UA146191U - Спосіб готування чипсів з м'якоті кокосового горіха - Google Patents

Спосіб готування чипсів з м'якоті кокосового горіха Download PDF

Info

Publication number
UA146191U
UA146191U UAU202004314U UAU202004314U UA146191U UA 146191 U UA146191 U UA 146191U UA U202004314 U UAU202004314 U UA U202004314U UA U202004314 U UAU202004314 U UA U202004314U UA 146191 U UA146191 U UA 146191U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pulp
slices
chips
coconut
heating
Prior art date
Application number
UAU202004314U
Other languages
English (en)
Inventor
Антон Юрійович Сагіров
Original Assignee
Антон Юрійович Сагіров
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Антон Юрійович Сагіров filed Critical Антон Юрійович Сагіров
Priority to UAU202004314U priority Critical patent/UA146191U/uk
Publication of UA146191U publication Critical patent/UA146191U/uk

Links

Landscapes

  • Meat, Egg Or Seafood Products (AREA)
  • Apparatuses For Bulk Treatment Of Fruits And Vegetables And Apparatuses For Preparing Feeds (AREA)

Abstract

Спосіб готування чипсів з м'якоті кокосового горіха, що включає огляд горіха, видалення шкірки, нарізку м'якоті на скибочки, порціонне їх завантаження в обертовий барабан, нагрівання скибочок контактним і конвективним методом до одержання чипсів, охолодження чипсів й упакування готового продукту. Перед видаленням шкірки, кокосовий горіх відбирають способом огляду поверхні на наявність чорних точок, струшуванням на наявність всередині соку, видалення шкаралупи за допомогою зубчастого колеса (обертання якого від 10 до 50 обертів за хв) на валу асинхронного двигуна і за допомогою колючого інструменту, наприклад круглого стилета діаметром від 2 до 15 мм, виконують проколи на всю товщину м'якоті, через які видаляють сік, м'якоть нарізають на скибочки товщиною 0,2-3,2 мм, а нагрівання скибочок здійснюють додатково контактним і конвективним методом при температурі теплоносія 85-180 °С протягом часу, обумовленого наступною залежністю: щ=m·k·0,01·t, де д - час нагрівання, хв; m - маса порції, кг; k - емпіричний коефіцієнт, рівний 0,415 - для нижнього значення товщини скибочки, 0,430 - для верхнього значення товщини скибочки; 0,01 - емпіричний коефіцієнт; t - температура теплоносія, °C.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості й може бути використана для одержання харчових продуктів з рослинної сировини, зокрема для готування чипсів з м'якоті кокосового горіха.
Відомий спосіб готування чипсів з м'якоті кокосового горіха, що включає видалення шкірки, миття м'якоті, нарізку м'якоті на скибочки товщиною близько 25 мм, витримку протягом 24 годин у водяному розчині двоокису сірки, порціонне завантаження скибочок з початковим вологовмістом 50-6095 в обертовий барабан, нагрівання скибочок високочастотною мікрохвильовою енергією частотою 2450 мгц протягом 5-15 хвилин при температурі 90-110 С, наступне їхнє нагрівання конвективним методом гарячим повітрям до одержання чипсів з вологовмістом 2-4 95, сортування й упакування готового продукту (05, Мо 4307120, кл. А2З3В 7/022, А23В 7/02, А231І 1/36, опубл. 22.12.1981 рі.
Даний спосіб приготування чипсів в такий спосіб не забезпечує досягнення необхідного технічного результату по наступних причинах. Приготовлені чипси характеризуються невисокими органолептичними властивостями, а саме небажаним смаком і текстурою. Нарізка м'якоті на скибочки товщиною близько 25 мм викликає бродіння продукту в результаті його ферментації, що приводить, незважаючи на обробку у водяному розчині двоокису сірки, до появи різко вираженого лужного присмаку в готовому продукті. Також обробка м'якоті кокосового горіха у водяному розчині двоокису сірки може викликати токсичність організму, що виявляється в головних болях, нудоті, або відчутті тяжкості в шлунку, особливо для людей з підвищеною кислотністю.
Нагрівання скибочок високочастотною мікрохвильовою енергією полягає в тому, що мікрохвилі впливають на молекули води в продукті, створюючи молекулярне тертя, що нагріває продукт. При ньому молекулярне тертя приводить до розриву або деформації молекул, викликаючи їхній розпад і змінюючи молекулярну структуру готового продукту, приводячи до розриву волокон м'якоті, що негативно позначається на властивостях готового продукту, а саме приводить до зниження хрусткої консистенції, спотворювання первинної форми, порушення цілісності чипсів. Нагрівання при температурі 90-110 "С забезпечує сушіння скибочок, однак не дає можливості готування чипсів з кокосово-карамельним смаком і ароматом, оскільки при даній температурі не відбувається карамелізація.
Зо Найбільш близьким аналогом пропонованої корисної моделі є спосіб готування чипсів з м'якоті кокосового горіха, що включає видалення шкірки, нарізку м'якоті на скибочки, порціонне їх завантаження в обертовий барабан, нагрівання скибочок конвективним методом до одержання чипсів, охолодження чипсів та упакування готового продукту, який відрізняється тим, що перед видаленням шкірки всю її поверхню рівномірно відбивають до появи гучного звуку, потім не менше ніж у двох насінних зачатках виконують проколи на всю товщину м'якоті, через які видаляють сік, м'якоть нарізають на скибочки товщиною 0,5-2 мм, а нагрівання скибочок здійснюють додатково контактним методом при температурі теплоносія 115-200 "С протягом часу, обумовленого наступною залежністю: ї-тхКх0,О1хії, де ї - час нагрівання, хв; т - маса порції, кг;
К - емпіричний коефіцієнт, рівний 0,415 - для нижнього значення товщини скибочки, 0,430 - для верхнього значення товщини скибочки; 0,01 - емпіричний коефіцієнт;
Ії - температура теплоносія, "С.
ІСА, Мо 56798, кл. А23І 25/00, А2387/02, опубл. 25.01.2011 р., бюл. Мо 2.
