SK70798A3 - Process for preparing dioxoazabicyclohexanes - Google Patents

Process for preparing dioxoazabicyclohexanes Download PDF

Info

Publication number
SK70798A3
SK70798A3 SK707-98A SK70798A SK70798A3 SK 70798 A3 SK70798 A3 SK 70798A3 SK 70798 A SK70798 A SK 70798A SK 70798 A3 SK70798 A3 SK 70798A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
formula
organic solvent
base
compound
process according
Prior art date
Application number
SK707-98A
Other languages
English (en)
Inventor
Stephen J Ray
John A Rumpus
Original Assignee
Pfizer Res & Dev
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pfizer Res & Dev filed Critical Pfizer Res & Dev
Publication of SK70798A3 publication Critical patent/SK70798A3/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D209/00Heterocyclic compounds containing five-membered rings, condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom
    • C07D209/02Heterocyclic compounds containing five-membered rings, condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom condensed with one carbocyclic ring
    • C07D209/52Heterocyclic compounds containing five-membered rings, condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom condensed with one carbocyclic ring condensed with a ring other than six-membered

Description

Spôsob výroby dioxoazabicyklohexánov
Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu výroby určitých dioxoazabicyklohexánov ďalej uvedeného všeobecného vzorca I.
Doterajší stav techniky
Exozlúčeniny, konkrétnejšie dioxoazabicyklohexány všeobecného vzorca I
kde R predstavuje alkylskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka, cykloalkylskupinu s 3 až 6 atómami uhlíka alebo benzylskupinu, pričom fenylový zvyšok uvedenej benzylskupiny je prípadne substituovaný jedným alebo viacerými substituentmi nezávisle zvolenými zo súboru zahŕňajúceho halogén, nitroskupinu, alkylskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka, alkoxyskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka, aminoskupinu a trifluórmetylskupinu, sú známe zlúčeniny, ktoré sú užitočné ako syntetické medziprodukty pri výrobe antibiotík podlá EP-B-0413455, ako je to objasnené vo WO-A-93/18001.
Vo všeobecnom vzorci I sa pod pojmom halogén rozumie fluór, chlór, bróm alebo jód.
V zverejnenej medzinárodnej patentovej prihláške WO-A-93/18001 je opísaný spôsob výroby zlúčenín všeobecného vzorca I, pri ktorom sa zlúčenina všeobecného vzorca II
ι kde R má význam ako pri zlúčenine všeobecného vzorca I, nechá reagovať s halogénnitrometánom v prítomnosti bázy.
Príklad 1 tejto prihlášky opisuje výrobu la,5a,6a-3-benzyl-6-nitro-2,4-dioxo-3-azabicyklo[3.1.0]hexánu, pri ktorej sa báza DBU (l,8-diazabicyklo[5.4.0]undec-7-en) v toluéne prikvapká k zmesi N-benzylmaleínimidu a brómnitrometánu v toluéne. Konečný produkt je však izolovaný vo výťažku len 17 %. Skutočný výtažok účinnej zlúčeniny by bol ešte nižší ako 17 %.
Vo WO-A-95/19361 je opísané použitiel,2-dimetyl1,4,5,6-tetrahydropyrimidínu (DMTHP) ako bázy pri tomto spôsobe, pričom produkt je izolovaný vo výťažku 26,7 % (skutočný výtažok účinnej zlúčeniny by bol ešte nižší).
Teraz bolo zistené, že pokiaľ sa použijú určité špecifické bázy a rozpúštadlá a pokiaľ sa obráti poradie prídavkov reakčných činidiel [tzn. pokiaľ sa halogénnitrometán a maleínimid všeobecného vzorca II pridajú k báze v rozpúšťadle] a pokiaľ sa z reakčnej zmesi pred izoláciou produktu všeobecného vzorca I odstráni akýkoľvek prebytok bázy, dosiahne sa veľmi významné zlepšenie výťažku zlúčeniny všeobecného vzorca I.
