UA30171U - Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва - Google Patents

Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва Download PDF

Info

Publication number
UA30171U
UA30171U UAU200712777U UAU200712777U UA30171U UA 30171 U UA30171 U UA 30171U UA U200712777 U UAU200712777 U UA U200712777U UA U200712777 U UAU200712777 U UA U200712777U UA 30171 U UA30171 U UA 30171U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
components
furnace
weighing
steel
conveyor
Prior art date
Application number
UAU200712777U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Юрий Сергеевич Кривченко
Сергей Васильевич Бычков
Александр Никитович Черный
Леонид Михайлович Арист
Анатолий Павлович Маковенко
Александр Алексеевич Малык
Валентина Дмитриевна Мазусова
Original Assignee
Государственное Предприятие "Украинский Институт По Проектированию Металлургических Заводов"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Государственное Предприятие "Украинский Институт По Проектированию Металлургических Заводов" filed Critical Государственное Предприятие "Украинский Институт По Проектированию Металлургических Заводов"
Priority to UAU200712777U priority Critical patent/UA30171U/uk
Publication of UA30171U publication Critical patent/UA30171U/uk

Links

Landscapes

  • Refinement Of Pig-Iron, Manufacture Of Cast Iron, And Steel Manufacture Other Than In Revolving Furnaces (AREA)
  • Vertical, Hearth, Or Arc Furnaces (AREA)

Abstract

Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва належить до галузі чорної металургії і може бути використаний для введення шихтових компонентів в електросталеплавильну піч, а також при позапічній обробці сталі в ковшах.