Відомий спосіб не зовсім забезпечує досягнення необхідного результату за рахунок великих затрат на теплоносії і потребує додаткового втручання в процес виготовлення додаткових людських ресурсів.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення способу готування чипсів з м'якоті кокосового горіха, в якому за рахунок технологічних особливостей забезпечується поліпшення органолептичних властивостей приготовлених чипсів, які мають унікальне гармонічне сполучення зовнішнього вигляду й кокосово-карамельного смаку і аромату і зменшення витрат теплоносіїв на приготування продукту, а також зменшення втручання в виробничі процеси працівників, що зменшує собівартість виготовлення продукту.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі готування чипсів з м'якоті кокосового горіха, що включає огляд горіха, видалення шкірки, нарізку м'якоті на скибочки, порціонне їх завантаження в обертовий барабан, нагрівання скибочок контактним і конвективним методом до одержання чипсів, охолодження чипсів, й упакування готового продукту, згідно з корисною моделлю перед видаленням шкірки, кокосовий горіх відбирають способом огляду поверхні на 60 наявність чорних точок, струшуванням на наявність всередині соку, видалення шкарлупи за допомогою зубчастого колеса на валу асинхронного двигуна. Потім за допомогою колючого інструменту, наприклад круглого стилета діаметром від 2 до 15 мм, виконують проколи на всю товщину м'якоті, через які видаляють сік, м'якоть нарізають на скибочки товщиною 0,2-3,2 мм, а нагрівання скибочок здійснюють додатково контактним і конвективним методом при температурі теплоносія 85-180 "С протягом часу, обумовленого наступною залежністю: тет: К:0,014ї, де т - час нагрівання, хв; т - маса порції, кг;
К - емпіричний коефіцієнт, рівний 0,415 - для нижнього значення товщини скибочки, 0,430 - для верхнього значення товщини скибочки; 0,01 - емпіричний коефіцієнт;
Ії - температура теплоносія, "С.
Спосіб здійснюється таким чином:
Кокосовий горіх відбирають способом огляду поверхні на наявність чорних точок, струшуванням на наявність всередині соку. Потім за допомогою колючих інструментів, наприклад круглого стилета діаметром від 2 до 15 мм, виконують проколи на всю товщину м'якоті, через які видаляють сік.
Після видалення соку з горіха, за допомогою зубчастого колеса на валу асинхронного двигуна відбувається видалення шкарлупи шляхом відділення від м'якоті кокосового горіха.
Нанизування на шків в місці проколу кокосового горіха і стикання з зубчастим колесом (обертання якого від 10 до 50 обертів в хв). Очищену від шкірки м'якоть розрізають навпіл і миють під проточною водою зовні і всередині. За допомогою ріжучого інструменту, наприклад слайстера, ножа, пилки та ін., нарізають на шматочки у вигляді кілець, півкілець, шматочків різної форми товщиною 0,2-3,2 мм.
Нарізані скибочки складують в харчові пластикові або металеві тази, де їх маринують цукром, наприклад кількістю цукру не більше 350 г, на 1 кг сирого продукту, або сіллю, наприклад кількістю солі не більше 8 г, на 1 кг сирого продукту. У солодкі маринади додають апельсин, корицю, каву, екстракт ванілі. У солоні маринади додають перець гострий, сир твердий натертий. Порцію продукту завантажують на гастроємності, висота бортів яких від 2 до 10 см, в яких здійснюють їх обсмажування нагріванням контактним і конвективним методами при температурі теплоносія 85-180 С (контактним - за рахунок теплопровідності тенів від теплоносія і вентиляторів нагрівається розташованими ззаду і збоку внутрішньої поверхні печі, конвективним - за рахунок рівномірної продувки продукту повітрям, нагрітим до температури 85- 18072). Протягом всього пронесу нагріву підтримують задану температуру всередині печі повітря, що подається. Температура теплоносія, рівна 85-180 "С, забезпечує карамелізацію м'якоті кокосового горіха, надає готовому продукту золотистого кольору і кокосово- карамельного смаку і аромату. Обсмажування скибочок здійснюють протягом часу, обумовленого наступною залежністю: тет: К:0,014ї, де т - час нагрівання, хв; т - маса порції, кг;
К - емпіричний коефіцієнт, рівний 0,415 - для нижнього значення товщини скибочки, 0,430 - для верхнього значення товщини скибочки; 0,01 - емпіричний коефіцієнт;
Ії - температура теплоносія, "С.
Емпіричний коефіцієнт К отриманий дослідним шляхом після обробки експериментальних даних по визначенню впливу товщини скибочки на час нагрівання. Рівномірність обсмажування досягається протягом часу, регламентованого залежно від температури теплоносія, маси порції і товщини скибочки. Обсмажування продукту нагріванням контактним і конвективним методами дозволяє отримати високі смакові якості чипсів і привабливий зовнішній вигляд.
Зниження температури теплоносія з 115-200 С до 85-180 С дозволяє значно знизити затрати на виробництво продукту.
Після закінчення заданого часу нагріву, отримані чипси вивантажують з барабана в охолоджуючий бункер або в лотки з сітчастим дном, де їх охолоджують обдувом повітря кімнатної температури. Готові чипси на пакувальній машині, обладнаній ваговим дозатором, фасують масою від 10 г до 1 кг і упаковують в пакети, наприклад тришарові поліпропіленові з формуванням дна пакета і "єврошвом" і проставленням дати.
Приклад готування чипсів з м'якоті кокосового горіха.
В кокосовому горіху середньої стиглості за допомогою стилета, виконували прокол на всю бо товщину м'якоті. Кокосовий горіх перевертали проколами донизу, зливали сік в контейнер, який знаходиться внизу, і після видалення соку горіх нанизували на штів для виділення м'якоті від шкарлупи за допомогою зубчастого колеса. Очищену від шкарлупи м'якоть розрізали навпіл і мили під проточною водою, за допомогою слайстера нарізали на скибочки у вигляді півкілець товщиною 1,2 мм, які складали в пластиковий таз. Маринування скибочок здійснювали в кількості 4,5 г солі на 1 кг сирого продукту або в кількості 100 г цукру на 1 кг сирого продукту.
Порцію скибочок масою 31 кг завантажували на гастроємності в конвекційну піч, в якій здійснювали їх обсмажування нагріванням контактним і конвективним методами при температурі теплоносія (повітря) 120 "С.
Час нагрівання здійснювали протягом часу, визначеного наступною залежністю: тет:К:0,011-31-0,415.0,01-120-15 хв.
Після закінчення заданого часу обсмажування чипси вивантажували і перемішували на гастроємності. Після чого поміщали три лотки з сітчастим дном порцією 10 кг на кожен лоток, де його охолоджували обдувом повітрям кімнатної температури протягом 10 хвилин. Готові чипси фасували масою 30 г і упаковували в тришарові поліпропіленові пакети з формуванням дна пакета і "єврошвом", проставляли дату. Органолептичні властивості приготованих чипсів оцінювали визначенням зовнішнього вигляду, форми, кольору і текстури. Визначали собівартість виробленого продукту і кількість залучених фахівців. Приготовлені чипси мають приємний кокосово-карамельний смак і аромат, золотистий колір з тендітною хрусткою консистенцією рівномірного обсмажування, характерною для чипсів, а також зберігають первісну форму. Провели розрахунки затрат на виготовлення продукту даним способом.
Виготовлення кокосових чипсів заявленим способом дає можливість знизити собівартість до

