SK6067Y1 - Device for continuous drying of particulate materials - Google Patents

Device for continuous drying of particulate materials Download PDF

Info

Publication number
SK6067Y1
SK6067Y1 SK5024-2011U SK50242011U SK6067Y1 SK 6067 Y1 SK6067 Y1 SK 6067Y1 SK 50242011 U SK50242011 U SK 50242011U SK 6067 Y1 SK6067 Y1 SK 6067Y1
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
drying
dried material
openings
inlet side
chain conveyor
Prior art date
Application number
SK5024-2011U
Other languages
English (en)
Other versions
SK50242011U1 (sk
Inventor
Ivo Picek
Original Assignee
Tarpo Spol S R O
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tarpo Spol S R O filed Critical Tarpo Spol S R O
Publication of SK50242011U1 publication Critical patent/SK50242011U1/sk
Publication of SK6067Y1 publication Critical patent/SK6067Y1/sk

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B17/00Machines or apparatus for drying materials in loose, plastic, or fluidised form, e.g. granules, staple fibres, with progressive movement
    • F26B17/02Machines or apparatus for drying materials in loose, plastic, or fluidised form, e.g. granules, staple fibres, with progressive movement with movement performed by belts carrying the materials; with movement performed by belts or elements attached to endless belts or chains propelling the materials over stationary surfaces
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B25/00Details of general application not covered by group F26B21/00 or F26B23/00
    • F26B25/001Handling, e.g. loading or unloading arrangements
    • F26B25/002Handling, e.g. loading or unloading arrangements for bulk goods
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B25/00Details of general application not covered by group F26B21/00 or F26B23/00
    • F26B25/06Chambers, containers, or receptacles
    • F26B25/08Parts thereof
    • F26B25/10Floors, roofs, or bottoms; False bottoms
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B3/00Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat
    • F26B3/02Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat by convection, i.e. heat being conveyed from a heat source to the materials or objects to be dried by a gas or vapour, e.g. air
    • F26B3/06Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat by convection, i.e. heat being conveyed from a heat source to the materials or objects to be dried by a gas or vapour, e.g. air the gas or vapour flowing through the materials or objects to be dried
    • F26B3/08Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat by convection, i.e. heat being conveyed from a heat source to the materials or objects to be dried by a gas or vapour, e.g. air the gas or vapour flowing through the materials or objects to be dried so as to loosen them, e.g. to form a fluidised bed
    • F26B3/082Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat by convection, i.e. heat being conveyed from a heat source to the materials or objects to be dried by a gas or vapour, e.g. air the gas or vapour flowing through the materials or objects to be dried so as to loosen them, e.g. to form a fluidised bed arrangements of devices for distributing fluidising gas, e.g. grids, nozzles

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)

Abstract

Device for continuous drying of particulate materials containing support plate perforated by covered holes (13) for passage of the drying medium (8), on which is arranged dried material (3). Support plate forms a bottom (12) of drying gutter (2) with a scraper chain conveyor (4) for feed the dried material (3) from the entrance side (15) of the drying gutter (2) to the output side (16) of the drying pan (2). On the output side (16) is arranged plough out device (11) for the collection of the dried material (3). Holes (13) are on the lower side of the bottom (12) covered with blanking lamellas (14), which reach at least the edges of the holes (13) in the direction to inlet side (15). Formatting device (10) to adjust the thickness of the dried material (3) in the drying gutter (2) formed by a scraper chain conveyor with spikes (22) or a rotating cylinder with spikes (22) and blades are arranged in the hopper (1) on the inlet side (15 ).

