SK78394A3 - Inflowing system of device for continuous aluminium casting - Google Patents

Inflowing system of device for continuous aluminium casting Download PDF

Info

Publication number
SK78394A3
SK78394A3 SK783-94A SK78394A SK78394A3 SK 78394 A3 SK78394 A3 SK 78394A3 SK 78394 A SK78394 A SK 78394A SK 78394 A3 SK78394 A3 SK 78394A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
inlet
inlet nozzle
nozzle
plug
section
Prior art date
Application number
SK783-94A
Other languages
English (en)
Inventor
C J Moritz
Original Assignee
Waw Aluminium Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Waw Aluminium Ag filed Critical Waw Aluminium Ag
Publication of SK78394A3 publication Critical patent/SK78394A3/sk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D41/00Casting melt-holding vessels, e.g. ladles, tundishes, cups or the like
    • B22D41/50Pouring-nozzles
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/16Controlling or regulating processes or operations
    • B22D11/18Controlling or regulating processes or operations for pouring
    • B22D11/181Controlling or regulating processes or operations for pouring responsive to molten metal level or slag level
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/10Supplying or treating molten metal
    • B22D11/103Distributing the molten metal, e.g. using runners, floats, distributors
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D41/00Casting melt-holding vessels, e.g. ladles, tundishes, cups or the like
    • B22D41/14Closures
    • B22D41/16Closures stopper-rod type, i.e. a stopper-rod being positioned downwardly through the vessel and the metal therein, for selective registry with the pouring opening

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Continuous Casting (AREA)
  • Casting Support Devices, Ladles, And Melt Control Thereby (AREA)
  • Coating With Molten Metal (AREA)
  • Treatment Of Steel In Its Molten State (AREA)
  • Molds, Cores, And Manufacturing Methods Thereof (AREA)
  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)