Podstata vynálezu
Predmetom vynálezu je teda spôsob výroby dioxoazabicyklohexánov všeobecného vzorca I
kde R predstavuje alkylskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka, cy kloalkylskupinu s 3 až 8 atómami uhlíka alebo benzylskupinu, pričom fenylový zvyšok uvedenej benzylskupiny je prípadne substituovaný jedným alebo viacerými substituentmi zvolenými zo súboru zahŕňajúceho halogén, nitroskupinu, alkylskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka, alkoxyskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka, aminoskupinu a trifluórmetylskupinu; ktoré podstata spočíva v tom, že sa roztok obsahujúci zlúčeninu všeobecného vzorca II
- I (II) kde R má hore uvedený význam; halogénnitrometán a organické rozpúšťadlo zvolené zo súboru zahŕňajúceho acetón, dimetylformamid, dimetylacetamid, acetonitril, dimetylsulfoxid, N-metylpyrolidón a dimetoxyetán, pridá k zmesi obsahujúcej bázu zvolenú zo súboru zahŕňajúceho uhličitan draselný, uhličitan sodný, uhličitan cézny, ortofosforečnan trojsodný a fluorid draselný a organické rozpúšťadlo definované hore, za vzniku zlúčeniny všeobecného vzorca I, pričom pred izoláciou produktu všeobecného vzorca I sa z reakčnej zmesi odstráni akýkolvek prebytok bázy.
Podlá jedného aspektu je predmetom vynálezu spôsob, pri ktorom sa roztok zlúčeniny všeobecného vzorca II
(II) kde R má význam uvedený pri všeobecnom vzorci I; v zmesi halogénnitrometánu a organického rozpúšťadla, ktoré je zvolené zo súboru zahŕňajúceho acetón, dimetylformamid, dimetylacetamid, acetonitril, dimetylsulfoxid, N-metylpyrolidón a dimetoxyetán, pridá k zmesi bázy zvolenej zo súboru zahŕňajúceho uhličitan draselný, uhličitan sodný, uhličitan cézny, ortofosforečnan trojsodný a fluorid draselný a organického rozpúšťadla definovaného hore, za vzniku zlúčeniny všeobecného vzorca I, pričom pred izoláciou produktu všeobecného vzorca I sa z reakčnej zmesi odstráni akýkoľvek prebytok bázy.
R prednostne predstavuje alkylskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka, cykloalkylskupinu s 3 až 6 atómami uhlíka alebo benzylskupinu, pričom fenylový zvyšok benzylskupiny je prípadne substituovaný 1 alebo 2 substituentmi z hore definovaného súboru. Výhodnejšie R predstavuje alkylskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka alebo benzylskupinu, najvýhodnejšie benzylskupinu.
V prednostnom rozpracovaní sa ako halogénnitrometán použije chlórnitrometán alebo brómnitrometán, najvýhodnejšie brómnitrometán.
Brómnitrometán sa obyčajne zakúpi vo forme roztoku v stabilizujúcom množstve inertného organického rozpúšťadla, ako toluéne. Tento roztok prednostne obsahuje 25 až 50 % hmotnostných toluénu. Prítomnosť inertného rozpúšťadla, ako toluénu, nemá významný vplyv na výťažok zlúčeniny všeobecného vzorca I, takže pri postupe podľa vynálezu je možné použiť tento roztok brómnitrometánu v inertnom rozpúšťadle ako takom.
Rovnako je možné použiť zmes uvedených organických rozpúšťadiel a báz.
Objemový pomer organického rozpúšťadla v zmesi bázy a organického rozpúšťadla vzhladom na organické rozpúšťadlo v roztoku zlúčeniny všeobecného vzorca II a brómnitrometánu je prednostne asi 1 : 1 až 7 : 1, výhodnejšie 1 : 1 až 4 : 1.
Zlúčenina všeobecného vzorca II a halogénnitrometánu sa prednostne používa v molárnom pomere 1 : 1 až 1 : 1,25, výhodnejšie asi 1:1.
