UA146882U - Комбінована фармацевтична композиція - Google Patents

Комбінована фармацевтична композиція Download PDF

Info

Publication number
UA146882U
UA146882U UAU202005168U UAU202005168U UA146882U UA 146882 U UA146882 U UA 146882U UA U202005168 U UAU202005168 U UA U202005168U UA U202005168 U UAU202005168 U UA U202005168U UA 146882 U UA146882 U UA 146882U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pharmaceutical composition
composition according
combined pharmaceutical
chemical compound
prucalopride
Prior art date
Application number
UAU202005168U
Other languages
English (en)
Inventor
Джейн Нітін
Original Assignee
Ван 99 Лімітед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ван 99 Лімітед filed Critical Ван 99 Лімітед
Priority to UAU202005168U priority Critical patent/UA146882U/uk
Publication of UA146882U publication Critical patent/UA146882U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Комбінована фармацевтична композиція в пероральній твердій дозованій формі, що містить прукалоприд або його фармацевтично прийнятну сіль та принаймні одну допоміжну речовину, згідно з корисною моделлю, додатково містить симетикон та хімічну сполуку структурної формули (І) (І).

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до комбінованих фармацевтичних композицій для профілактики та/або лікування таких захворювань шлунково-кишкового тракту людини як хронічний запор та синдром подразненого кишечника.
Порушення моторики відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) є однією з найголовніших причин хвороб органів травлення. Залежно від того, на якому етапі розвитку захворювання виникають порушення моторики ШКТ, всі хвороби, які протікають з порушенням його рухової функції, можна поділити на захворювання, за яких порушення моторики виступають у ролі первинного патогенетичного фактора, та хвороби, за яких порушення моторики є вторинними на фоні достатньо тривалого протікання іншої хвороби.
Функціональні розлади ШКТ - це група різних за природою та походженням клінічних станів, які проявляються різними симптомами зі сторони ШКТ та не супроводжуються структурними, метаболітичними або системними змінами. До функціональних розладів, які систематично погіршують якість життя людини, можна віднести функціональний запор, функціональне здуття кишечнику та такі функціональні розлади кишечнику, як метеоризм, урчання, вздуття, розтяжіння, відчуття неповноцінного випорожнення кишечнику, тощо.
Одним з видів органічних або функціональних захворювань такого відділу ШКТ, як товстий кишечник та анаректальний відділ, є хронічний запор. Одночасно з цим, хронічний запор сам по собі може бути симптомом інших захворювань. Хронічний запор - сповільнене, ускладнене або недостатнє випорожнення кишечнику, тобто випорожнення кишечнику відбувається рідше З разів на тиждень. Для запору характерні невелика кількість калу, підвищена його твердість і сухість, присутність в калі калових каменів, відсутність почуття повного випорожнення кишечника після дефекації.
Залежно від причин запору, фактори розвитку хвороби поділяють на три великі групи: 1) первинні, 2) вторинні, 3) ідіопатичні. Фактори первинного запору охоплюють пороки розвитку товстої кишки вродженого і набутого характеру. Вторинний запор має позакишкову природу і може бути симптомом захворювання шлунку з підвищеною кислотністю, захворювання жовчних шляхів, жіночих статевих органів, ряду ендокринних розладів. При невстановленій етіології порушення моторики прямої та ободової кишки запор відносять до ідіопатичного. Причина функціонального запору - харчування з низьким вмістом харчових волокон; в ряді випадків
Зо застосування фармацевтичних композицій (антациди, холіноблокатори, антидепресанти, діуретики, фармацевтичні композиції на основі заліза та ін.). Запори часто супроводжуються іншими функціональними розладами кишечнику, як-то функціональне здуття кишечнику - відчуття розпирання у животі, яке повторюється часто; метеоризм, урчання, здуття, розтяжіння, відчуття неповноцінного випорожнення кишечнику, тощо.
Метеоризм - надлишкове накопичення газів у кишечнику. У дорослої людини з кишечнику в нормі за добу виводиться приблизно 0,1-0,5 літрів газу. При метеоризмі об'єм газу може досягати З літрів та більше. Метеоризм проявляється здуттям живота, відчуттям важкості, відчуттям розпирання у животі, приступами болю, відрижкою, іканням, нудотою, неприємним відчуття у роті тощо.
Запори, безсумнівно, є медико-соціальною проблемою, оскільки наявність запору суттєво погіршує якість життя кожної окремої людини та певною мірою впливає на працездатність кожної окремої людини та населення в цілому. Крім цього, за останні роки частота розвитку запорів значно підвищилася, і на сьогодні запори посідають друге місце за поширенням серед захворювань шлунково-кишкового тракту. Не останню роль у збільшенні частоти розвитку запорів відграє радикальна зміна у раціоні харчування та стилі життя сучасних людей, що в подальшому буде лише погіршуватися, а не поліпшуватися. Тому, у сучасній медицині гостро стоїть проблема лікування такого виду захворювань шлунково-кишкового тракту, як запори, що супроводжується функціональними розладами кишечнику, особливо тими, що проявляються метеоризмом. Особливо гостро стоїть проблема лікування запору, який носить хронічний характер, супроводжується іншими функціональними розладами кишечнику та систематично погіршує якість життя людини.
