UA54106A - Композиційна добавка для м'ясних продуктів - Google Patents

Композиційна добавка для м'ясних продуктів Download PDF

Info

Publication number
UA54106A
UA54106A UA2002053943A UA200253943A UA54106A UA 54106 A UA54106 A UA 54106A UA 2002053943 A UA2002053943 A UA 2002053943A UA 200253943 A UA200253943 A UA 200253943A UA 54106 A UA54106 A UA 54106A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
color
delta
glucono
lactone
ascorbic acid
Prior art date
Application number
UA2002053943A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Георгій Олексійович Єресько
Георгий Алексеевич Ересько
Олександр Миколайович Старчевой
Александр Николаевич Старчевой
Любов Іустимівна Войцехівська
Любовь Иустимовна Войцехивская
Олена Андріївна Костюк
Елена Андреевна Костюк
Original Assignee
Технологічний Інститут Молока Та М'Яса Української Академії Аграрних Наук
Технологический Институт Молока И Мяса Украинской Академии Аграрных Наук
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Технологічний Інститут Молока Та М'Яса Української Академії Аграрних Наук, Технологический Институт Молока И Мяса Украинской Академии Аграрных Наук filed Critical Технологічний Інститут Молока Та М'Яса Української Академії Аграрних Наук
Priority to UA2002053943A priority Critical patent/UA54106A/uk
Publication of UA54106A publication Critical patent/UA54106A/uk

Links

Landscapes

  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)

