SK285922B6 - Zariadenie na monitorovanie adhézie elektrického železničného vozňa - Google Patents

Zariadenie na monitorovanie adhézie elektrického železničného vozňa Download PDF

Info

Publication number
SK285922B6
SK285922B6 SK357-2000A SK3572000A SK285922B6 SK 285922 B6 SK285922 B6 SK 285922B6 SK 3572000 A SK3572000 A SK 3572000A SK 285922 B6 SK285922 B6 SK 285922B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
unit
signal
monitoring
activation signal
engine
Prior art date
Application number
SK357-2000A
Other languages
English (en)
Other versions
SK3572000A3 (en
Inventor
Rong Fan Liu
Original Assignee
Alstom
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alstom filed Critical Alstom
Publication of SK3572000A3 publication Critical patent/SK3572000A3/sk
Publication of SK285922B6 publication Critical patent/SK285922B6/sk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61CLOCOMOTIVES; MOTOR RAILCARS
    • B61C15/00Maintaining or augmenting the starting or braking power by auxiliary devices and measures; Preventing wheel slippage; Controlling distribution of tractive effort between driving wheels
    • B61C15/08Preventing wheel slippage
    • B61C15/12Preventing wheel slippage by reducing the driving power
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61KAUXILIARY EQUIPMENT SPECIALLY ADAPTED FOR RAILWAYS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61K13/00Other auxiliaries or accessories for railways
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60LPROPULSION OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; SUPPLYING ELECTRIC POWER FOR AUXILIARY EQUIPMENT OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; ELECTRODYNAMIC BRAKE SYSTEMS FOR VEHICLES IN GENERAL; MAGNETIC SUSPENSION OR LEVITATION FOR VEHICLES; MONITORING OPERATING VARIABLES OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; ELECTRIC SAFETY DEVICES FOR ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES
    • B60L3/00Electric devices on electrically-propelled vehicles for safety purposes; Monitoring operating variables, e.g. speed, deceleration or energy consumption
    • B60L3/10Indicating wheel slip ; Correction of wheel slip
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60LPROPULSION OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; SUPPLYING ELECTRIC POWER FOR AUXILIARY EQUIPMENT OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; ELECTRODYNAMIC BRAKE SYSTEMS FOR VEHICLES IN GENERAL; MAGNETIC SUSPENSION OR LEVITATION FOR VEHICLES; MONITORING OPERATING VARIABLES OF ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES; ELECTRIC SAFETY DEVICES FOR ELECTRICALLY-PROPELLED VEHICLES
    • B60L2200/00Type of vehicles
    • B60L2200/26Rail vehicles
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02TCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO TRANSPORTATION
    • Y02T10/00Road transport of goods or passengers
    • Y02T10/60Other road transportation technologies with climate change mitigation effect
    • Y02T10/72Electric energy management in electromobility

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Sustainable Development (AREA)
  • Sustainable Energy (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Electric Propulsion And Braking For Vehicles (AREA)
  • Control Of Vehicle Engines Or Engines For Specific Uses (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)
  • Braking Arrangements (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Automatic Cycles, And Cycles In General (AREA)

Abstract

Monitorovacie zariadenie na monitorovanie adhéziehnacej jednotky elektrického železničného vozňa zahŕňa regulačnú jednotku (18) na regulovanie elektrickej energie privádzanej do motora (12) hnacej jednotky a monitorovaciu jednotku (22) na napájanieregulačného stupňa (18) referenčným signálom generovaným na základe aspoň jedného prevádzkového parametra motora s cieľom regulovať preklzávanie kolies hnacej jednotky. Monitorovacie zariadenie ďalejzahŕňa prostriedok na generovanie aktivačného signálu CCorr kvôli aktivácii monitorovacieho zariadenia a prostriedok (27) na zavedenie aktivačného signálu CCorr do referenčného signálu Cons na generovanie modifikovaného referenčného signálu.

