UA35274A - Спосіб виробництва вафель з желейною начинкою та спосіб виробництва желейної маси - Google Patents

Спосіб виробництва вафель з желейною начинкою та спосіб виробництва желейної маси Download PDF

Info

Publication number
UA35274A
UA35274A UA99095105A UA99095105A UA35274A UA 35274 A UA35274 A UA 35274A UA 99095105 A UA99095105 A UA 99095105A UA 99095105 A UA99095105 A UA 99095105A UA 35274 A UA35274 A UA 35274A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
sugar
jelly
pectin
filling
mass
Prior art date
Application number
UA99095105A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Сергій Олександрович Сальченко
Сергей Александрович Сальченко
Валерій Володимирович Новіков
Валерий Владимирович Новиков
Людмила Володимирівна Ларіошина
Людмила Владимировна Лариошина
Ірина Володимирівна Петецька
Ирина Владимировна Петецкая
Ірина Миколаївна Гриценко
Ирина Николаевна Гриценко
Лариса Гергіївна Разінкова
Лариса Георгиевна Разинкова
Original Assignee
Концерн "А.В.К."
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Концерн "А.В.К." filed Critical Концерн "А.В.К."
Priority to UA99095105A priority Critical patent/UA35274A/uk
Publication of UA35274A publication Critical patent/UA35274A/uk

Links

Landscapes

  • Jellies, Jams, And Syrups (AREA)

Abstract

Винаходи відносяться до кондитерської промисловості, а саме до виробництва цукерок та вафель з використанням желейної маси. Спосіб виробництва вафель з желейною нaчинкою включає приготування тіста, випічку вафельних листів, приготування начинки шляхом уварювання, пошарове нанесення начинки на вафельні листи, їх вистоювання, нарізку та розфасовку.

