CZ19179U1 - Zarízení pro kontinuální sušení cásticových materiálu - Google Patents

Zarízení pro kontinuální sušení cásticových materiálu Download PDF

Info

Publication number
CZ19179U1
CZ19179U1 CZ200820473U CZ200820473U CZ19179U1 CZ 19179 U1 CZ19179 U1 CZ 19179U1 CZ 200820473 U CZ200820473 U CZ 200820473U CZ 200820473 U CZ200820473 U CZ 200820473U CZ 19179 U1 CZ19179 U1 CZ 19179U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
drying
dried material
trough
openings
inlet side
Prior art date
Application number
CZ200820473U
Other languages
English (en)
Inventor
Picek@Ivo
Original Assignee
Tarpo Spol. S R.O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tarpo Spol. S R.O. filed Critical Tarpo Spol. S R.O.
Priority to CZ200820473U priority Critical patent/CZ19179U1/cs
Publication of CZ19179U1 publication Critical patent/CZ19179U1/cs
Priority to SK5024-2011U priority patent/SK6067Y1/sk
Priority to DE212009000161U priority patent/DE212009000161U1/de
Priority to PCT/CZ2009/000120 priority patent/WO2010045897A2/en

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B17/00Machines or apparatus for drying materials in loose, plastic, or fluidised form, e.g. granules, staple fibres, with progressive movement
    • F26B17/02Machines or apparatus for drying materials in loose, plastic, or fluidised form, e.g. granules, staple fibres, with progressive movement with movement performed by belts carrying the materials; with movement performed by belts or elements attached to endless belts or chains propelling the materials over stationary surfaces
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B25/00Details of general application not covered by group F26B21/00 or F26B23/00
    • F26B25/001Handling, e.g. loading or unloading arrangements
    • F26B25/002Handling, e.g. loading or unloading arrangements for bulk goods
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B25/00Details of general application not covered by group F26B21/00 or F26B23/00
    • F26B25/06Chambers, containers, or receptacles
    • F26B25/08Parts thereof
    • F26B25/10Floors, roofs, or bottoms; False bottoms
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B3/00Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat
    • F26B3/02Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat by convection, i.e. heat being conveyed from a heat source to the materials or objects to be dried by a gas or vapour, e.g. air
    • F26B3/06Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat by convection, i.e. heat being conveyed from a heat source to the materials or objects to be dried by a gas or vapour, e.g. air the gas or vapour flowing through the materials or objects to be dried
    • F26B3/08Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat by convection, i.e. heat being conveyed from a heat source to the materials or objects to be dried by a gas or vapour, e.g. air the gas or vapour flowing through the materials or objects to be dried so as to loosen them, e.g. to form a fluidised bed
    • F26B3/082Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat by convection, i.e. heat being conveyed from a heat source to the materials or objects to be dried by a gas or vapour, e.g. air the gas or vapour flowing through the materials or objects to be dried so as to loosen them, e.g. to form a fluidised bed arrangements of devices for distributing fluidising gas, e.g. grids, nozzles

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)

