UA66412C2 - System and method for removal of coating from the article - Google Patents

System and method for removal of coating from the article Download PDF

Info

Publication number
UA66412C2
UA66412C2 UA2001128652A UA2001128652A UA66412C2 UA 66412 C2 UA66412 C2 UA 66412C2 UA 2001128652 A UA2001128652 A UA 2001128652A UA 2001128652 A UA2001128652 A UA 2001128652A UA 66412 C2 UA66412 C2 UA 66412C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
product
coating
electrolyte
tank
mentioned
Prior art date
Application number
UA2001128652A
Other languages
English (en)
Inventor
Mark R Jaworowski
Christopher C Shoclin
Glenn T Janowski
Curtis T Riewe
Michael A Kryzman
Original Assignee
United Technologies Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by United Technologies Corp filed Critical United Technologies Corp
Publication of UA66412C2 publication Critical patent/UA66412C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C25ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
    • C25FPROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC REMOVAL OF MATERIALS FROM OBJECTS; APPARATUS THEREFOR
    • C25F1/00Electrolytic cleaning, degreasing, pickling or descaling
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C25ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
    • C25FPROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC REMOVAL OF MATERIALS FROM OBJECTS; APPARATUS THEREFOR
    • C25F5/00Electrolytic stripping of metallic layers or coatings

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • ing And Chemical Polishing (AREA)
  • Cleaning And De-Greasing Of Metallic Materials By Chemical Methods (AREA)
  • Turbine Rotor Nozzle Sealing (AREA)
  • Cleaning By Liquid Or Steam (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Application Of Or Painting With Fluid Materials (AREA)