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka zariadenia na monitorovanie adhézie hnacej jednotky elektrického železničného voza. Vynález sa rovnako týka napájacieho systému na napájanie hnacej jednotky zahrnujúceho uvedené monitorovacie zariadenie.
Doterajší stav techniky
Ako je známe z doterajšieho stavu techniky, aby hnacia sila prenesená na hnacie kolesá železničného voza bola primeraná adhézii uvedených kolies, dotyčná hnacia jednotka železničného voza zahrnuje zariadenie na monitorovanie adhézie.
Toto zariadenie zvyčajne zahrnuje jednotku na reguláciu výkonu motora hnacej jednotky (ďalej bude táto jednotka označovaná iba ako regulačná jednotka) a jednotku na monitorovanie adhézie, ktorá vysiela do regulačnej jednotky referenčný signál generovaný na základe aspoň jedného prevádzkového parametra motora s cieľom regulácie prekízavania kolies pri hnacej jednotke, t. j. s cieľom obmedziť alebo dokonca vylúčiť toto preklzávanie.
Uvedené zariadenie umožňuje obmedzenie alebo dokonca vylúčenie počiatočnej fázy preklzävania kolies, hlavne keď dotyčný železničný voz štartuje.
Ale pri tomto zariadení pretrvávajú určité problémy, hlavne s tým, že toto zariadenie umožňuje stále ešte príliš značné preklzávanie kolesa na koľajnici a spôsobuje okamžité straty adhézie.
Cieľom vynálezu je teda riešenie uvedeného problému.
Podstata vynálezu
Uvedený problém je riešený vynálezom, ktorého predmetom je zariadenie na monitorovanie adhézie hnacej jednotky elektrického železničného voza (ďalej bude toto zariadenie označované iba ako monitorovacie zariadenie), pričom toto zariadenie zahrnuje jednotku na reguláciu elektrickej energie privádzanej do motora hnacej jednotky (ďalej bude táto jednotka označovaná iba ako regulačná jednotka) a jednotku na monitorovanie adhézie (ďalej bude táto jednotka označovaná iba ako monitorovacia jednotka), ktorá vhodným spôsobom vysiela do regulačnej jednotky referenčný signál generovaný na základe aspoň prvého prevádzkového parametra motora s cieľom regulácie preklzávania kolies hnacej jednotky, pričom monitorovacie zariadenie ďalej zahrnuje prostriedok na generovanie signálu kvôli aktivácii monitorovacieho zariadenia (ďalej bude tento signál označovaný iba ako aktivačný signál) a prostriedok na zavedenie aktivačného signálu do referenčného signálu kvôli vyslaniu modifikovaného referenčného signálu, pričom podstata monitorovacieho zariadenia spočíva v tom, žc prostriedok na generovanie aktivačného signálu zahrnuje prostriedok na meranie druhého prevádzkového parametra motora a prostriedok na detekciu smeru zmeny uvedeného druhého parametra medzi predchádzajúcimi po sebe nasledujúcimi aktiváciami kvôli určeniu znamienka aktivačného signálu zavedeného do referenčného signálu pri ďalšom budení.
V dôsledku toho je možné na hnacie kolesá nepretržite prenášať maximálny točivý moment.
Monitorovacie zariadenie podľa vynálezu rovnako môže mať nasledujúce znaky, ktoré sa môžu uvažovať samostatne alebo v technicky možnej kombinácii:
Referenčný signál je generovaný na základe tretieho prevádzkového parametra motora, pričom aktivačná jednotka zahrnuje prostriedok na porovnanie hodnoty uvedeného tretieho prevádzkového parametra s vopred stanovenou prahovou hodnotou (tento prostriedok bude ďalej označovaný iba ako porovnávací prostriedok), pričom uvedený prostriedok na generovanie aktivačného signálu je schopný zmeny amplitúdy aktivačného signálu v závislosti od výsledku uvedeného porovnania.
Referenčný signál je tvorený referenčným signálom zastupujúcim točivý moment motora.
Prvý parameter je generovaný na základe merania akcelerácie motora.
Druhý parameter je generovaný na základe merania točivého momentu motora.
Tretí parameter je generovaný na základe merania akcelerácie motora.