Description

Винаходи відносяться до кондитерської промисловості, а саме до виробництва цукерок та вафель з використанням желейної маси.
Відомий «Способ производства вафель» (див. И.С. Лурье «Технология и технохимический контроль» М.,
Легкая и пищевая промьішленность, стр. 205-211), який включає приготування тіста, випічку вафельних листів, приготування фруктової начинки шляхом змішування лідварки з цукровою пудрою, інвертним сиропом і лимонною кислотою, підіфів суміші до 909С, її охолодження до 502С, введення попередньо подрібнених відходів вафельних листів до складу сухих речовин суміші 8495, темперування начинки до температури 509С, її пошарове нанесення на вафельні листи, їх охолодження (вистоювання), нарізку та розфасовку.
Відомий «Способ приготовления желейного формового мармелада» (див. Л.С.Кузнецова «Лабораторньй практикум по технологии кондитерского производства» Пищевая промьшшленность, М., 1980, стр. 74-75), який включає замочування драглеутворювача-агару в холодній воді, приготування при нагріві цукрово- драглеутворюючого (агарового) розчину, його уварювання з введенням патоки, внесення в уварений і охолоджений до 5590-609С сироп кислоти і есенції, розлив желейної мармеладної маси в форми, вистоювання з структуроутворенням на протязі 45-60 хв. при температурі 4096.
Збіжними ознаками відомого технічного рішення «Способ производства вафель» та рішення, що заявляється, є слідуючі: приготування тіста, випічка вафельних листів, приготування начинки, пошарове нанесення начинки не вафельні листи, к вистоювання і павіана.
Збіжними ознаками відомого технічного рішення «Способ приготовлення желейного фермового мармелада» та рішення, ще заявляється, є слідуючи: приготування цукрово драглеутворюючого розчину, його уварювання а введенням патоки, внесення в уварений сироп кислоти, ароматизатора і барвника, вистоювання желейної маси:
Найближчим технічним рішенням до винаходу є «Способ производства вафель» (див П.И. Токарев "Производство мучньїх кондитерских изделий», М. Пищевая промьішленность, 1877. стр, 219-229-233)і який включав приготування тіста, випічку вафельних листів, приготування фруктової начинки шляхом уварювання сиропу, пошарове нанесення начинки на вафельні листи, охолодження (вистоювання), їх нарізку та розфасовку.
Фруктову начинку готують шляхом уварювання сиропу, який складається і фруктово-ягідної сировини, цукру і патоки або фруктової підварки з цукром до залишкової вологості 18905.
Найближчим технічним рішенням до винаходу, що заявляється, є «Способ получения желейного мармелада» (див, патент НО Мо 94023863, МПК 6 А 23 І 1/06), який включає змішування цукру з пектином при масовому співвідношенні 1:3, підігрів води до температури 20-259С, приготування цукрово-пектинового розчину, уварювання цукрово-пектинового розчину з введенням після 2-3-х хвилинного кип'ятіння патоки, лактата натрію лимонної кислоти до рН 4,0-4,5 та залишку цукру і обліпихового концентрату (у кількості 695 від загальної маси готового продукту і вмістом 4595 сухих речовин) до 75-7790 сухих речовин, внесення в уварену масу залишку лимонної кислоти з розрахунку 5 кг на 1000 кг, готового продукту і розпив увареного сиропу, формування готової желейної маси її вистоювання із структуроутворюванням при температурі 10-459С на протязі 10-30 діб.
Збіжними ознаками відомого найближчого рішення «Способ производства вафель» та рішення, що заявляється, с слідуючи: приготування тіста, випічка вафельних листів, приготування начинки шляхом уварювання сиропу, пошарове нанесення начинки на вафельні листи, їх вистоювання і нарізка.
Збіжними ознаками відомого найближчого по технічній суті рішення «Способ получения желейного мармелада» та рішення, що заявляється, є слідуючи: підігрів води, приготування цукрово-пектинового розчину, уварювання цукрово-пектинового розчину з введенням патоки, внесення в уварений сироп кислоти, розлив увареного сиропу і вистоювання желейної маси.
Причинами, які перешкоджують одержанню очікуваного результату при використанні аналогу | прототипу - «Способов производства вафель», є слідуючі: - поступове зволожування і втрата хрумкості вафельних листів через виділення вологи з фруктової начинки, що погіршує якість вафель і зменшує термін їх зберігання до одного місяця; - вафлі мають непривабливий вигляд через мутний і тьмяний шар фруктової начинки; - малий термін зберігання -1 місяць;
