosler, Inc. Bullets, including lead-free bullets, and associated methods
CN102025478B (zh) * 2009-09-15 2015-03-18 华为技术有限公司 数据传送、接收的方法及装置
PL220108B1 (pl) * 2012-04-10 2015-08-31 Jan Olszewski Pocisk kulowy do broni gładkolufowej
US9395163B2 (en) * 2014-01-09 2016-07-19 Randy R. Fritz Hollow slug and casing
US20160047638A1 (en) * 2014-08-14 2016-02-18 OATH Corporation Material based impact reactive projectiles
US9797696B2 (en) 2014-08-14 2017-10-24 OATH Corporation Conic taper tip fracturing projectiles
US9772171B2 (en) * 2015-03-24 2017-09-26 Patrick C Henry, III Method of modifying ammunition classification
WO2019083819A1 (en) * 2017-10-26 2019-05-02 Spectra Technologies Llc METHOD OF COLD ASSEMBLY OF EXPLOSIVE ARTILLERY
US9857155B2 (en) * 2015-09-28 2018-01-02 James Allen Boatright Rifle bullet
US11313657B1 (en) 2016-11-14 2022-04-26 Erik Agazim Multi-piece projectile with an insert formed via a powder metallurgy process
CN107143189B (zh) * 2017-07-19 2023-03-21 成都市新筑交通科技有限公司 一种剪切式铅芯阻尼器
CN107726928B (zh) * 2017-09-27 2019-11-05 中国工程物理研究院化工材料研究所 一种提升弹体穿甲能力的预开孔装置
KR20190074091A (ko) 2017-12-19 2019-06-27 휴먼스화공(주) 소구경 로켓형 탄체
WO2019236704A1 (en) 2018-06-05 2019-12-12 Norris Wayne Projectile having adaptive expansion characteristics
WO2020106401A2 (en) * 2018-10-30 2020-05-28 Olin Corporation Hollow point bullet
KR102185699B1 (ko) 2019-08-29 2020-12-02 유영민 오자이브를 구비한 발사체

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US843017A (en) * 1906-10-25 1907-02-05 Hoxie Ammunition Company Projectile.
US896021A (en) * 1907-01-12 1908-08-11 Hoxie Company Projectile.
GB191001238A (en) * 1909-01-18 1910-10-13 Charles Ross Improvements in and relating to Bullets for Fire-arms.
AT351970B (de) * 1975-08-09 1979-08-27 Schirnecker Hans Ludwig Patrone fuer faust- und schulterwaffen
GB1590600A (en) * 1976-10-30 1981-06-03 Dynamit Nobel Ag Bullet
DE2820530A1 (de) * 1978-05-11 1979-11-15 Schirnecker Hans Ludwig Geschoss, insbesondere fuer jagdwaffen
DE3510343A1 (de) * 1985-03-22 1986-09-25 Hans-Ludwig 4773 Möhnesee Schirneker Bleifreies jagdgeschoss
US4665827A (en) * 1985-12-24 1987-05-19 Ellis Ii Robert K Expandable bullet
AT393559B (de) * 1988-08-02 1991-11-11 Winter Udo Mag Geschoss
DE9311349U1 (de) * 1993-07-30 1993-09-30 Metallwerk Elisenhütte GmbH, 56377 Nassau Geschoß für Handfeuerwaffen
EP0860681A1 (de) * 1997-02-19 1998-08-26 METALLWERK ELISENHüTTE GmbH Expansionsgeschoss mit einem Leuchtspursatz
FR2771167B1 (fr) * 1997-11-20 1999-12-10 Giat Ind Sa Balle expansive
FR2774162A1 (fr) * 1998-01-28 1999-07-30 Anthena Soc Projectile a guide conique polygonal pour arme a feu a canon raye, et munition comportant un tel projectile
DE19930473A1 (de) * 1999-07-01 2001-01-04 Dynamit Nobel Ag Deformationsgeschoß
DE19930475A1 (de) * 1999-07-01 2001-01-04 Dynamit Nobel Ag Teilzerlegungsgeschoß
US20020139275A1 (en) * 2001-03-29 2002-10-03 Jensen Warren S. Projectile

Also Published As

Publication number Publication date
BR0110802A (pt) 2003-02-11
IS6593A (is) 2002-10-25
EP1285218B1 (de) 2005-07-20
SK286657B6 (sk) 2009-03-05
US6655295B2 (en) 2003-12-02
NO20025452L (no) 2002-11-14
PL195501B1 (pl) 2007-09-28
EP1285218A1 (de) 2003-02-26
BR0110802B1 (pt) 2011-02-08
DK1285218T3 (da) 2005-10-10
HUP0301922A2 (hu) 2003-09-29
CN100402970C (zh) 2008-07-16
ATE300034T1 (de) 2005-08-15
MXPA02011324A (es) 2004-09-06
ES2245358T3 (es) 2006-01-01
YU84302A (sh) 2004-05-12
PT1285218E (pt) 2005-11-30
IL152716A0 (en) 2003-06-24
AU2001254580A1 (en) 2001-11-26
CA2408569C (en) 2009-11-17
RS50163B (sr) 2009-05-06
HK1059956A1 (en) 2004-07-23
JP2003533667A (ja) 2003-11-11
DE50106795D1 (de) 2005-08-25
CA2408569A1 (en) 2002-11-07
HUP0301922A3 (en) 2008-04-28
NO20025452D0 (no) 2002-11-14
CN1452713A (zh) 2003-10-29
PL358147A1 (en) 2004-08-09
KR20020093153A (ko) 2002-12-13
MA25756A1 (fr) 2003-04-01
NO325844B1 (no) 2008-07-28
WO2001088460A1 (de) 2001-11-22
SK16352002A3 (sk) 2003-06-03
EP1156297A1 (de) 2001-11-21
EA004118B1 (ru) 2003-12-25
KR100709299B1 (ko) 2007-04-20
EA200201098A1 (ru) 2003-06-26
ZA200209277B (en) 2003-08-12
EE200200629A (et) 2004-04-15
US20030167954A1 (en) 2003-09-11
CZ20023676A3 (cs) 2003-02-12
HU227026B1 (en) 2010-05-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA75079C2 (uk) Малокаліберна куля, що деформується, та спосіб її виробництва
US8171852B1 (en) Expanding projectile
US7765934B2 (en) Lead-free projectile
US20050241523A1 (en) Partial fragmentation and deformation bullets having an identical point of impact
AU2005241136B2 (en) Lead-free projectile
WO2016025838A2 (en) Fracturing and materials based impact reactive projectiles
US6792869B2 (en) Expanding soft point bullet
EA005726B1 (ru) Бронебойная пуля и способ её изготовления
US20050126422A1 (en) Bullet with booster filling and its manufacture
US7237490B2 (en) Expanded volume less lethal ball type projectile