Description

Oblast techniky
Technické řešení se týká oblasti sušení částicových materiálů, konkrétně zařízení určeného pro kontinuální sušení těchto materiálů, vhodné zejména pro vlhké materiály s nízkou sypkostí a se sklonem ke klenbování, jako např. dřevené štěpky, piliny, kůra, zemědělské produkty, komunální odpady určené k energetickým účelům apod.
Dosavadní stav techniky
V současné době se k sušení výše uvedených materiálů nejvíce využívají bubnové sušárny, sestávající z otočného bubnu, do kterého je přiváděn sušený materiál a horký vzduch, ohřívaný ío zpravidla plynovým hořákem. Nevýhoda těchto sušáren spočívá v jejich značné energetické náročnosti, poněvadž sušení probíhá při vysokých teplotách, a také ve vyšších investičních nákladech a stavební náročnosti, protože sušárna s topným zařízením a s navazujícím dopravním a odlučovacím a odprašovacím zařízením tvoří poměrně velký technologický celek. Vysoké teploty sušení také často způsobují vzplanutí sušeného materiálu.
Dále jsou známé pásové sušárny, u kterých je sušený materiál uložen na pohyblivém pásu. Toto řešení je technicky složité a investičně náročné, s nižší provozní spolehlivostí.
Dále jsou známé sušárny, u kterých je sušený materiál uložen na pevné perforované podložce, pod kterou je vháněn horký vzduch, a pohyb a rozhrnování sušeného materiálu na podložce zajišťují pojezdové saně s otočnými lopatkami. Taková sušárna je popsána např. v patentovém dokumentu FR 2035 693, kde je spodní část sušárny ještě rozdělena na dvě sušicí zóny - s teplejším vzduchem a s chladnějším vzduchem.
Otvory v podložce jsou shora kryty mřížkami nebo válcovými kryty, aby se při obousměrném pohybu sušeného materiálu nezanášely, jak je popsáno v patentovém dokumentu DE 43 14645. Obdobná sušárna, upravená pro sušení píce, je popsána i v patentu CZ 251 076.
Z německého užitného vzoru DE 203 16 982 je dále známá sušárna s perforovanou podložkou směřovanou šikmo vzhůru, která je profukována horkým vzduchem, a se šnekovým dopravníkem, který hme sušený materiál k výstupnímu otvoru na horním konci podložky.
Nevýhoda výše popsaných sušáren spočívá v tom, že jsou určeny především pro sušení zrnitých a sypkých materiálů, které nemají sklon ke klenbování, a které se v sušárně relativně snadno pře30 souvají, přesýpají a převrstvují. Pro sušení velkých objemů vlhké částicové biomasy se sklonem ke klenbování, jako např. dřevěných štěpek, tyto sušárny nejsou vhodné, resp. jejich sušicí výkon v poměru s příkonem a investičními náklady je nízký.
Úkolem technického řešení je proto vytvoření sušárny, která by odstraňovala výše uvedené nedostatky známých sušicích zařízení.
Podstata technického řešení
Vytčený úkol je vyřešen a nedostatky odstraněny vytvořením zařízení na kontinuální sušení částícových materiálů podle tohoto technického řešení. Zařízení je založeno na principu pohybu sušeného materiálu po perforované podložce profúkované zespodu sušicím médiem.
Podstata technického řešení spočívá v tom, že podložku tvoří dno sušicího žlabu s hrablovým řetězovým dopravníkem pro posuv sušeného materiálu od vstupní strany sušicího žlabu k výstupní straně sušicího žlabu. Hrablový řetězový dopravník unáší sušený materiál v souvislé vrstvě po celé délce sušicího žlabu, aniž by docházelo k jeho přesýpání, a sušicí médium prochází celou vrstvou sušeného materiálu směrem vzhůru a vystupuje horním povrchem vrstvy volně do vzduchu. Otvory jsou na spodní straně dna překryty krycími lamelami, které zasahují alespoň k okrajům otvorů ve směru ke vstupní straně, popř. mohou tyto okraje i přesahovat, a vytvářejí tak
-1 CZ 19179 Ul štěrbinu pro průchod sušicího média, takže sušený materiál nepropadá pod dno sušicího žlabu. Na vstupní straně sušicího žlabu je násypka s formátovacím zařízením pro nastavení tloušťky vrstvy sušeného materiálu v sušicím žlabu. Formátovací zařízení reguluje přísun sušeného materiálu z násypky do sušicího žlabu. Přebytečný materiál vrací zpět do násypky a zajišťuje tak rov5 noměmě silnou vrstvu sušeného materiálu v celém sušicím žlabu.
U některých druhů sušených materiálů, např. u dřevěných štěpek, je výhodné, když se reguluje i odběr usušeného materiálu na výstupní straně sušicího žlabu, kde je uspořádáno vyhmovací zařízení pro odběr sušeného materiálu. Synchronizací pohonu hlavního hrablového řetězového dopravníku a vyhmovacího zařízení se dosahuje efektivního a plynulého chodu sušicího zařízení.