Причинами, які перешкоджають одержанню очікуваного результату при використанні аналогу і прототипу - «Способ приготовления желейного фермового мармелада» і «Способ получения желейного мармелда», є слідуючі: - подовжений термін проведення технологічного процесу пвиготування желейного мармеладу, - приготовлена желейне маса мармеладу низької якості, непривабливого вигляду, має мутну неоднорідну желеподібну структуру, схильну де виділення вологи, через що готові корпуси цукерок необхідно обвалювати у цукровому піску; - желейний мармелад має малий термін зберігання - 1 місяць, через поступове виділення вологи; - способи не гарантують постійну концентрацію пектину в готовій продукції,
В основу винаходу поставлено задачу удосконалення способу виробництва вафель з желейною начинкою, в якому завдяки нанесенню не вафельні листи, як начинки желейної маси з вмістом редукувальних цукрів до 3095 при температурі 86-1109С, нанесенню на вафельні листи желейної маси до 8595 від загальної маси вафель та від 3-х до 7 шарів забезпечується приготування вафель нового виду з використанням начинки з желейної маси, що утримує вологу, завдяки чому вафлі мають підвищену якість - хрумку, ніжну багатошарову структуру (скільки необхідно), приємного кислувато-солодкого смаку з фруктовим ароматом, яскравим привабливим виглядом через прозорі різноманітного кольору шари желейної маси, підвищений термін зберігання вафель (З місяці).
Крім того, в основу винаходу поставлено задачу удосконалення способу виробництва желейної маси, в якому завдяки тому, що уварювання цукрово-пектинового сиропу з введенням патоки проводять до утворення редукувальних цукрів до 3095, для приготування цукрово-пектинового розчину використовують суміш цукру-піску 1 пектину при масовому співвідношенні (3,0 - 10,0) : 1, після підігріву води і уварювання цукрово-пектинового розчину з введенням патоки вносять кислоту до рн 3,2-3,6 відповідно розчину та сиропу, приготування цукрово- пектинового розчину ведуть шляхом поступового введення у воду, підігріту до температури 65-809С, цукрово- пектинової суміші при постійному перемішуванні з вмістом сухих речовин 20-3095, перемішування цукрово- пектинової суміші з водою ведуть у міксері при швидкості 100-3500 об/хв. до повного розчинення компонентів, уварювання цукрово-пектинового розчину з введенням патоки проводять при тиску гріючої пари 2,0-6,0 кг/см2 до 75-8190 сухих речовин, забезпечується безперервність та прискорення технічного процесу виробництва желейної маси, оптимальність режимів і своєчасність проведення операцій, передбачення складу редукувальних цукрів і сухих речовин в желейній масі сприяє підвищенню якості і надання їй нових фізичних та органолептичних характеристик таких як; через спаяність будови гелю желейна маса має властивість утримання в ній вологи, що надає м'якість, ніжність і міцність її структурі, запобігання розділення компонентів, підтримання постійної концентрації пектину в кінцевому продукті та збільшення терміну зберігання до 3-х місяців.
Поставлена задача вирішується сукупністю відомих суттєвих ознак способу виробництва вафель з желейною начинкою, який передбачає приготування тіста, випічку вафельних листів, приготування начинки шляхом уварювання, пошарове нанесення начинки на вафельні листи, їх вистоювання, нарізку та розфасовку, а також нових відмінних від прототипу суттєвих ознак, достатніх у всіх випадках, на які поширюється обсяг правової охорони - на вафельні листа як начинку наносять желейну масу з вмістом редукувальних цукрів до 3095 при температурі 85-1109С, і ознаки, яка характеризує винахід в конкретному випадку його виконання - желейну масу наносять на вафельні листи до 8595 від загальної маси вафель та від 3-х до 7 шарів.
Поставлена задача вирішується сукупністю відомих суттєвих ознак способу виробництва желейної маси, які передбачають підігрів води, приготування цукрово-пектинового розчину, уварювання цукрово-пектинового розчину з введенням патоки, внесення в уварений сироп кислоти, розлив увареного сиропу і вистоювання желейної маси, а також нових, відмінних від прототипу суттєвих ознак, достатніх у всіх випадках, на які поширюється обсяг правової охорони - уварювання цукрово-пектинового сиропу з введенням патоки проводять до утворення редукувальних цукрів до 3095 і ознак, які характеризують винахід в конкретному випадку його виконання - для приготування цукрово-пектинового розчину використовують суміш цукру-піску і пектину при масовому співвідношенні (3,0-10,0): 1, після підігріву води і уварювання цукрово-пектинового розчину з введенням патоки вносять кислоту до рН 3,2-3,6 відповідно розчину та сиропу, приготування цукрово-пектинового розчину ведуть шляхом поступового введення у воду, підігріту до температури 65-800С, цукрово-пектинової суміші при постійному перемішуванні з вмістом сухих речовин 20-3095, уварювання цукрово-пектинового розчину з введенням патоки проводять при тиску гріючої пари 2,0-6,0 кг/см2 до 75-8195 сухих речовин, перемішування цукрово-пектанової суміші у воді ведуть з допомогою міксера при швидкості 1000-3500 об/хв. до повного розчинення компонентів.