Roztok zlúčeniny všeobecného vzorca II v zmesi halogénnitrometánu a organického rozpúšťadla sa zvyčajne pridáva k zmesí bázy a rozpúšťadla pomaly, napríklad počas 30 minút až 4 hodín.
Zmes bázy a organického rozpúšťadla prednostne obsahuje až 5, výhodnejšie 1 až 3 % objemové vody, vztiahnuté na celkový objem organického rozpúšťadla alebo rozpúšťadiel.
Podlá jedného prednostného aspektu sa ako organické rozpúšťadlo použije dimetylformamid a ako báza uhličitan draselný.
Podlá ďalšieho prednostného aspektu sa ako organické rozpúšťadlo použije dimetoxysulfoxid a ako báza uhličitan draselný.
Spôsob podlá vynálezu sa prednostne uskutočňuje pri teplote od 5 do 50°C, výhodnejšie od 20 do 30°C, najvýhodnejšie pri teplote okolia.
I
Všetok prebytok bázy sa z reakčnej zmesi prednostne odstraňuje filtráciou alebo neutralizáciou kyselinou. Najvýhodnejšie sa prebytok bázy odstráni neutralizáciou pri použití kyseliny octovej alebo zriedenej kyseliny chlorovodíkovej .
Častice použitej bázy sú prednostne menšie ako 75 μπι, výhodnejšie ako 45 μπι.
I keď sa pri použití opísaného postupu získavajú oxo zlúčeniny všeobecného vzorca I v dobrom až vynikajúcom výtažku, predpokladá sa, že časť. zlúčeniny všeobecného vzorca I vzniká epimerizáciou endo izoméru všeobecného vzorca III
(III) kde R má hore uvedený význam, ktorý pri tomto postupe tiež vzniká.
Vynález je bližšie objasnený v nasledujúcich príkladoch rozpracovania. Tieto príklady majú výhradne ilustratívny charakter a rozsah vynálezu v žiadnom ohlade neobmedzujú.
Príklady dokumentujú vysoké výtažky, ktoré je možné dosiahnuť: pri použití spôsobu podlá vynálezu. Pod označením gA sa rozumejú gramy skutočne účinnej zlúčeniny.
Príklady rozpracovania vynálezu
Príklad 1 la, 5a, 6a-3-Benzyl-6-nitro-2,4-dioxo-3-azabicyklo [3.1.0] hexán
K miešanej suspenzii uhličitanu draselného (7,5 g, 0,054 mol) v acetóne (40 ml) a vode (1 ml) sa pri teplote okolia behom asi 2 hodín prikvapká roztok brómnitrometánu (5 g - 4,48 gA, 0,032 mol) a N-benzylmaleínimidu (5 g, 0,026 mol) v acetóne (40 ml).
Po dokončení reakcie (výťažok in situ 61 %) sa k reakčnej zmesi pridá práškové molekulárne sito (10 g) a rozpúšťadlo sa vymení za toluén destiláciou, pri ktorej sa zachováva konštantný objem zmesi. Výsledná suspenzia sa prefiltruje, aby sa odstránil nezreagovaný uhličitan draselný/molekulárne sito/decht a filtračný koláč sa premyje toluénom.
Spojené toluénové filtráty sa premyjú zriedenou kyselinou chlorovodíkovou (2M), skoncentrujú pri zníženom tlaku na objem asi 20 ml a ochladia na 0 až 5°c. Následne sa filtráciou izoluje požadovaný produkt, ktorý sa potom vysuší za vákua. Získa sa zlúčenina uvedená v nadpise (3,03 gA, 46 %) vo forme bielej až biede žltej kryštalickej látky s teplotou topenia 115°C.
NMR (CDC13): δ 3,34 (s, 2H) , 4,46 (s, 1H), 4,53 (s, 2H), 7,3 (S, 5H)
Príklad 2
Ια, 5a, 6a-3-Benzyl-6-nitro-2,4-dioxo-3-azabicyklo[3.1.0 ] hexán
K miešanej suspenzii uhličitanu draselného (7,5 g, 0,054 mol) v dimetylformamide (40 ml) a vode (1 ml) sa pri teplote okolia asi behom 2 hodín prikvapká roztok brómnitro8 metánu (5 g - 4,48 gA, 0,032 mol) a N-benzylmaleínimidu (5 g,
0,026 mol) v dimetylformamide (40 ml).
Po dokončení reakcie (výťažok in situ 72 %) sa prebytok uhličitanu draselného neutralizuje prídavkom kyseliny octovej (4,68 g, 0,078 mol) a k vzniknutej zmesi sa pridá voda (160 ml). Vylúčená zrazenina sa odfiltruje a vysuší za vákua. Získa sa zlúčenina uvedená v nadpise (4,2 gA, 66 %) vo forme špinavo bielej až svetle hnedej pevnej látky s teplotou topenia 114°C.