Description

Vtokový systém zariadenia na plynulé liatie hliníka
Oblasť techniky
Vynález sa dotýka vtokového systému zariadenia na plynulé liatie hliníka, pozostávajúceho z liaceho žliabku v ktorom je vsadená vtoková dýza opatrená zátkou na reguláciu vtoku taveniny, poprípade regulačným systémom, ktorým sa riadi hĺbka ponoru zátky vo vymedzenom rozmedzia v£> vnútri stanovených hrán í c
Doterajší stav techniky
Regulácia vtoku taveniny pomocou dýzy a zátky je známa z rôznych publikácií. Napr. v prednáškových textoch, vydaných v roku 1986 pri príležitosti sympózia usporiadaného Nemeckou spoločnosťou pre náuku o kovoch, kde bolo jednané o princípoch regulácie hladiny liatia na princípe vírivého prúdenia, je na strane 331 zobrazený regulačný systém s použitím dýz a zátok. Dýza je upevnená na spodku liaceho žliabku a smeruje svojim spodným koncom do vnútre kokily.
Zmenou stanovených predpokladov rýchlosti vtoku hliníkovej taveniny do vtokovej dýzy sa mení taktiež statický tlak. Pri veľmi vysokých rýchlostiach hliníkovej taveniny vznikajúci podtlak nasáva na vstupe alebo výstupe dýzy oxidy a čiastočky nečistôt z kovového povrchu liaceho žliabku, čo sa nepriaznivo prejavuje na kvalite hliníkových odliatkov.
Podstata vynálezu
Úlohou vynálezu je do značnej miery odstrániť uvedené nedostatky vtokového zariadenia na plynulé liatie hliníka tak, že inštalovaný podtlak na vstupe a výstupe vtokovej dýzy bude minimalizovaný a budú opti ma 1 izované pomery prúdenia vo vtokovej dýze. Týmto spôsobom činnosti vtokového systému možno znížiť tvorenie vírov v tavenine a zamedziť tak tvoreniu vírov ako na povrchu taveniny v liacom žliabku, tak na povrchu taveniny v kokile.
Úloha podľa vynálezu je podľa uvedených nárokov vyriešený tak, že prostredníctvom zvlášť vytvoreného vnútorného obrysu vtokovej dý2y a dodržaním stanovenej hĺbky ponoru vo vytvárajúcej sa zóne taveniny nad vtokovou jamkou, môže byť zabránené unášaniu oxidov a iných čiastočiek nečistôt z povrchu kovu. Zároveň musí byť zabezpečená dostatočná hladina roztaveného kovu v liacom žliabku. Prvým krokom potom bude minimalizovanie pôsobiaceho podtlaku, a ďalej odmeranie hĺbky ponoru tak, že stĺpec kovu s výškou najmenej 2 cm kompenzuje ostávajúci podtlak.
Obrys vtokovej dýzy podľa vynálezu je vytvorený tak, že v strede vtokovej dýzy.je vytvorený zúžený prierez, čím v tomto mieste vznikne vyššia rýchlosť. Tvarom vtokovej dýzy možno preto zamedziť pretrhnutie prúdu, ktoré by mohlo zmenšiť priečny prierez vtokovej dýzy. Prietok vtokovou dýzou je tak rovnomerný celým jej prierezom, čím možno nastaviť optimálny objemový prúd.
Pri obvyklom usporiadaniu liaceho žliabku sa vyskytujú vo vLokovom systéme rozdielne pomery prúdenia a to v závislosti na tom, ktorou stranou dýzy bude najskôr prúdiť tavenina z liaceho žliabku. Stanovené predpoklady vedú pri obvyklých vtokových systémoch k nerovnomernému rozdeleniu prúdenia kvapaliny na vnútorné steny vtokovej dýzy, čím v určitom priereze vtokovej dýzy vznikajú veľmi vysoké rýchlosti prúdenia, zatiaľ čo v iných miestach vtokovej dýzy vzniká mŕtvy priestor. Tieto stavy narušujú až doposiaľ rovnomerné
prúdenie taveniny a podieľajú sa t i ež na vtokových
a výtokových pomeroch vo vtokovej dýze .
Súhrnne možno r i ešen i e podľa vynálezu op í sať
nasledujúcimi znakmi:
1. vytvorenie vtokovej dýzy takým spôsobom, že na vstupe
a výstupe vtokovej dýzy vznikne len nepatrný podtlak,
2. vytvorenie takej konfigurácii vtokovej dýzy, pri ktorej je prietok priečnym prierezom vtokovej dýzy rovnomerný a nedochádza tak v žiadnom mieste k odtrhnutiu prúdu,
3. zmenšenie existujúcej energie prúdenia škrtením v strednej časti vtokovej dýzy, čím na vstupe a výstupe vtokovej dýzy nevznikne prakticky žiadna turbulencia.
Prehľad obrázkov na výkrese
Vynález podľa viacerých príkladov vyhotovenia je bližšie objasnený na výkresoch, kde značí obr. 1 celkový pohľad na vtokový systém podľa vynálezu, obr. 2 vtokovú dýzu so zátkou v priečnom reze, obr. 3 diagram, priebehu tlaku vtokového systému podľa vynálezu (vodný model), obr. 4 systém dýza - zátka podľa stavu techniky, obr. 5 diagram priebehu tlaku obvyklého vtokového systému (vodný móde 1) , obr. 6 schematické znázornenie elektronickej regulácie hl ad i ny 1 i at i a, obr-. 7 celkový pohľad na vtokový systém podľa stavu techniky, a obr. 8 schematické znázornenie mechanickej regulácie hladiny liatia.
Príklady vyhotovenia vynálezu
Vtokový systém podľa obr. 1 pozostáva z vtokovej dýzy 2, upravenej v liacom žliabku 1, v ktorej je vsadená zátka 3 na reguláciu vtoku taveniny 4. Vtokovou dýzou 2 vtieka tavenina 4 do kokily 5, kde je formovaná do odliatku 6, upravenom na náliaLku 7. Odliatok 6 je potom vytiahnutý zo spodku kokily 5 spustením liaceho stolu 8 pomocou spúšťacieho zariadenia 9.
Tvary vtokovej dýzy 2 a zátky 3 sú ďalej rozpoznateľné z obr. 2, z ktorého je zjavné, že priečne prierezy X a Y na vstupe a výstupe dýzy sú v porovnaniu s ostatnými priečnymi prierezmi vtokovej dýzy 2 väčšie, čím v týchto miestach vznikajú iba malé rýchlosti prúdenia.
Z obr, 2 je taktiež rozpoznateľné ponorenie zátky 3 vo vtokovej dýze 2, pri ktorom je vytvorený priestor v tvare kruhovej štrbiny C. Tento priestor je dimenzovaný tak, že prúdenie vyplní celkový prierez vtokovej dýzy 2. Kruhová štrbina C sa zo strany X zmenšuje, čím sa v prúdiacom kove vytvorí dynamický tlak, ktorý spôsobí zníženie statického tlaku v tavenine.
V takmer paralelnej časti kruhovej štrbiny C je k škrteniu nevyhnutný vznik trenia, kruhová štrbina C sa potom od zátky 3 spojito rozširuje, čím prúdenie v týchto miestach prilipne lepšie k zátke 3. Pri zmenšujúcom sa priereze vzniká vo vtokovej dýze 2 homogénne prúdenie.