Таким чином, завдяки використанню у способі виробництва вафель з желейною начинкою всіх суттєвих ознак досягається поставлена задача, а саме: - нанесення як начинки на вафельні листи желейної маси з вмістом редукувальних цукрів до 3095 при температурі 85-1109С забезпечує виготовлення низькокалорійних вафель високої якості з новими дегустаційними показниками приємний кислувато-солодкий смак, ніжний фруктовий аромат, хрумкість вафельного корпусу, через утримання вологи желейною масою - ніжність, пружність і еластичність структури, яскравий привабливий різнокольоровий вигляд прозорих шарів желейної маси, крім того, виготовлені вафлі мають нуклідовивідні властивості; - нанесення желейної маси на вафельні листи до 8595 від загальної маси вафель забезпечується завдяки довгостроковому утриманню вологи в желейній начинці і дає можливість виготовлення багатошарових вафель (більше 3-х шарів).
Таким чином, завдяки використанню в способі виробництва желейної маси всіх суттєвих ознак досягається поставлена задача, а саме - через забезпечення при уварюванні сиропу оптимального складу редукувальних цукрів та сухих речовим утворена структура желейної маси має спаяну будову гелю, що сприяє забезпеченню утримання вологи у виготовленій желейній масі Тому вироби, наприклад, корпуси окремих цукерок, не злипаються і не потребують додаткової їх обкатки в цукрі і мають збільшений термін зберігання (до 3-х місяців); - приготування цукрово-пектинової суміші відповідного діапазону співвідношення, а далі цукрово-пектинового розчину шляхом поступового введення суміші у підігріту воду, її перемішування запобігає розділенню рецептурних компонентів та підтримання постійної концентрації пектину в кінцевому продукті і повному розчиненню і диспергуванню пектину в розчині; - внесення кислоти до рН 3,2-3,6 після підігріву води і приготування сиропу приводить до своєчасного драглеутворення навкруги кристалів кислоти з необхідною зернистістю драглів; - безперервність, необхідний порядок виконання та режими і параметри введення рецептурних компонентів приводять до виготовлення низькокалорійної желейної маси підвищеної якості з прозорою, пружною, міцною і, разом з тим, еластичного і ніжною структурою привабливого яскравого кольору відповідного фруктового аромату і нуклідовивідними властивостями.
Спосіб виробництва вафель з желейною начинкою включає приготування тіста, випічку вафельних листів, приготування начинки - желейної маси шляхом уварювання з вмістом редукувальних цукрів до 3095, пошарове нанесення начинки на вафельні листи при температурі 85-1109С до 8595 від загальної маси вафель та від 3-х до 7 шарів вистоювання, нарізку і розфасовку.
Для виробництва вафель з желейною начинкою використовують: - борошно за ГОСТ 26574-85 - меланж ТУ 10.02.01.70-88 - сіль за ГОСТ 13830-84 - соду за ГОСТ 2165-76 - фосфатидний концентрат ОСТ 18-227-75
Для приготування 1000 кг вафель готують тісто за відомою рецептурою з використанням борошна (182,3- 364,3 кг), меланжу (27,4-54,8 кг), солі (0,9-1,8 кг), соди (0,9-1,8 кг), фосфатидного концентрату (0,8-1,6 кг) та води і випікають відомим способом вафельні листи з виходом 150-300 кг.
На вафельні листи пошарове наносять, попередньо приготовлену шляхом уварювання, желейну масу 700- 850 кг з вмістом редукувальних цукрів 15-3095 при температурі 85-11096.
Нанесення желейної маси на вафельні листи проводять до 8595 від загальної маси виготовлених вафель та в кількості від 3-х до 7 шарів.
Вафельні листи з пошарово нанесеною желейною начинкою вистоюють для Її структуроутворення, нарізають на корпуси, розфасовують, або глазурують їх шоколадною глазур'ю, виготовляючи з них цукерки.
Вафлі, вироблені заявленим способом, це рівномірно пропечені листи з яскравими прошарками желейної начинки, яка рівномірно розміщена і має однорідну консистенцію без крупок і грудок.
