UA30169U - Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва - Google Patents

Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва Download PDF

Info

Publication number
UA30169U
UA30169U UAU200712773U UAU200712773U UA30169U UA 30169 U UA30169 U UA 30169U UA U200712773 U UAU200712773 U UA U200712773U UA U200712773 U UAU200712773 U UA U200712773U UA 30169 U UA30169 U UA 30169U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
components
conveyor
furnace
hoppers
ladle
Prior art date
Application number
UAU200712773U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Юрій Сергійович Крівченко
Сергій Васильович Бичков
Олександр Микитович Чорний
Леонід Михайлович Аріст
Анатолій Павлович Маковенко
Олександр Олексійович Малик
Валентина Дмитрівна Мазусова
Original Assignee
Державне Підприємство "Український Інститут По Проектуванню Металургійних Заводів"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державне Підприємство "Український Інститут По Проектуванню Металургійних Заводів" filed Critical Державне Підприємство "Український Інститут По Проектуванню Металургійних Заводів"
Priority to UAU200712773U priority Critical patent/UA30169U/uk
Publication of UA30169U publication Critical patent/UA30169U/uk

Links

Landscapes

  • Refinement Of Pig-Iron, Manufacture Of Cast Iron, And Steel Manufacture Other Than In Revolving Furnaces (AREA)

Abstract

Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва належить до галузі чорної металургії і може бути використана в пристроях для введення шихтових компонентів в електросталеплавильну піч, а також при позапічній обробці сталі в ковшах.