NMR (CDC13): δ 3,34 (s, 2H), 4,46 (s, 1H), 4,53 (s, 2H), 7,3 (s, 5H)
Príklad 3
Ια,5a,6a-3-Benzyl-6-nitro-2,4-dioxo-3-azabicyklo[3.1.0 Jhexán
K miešanej suspenzii uhličitanu draselného (7,5 g, 0,054 mol) v dimetylformamide (40 ml) a vode (1 ml) sa pri teplote okolia behom asi 2 hodín prikvapká roztok brómnitrometánu (5 g - 4,48 gA, 0,032 mol) a N-benzylmaleínimidu (5 g, 0,026 mol) v dimetylformamide (40 ml).
Po dokončení reakcie sa prebytočný uhličitan draselný odfiltruje a k filtrátu sa pridá voda. Vylúčená zrazenina sa odfiltruje a vysuší za vákua. Získa sa zlúčenina uvedená v nadpise (3,5 gA, 54 %) vo forme svetle hnedej pevnej látky s teplotou topenia 116 až 117°C.
NMR (CDC13): δ 3,34 (s, 2H), 4,46 (s, 1H), 4,53 (s, 2H) , 7,3 (s, 5H)
Príklady 4 až 17
Ια,5a,6a-3-Benzyl-6-nitro-2,4-dioxo-3-azabicyklo[3.1.0 Jhexán
Zlúčenina uvedená v nadpise sa vyrobí spôsobom opísaným v príklade 1 pri použití N-benzylmaleínimidu a brómnitrometánu v prítomnosti vody. Hoci v skutočnosti titulná zlúčenina pri postupoch podlá týchto príkladov nebola izolovaná, po dokončení reakcie sa pri použití vysokotlakovej kvapalinovej chromatografie stanovia výťažky in situ. Výťažky izolovaného produktu budú asi o 5 až 15 % nižšie ako výťažky in situ.
Príklad číslo Báza Rozpúšťadlo Molárny pomer NBM:BNM Obsah vody (vztiahnuté k celkovému objemu org. rozpúšťadla, % objemové) Výťažok in situ (%)
4 uhličitan draselný acetonitril 1 : 1,25 1,25 60
5 uhličitan draselný DMSO 1 : 1,25 1,25 69
6 uhličitan draselný DMF 1 : 1 1,25 74
7 uhličitan draselný DMF 1 : 1 1,25 75
8 uhličitan draselný DMAC 1 : 1,25 1,25 66
9 uhličitan draselný NMP 1 : 1,25 1,25 68
10 uhličitan draselný DME 1 : 1,25 1,25 54
11 uhličitan cézny acetón 1 : 1,25 0,5 63
12 uhličitan cézny DMF 1 : 1,25 1,25 78
13 uhličitan sodný DMF 1 : 1,25 1,25 61
14 ortofosforečnan trojsodný DMF 1 : 1 1,25 58
15 fluorid draselný acetonitril 1 : 1,25 1,25 47
16 fluorid draselný acetón 1 : 1,25 1 54
17 fluorid draselný DMF 1 : 1,25 1,25 68
Podmienky HPLC
Stĺpec: Waters Novapak C18, 15 cm x 3,9 mm (vnútorný priemer)
Mobilná fáza: zmes 0,02M vodného dihydrogenfosforečnanu sodného a acetonitrilu v pomere 60 : 40
Rýchlosť elúcie: 1,0 ml.min-1
UV detekcia: pri 220 nm
Približné retenčné časy:
N-Benzylmaleínimid: 3,47 min Brómnitrometán: 1,88 min Titulná zlúčenina: 4,59 min
DMSO = dimetylsulfoxid, DMF = dimetylformamid, DMAC = dimetylacetamid, NMP = N-metylpyrolidón, DME = dimetoxyetán, NBM = N-benzylmaleínimid, BNM = brómnitrometán
Príklad 18
K miešanej suspenzii uhličitanu draselného (30 g, 0,2136 mol) v dimetylformamide (140 ml) a vode (4 ml) sa pri teplote okolia behom asi 2 minút prikvapká roztok’ brómnitrometánu (36,2 g 47,5% (hmotnostne) roztoku v toluéne; asi 20 ml, ekvivalent 17,19 gA, 0,123 mol) a N-benzylmaleínimidu (20 g, 0,1068 mol) v dimetylformamide (20 ml). Po dokončení reakcie (výťažok in situ 75 %) sa prídavkom kyseliny octovej (19,4 ml, 20,35 g, 0,34 mol) neutralizuje prebytok uhličitanu draselného a k vzniknutej zmesi sa pridá voda (160 ml).
Vylúčená zrazenina sa odfiltruje, premyje vodou (3 x 40 ml) a potom izopropylalkoholom (3 x 20 ml). Získa sa zlúčenina uvedená v nadpise (17,54 gA, 66,7 %). NMR (CDC13): δ 3,34 (s, 2H), 4,46 (s, 1H), 4,53 (s, 2H),
7,3 (S, 5H)
V hore opísaných príkladoch byli použité bázy s velkostou častíc menšou ako 75 μιη.