Z hlediska konkrétního konstrukčního provedení je výhodné, když formátovací zařízení je tvořeno buď hrablovým řetězovým dopravníkem s tmy nebo otočným válcem s tmy Či lopatkami.
Také vyhmovací zařízení může být s výhodou tvořeno hrablovým řetězovým dopravníkem s tmy nebo otočným válcem s tmy či lopatkami.
Pro optimální průběh sušení a průchod sušicího média vrstvou sušeného materiálu je výhodné, když otvory jsou vytvořeny ve středové oblasti dna mezi vstupní stranou a výstupní stranou sušicího žlabu, a jsou překryty vzduchovou komorou upevněnou ke spodní straně dna, do které je bočně zaústěn alespoň jeden přívod sušicího média od ventilátoru. Vzduchová komora, rozvody sušicího média a ventilátor jsou dimenzovány tak, aby sušicí médium za potřebného přetlaku procházelo celou vrstvou sušeného materiálu a překonávalo její hydraulický odpor.
Z hlediska jednoho konstrukčního provedení krycích lamel otvorů dna je výhodné, když krycí lamela vykazuje šikmý úsek a přímý úsek, který navazuje na Šikmý úsek a probíhá rovnoběžně se dnem směrem ke vstupní straně sušicího žlabu. Proudění sušicího média v takto vzniklé Štěrbině je natolik silné a směrově orientované, že skrze dno do vzduchové komory nepropadává žádný sušený materiál. .
V jiném konstrukčně a technologicky výhodném provedení jsou otvory vytvořeny jako prostřihy dna, orientované příčně ke směru posuvu sušeného materiálu. Za těmito prostřihy následují prolisy, které vystupují konkávně na spodní stranu perforovaného dna a vytvářejí tak krycí lamely, jejichž přední okraj leží zároveň s okrajem otvorů. Ani takto vytvořenou štěrbinou nepropadává sušený materiál, přičemž toto provedení je z výrobního hlediska jednoduché.
Výhody zařízení pro kontinuální sušení částicových materiálů spočívají zejména v tom, že umožňuje sušení i takových materiálů, které nejsou sypké a mají sklon ke klenbovám, neboť sušený materiál se pohybuje v sušicím žlabu v konstantní vrstvě, která se během sušení v podstatě nepromíchává.
Zařízení je vhodné k využití nízkoteplotního sušicího média v rozsahu od 40 °C do 140 °C, takže je možné druhotně využít odpadní teplo z kondenzačních turbín, chlazení kompresorů, motorů, spalin motorů apod. Vzhledem k nízkým provozním teplotám je provoz zařízení bezpečný a nehrozí vznícení sušeného materiálu. Teplota vystupujícího sušicího média a par vznikajících pri sušení materiálu je velmi blízká teplotě okolí, takže i měrná spotřeba tepla je nižší o 30 % až 40 % oproti známým bubnovým či pásovým sušárnám. Zařízení má velmi nízké investiční nákla40 dy a malé zástavbové rozměry ve srovnání s dosud známými sušárnami, protože sušený materiál je unášen jako celek a to velmi malými rychlostmi. Vlivem velmi nízké výstupní rychlosti sušicího média z povrchu sušeného materiálu nedochází k unášení prachu a není proto nutné odprašovací zařízení. Což je jedna z velikých předností zařízení podle technického řešení. Díky malé pracovní rychlosti je také chod zařízení velmi tichý oproti běžným sušárnám a hlavní pohon hrablového řetězového dopravníku potřebuje ve srovnání s běžnými sušárnami velmi malý příkon (např. u sušárny o výkonu 1 t/hod je příkon pohonu 0,25 kW oproti 12 kW u stejně výkonné bubnové sušárny). Velká vrstva sušeného materiálu, která se pohybuje jako kompaktní celek, a malá pracovní rychlost umožňuje vysušení materiálu na velmi nízkou konečnou vlhkost, až na 4 %, a zařízení je proto vhodné na sušení biomasy k energetickým účelům, kde nižší vlhkost znamená vyšší zhodnocení paliva.
-2CZ 19179 Ul
V porovnání se známými sušárnami je konstrukce zařízení podle technického řešení jednodušší, spolehlivější, méně náročná na údržbu a s podstatně nižšími investičními i provozními náklady. Zařízení může současně sloužit jako akumulační zásobník sušeného materiálu.
Přehled obrázku na výkresech
Technické řešení bude blíže osvětleno pomocí výkresů, na nichž znázorňuji obr. 1 vertikální podélný řez zařízením, obr. 2 vertikální příčný řez zařízením rovinou A-A a obr. 3 pohled na spodní stranu perforovaného dna s krycími lamelami vytvořenými jako prolisy.
Příklady provedení technického řešení
Rozumí se, že dále popsané a zobrazené konkrétní příklady uskutečnění technického řešení jsou ío představovány pro ilustraci, nikoli jako omezení příkladů provedení technického řešení na uvedené případy. Odborníci znalí stavu techniky najdou nebo budou schopni zjistit za použití rutinního experimentování větší či menši počet ekvivalentů ke specifickým uskutečněním technického řešení, která jsou zde speciálně popsána. I tyto ekvivalenty budou zahrnuty v rozsahu následujících nároků na ochranu.