Description

Technické riešenie sa týka oblasti sušenia časticových materiálov, konkrétne zariadenia určeného na kontinuálne sušenie týchto materiálov, vhodné najmä pre vlhké materiály s nízkou sypkosťou a so sklonom ku klenbovaniu ako napr. drevené štiepky, piliny, kôra, poľnohospodárske produkty, komunálne odpady určené na energetické účely a pod.
Doterajší stav techniky
V súčasnosti sa na sušenie uvedených materiálov najviac využívajú bubnové sušiarne, pozostávajúce z otočného bubnu, do ktorého je privádzaný sušený materiál a horúci vzduch, ohrievaný spravidla plynovým horákom. Nevýhoda týchto sušiarní spočíva v ich značnej energetickej náročnosti, pretože sušenie prebieha pri vysokých teplotách, a tiež vo vyšších investičných nákladoch a stavebnej náročnosti, pretože sušiareň s vykurovacím zariadením a s nadväzujúcim dopravným a odlučovacím a odprašovacím zariadením tvorí pomerne veľký technologický celok. Vysoké teploty sušenia tiež často spôsobujú vzplanutie sušeného materiálu.
Ďalej sú známe pásové sušiarne, pri ktorých je sušený materiál uložený na pohyblivom páse. Toto riešenie je technicky zložité a investične náročné, s nižšou prevádzkovou spoľahlivosťou.
Ďalej sú známe sušiarne, pri ktorých je sušený materiál uložený na pevnej perforovanej podložke, pod ktorú je vháňaný horúci vzduch, a pohyb a rozhŕňanie sušeného materiálu na podložke zabezpečujú podvozkové sane s otočnými lopatkami. Taká sušiareň je opísaná napr. v patentovom dokumente FR 2035 693, kde je spodná časť sušiarne ešte rozdelená na dve sušiace zóny - s teplejším vzduchom a s chladnejším vzduchom.
Otvory v podložke sú zhora kryté mriežkami alebo valcovými krytmi, aby sa pri obojsmernom pohybe sušeného materiálu nezanášali, ako je opísané v patentovom dokumente DE 43 14645. Obdobná sušiareň, upravená na sušenie krmiva, je opísaná aj v patente CZ 251 076.
Z nemeckého úžitkového vzoru DE 203 16 982 je ďalej známa sušiareň s perforovanou podložkou smerovanou šikmo hore, ktorá je prefukovaná horúcim vzduchom, a so závitovkovým dopravníkom, ktorý hrnie sušený materiál k výstupnému otvoru na hornom konci podložky.
Nevýhoda opísaných sušiarní spočíva v tom, že sú určené predovšetkým na sušenie zrnitých a sypkých materiálov, ktoré nemajú sklon ku klenbovaniu, a ktoré sa v sušiarni relatívne ľahko presúvajú, presýpajú a prevrstvujú. Na sušenie veľkých objemov vlhkej časticovej biomasy so sklonom ku klenbovaniu, ako napr. drevených štiepok, tieto sušiarne nie sú vhodné, resp. ich sušiaci výkon v pomere k príkonu a investičným nákladom je nízky.
Úlohou technického riešenia je preto vytvorenie sušiarne, ktorá by odstraňovala uvedené nedostatky známych sušiacich zariadení.
Podstata technického riešenia
Vytýčená úloha je vyriešená a nedostatky odstránené vytvorením zariadenia na kontinuálne sušenie časticových materiálov podľa tohto technického riešenia. Zariadenie je založené na princípe pohybu sušeného materiálu po perforovanej podložke prefukovanej zospodu sušiacim médiom.