Za najnižším miestom, približne v strede vtokovej dýzy 2, sa jej prierez rozširuje, čím dochádza opäť k spomaľovaniu prúdenia, bez odtrhnutia. Za účelom ustálenia prúdenia okolo zátky 3, je jej vrchol opatrený zaoblením, ktoré má v príkladnom vyhotoveniu rádius = 11,5 mm.
Za účelom zistenia popr. vyskúšania prúdenia vo vtokovej dýze 2 podľa vynálezu model liatia valcového odliatku. V tomto skutočných pomerov bol vytvorený vodný vodnom modelu môžu valcovom odliatku pri rôznych systémoch vtokovej dýzy - zátky.
Na tomto modelu boli taktiež skúmané priebehy
11akov optimalizovanom vtokovom systéme, ktorých výsledný pr i ebeh je znázornený na obr. 3.
dĺžkové j úrovn i nepatrne vstupe vtokovej dýzy 2
0), sa vyskytuje pozitívny negatívny tlak. V strednej časti vtokovej alebo len dýzy 2 bude vplyvom vyšších rýchlostí prúdenia dosiahnutý veľmi vysoký podt1 ak.
Nameraný vyšší podtlak v užšom prierezu značí, že prúden i e prilieha na steny vtokovej dýzy 2 a nedochádza teda k jeho odtrhávaniu. Potom dochádza počas kratšieho časového úseku k znižovaniu vysokého podtlaku, takže na výstupe dýzy 17 cm, ostáva len veľmi nepatrný podtlak.
K podstatnej zmene tlakových pomerov nedôjde ani pri zvýšeniu hladiny liatia, v príkladnom vyhotoveniu z 26 cm na 34 cm. Jednotlivé krivky priebehu tlaku pre rozdielne hladiny liatia, ktoré prebiehajú tesne pri sebe značia, že prúdenie je dostatočne stabilné a taktiež pri vyššom podtlaku nedochádza k odtrhávaniu prúdenia v dýze. Z toho plynie, že takýto prierez dýzy umožňuje relatívne rovnomerný priechod prúdenia, bez výskytu rýchlostných špičiek.
Na obr. 6a, 6b a 5a, 5b sú znázornené príkladné priebehy tlakov známych vtokových systémov. V odspodku uzatvorenom vtokovom systéme podľa obr. 4a sa nemôže podtlak na výstupe dýzy ďalej zmenšovať, lebo použiteľný prierez na výstupe dýzy je vplyvom odtrhnutia prúdenia zmenšený. Tým vzniká na výstupe dýzy vysoký podtlak, ktorý nemôže byť ani kompenzovaný zväčšením hĺbky ponoru vtokovej dýzy (pozri obr. 5a).
Na obr. 4b je znázornený známy, zhora uzatvorený vtokový systém. Tu výrazne stúpa podtlak pri zväčšujúcom sa rozdielu hladín (pozri obr. 5b). Následkom toho nad vstupom vtokovej dýzy do liaceho žliabku sa vytvorí stĺpec kovu, ktorý však ani v súčasnosti so statickým tlakom nepostačuje na to, aby kompenzoval podtlak, vznikajúci na vstupe vtokovej dýzy. Ďalej dochádza pod zátkou k odtrhnutiu prúdenia, ktoré potom zmenšuje stávajúci prierez vtokovej dýzy. Pri väčšom rozdiele hladín sa môže takto odtrhnuté prúdenie prejaviť účinkom až k výstupu vtokovej dýzy, takže zosilnený podtlak sa prejaví vyššie menovanými nepriaznivými následkami.
Tie priebehy tlakov, získané zhora uvedeným pozorovaním, sú závislé na polohe existujúcich meracích bodov. Obr. 5a, 5b, predstavujúce dvojrozmerné znázornenia, preto nevypovedajú nič o nerovnomertiost i prúdenia nad obvodom vtokovej dýzy. Pri obvyklých vtokových systémoch, ako je úvodom uvedené, môže nad obvodom vtokovej dýzy vzniknúť nerovnomerné prúdenie, čím vznikajú rýchlostné špičky prúdenia, ktoré zvyšujú podtlak.
V praxi často dochádza k tomu, že šikmo nasadená alebo krivá zátka ešte ďalej Ovplyvní pomery prúdenia tým spôsobom, že je zväčšovaná nehomogenita prúdenia. V známych vtokových systémoch potom dochádza k tomu, že len niektoré obvody vtokových dýz sú zaručene pretekané. Preto sa tiež vyskytujú problémy pri regulácii objemového prúdenia. ktoré sú najmä zjavné pri automatickej regulácii hladiny.
Pri zmene priečneho prierezu podľa vynálezu môže byť objemový prúd presnejšie dávkovaný a zmenšený vznik nestability prúdenia. Na sklenenom modelu sa ukázalo, že opti ma 1 izovaná vtoková dýza je tiež nad obvodom relatívne rovnomerne pretekaná.
V protiklade k tomu je známy vtokový systém náchylný na vznik turbulencie.
Ten je znázornený a bližšie objasnený na obr. 7. Tavenina prechádza v smere šípky liacim žliabkom 1 ku vtokovej dýze
2. Vplyvom vznikajúceho podtlaku na vstupe a výstupe vtokovej dýzy 2 je povrch taveniny prehĺbený tlakom vzduchu, čím môže byť strhávaná vrstva oxidov, ktoré spolu s čiastočkami nečistôt môžu byť nasávané do taveniny 4. Tak budú vznikať v čele tuhnúcej taveniny netvárne znečistenia, ktoré pri neskoršom procese valcovania sa dostávajú na povrch a sú príčinou trhania valcovaného pásu alebo poškodzovania válcov.
Na obr. 8 je znázornená mechanická regulácia vtokového systému liatia do kokíl pre hliníkové odliatky na valcovanie.
Prostrední ctvom plaváka 1_4, ktorý je umiestnený na povrchu roztaveného kovu odliatku a ktorý je spriahnutý mechan i ckou pákovou sústavou
15, je zátka 3 pomocou tyčky 16 zdvíhaná hore alebo dolu. Pojem plavák pritom náleží časti vytvorenej z ohňovzdorného materiálu, ktorá plavé na povrchu roztaveného kovu a prostredníctvom páky udáva stav hladiny kovu.
V danom prípade je tak zväčšovaná alebo zmenšovaná kruhová štrb i na medzi vtokovou dýzou 2 a zátkou 3 a to podľa toho, v ktorom smere sa hladina taveniny odchyľuje od menovitej hodnoty.
Vtokové množstvo taveniny je teda regulované prostredníctvom rozdielnych výšok zátky 3.
Iné metódy založené na laserovom snímaniu stavu hladiny kovu v kokile 5. Vzniknutý signál je spracovaný elektronickou cestou a pretvorený na akčnú veličinu pre 2átku 3 (pozri obr.
6). Stav hladiny kovu v kok i 1 e môže z rôznych príčin kolísať. Napr. ak nie je nakláňanie tav iacej pece kontinuálne, vznikne v 1iacom žliabku čereň i e.
Tak t i ež stav hladiny kovu v 1iacom žliabku 1 je obvyk1 e regulovaný plavákom, čím dochádza k tomu, že sú bežne spriahnuté dva regulačné systémy, ktoré vedú k dynamickému chovaniu regulácie, zatiaľ čo fáza liatia vyžaduje stálu korekciu polohy zátky 3.
Kolísanie stavu hladiny kovu zmení tepelné podmienky liatia, čo vedie k vzniku nevhodného povrchu odliatkov, čím sa zväčšuje hrúbka okrajovej škrupiny, ktorá musí byť pred valcovaním odfrézovaná.