Description

Опис винаходу
Даний винахід відноситься до системи для видалення покрить із виробів, що має інтегровану систему 2 водяного регулювання й рециркуляції кислоти, і до способу її використання.
Газотурбінні двигуни літаків періодично виводять з експлуатації і проводять їхнє регулярне обслуговування, зв'язане з їх утримуванням і ремонтом. Складовою частиною цього регулярного обслуговування у відношенні робочих і напрямних (соплових) лопаток турбін (окремо чи разом називаних далі "лопатками") двигунів є видалення і наступна заміна зношених покрить з їхніх поверхонь. Ці покриття є, звичайно, чи 70 алюмінідними покриттями чи МУгГАЇМ покриттями. Основний метал лопаток, що лежить під покриттями, звичайно, являє собою сплав на основі нікелю чи сплав на основі кобальту. Ці покриття служать для лопаток бар'єром, який захищає їх від гарячого агресивного середовища, у якому лопатки працюють.
У минулому ці алюмінідні ії МСГАЇМ покриття видаляли з лопаток вимочуванням відповідної частини лопатки в розчинах азотної кислоти (щоб видалити покриття алюмінідного типу) чи в розчинах соляної кислоти (щоб 12 видалити покриття типу МОТГАЇМ) при високих концентраціях кислоти, при тривалості процесу до шести годин і при підвищених температурах. У зв'язку з вищесказаним цей процес вимочування має ряд незручностей.
Цей процес вимочування надзвичайно трудомісткий і може приводити до неоднозначних і непередбачених результатів. При неналежному виконанні він може привести до ушкодження чи руйнування лопаток. Крім того, кожна частина лопатки вимагає всебічного маскування областей, чуттєвих до кислоти, що входить у розчин для вимочування. До таких областей відносяться внутрішні поверхні і хвостова частина лопатки. Ці операції по маскуванню дорого коштують, значно подовжують терміни ремонту і, якщо вони не виконані належним чином, можуть привести до ушкодження чи руйнування деталей. Крім того, у результаті цих процесів вимочування з'являється велика кількість відпрацьованого кислотного розчину, яким потрібно належним образом розпорядитися. Самі ж процеси включають тривалі виробничі цикли і вимагають, відповідно, великих витрат с електроенергії для підігріву кислотних розчинів. Ге)
Галузі промисловості, зв'язані з обслуговуванням і ремонтом двигунів, вимагають кращого способу очищення лопаток турбін. Цей кращий спосіб очищення лопаток повинний мати більш короткий виробничий цикл і менші витрати праці; вимагати меншого маскування і більш низьких робочих температур; створювати менш шкідливі відпрацьовані стічні води; вимагати меншої кількості енергії для нагрівання; забезпечувати однакові і с передбачувані результати очищення для того, щоб якомога менша кількість деталей була ушкоджена, «-- зруйнована чи вимагала повторної обробки. Такий спосіб очищення був розкритий у патентній заявці США
Мо09/216,469 від 18 грудня 1998, що одночасно розглядається і має назву "СОчищення лопаток із зворотним М зв'язком". У цьому способі покриття електрохімічно видаляють із лопатки шляхом занурення лопатки в Ге) електрохімічну кислотну ванну на період часу, достатній для видалення покриття з лопатки, при цьому на
Зо поверхні лопатки підтримують регульований абсолютний електричний потенціал щодо електрода порівняння. о
Щоб зробити спосіб очищення комерційно вигідним, потрібно ощадливо розпорядитися витраченим травильним розчином, і стічними водами, що утворюються при промиванні деталей від травильного розчину. У минулому це вимагало використання великих підприємств по обробці промислових стічних вод. «
Увідповідності зі сказаним, в основу даного винаходу поставлена задача запропонувати систему для З 70 видалення покриття, яку можна застосувати для очищення чи видалення покрить із різноманітних виробів. с Інша задача даного винаходу - запропонувати спосіб використання системи для видалення покрить із
Із» різноманітних виробів.
Поставлені задачі вирішені системою і способом, що є предметом даного винаходу.
Відповідно до даного винаходу, запропонована система для видалення покриття. Ця система, завдяки використанню очищення з регульованим потенціалом, дозволяє видаляти захисні покриття з робочих і б напрямних лопаток турбін і інших виробів, а також дозволяє видаляти з металів сполуки, які використовують при
Ге») пайці, у холодній, розведеній кислоті без маскування. Уведення системи рециркуляції, заснованої на дистиляції кислоти, стабілізує хімію травильного розчину при зменшенні обсягу хімічних відходів, що утворюються в е процесі роботи. Інтегрування устаткування, що приймає нульові стічні води, дозволяє розміщати систему в - 20 місцях, що не мають централізованих підприємств по очищенню стічних вод.
Система видалення покриття за даним винаходом включає, загалом, очисний резервуар, що містить о травильний розчин, у вигляді електролітної ванни для видалення покриття з принаймні одного виробу, зануреного в цю електролітну ванну, при підтриманні на принаймні одному виробі регульованого абсолютного електричного потенціалу відносно електрода порівняння, зануреного в електролітну ванну; промивний 25 резервуар, що містить промивний розчин для промивання принаймні одного виробу після завершення
ГФ) видалення покриття з принаймні одного виробу; і блок дистиляції для приймання з очисного резервуара використаного електроліту, що містить розчинені метали, для очищення електроліту, прийнятого з очисного о резервуара, і для повернення електроліту в очищеному виді до очисного резервуара. У промисловому втіленні, очисний резервуар, промивний резервуар і блок дистиляції встановлюють на платформі. Система для 60 видалення покриття додатково містить модуль контролю й керування роботою системи.
Спосіб видалення покриття з виробу із застосуванням травильного розчину у вигляді кислотної ванни та регенерації травильного розчину включає, загалом, стадії видалення покриття з виробу зануренням виробу в електрохімічну кислотну ванну на час, достатній для видалення покриття з виробу, при підтриманні на виробі в електрохімічній ванні регульованого абсолютного електричного потенціалу відносно електрода порівняння та бо регенерації електрохімічної кислотної ванни атмосферною дистиляцією електрохімічної кислотної ванни.
Інші деталі системи і способу за даним винаходом, а також інші ознаки й властиві їм переваги сформульовані в наступному докладному описі та продемонстровані на супровідних малюнках, на яких однакові цифри позначають подібні елементи.
Фіг.1 схематично представляє систему для видалення покриття відповідно до даного винаходу;
Фіг.2 ілюструє модуль, що дозволяє оператору керувати системою;
Фіг.3 ілюструє зборку контрелектрода, використовуваного в очисному резервуарі в системі, яка показана на фіг.1;
Фіг.4 ілюструє затискач для виробів, що підлягають обробці; 70 Фіг.5 ілюструє систему збору даних і керування, використовувану в системі, яка показана на фіг.1; і
Фіг.6 схематично представляє блок дистиляції, використовуваний у системі, яка показана на фіг.1, для рециркуляції кислотного травильного розчину.
Фраза "регульований абсолютний електричний потенціал відносно електрода порівняння" у використовуваному тут значенні означає, що електричний потенціал, вимірюваний між лопаткою (як робочим /5 електродом) і неполяризованим електродом порівняння в трипровідній електродній схемі в електрохімічній кислотній ванні, регулюють, щоб задати придатну швидкість видалення покриття з основного металу лопатки.