Podstata technického riešenia spočíva v tom, že podložku tvorí dno sušiaceho žľabu s hrabľovým reťazovým dopravníkom na posuv sušeného materiálu od vstupnej strany sušiaceho žľabu k výstupnej strane sušiaceho žľabu. Hrabľový reťazový dopravník unáša sušený materiál v súvislej vrstve po celej dĺžke sušiaceho žľabu bez toho, aby dochádzalo k jeho presýpaniu, a sušiace médium prechádza celou vrstvou sušeného materiálu smerom hore a vystupuje horným povrchom vrstvy voľne do vzduchu. Otvory sú na spodnej strane dna prekryté krycími lamelami, ktoré zasahujú aspoň k okrajom otvorov vo smere ku vstupnej strane, prípad, môžu tieto okraje i presahovať, a vytvárajú tak štrbinu na priechod sušiaceho média, takže sušený materiál neprepadá pod dno sušiaceho žľabu. Na vstupnej strane sušiaceho žľabu je násypka s formátovacím zariadením na nastavenie hrúbky vrstvy sušeného materiálu v sušiacom žľabe. Formátovacie zariadenie reguluje prísun sušeného materiálu z násypky do sušiaceho žľabu. Prebytočný materiál vracia späť do násypky a zabezpečuje tak rovnomerne silnú vrstvu sušeného materiálu v celom sušiacom žľabe.
Pri niektorých druhoch sušených materiálov, napr. pri drevených štiepok, je výhodné, keď sa reguluje i odber usušeného materiálu na výstupnej strane sušiaceho žľabu, kde je usporiadané vyhŕňacie zariadenie na odber sušeného materiálu. Synchronizáciou pohonu hlavného hrabľového reťazového dopravníka a vyhŕňacieho zariadenia sa dosahuje efektívny a plynulý chod sušiaceho zariadenia.
SK 6067 Υ1
Z hľadiska konkrétneho konštrukčného uskutočnenia je výhodné, keď formátovacie zariadenie je tvorené buď hrabľovým reťazovým dopravníkom s tŕňmi alebo otočným valcom s tŕňmi či lopatkami.
Tiež vyhŕňacie zariadenie môže byť výhodne tvorené hrabľovým reťazovým dopravníkom s tŕňmi alebo otočným valcom s tŕňmi či lopatkami.
Pre optimálny priebeh sušenia a priechod sušiaceho média vrstvou sušeného materiálu je výhodné, keď otvory sú vytvorené v stredovej oblasti dna medzi vstupnou stranou a výstupnou stranou sušiaceho žľabu, a sú prekryté vzduchovou komorou upevnenou ku spodnej strane dna, do ktorej je bočné zaústený aspoň jeden prívod sušiaceho média od ventilátora. Vzduchová komora, rozvody sušiaceho média a ventilátor sú dimenzované tak, aby sušiace médium za potrebného pretlaku prechádzalo celou vrstvou sušeného materiálu a prekonávalo jej hydraulický odpor.
Z hľadiska jedného konštrukčného uskutočnenia krycích lamiel otvorov dna je výhodné, keď krycia lamela má šikmý úsek a priamy úsek, ktorý nadväzuje na šikmý úsek a prebieha rovnobežne s dnom smerom k vstupnej strane sušiaceho žľabu. Prúdenie sušiaceho média v takto vzniknutej štrbine je také silné a smerovo orientované, že cez dno do vzduchovej komory neprepadáva žiadny sušený materiál.
V inom konštrukčne a technologicky výhodnom uskutočnení sú otvory vytvorené ako prestrihy dna, orientované priečne na smer posuvu sušeného materiálu. Za týmito prestrihmi nasledujú prelisy, ktoré vystupujú konkávne na spodnú stranu perforovaného dna, a vytvárajú tak krycie lamely, ktorých predný okraj leží zároveň s okrajom otvorov. Ani takto vytvorenou štrbinou neprepadáva sušený materiál, pričom toto uskutočnenie je z výrobného hľadiska jednoduché.
Výhody zariadenia na kontinuálne sušenie časticových materiálov spočívajú najmä v tom, že umožňuje sušenie aj takých materiálov, ktoré nie sú sypké a majú sklon ku klenbovaniu, pretože sušený materiál sa pohybuje v sušiacom žľabe v konštantnej vrstve, ktorá sa v priebehu sušenia v podstate nepremiešava.