Вафлі мають кислувато-солодкий смак з приємним фруктовим ароматом, ніжною хрумкого і м'якою пружною при відкусуванні структурою, що легко розтає в роті.
Приклади конкретного виконання зведені у таблицю Ме 1 (додаток до опису).
Вафлі з желейною начинкою за прикладами МеМе 1-5 готують аналогічно вищеописаному способу.
Аналізуючи приведені приклади необхідно зазначити, що придатними для виробництва є приклади МоМо 2, З і 4
Оптимальний приклад - Ме З
Спосіб виробництва желейної маси передбачає підігрів води до температури 65-809С, приготування цукрово- пектинової суміші при масовому співвідношенні (3,0-10,0):1 приготування цукрово-пектинового розчину шляхом поступового введення у веду цукрово-пектннової суміші при постійному перемішуванні з допомогою міксера при швидкості 1000-3500 об/хв. до повного розчинення компонентів і вмісту сухих речовин 20-3095, уварювання цукрово-пектинового розчину з введенням па-юки проводять при тиску гріючої пари 2,0-6,0 кг/см? до 75-8195 сухих речовин і утворення редукувальних цукрів до 3095, розлив увареного сиропу і вистоювання желейної маси.
Для приготування желейної маси використовують: воду питну за ГОСТ 2874-82 цукор-пісок за ДСТУ 2316-93 пектин за ГОСТ 29186-91 патока за ГОСТ 5194-68 лимонна кислота за ГОСТ 908-79 барвник (відповідно супроводжувальним документам) ароматизатор (відповідно супроводжувальним документам).
Для виробництва 1000 кг желейної маси готують цукрово-пектинову суміш при масовому співвідношенні (3,0- 10,0) 1 відповідно. Для цього в 90-96 кг цукру додають 9-32 кг пектину і перемішують до рівномірного розподілу компонентів у суміші.
У заздалегідь підігріту до температури 65-809С воду вносять кислоту до значення рН 3,2-3,6. Після чого у воду залиту у міксер, поступово вводять приготовлену цукрово-пектинову суміш і при швидкості 100-3500 об/хв. перемішують до повного розчинення компонентів і утворення однорідної маси з вмістом сухих речовин 20-3095.
Із цукру, який залишився від рецептурної кількості, готують сироп із складом сухих речовин 70-9095, після чого у відкритий котел з мішалкою задають цей сироп та цукрово-пектиновий розчин і уварюють при постійному перемішуванні з тиском гріючої пари 2-6 кг/см".
На кінцевій стадії уварювання в котел додають 200,2-341,7 кг патоки Після чого сироп продовжують уварювати до отримання сухих речовин 75-8195 і редукувальних цукрів 15-3095 при значенні рН 3,6-4,5.
Готовий уварений сироп подають у мішалку, де підтримується температура не менше 956С, і готують желейну масу, для чого в уварений сироп додають барвник, ароматизатор і лимонну кислоту 3,8-9,3кг до рН 2,8-3,6.
Далі уварений сироп розливають у форми і вистоюють до структуроутворення желейної маси.
Отримана желейна маса має однорідну консистенцію без крупок і грудок з м'якою ніжною пружною, еластичною структурою яскравого прозорого вигляду та кислувато-солодкого смаку.
Приклади конкретного виконання зведені у таблицю Мо 2 (додаток до опису).
Желейну масу за прикладами МоМо 1-5 готують аналогічно вищеописаному способу.
Аналізуючи приведені приклади, необхідно зазначити, що придатними для виробництва е приклади МоМо 2,3 і 4
Оптимальний приклад - Мо 3.
Виготовлені дослідні партії вафель з желейного начинкою та желейних цукерок способами, що заявляються, користуються підвищеним попитом у споживача.
Таблиця 1
Приклади конкретного виконання способу виробництва вафель на 1000 кг готової продукції
Ме | Рецептурні компоненти Одиниці ШИ Приклади піп технологічні та виміру М Мо? Ме З Ме 4 5 органолептичні показники 1. | Приготування тіста для вафельних листів (в!- домим способом і за відомою рецептурою). борошно 1 г або в/г Кг 60,8 182,39 243,19 364,78 425,58 меланж Кг 9,13 27,38 36,51 54,76 63,89 сіль ке 0,3 0,9 12 1,8 21 сода Кг 0,3 0,9 12 1,8 24 фосфатидний концентрат! кг 0,26 0,79 1,05 1,57 1,84
Вихід вафельних листів Кг 50 150 200 300 350 2. |Випічка вафельних листів відомим способом 3. | Попереднє приготування начинки - желейної маси з ' вмістом редукувальних
Й цукрів до 3090 Кг 950 850 800 700 650
ТТ ВецептурнГ комповенти ТОденицт 77737777 стПрафеди о довження табл. п/п технопогічні та ших ними и "Ел -Р ши ши ши я органолептичні показники ща ПН НН 4. |ІНанесення желейної маси | Щ т на вафельні листи при температурі 85-1102С "б 50 85 90 110 120 до 8595 начинки від загальної маси вафель ві де 95 85 80 70 65 3-х до 7 шарів шарів 8 7 5 Кк) 2 5. | Вистоювання намазаних пн паза а пиття вафельних пластів зі й структуроутворенням с желейног начинки. пи сн сіння 6. Нарізка вафельних ше ИН пластів на корпуси ШК пря як
