UA139595U - Фітоцукерка - Google Patents

Фітоцукерка Download PDF

Info

Publication number
UA139595U
UA139595U UAU201907010U UAU201907010U UA139595U UA 139595 U UA139595 U UA 139595U UA U201907010 U UAU201907010 U UA U201907010U UA U201907010 U UAU201907010 U UA U201907010U UA 139595 U UA139595 U UA 139595U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
phytosugar
filling
phytocandy
mixture
differs
Prior art date
Application number
UAU201907010U
Other languages
English (en)
Inventor
Наталя Володимирівна Шабрацька
Original Assignee
Наталя Володимирівна Шабрацька
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Наталя Володимирівна Шабрацька filed Critical Наталя Володимирівна Шабрацька
Priority to UAU201907010U priority Critical patent/UA139595U/uk
Publication of UA139595U publication Critical patent/UA139595U/uk

Links

Landscapes

  • Preparation Of Fruits And Vegetables (AREA)
  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)

Abstract

Фітоцукерка складається з м'якоті очищеного від шкірки і кісточки фініка і начинки. М'якоть фініка є цілісним плодом зі збереженими поздовжніми волокнами, яка утворює корпус фітоцукерки.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, до кондитерських виробів, а саме, до виготовлення цукерок з натуральних рослинних продуктів, і може використовуватися виробниками фітопродуктів.
З рівня техніки відомий спосіб виготовлення шоколаду, який отримують на основі какао- продуктів з вмістом рослинних інгредієнтів, при цьому для приготування солодкої основи беруть фініки, очищають від шкірки і від кісточки і помішують в пристрій для перемішування |11.
Недоліком отриманої таким чином цукерки є те, що фініки подрібнюють і використовують як один з інгредієнтів, при цьому порушується цілісність самого плоду фініка і його природних волокон і, як результат, втрачається біологічна цінність цільного плоду.
З рівня техніки відома цукерка, яка включає корпус, виконаний з очищених соняшникового насіння (21. Відомі цукерки, в яких корпусом є очищене ядро горіхів макадамія |З), обсмажене зерно кави |4), очищене ядро кедрових горіхів (51.
Недоліком перерахованих цукерок є те, що корпус досить міцний, і не передбачає начинку, а різноманітність їх смаків забезпечується тільки за рахунок різноманітності глазурей, якими корпус покривають.
Останнім часом у світі помітно зріс попит на кондитерські вироби, виготовлені з натуральних рослинних продуктів, без хімічних добавок, без переробки або з мінімальною переробкою рослинних продуктів. У той же час, для споживача важливо, щоб такі кондитерські вироби мали високі органолептичні показники, а їх різноманітність давала можливість вибору на будь-який смак.
В основу корисної моделі поставлено задачу створити фітоцукерку з рослинних інгредієнтів на основі фініка, з можливістю її начинки для отримання різноманітності смаків.
В результаті рішення поставленої задачі отримано технічний результат: створення корпусу фітоцукерки з цільного плоду фініка зі збереженням його біологічної цінності та внутрішніх харчових волокон з можливістю начинки цього корпусу. Досягнення заявленого технічного результату забезпечить споживчі властивості: збільшення асортименту фітоцукерок з високими органолептичними показниками за рахунок різноманітності фітоначинок і фітообсипок.
Перший об'єкт корисної моделі стосується фітоцукерки, що складається з м'якоті очищеного від шкірки і кісточки фініка і начинки, в якій відповідно до корисної моделі м'якоть фініка є
Зо цілісним плодом зі збереженими поздовжніми волокнами, яка утворює корпус фітоцукерки.
Використовуваний тут термін "м'якоть фініка" означає ту частину цілісного плоду фініка, яка розташована під шкіркою навколо кісточки. Суть корисної моделі полягає в збереженні цілісності форми і поздовжніх волокон м'якоті фініка після зняття шкірки і вилучення кісточки, щоб м'якоть фініка стала корпусом фітоцукерки. Відповідно, корпус фітоцукерки, повинен зберігати її форму і оточувати начинку.
У корисній моделі для збільшення асортименту фітоцукерок з високими органолептичними показниками пропонуються варіанти виконання, які дозволяють отримати різноманітність смаків і видів за рахунок використання начинок і обсипок також рослинного походження і їх комбінування: - начинку виконати зі свіжих цільних ягід; - начинку виконати із сухофруктів; - начинку виконати з горіхів; - начинку виконати з насіння; - начинку виконати з цукатів; - корпус покрити обсипкою у вигляді стружки цедри цитрусових, кокосової стружки або їх суміші; - корпус покрити обсипкою у вигляді горіхів, цільних, подрібнених або їх суміші; - корпус покрити обсипкою у вигляді одного виду насіння або суміші різних видів; - корпус покрити глазур'ю.