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Vtokový systém zari adeni a na plynulé pozostávajúci z
    1 i aceho žli abku, v ktorom je vsadená vtoková dýza, opatrená zátkou na reguláciu vtoku taven i ny, ktorá uzatvára vtok taveniny na najužšom priereze vtokove j dýzy.
    prípadne z regulačného systému, ktorým je riadená hĺbka zátky vo vymedzenom rozmedziu, vyznačuj úc i tým, že vzdialenosti (A) od najužšieho prierezu vtokovej dýzy (2) vstupu a výstupu vtokovej dýzy (2) je najmenej 7 cm.
    pričom priestor vytvorený medzi vnútornou stenou vtokovej dýzy (2) a zátkou (3) sa vo vstupnej časti s dĺžkou (B) vtokovej dýzy (2) zužuje, pričom v prevádzkovom stave je vzdialenosti od vrcholu (S) zátky (3) k výstupu (4) vtokovej dýzy (2) najmenej 2cm .
  2. 2. Vtokový systém podľa nároku 1, vyznačujúci, sa tým, že zúženie vtokovej dýzy (2) je vytvorené následne za úsekom (B), ktorého dĺžka leží v rozmedziu 0 až 10 cm.
  3. 3. Vtokový systém podľa predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že zúženie vtokovej dýzy (2) je vytvorené následne za úsekom (B), ktorého dĺžka leží v rozmedziu 1 až 10 cm.
  4. 4. Vtokový systém podľa predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že nad najužším prierezom vtokovej dýzy (2) vytvorí medzi vnútornou stenou vtokovej dýzy (2) a zátkou (3) zužujúci sa prstencový priestor (D), zatiaľ čo priestor pod najužším prierezom, vytvorený medzi vtokovou dýzou (2) a zátkou (3), sa pod uhlom otvorenia najmenej (4) zväčšuje, pričom vrchol (S) zátky (3) je vytvorený zaoblené s polomerom od 10 do 14 mm.
  5. 5. Vtokový systém podľa predchádzajúcich nárokov, v y
    1 ο značujúci sa tým, že hrany na vtoku a výtoku sú zaoblené rádiusom od 5 do 25 mm.
  6. 6. Vtokový systém podľa predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že prstencový priestor (D) je vytvorený z kruhovej štrbiny medzi vtokovou dýzou (2) a zátkou (3), pričom bočné steny, tvoriace kruhovú štrbinu, prebiehajú takmer paralelne.
  7. 7. Vtokový systém podľa predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že takmer paralelne prebiehajúce bočné steny prstencového priestoru (D) sa v smere prúdenia zužujú v rozmedziu uhla od pribi. 1.
  8. 8. Vtokový systém podľa predchádzajúci ch nárokov, vy-
    z n a č u j ú c i s a tým, že stav (A) hladi ny kovu v 1 i acoro ž 1 i abku ( 1) je stanovený najmenej 5 cm nad vstupom (X) vtokovej dýzy (2) a hĺbka ponoru (T) vtokovej dýzy (2) je stanovená naj menej 2 cm.
SK783-94A 1993-07-05 1994-06-29 Inflowing system of device for continuous aluminium casting SK78394A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4322316A DE4322316C1 (de) 1993-07-05 1993-07-05 Einlaufsystem für eine Aluminiumstranggußanlage