Predmetom vynálezu je rovnako regulačný systém na reguláciu elektrickej energie privádzanej do motora hnacej jednotky elektrického železničného voza, pričom tento regulačný systém zahrnuje napájači obvod na napájanie motora elektrickou energiou, pričom podstata tohto regulačného systému spočíva v tom, že ďalej zahrnuje monitorovacie zariadenie na monitorovanie adhézie hnacej jednotky.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vynález sa lepšie pochopí z nasledujúceho opisu príkladu vyhotovenia vynálezu, v ktorom sú odkazy na priložené výkresy, na ktorých:
Obr. 1 zobrazuje blokovú schému štruktúry regulačného systému podľa vynálezu určeného na reguláciu elektrickej energie privádzanej do hnacej jednotky.
Obr. 2 zobrazuje štruktúru monitorovacieho zariadenia podľa vynálezu.
Obr. 3 zobrazuje závislosť sily, ktorá sa prenáša na hnacie kolesá, od preklzävania týchto hnacích kolies.
Obr. 4 zobrazuje krivky časovej závislosti referenčného signálu privedeného do regulačnej jednotky, akcelerácie motora a preklzävania kolies.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Obr. 1 zobrazuje blokovú schému regulačného systému 10 na reguláciu elektrickej energie privádzanej do motora 12 hnacej jednotky elektrického železničného voza.
Motor 12 sa napája elektrickou energiou zo zdroja 14 elektrickej energie, pričom napájanie motora 12 elektrickou energiou je regulované regulačnou jednotkou 18.
Je nutné upozorniť na to, že regulačná jednotka 18 je zostavená z konvenčných prvkov, ktoré sú vhodné pre žiaducu funkciu regulačnej jednotky, t. j. na reguláciu točivého momentu motoru 12 okolo hodnoty, pri ktorej sa motor môže prevádzkovať, na základe referenčného signálu Cmanip- Regulačná jednotka 18 teda nie je v uvedenom texte podrobnejšie opísaná.
Regulačný systém 10 v rámci vynálezu zahrnuje monitorovacie zariadenie 20.
Monitorovacie zariadenie 20 okrem regulačnej jednotky 18 zahrnuje monitorovaciu jednotku 22, ktorá vysiela referenčný signál do regulačnej jednotky 18 s cieľom preniesť maximálny točivý moment na hnacie kolesá.
Ako je to zrejmé z obr. 1, monitorovacia jednotka 22 prijíma vstupné signály zodpovedajúce prevádzkovým parametrom motora 12, pričom tieto signály vysiela procesná jednotka 24 na základe meracieho signálu V indikujúceho meranie rýchlosti otáčania motora 12, pričom signál
V vysiela vhodný senzor 26.
Procesná jednotka 24 konkrétne vysiela signál gama zodpovedajúci akcelerácii motora 12 a signál Dgama zodpovedajúci derivácii akcelerácie motora 12 podľa času, pričom signál Dgama je použitý na zvýšenie reaktivity monitorovacieho zariadenia.
Monitorovacia jednotka 22 rovnako prijíma merací signál V indikujúci rýchlosť otáčania motora 12 a signál Cm zodpovedajúci hodnote odhadnutého elektromagnetického točivého momentu motora 12, pričom signál Cm vysiela regulačná jednotka 18, ktorá zasa prijíma tak merací signál
V vyslaný senzorom 26, ako i meracie signály IS1 a IS2 indikujúce dve merania elektrického prúdu privádzaného do motora 12 v prípade, že motor 12 je tvorený trojfázovým motorom, pričom v prípade, že motor 12 je tvorený jednosmerným motorom, stačí jediné meranie elektrického prúdu.
Na základe signálu gama zodpovedajúceho akcelerácii motora 12, signálu Dgama zodpovedajúceho derivácii akcelerácie motora 12 podľa Času a signálu Cra zodpovedajúceho hodnote odhadnutého elektromagnetického točivého momentu motora 12, monitorovacia jednotka 22 generuje aktivačný signál CCotr pre aktiváciu monitorovacieho zariadenia s cieľom vyslať modifikovaný referenčný signál.
Aktivačný signál CCorr je tvorený signálom vyslaným na vstup do prostriedku 27, v ktorom sa odpočíta od referenčného signálu C^p s cieľom generovať referenčný signál Cons vyslaný na vstup regulačnej jednotky 18.
Je zrejmé, že aktivačný signál CCorr spôsobuje posun referenčného signálu Cons proti referenčnému výstupu regulátora.