При цьому проблема запору у жінок стоїть окремо, оскільки крім загальних причин запору у жінок запор додатково спричиняється вагітністю, післяпологовими ускладненнями, гормональними коливаннями, дієтами для схуднення з високим вмістом білків тощо.
Для діагностування запору потрібно керуватися лише Римськими критеріями, за якими симптомами хронічного запору є анальне блокування випорожнень під час дефекації; значне напруження хворого; тривале натуження; відділення калу великої щільності. Встановлення діагнозу проводиться на основі скарг людини, анамнезу та проведення об'єктивного обстеження.
Для лікування хвороб та / або розладів ШКТ, таких як запор, в першу чергу застосовують підхід по зміні способу життя та корекції раціону харчування. Одночасно зі зміною способу життя можуть застосовувати фармацевтичні композиції, які регулюють рухову функцію, а саме прокінетичні фармацевтичні композиції, які за своїм механізмом дії є агоністами різноманітних рецепторів. Прокінетичні фармацевтичні композиції загалом підвищують тонус нижнього стравохідного сфінктера, посилюють скорочувальну функцію шлунка та попереджають його релаксацію, посилюють евакуацію зі шлунка та покращують антродуоденальну координацію.
Відома фармацевтична композиція РЕЗОЛ в пероральній твердій дозованій формі, яка містить активний фармацевтичний інгредієнт - рармацевтично прийнятну сіль прукалоприду, а саме прукалоприду сукцинат, в кількості ї мг або 2 мг, та допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза, триацетин, титану діоксид, макрогол 3000, заліза оксид червоний, заліза оксид жовтий, індигокармін (див. веб-сторінку з адресою: НЕрз//сотрепаіййт.сот.ца/дес/263860/).
Відома фармацевтична композиція призначена для симптоматичної терапії запору у жінок, у яких інші проносні фармацевтичні композиції не дають достатнього ефекту.
Як найближчий аналог вибрана фармацевтична композиція, яка характеризується швидкою проносною дією, зручністю застосування, відсутністю звикання та слабо вираженими побічними ефектами. Однак, великим недоліком відомої фармацевтичної композиції є її недосконалий склад, що не дозволяє застосовувати відому фармацевтичну композицію для усунення всіх симптомів запору. Оскільки запор характеризується не лише затримкою випорожнення, а й здуттям живота та метеоризмом, болем у животі, спазмами тощо, які такий активний фармацевтичний інгредієнт, як прукалоприд, не усуває, пацієнту необхідно застосовувати додаткові фармацевтичні композиції для усунення супутніх симптомів запору.
У випадку необхідності застосування відомої фармацевтичної композиції разом з додатковими фармацевтичними композиціями для усунення супутніх симптомів, прихильність пацієнта до лікування та бажання дотримувати встановленого режиму лікування суттєво знижується. При цьому прихильність пацієнта до лікування завжди є великою проблемою і сильно залежить від організації самого режиму лікування, тобто необхідності відвідувати лікарню, кількості фармацевтичних композицій, які потрібно застосовувати, вартості кожної
Зо окремої фармацевтичної композиції, специфічних вимог до застосування кожної окремої фармацевтичної композиції, легкості / складності розрізняти дозовані форми кожної окремої фармацевтичної композиції та ймовірності переплутати дозовані форми кожної окремої фармацевтичної композиції. Тому у випадку комплексного симптоматичного лікування запору та необхідності застосування декількох фармацевтичних композицій, виникне суттєва проблема з прихильністю пацієнтів до лікування.
Таким чином, в області профілактики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, а саме запору, існує гостра потреба у нових, ефективних, безпечних та зручних у застосуванні фармацевтичних композиціях, максимально простих у застосуванні та які ефективно усувають всі симптоми запору. При цьому фармацевтична композиція повинна задовольняти сучасні вимоги пацієнтів до лікування, тобто характеризуватися комплексною дією, а її застосування не повинно ускладнювати життя пацієнта.
В основу корисної моделі поставлена задача створення фармацевтичної композиції для симптоматичного лікування хронічного запору, зокрема запору, що супроводжується функціональними розладами кишечнику, особливо тими, що проявляються метеоризмом, який характеризується зручним способом застосування сукупності активних фармацевтичних інгредієнтів у певних терапевтично ефективних визначених лікарем дозах, підходить для клінічного та позаклінічного лікування, сприяє покращенню якості та рівня життя пацієнтів, що сприяє дотриманню пацієнтом режиму лікування та зменшенню фінансового навантаження на пацієнта; а також розширення арсеналу та асортименту фармацевтичних композицій для симптоматичного лікування хронічного запору, що супроводжується функціональними розладами кишечнику, особливо тими, що проявляються метеоризмом.
Вирішення задачі досягається шляхом введення трьох активних фармацевтичних інгредієнтів, які діють за різними механізмами, у певних терапевтично ефективних визначених лікарем дозах в одну пероральну тверду дозовану форму фармацевтичної композиції.