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб готування чипсів з м'якоті кокосового горіха, що включає огляд горіха, видалення шкірки, нарізку м'якоті на скибочки, порціонне їх завантаження в обертовий барабан, нагрівання скибочок контактним і конвективним методом до одержання чипсів охолодження чипсів, й упакування готового продукту, який відрізняється тим, що перед видаленням шкірки,
    Зо кокосовий горіх відбирають способом огляду поверхні на наявність чорних точок, струшуванням на наявність всередині соку, видалення шкаралупи за допомогою зубчастого колеса (обертання якого від 10 до 50 обертів за хв) на валу асинхронного двигуна і за допомогою колючого інструменту, наприклад круглого стилета діаметром від 2 до 15 мм, виконують проколи на всю товщину м'якоті, через які видаляють сік, м'якоть нарізають на скибочки товщиною 0,2-3,2 мм, а нагрівання скибочок здійснюють додатково контактним і конвективним методом при температурі теплоносія 85-180 "С протягом часу, обумовленого наступною залежністю: т-т:К:0,014, де т - час нагрівання, хв;
    т - маса порції, кг; К - емпіричний коефіцієнт, рівний 0,415 - для нижнього значення товщини скибочки, 0,430 - для верхнього значення товщини скибочки; 0,01 - емпіричний коефіцієнт; Ії - температура теплоносія, "С.
UAU202004314U 2020-07-13 2020-07-13 Спосіб готування чипсів з м'якоті кокосового горіха UA146191U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202004314U UA146191U (uk) 2020-07-13 2020-07-13 Спосіб готування чипсів з м'якоті кокосового горіха