V nasledujúcom texte bude podrobne opísané vyhotovenie monitorovacej jednotky 22, pričom tu budú odkazy na obr. 2.
Monitorovacia jednotka 22 zahrnuje prvú čiastkovú monitorovaciu jednotku 22a na tvarovanie aktivačného signálu CCorr a hlavne na vypočítanie amplitúdy tohto signálu a druhú čiastkovú monitorovaciu jednotku 22b na stanovenie znamienka aktivačného signálu CCon·· Ako je to zrejmé z obr. 2, prvá čiastková monitorovacia jednotka 22a zahrnuje pamäťový prostriedok 28 na uloženie absolútnej hodnoty signálu gama medzi dvoma po sebe idúcimi aktiváciami.
Výstup pamäťového prostriedku 28 je spojený s porovnávacím členom 30, ktorý porovnáva uloženú hodnotu s maximálnou prahovou hodnotou gama^.
Výstup porovnávacieho člena 30 je spojený so vstupom tvarovacieho obvodu 32 na zvýšenie amplitúdy aktivačného signálu CCorr proti amplitúde predchádzajúceho aktivačného signálu, keď hodnota uložená do pamäťového prostriedku 28 je menšia ako prahová hodnota gama„,M a kvôli zníženiu uvedenej amplitúdy, keď hodnota uložená do pamäťového prostriedku 28 je väčšia ako prahová hodnota gamanlM.
Druhá čiastková monitorovacia jednotka 22b prijíma na vstupe signál Cm zodpovedajúci odhadnutej hodnote elektromagnetického točivého momentu motora 12 a deteguje smer zmeny elektromagnetického točivého momentu medzi dvoma po sebe idúcimi excitáciami.
S cieľom realizovať uvedenú funkciu druhá čiastková monitorovacia jednotka 22b zahrnuje pamäťový prostriedok 34 na uloženie hodnoty signálu Cm(n-1) zodpovedajúceho hodnote elektromagnetického točivého momentu motora 12 pri predchádzajúcej aktivácii a porovnávací člen 36 na porovnanie hodnôt signálov Cm(n) a Cm(n-1) dvoch predchádzajúcich po sebe idúcich aktivácii.
Výstup porovnávacieho člena 36 je spojený s filtrom 38, ktorý tvaruje výstup porovnávacieho člena 36 s cieľom regulovať bistabilné hradlo 40 takým spôsobom, že keď sa deteguje zníženie elektromagnetického točivého momentu, zmení sa znamienko aktivačného signálu, a keď sa deteguje zvýšenie elektromagnetického točivého momentu, znamienko aktivačného signálu zostáva nezmenené.
Ako je to zrejmé z obr. 2, výstup prvého čiastkového monitorovacieho člena 22a a výstup druhého čiastkového monitorovacieho člena 22b sú spojené s násobiacim obvodom 42, ktorého vstup predstavuje aktivačný signál CCorr, ktorý je zavedený do referenčného signálu sčítačkou 27. Monitorovacia jednotka 22 ďalej zahrnuje tretiu čiastkovú monitorovaciu jednotku alebo stabilizačnú jednotku 22c, ktorá na základe signálov gama, Dgama a V vysiela stabilizačný signál Stab s cieľom stabilizovať systém v bode rovnováhy, v ktorom točivý moment motora 12 sa rovná točivému momentu prenesenému na koľajnicu, pričom signál Stab je zavedený do signálu Cc„„ sčítačkou 43.
Sčítačka 43 je spojená s filtrovacím obvodom 44 kvôli obmedzeniu výsledného signálu tak, aby hodnota výsledného signálu neprekročila hodnotu referenčného signálu C '-'mantp·
V nasledujúcom texte je uvedený opis funkcie opísaného monitorovacieho zariadenia 20, pričom v tomto opise sú odkazy na obr. 3 a 4, pričom obr. 3 zobrazuje závislosť točivého momentu Cm (krivka I) a sily prenášanej na veniec kolesa Cc (krivka II) na preklzávanie G, pričom obr. 4 zobrazuje časové priebehy referenčného signálu Cons, signálu gama a preklzávania G.
Na obr. 3 sa predpokladá, že zariadenie je stabilizované v bode A, v ktorom hodnota signálu gama je nulová.
V tomto stabilnom stave monitorovací stupeň budí monitorovacie zariadenie tým, že zmení referenčný signál Cons tak, aby urobil hodnotu signálu Cm zodpovedajúcu hodnote elektromagnetického točivého momentu motora 12 vyššiu ako prenesený točivý moment (bod A').
Táto modifikácia spôsobí väčšie preklzávanie a signál gama sa stane pozitívnym.
Ako sekcia na uvedené budenie stabilizačná jednotka 22c upraví referenčný signál Cons tak, aby sa signál gama stal nulový, čim stabilizuje monitorovacie zariadenie (bod B).