Description

Опис винаходу
Корисна модель стосується чорної металургії і може бути використана для введення шихтових компонентів в 2 електросталеплавильну піч, а також при позапічній обробці сталі в ковшах.
З опису до (авторського свідоцтва СРСР "Пристрій для подання шихти в електросталеплавильну піч"
Мо792061, МПК С21С5/54, 1978), відомий спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва.
Спосіб полягає в тому, що компоненти по конвеєру подають в цех і за допомогою завантажувального візка розвантажують в бункери з живильниками. Від останніх їх вводять у вагові дозатори, проміжні бункери і жолоби, від яких компоненти поступають в спеціальні візки з пристроями для подачі шихти і з їх допомогою подають в електросталеплавильну піч. Проте такий спосіб складний і не повністю забезпечує потреби технологічного процесу електросталеплавильного виробництва.
Найбільш близьким за технічною сутністю та технічним результатом, що досягається, до корисної моделі, яка заявляється, є спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва, відомий з опису до 12 (авторського свідоцтва СРСР "Потокова лінія для подачі компонентів електросталеплавильного виробництва"
Мо1020442, МПК С21С7/00, 1983). Це технічне рішення прийняте за прототип. Спосіб по прототипу містить заповнення компонентами бункерів з живильниками, подальшим зважуванням у вагових дозаторах, видачу на розвантажувальний конвеєр, введення по жолобах і лійках в плавильний агрегат і в сталерозливний ківш, при цьому компоненти за технологією подають з проміжних бункерів в бункерні ваги за допомогою живильників, і по лійці, дільникові потоку і жолобам вводять в ківш для позапічної обробки сталі.
Ознаками прототипу, які збігаються з суттєвими ознаками корисної моделі, що заявляється, є: заповнення компонентами бункерів з живильниками, подальшим зважуванням у вагових дозаторах, видача на розвантажувальний конвеєр, введення по жолобах і лійках в плавильний агрегат і в сталерозливний ківш.
Недоліком способу подання компонентів електросталеплавильного виробництва по прототипу є складність його здійснення і недостатні технологічні можливості для забезпечення сировиною процесу виплавки сталі в 2 комплексі агрегатів електросталеплавильного виробництва. Це пояснюється тим, що потокова лінія для реалізації способу має ряд складних і малонадійних елементів, як то: багатосекційна лійка з встановленим над нею поворотним жолобом і його приводом, додаткові проміжні бункери, розвантажувальний візок і ін. Все це ускладнює здійснення способу, знижує його надійність. «--
У основу корисної моделі поставлено задачу удосконалити спосіб подання компонентів м. електросталеплавильного виробництва шляхом розширення його технологічних можливостей за рахунок забезпечення подачі компонентів як до дугової сталеплавильної печі і сталерозливного ковша, так і до ч- установки ківш-піч за допомогою однієї системи, що спрощує здійснення способу і підвищує його експлуатаційну о надійність.
Зо Поставлена задача вирішується тим, що в способі подання компонентів електросталеплавильного с виробництва шляхом заповнення компонентами бункерів з живильниками, подальшим зважуванням у вагових дозаторах, видачі на розвантажувальний конвеєр, введення по жолобах і лійках в плавильний агрегат і в сталерозливний ківш, згідно з корисною моделлю, компоненти на розвантажувальному конвеєрі переміщують в « реверсивному режимі, причому подання в агрегати електросталеплавильного виробництва здійснюють з двох 70 боків розвантажувального конвеєра, з одного боку якого компоненти вводять після попереднього зважування в о, с дугову сталеплавильну піч і безпосередньо в сталерозливний ківш, а з протилежного боку подають по конвеєрах з» через приймальний бункер і напрямну лійку в установку ківш-піч.
Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю суттєвих ознак корисної моделі і технічним результатом, що досягається, забезпечується наступним. Так те, що компоненти на розвантажувальному конвеєрі переміщають в реверсивному режимі, а їх подання в агрегати електросталеплавильного виробництва здійснюють з двох боків і розвантажувального конвеєра, з одного боку якого компоненти вводять після попереднього зважування в дугову о сталеплавильну піч і безпосередньо в сталерозливний ківш, спрощує спосіб, скорочує елементи устаткування, що здійснюють технологічний процес, покращує умови обслуговування потокової лінії для реалізації способу. - Подача компонентів з протилежного боку розвантажувального конвеєра, через приймальний бункер і напрямну -І 20 лійку в установку ківш-піч збільшує технологічні можливості способу, оскільки при цьому однією системою можна подавати компоненти і в ківш-піч. "а Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва реалізується за допомогою потокової лінії, яка представлена на кресленні, де на Фіг. наведено схему розташування устаткування, встановленого по технологічному ланцюжку, з показом металургійних агрегатів, та систем їх забезпечення шихтовими 25 компонентами. с Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва, за допомогою якої реалізується спосіб, складається з магістрального конвеєра 1, що сполучає склад зберігання компонентів з агрегатами електросталеплавильного виробництва. Під останнім, по ходу технологічного процесу, розміщений завантажувальний конвеєр 2, виконаний з можливістю реверсивного переміщення уздовж ряду бункерів З і 60 розташованими під ними живильниками 4. Бункери призначені для зберігання шихтових компонентів для виробництва сталі, а живильники - для їх подачі у вагові дозатори 5, розташовані під ними. Уздовж останніх розміщений розвантажувальний конвеєр 6, виконаний з можливістю реверсивного переміщення уздовж вагових дозаторів. Біля обох кінців розвантажувального конвеєра, під ним, розміщені нахилені конвеєри 7 і горизонтальні конвеєри 8. З лівого боку кінця останнього встановлений дворукавний жолоб 9 з шибером 10 для бо зміни напряму потоку компонентів по рукаву 11 або по рукаву 12. Під першим рукавом на тракті введення компонентів в дугову сталеплавильну піч 13 встановлений накопичувальний ваговий дозатор 14 і вібраційна сполучна труба 15, кінець якої розташований над лійкою 16 введення компонентів в плавильний агрегат. Під другим рукавом розміщений конвеєр 17 і жолоб 18 тракту подачі компонентів через ваговий дозатор 19 і завантажувальну лійку 20 в сталерозливний ківш 21. Біля правого кінця розвантажувального конвеєра розташовані аналогічні нахилений і горизонтальний конвеєри. Біля кінця останнього розміщені приймальний жолоб 22 і напрямна лійка 23 введення компонентів в установку ківш-піч 24.
Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва здійснюють таким чином.
До цеху, зі складу, по магістральному конвеєру 1 подають сипкі матеріали і феросплави, що є компонентами 7/0 електросталеплавильного виробництва. Ці матеріали поступають на завантажувальний конвеєр 2, який переміщуючись уздовж ряду бункерів 3, завантажує їх компонентами, потрібними за технологічним процесом, наприклад вапном, феросплавами і ін., а також необхідними для доведення сталі до заданих марок і хімічного складу. З бункерів, що містять потрібні матеріали, останні живильниками 4 подають у вагові дозатори 5.
Зважені дози потім видають на розвантажувальний конвеєр 6. При русі стрічки останнього проти годинникової 7/5 Стрілки, компоненти поступають на нахилений конвеєр 7, по ньому на горизонтальний конвеєр 8 і від нього в дворукавний жолоб 9. Перемиканням шибера 10 матеріали можна направити в рукав 11 або в рукав 12. У першому випадку компоненти поступлять в накопичувальний ваговий дозатор 14, від нього у вібраційну сполучну трубу 15, у лійку 16 і в дугову сталеплавильну піч 13, в якій проводять виплавку сталі. У другому випадку, після перекладання шибера, компоненти по конвеєру 17, поступлять в жолоб 18 і від неї у ваговий дозатор 19.
Після зважування необхідної за технологічним процесом дози, її подають по завантажувальній лійці 20 в сталерозливний ківш 21. При русі стрічки розвантажувального конвейєра за годинниковою стрілкою, задані компоненти поступають по нахиленому і горизонтальному конвеєрах в приймальний бункер 22, по ній у напрямну лійку 23 і потім в установку ківш-піч 24, в якій сталь доводять до необхідної якості. Після цього, сталерозливний ківш прибирають і на його місце встановлюють наступний, потребуючий доведення в установці ов Ківш-піч, а чергову плавку, здійснену в дуговій сталеплавильній печі, знову зливають в звільнений від металу сталерозливний ківш. ші
Корисна модель дозволяє розширити технологічні можливості способу подання компонентів електросталеплавильного виробництва та спростити операції по його здійсненню.