t5 V příkladu provedení znázorněném na obr. 1 a obr. 2 je zařízení tvořeno sušicím žlabem 2, který má perforované dno 12 a plné boční stěny 21. Žlab 2 je svařenec z ocelového plechu a nosníků. Vstupní strana 15 žlabu 2 tvoří násypku 1, do které padá sušený materiál 3, např. dřevěné štěpky, z podávacího dopravníku 19. Pohyb sušeného materiálu 3 v sušicím žlabu 2 směrem k výstupní straně 16 zajišťuje hrablový řetězový dopravník 4, tvořený hrábly T upevněnými na článkových řetězech 5 poháněných řetězovými koly na hnací hřídeli 6. Pohon hnací hřídele 6 může být řešen běžným způsobem pomocí elektromotoru s převodovkou, ale s výhodou může být řešen nespojitým otáčením, pomocí nezobrazeného západkového mechanismu západka - rohatka, který je poháněn hydraulickým válcem. Toto řešení je jednoduché, spolehlivé, a má malou spotřebu el. energie,
Sušený materiál 3 se pohybuje sušicím žlabem 2 v podstatě jako kompaktní celek, a je profukován sušicím médiem 8, nejčastěji horkým vzduchem, který je z nezobrazeného zdroje vháněn pomocí ventilátoru 9 přes příslušné rozvody bočně do vzduchové komory 7, která je vytvořena jako plechový svařenec aje upevněna na spodní straně dna 12 žlabu 2 tak, aby překrývala otvory 13 kterými sušicí médium 8 proudí do sušeného materiálu 3, z něhož pak společně s vodní párou odchází volným povrchem materiálu 3 směrem vzhůru do okolního prostředí. Přetlak ve vzduchové komoře 7 musí být takový, aby se překonal hydraulický odpor materiálu 3. Aby nedocházelo při pohybu sušeného materiálu 3 po dně 12 k zanášení otvorů 13, jsou tyto otvory 13 překryty na spodní straně dna 12 krycími lamelami 14, které jsou vytvořeny z plechu a vykazují jeden šikmý úsek J7 a jeden přímý úsek 18, který probíhá rovnoběžně pode dnem 12, překrývá okraj otvoru 13 a vytváří štěrbinu kterou sušicí médium 8 proniká ze vzduchové komory 7 do sušeného materiálu 3. Štěrbiny jsou orientovány tak, že výstup proudění je ve směru pohybu materiálu 3, takže nemůže dojít k propadávání materiálu 3 ani k zanesení otvorů 13 (tento příklad provedení je znázorněn na obr. 1 a obr. 2).
Jiný příklad provedení perforovaného dna 12 s otvory 13 zabezpečenými proti ucpávání sušeným materiálem 3, je znázorněn na.obr. 3. Otvor 13 je vytvořen jako příčný prostřih dna 12. Prolisováním prostrižené části dna 12 směrem dolů vznikne krycí lamela 14, např. ve tvaru části kuželové plochy, která nepřesahuje okraj otvoru JJ, ale překvapivě rovněž s dostatečnou účinností brání propadávání sušeného materiálů 3 při sušení.
Na výstupní straně 16 vypadává usušený materiál 3 ze sušicího žlabu 2 na odváděči dopravník
20. Aby byl výstup materiálu 3 ze žlabu 2 rovnoměrný, je na výstupu osazeno vyhrnovací zařízení 11, které je vytvořeno jako malý hrablový řetězový dopravník, jehož hrabla jsou opatřena trny 22 pro rovnoměrné vyhrnování materiálu 3 ze žlabu 2.
-3CZ 19179 Ul
Na vstupní straně Γ5 sušicího žlabu 2 je v násypce 1 uspořádáno formátovací zařízení 10, jehož úkolem je upravit maximální tloušťku vrstvy sušeného materiálu 3 před vstupem do sušicího žlabu 2 tak, aby vrstva byla konstantní a odpovídala druhu sušeného materiálu 3 a požadovaným parametrům sušení. Formátovací zařízení W je tvořeno také malým hrablovým řetězovým do5 právníkem, s hrábly opatřenými tmy 22. V hrablovém provedení formátovacího zařízení 10 a vyhmovacího zařízení li je vhodné sušení materiálu 3 ve vrstvách od 0,3 do 1,5 m, ale pro nižší tloušťky vrstev lze využít i jiné provedení, např. v podobě otočných válců s tmy ěi lopatkami.
Šířka a délka sušicího zařízení se volí s ohledem na požadovaný sušicí výkon zařízení, podle druhu sušeného materiálu 3 se následně pomocí nezobrazené řídicí jednotky řídí výška vrstvy, i o množství a teplota sušicího média 8, případně rychlost posuvu materiálu 3.
Průmyslová využitelnost
Zařízení podle technického řešení lze využít ke kontinuálnímu sušení částicových materiálů se zrnitostí zhruba od 3 do 100 mm. Sušený materiál nesmí být lepivý, ale může mít malou sypkost a sklony ke klenbování. Přednostně je zařízení využitelné pro sušení zemědělských produktů, dřevních odpadů, štěpky, komunálních odpadů určených k energetickým účelům apod.