Органолептичні показникид Щ 1. Форма Корпуси вафель мають чітку прямокутну форму 2. Зовнішній вигляд З каламутни-| Рівномірно пропечені листи з яскравими Рівномірно ми прошар- прошарками жепейної начинки, яка рівно пропечені ками желей- | мірно розміщена і має однорідну консис-| листи з ду- ної начинки з тенцію без крупок і грудок. же тонкими грудками че- прошарками рез структу: желейної на. роутворення чинки, яка елейної ма- неравномір- си при низь- но розмі- кій темпера- ' щена і має й турі до її на- однорідну, несення на консис- вафельні тенцію без писти крупок і шо ши грудок 3, Смак та аромат Насичений | Кислувато- солодкий з ніжною хрумкою і | Кислувато- киспувато- м'якою пружною при відкусуванні структу-| солодкий з солодкий З рою, що легко розтає в роті. хрумкою при грубою груд- відкусуванні коватою ст- структурою руктурою через вели- ку кількість і вафепьних пот пт 02020201... ЛИСТІВ.
Аромат властивий заданому ароматизатору
Й Термін зберігання 4 місяці ш. й
Таблиця 2
Приклади конкретного виконання способу виробництва желейної маси на 1000 кгготової продукціїйї - че Рецептурні компоненти ТОдиниц; "Триклади піп технологічні та виміру че йе як ще о органолептичні показники шили ши
Цукор-пісок (включаючи підварки та соки або підсолодувачі) Кг 703,94 623,23 525.29 493,90 429,48
Кг 100,0 314,9 | 341,69 415,07 9,0 17,8 28,33 32,0
Кислота лимонна 3,18 3,89 6,29 9,32 11,33. и Ароматизатор 1,9 1,8 1,9 1,9 19. - варвник ---98. 1.6 Жж08 щ|. 08. 9,8 -08. 7. | Вода (для приготування цук- рово-пектинового ро --к | 445,25, 345,92 | 312,75. ) 297,88 216,55. ши Всього 1264,07 1186,91 1179,73 31171,82 1107,33 1. | Приготування цукрово- пектинової суміші при масовому співвідношенні масових) (3,0-10,0): 1 частин 11 10:1 5 3 2,8:1 цукру Кг о 90 89,0 98 98 пектин Кк 10 9 17,8 32 35,6
Продовження табл. 2 мо Рецептурні компоненти. 19 риклади органолептичні показники 2. Підігрів води до темпе- 7377 Внесення у воду кислоти до значення рН (3.2-3,6) кислоти кг 0,6 0,5 0,25 значення рН 32 3,4 3,7 оступове введення у під- кислену воду цукрово-пек- тинової суміші і при постійному перемішуванні (міксером при швидкості 100-3500 об/хв ) ' приготування цукрово-пек- тинового розчину з вмістомі об/ха 100 100 1800 3500 3800 сухих речовин 20-3095 9о 18 20 25 30 32
Приготування з цукру (який залишився) цукро- вого сиропу зі складом су- хих речовин 70-9095 до 18 90 75 70
Змішування сахаро-пекти- ового розчину з цукрови сиропом 7. | Уварювання цукрового си- ропу та сахаро-пектинового розчину з введенням на кін- цевій стадії уварювання па- токи проводять при тиску Кг 100 200,17 314,9 341,69 415,27 тріючої пари 2-68 кг/см" і пос-| кг/см" 1 2 4 Б 8 тиному перемішуванні до от римання сухих речовин 75- 8195 і редукувальних цукрів Зо 70 75 78 81 83 до 30925 при значенні до 11 15 22 0 35 рН 3,6-4,5
Введення в цукрово-пек- тинопаточний уварений сироп розчину барвника і Кг 0,8 0,8 0,8 0,8 0,8 ароматизатора з перемі- Кг 1,0 190 10 10 1,0 шуванням до рівномірного розподілу введених ком- понентів 9. | Внесення в уварений же- лейний сироп кислоти до Кг 2.18 3,83 5,79 9,29 11,08 значення рН (2,8-3,6 3,8 3.6 3,3 2,8 2,6 10. | Розлив увареного сироп пиши шинии шин шини пиши 11. |) Вистоювання зі структу- | години роутворенням желейної маси не менше 2-х годин
Органолептичні показники 1. Зовнішній вигляд епейна ма-| Желейна цукрова маса має однорідну Желейна ма- желейної маси са має неод-! консистенцію, рівномірний, яскравий, Іса має мутну, норідну, не-| прозорий вигляд без крупок і грудок | неоднорідну достатньо консистенцію жельовану з крупками онсистенцію або більш через зани- жельованими жену рецеп- грудками че- турну кіль- рез завишен кість пектину кількість пек- і недостатнє тину та кис- підкислення, лоти потребує до- й даткового ' асу структу- роутворення крім того схильна до виділення вологи са чани ання У утри ку и пр ша злив снення ПРОДОВЖЕННЯ ТАВЛ, З. чт екю оАииЩ ер тт РИВДАВ тер тр піл | органолептичні показники | виміру вини мі | м | Асттттвтентвктета я. мак уднувато- | Киспувато-сотоедкий з приємним фрукте- ("Кисло-вопоед: воледкий з Івим ароматом та м'якою, ніжною, пружною,| кий з приєм»
ледь відчут: властичною структурою, що при відкусувані ним фрукте-
ним фрукто» ні летже розтає в роті вим арема- вим арема- том та розма:» том та слаб» паною або ду-
кою желей» же твердою,
ною структу» горбкуватою рою отруктурою