S cieľom generovať ďalšie budenie monitorovacia jednotka 22 monitoruje smer zmeny hodnoty signálu Cm medzi po sebe idúcimi budeniami tak, aby stanovila znamienko aktivačného signálu CConAko je to zrejmé z obr. 3, pre aktivácie zodpovedajúce bodom B', C' a D' znamienko aktivačného signálu CColT zostáva nezmenené.
Naopak, pri ďalšej aktivácii zodpovedajúcej bodu E' sa zmení znamienko rozdielu medzi točivými momentmi, čo vedie k zmene znamienka hodnoty aktivačného signálu CCorr a ku generovaniu relatívneho zníženia preklzávania G a zmeny znamienka hodnoty signálu gama. Ako reakciu stabilizačná jednotka 22c spôsobí zvýšenie hodnoty referenčného signálu Cons s cieľom opätovného stabilizovania monitorovacieho zariadenia (bod F).
Je teda zrejmé, že pôsobenie aktivačnej jednotky 22 umožňuje udržať točivý moment motora vnútri rozmedzia optimálnych hodnôt a preniesť na hnacie kolesá maximálny točivý moment povolený dostupnou adhéziou.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Monitorovacie zariadenie na monitorovanie adhézie hnacej jednotky elektrického železničného voza, pričom monitorovacie zariadenie zahrnuje regulačnú jednotku (18) na reguláciu elektrickej energie privádzanej do motora (12) hnacej jednotky a monitorovaciu jednotku (22) na napájanie regulačnej jednotky (18) referenčným signálom Cons generovaným na základe aspoň jedného prevádzkového parametra gama motora (12) kvôli regulácii preklzávania kolies hnacej jednotky, pričom monitorovacie zariadenie ďalej zahrnuje prostriedok na generovanie aktivačného signálu kvôli aktivácii monitorovacieho zariadenia a prostriedok (27) na zavádzanie aktivačného signálu do referenčného signálu Cons kvôli generovaniu modifikovaného referenčného signálu, vyznačujúce sa tým, že prostriedok na generovanie aktivačného signálu zahrnuje prostriedok na meranie druhého prevádzkového parametra Cm motora (12) a prostriedok na detekciu smeru zmeny druhého prevádzkového parametra Cm medzi dvoma predchádzajúcimi po sehe nasledujúcimi aktiváciami kvôli stanoveniu znamienka aktivačného signálu zavedeného do referenčného signálu Cons pri nasledujúcom budení, pričom zariadenie je ďalej upravené na generovanie prvého parametru na základe merania akcelerácie motora a na generovanie druhého parametru na základe merania točivého momentu motora (12).
  2. 2. Zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa t ý m , že je upravené na generovanie referenčného signálu na základe tretieho prevádzkového parametru gama, pričom aktivačná jednotka zahrnuje porovnávací prostriedok na porovnanie hodnoty tretieho parametru gama s vopred stanovenou prahovou hodnotou garnamllX, pričom prostriedok na generovanie aktivačného signálu je určený na zmenu amplitúdy aktivačného signálu podľa výsledku uvedeného porovnania.
  3. 3. Zariadenie podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúce sa tým, že je upravené na vytvorenie referenčného signálu na základe točivého momentu motora (12).
  4. 4. Zariadenie podľa niektorého z nárokov 2 až 3, v y značujúce sa tým, že je upravené na generovanie tretieho parametru na základe merania akcelerácie motora (12).
  5. 5. Regulačný systém na reguláciu elektrickej energie privádzanej do motora hnacej jednotky elektrického železničného voza, pričom regulačný systém zahrňuje obvod (14) na napájanie motora (12) elektrickou energiou, vyznačujúci sa tým, že ďalej zahrnuje zariadenie podľa niektorého z nárokov 1 až 4 na monitorovanie adhézie hnacej jednotky.
SK357-2000A 1999-03-11 2000-03-10 Zariadenie na monitorovanie adhézie elektrického železničného vozňa SK285922B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9903014A FR2790725B1 (fr) 1999-03-11 1999-03-11 Dispositif de controle de l'adherence d'un convoi ferroviaire electrique