Задача вирішується створенням комбінованої фармацевтичної композиції в пероральній твердій дозованій формі, що містить прукалоприд або його фармацевтично прийнятну сіль та принаймні одну допоміжну речовину, яка відрізняється тим, що додатково містить симетикон та хімічну сполуку структурної формули (І)
й р В ши а ().
Крім цього, згідно з одним з варіантів технічного рішення, комбінована фармацевтична композиція містить прукалоприд, симетикон та хімічну сполуку структурної формули (І) при наступній кількості компонентів в одній пероральній твердій дозованій формі, в мг: прукалоприд 0,5-5 симетикон 275-325 хімічна сполука структурної 50-70. формули (І)
Крім цього, згідно з одним з варіантів технічного рішення, комбінована фармацевтична композиція містить прукалоприд, симетикон та хімічну сполуку структурної формули (І) при наступній кількості компонентів в одній пероральній твердій дозованій формі, в мг: прукалоприд 0,5-1,5 симетикон 290-315 хімічна сполука структурної 58-63. формули (І)
Крім цього, згідно з одним з варіантів технічного рішення, комбінована фармацевтична композиція в пероральній твердій дозованій формі виконана в формі таблетки, вкритої оболонкою.
Крім цього, згідно з одним з варіантів технічного рішення, комбінована фармацевтична композиція в пероральній твердій дозованій формі виконана в формі таблетки без оболонки.
Крім цього, згідно з одним з варіантів технічного рішення, комбінована фармацевтична композиція в пероральній твердій дозованій формі виконана в формі капсули.
Крім цього, згідно з одним з варіантів технічного рішення, комбінована фармацевтична композиція як Фбармацевтично прийнятну допоміжну речовину містить принаймні одну речовину обрану з групи: наповнювачі, розріджувачі, зв'язувальні речовини, розпушувачі, ковзні речовини, змащувальні речовини, дезінтегранти, плівкоутворювачі, пролонгатори, диспергатори, стабілізатори, пігменти, ароматизатори та смакові добавки.
Крім цього, згідно з одним з варіантів технічного рішення, комбінована фармацевтична композиція як фармацевтично прийнятну допоміжну речовину містить принаймні одну речовину, обрану зі списку: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, лецитин соєвий, тригліцериди середньої щільності, гіпромелоза, триацетин, титану діоксид, макрогол 3000, желатин, гліцерин, титану діоксид, заліза оксид червоний, заліза оксид жовтий, хіноліновий жовтий, патентований синій.
Крім цього, згідно з одним з варіантів технічного рішення, комбіновану фармацевтичну композицію використовують для профілактики та/або лікування таких захворювань шлунково- кишкового тракту людини як хронічний запор та синдром подразненого кишечнику.
Фармацевтична композиція - комбінація речовин (одного або декількох активних фармацевтичних інгредієнтів та допоміжних речовин), що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей. Фармацевтична композиція за технічним рішенням містить три активні фармацевтичні інгредієнти в одній пероральній дозованій формі, а саме прукалоприд або його фармацевтично прийнятну сіль, симетикон та хімічну сполуку структурної формули (І) або її фармацевтично прийнятну сіль.
Прукалоприд - серотоніненергічний та проносний агент, який представляє собою високоселективний агоніст серотонінових рецепторів 4-го типу, який селективно впливає на серотонінові рецептори товстої кишки, активує їх та відновлює природну перистальтику. За рахунок такого механізму прукалоприд відновлює пропульсивну моторику товстого кишечнику та частково / повністю усуває деякі симптоми хронічного запору, а саме сам запор.
У фармацевтичній композиції за технічним рішенням фармацевтично прийнятні солі прукалоприду включають сукцинат, гідрохлорид, гідробромід, сульфат, нітрат, фосфат, ацетат, пропанат, тощо. Переважною сіллю прукалоприду є прукалоприду сукцинат.
У фармацевтичній композиції за технічним рішенням вміст прукалоприду або його фармацевтично прийнятної солі знаходиться в межах 0,5-5,0 мг, переважно вміст прукалоприду знаходиться в межах 1-2 мг, переважно вміст прукалоприду становить 1 мг або 2 мг, що еквівалентно 1,321 мг та 2,642 мг прукалоприду сукцинату.
У фармацевтичній композиції за технічним рішенням прукалоприд застосовується для відновлення нормальної частоти випорожнення кишечнику.
Симетикон - вітрогонний агент, який змінює поверхневий натяг бульбашок кишкового газу, ускладнює їх утворення та сприяє їх руйнуванню. Гази, які при цьому вивільнюються, можуть поглинатися стінками кишечнику або виводитися з перистальтикою.
У фармацевтичній композиції за технічним рішенням вміст симетикону знаходиться в межах 275-325 мг, переважно вміст симетикону становить 300 мг.
У фармацевтичній композиції за технічним рішенням симетикон застосовується для усунення таких функціональних розладів кишечнику, які є супутніми розладами при хронічному запорі, як посилене газоутворення та накопичення газів в ШКТ, зокрема метеоризму.