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK78394A3 true SK78394A3 (en) 1995-09-13

Family

ID=6491984

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK783-94A SK78394A3 (en) 1993-07-05 1994-06-29 Inflowing system of device for continuous aluminium casting

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5490554A (sk)
EP (1) EP0637477B1 (sk)
KR (1) KR970005376B1 (sk)
AU (1) AU674749B2 (sk)
BR (1) BR9402624A (sk)
CA (1) CA2127321C (sk)
CZ (1) CZ285017B6 (sk)
DE (2) DE4322316C1 (sk)
ES (1) ES2133443T3 (sk)
HU (1) HU216124B (sk)
NO (1) NO300034B1 (sk)
PL (1) PL177723B1 (sk)
RU (1) RU2091193C1 (sk)
SK (1) SK78394A3 (sk)
TW (1) TW289002B (sk)
YU (1) YU41294A (sk)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19504009A1 (de) * 1995-02-08 1996-08-14 Vaw Ver Aluminium Werke Ag Einlaufsystem für eine Aluminiumstranggußanlage
DE19706151C2 (de) * 1997-02-18 2000-12-07 Sms Demag Ag Verfahren und Tauchrohr zum Metallstranggießen
KR100330352B1 (ko) * 1999-07-02 2002-04-01 유현식 내충격성이 우수한 신디오탁틱 폴리스티렌 수지 조성물
NL1014024C2 (nl) * 2000-01-06 2001-07-09 Corus Technology Bv Inrichting en werkwijze voor het continu of semi-continu gieten van aluminium.
US7041171B2 (en) * 2003-09-10 2006-05-09 Kastalon, Inc. Nozzle for use in rotational casting apparatus
US6989061B2 (en) * 2003-08-22 2006-01-24 Kastalon, Inc. Nozzle for use in rotational casting apparatus
US7270711B2 (en) * 2004-06-07 2007-09-18 Kastalon, Inc. Nozzle for use in rotational casting apparatus
JP5621737B2 (ja) * 2011-09-15 2014-11-12 新日鐵住金株式会社 連続鋳造における流量調整方法
ES2684574T3 (es) 2013-03-12 2018-10-03 Novelis, Inc. Entrega intermitente de metal fundido
JP2018536085A (ja) * 2015-09-15 2018-12-06 リテック システムズ エルエルシー 炉式溶鉱炉などの溶融物制御のためのレーザセンサ
US10632528B2 (en) 2017-11-15 2020-04-28 Novelis Inc. Metal level overshoot or undershoot mitigation at transition of flow rate demand