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK3572000A3 SK3572000A3 (en) 2000-11-07
SK285922B6 true SK285922B6 (sk) 2007-11-02

Family

ID=9543066

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK357-2000A SK285922B6 (sk) 1999-03-11 2000-03-10 Zariadenie na monitorovanie adhézie elektrického železničného vozňa

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6411051B1 (sk)
EP (1) EP1034997B1 (sk)
JP (1) JP4313493B2 (sk)
KR (1) KR100608201B1 (sk)
AT (1) ATE314236T1 (sk)
CA (1) CA2300597C (sk)
CZ (1) CZ301963B6 (sk)
DE (1) DE60025055T2 (sk)
DK (1) DK1034997T3 (sk)
ES (1) ES2255479T3 (sk)
FR (1) FR2790725B1 (sk)
PL (1) PL195876B1 (sk)
SK (1) SK285922B6 (sk)
ZA (1) ZA200001160B (sk)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7778747B2 (en) * 2006-08-31 2010-08-17 National Railway Equipment Co. Adhesion control system for off-highway vehicle
FR2923441B1 (fr) * 2007-11-09 2009-12-11 Alstom Transport Sa Bogie de vehicule ferroviaire comprenant un dispositif de controle de l'entrainement des roues, et procede de controle correspondant
DE102014111863B4 (de) 2014-08-20 2017-04-27 Hasse & Wrede Gmbh Radachse mit einem Drehschwingungsdämpfer
JP7111835B2 (ja) * 2018-12-18 2022-08-02 ヤマハ発動機株式会社 電池制御システムおよび鞍乗型車両

Family Cites Families (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3764867A (en) * 1972-11-14 1973-10-09 Gen Electric Traction motor speed regulation for propulsion systems providing smooth stepless changes in speed and automatic wheel slip control
SE371615C (sk) * 1973-04-06 1975-04-10 Asea Ab
US4075538A (en) * 1976-05-19 1978-02-21 General Electric Company Adaptive acceleration responsive system
SE400236B (sv) * 1976-07-15 1978-03-20 Asea Ab Anordning vid ett motordrivet fordon
JPS5517230A (en) * 1978-07-21 1980-02-06 Hitachi Ltd Control device for electric motor car
JPS55117403A (en) * 1979-03-05 1980-09-09 Hitachi Ltd Controlling device vehicle driving induction motor
JPS5612803A (en) * 1979-07-06 1981-02-07 Hitachi Ltd Controller for electric vehicle driven by induction motor
US4686434A (en) * 1985-03-14 1987-08-11 Mitsubishi Denki Kabushiki Kaisha Electric vehicle monitoring system
US4944539A (en) * 1989-03-15 1990-07-31 Tranergy Corporation Differential creepage control system for optimizing adhesion of locomotives
US5289093A (en) * 1989-11-08 1994-02-22 Gec Alsthom Sa Antispin and antilock methods for an electric traction vehicle
FR2654044B1 (fr) * 1989-11-08 1992-01-10 Alsthom Gec Procedes d'antipatinage ou d'antienrayage pour vehicule a traction electrique, et application a la detection de patinage ou d'enrayage, et a la mesure d'adherence, pour un tel vehicule.
US5480220A (en) * 1992-08-26 1996-01-02 General Electric Company Method for inhibiting wheel slip in an electric alternating current induction motor powered vehicle
JP3387542B2 (ja) * 1993-02-08 2003-03-17 株式会社ナブコ 鉄道車両用荷重設定器
DE4312949A1 (de) * 1993-04-21 1994-10-27 Abb Research Ltd Verfahren zur Steuerung und Regelung eines elektrischen Antriebes eines Fahrzeuges
DE4402152C1 (de) * 1994-01-26 1995-04-20 Abb Management Ag Schleuderschutz für mit Asynchronmotoren angetriebene Fahrzeuge
US5436538A (en) * 1994-07-05 1995-07-25 Woodward Governor Company Locomotive wheel slip controller
US5629567A (en) * 1995-06-26 1997-05-13 General Electric Company Speed control system for an AC locomotive
JPH0956005A (ja) * 1995-08-18 1997-02-25 Hitachi Ltd 電気車の制御装置
DE19539652A1 (de) * 1995-10-25 1997-04-30 Beck Hans Peter Prof Dr Ing Verfahren zur verschleißorientierten Kraftschlußregelung mit variablem Arbeitsintervall für Triebfahrzeuge mit stromrichtergespeisten Fahrmotoren
DE19548286C1 (de) * 1995-12-22 1997-03-27 Mtu Friedrichshafen Gmbh Schleuderschutz-Verfahren
DE19727507A1 (de) * 1997-06-30 1999-01-07 Abb Daimler Benz Transp Regelung für einen Antrieb mit einem Asynchronmotor
US6012011A (en) * 1997-09-11 2000-01-04 Johnson; Chipley H. Traction control system and a method for remedying wheel-slippage
US6028402A (en) * 1999-01-25 2000-02-22 General Electric Company Automatic rail characterization for adhesion system evaluation for AC locomotives