Хімічна сполука структурної формули (І) - міотропний спазмолітичний агент, який має прямий ефект - блокування надходження іонів кальцію у гладкомускулатурні клітини через потенціалзалежні канали, та непрямий ефект - вплив на нейрорецептори рецепторозалежних каналів. Крім цього, хімічна сполука структурної формули (І) впливає на передачу нервових імпульсів до периферійних та центральних нервових центрів через афферентні нервові волокна. За рахунок вказаного механізму дії хімічна сполука структурної формули (І) зменшує кишкову моторну відповідь на вплив болю, і внаслідок цього має регулювальну дію на моторику травного тракту, усуваючи розладу випорожнення.
У фармацевтичній композиції за технічним рішенням фармацевтично прийнятні солі хімічної сполуки структурної формули (І) включають цитрат, сульфат, хлорид, бромід, фосфат, тозилат, мезилат, форміат, фумарат, малеат, сукцинат, лактат, глутамат тощо. Переважною сіллю хімічної сполуки структурної формули (І) є цитрат хімічної сполуки структурної формули (І).
У фармацевтичній композиції за технічним рішенням вміст хімічної сполуки структурної формули (І) або її фармацевтично прийнятної солі знаходиться в межах 50-70 мг, переважно вміст хімічної сполуки структурної формули (І) становить 60 мг.
У фармацевтичній композиції за технічним рішенням хімічна сполука структурної формули (І) застосовується для усунення таких функціональних розладів кишечнику, які є супутніми
Зо розладами при хронічному запорі, як спазми та біль, за рахунок впливу на перистальтику кишечнику та вісцеральну чутливість.
Додатково, фармацевтична композиція може містити фармацевтично прийнятні допоміжні речовини. Використання прийнятних допоміжних речовин для виготовлення фармацевтичної композиції в твердій дозованій формі дозволяє забезпечити одержання фармацевтичної композиції в твердій дозованій формі, що характеризуються прийнятними фізико-хімічними показниками, органолептичними властивостями та гарними показниками терміну зберігання.
Як фармацевтично прийнятні допоміжні речовини можна застосовувати будь-які фармацевтично прийнятні речовини, відомі спеціалістам в галузі фармакології, а саме носії, наповнювачі, розчинники, плівкоутворювачі, гелеутворювачі, піноутворювачі, емульгатори, стабілізатори, солюбілізатори, пластифікатори, зв'язувальні речовини, змащувальні речовини, консерванти, коригенти смаку, коригенти запаху, барвники та пігменти. Як наповнювачі можна застосовувати будь-які наповнювачі, відомі фахівцю в галузі фармакології, наприклад крохмалі, цукри (сахарозу, лактозу, глюкозу тощо), магнію карбонат, оксид магнію, хлорид натрію, гідрокарбонат натрію, каолін, желатин, целюлозу (целюлозу мікрокристалічну, метилцелюлозу, карбоксиметилцелюлозу тощо), декстрин, амілопектин тощо. Як зв'язувальні речовини можна застосовувати будь-які зв'язувальні речовини, відомі фахівцю в галузі фармакології, наприклад целюлозу (карбоксиметилцелюлозу, оксіетилцелюлозу, оксипропілметилцелюлозу тощо), спирти (етиловий, полівініловий тощо), полівінілпіролідон, альгінову кислоту або альгінати тощо. Як ковзні речовини можна застосовувати будь-які ковзні речовини, відомі фахівцю в галузі фармакології, наприклад крохмалі, тальк, поліетиленоксид, аеросил тощо. Як змащувальні речовини можна застосовувати будь-які змащувальні речовини, відомі фахівцю в галузі фармакології, наприклад магнію або кальцію стеарат, стеаринову кислоту тощо. Особливо придатними фармацевтично прийнятними допоміжними речовинами є лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, лецитин соєвий, тригліцериди середньої щільності, гіпромелоза, триацетин, титану діоксид, макрогол 3000, желатин, гліцерин, титану діоксид, заліза оксид червоний, заліза оксид жовтий, хіноліновий жовтий, патентований синій.
Пероральною твердою дозованою формою фармацевтичної композиції може бути таблетка, вкрита оболонкою, таблетка без оболонки, капсула. Пероральні тверді дозовані форми бо фармацевтичної композиції з різним вмістом активних фармацевтичних інгредієнтів можуть бути забарвлені у різні кольори та/або мати різне буквенне позначення, та/або мати різне числове позначення, та/або мати різну форму.
ВІДОМОСТІ, ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ЗДІЙСНЕННЯ ТЕХНІЧНОГО РІШЕННЯ
ПРИКЛАД 1
Етап 1. Просіювання. Лактози моногідрат, кукурудзяний крохмаль, пропілгалат, динатрію едетат просіюють до повного проходження крізь сито 40 меш, прукалоприду сукцинат, симетикон, цитрат хімічної сполуки структурної формули (І), магнію стеарат та очищений тальк просіюють до повного проходження крізь сито 60 меш.
Етап 2. Сухе змішування. Просіяні лактози моногідрат - 9,154 кг, кукурудзяний крохмаль - 6,860 кг, пропілгалат - 0,003 кг, та динатрію едетат - 0,0029 кг, прукалоприду сукцинат - 0,1 кг (у перерахунку на прукалоприд) переносять у високошвидкісний змішувач-гранулятор |і перемішують протягом 10,0 хв на повільних обертах.