Zariadenie je vhodné na využitie nízkoteplotného sušiaceho média v rozsahu od 40 °C do 140 °C, takže je možné druhotne využiť odpadové teplo z kondenzačných turbín, chladenia kompresorov, motorov, spalín motorov a pod. Vzhľadom na nízke prevádzkové teploty je prevádzka zariadenia bezpečná a nehrozí vznietenie sušeného materiálu. Teplota vystupujúceho sušiaceho média a pár vznikajúcich pri sušení materiálu je veľmi blízka teplote okolia, takže aj merná spotreba tepla je nižšia o 30 % - 40 % oproti známym bubnovým či pásovým sušiarňam. Zariadenie má veľmi nízke investičné náklady a malé zástavbové rozmery v zrovnaní s dosiaľ známymi sušiarňami, pretože sušený materiál je unášaný ako celok, a to veľmi malými rýchlosťami. Vplyvom veľmi nízkej výstupnej rýchlosti sušiaceho média z povrchu sušeného materiálu nedochádza k unášaniu prachu a nie je preto nutné odprašovacie zariadenie, čo je jedna veľkých predností zariadenia podľa technického riešenia. Vďaka malej pracovnej rýchlosti je taktiež chod zariadenia veľmi tichý oproti bežným sušiarňam a hlavný pohon hrabľového reťazového dopravníku potrebuje v zrovnaní s bežnými sušiarňami veľmi malý príkon (napr. pri sušiarni s výkonom lt/hod. je príkon pohonu 0,25 kW oproti 12 kW pri rovnako výkonnej bubnovej sušiarni). Veľká vrstva sušeného materiálu, ktorá sa pohybuje ako kompaktný celok, a malá pracovná rýchlosť umožňuje vysušenie materiálu na veľmi nízku konečnú vlhkosť, až na 4 %, a zariadenie je preto vhodné na sušenie biomasy na energetické účely, kde nižšia vlhkosť znamená vyššie zhodnotenie paliva. V porovnaní so známymi sušiarňami je konštrukcia zariadenia podľa technického riešenia jednoduchšia, spoľahlivejšia, menej náročná na údržbu a s podstatne nižšími investičnými i prevádzkovými nákladmi. Zariadenie môže súčasne slúžiť ako akumulačný zásobník sušeného materiálu.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Technické riešenie bude bližšie objasnené pomocou výkresov, na ktorých znázorňujú obr. 1 vertikálny pozdĺžny rez zariadením, obr. 2 vertikálny priečny rez zariadením rovinou A-A a obr. 3 pohľad na spodnú stranu perforovaného dna s krycími lamelami vytvorenými ako prelisy.
Príklady uskutočnenia
Rozumie sa, že ďalej opísané a zobrazené konkrétne príklady uskutočnenia technického riešenia sú predstavované na ilustráciu, nie ako obmedzenie príkladov uskutočnenia technického riešenia na uvedené prípady. Odborníci znalí stavu techniky nájdu alebo budú schopní zistiť s použitím rutinného experimentovania väčší či menší počet ekvivalentov ku špecifickým uskutočnením technického riešenia, ktoré sú tu špeciálne opísané. 1 tieto ekvivalenty budú zahrnuté v rozsahu nasledujúcich nárokov na ochranu.
V príklade uskutočnenia znázornenom na obr. 1 a obr. 2 je zariadenie tvorené sušiacim žľabom 2, ktorý má perforované dno 12 a plné bočné steny 21. Žľab 2 je zvarenec z oceľového plechu a nosníkov. Vstupná strana 15 žľabu 2 tvorí násypku 1, do ktorej padá sušený materiál 3, napr. drevené štiepky z podávacieho dopravníka 19. Pohyb sušeného materiálu 3 v sušiacom žľabe 2 smerom k výstupnej strane 16 zabezpečuje hrabľový reťazový dopravník 4, tvorený hrabľami Ψ upevnenými na článkových reťaziach 5 poháňaných reťazovými kolesami na hnacom hriadeli 6. Pohon hnacieho hriadeľa 6 môže byť riešený bežným spôsobom pomocou elektromotoru s prevodovkou, ale výhodne môže byť riešený nespojitým otáčaním, pomocou nezobrazeného západkového mechanizmu západka - rohatka, ktorý je poháňaný hydraulickým valcom. Toto riešenie je jednoduché, spoľahlivé, a má malú spotrebu el. energie.