Claims (1)

  1. «-- Формула винаходу М
    . . ч- Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва шляхом заповнення компонентами бункерів з живильниками, подальшим зважуванням у вагових дозаторах, видачею на розвантажувальний («в Конвеєр, введення по жолобах і лійках в плавильний агрегат і в сталерозливний ківш, який відрізняється тим, со що компоненти на розвантажувальному конвеєрі переміщають в реверсивному режимі, причому їх подання в агрегати електросталеплавильного виробництва здійснюють з двох боків розвантажувального конвеєра, з одного боку якого компоненти вводять після попереднього зважування в дугову сталеплавильну піч і безпосередньо в сталерозливний ківш, а з протилежного боку подають по конвеєрах через приймальний жолоб і напрямну лійку в « становку ківш-піч. зо У -о . и? о о - - "- 60 б5
UAU200712777U 2007-11-19 2007-11-19 Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва UA30171U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200712777U UA30171U (uk) 2007-11-19 2007-11-19 Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200712777U UA30171U (uk) 2007-11-19 2007-11-19 Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA30171U true UA30171U (uk) 2008-02-11

Family

ID=39817758

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200712777U UA30171U (uk) 2007-11-19 2007-11-19 Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA30171U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101137879B (zh) 用于将物料送入冶金设备中的送料装置
CN102109369B (zh) 一种烧结配料料仓的物料存量检测方法及装置
CN105314818A (zh) 用于把由碎片和原料混合物组成的散状物料供料给玻璃熔化设备的方法和用于执行该方法的设备
MX2010011424A (es) Planta para fabricacion de acero que comprende una planta de reduccion directa y un horno electrico de arco.
UA30171U (uk) Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва
JPH07331316A (ja) 電気炉用副原料自動投入システム
JP5402906B2 (ja) 材料供給装置
RU2022028C1 (ru) Поточная линия для подачи компонентов электросталеплавильного производства
UA30169U (uk) Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва
SU1020442A1 (ru) Поточна лини дл подачи компонентов электросталеплавильного производства
SU391908A1 (ru) УСТРОЙСТВО дл ПОДАЧИ РАСКИСЛИТЕЛЕЙ В СТАЛЕРАЗЛИВОЧНЫЙ КОВШ
US1176878A (en) Process and apparatus for charging furnaces.
US805737A (en) Apparatus for charging furnaces.
KR20200124742A (ko) 고로의 원료 장입 방법
KR101476083B1 (ko) 재료 공급 장치
CN110681307A (zh) 一种混料方法及装置
CN221544671U (zh) 一种用于精炼炉的配料系统
US1234998A (en) Furnace-charging system.
CN213041345U (zh) 一种炉料成分快速计算配比装置
US3237785A (en) Charging apparatus for shaft furnaces
JP5402907B2 (ja) 材料供給装置
SU792061A1 (ru) Устройство дл подачи шихты в шлакоплавильную печь
CN111187878A (zh) 一种集连续配料和集中配料于一体的连续加料电炉
RU30745U1 (ru) Линия по переработке обожженного доломита для изготовления огнеупорной футеровки металлургических ковшей и агрегатов
SU929708A1 (ru) Устройство подачи шихтовых материалов в скип доменной печи