Фраза "регульована густина електричного струму на поверхні лопатки" у використовуваному тут значенні означає, що електричний струм вимірюють як струм між лопаткою і контрелектродом в електрохімічній кислотній ванні, контролюючи в той же час абсолютний потенціал лопатки відносно неполяризованого електрода порівняння, який також знаходиться в електрохімічній кислотній ванні.
Фраза "трипровідна електродна схема" у використовуваному тут значенні відноситься до використання лопатки як робочого електрода, у той час як в електрохімічній кислотній ванні також знаходяться принаймні один контрелектрод і неполяризований електрод порівняння.
Слово "покриття" у використовуваному тут значенні відноситься до покриття, що нанесено на лопатку як сч бар'єрне покриття, з'єднувальної сполуки, що нанесена на металеву деталь при твердій пайці, гальванічного о покриття, що нанесено на сталевий елемент, і т.п.
Методика, використовувана в даному винаході для видалення покриття з таких виробів як робочі і напрямні лопатки турбіни й інших металевих об'єктів та/чи видалення складів для пайки з металевих виробів, заснована на подачі зовнішнього анодного струму до виробів, що обумовлює збільшення потенціалу виробу. У результаті с зо швидкість кислотного процесу очищення значно підвищується при можливості проведення робіт при більш низьких концентраціях кислоти, при більш низьких робочих температурах та/чи протягом більш коротких періодів. 87 часу в порівнянні зі звичайними способами вимочування. Використання менш агресивних розчинів, чи більш «Е низьких температур, чи скороченого робочого часу чи сукупності цих факторів дозволяє використовувати менш дорогі і менш складні матеріали для маскування. Крім того, після видалення матеріалу покриття, струм ісе) з5 електролізу можна автоматично виключити чи реверсувати, щоб одержати бажаний ефект очищення, але не со зайти занадто далеко і через це зруйнувати чи пошкодити виріб.
Даний винахід можна здійснити з використанням очищення з регульованим абсолютним потенціалом.
Покриття, які можна видалити цим способом, включають одне чи більшу кількість покрить алюмінідного типу чи одне чи більшу кількість покрить типу МСОСгГАЇМ чи їх сукупності. Приклади покрить типу МСГАЇМ включають «
МіСостАМ, МІСТАМ і СосСтАЇМ. Спосіб даного винаходу можна також застосувати для видалення з металевих з с деталей з'єднуючих сполук, які використовують при пайці.
При очищенні з регульованим потенціалом переважно використовують постійний абсолютний електричний ;» потенціал на виробі в кислотній ванні. Постійний потенціал забезпечує енергію активації для розчинення матеріалу покриття / сполуки для пайки, а також обумовлює розходження в щільності струму корозії, яка є притаманною для основного матеріалу виробу і для матеріалу покриття / сполуки для пайки. Альтернативно, у б деяких ситуаціях може бути бажаною зміна абсолютного потенціалу відносно електрода порівняння. Керуючи абсолютним потенціалом виробу, можна змінювати швидкість видалення покриття з часом (тобто, чим більше
Ме. покриття буде видалено, тим менше буде швидкість, видалення). Це втілення забезпечує добру вибірковість при їх видаленні матеріалу покриття / сполуки для м'якої та твердої пайки, але вимагає складного стабілізованого джерела живлення. Відповідно, очищення з регульованим абсолютним потенціалом краще використовувати там, - де вибірковість є основною задачею.
Ге Бажано вибрати оптимальний електричний потенціал для проведення цієї електрохімічної реакції. Цей оптимальний рівень може бути знайдений виміром щільності струму на покритих і очищених виробах, щоб знайти оптимальне значення, при якому вибірковість видалення матеріалу покриття / сполуки для твердої чи
Б М'якої пайки з металу виробу найбільша.
У кращому варіанті електрохімічний очисний резервуар може бути виконаний з будь-якого стандартного
Ф) кислототривкого матеріалу. Зовнішній аніонний струм можна подавати на вироби, які цілком чи частково занурені ка в кислотну електролітну ванну в резервуарі. Робочими електродами для ванн будуть самі вироби. Один чи більша кількість контрелектродів (переважно, стандартні графітові електроди) поміщають у ванну. Електрод бо порівняння (Ад/АосІі чи водневий електрод порівняння) також поміщають у ванну. У деяких випадках виріб можна спочатку придатним образом маскувати (маскування можна здійснити в меншому степені, чим це потрібно для звичайного процесу вимочування), щоб закрити будь-які поверхні, чуттєві до кислоти. Вироби переважно кріплять в ізольованому затискачі хвостовиком чи основною частиною. Хвостовик чи основну частину можна не занурювати у ванну і тому, на відміну від звичайного процесу очищення вимочуванням, вони не вимагають 65 маскування. Ізольований затискач, що несе один чи більшу кількість виробів, переважно виготовляють із титана чи будь-якого іншого придатного благородного металу. Альтернативно, після маскування хвостовика чи основної частини й інших чуттєвих до кислоти поверхонь виріб можна цілком занурити у ванну.
При роботі один чи більшу кількість хвостовиків чи основних частин покритого / паяного виробу затискають переважно в титановому затискачі чи іншому виді ізольованого затискача. Потім виріб частково чи цілком занурюють у кислий розчин. Подають електричний струм, регулюючи абсолютний електричний потенціал на виробі. Електрод порівняння використовують для виміру чи регулювання електричного потенціалу на виробі у ванні У випадку очищення з регульованим електричним потенціалом електрод порівняння з'єднують із стабілізатором напруги / гальваностатом, що забезпечує можливість спостереження за ступенем очищення.
Електрохімічна очисна ванна може містити будь-який придатний кислий розчин. Переважно, кислота являє 7/0 собою чи азотну кислоту, чи соляну кислоту. Можна використовувати будь-яку придатну концентрацію кислоти аж до концентрованих розчинів. Кращими є водяні розчини, що містять приблизно від Зоб.95 до 1506.905 технічної кислоти у воді (найкращою є азотна кислота чи НС), через більшу вибірковість, яка досягається з ними, у порівнянні з більш концентрованими кислотними розчинами.
Електрохімічні операції, виконувані при здійсненні даного способу, можна виконувати протягом будь-якого /5 придатного часу і при будь-якій температурі для видалення матеріалу покриття / сполуки для м'якої чи твердої пайки з виробу без нанесення шкоди основному металу виробу. Переважно, ці операції по очищенню можна виконувати при кімнатній температурі і протягом від приблизно 15 до приблизно 300 хвилин. Ця температура більш низька, а час більш короткий у порівнянні зі звичайними способами вимочування.
Закінчення процесу очищення можна заздалегідь визначити будь-яким стандартним способом завдання 2о Кінцевої точки. Ці способи використовують лінійну екстраполяцію кривої струм / час до часу, що відповідає нульовому струму; задане відношення початкового струму до обмірюваного струму; заданий перемінний струм (АС) чи виміри напруги; чи задане абсолютне кількісне значення струму в кінцевій точці, де процес варто зупинити чи реверсувати.
Даний винахід докладно розкрито в нижченаведених Прикладах. с
Приклад 1
Видалення з регульованим потенціалом алюмінідного покриття і)
Шість лопаток (лопатки 2-го ступеня РУУ4000, основа яких виготовлена з монокристала суперсплаву на основі нікелю) з алюмінідним покриттям (товщиною приблизно 0,001 дюйм (0,025мМм)) були затиснуті хвостовиками в титановому затискачі. Ці покриті лопатки відпрацювали у двигуні протягом 5000-11000 годин. Ці (су