Claims (8)

1. Спосіб виробництва вафель з желейною начинкою включає приготування тіста, випічку вафельних листів, приготування начинки шляхом уварювання, пошарове нанесення начинки на вафельні листи, їх вистоювання, нарізку та розфасовку, відрізняється тим, що на вафельні листи, як начинку, наносять желейну масу з вмістом ре-дукувальних цукрів до 3095 при температурі 85-11096.
2. Спосіб по п. 1, відрізняється тим, що желейну масу наносять на вафельні листи до 8595 від загальної маси вафель та від 3-х до 7 шарів.
3. Спосіб виробництва желейної маси включає підігрів води, приготування цукрово-пектинового розчину, уварювання цукрово-пектинового розчину з введенням патоки, внесення в уварений сироп кислоти, розлив увареного сиропу і вистоювання желейної маси, відрізняється тим, що уварювання цукрово-пекгинового сиропу з введенням патоки проводять до утворення редукувальних цукрів до 3095.
4. Спосіб по п. 1 відрізняється тим, що для приготування цукрово-пектинового розчину використовують суміш цукру-піску і пектину при масовому співвідношенні (3,0-10,0):1.
5. Спосіб по п. 1 відрізняється тим, що після підігріву води і уварювання цукрово-пектмнового розчину з введенням патоки вносять кислоту до рн 3,2-3,6 відповідно розчину та сиропу.
б. Спосіб по п. 1, відрізняється тим, що приготування цукрово-пектинового розчину ведуть шляхом поступового введення у підігріту до температури 65-809С воду цукрово-пектинової суміші при постійному перемішуванні з вмістом сухих речовин 20-3095.
7. Спосіб по п. 1 відрізняється тим, що уварювання цукрово-пектинового розчину з введенням патоки проводять при тиску гріючої пари 2,0-6,0 кг/см? до 75-8195 сухих речовин.
8. Спосіб по п.б відрізняється тим, що перемішування цукрово-пектинової суміші і води ведуть з допомогою міксера при швидкості 100-3500 об/хв. до повного розчинення компонентів.
UA99095105A 1999-09-14 1999-09-14 Спосіб виробництва вафель з желейною начинкою та спосіб виробництва желейної маси UA35274A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99095105A UA35274A (uk) 1999-09-14 1999-09-14 Спосіб виробництва вафель з желейною начинкою та спосіб виробництва желейної маси