Claims (7)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Zařízení pro kontinuální sušení částicových materiálů obsahující podložku perforovanou krytými otvory (13) pro průchod sušicího média (8), na které je uspořádán sušený materiál (3), vyznačující se tím, že podložku tvoří dno (12) sušicího žlabu (2) s hrablovým řetězo20 vým dopravníkem (4) pro posuv sušeného materiálu (3) od vstupní strany (15) sušicího žlabu (2) k výstupní straně (16) sušicího žlabu (2), že otvory (13) jsou na spodní straně dna (12) překryty krycími lamelami (14), které zasahují alespoň k okrajům otvorů (13) ve směru ke vstupní straně (15) a vytvářejí štěrbinu pro průchod sušicího média (8), a že na vstupní straně (15) sušicího žlabu (2) je násypka (1) s formátovacím zařízením (10) pro nastavení tloušťky vrstvy sušeného
    25 materiálu (3) v sušicím žlabu (2).
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vy zn a č uj ící se tím, žena výstupní straně (16) sušicího žlabu (2) je uspořádáno vyhmovací zařízení (11) pro odběr sušeného materiálu (3).
  3. 3. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že formátovací zařízení (10) je tvořeno hrablovým řetězovým dopravníkem s tmy, nebo otočným válcem s tmy či lopatkami.
    30
  4. 4. Zařízení podle nároku 2, vyznačuj ící se tím, že vyhmovací zařízení (11) je tvořeno hrablovým řetězovým dopravníkem s tmy, nebo otočným válcem s tmy či lopatkami.
  5. 5. Zařízení podle alespoň jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že otvory (13) jsou vytvořeny ve středové oblasti dna (12) mezi vstupní stranou (15) a výstupní stranou (16) sušicího žlabu (2), a jsou zespodu překryty vzduchovou komorou (7) upevněnou ke spodní
    35 straně dna (12), do které je bočně zaústěn alespoň jeden přívod sušicího média (8) od ventilátoru (9).
  6. 6. Zařízení podle alespoň jednoho z nároků .1 až 5, vyznačující se tím, že krycí lamela (14) vykazuje šikmý úsek (17) a přímý úsek (18), který navazuje na šikmý úsek (17) a probíhá rovnoběžně s dnem (12) směrem ke vstupní straně (15) sušicího žlabu (2), přičemž pře40 sáhuje okraj otvoru (13).
    Λ
    CZ 19179 Ul
  7. 7. Zařízení podle alespoň jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že otvory (13) jsou vytvořeny jako prostřihy dna (12) ve směru příčném ke směru posuvu sušeného materiálu (3), a že krycí lamely (14) tvoří prolisy dna (12) v oblasti otvorů (13), orientované ve směru posuvu sušeného materiálu (3) a vystupující konkávně na spodní stranu perforovaného dna (12).
    3 výkresy
CZ200820473U 2008-10-23 2008-10-23 Zarízení pro kontinuální sušení cásticových materiálu CZ19179U1 (cs)