Зо Шість лопаток були занурені в орієнтації "кінцем униз" у резервуар, що містить 595 (по об'єму) розчин соляної кислоти у воді при кімнатній температурі. Лопатки були занурені до рівня їхніх платформ так, щоб кислий -- розчин увійшов у контакт з областями, що потребують видалення покриття, але не з областю хвостовика. «Е
Резервуар із кислотою також містив вставку, що складається з трьох графітових пластин як контрелектродів.
Резервуар також містив електрод порівняння Ад/Адсі (наприклад, модель Аб-4-РТ, вироблена ОМС Согтовіоп, ісе)
Онтаріо, Канада). «о
Лопатки в умовах розімкнутого ланцюга мали спочатку потенціал -3560МВ відносно Ад/АдсСіІ. За допомогою зовнішнього джерела живлення потенціал лопаток був відрегульований відносно електрода порівняння Ад/Адсі до регульованого значення «200мВ (експериментально було встановлено, що це значення між -350мВ і -500мВ забезпечує найбільшу вибірковість при видаленні покриття). Стежили за струмом між лопатками і зборкою « Контрелектродів (використовуючи алгоритм екстраполяції до нульової точки, заснований на числовому з с диференціюванні форми сигналу струм/час), щоб визначити момент часу, коли алюмінідне покриття буде цілком видалено. Покриття цілком видаляли за 45 хвилин, струм відключали і лопатки виймали з ванни для видалення ;» покриття.
Повноту видалення покриття перевіряли неруйнівним способом шляхом теплового тонування однієї із шести лопаток при ТО50"Р (56572) на повітрі до одержання характерного синього кольору. Додатково, іншу лопатку б розрізували і досліджували металографічним способом, щоб перевірити повноту видалення покриття та відсутність корозії основного металу. ме) Приклад 2 їх Видалення з регульованим потенціалом покриття МСГАЇУ
Шість лопаток (Лопатки 1-ого ступеня РМУ4000, основа яких виготовлена з монокристала суперсплаву на - основі нікелю) з покриттям МіСоСтАїМ (товщиною приблизно 0,004 дюйма (0,1мм)) були затиснуті їх
Ге хвостовиками в титановому затискачі. Ці покриті лопатки відпрацювали у двигуні приблизно від 5,000 до 11,000 годин. Ці шість лопаток були занурені в орієнтації "кінцем униз" у резервуар, що містить 595 (по об'єму) розчин соляної кислоти у воді при кімнатній температурі. Лопатки були занурені до рівня їхніх платформ так, вв щоб кислий розчин увійшов у контакт з областями, що потребують видалення покриття, але не з областю хвостовика. (Ф, Резервуар із кислотою також містив вставку, що складається з трьох графітових пластин як контрелектродів. ка Резервуар також містив електрод порівняння Ад/Адсі, використаний у Прикладі 1.
Лопатки в умовах розімкнутого ланцюга мали спочатку потенціал -3560МВ відносно Ад/АдсСіІ. За допомогою бо Зовнішнього джерела живлення потенціал лопаток був відрегульований відносно електрода порівняння Ад/Адсі до регульованого значення 4105мВ (експериментально було встановлено, що це значення між -350мВ і -500мВ забезпечує найбільшу вибірковість при видаленні покриття). Стежили за струмом між лопатками і зборкою контрелектродів (використовуючи алгоритм екстраполяції до нульової точки, заснований на числовому диференціюванні форми сигналу струм/час), щоб визначити момент часу, коли алюмінідне покриття буде цілком 65 Вилучено. Коли покриття цілком видалялося, струм відключали і лопатки виймали з ванни для видалення покриття.
Повноту видалення покриття перевіряли неруйнуючим способом шляхом теплового тонування однієї із шести лопаток при 1050" (5657"С) на повітрі до одержання характерного синього кольору. Додатково, іншу лопатку розрізували і досліджували металографічним способом, щоб перевірити повноту видалення покриття та відсутність корозії основного металу.
Описавши процес очищення, звернемо зараз увагу на здійснення способу в промислових умовах. На фіг.1 показана промислова система 1 за даним винаходом. Промислова система включає очисний резервуар 2, що містить травильний розчин у вигляді кислотної електролітної ванни, промивний резервуар З із нульовим випуском, що містить такий промивний розчин як вода, і блок дистиляції 4 для рециркуляції та регенерації 7/0 травильного розчину, зібрані на несучій платформі 5.
Очисний резервуар 2 містить травильний розчин у вигляді кислотної ванни (не показано), електрод порівняння 6, і безелектродний датчик 7 електропровідності типу вимірника питомої електропровідності для контролю якості розчину. У кращому втіленні, електрод порівняння 6 - це, фактично, ряд водневих електродів порівняння. Очисний резервуар містить контрелектрод 8 типу зборки, що показана на фіг.3, для забезпечення 7/5 симетричного розподілу потенціалу в розчині на кожному виробі 9, зануреному цілком чи частково в травильний розчин. Зборка контрелектрода 8 має чотири стінки 10, 11, 12, і 13, виконані з графіту чи будь-якого іншого придатного струмопровідного матеріалу, і пару вставок 14 і 15, також виконаних із графіту чи будь-якого іншого придатного струмопровідного матеріалу, прикріплених до стінок 10 і 11 кутовими кріпленнями 16 чи будь-якими іншими придатними засобами, відомими в даній області техніки. Зборка контрелектрода 8 призначена для симетричного розміщення виробу (виробів) 9, з якого видаляється покриття. При тому, що показано зборку контрелектрода 8, яка має дві вставки, ця зборка може мати тільки одну вставку, або вона може мати більше двох вставок.
Задня стінка 11 зборки 8 має струмопідвідні шини 17, що проходять по її верхньому краю. Шини 17 переважно виконують із пластини титана марки 2 чи якого-небудь іншого придатного струмопровідного с ов матеріалу.
Звернемося тепер до фіг.4. Виріб (вироби), який потрібно ввести в травильний розчин, затискають у тримачі і) 18, використовуючи затиски 19 виробів. Затиски 19 виробів можуть являти собою будь-які придатні засоби, що відомі в даній області техніки. Затискач 18 подає струм від шин 17 до кожного виробу 9. Займскач 18 можна переміщати до та від очисного резервуара 2, використовуючи будь-які відомі придатні засоби типу під'йомного с зо Ккрана чи підйомника, що рухається по направляючій (не показаний). Затискач 18 можна також використовувати для транспортування виробу (виробів) 9 після завершення операції очищення до промивного резервуара 3, де їх -- промивають для видалення будь-яких залишків травильного розчину чи металів. «Е
Промивний резервуар З містить датчик 20 електропровідності для контролю якості промивної води в резервуарі. Промивний резервуар З також містить фільтр 21, типу фільтра із суміші іонообмінних смол, і ісе) циркуляційний насос 22 для очищення промивної води від кислоти і розчиненого металу. Фільтр 21 переважно «о працює увесь час. Якщо електропровідність промивної води в промивному баці перевищує задане значення, що показує датчик 20, оператор оповіщається про необхідність коригувальної дії, наприклад, заміни фільтра 21. Не обов'язково, система може бути блокована до заміни фільтра 21.
Звернемося тепер до фіг.б. Відновлення кислоти та регенерацію кислоти виконують атмосферною « дистиляцією використаного травильного розчину у блоці дистиляції 4, використовуючи дешеву систему в с дистиляції кислоти, яка підходить по продуктивності для застосування в очищенні. У цій системі дистиляції використаний кислий розчин під дією сили ваги подають від очисного резервуара 2 по трубопроводу 23 до ;» випарника 24 у блоці дистиляції 4, де кислота випарюється, залишаючи розчинені у використаному кислотному розчині метали у випарнику 24. Кислотна пара, яка утворюється при цьому, проходить у конденсатор 25, де вона