Description

Опис винаходу
Корисна модель стосується чорної металургії і може бути використана в пристроях для введення шихтових 2 компонентів в електросталеплавильну піч, а також при позапічній обробці стали в ковшах.
ІВідомий "Пристрій для подання шихти до електрошлакоплавильної печі" за авторським свідоцтвом СРСР
Мо792061, МПК С21С5/54, 19781, який містить конвеєр, завантажувальний візок, бункери з живильниками, вагові дозатори, проміжні бункери і тічки, при цьому проміжні бункери виконані із затворами, а біля їх підстав встановлений самохідний візок з приймальними ємностями і механізмом подання шихти у вікно 70 електрошлакоплавильної печі. Проте, такий пристрій складний по конструкції і не відповідає вимогам експлуатації при використанні спільно з установкою ківш-піч.
Найбільш близькою за технічною сутністю та технічним результатом, що досягається, до корисної моделі, яка заявляється, є | Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва" за авторським свідоцтвом СРСР Мо1020442, МПК С21С7/00, 1983). Це технічне рішення прийняте як прототип. Потокова лінія 19 по прототипу містить встановлені по ходу технологічного процесу завантажувальний конвеєр, бункери з живильниками, вагові дозатори, уздовж яких розташований розвантажувальний конвеєр, тічки і воронки, при цьому вона обладнана розподільним механізмом у вигляді багатосекційної воронки і встановленим над нею поворотним жолобом і вагами малих доз, розміщеними під проміжними бункерами, причому секції багатосекційної воронки сполучені з відповідними тічками.
Ознаками прототипу, які збігаються з суттєвими ознаками корисної моделі, що заявляється, є: встановлені по ходу технологічного процесу завантажувальний конвеєр, бункери з живильниками, вагові дозатори, розвантажувальний конвеєр, тічки і воронки.
Недоліком відомої потокової лінії для подання компонентів електросталеплавильного виробництва є складність конструкції і її недостатні функціональні можливості для забезпечення сировиною процесу виплавки 22 сталі в комплексі агрегатів електросталеплавильного виробництва. Це пояснюється тим, що конструкція - потокової лінії має ряд окремих малонадійних елементів, наприклад, багатосекційну воронку з встановленим на ній поворотним жолобом і його приводом, додаткові проміжні бункери, розвантажувальний візок та інші елементи. Все це не тільки збільшує кількість взаємодіючих один з одним пристроїв потокової лінії, але і ускладнює їх обслуговування, знижує надійність при експлуатації. Окрім того, прототип не дозволяє іо 30 забезпечувати сировиною установку ківш-піч, що працює в комплексі з дуговою сталеплавильною піччю, що «9 звужує технологічні можливості потокової лінії.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалити потокову лінію для подання компонентів ч- електросталеплавильного виробництва шляхом удосконалення її конструкції, що забезпечує розширення о технологічних можливостей потокової лінії тобто дозволяє постачати сировиною не тільки дугову 3о сталеплавильну піч та сталерозливний ківш, а і установку ківш-піч, спрощує конструкцію потокової лінії та со підвищує надійність її експлуатації.
Поставлена задача вирішується тим, що потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва, що містить встановлені по ходу технологічного процесу завантажувальний конвеєр, бункери з « живильниками, вагові дозатори, розвантажувальний конвеєр, тічки і воронки, відповідно до корисної моделі 0 обладнана механізмами подання компонентів до установки ківш-піч, виконаними у вигляді конвеєра, о, с приймальною тічкою та напрямною воронкой, причому вна тракті введення компонентів до дугової з» сталеплавильної печі встановлений накопичувальний ваговий дозатор, а завантажувальний (І« розвантажувальний конвеєри виконані з можливістю реверсивного переміщення уздовж бункерів з живильниками. 45 Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю суттєвих ознак корисної моделі і технічним результатом, що і досягається, забезпечується наступним. Так, постачання лінії механізмами подання компонентів до установки о ківш-піч, виконаними у вигляді конвеєра, приймальної тічки і напрямної воронки, дозволяють розширити Її функціональні можливості, оскільки застосування у технологічному процесі установки ківш-піч забезпечує - підвищення якості сталі, що виплавляється. Накопичувальний ваговий дозатор, встановлений на тракті введення
Ф 20 компонентів в дугову сталеплавильну піч, спрощує конструкцію, оскільки виключає необхідність використання багатосекційної воронки, складних проміжних бункерів та інших пристроїв. Виконання завантажувального і ме розвантажувального конвеєрів з можливістю реверсивного переміщення уздовж бункерів і вагових дозаторів спрощує конструкцію і розширює функціональні можливості потокової лінії, оскільки виключає необхідність застосування розвантажувального візка і забезпечує подання компонентів і їх розвантаження по обидві сторони технологічних агрегатів. с Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва пояснюється кресленням, де на Фіг. наведено схему розташування устаткування, встановленого по технологічному ланцюжку, з показом металургійних агрегатів та систем їх забезпечення шихтовьми компонентами.
Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва складається з 60 магістрального конвеєра 1, що сполучає склад зберігання компонентів з агрегатами електросталеплавильного виробництва. Під останнім, по ходу технологічного процесу, розміщений завантажувальний конвеєр 2, виконаний з можливістю реверсивного переміщення уздовж ряду бункерів З і розташованими під ними живильниками 4.
Бункери призначені для зберігання шихтових компонентів для виробництва сталі, а живильники - для їх подачі у вагові дозатори 5, розташовані під ними. Уздовж останніх розміщений розвантажувальний конвеєр 6, виконаний бо з можливістю реверсивного переміщення уздовж вагових дозаторів. Біля обох кінців розвантажувального конвеєра, під ним, розміщені нахилені конвеєри 7 і горизонтальні конвеєри 8. З лівого боку кінця останнього встановлена дворукавна тічка 9 з шибером 10 для зміни напряму потоку компонентів по рукаву 11 або по рукаву 12. Під першим рукавом на тракті введення компонентів в дугову сталеплавильну піч 13 встановлений накопичувальний ваговий дозатор 14 і вібраційна сполучна труба 15, кінець якої розташований над воронкою 16 введення компонентів в плавильний агрегат. Під другим рукавом розміщений конвеєр 17 і тічка 18 тракту подачі компонентів через ваговий дозатор 19 і завантажувальну воронку 20 в сталерозливний ківш 21. Біля правого кінця розвантажувального конвеєра розташовані аналогічні нахилений і горизонтальний конвеєри. Біля кінця останнього розміщені приймальна тічка 22 і напрямна воронка 23 введення компонентів в установку ківш-піч 24. 70 Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва працює таким чином.
До цеху, зі складу, по магістральному конвеєру 1 подають сипкі матеріали і феросплави, які є компонентами електросталеплавильного виробництва. Ці матеріали поступають на завантажувальний конвеєр 2, який переміщуючись уздовж ряду бункерів 3, завантажує їх різними компонентами, наприклад, вапном, феросплавами і ін., потрібними відповідно технології плавки і доведення сталі до заданих марок і хімічного /5 кладу. З бункерів, що містять різні матеріали, останні, живильниками 4 подають у вагові дозатори 5. Зважені дози потім видають на розвантажувальний конвеєр 6. При русі останнього проти годинникової стрілки, компоненти поступають на нахилений конвеєр 7, по ньому - на горизонтальний конвеєр 8 і від нього - в дворукавну тічку 9. Перемиканням шибера 10 матеріали можна направити в рукав 11 або в рукав 12. У першому випадку компоненти поступлять в накопичувальний ваговий дозатор 14, від нього у вібраційну сполучну трубу 15,
У воронку 16 ї в дугову сталеплавильну піч 13, в якій проводять виплавку сталі. У другому випадку, після перекидання шибера, компоненти по конвеєру 17, поступлять в тічку 18 і від неї у ваговий дозатор 19. Після зважування, необхідні дози відповідно технологічному процесу подають по завантажувальній воронці 20 в сталерозливний ківш 21. При русі розвантажувального конвеєра за годинниковою стрілкою, задані компоненти поступлять по нахиленому і горизонтальному конвеєрах в приймальну тічку 22, по ній - у напрямну воронку 23 і потім в установку ківш-піч 24, в якій сталь буде доведена до необхідної якості. Після цього, сталерозливний ківш прибирають і на його місце встановлюють наступний, потребуючий доведення в установці ківш-піч, а - чергову плавку, здійснену в дуговій сталеплавильній печі, знову зливають в звільнений від металу сталерозливний ківш.
Корисна модель дозволяє спростити конструкцію технологічної лінії для подання компонентів б зо електросталеплавильного виробництва, розширити її технологічні можливості та підвищити надійність при її експлуатації у сталеплавильному виробництві. ре)