Етап 3. Приготування крохмальної пасти. Очищену воду (10 кг) нагрівають до 90 "С в ємності для приготування пасти, оснащеній нагрівальним кожухом. Кукурудзяний крохмаль (1,950 кг) просіюють крізь сито 60 меш у ємність з водою для приготування пасти і перемішують протягом 2 хвилин для отримання однорідної суспензії. Отриману суспензію фільтрують крізь нейлонову тканину 120 меш у чисту ємність з нержавіючої сталі. Суспензію переносять в чисту ємність з нержавіючої сталі і охолоджують до 37 "С.
Етап 4. Отримання гранул. Пасту, отриману на етапі 3, додають до суміші, отриманої на етапі 2, у високошвидкісному змішувачі-грануляторі та перемішують протягом 10 хвилин до отримання гранул. Вологі гранули переносять у сушарку із псевдозрідженим шаром і сушать протягом 30 хвилин при 65 "С. Всі висушені гранули просіюють крізь сито 12 меш, а гранули, які не пройшли крізь сито подрібнюють у млині, оснащеному решетом з розміром чарунок 1,0 мм, після чого гранули пропускають крізь просіювальну машину із ситом 12 меш. Цю операцію повторюють, доки всі гранули не пройдуть крізь сито 12 меш. Гранули необхідного розміру сушать у сушарці із псевдозрідженим шаром до залишкового вмісту вологи не більше З 95 мас.
Температура на вході в сушарку - 65 "С, на виході - 38 "С, тривалість сушіння - 30 хвилин.
Етап 5. Опудрювання. Висушені гранули переносять у восьмикутний змішувач і перемішують протягом 5 хвилин. У змішувач додають очищений тальк (0,29 кг), магнію стеарат (0,29 кг),
Зо симетикон (6,0 кг), цитрат хімічної сполуки структурної формули (І) (30,0 кг у перерахунку на хімічну сполуку структурної формули (І)) і перемішують протягом 15 хвилин.
Етап 6. Таблетування. Опудрені гранули таблетують, згідно із технологічним регламентом, на будь-якій прийнятній таблетній машині з отриманням серцевин таблеток.
Етап 7. Приготування розчину для покриття таблеток. У ємність з нержавіючої сталі наливають очищену воду (35,0 кг), при перемішуванні додають гідроксипропілметилцелюлозу (0,36 кг), поліетиленгліколь РЕС 6000 (0,10 кг) та очищений тальк (0,10 кг). Суміш перемішують протягом 10 хвилин. В іншу ємність з нержавіючої сталі наливають очищену воду (35,0 кг), при перемішуванні додають діоксид титану (0,24 кг) та оксид заліза червоний (0,02 кг). Суміш перемішують протягом 20 хвилин. Перший розчин при постійному перемішування вливають у другий розчин до отримання гомогенного розчину для покриття таблеток.
Етап 8. Покриття таблеток оболонкою. У високошвидкісний змішувач-гранулятор завантажують серцевини таблеток і при постійному перемішуванні на невеликих обертах додають розчин для покриття таблеток. Перемішування триває 10 хвилин.
Таким чином отримують фармацевтичну композицію в пероральній твердій дозованій формі, а саме у формі таблетки, вкритої оболонкою, яка містить 1 мг прукалоприду, 60 мг симетикону та 300 мг хімічної сполуки структурної формули (1).
ПРИКЛАД 2
Етап 1. Просіювання. Лактози моногідрат, кукурудзяний крохмаль, пропілгалат, динатрію едетат просіюють до повного проходження крізь сито 40 меш, прукалоприду сукцинат, симетикон, цитрат хімічної сполуки структурної формули (І), магнію стеарат та очищений тальк просіюють до повного проходження крізь сито 60 меш.
Етап 2. Сухе змішування. Просіяні лактози моногідрат - 9,154 кг, кукурудзяний крохмаль - 6,860 кг, пропілгалат - 0,003 кг, та динатрію едетат - 0,0029 кг, прукалоприду сукцинат - 0,2 кг (у перерахунку на прукалоприд) переносять у високошвидкісний змішувач-гранулятор і перемішують протягом 10,0 хв на повільних обертах.
Етап 3. Приготування крохмальної пасти. Очищену воду (10 кг) нагрівають до 90 "С в ємності для приготування пасти, оснащеній нагрівальним кожухом. Кукурудзяний крохмаль (1,950 кг) просіюють крізь сито 60 меш у ємність з водою для приготування пасти і перемішують протягом 2 хвилин для отримання однорідної суспензії. Отриману суспензію фільтрують крізь нейлонову тканину 120 меш у чисту ємність з нержавіючої сталі. Суспензію переносять в чисту ємність з нержавіючої сталі і охолоджують до 37 "С.