Claims (22)

1. Spôsob výroby dioxoazabicyklohexánov všeobecného vzorca I (I) kde R predstavuje alkylskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka, cykloalkylskupinu s 3 až 8 atómami uhlíka alebo benzylskupinu, pričom fenylový zvyšok uvedenej benzylskupiny je prípadne substituovaný jedným alebo viacerými substituentmi zvolenými zo súboru zahŕňajúceho halogén, nitroskupinu, alkylskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka, alkoxyskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka, aminoskupinu a trifluórmetylskupinu; vyznačujúci sa t ý m , že sa roztok obsahujúci zlúčeninu všeobecného vzorca II
R (II) kde R má hore uvedený význam; halogénnitrometán a organické rozpúšťadlo zvolené zo súboru zahŕňajúceho acetón, dimetylformamid, dimetylacetamid, acetonitril, dimetylsulfoxid, N-metylpyrolidón a dimetoxyetán, pridá k zmesi obsahujúcej bázu zvolenú zo súboru zahŕňajúceho uhličitan draselný, uhličitan sodný, uhličitan cézny, ortofosforečnan trojsodný a fluorid draselný a organické rozpúšťadlo definované hore, za vzniku zlúčeniny všeobecného vzorca I, pričom pred izoláciou produktu všeobecného vzorca I sa z reakčnej zmesi odstráni akýkolvek prebytok bázy.
2. Spôsob podlá nároku 1, vyznačujúci sa t ý m , že sa roztok zlúčeniny všeobecného vzorca II definovaného v nároku 1 v zmesi halogénnitrometánu a organického rozpúšťadla, ktoré je zvolené zo súboru zahŕňajúceho acetón, dimetylformamid, dimetylacetamid, acetonitril, dimetylsulfoxid, N-metylpyrolidón a dimetoxyetán, pridá k zmesi bázy zvolenej zo súboru zahŕňajúceho uhličitan draselný, uhličitan sodný, uhličitan cézny, ortofosforečnan trojsodný a fluorid draselný a organického rozpúšťadla definovaného hore, za vzniku zlúčeniny všeobecného vzorca I, pričom pred izoláciou produktu všeobecného vzorca I sa z reakčnej zmesi odstráni akýkolvek prebytok bázy.
3. Spôsob podlá nároku 1 alebo 2, vyznačujúci sa tým, že R predstavuje alkylskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka alebo benzylskupinu.
4. Spôsob podlá nároku 3, vyznačujúci sa t ý m , že R predstavuje benzylskupinu.
5. Spôsob podlá ktoréhokolvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že halogénnitrometánom je chlórnitrometán alebo brómnitrometán.
6. Spôsob podlá nároku 5, vyznačujúci sa t ý m , že halogénnitrometánom je brómnitrometán.
7. Spôsob podlá nároku 6, vyznačujúci sa t ý m , že sa brómnitrometán použije vo forme roztoku v stabilizujúcom množstve inertného organického rozpúšťadla .
8. Spôsob podlá nároku 7, vyznačujúci sa t ý m , že sa brómnitrometán použije vo forme roztoku obsahujúceho 25 až 50 % hmotnostných toluénu.