Sušený materiál 3 sa pohybuje sušiacim žľabom 2 v podstate ako kompaktný celok, a je prefukovaný sušiacim médiom 8, najčastejšie horúcim vzduchom, ktorý je z nezobrazeného zdroja vháňaný pomocou ventilátoru 9 cez príslušné rozvody bočné do vzduchovej komory 7, ktorá je vytvorená ako plechový zvarenec a je upevnená na spodnej strane dna 12 žľabu 2 tak, aby prekrývala otvory 13 ktorými sušiace médium 8 prúdi do sušeného materiálu 3, z ktorého potom spoločne s vodnou parou odchádza voľným povrchom materiálu 3 smerom hore do okolitého prostredia. Pretlak vo vzduchovej komore 7 musí byť taký, aby sa prekonal hydraulický odpor materiálu 3. Aby nedochádzalo pri pohybe sušeného materiálu 3 po dne 12 k zanášaniu otvorov 13, sú tieto otvory 13 prekryté na spodnej strane dna 12 krycími lamelami 14, ktoré sú vytvorené z plechu a majú jeden šikmý úsek 17 a jeden priamy úsek 18, ktorý prebieha rovnobežne pod dnom 12, prekrýva okraj otvoru 13 a vytvára štrbinu ktorou sušiace médium 8 preniká zo vzduchovej komory 7 do sušeného materiálu 3. Štrbiny sú orientované tak, že výstup prúdenia je v smere pohybu materiálu 3, takže nemôže dôjsť k prepadávaniu materiálu 3 ani k zaneseniu otvorov 13 (tento príklad uskutočnenia je znázornený na obr. 1 a obr. 2).
Iný príklad uskutočnenia perforovaného dna 12 s otvormi 13 zabezpečenými proti upchávaniu sušeným materiálom 3, je znázornený na obr. 3. Otvor 13 je vytvorený ako priečny prestrih dna 12. Prelisovaním prestrihnutej časti dna 12 smerom dole vznikne krycia lamela 14, napr. v tvare časti kužeľovej plochy, ktorá nepresahuje okraj otvoru 13, ale prekvapivo rovnako s dostatočnou účinnosťou bráni prepadávaniu sušeného materiálu 3 pri sušení.
Na výstupnej strane 16 vypadáva usušený materiál 3 zo sušiaceho žľabu 2 na odvádzací dopravník 20. Aby bol výstup materiálu 3 zo žľabu 2 rovnomerný, je na výstupe osadené vyhŕňacie zariadenie 11, ktoré je vytvorené ako malý hrabľový reťazový dopravník, ktorého hrablá sú vybavené tŕňmi 22 na rovnomerné vyhŕňanie materiálu 3 zo žľabu 2.
Na vstupnej strane 15 sušiaceho žľabu 2 je v násypke 1_ usporiadané formátovacie zariadenie 10. ktorého úlohou je upraviť maximálnu hrúbku vrstvy sušeného materiálu 3 pred vstupom do sušiaceho žľabu 2 tak, aby vrstva bola konštantná a zodpovedala druhu sušeného materiálu 3 a požadovaným parametrom sušenia. Formátovacie zariadenie 10 je tvorené tiež malým hrabľovým reťazovým dopravníkom, s hrabľami vybavenými tŕňmi 22. V hrabľovom uskutočnení formátovacieho zariadenia 10 a vyhŕňacieho zariadenia 11 je vhodné sušenie materiálu 3 vo vrstvách od 0,3 do 1,5 m, ale pre nižšie hrúbky vrstiev je možné využiť aj iné uskutočnenie, napr. v podobe otočných valcov s tŕňmi či lopatkami.
Šírka a dĺžka sušiaceho zariadenia sa volí s ohľadom na požadovaný sušiaci výkon zariadenia, podľa druhu sušeného materiálu 3 sa následne pomocou nezobrazenej riadiacej jednotky riadi výška vrstvy, množstva a teplota sušiaceho média 8, prípadne rýchlosť posuvu materiálu 3.
Priemyselná využiteľnosť
Zariadenie podľa technického riešenia je možné využiť na kontinuálne sušenie časticových materiálov so zrnitosťou zhruba od 3 do 100 mm. Sušený materiál nesmie byť lepivý, ale môže mať malú sypkosť a sklony ku klenbovaniu. Prednostne je zariadenie využiteľné na sušenie poľnohospodárskych produktov, drevných odpadov, štiepky, komunálnych odpadov určených na energetické účely a pod.
NÁROKY NA OCHRANU