Знову конденсується в рідку фазу. Звідси очищена кислота під дією сили ваги повертається в очисний резервуар
Ге» 2 через зворотний трубопровід 26. Розчинені метали накопичуються у випарнику 24, ефективно концентруючись до приблизно 100 грамів загальної кількості металів на літр, що в підсумку дає 10-ти кратне зниження
Ме, концентрації металу у відходах у порівнянні зі звичайною операцією очищення. Сконцентровані розчинені ї5» метали періодично видаляють із випарника 24. Це видалення виконують за допомогою електромагнітного 5р Клапана 27, керованого безелектродним датчиком 28 електропровідності та вимірником 29 електропровідності. - Як показано на фіг.2, системою 10 керують з модуля 30, що містить комп'ютер 31, блок 32 збору даних і
Ге програмоване джерело живлення 33. Комп'ютер 31 може бути будь-яким відомим придатним комп'ютером, що запрограмований будь-якою мовою для виконання обговорюваних тут функцій. У модуль 30 входить інтерфейс оператора 34, що містить клавіатуру 35, мишу (не показана) і монітор 36, кнопковий засіб керування (не показаний) і сигнальну світлову стійку 37 типа "ялинка". Модуль ЗО можна установити на платформі 5 або це може бути автономний модуль, розміщений поза платформою 5.
Ф) Звернемося тепер до фіг.5, де показана система збору даних і керування, використовувана в системі 1 ка даного винаходу. Цифровий універсальний вимірювальний прилад 38 призначений для виміру потенціалу між електродом порівняння 6 і виробом (виробами) 9, з якого має бути видалено чи видаляється покриття. Задану бо напругу підтримують протягом процесу очищення, регулюючи струм від джерела 33 постійного струму, що переважно працює в режимі постійного струму.
Величина регулювання, необхідна, щоб підтримати задану напругу, визначається комп'ютером 31, який переважно використовує алгоритм, що стежить за зміною струму електролізу в залежності від зміни потенціалу між електродом порівняння 6 і виробом (виробами) 9. У такий спосіб перевіряється характер роботи джерела б5 Живлення 33, щоб запобігти невірному регулюванню. Коли джерело живлення 33 підходить до межі його вихідної напруги, воно автоматично переключається на режим постійної напруги. Ніякого регулювання електроживлення за таких умов не виконується, доки вихідна напруга не знизиться і джерело живлення 33 не переключиться знову на режим постійного струму. Кінцеву точку циклу очищення визначає комп'ютер 31, переважно використовуючи множинний регресійний аналіз минулого часу та сили струму електролізу.
Фактичний струм електролізу в очисному резервуарі 2 перевіряють, вимірюючи напругу на шунтувальному резисторі 39 за допомогою другого цифрового універсального вимірювального приладу 40. Шунтувальний резистор 39 з'єднаний з контрелектродом чи виробом в очисному резервуарі і з джерелом живлення 33. У системі керування передбачений закорочуючий резистор 41 на джерелі живлення для більш тонкого регулювання струму електролізу, оскільки опір при електролізі збільшується через присутність у травильному 7/0 розчині підвищеної кількості розчинених металів. Датчик 7 електропровідності з очисному резервуарі 2 використовують для контролю електропровідності та температури травильного розчину і передачі першої сигнальної інформації, яка відображає ці показники, у систему збору даних 32. Ступінь насичення травильного розчину металом може бути визначений за допомогою комп'ютера 31 будь-яким відомим способом, таким як лінійний регресійний аналіз температури розчину й електропровідності. Концентрація кислоти в травильному 7/5 розчині може бути визначена комп'ютером 31 за допомогою алгоритму, що використовує електропровідність розчину.
Як раніше було сказано, датчик 20 електропровідності в промивному резервуарі З повідомляє оператора, чи знаходиться промивний розчин у прийнятних межах чи ні. Як показано на фіг.5, датчик 20 передає другу сигнальну інформацію про стан промивного розчину в систему збору даних 32. Якщо якість промивного розчину 2о є незадовільною, фільтр 21 заміняють і він працює, доки промивний розчин не повертається до прийнятного стану.
Інтерфейс оператора 34 включає набір інтерактивних екранів для вибору параметрів для циклу очищення і цифрові входи від кнопкових/селекторних перемикачів на лицьовій панелі для забезпечення різних інших операцій керування. Наприклад, інтерфейс оператора 34 може мати кнопку "Початок Циклу" для запуску циклу сч дв очищення; перемикач "Пуск/Стоп", який приводиться в дію ключем для забезпечення визначеного рівня захисту від несанкціонованого використання; і кнопку "Нключення засобів керування", застосовувану для включення і) живлення всіх підсистем. Дві грибоподібних кнопки з фіксацією "Аварійна зупинка", одна на пульті оператора й інша на очисному резервуарі 2, можуть бути передбачені для вимикання джерела живлення 33. "Ялинка" 37 забезпечує візуальну індикацію стану системи. Зелене світло може вказувати, що відбувається запуск с
Зо електролізера (часткове навантаження, і т.д.). Жовте світло може вказувати, що відбувається цикл очищення.
Червоне світло може вказувати, що система неактивна. -
Вище описана система, у якій може бути використаний який-небудь вид пристрою електрода порівняння «Е (тобто Ад/АдсіІ електрод порівняння, який поміщають поблизу від виробу, щоб уникнути необхідності уведення поправок на внутрішній опір розчину). Для простоти використання електрод порівняння можна розмістити і далі ісе) з5 Від виробу, при цьому результуючий потенціал слід коригувати з урахуванням впливу згаданого внутрішнього (су опору. Можна використовувати набір із платинових чи водневих електродів порівняння, кожний у тісній близькості до даного виробу, щоб більш точно стежити й керувати великим числом виробів, одночасно закріплених у пристрої. Ці останні два пристрої можна також використовувати разом, щоб скоротити час, необхідний для насичення розчину воднем. У системі за даним винаходом можна використовувати віддалений «
ВІ/А9СІ електрод з уведенням поправок на внутрішній опір, щоб стежити й керувати потенціалом до того часу, пт») с поки не буде одержана кількість водню, достатня для переключення на спосіб контролю з використанням набору платинових електродів. ;» Систему за даним винаходом можна використовувати у великій кількості середовищ для видалення широкого спектра різноманітних покрить. Наприклад, систему 1 можна використовувати для видалення термобар'єрних покрить, алюмінідних покрить і покрить МСОГАЇГУ з робочих і напрямних лопаток турбін й інших профілів. Систему
Ге» можна також використовувати для видалення з металевих виробів зв'язуючих сполук після м'якої чи твердої пайки. Крім того, систему за даним винаходом можна використовувати для видалення гальванічних покрить із
Ме. сталевих деталей. їх У той час як тут обговорювався ряд математичних заходів для виконання деяких функцій і аналізів, фахівцям 5 У цій області має бути зрозумілим, що для виконання згаданих вище функцій і аналізів можна використати інші - математичні заходи.
Із У той час як винахід був описаний вище з посиланнями на його конкретні втілення, зрозуміло, що велику кількість змін, модифікацій і варіацій можна здійснити, не виходячи за рамки розкритої тут винахідницької концепції. Відповідно, передбачається, що вона охоплює всі зміни, модифікації та варіації, що охоплені ов рамками доданої формули винаходу. о