Етап 4. Отримання гранул. Пасту, отриману на етапі 3, додають до суміші, отриманої на етапі 2, у високошвидкісному змішувачі-грануляторі та перемішують протягом 10 хвилин до отримання гранул. Вологі гранули переносять у сушарку із псевдозрідженим шаром і сушать протягом 30 хвилин при 65 "С. Всі висушені гранули просіюють крізь сито 12 меш, а гранули, які не пройшли крізь сито подрібнюють у млині, оснащеному решетом з розміром чарунок 1,0 мм, після чого гранули пропускають крізь просіювальну машину із ситом 12 меш. Цю операцію повторюють, доки всі гранули не пройдуть крізь сито 12 меш. Гранули необхідного розміру сушать у сушарці із псевдозрідженим шаром до залишкового вмісту вологи не більше З 95 мас.
Температура на вході в сушарку - 65 "С, на виході - 38 "С, тривалість сушіння - 30 хвилин.
Етап 5. Опудрювання. Висушені гранули переносять у восьмикутний змішувач і перемішують протягом 5 хвилин. У змішувач додають очищений тальк (0,29 кг), магнію стеарат (0,29 кг), симетикон (6,0 кг), цитрат хімічної сполуки структурної формули (І) (30,0 кг у перерахунку на хімічну сполуку структурної формули (І)) і перемішують протягом 15 хвилин.
Етап 6. Таблетування. Опудрені гранули таблетують, згідно із технологічним регламентом, на будь-якій прийнятній таблетній машині з отриманням серцевин таблеток.
Етап 7. Приготування розчину для покриття таблеток. У ємність з нержавіючої сталі наливають очищену воду (35,0 кг), при перемішуванні додають гідроксипропілметилцелюлозу (0,36 кг), поліетиленгліколь РЕС 6000 (0,10 кг) та очищений тальк (0,10 кг). Суміш перемішують протягом 10 хвилин. В іншу ємність з нержавіючої сталі наливають очищену воду (35,0 кг), при перемішуванні додають діоксид титану (0,24 кг) та оксид заліза червоний (0,02 кг). Суміш перемішують протягом 20 хвилин. Перший розчин при постійному перемішування вливають у другий розчин до отримання гомогенного розчину для покриття таблеток.
Етап 8. Покриття таблеток оболонкою. У високошвидкісний змішувач-гранулятор завантажують серцевини таблеток і при постійному перемішуванні на невеликих обертах додають розчин для покриття таблеток. Перемішування триває 10 хвилин.
Таким чином отримують фармацевтичну композицію в пероральній твердій дозованій формі, а саме у формі таблетки, вкритої оболонкою, яка містить 2 мг прукалоприду, 60 мг симетикону
Зо та 300 мг хімічної сполуки структурної формули (1).
ПРИКЛАД З
Було проведено мета-аналіз клінічних досліджень для визначення ефективності та безпечності застосування такого активного фармацевтичного інгредієнта фармацевтичної композиції за технічним рішенням, як прукалоприду.
До клінічних досліджень були залучені особи, які принаймні 6 останніх місяців страждали від хронічного запору, який характеризувався не більше ніж двома випорожненнями кишечнику на тиждень; твердими або дуже твердими випорожненнями; відчуттям неповного випорожнення; натуженням не рідше, ніж при кожній четвертій дефекації.
Показники ефективності включали збільшення частоти випорожнення до З або більше разів на тиждень протягом 1-12 тижнів, кількість випорожнень, характеристику випорожнень, застосування супутніх фармацевтичних композицій. Показники безпечності включали розвиток побічних ефектів.
У всіх клінічних дослідженнях учасників було рандомізовано у дві групи при співвідношенні 1:11: перша група застосовувала плацебо; друга група застосовувала прукалоприд в кількості 2 мг на добу.
В першій групі кількість учасників, у яких збільшилася частота випорожнень до З або більше на тиждень після 12 тижнів дослідження становила 13,2 95, в другій групі - 27,8 95. Подібна закономірність спостерігалася протягом всіх 12 тижнів дослідження. Кількість учасників першої групи, у яких нормалізувалася консистенція випорожнень після 12 тижнів дослідження становила 38,5 95, другої групи - 43,3 95. Кількість учасників першої групи, у який збереглася тверда або дуже тверда консистенція випорожнень після 12 тижнів дослідження становила 34,3 95, другої групи - 25,4 95. Кількість учасників першої групи, які потребували додаткових лікарських засобів впродовж 12 тижнів дослідження становила 1,5 95, другої групи - 0,9 95. При цьому у учасників обох груп розвивалися побічні ефекти слабкого або середнього ступеня: 63, 9о та 53,3 Фо у учасників першої та другої групи, відповідно.
Отже проведений мета-аналіз клінічних дослідження підтверджує, що такий активний фармацевтичний інгредієнт фармацевтичної композиції за технічним рішенням, як прукалоприд, є ефективним та безпечним для лікування хронічного запору.
ПРИКЛАД 4
Було проведене багатоцентрове, двічі сліпе, плацебо контрольоване, рандомізоване дослідження по ефективності та безпечності застосування сукупності таких активних фармацевтичних інгредієнтів фармацевтичної композиції за технічним рішенням, як симетикон та цитрат хімічної сполуки структурної формули (І).