Причинно-наслідковий зв'язок між технічним результатом і знову введеними істотними ознаками пояснюється наступним. Істотною відмінністю фітоцукерки, що заявляється, є те, що м'якоть фініка - це цілісний плід зі збереженими поздовжніми волокнами, яка утворює корпус фітоцукерки, що дозволяє вкладати всередину начинку з фітопродуктів, наприклад ягід, фруктів, сухофруктів, горіхів, насіння. Фініки відомі своїми цілющими властивостями: дають силу, витривалість, збільшують тривалість життя, зміцнюють серце, печінку і нирки, сприяють розвитку в кишечнику корисних бактерій, підтримують кислотний баланс організму і живлять кров, сприяють розвитку кореневих закінчень мозку, посилюють здатність організму протистояти різним інфекціям і багато іншого. Харчові волокна, що містяться в фініках, знижують ризик ракових захворювань. 23 види амінокислот, що містяться в фініках, відсутні в більшості інших бо фруктів. Тому важливо зберегти природну структуру плода фініка і його харчові волокна, як пропонується у фітоцукерці, що заявляється, і донести ці цілющі властивості цільного плоду до споживача.
Таким чином, забезпечується заявлений технічний результат: створення корпусу фітоцукерки з цільного плоду фініка зі збереженням його біологічної цінності та внутрішніх харчових волокон з можливістю начинки цього корпусу. Досягнення заявленого технічного результату забезпечує споживчі властивості виробу - збільшення асортименту фітоцукерок з високими органолептичними показниками за рахунок різноманітності фітоначинок і фітообсипок.
Суть корисної моделі представлена фігурами, на яких показано:
Фіг. 1 - очищений від шкірки і кісточки корпус фітоцукерки;
Фіг. 2 - готові до вживання фітоцукерки з начинкою і в обсипці різних варіантів (кунжут, кокосова стружка, льняне насіння) в коробці;
Фіг. 3 - фітоцукерки під час дегустації, де видно збережені природні поздовжні волокна цільного плоду. 1 - корпус;
Та - поздовжні волокна; 2 - начинка;
З - обсипка.
Здійснення корисної моделі показано на фіг. 1-3, які не є винятковими, але наочно демонструють можливість досягнення заявленого технічного результату.
Фітоцукерку виготовляють, починаючи з миття фініків. Потім акуратно знімають шкірку і витягають кісточку. В результаті отримують цілісний плід фініка який в подальшому використовують як корпус (1) фітоцукерки (Фіг. 1). Потім в корпус (1) вкладають начинку (2).
Нижче наведено кілька, але не виключно, варіантів начинок (2): - свіжі цільні ягоди невеликого розміру, наприклад: смородина, лохина, ожина, малина і ін. або їх суміш; - сухофрукти, наприклад: курага, родзинки, інжир і ін., при цьому сухофрукти можуть бути цільними, подрібненими, або їх суміш; - горіхи, наприклад: волоські, мигдаль, фундук, кедрові, макадамія і ін., при цьому горіхи можуть бути цільними, подрібненими або їх суміш, сирими або підсмаженими; - насінням, наприклад: кунжут білий або чорний, або їх меланжева суміш, льон, мак, насіння соняшника та гарбуза і ін., цільні, подрібнені або їх суміш, в тому числі підсмажені; - цукати, наприклад: манго, груша, імбир, ананас, диня і ін. або їх суміш.
Наступний етап виготовлення - обсипка начинених фітоцукерок. В корисній моделі, що заявляється, запропоновано багато варіантів обсипок (3), але не виключно: - стружка цедри цитрусових, наприклад: лимона, апельсина, кокосова стружка та ін.; - горіхи, наприклад: волоські, мигдаль, фундук, кедрові, макадамія і ін., подрібнені або їх суміш, в тому числі підсмажені; - насіння, наприклад: кунжут білий або чорний, або їх меланжева суміш, льон, мак, насіння соняшника та гарбуза і ін., цільні, подрібнені або їх суміш, в тому числі підсмажені.
Як варіант виготовлення, очищений від шкірки їі кісточки корпус (1) фітоцукерки з начинкою (2) може бути покритий глазур'ю, наприклад медовою, шоколадною.
Для надання привабливого вигляду вже закінченій фітоцукерці можна полити її розтопленим шоколадом, прикрасити кремовими чи з мастики фігурками тощо.
Заявником були виготовлені зразки фітоцукерки (Фіг. 2) з поєднаннями різних начинок (2) і обсипок (3). В результаті дегустації були виявлені високі смакові якості фітоцукерки їі зовнішня привабливість (Фіг. 2), збережено її кількісно-якісний склад і природні поздовжні волокна (1а) плода фініка (Фіг. 3), забезпечена можливість варіювання поєднань начинок (2) і обсипок (3) для задоволення різноманітних смаків покупця.
Фітоцукерку, що заявляється, можна реалізувати у вигляді різних варіантів, з яких тільки деякі тут проілюстровані й описані. Корисна модель може приймати інші форми, не відхиляючись від ідеї або істотних характеристик. Описані варіанти слід розглядати тільки як ілюстративні, а не обмежувальні, і тому обсяг корисної моделі визначається формулою, а не вищенаведеним описом. Всі зміни в межах сенсу і ступеня еквівалентності формули слід включити в обсяг прав корисної моделі.
Джерела інформації: 1. Патент Рф Мо 2524059, пріоритет від 25.03.2013 р., опубл. бюл. Мо 21 2014 р. 2. Патент України Мо 2416, пріоритет від 25.09.2003 р. опубл. бюл. Мо З 2004 р. 3. Патент України Мо 2159, пріоритет від 18.06.2003 р. опубл. бюл. Мо 11 2003 р. 4. Патент України Мо 1958, пріоритет від 14.03.2003 р. опубл. бюл. Мо 8 2003 р. 60 5. Патент України Мо 1957, пріоритет від 14.03.2003 р. опубл. бюл. Мо 8 2003 р.