Claims (18)

  1. Формула винаходу іме)
    во 1. Система для видалення покриття містить очисний резервуар, що містить очисний розчин у вигляді електролітної ванни для видалення покриття з принаймні одного виробу, зануреного в згадану електролітну ванну, і промивний резервуар, що містить промивний розчин для промивання згаданого принаймні одного виробу після завершення видалення згаданого покриття зі згаданого принаймні одного виробу, яка відрізняється тим, що містить блок дистиляції, зв'язаний трубопроводами зі згаданим очисним резервуаром, для прийому від
    65 згаданого очисного резервуара електроліту, що містить розчинені метали, для очищення згаданого електроліту, що надійшов із згаданого очисного резервуара, і для повернення згаданого електроліту в очищеному вигляді в згаданий очисний резервуар, і засоби контролю та керування зі зворотним зв'язком, функціонально зв'язані з очисним резервуаром, промивним резервуаром і блоком дистиляції, які містять джерело живлення та електрод порівняння, занурений в згадану електролітну ванну, відносно якого підтримують регульований абсолютний електричний потенціал на згаданому принаймні одному виробі.
  2. 2. Система для видалення покриття за п. 1, яка відрізняється тим, що згадані засоби контролю та керування зі зворотним зв'язком містять принаймні один контрелектрод для підведення струму до кожного виробу, зануреного в згаданий очисний резервуар.
  3. З. Система для видалення покриття за п. 2, яка відрізняється тим, що згаданий принаймні один 7/0 Контрелектрод являє собою зборку контрелектродів, призначену для забезпечення симетричного розподілу потенціалу для кожного згаданого виробу, згадана зборка контрелектродів виконана зі струмопровідного матеріалу, а згаданий електрод порівняння являє собою набір водневих електродів порівняння.
  4. 4. Система для видалення покриття за п. З, яка відрізняється тим, що зборка контрелектродів має передню стінку, задню стінку, дві бічних стінки, що з'єднують передню і задню стінки, і принаймні одну вставку, 7/5 розміщену між згаданими передньою і задньою стінками, і додатково містить затискач для утримування згаданого принаймні одного виробу і занурення згаданого принаймні одного виробу в травильний розчин електролітної ванни і принаймні одну струмопідвідну шину, прикріплену до однієї зі згаданих стінок згаданої зборки контрелектродів для контакту зі згаданим затискачем, за допомогою чого струм підводиться до кожного згаданого виробу.
  5. 5. Система для видалення покриття за п. 1, яка відрізняється тим, що згаданий очисний резервуар, згаданий промивний резервуар і згаданий блок дистиляції встановлені на платформі.
  6. 6. Система для видалення покриття за п. 1, яка відрізняється тим, що блок дистиляції містить випарник для приймання використаного електроліту зі згаданого очисного резервуара і для випарювання згаданого використаного електроліту, при якому розчинені метали залишаються у випарнику, і конденсатор для приймання с ов згаданого електроліту, що випаровується, і конденсації згаданого електроліту в очищену рідку форму, при цьому трубопровід повернення кислоти з'єднує згаданий конденсатор із згаданим очисним резервуаром так, що і) згаданий очищений електроліт може бути повернутий у згаданий очисний резервуар під дією сили ваги, а згаданий блок дистиляції додатково містить електромагнітний клапан для видалення зібраних металів із згаданого випарника і безелектродний датчик електропровідності, і вимірник електропровідності для керування с зо згаданим клапаном.
  7. 7. Система для видалення покриття за п. 1, яка відрізняється тим, що згадані засоби контролю та керування (57 зі зворотним зв'язком мають датчик електропровідності для контролю якості промивного розчину в згаданому «Е промивному резервуарі, при цьому згаданий промивний резервуар має циркуляційний насос, функціонально зв'язаний із згаданими засобами контролю та керування, і фільтр для видалення розчинених металів із ісе) з5 Згаданого промивного розчину. со
  8. 8. Система для видалення покриття за п. 1 або п. 2, яка відрізняється тим, що засоби контролю та керування зі зворотним зв'язком включають комп'ютер з монітором і клавіатурою і перший цифровий універсальний вимірювальний прилад для вимірювання потенціалу між згаданим електродом порівняння і згаданим принаймні одним виробом або контрелектродом і для передачі сигнальної інформації про згаданий потенціал на комп'ютер, « причому згадане джерело живлення має регульований вихід по струму для підтримки заданої напруги. між в с згаданим електродом порівняння і згаданим принаймні одним виробом або контрелектродом, а згаданий комп'ютер забезпечує керування зміною заданої величини струму від джерела живлення залежно від зміни ;» потенціалу між електродом порівняння і принаймні одним виробом або контрелектродом.
  9. 9. Система для видалення покриття за п. 8, яка відрізняється тим, що засоби контролю та керування зі ЗВОротним зв'язком містять шунтувальний резистор, електрично з'єднаний з контрелектродом чи принаймні б одним виробом у згаданому промивному резервуарі і з джерелом живлення, другий цифровий універсальний вимірювальний прилад для спостереження за фактичним струмом у згаданому промивному резервуарі і Ме, передачі сигнальної інформації про згаданий контрольований струм на згаданий комп'ютер і закорочувальний ї5» резистор на джерелі живлення для забезпечення більш тонкого підстроювання струму електролізу при збільшенні опору електролізу. -
  10. 10. Система для видалення покриття за п. 8, яка відрізняється тим, що засоби контролю та керування зі Із зворотним зв'язком містять перший датчик електропровідності в згаданому очисному резервуарі для контролю електропровідності і температури електролітної ванни, систему збору даних для одержання даних від згаданого першого датчика електропровідності, причому згаданий комп'ютер зв'язаний із згаданою системою збору даних і Запрограмований для визначення концентрації кислоти в травильному розчині, другий датчик електропровідності в згаданому промивному резервуарі - для контролю якості промивного розчину в промивному резервуарі і для Ф) створення другої сигнальної інформації про згадану якість промивного розчину, при цьому згадані засоби ка контролю та керування зі зворотним зв'язком одержують згаданий другий сигнал від згаданого другого датчика електропровідності і повідомляють оператора про згадану якість промивного розчину. во
  11. 11. Система для видалення покриття за п. 1, яка відрізняється тим, що електролітна ванна в згаданому очисному резервуарі містить від приблизно З об. 96 до приблизно 15 об. 95 кислоти, вибраної з групи, що складається з азотної кислоти і соляної кислоти.
  12. 12. Спосіб видалення покриття з виробу, який включає стадію видалення покриття з виробу з використанням електрохімічної ванни, яку здійснюють зануренням виробу в згадану електрохімічну ванну на період часу, 65 достатній для видалення покриття з виробу, стадію видалення виробу із електрохімічної ванни після завершення видалення покриття і стадію промивки виробу після його видалення із електрохімічної ванни, який відрізняється тим, що містить стадії регенерації і рециркуляції згаданої електрохімічної ванни, що на стадії видалення покриття на виробі в електрохімічній ванні підтримують регульований абсолютний електричний потенціал щодо електрода порівняння, і що регенерацію згаданої електрохімічної ванни здійснюють атмосферною дистиляцією.
  13. 13. Спосіб за п. 12, який відрізняється тим, що стадія регенерації включає подачу зі згаданої ванни використаного електроліту, який містить розчинені метали, у випарник, випаровування згаданого використаного електроліту, причому розчинені метали залишаються в згаданому випарнику, конденсацію згаданого електроліту, що випаровується, для повернення згаданого електроліту в рідку фазу, і повернення згаданого електроліту в згадану електрохімічну ванну. 70
  14. 14. Спосіб за п. 13, який відрізняється тим, що включає видалення згаданих розчинених металів у сконцентрованій формі зі згаданого випарника.
  15. 15. Спосіб за п. 12, який відрізняється тим, що протягом стадії видалення покриття підтримують задану напругу на виробі тим, що підстроюють вихід по струму джерела живлення, що подає струм до виробу і до зборки електродів у резервуарі, що містить згаданий виріб і згадану електрохімічну ванну, і регулюють струм /5 електролізу в згаданому резервуарі, що містить згаданий виріб і згадану електрохімічну ванну, при цьому стадія промивки виробу включає занурення згаданого виробу в промивний розчин у промивному резервуарі, контроль якості промивного розчину й оповіщення оператора, коли згадана якість стає незадовільною.
  16. 16. Спосіб за п. 15, який відрізняється тим, що регулюють струм електролізу на основі вимірювання напруги з використанням цифрового універсального вимірювального приладу на шунтувальному резисторі, який го електрично зв'язаний з контрелектродом чи принаймні одним виробом у згаданому очистному резервуарі та з джерелом живлення.
  17. 17. Спосіб за п. 16, який відрізняється тим, що виконують тонке регулювання згаданого струму електролізу при збільшенні опору електролізу за допомогою додаткового закорочувального резистора.
  18. 18. Спосіб за п. 15, який відрізняється тим, що контролюють електропровідність та температуру згаданої сч ов електрохімічної ванни і визначають ступінь насичення металом розчину в згаданій електрохімічній ванні з використанням отриманих при контролі даних про електропровідність та температуру. і) с «- « (Се) (Се)
    - . и? (о) (о) щ» - 70 Ко) іме) 60 б5
UA2001128652A 2000-12-15 2001-12-14 System and method for removal of coating from the article UA66412C2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US09/738,449 US6428683B1 (en) 2000-12-15 2000-12-15 Feedback controlled airfoil stripping system with integrated water management and acid recycling system