Claims (7)

1. Zariadenie na kontinuálne sušenie časticových materiálov, obsahujúce podložku perforovanú krytými otvormi (13) na priechod sušiaceho média (8), na ktorej je usporiadaný sušený materiál (3), kde podložka tvorí dno (12) sušiaceho žľabu (2) s hrabľovým reťazovým dopravníkom (4) na posuv sušeného materiálu (3) od vstupnej strany (15) sušiaceho žľabu (2) k výstupnej strane (16) sušiaceho žľabu (2), na vstupnej strane (15) je usporiadané formátovacie zariadenie (10) na nastavenie hrúbky vrstvy sušeného materiálu (3) v sušiacom žľabe (2) a na výstupnej strane (16) je usporiadané vyhŕňacie zariadenie (11) na odber sušeného materiálu (3), vyznačujúce sa tým, že otvory (13) sú na spodnej strane dna (12) prekryté krycími lamelami (14), ktoré zasahujú aspoň k okrajom otvorov (13) vo smere ku vstupnej strane (15), a formátovacie zariadenie (10) tvorené hrabľovým reťazovým dopravníkom s tŕňmi (22) alebo otočným valcom s tŕňmi (22) či lopatkami je usporiadané v násypke (1) na vstupnej strane (15).
2. Zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že formátovacie zariadenie (10) tvorené hrabľovým reťazovým dopravníkom s tŕňmi tvorí jednu stenu násypky (1), pričom smer pohybu hrabľového reťazového dopravníka je opačný proti smeru pohybu sušeného materiálu (3) v násypke (1).
3. Zariadenie podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúce sa tým, že vyhŕňacie zariadenie (11) je tvorené hrabľovým reťazovým dopravníkom s tŕňmi, alebo otočným valcom s tŕňmi či lopatkami.
4. Zariadenie podľa aspoň jedného z nárokov 1 až 3, vyznačujúce sa tým, že otvory (13) sú vytvorené v stredovej oblasti dna (12) medzi vstupnou stranou (15) a výstupnou stranou (16) sušiaceho žľabu (2), a sú zospodu prekryté vzduchovou komorou (7), upevnenou ku spodnej strane dna (12), do ktorej je bočné zaústený aspoň jeden prívod sušiaceho média (8) od ventilátora (9).
5. Zariadenie podľa nároku 4, vyznačujúce sa tým, že vzduchová komora (7) je usporiadaná vnútri priestoru ohraničeného hrabľovým reťazovým dopravníkom (4).
6. Zariadenie podľa aspoň jedného z nárokov 1 až 5, vyznačujúce s tým, že krycia lamela (14) má šikmý úsek (17), a priamy úsek (18), ktorý nadväzuje na šikmý úsek (17), a prebieha rovnobežne s dnom (12) smerom ku vstupnej strane (15) sušiaceho žľabu (2), pričom presahuje okraj otvoru (13).
7. Zariadenie podľa aspoň jedného z nárokov 1 až 5, vyznačujúce sa tým, že otvory (13) sú vytvorené ako prestrihy dna (12) vo smere priečnom na smer posuvu sušeného materiálu (3), a krycie lamely (14) tvoria prelisy dna (12) v oblasti otvorov (13), orientované vo smere posuvu sušeného materiálu (3) a vystupujúce konkávne na spodnú stranu perforovaného dna (12).
SK5024-2011U 2008-10-23 2009-10-14 Device for continuous drying of particulate materials SK6067Y1 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200820473U CZ19179U1 (cs) 2008-10-23 2008-10-23 Zarízení pro kontinuální sušení cásticových materiálu
PCT/CZ2009/000120 WO2010045897A2 (en) 2008-10-23 2009-10-14 Apparatus for continuous drying of particulate materials