9. Spôsob podlá ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že sa zlúčenina všeobecného vzorca II a halogénnitrometán použije v molárnom pomere 1 : 1 až 1 : 1,25.
10. Spôsob podlá nároku 8, vyznačujúci sa t ý m , že uvedený molárny pomer je asi 1:1.
11. Spôsob podlá ktoréhokolvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že zmes bázy a organického rozpúšťadla obsahuje až 5 % objemových vody, vztiahnuté na celkový objem organického rozpúšťadla alebo rozpúšťadiel.
12. Spôsob podlá nároku 10, vyznačujúci sa t ý m , že zmes obsahuje 1 až 3 % objemové vody.
13. Spôsob podlá ktoréhokolvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že organickým rozpúšťadlom je dimetylformamid a bázou je uhličitan draselný.
14. Spôsob podlá ktoréhokolvek z nárokov 1 až 12, vyznačujúci sa tým, že organickým rozpúšťadlom je dimetylsulfoxid a bázou je uhličitan draselný. «
15. Spôsob podlá ktoréhokolvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že sa uskutočňuje pri teplote v rozmedzí oď 5 do 50°C.
16. Spôsob podlá nároku 14, vyznačujúci sa t ý m , že sa uskutočňuje pri teplote v rozmedzí od 20 do 30°C.
17. Spôsob podlá nároku 16, vyznačujúci sa t ý m , že sa uskutočňuje pri teplote okolia.
18. Spôsob podlá ktoréhokolvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že sa akýkolvek prebytok bázy z reakčnej zmesi odstráni filtráciou alebo neutralizáciou kyselinou.
19. Spôsob podlá nároku 18, vyznačujúci sa t ý m , že sa akýkolvek prebytok bázy z reakčnej zmesi odstraňuje neutralizáciou kyselinou octovou alebo zriedenou kyselinou chlorovodíkovou.
20. Spôsob podlá ktoréhokolvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že báza má velkosť častíc nižšiu ako 75 μπι.
21. Spôsob podlá ktoréhokolvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že sa roztok zlúčeniny všeobecného vzorca II v zmesi halogénnitrometánu a organického rozpúšťadla pomaly pridáva k zmesi báza a rozpúšťadla.
22. Spôsob podlá ktoréhokolvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa tým, že objemový pomer organického rozpúšťadla v zmesi bázy a organického rozpúšťadla vzhladom na organické rozpúšťadlo v roztoku zlúčeniny všeobecného vzorca II a brómnitrometánu je asi
SK707-98A 1995-11-30 1996-10-31 Process for preparing dioxoazabicyclohexanes SK70798A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB9524466.1A GB9524466D0 (en) 1995-11-30 1995-11-30 Process
PCT/EP1996/004782 WO1997019921A1 (en) 1995-11-30 1996-10-31 Process for preparing dioxoazabicyclohexanes