Priority Applications (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200820473U CZ19179U1 (cs) 2008-10-23 2008-10-23 Zarízení pro kontinuální sušení cásticových materiálu
SK5024-2011U SK6067Y1 (sk) 2008-10-23 2009-10-14 Device for continuous drying of particulate materials
DE212009000161U DE212009000161U1 (de) 2008-10-23 2009-10-14 Anlage für die kontinuierliche Trocknung von Partikelmaterial
PCT/CZ2009/000120 WO2010045897A2 (en) 2008-10-23 2009-10-14 Apparatus for continuous drying of particulate materials

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200820473U CZ19179U1 (cs) 2008-10-23 2008-10-23 Zarízení pro kontinuální sušení cásticových materiálu

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ19179U1 true CZ19179U1 (cs) 2008-12-16

Family

ID=40148733

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200820473U CZ19179U1 (cs) 2008-10-23 2008-10-23 Zarízení pro kontinuální sušení cásticových materiálu

Country Status (4)

Country Link
CZ (1) CZ19179U1 (cs)
DE (1) DE212009000161U1 (cs)
SK (1) SK6067Y1 (cs)
WO (1) WO2010045897A2 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NO335389B1 (no) 2012-05-04 2014-12-08 Lars Mortensen Lufteanordning
CN103644723B (zh) * 2013-12-02 2016-07-06 杭州良盛机械有限公司 犁式气流烘干机
CN106766808A (zh) * 2016-12-14 2017-05-31 武汉海德新能源投资有限公司 一种高效多炉膛耙式干燥炉
CN108195179A (zh) * 2017-12-27 2018-06-22 山东琦泉能源科技有限公司 通风干燥装置及通风干燥方法