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99095105A UA35274A (uk) 1999-09-14 1999-09-14 Спосіб виробництва вафель з желейною начинкою та спосіб виробництва желейної маси

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA35274A true UA35274A (uk) 2001-03-15

Family

ID=74204749

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99095105A UA35274A (uk) 1999-09-14 1999-09-14 Спосіб виробництва вафель з желейною начинкою та спосіб виробництва желейної маси

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA35274A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
NO150161B (no) Fremgangsmaate for fremstilling av et ikke-kariogent hydrogenert stivelseshydrolysat
EP1269856B1 (en) Composite soft candy
CN106666035A (zh) 一种果味软糖及其制备方法
WO2000076328A1 (fr) Enrobages destines a la boulangerie et a la patisserie, et procede de fabrication correspondant
US3687690A (en) Confection and method of making it
US3684528A (en) Fast setting marshmallow type confection
JP2010088409A (ja) 可食の冷菓デザート用シートゼリーとその製造方法
US2059541A (en) Jelly preparations and method of preparing jellies
CN110839738A (zh) 一种雪花酥及其制作方法
RU2392822C1 (ru) Способ производства конфет со сбивными корпусами
JP5884446B2 (ja) 引き裂き可能な特性を有するグミキャンディ様菓子の製造方法
RU2760191C1 (ru) Комбинированное кондитерское изделие в виде конфеты
JPH1056A (ja) クッキー類などを含有するソフトキャンディ及びその製造方法
RU2380946C1 (ru) Жевательная конфета и способ ее получения
JPH0947226A (ja) 新規な菓子類
RU2391854C1 (ru) Способ производства желейных конфет (варианты)
RU2570566C1 (ru) Способ приготовления конфет из сбивной конфетной массы типа нуга
UA35274A (uk) Спосіб виробництва вафель з желейною начинкою та спосіб виробництва желейної маси
JP2000125769A (ja) ソフトキャンディ及びその製造方法
JPH01128748A (ja) センター入りソフトキャンデイ
JP2002315510A (ja) 砂糖菓子の製造方法
US1854430A (en) Treating honey
RU2179397C1 (ru) Способ производства мороженого в глазури
RU2374886C1 (ru) Способ производства конфеты типа "птичье молоко"
JPH0150388B2 (uk)