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK70798A3 true SK70798A3 (en) 1999-06-11

Family

ID=10784676

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK707-98A SK70798A3 (en) 1995-11-30 1996-10-31 Process for preparing dioxoazabicyclohexanes

Country Status (40)

Country Link
EP (1) EP0863874B1 (sk)
JP (1) JP2000507919A (sk)
KR (1) KR100286157B1 (sk)
CN (1) CN1203588A (sk)
AP (1) AP746A (sk)
AR (1) AR004766A1 (sk)
AT (1) ATE198325T1 (sk)
AU (1) AU707221B2 (sk)
BG (1) BG102484A (sk)
BR (1) BR9611833A (sk)
CA (1) CA2231590A1 (sk)
CO (1) CO4480102A1 (sk)
CZ (1) CZ162298A3 (sk)
DE (1) DE69611380T2 (sk)
DK (1) DK0863874T3 (sk)
ES (1) ES2152571T3 (sk)
GB (1) GB9524466D0 (sk)
GR (1) GR3035341T3 (sk)
HR (1) HRP960555A2 (sk)
HU (1) HUP9903571A3 (sk)
IL (1) IL123561A0 (sk)
IS (1) IS4707A (sk)
MA (1) MA24015A1 (sk)
MX (1) MX9804311A (sk)
MY (1) MY132595A (sk)
NO (1) NO982503L (sk)
NZ (1) NZ321968A (sk)
OA (1) OA10692A (sk)
PE (1) PE24898A1 (sk)
PL (1) PL326978A1 (sk)
PT (1) PT863874E (sk)
RU (1) RU2156238C2 (sk)
SK (1) SK70798A3 (sk)
TN (1) TNSN96145A1 (sk)
TR (1) TR199800957T2 (sk)
TW (1) TW401397B (sk)
UY (1) UY24379A1 (sk)
WO (1) WO1997019921A1 (sk)
YU (1) YU63196A (sk)
ZA (1) ZA9610053B (sk)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH1087617A (ja) * 1996-07-09 1998-04-07 Pfizer Inc キノリン系抗生物質の合成に有用な中間体の製法
HN1998000106A (es) 1997-08-01 1999-01-08 Pfizer Prod Inc Composiciones parenterales de alatroflaxacino
US7019142B2 (en) 1998-01-16 2006-03-28 Pfizer Inc. Process for preparing naphthyridones and intermediates
WO2003081254A1 (en) * 2002-03-25 2003-10-02 Council Of Scientific And Industrial Research Protein profiling of hyper acidic plants
NL2000192C2 (nl) * 2006-08-23 2008-02-26 Veenvoort B V De Stabiel bitumenschuim en de bereiding en het gebruik ervan.

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5256791A (en) * 1992-03-02 1993-10-26 Pfizer Inc. Preparation of intermediates in the synthesis of quinoline antibiotics
PL179996B1 (en) * 1994-01-18 2000-11-30 Pfizer Method of and intermediate products for obtaining salts of naphtyridinocarboxylic acids