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA66412C2 true UA66412C2 (en) 2004-05-17

Family

ID=24968070

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001128652A UA66412C2 (en) 2000-12-15 2001-12-14 System and method for removal of coating from the article

Country Status (15)

Country Link
US (1) US6428683B1 (uk)
EP (1) EP1215306A1 (uk)
JP (1) JP3839313B2 (uk)
KR (1) KR100492248B1 (uk)
CN (1) CN1269995C (uk)
BR (1) BR0106227A (uk)
CA (1) CA2365009C (uk)
HU (1) HUP0105339A3 (uk)
IL (1) IL147091A (uk)
MX (1) MXPA01012894A (uk)
MY (1) MY127183A (uk)
PL (1) PL351197A1 (uk)
RU (1) RU2215068C2 (uk)
SG (1) SG93295A1 (uk)
UA (1) UA66412C2 (uk)

Families Citing this family (32)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6542828B2 (en) * 2001-01-30 2003-04-01 General Electric Company Method for determining the quantities of acids or bases in complex compositions
US6761807B2 (en) * 2002-03-09 2004-07-13 United Technologies Corporation Molded tooling for use in airfoil stripping processes
US7033466B2 (en) 2002-09-27 2006-04-25 United Technologies Corporation Electrochemical stripping using single loop control
US6932898B2 (en) 2002-10-09 2005-08-23 United Technologies Corporation Electrochemical process for the simultaneous stripping of diverse coatings from a metal substrate
US20070023142A1 (en) * 2002-12-19 2007-02-01 Lagraff John R Airfoil refurbishment method
EP1473387A1 (de) * 2003-05-02 2004-11-03 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren zur Entschichtung eines Bauteils
DE102004002763A1 (de) * 2004-01-20 2005-08-04 Mtu Aero Engines Gmbh Verfahren zum elektrochemischen Entschichten von Bauteilen
WO2005085502A1 (de) * 2004-03-10 2005-09-15 Andreas Stepan Verfahren zum beizen von stählen und regeneration deren beizlösungen
US8377324B2 (en) * 2005-06-10 2013-02-19 Acromet Technologies Inc. Methods for removing coatings from a metal component
US20060278535A1 (en) * 2005-06-10 2006-12-14 Aeromet Technologies, Inc. Apparatus and methods for removing tungsten-containing coatings from a metal component
US8262870B2 (en) * 2005-06-10 2012-09-11 Aeromet Technologies, Inc. Apparatus, methods, and compositions for removing coatings from a metal component
US20070034524A1 (en) * 2005-08-12 2007-02-15 United Technologies Corporation Masking techniques for electrochemical stripping
CN101389389B (zh) * 2005-09-07 2012-10-24 美国海德能公司 具有rfid标签供电的流量计和电导率计的逆渗透过滤设备
US20090320563A1 (en) * 2006-03-13 2009-12-31 Hydranautics Device for measuring permeate flow and permeate conductivity of individual reverse osmosis membrane elements
EP1890004A1 (de) 2006-08-08 2008-02-20 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren zum Herstellen einer Nutzschicht aus wiederverwendetem Schichtmaterial
US8361290B2 (en) * 2006-09-05 2013-01-29 Oerlikon Trading, Ag, Trubbach Coating removal installation and method of operating it
CN101220501B (zh) * 2007-01-12 2010-05-19 金益鼎企业股份有限公司 含贵金属物质的再利用系统以及方法
DE102007022832A1 (de) * 2007-05-15 2008-11-20 Mtu Aero Engines Gmbh Verfahren zur Entschichtung eines Bauteils
CN103088399B (zh) * 2011-10-31 2016-01-06 通用电气公司 多步骤电化学去金属涂层方法
US8350592B1 (en) 2012-01-23 2013-01-08 Freescale Semiconductor, Inc. Single supply digital voltage level shifter
US8432189B1 (en) 2012-01-23 2013-04-30 Freescale Semiconductor, Inc. Digital voltage level shifter
US8378728B1 (en) 2012-06-03 2013-02-19 Freescale Semiconductor, Inc. Level shifting flip-flop
US8877084B2 (en) 2012-06-22 2014-11-04 General Electric Company Method for refreshing an acid bath solution
US8723582B1 (en) 2013-02-19 2014-05-13 Freescale Semiconductor, Inc. Level shifter circuit
US9163322B2 (en) * 2013-07-01 2015-10-20 General Electric Company Method and apparatus for refurbishing turbine components
US9331516B2 (en) 2014-05-18 2016-05-03 Freescale Semiconductor, Inc. Single power supply level shifter
CN105897246B (zh) 2014-12-26 2020-10-02 恩智浦美国有限公司 用于高电压应用的电压电平移位器
JP6685722B2 (ja) * 2015-12-28 2020-04-22 三菱日立パワーシステムズ株式会社 タービン翼の補修方法
EP3312152B1 (en) * 2016-10-21 2021-03-10 Rolls-Royce Corporation Removing coatings from ceramic or ceramic matrix composite substrates
MY180984A (en) * 2017-10-12 2020-12-15 Matsuda Sangyo Company Ltd Method for removing adhered metals from metal plate
RU190529U1 (ru) * 2019-03-11 2019-07-03 ООО "ТехноТерм-Саратов" Устройство для удаления покрытия деталей
CN113106532B (zh) * 2021-04-07 2023-04-11 江苏源清动力技术有限公司 一种航空发动机和燃气轮机热部件热障涂层去除工艺