Claims (1)

  1. «-- Формула винаходу о
    35 . | ! ! со Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва, що містить встановлені по ходу технологічного процесу завантажувальний конвеєр, бункери з живильниками, вагові дозатори, розвантажувальний конвеєр, жолоби і лійки, яка відрізняється тим, що обладнана механізмами подання компонентів до установки ківш-піч, виконаними у вигляді конвеєра, приймальним жолобом та напрямною лійкою, « причому на тракті введення компонентів до дугової стапеплавильної печі встановлений накопичувальний 7 ваговий дозатор, а завантажувальний і розвантажувальний конвеєри виконані з можливістю реверсивного с переміщення уздовж бункерів з живильниками. з з о - (22) (32) с 60 б5
UAU200712773U 2007-11-19 2007-11-19 Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва UA30169U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200712773U UA30169U (uk) 2007-11-19 2007-11-19 Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200712773U UA30169U (uk) 2007-11-19 2007-11-19 Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA30169U true UA30169U (uk) 2008-02-11

Family

ID=39817756

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200712773U UA30169U (uk) 2007-11-19 2007-11-19 Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA30169U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7678176B2 (en) Method and apparatus for charging hot direct reduced iron from hot transport vessels into a melter or finisher
CN101137879B (zh) 用于将物料送入冶金设备中的送料装置
KR102291995B1 (ko) 용탕 반송 시스템 및 방법
CN102802842A (zh) 自动浇注方法及其设备
CN104404190A (zh) 一种铁水脱硅剂、投撒装置及铁水脱硅预处理的方法
US789135A (en) Apparatus for charging furnaces.
UA30169U (uk) Потокова лінія для подання компонентів електросталеплавильного виробництва
US20110094337A1 (en) Steelmaking facility comprising a direct reduction plant and an electric-arc furnace
JPH07331316A (ja) 電気炉用副原料自動投入システム
CN211546580U (zh) 熔渣收送设备及熔渣处理系统
JP5402906B2 (ja) 材料供給装置
UA30171U (uk) Спосіб подання компонентів електросталеплавильного виробництва
RU80456U1 (ru) Технологическая линия производства стали
SU391908A1 (ru) УСТРОЙСТВО дл ПОДАЧИ РАСКИСЛИТЕЛЕЙ В СТАЛЕРАЗЛИВОЧНЫЙ КОВШ
SU792061A1 (ru) Устройство дл подачи шихты в шлакоплавильную печь
SU1020442A1 (ru) Поточна лини дл подачи компонентов электросталеплавильного производства
CA2467310C (en) Combined ironmaking and steelmaking plant
RU2010865C1 (ru) Поточная линия для подготовки и подачи шлакообразующих смесей в плавильный агрегат и сталеразливочный ковш
UA123226C2 (uk) Металургійний комплекс десульфурації чавуну магнієм
SU960267A1 (ru) Устройство бункеров на эстакаде доменной печи
RU2010866C1 (ru) Способ подготовки и подачи в сталеразливочный ковш шлакообразующих материалов
SU382694A1 (ru) УСТРОЙСТВО дл ПОДАЧИ РАСКИСЛИТЕЛЕЙ И ЛЕГИРУЮЩИХ ДОБАВОК В КОВШ
US3259325A (en) Method and mechanism for handling granular materials
SU87889A1 (ru) Способ непрерывного передела чугуна в сталь и устройство дл осуществлени способа
SU737472A1 (ru) Устройство дл подготовки и подачи раскислителей в сталеразливочный ковш