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202004314U UA146191U (uk) 2020-07-13 2020-07-13 Спосіб готування чипсів з м'якоті кокосового горіха

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA146191U true UA146191U (uk) 2021-01-27

Family

ID=74267150

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202004314U UA146191U (uk) 2020-07-13 2020-07-13 Спосіб готування чипсів з м'якоті кокосового горіха

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA146191U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5441758A (en) Process for preparing no or low fat potato chips and straws
US5707671A (en) Method for preparing rehydratable vegetable pieces
CN104026460A (zh) 一种腊味饭的生产工艺
WO2016152820A1 (ja) 容器詰め冷凍温野菜及びその製造方法
US3573937A (en) Process for producing banana and plantain product fried chips
CN102273660A (zh) 一种改善淡水鱼休闲制品感官品质的加工方法
UA146191U (uk) Спосіб готування чипсів з м'якоті кокосового горіха
CN108065282A (zh) 一种南瓜蔬菜纸的制备方法
CN103783590A (zh) 一种速食锥栗鸡的加工方法
RU2438351C1 (ru) Способ приготовления чипсов из мякоти кокосового ореха
CN103082302A (zh) 一种荔枝肉馅的加工方法
CN105747081A (zh) 一种莲子米糕配方及其制备方法
UA56798U (uk) Спосіб готування чіпсів з м'якоті кокосового горіха
CN110679866A (zh) 一种水煮鱼丸及其制备方法
CA1152804A (en) Fried chips of carrot and process for making the same
RU2351228C1 (ru) Способ изготовления консервов "сиченики рыбные украинские"
CN110973270A (zh) 一种大豆拉丝蛋白肉质感素火腿的制备方法
KR102627565B1 (ko) 전자레인지 조리용 건조떡의 제조방법 및 이를 이용한 즉석식 팽화 쌀떡
RU2137381C1 (ru) Способ приготовления копченого мяса
KR100315752B1 (ko) 산패억제능이 우수한 슬라이스 땅콩의 제조방법
RU2116732C1 (ru) Способ производства мучного продукта
JP2002360210A (ja) サツマイモ食品の製造方法及び一口サイズのサツマイモ食品
RU2729816C1 (ru) Способ изготовления пастилы яблочной в форме пирога или рулета, пастила, полученная этим способом, и технологическая линия по производству пастилы яблочной
CN112106962B (zh) 一种土豆泥糕点的制备方法
RU2348282C1 (ru) Способ получения консервированного продукта "сиченики рыбные украинские"