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1069878B (it) * 1976-12-02 1985-03-25 Ivat Color S A S Di Olga Accus Procedimento e dispositivo per la distagnatura elettrolitica di pezzi ferrosi
US4261804A (en) * 1979-11-13 1981-04-14 United Technologies Corporation Selective removal of nickel-based alloys from ferrous-based metals
DE3725565A1 (de) * 1987-08-01 1989-02-16 Peter Weil Verfahren und anlage zum entlacken von gegenstaenden mit einem tauchbehaelter mit loesungsmittel
DE3873038D1 (de) * 1987-12-01 1992-08-27 Bbc Brown Boveri & Cie Verfahren zum elektrolytischen abloesen einer einen hohen cr- und ni- und/oder co-gehalt aufweisenden oberflaechenschutzschicht vom grundkoerper eines aus einer superlegierung bestehenden bauteils.
JPH04346700A (ja) * 1991-05-20 1992-12-02 Toppan Printing Co Ltd メッキ被膜の電解剥離方法
DE4242443C1 (en) * 1992-12-16 1993-06-03 Deutsche Automobilgesellschaft Mbh, 3300 Braunschweig, De Wet chemical metallising process for pre-activated plastic substrates - involves collecting used metallising soln., activating soln. and aq. washings for processing and recycling in the process
DE19521132C1 (de) * 1995-06-09 1996-10-17 Poligrat Holding Gmbh Verfahren zum Entmetallisieren von hochsauren Bädern und Verwendung dieses Verfahrens beim Elektropolieren von Edelstahloberflächen
US6176999B1 (en) * 1998-12-18 2001-01-23 United Technologies Corporation Feedback controlled stripping of airfoils

Also Published As

Publication number Publication date
MY127183A (en) 2006-11-30
PL351197A1 (en) 2002-06-17
HUP0105339A2 (hu) 2004-04-28
CN1269995C (zh) 2006-08-16
IL147091A0 (en) 2002-08-14
HU0105339D0 (en) 2002-02-28
CN1382837A (zh) 2002-12-04
JP3839313B2 (ja) 2006-11-01
IL147091A (en) 2007-06-03
SG93295A1 (en) 2002-12-17
RU2215068C2 (ru) 2003-10-27
US20020074240A1 (en) 2002-06-20
CA2365009C (en) 2006-06-27
KR100492248B1 (ko) 2005-05-31
MXPA01012894A (es) 2004-12-03
HUP0105339A3 (en) 2006-02-28
BR0106227A (pt) 2002-08-20
CA2365009A1 (en) 2002-06-15
KR20020047028A (ko) 2002-06-21
JP2002242000A (ja) 2002-08-28
US6428683B1 (en) 2002-08-06
EP1215306A1 (en) 2002-06-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA66412C2 (en) System and method for removal of coating from the article
EP1010782B1 (en) Feedback controlled electrochemical stripping of gas turbine airfoils
Rajurkar et al. Modelling and monitoring interelectrode gap in pulse electrochemical machining
CA2359342C (en) Electrochemical stripping of turbine blades
US4324626A (en) Selective removal of nickel-based braze alloy from nickel-based metals
PL200706B1 (pl) Sposób poprawy wydajności prądowej procesu elektrolizy
KR100683983B1 (ko) 새도우 마스크용 박판소재의 전기분해 디버링 장치
EP2233612A1 (en) Electrolytic method
JP2000064070A (ja) 金属の酸洗液および酸洗方法
US7288170B2 (en) Process for producing a ready-to-use electrolyte
Krishna et al. Investigation of the Effect of Bath Ageing on Electropolishing Efficiency
FI104189B (fi) Menetelmä ja laite puhdistetun metallisulfaattiliuoksen laadun on-line-valvontaa varten
JPH0270082A (ja) 電解槽中の電極の電気調整装置及び電解槽中の電気調整方法
CN2174484Y (zh) 无腐蚀电子除锈装置
CN107525061A (zh) 一种火电厂锅炉炉管垢量测定系统及方法
Fullen Troubleshooting salt spray failures: Tried-and-true techniques help users make quick decisions on corrective actions for anodized aluminum structures
Newton Electrostream and capillary drilling
Newton Shaped tube electrolytic machining
JP2022538106A (ja) 電気化学的表面処理
McCormack et al. MOTOROLA WET TOOL UPW USAGE REDUCTION EFFORTS USING RINSE RESISTIVITY
JPH10195699A (ja) 電気めっき処理用鉄系めっき液の組成管理方法
Mudaly Application of chemical analysis as an aid to waste minimisation in the electroplating industry.
JPH1192980A (ja) 海水冷却水系統機器の定電位外部電源方式による防食方法および電気防食装置
JPS60114600A (ja) アルカリ電解除染法
SE453925B (sv) Forfarande for att undvika oonskade kopparavsettningar vid stromlos kopparpletering