Abstract

Композиційна добавка для м'ясних продуктів містить стабілізатор кольору аскорбінову кислоту, глюконо-дельта-лактон, глюкозу та лактозу.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до м'ясної промисловості, а саме, до виробництва харчових добавок для м'ясних 2 продуктів.
Особливістю сучасного стану м'ясопереробної промисловості є наявність великої кількості м'ясної сировини з низькими функціонально-технологічними властивостями, що відбивається на якості готового продукту.
Якісні м'ясні продукти повинні мати приємний смак і запах, хорошу консистенцію, привабливий колір - показник не тільки якості, але й свіжості продукту.
Здавна для надання привабливого кольору м'ясному продукту використовували натуральні рослинні пігменти, зокрема, каротиноїди - лікопін та В-каротин. Каротиноїдні пігменти входять до складу паприки - натурального барвника, який екстрагують із червоного солодкого перцю. Екстракт, що містить до 1,595 цього пігменту, рекомендують використовувати у виробництві ковбасних виробів у кількості від 0,05 до 0,195.
Однак харчові барвники із рослинної сировини мають необхідний колір тільки у певному діапазоні температур 12 та рн.
Крім барвників рослинного походження, застосовують барвники тваринного походження. Так, для стабілізації кольору ковбасних виробів використовують кров забійних тварин. Відомо спосіб виробництва сосисок, згідно з яким інтенсивність забарвлення продукту підвищують введенням 23 - 25кг(іна 100кг сировини) крові забійних тварин, насиченої оксидом вуглецю і обробленої ультразвуком |(П 2031582, Росія, А 22 С 11/00, 1995). Недоліком цього способу є складний процес виробництва барвника.
Відомо спосіб виготовлення варених ковбас, у якому для стабілізації кольору продукту використовують барвник на основі гемоглобіну |(П 1830227, Росія, А 22 С 11/00, 1993). Проте у зв'язку зі складністю процесу виробництва гемоглобіну і необхідною для цього великою кількістю крові забійних тварин такий барвник не знайшов широкого використання через економічну недоцільність.
У м'ясній промисловості для збереження і стабілізації кольору м'ясопродуктів використовують речовини, які « завдяки сильній відновній дії запобігають окисленню і руйнуванню пігментів.
Для стабілізації кольору у виробництві ковбасних виробів використовують аскорбінову кислоту, у кількості 5Ог на 100кг сировини (РСГ УРСР 950 - 89 "Ковбаси варені, сосиски, сардельки" - прототипі.
Проте збільшення кількості аскорбінової кислоти з метою підвищення інтенсивності кольору продукту значно ее, погіршує його якість. ав
Завданням винаходу є створення харчової добавки для м'ясних продуктів шляхом внесення додаткових компонентів у певних співвідношеннях для підвищення інтенсивності і стабілізації кольору готових продуктів. --
Поставлене завдання вирішується тим, що харчова добавка, яка містить стабілізатор кольору - аскорбінову «І кислоту, згідно з винаходом, додатково містить глюконо-дельта-лактон, моносахарид глюкозу і дісахарид лактозу 325 у такому співвідношенні компонентів, мас.9о: о кислота аскорбінова 16,7 глюкоза 23,0 - 27,0 « лактоза 23,0-27,0 глюконо-дельта-лактон 29,3 -37,3 З с м Глюконо-дельта-лактон, який одержують із декстрози, відноситься до специфічних сполук, призначених для я підвищення інтенсивності і стабілізації кольору м'ясних продуктів. Це білий порошок із солодкувато-гірким смаком. Встановлено, що нейтральний глюконо-дельта-лактон, добавлений у ковбасний фарш, під дією тепла переходить у кислоту, завдяки чому знижується рН і прискорюється кольороутворення. Глюконо-дельта-лактон о сприяє утворенню нітрозопігментів із метпігментів за рахунок їх відновлення, в результаті чого досягається їз рівномірний стабільний колір продукту. Так, варені ковбаси з додаванням 0,595 глюконо-дельта-лактону мали кращий колір порівняно з контролем, який зберігався під дією світла. - Застосування глюконо-дельта-лактону, особливо у сполученні з аскорбіновою кислотою, при виробництві о 50 ковбас дозволяє знизити вміст нітриту у готовому продукті, що підвищує його гігієнічну оцінку.
Глюконо-дельта-лактон має також консервуючу дію. Як поверхневоактивна речовина з багатьма 4; гідрофільними групуваннями, він здатний переводити воду із вільного стану у зв'язаний. Зв'язана вода не є розчинником і не бере участі у переносі поживних речовин до мікроорганізмів. Так, обробка свинини 195 розчином глюконо-дельта-лактона приводить до пригнічення усіх видів бактерій, що складають первинне обсіменіння. р» Використання глюконо-дельта-лактону забезпечує більш нейтральний смак порівняно із загальноприйнятими підкислювачами. Відносна кислотність глюконо-дельта-лактону -- 29 - З5, в той же час, як для лимонної кислоти - 100, для аскорбінової кислоти -- 46 - 48.
Таким чином, використання глюконо-дельта-лактону у виробництві ковбасних виробів сприяє інтенсивності і 60 стабілізації кольору, зменшенню бактеріального обсіменіння, збільшенню термінів зберігання, зниженню вмісту нітритів у готовому продукті.
Позитивно впливають на колір ковбасних виробів також цукристі речовини. З цією метою в м'ясній промисловості використовується моносахарид глюкоза, яка має відновні властивості. До цієї групи речовин відноситься також дісахарид лактоза, яка при енергетичній цінності, рівній сахарозі, має більш високі 65 медико-біологічні властивості. Використання її замість сахарози у процесі виробництва ковбасних виробів дозволяє підвищити інтенсивність кольору м'ясопродуктів. Це пов'язано з тим, що лактоза зумовлює кращий ступінь зв'язування нітриту натрію з білками м'язів завдяки зниженому рівню розпаду(до 2895 проти 7595 для сахарози).
У процесі розробки рецептури харчової добавки для поліпшення кольору м'ясопродуктів експериментально визначалися співвідношення складових компонентів, рівень їх внесення у виробництві ковбас, досліджувалася якість продукту за органолептичними показниками, вмістом нітрозопігментів.
Експериментально доведено, що при внесенні 0,390(до маси сировини) харчової добавки з визначеними співвідношеннями складових компонентів характеристики кольору одержаних ковбас були кращими від контролю(таблиця 1). 70 Збільшення вмісту нітрозопігментів у готовому продукті при внесенні харчової добавки свідчить про поліпшення кольору ковбасних виробів, що підтверджується високими оцінками, одержаними на дегустаціях.
За визначеними співвідношеннями складових компонентів і рівнем їх внесення розроблено композиційну добавку для м'ясних продуктів, до окладу якої входять такі підсилювачі і стабілізатори кольору як аскорбінова кислота, глюкоза, лактоза, глюконо-дельта-лактон у такому співвідношенні, мас.9о: 15 й кислота аскорбінова 16,7 глюкоза 23,0 -27,0 лактоза 23,0-27,0 глюконо-дельта-лактон 29,3 - 37,3 20 но й й й -
Композиційна добавка - порошкоподібна однорідна маса білого кольору, без запаху, має солодкуватий смак з кислуватим відтінком. Масова частка вологи - не більше 595.
Композиційну добавку одержують зміщуванням складових компонентів у змішувальних машинах протягом 8 - хвилин до одержання однорідної маси. Фасують її у пакети з термозварювальних полімерних матеріалів.
Термін зберігання - 12 місяців.
Композиційна добавка призначена для використання у виробництві варених, напівкопчених, варено-копчених « ковбас, сосисок, сардельок у кількості О,Зкг на 10Окг сировини, її вносять у фарш в кінці кутерування. При цьому виключається використання аскорбінової кислоти.
Приклад 1. зо Композиційну добавку готують за такою рецептурою, кг і кислота аскорбінова 16.7 о глюкоза 25,0 - лактоза 25,0 чІ глюконо-дельта-лактон 33,3
ІС в)
Одержана добавка - біла порошкоподібна однорідна маса, солодкувата на смак з кислуватим відтінком(без стороннього присмаку). Ковбасні вироби з її використанням мають рожевий колір і смак, властивий цьому виду продукту. Вміст нітрозопігментів - 7295(від загального вмісту пігментів); органолептичні показники, бали: « колір - 4,8; смак - 4,8.
Приклад 2. о) с Композиційну добавку готують за такою рецептурою, кг . " » кислота аскорбінова 16,7 глюкоза 23,0 лактоза 23,0 о глюконо-дельта-лактон 37,3
Сдержали порошкоподібну однорідну масу білого кольору, з содадкуваго-кислим смаком. Ковбаси, - виготовшні з цією добавкою" мали добрі органожзптичні показники, бали: колір - 4,9, смак - 4,8. Ебпег о 50 нітрозопігмешів -7490.
Приклад, 3. Композиційну добавку готують за такою рецептурою, кг. 42) кислота аскорбінова 16,7 глюкоза 27,0 лактоза 27,0 з» глюконо-дельта-лактон 29,3
Композиційна добавка і ковбасні вироби з її використанням аналогічні продуктам, виробленим за прикладом 1. Вміст нітрозопігменгів у готовому продукті - 7090; органолептичні показники, бали: колір - 4,7; смак - 4,9. во Таким чином, використання композиційної добавки у виробництві ковбас дає можливість поліпшити їх органолептичні показники, зокрема, одержати привабливий рожевий колір продукту - один із показників його хорошої якості. в нн
Характеристики кольору варених ковбасних виробів
Варена ковбаса Загальна кількість пігментів (оптична Вміст нітрозопігментів, (до загальної кількості Колір(бали) щільність) пігментів)
Дитяча вершкова 0,250 64,6 4
Контроль