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB917565A (en) * 1960-05-13 1963-02-06 Didier Werke Ag Improvements relating to pouring nozzles for liquid metal
US4523624A (en) * 1981-10-22 1985-06-18 International Telephone And Telegraph Corporation Cast ingot position control process and apparatus
FR2639267B1 (fr) * 1988-11-23 1991-02-22 Clecim Sa Procede et ensemble d'alimentation en metal fondu de la lingotiere d'une installation de coulee continue d'ebauches minces
US5205343A (en) * 1989-06-03 1993-04-27 Sms Schloemann-Siemag Aktiengesellschaft Pouring tube for feeding molten steel into a continuous casting mold
US5339885A (en) * 1993-05-07 1994-08-23 Wagstaff Inc. Integrated non-contact molten metal level sensor and controller

Also Published As

Publication number Publication date
NO941868D0 (no) 1994-05-19
NO300034B1 (no) 1997-03-24
EP0637477A2 (de) 1995-02-08
EP0637477B1 (de) 1999-03-24
CA2127321C (en) 1999-05-11
YU41294A (sh) 1996-10-09
KR950002888A (ko) 1995-02-16
HU216124B (hu) 1999-04-28
KR970005376B1 (ko) 1997-04-15
BR9402624A (pt) 1995-04-04
DE4322316C1 (de) 1995-03-16
HUT67850A (en) 1995-05-29
RU94024564A (ru) 1996-04-20
DE59407993D1 (de) 1999-04-29
PL177723B1 (pl) 2000-01-31
NO941868L (no) 1995-01-06
CZ160694A3 (en) 1997-05-14
CA2127321A1 (en) 1995-01-06
TW289002B (sk) 1996-10-21
RU2091193C1 (ru) 1997-09-27
AU6613294A (en) 1995-01-12
CZ285017B6 (cs) 1999-05-12
AU674749B2 (en) 1997-01-09
EP0637477A3 (de) 1996-04-03
HU9401732D0 (en) 1994-09-28
ES2133443T3 (es) 1999-09-16
US5490554A (en) 1996-02-13
PL303861A1 (en) 1995-01-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK78394A3 (en) Inflowing system of device for continuous aluminium casting
US20060261100A1 (en) Tundish stopper rod for continuous molten metal casting
KR960006041B1 (ko) 쌍로울식 연속주조기
CA2026724C (en) Method and apparatus for improved melt flow during continuous strip casting
EP1854571B1 (en) Refractory nozzle for the continous casting of steel
RU2100137C1 (ru) Устройство для подачи расплава в установке непрерывной разливки алюминия
EP1603697B1 (en) Submerged entry nozzle with dynamic stabilization
WO2012053476A1 (ja) 下注ぎ方式の注湯管及び注湯方法
JP3324598B2 (ja) スラブの連続鋳造方法と浸漬ノズル
KR100530101B1 (ko) 턴디쉬 내부 용강의 와류발생 억제 댐
JPH1177265A (ja) 連続鋳造鋳型内における溶鋼流動制御方法
JPS62197257A (ja) 連続鋳造における溶鋼の注入方法
US4117959A (en) Method and single piece annular nozzle to prevent alumina buildup during continuous casting of al-killed steel
KR100899689B1 (ko) 회전류 상부노즐의 토출량 제어방법
JPS62252649A (ja) 溶鋼連続鋳造鋳型内の偏流制御方法
KR20020084358A (ko) 연속주조용 침지노즐
JPS62252650A (ja) 溶鋼連続鋳造鋳型内の偏流制御方法
JPH0631413A (ja) 連続鋳造における浸漬ノズルへの不活性ガス吹き込み流量の制御方法
JPH0327300B2 (sk)
RU2173608C2 (ru) Погружной разливочный стакан для непрерывного литья тонких слябов
JPH08229649A (ja) 連続鋳造装置および連続鋳造方法
JPH0724567A (ja) 溶鋼等の流出量制御装置のノズル
JPS632541A (ja) 溶湯流口を備えた溶湯容器
KR20010059585A (ko) 연속주조기용 내화물관
JP2003260544A (ja) 連続鋳造用鋳型内への溶鋼供給装置