Claims (10)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Фітоцукерка, що складається з м'якоті очищеного від шкірки і кісточки фініка і начинки, яка відрізняється тим, що м'якоть фініка є цілісним плодом зі збереженими поздовжніми волокнами, яка утворює корпус фітоцукерки.
2. Фітоцукерка за п. 1, яка відрізняється тим, що начинка виконана зі свіжих цільних ягід.
3. Фітоцукерка за п. 1, яка відрізняється тим, що начинка виконана з сухофруктів.
4. Фітоцукерка за п. 1, яка відрізняється тим, що начинка виконана з горіхів.
5. Фітоцукерка за п. 1, яка відрізняється тим, що начинка виконана з насіння.
6. Фітоцукерка за п. 1, яка відрізняється тим, що начинка виконана з цукатів.
7. Фітоцукерка за будь-яким з пп. 1-6, яка відрізняється тим, що корпус покритий обсипкою у вигляді стружки цедри цитрусових, кокосової стружки або їх суміші.
8. Фітоцукерка за будь-яким з пп. 1-6, яка відрізняється тим, що корпус покритий обсипкою у вигляді горіхів, цільних або подрібнених, або їх суміші.
9. Фітоцукерка за будь-яким з пп. 1-6, яка відрізняється тим, що корпус покритий обсипкою у вигляді одного виду насіння або суміші різних видів.
10. Фітоцукерка за будь-яким з пп. 1-6, яка відрізняється тим, що корпус покритий глазур'ю. І
Фіг. 1 ЕК сек я ше. пи ще У МОЖ ОВ КО У Же К- ес Мч ї
5 о. - СА ОК ОК ОО її и КАСКО с: МОХ 3 КАК У ООН ЗКУ Фіг? п
Фіг. З
UAU201907010U 2019-06-24 2019-06-24 Фітоцукерка UA139595U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907010U UA139595U (uk) 2019-06-24 2019-06-24 Фітоцукерка

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907010U UA139595U (uk) 2019-06-24 2019-06-24 Фітоцукерка

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA139595U true UA139595U (uk) 2020-01-10

Family

ID=71117406

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201907010U UA139595U (uk) 2019-06-24 2019-06-24 Фітоцукерка

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA139595U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN102423028A (zh) 一种玫瑰酱及其制备方法
CN105285765A (zh) 一种桂花糟鳗的加工方法
KR101761518B1 (ko) 고구마 말랭이 강정 제조방법
KR101094133B1 (ko) 연근차 및 이의 제조방법
KR101037172B1 (ko) 홍시 젤리의 제조 방법
CN105876054A (zh) 一种百香果脯的制备工艺
RU2659083C1 (ru) Состав для приготовления желейного мармелада
Ward The encyclopedia of food
CN103766854A (zh) 桂花杨桃果酱及其制备方法
UA139595U (uk) Фітоцукерка
KR101156625B1 (ko) 당침 블루베리를 함유한 젤리 및 이의 제조 방법
CN107811100A (zh) 一种水蜜桃果脯的制作方法
CN104543286A (zh) 一种红糖柠檬果脯的制作方法
CN108157866A (zh) 含瓜果蔬菜食用花卉的复合食品
CN107772038A (zh) 一种青梅果脯的制作方法
JPS62208236A (ja) ビタミンc強化梅干製品
CN112617125A (zh) 一种卤鸡腿的制作方法
CN1051678C (zh) 蔬菜果肉软糖及制备工艺
CN107873931A (zh) 一种杨桃果脯的制作方法
CN107889923A (zh) 一种柠檬果脯的制作方法
KR20230126350A (ko) 디저트용 곶감 및 이의 제조 방법
CN106562189A (zh) 一种甜玉米罐头及其制作方法
CN106974185A (zh) 一种粽子及其制备方法
CN105029248A (zh) 一种橄榄酥馅及橄榄酥馅、橄榄酥制作方法
CN112401176A (zh) 一种益气养生糖藕及其制作方法