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK50242011U1 SK50242011U1 (sk) 2011-10-04
SK6067Y1 true SK6067Y1 (sk) 2012-04-03

Family

ID=40148733

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK5024-2011U SK6067Y1 (sk) 2008-10-23 2009-10-14 Device for continuous drying of particulate materials

Country Status (4)

Country Link
CZ (1) CZ19179U1 (sk)
DE (1) DE212009000161U1 (sk)
SK (1) SK6067Y1 (sk)
WO (1) WO2010045897A2 (sk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103644723A (zh) * 2013-12-02 2014-03-19 杭州良盛机械有限公司 犁式气流烘干机

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NO335389B1 (no) 2012-05-04 2014-12-08 Lars Mortensen Lufteanordning
CN106766808A (zh) * 2016-12-14 2017-05-31 武汉海德新能源投资有限公司 一种高效多炉膛耙式干燥炉
CN108195179A (zh) * 2017-12-27 2018-06-22 山东琦泉能源科技有限公司 通风干燥装置及通风干燥方法

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE711049C (de) * 1939-02-14 1941-09-25 Johannes Naujokat Flachdarre
US2489594A (en) * 1945-10-06 1949-11-29 Arthur G Sherman Feeding apparatus
AT285459B (de) 1969-02-25 1970-10-27 Stefan Laxhuber Trocknungsvorrichtung
NL6913534A (sk) * 1969-09-05 1971-03-09
US3744145A (en) * 1971-03-29 1973-07-10 Goldman S J Egg City Organic waste dryer apparatus
GB1582203A (en) * 1978-05-09 1981-01-07 Ventec Agricultural Ltd Drying shed floor elements
GB2116596B (en) * 1982-03-08 1986-02-12 Ventec A flooring system
FR2526531B1 (fr) 1982-05-10 1987-03-20 Cemagref Procede de sechage de matieres etalables en lit, notamment de fourrages et installation pour sa mise en oeuvre
GB2203180A (en) * 1987-04-03 1988-10-12 Nat Research And Developmemt C Ventilated grain floor structures
DK158532C (da) * 1987-07-14 1990-10-29 Niro Atomizer As Toerreapparat, der arbejder med fluid bed, og lejeplade dertil
US5023429A (en) * 1989-10-11 1991-06-11 Flakee Mills, Inc. Vessel and method for thermally processing bulk material
ATE111768T1 (de) * 1991-04-05 1994-10-15 Niro Holding As Wirbelbettvorrichtung und verfahren zu ihrer herstellung.
DE4314645A1 (de) 1993-05-04 1994-11-10 Siegfried Schuster Verfahren und Vorrichtung zum Trocknen von Biomassen in Heizkraftwerken
US5735062A (en) * 1996-11-15 1998-04-07 Sukup Manufacturing Company Method and means for transporting, drying and unloading lightweight particulate material
GR1003348B (el) * 1999-03-15 2000-03-29 Μοναδα αφυδατωσης χυδην προιοντων
US6834442B1 (en) * 2003-08-12 2004-12-28 Ctb Ip, Inc. Conveyor for grain dryer
DE20316982U1 (de) 2003-11-05 2004-03-04 KÖB & Schäfer KG Vortrockner

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103644723A (zh) * 2013-12-02 2014-03-19 杭州良盛机械有限公司 犁式气流烘干机
CN103644723B (zh) * 2013-12-02 2016-07-06 杭州良盛机械有限公司 犁式气流烘干机

Also Published As

Publication number Publication date
SK50242011U1 (sk) 2011-10-04
WO2010045897A3 (en) 2010-12-16
CZ19179U1 (cs) 2008-12-16
WO2010045897A4 (en) 2011-02-24
WO2010045897A2 (en) 2010-04-29
DE212009000161U1 (de) 2012-02-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7028414B2 (en) Device for continuous drying of material
AU2004274520B2 (en) Dryer, drying method and drying plant
US9316441B2 (en) Dryer for fuel material
SK6067Y1 (sk) Device for continuous drying of particulate materials
RU187214U1 (ru) Зерносушилка шахтная жалюзийная
EP2902738B1 (en) Static drying system for organic materials
EP1655565A1 (en) Method and apparatus for drying of fuel
CN114804573A (zh) 一种污泥成型带式干化系统及其干化工艺
CA2724838C (en) Method for drying objects of organic material and a dryer
CN217265377U (zh) 一种污泥成型带式干化系统
EP3421914B1 (en) Vertical dryer
JP6635464B2 (ja) バンド式乾燥機の被乾燥物付着防止方法及びバンド式乾燥機
RU2449231C2 (ru) Сушилка универсальная для сушки сыпучего и несыпучего материала
CN211651130U (zh) 一种可连续作业的氢氧化钙干燥装置
RU187934U1 (ru) Сушильная камера для сыпучих материалов
US20070028478A1 (en) Method and apparatus for drying bulk material, especially bark, sawdust, pretreated sludge or a mixture of these, use of a wire, method and apparatus for cooling waste water produced in a production process of pulp or paper, pulp mill and paper mill
RU2259527C2 (ru) Аэрожелоб для сушки сыпучих материалов
CA2093396C (en) Tramp removal system
CN220230018U (zh) 一种连续式高砷渣烘干钢带炉
CA1049257A (en) Two stage drying with single auger
CN209226624U (zh) 脱粒装置及带式干燥机
JP2018004207A (ja) バンド式乾燥機の付着物除去方法及びバンド式乾燥機
JP3837421B2 (ja) 残渣乾燥設備
RU92944U1 (ru) Устройство для сушки мелкофракционного органического сырья (варианты)
CN108862430A (zh) 浓液带式蒸发结晶干燥机