Дослідження складалося з вступного етапу (2 тижні) та основного етапу (4 тижні). До дослідження були залучені особи віком від 18 до 75 років з діагностованим синдромом подразненого кишечнику відповідно до Римських критеріїв І, з абдомінальним болем або дискомфортом впродовж принаймні 2 днів на тиждень та інтенсивністю абдомінального болю або дискомфорту більше 60 мм за візуально-аналоговою шкалою болю впродовж 7 днів перед рандомізацією. Перед початком основного етапу дослідження всіх учасників було рандомізовано у дві групи: перша група застосовувала сукупність симетикону та цитрату хімічної сполуки структурної формули (І), друга група застосовувала плацебо.
Показники ефективності включали зміну інтенсивності абдомінального болю або дискомфорту, здуття живота, частоту та тип калу. Зазначені показники ефективності оцінювали за візуально-аналоговою шкалою болю. Безпечність оцінювали за частотою розвитку побічних явищ.
Через 4 тижні основного етапу дослідження учасники першої групи оцінювали абдомінальний біль в середньому на 37 мм за візуально-аналоговою шкалою болю, а учасники другою групи - на 50 мм (р - 0,047). Рівень відповіді на лікування у учасників першої групи становив в середньому 46,8 95, другої групи - 34,3 95 (р - 0,01). Тобто сукупність симетикону та цитрату хімічної сполуки структурної формули (І) статистично достовірно більш ефективна в усуненні абдомінального болю у хворих на синдром подразненого кишечнику, ніж плацебо.
Відсоток учасників, у яких спостерігався запор як найчастіший вид випорожнення за останні 7 днів, знизився з 21,9 95 до 14,1 95 в учасників першої групи, з 25 95 до 11,3 95 - учасників другої групи.
Частота розвитку побічних ефектів становила 17,9 95 в першій групі та 24,2 95 - у другій групі.
Отже, проведене дослідження підтверджує, що такі активні фармацевтичні інгредієнти фармацевтичної композиції за технічним рішенням, як симетикон та цитрат хімічної сполуки структурної формули (І), ефективно та безпечно сприяють усуненню здуття живота та
Ко) абдомінального болю.
Наведені приклади призначені лише для ілюстрації технічного рішення, їі ні яким чином не обмежують технічне рішення.
Технічний результат, який досягається технічним рішенням, наступний: - Фармацевтична композиція за технічним рішенням характеризується зручним способом застосування, оскільки знаходиться в оптимальній пероральній твердій дозованій формі, а саме у формі таблетки або капсули, прийнятній для легкого та безболісного проковтування. Крім цього, оптимальний якісний та кількісний склад фармацевтичної композиції, а саме наявність в одній пероральній дозованій формі проносного агента - прукалоприду, спазмолітичного агента - хімічної сполуки структурної формули (І), та вітрогонного агента - симетикону, у конкретних терапевтично ефективних визначених лікарем дозах дозволяє максимально спростити застосування фармацевтичної композиції за технічним рішенням. Запропонований ряд терапевтичних доз дозволяє пацієнту легко переходити від однієї фармацевтичної композиції до іншої при потребі збільшити або зменшити терапевтичну дозу для досягнення цільового терапевтичного ефекту. - Фармацевтична композиція за технічним рішенням сприяє покращенню якості та рівня життя пацієнта, що сприяє дотриманню пацієнтом режиму лікування та зменшенню фінансового навантаження на пацієнта за рахунок введення в одну пероральну тверду дозовану форму проносного агенту - прукалоприду, спазмолітичного агента - хімічної сполуки структурної формули (І), та вітрогонного агента - симетикону, у конкретних терапевтично ефективних визначених лікарем дозах. Відсутність необхідності застосовувати декілька фармацевтичних композицій суттєво сприяє прихильності пацієнта до лікування та збільшенню бажання дотримуватися режиму лікування. Крім цього, фармацевтична композиція за технічним рішенням може застосовуватися для клінічного та позаклінічного лікування, що додатково спрощує режим лікування та збільшує бажання дотримуватися призначеного режиму лікування. - Фармацевтична композиція за технічним рішенням сприяє зменшенню фінансового навантаження на пацієнта за рахунок застосування лише однієї фармацевтичної композиції замість як мінімум трьох окремих фармацевтичних композицій, що додатково сприяє дотриманню режиму лікування. - Фармацевтична композиція за технічним рішенням дозволяє розширити арсенал та бо асортимент фармацевтичних композицій для симптоматичного лікування хронічного запору, що супроводжується болем, спазмами та метеоризмом, за рахунок того, що пропонується введення в одну пероральну тверду дозовану форму проносного агента - прукалоприду, спазмолітичного агента - хімічної сполуки структурної формули (І), та вітрогонного агента - симетикону, у конкретних терапевтично ефективних визначених лікарем дозах.
При цьому фармацевтична композиція за технічним рішенням вигідно відрізняється від існуючого асортименту, оскільки задовольняє сучасні вимоги пацієнтів до лікування, тобто характеризується комплексною дією і усуває всі можливі симптоми хронічного запору, а також не ускладнює життя пацієнта за рахунок того, що пацієнту необхідно застосовувати лише одну фармацевтичну композицію.