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE711049C (de) * 1939-02-14 1941-09-25 Johannes Naujokat Flachdarre
US2489594A (en) * 1945-10-06 1949-11-29 Arthur G Sherman Feeding apparatus
AT285459B (de) 1969-02-25 1970-10-27 Stefan Laxhuber Trocknungsvorrichtung
NL6913534A (cs) * 1969-09-05 1971-03-09
US3744145A (en) * 1971-03-29 1973-07-10 Goldman S J Egg City Organic waste dryer apparatus
GB1582203A (en) * 1978-05-09 1981-01-07 Ventec Agricultural Ltd Drying shed floor elements
GB2116596B (en) * 1982-03-08 1986-02-12 Ventec A flooring system
FR2526531B1 (fr) 1982-05-10 1987-03-20 Cemagref Procede de sechage de matieres etalables en lit, notamment de fourrages et installation pour sa mise en oeuvre
GB2203180A (en) * 1987-04-03 1988-10-12 Nat Research And Developmemt C Ventilated grain floor structures
DK158532C (da) * 1987-07-14 1990-10-29 Niro Atomizer As Toerreapparat, der arbejder med fluid bed, og lejeplade dertil
US5023429A (en) * 1989-10-11 1991-06-11 Flakee Mills, Inc. Vessel and method for thermally processing bulk material
ATE111768T1 (de) * 1991-04-05 1994-10-15 Niro Holding As Wirbelbettvorrichtung und verfahren zu ihrer herstellung.
DE4314645A1 (de) 1993-05-04 1994-11-10 Siegfried Schuster Verfahren und Vorrichtung zum Trocknen von Biomassen in Heizkraftwerken
US5735062A (en) * 1996-11-15 1998-04-07 Sukup Manufacturing Company Method and means for transporting, drying and unloading lightweight particulate material
GR1003348B (el) * 1999-03-15 2000-03-29 Μοναδα αφυδατωσης χυδην προιοντων
US6834442B1 (en) * 2003-08-12 2004-12-28 Ctb Ip, Inc. Conveyor for grain dryer
DE20316982U1 (de) 2003-11-05 2004-03-04 KÖB & Schäfer KG Vortrockner

Also Published As

Publication number Publication date
DE212009000161U1 (de) 2012-02-16
WO2010045897A3 (en) 2010-12-16
SK50242011U1 (sk) 2011-10-04
SK6067Y1 (sk) 2012-04-03
WO2010045897A4 (en) 2011-02-24
WO2010045897A2 (en) 2010-04-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7028414B2 (en) Device for continuous drying of material
DK2229568T3 (en) Dryer to fuel materials
CZ19179U1 (cs) Zarízení pro kontinuální sušení cásticových materiálu
RU187214U1 (ru) Зерносушилка шахтная жалюзийная
NL8100528A (nl) Werkwijze en inrichting voor het verwarmen en drogen van in een gesloten kamer geplaatste voorwerpen.
US20060272558A1 (en) Method and apparatus for drying of fuel
KR20090132156A (ko) 건조장치
JP6587589B2 (ja) バンド式乾燥機の付着物除去方法及びバンド式乾燥機
CN104803578A (zh) 一种污泥干燥装置
US1213962A (en) Drying apparatus.
CN217868772U (zh) 一种一体式连续蒸饭摊晾机
EP3421914B1 (en) Vertical dryer
JP6618080B2 (ja) バンド式乾燥機の付着物除去方法及びバンド式乾燥機
JP6635464B2 (ja) バンド式乾燥機の被乾燥物付着防止方法及びバンド式乾燥機
US3741717A (en) Grain treating apparatuses and processes of operation thereof
RU187934U1 (ru) Сушильная камера для сыпучих материалов
EP1687576B1 (en) Method and apparatus for drying bulk material, especially bark, sawdust, pretreated sludge or a mixture thereof
RU2259527C2 (ru) Аэрожелоб для сушки сыпучих материалов
NL1042123B1 (en) Apparatus and method for drying a temperature-sensitive substance
RU2286521C1 (ru) Аэрожелоб для сушки несыпучих материалов
RU203873U1 (ru) Сушильная камера для сыпучих материалов
CN212076806U (zh) 一种具有上料搅拌结构的干化机切条造粒机
JP3837421B2 (ja) 残渣乾燥設備
US2639911A (en) Sawdust drying apparatus
JP3911280B2 (ja) 残渣乾燥設備

Legal Events

Date Code Title Description
ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20120524

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20150827

MK1K Utility model expired

Effective date: 20181023