Also Published As

Publication number Publication date
EP1034997B1 (fr) 2005-12-28
ATE314236T1 (de) 2006-01-15
ES2255479T3 (es) 2006-07-01
KR20010020657A (ko) 2001-03-15
KR100608201B1 (ko) 2006-08-04
JP2000312401A (ja) 2000-11-07
ZA200001160B (en) 2000-12-15
CZ2000887A3 (cs) 2000-11-15
CA2300597C (fr) 2007-11-06
CZ301963B6 (cs) 2010-08-18
CA2300597A1 (fr) 2000-09-11
FR2790725A1 (fr) 2000-09-15
US6411051B1 (en) 2002-06-25
PL338940A1 (en) 2000-09-25
PL195876B1 (pl) 2007-11-30
SK3572000A3 (en) 2000-11-07
DE60025055D1 (de) 2006-02-02
DE60025055T2 (de) 2006-08-03
JP4313493B2 (ja) 2009-08-12
FR2790725B1 (fr) 2004-02-13
EP1034997A1 (fr) 2000-09-13
DK1034997T3 (da) 2006-05-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5896283A (en) Controller for electric vehicle
US6456909B1 (en) Control apparatus of electric vehicle
US4701682A (en) Control system for maintaining traction of rolling stock
US5677610A (en) Control apparatus for electric vehicles
JP3323899B2 (ja) 電気車の制御装置
RU2179515C2 (ru) Устройство управления электрическим подвижным составом
JP5391456B2 (ja) 電動機制御方法及び電動機制御装置
US6020714A (en) Control system for a drive having an asynchronous motor
JP3387542B2 (ja) 鉄道車両用荷重設定器
SK285922B6 (sk) Zariadenie na monitorovanie adhézie elektrického železničného vozňa
US4801855A (en) Method and system for controlling chopper
EP1473485B1 (en) Reducing counter-phase vibrations
JP2000221207A (ja) 走行速度検出装置
JP2000358306A (ja) 電気車の定速制御方法および装置
JP4969411B2 (ja) 電気車制御装置
JP2005039915A (ja) 電気車の制御装置
JP2009100603A (ja) 電気車制御装置
KR20080012649A (ko) 사륜 구동 차량을 위한 안티로크 브레이크 시스템의 바퀴슬립 제어장치
JP2000224708A (ja) 電気車制御装置
JPH01243803A (ja) 電気車の駆動制御装置
JPH0539019A (ja) 鉄道車両用ブレーキ制御装置
JPH0454801A (ja) 電気車制御装置
JP2003230202A (ja) 車両用インバータの制御方法およびインバータ制御器
JP2731155B2 (ja) 電気車制御装置
JPH07322406A (ja) 電気車の制御装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20100310