Claims (9)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Комбінована фармацевтична композиція в пероральній твердій дозованій формі, що містить прукалоприд або його фармацевтично прийнятну сіль та принаймні одну допоміжну речовину, яка відрізняється тим, що додатково містить симетикон та хімічну сполуку структурної формули (1): па ня дя Ще т ну
(І).
2. Комбінована фармацевтична композиція за п. 1, яка відрізняється тим, що містить прукалоприд, симетикон та хімічну сполуку структурної формули (І), при наступній кількості компонентів в одній пероральній твердій дозованій формі, в мг: прукалоприд 0,5-5 симетикон 275-325 хімічна сполука структурної формули (І) 50-70.
3. Комбінована фармацевтична композиція за будь-яким з пп. 1-2, яка відрізняється тим, що містить прукалоприд, симетикон та хімічну сполуку структурної формули (І), при наступній кількості компонентів в одній пероральній твердій дозованій формі, в мг: прукалоприд 0,5-1,5 симетикон 290-315 хімічна сполука структурної формули (І) 58-63.
4. Комбінована фармацевтична композиція за будь-яким з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що виконана в формі таблетки, вкритої оболонкою.
5. Комбінована фармацевтична композиція за будь-яким з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що виконана в формі таблетки без оболонки.
6. Комбінована фармацевтична композиція за будь-яким з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що виконана в формі капсули. Зо
7. Комбінована фармацевтична композиція за будь-яким з пп. 1-6, яка відрізняється тим, що як фармацевтично прийнятну допоміжну речовину містить принаймні одну речовину, вибрану з групи: наповнювачі, розріджувачі, зв'язувальні речовини, розпушувачі, ковзні речовини, змащувальні речовини, дезінтегранти, плівкоутворювачі, пролонгатори, диспергатори, стабілізатори, пігменти, ароматизатори та смакові добавки.
8. Комбінована фармацевтична композиція за п. 7, яка відрізняється тим, що як фармацевтично прийнятну допоміжну речовину містить принаймні одну речовину, вибрану зі списку: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, лецитин соєвий, тригліцериди середньої щільності, гіпромелоза, триацетин, титану діоксид, макрогол 3000, желатин, гліцерин, титану діоксид, заліза оксид червоний, заліза оксид жовтий, хіноліновий жовтий, патентований синій.
9. Комбінована фармацевтична композиція за будь-яким з пп. 1-8, яка відрізняється тим, що її використовують для профілактики та/або лікування таких захворювань шлунково-кишкового тракту людини як хронічний запор та синдром подразненого кишечнику.
UAU202005168U 2020-08-11 2020-08-11 Комбінована фармацевтична композиція UA146882U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202005168U UA146882U (uk) 2020-08-11 2020-08-11 Комбінована фармацевтична композиція

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202005168U UA146882U (uk) 2020-08-11 2020-08-11 Комбінована фармацевтична композиція

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA146882U true UA146882U (uk) 2021-03-31

Family

ID=75338707

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202005168U UA146882U (uk) 2020-08-11 2020-08-11 Комбінована фармацевтична композиція

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA146882U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0988028B1 (en) Use of a composition comprising capsaicin or resiniferatoxin for the treatment of Irritable Bowel Syndrome
US20090169584A1 (en) Treatment of sleep disturbances
KR20110117216A (ko) R-바클로펜 전구약물의 서방형 경구 투약 형태
JP2000515525A (ja) 尿と胃腸の疾患の治療におけるs(―)―トルテロジン
PL200132B1 (pl) Zastosowanie 3-(5-metoksy-1H-indol-3-ilometyleno)-N-pentylokarbazyimidoamidu
US8748489B2 (en) Solid pharmaceutical composition containing a combination of an intestinal motility regulating agent and an antiflatulent
CN112618505B (zh) 一种宠物用含有贝那普利和匹莫苯丹的复方药物组合物及其制备方法
UA146882U (uk) Комбінована фармацевтична композиція
JPH0386817A (ja) 鎮痙剤
US20240189240A1 (en) Pharmaceutical compositions comprising zolmitriptan
CN114786711B (zh) 预防或治疗肠易激综合征的药物组合
UA146763U (uk) Фармацевтична композиція
CN103356630B (zh) 含有己酮可可碱和普卡必利的药物组合物及其医药用途
UA146880U (uk) Готовий лікарський засіб для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту
UA146881U (uk) Готовий лікарський засіб для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту
UA146762U (uk) Готовий лікарський засіб для симптоматичного лікування хронічного запору
WO2021180963A1 (en) A protease inhibitor regimen for treating subjects infected with hiv
RU2513580C1 (ru) Средство для лечения аритмии сердца
UA146313U (uk) Готовий лікарський засіб для симптоматичного лікування хронічного запору
UA144007U (uk) Спосіб лікування первинного біліарного холангіту
CN116077453B (zh) 一种间苯三酚口腔崩解片及其制备方法
UA146888U (uk) Фармацевтична композиція для лікування хронічного болю
UA146886U (uk) Фармацевтична композиція
RU2453308C1 (ru) Драже с оксиметилурацилом и мебеверина гидрохлоридом для лечения функциональных заболеваний желудочно-кишечного тракта
UA146890U (uk) Спосіб лікування хронічного болю