Claims (1)

  1. 02270 Формула винаходу Композиційна добавка для м'ясних продуктів, що містить стабілізатор кольору аскорбінову кислоту, 75 яка відрізняється тим, що додатково містить для підсилення інтенсивності кольору ковбасних виробів глюконо-дельта-лактон, моносахарид глюкозу та дисахарид лактозу у такому співвідношенні компонентів, мас. Фо: кислота аскорбінова 16,7 глюкоза 23,0-27,0 лактоза 23,0-27,0 глюконо-дельта-лактон 29,3-37,3. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних « мікросхем", 2003, М 2, 15.02.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. (Се) (ав) - « ів)
    - . а 1 г» - (ав) 4) бо б5
UA2002053943A 2002-05-14 2002-05-14 Композиційна добавка для м'ясних продуктів UA54106A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002053943A UA54106A (uk) 2002-05-14 2002-05-14 Композиційна добавка для м'ясних продуктів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002053943A UA54106A (uk) 2002-05-14 2002-05-14 Композиційна добавка для м'ясних продуктів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA54106A true UA54106A (uk) 2003-02-17

Family

ID=74305917

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002053943A UA54106A (uk) 2002-05-14 2002-05-14 Композиційна добавка для м'ясних продуктів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA54106A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR20090032547A (ko) 채소류 추출물 발효액의 제조방법 및 이에 의해 제조된채소류 추출물 발효액
Roncalés Additives
JP4427341B2 (ja) 食肉加工品添加用組成物
EP0962149A1 (fr) Procédé de préparation de produits carnés cuits, solution de saumurage mise en oeuvre dans ce procédé, et produits carnés cuits ainsi obtenus
KR101118065B1 (ko) 복분자를 함유하는 멸치 액젓의 제조방법 및 이에 의해 제조된 복분자 함유 멸치 액젓
RU2586916C1 (ru) Способ посола деликатесных рыб
DE69505795T2 (de) Herstellungsverfahren fuer nahrungsmitteln, damit gefuellten geschlossenen behaeltern und kaseinverbindungsgebrauch
CN100403912C (zh) 腊味发色护色剂的配方及加工和应用方法
UA54106A (uk) Композиційна добавка для м'ясних продуктів
KR101659531B1 (ko) 저장성이 강화된 저염 김치의 제조방법
KR101028900B1 (ko) 홍삼성분을 함유하는 저염도 마른 멸치의 제조방법
KR20050104938A (ko) 주입용 염지액과 이로 염지된 육 및 이를 재료로 하여돈까스를 제조하는 방법
JP5946671B2 (ja) コチニール色素製剤
JP5683605B2 (ja) 改善された塩漬助剤
ES2948339T3 (es) Composición para conservar o mejorar la calidad de la carne procesada
JP7336013B1 (ja) 嫌気包装されたローストビーフ並びにその製造方法
KR20130136051A (ko) 육가공 제품의 제조방법
RU2284116C1 (ru) Композиция для посола мяса с использованием гидролизата мясокостного остатка
RU2216210C1 (ru) Способ изготовления мясного продукта
KR101066857B1 (ko) 식품용 표백제
Syzdykova et al. Determination of the nutritional and biological value of semi-smoked sausage products made from beef
Nasution et al. Potential utilization of african catfish (Clarias gariepinus) in production of surimi-Based products
RU2246878C1 (ru) Способ производства сырокопченых колбас
JP2006262739A (ja) 加工ウニ及びその製造方法
JP2022069193A (ja) チアミン硝酸塩を用いた、発色剤組成物、食肉組成物、食肉の発色方法および食肉製品の製造方法。