Also Published As

Publication number Publication date
MA24015A1 (fr) 1997-07-01
ES2152571T3 (es) 2001-02-01
EP0863874A1 (en) 1998-09-16
ATE198325T1 (de) 2001-01-15
OA10692A (en) 2000-11-06
MY132595A (en) 2007-10-31
AU707221B2 (en) 1999-07-08
WO1997019921A1 (en) 1997-06-05
CA2231590A1 (en) 1997-06-05
HUP9903571A2 (hu) 2000-03-28
AP746A (en) 1999-04-29
IL123561A0 (en) 1998-10-30
YU63196A (sh) 1998-11-05
HUP9903571A3 (en) 2001-01-29
KR19990071616A (ko) 1999-09-27
KR100286157B1 (ko) 2001-04-16
DK0863874T3 (da) 2001-01-29
BR9611833A (pt) 1999-03-09
PL326978A1 (en) 1998-11-09
TR199800957T2 (xx) 1998-09-21
GR3035341T3 (en) 2001-05-31
TW401397B (en) 2000-08-11
CZ162298A3 (cs) 1999-03-17
AR004766A1 (es) 1999-03-10
UY24379A1 (es) 1997-05-20
NZ321968A (en) 1999-05-28
BG102484A (en) 1999-03-31
JP2000507919A (ja) 2000-06-27
EP0863874B1 (en) 2000-12-27
NO982503D0 (no) 1998-06-02
AU7562996A (en) 1997-06-19
NO982503L (no) 1998-06-02
CO4480102A1 (es) 1997-07-09
GB9524466D0 (en) 1996-01-31
PE24898A1 (es) 1998-06-02
TNSN96145A1 (fr) 2005-03-15
DE69611380T2 (de) 2001-04-26
ZA9610053B (en) 1998-05-29
CN1203588A (zh) 1998-12-30
IS4707A (is) 1998-03-31
RU2156238C2 (ru) 2000-09-20
MX9804311A (es) 1998-09-30
PT863874E (pt) 2001-04-30
AP9600885A0 (en) 1997-01-31
HRP960555A2 (en) 1998-02-28
DE69611380D1 (de) 2001-02-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP3421470A1 (de) Substituierte 5-fluor-1h-pyrazolopyridine in kristalliner form
EP0161221A2 (de) Verfahren zur Herstellung von Pyridin-2,3-dicarbonsäurederivaten und neue 1-Amino-1,4-dihydropyridin-2,3-dicarbonsäurederivate
JP2004502678A (ja) 4−アルコキシシクロヘキサン−1−アミノカルボン酸エステル及びその製造法
JP2653600B2 (ja) トリアジン誘導体の製造方法
SK70798A3 (en) Process for preparing dioxoazabicyclohexanes
RU2505533C2 (ru) Способ получения сложного алкилового эфира бендамустина, бендамустина, а также его производных
EP0397350B1 (en) Process and intermediates for the preparation of oxophthalazinyl acetic acids and analogs thereof
US6825345B2 (en) Process for purification of a cephalosporin derivative
CZ266697A3 (en) Salts of clavulanic acid
RU2095359C1 (ru) Производные имидазолина и способ их получения
DE2429166A1 (de) Verfahren zur selektiven spaltung der amidsaeurefunktion eines 7-(amidsaeure)cephalosporins
KR101386530B1 (ko) 순도 및 수율이 향상된3-아미노-9,13b디하이드로-1H-디벤즈-[c,f]이미다조[1,5-a]-아제핀 염산염의 제조방법
JP2991832B2 (ja) ピリミジン誘導体の製造方法
JP3161999B2 (ja) 2,4−ジオキソ−3−アザビシクロ[3.1.0]ヘキサンの製法
JPH0859630A (ja) キナゾリン−2,4−ジオンの製造方法
DE10332560B4 (de) Verfahren zur Herstellung von ß- Heteroaryl-2-alanin-Verbindungen über 2-Amino-2-(heteroarylmethyl)-carbonsäure-Verbindungen
US5274096A (en) Hydrazine synthesis
US5171862A (en) Process and indazole intermediates for the preparation of oxophthalazinyl acetic acids and analogs thereof
DE10063106A1 (de) Verfahren zur Herstellung von 2-(2-Ethoxyphenyl)-substituierten Imidazotriazinonen
CZ289315B6 (cs) Způsob výroby sodné soli 1-amino-1-kyanamido-2,2-dikyanethylenu
JP2552101B2 (ja) 新規ピリドンカルボン酸誘導体及びその調製方法
Puterová et al. Synthesis of novel water soluble onium salts and thieno [3, 4-c] thiolactones–precursors of conductive materials derived from substituted 2-aminothiophenes
US5075442A (en) Process and intermediates for the preparation of oxophthalazinyl acetic acids and analogs thereof
WO1995021828A1 (fr) Procede de production de derives de l'hexahydropyridazine et de l'hexahydropyridazine-1,2-dicarboxylate
DD149466A5 (de) Verfahren zur herstellung des linksdrehenden enantiomeren des trans-5,6-di-p-methoxyphenyl-2,3,5,6-tetrahydro-imidazo eckige klammer auf 2,1-b eckige klammer zu thiazols