SK280062B6 - Strojové usporiadanie na podbíjanie koľaje - Google Patents

Strojové usporiadanie na podbíjanie koľaje Download PDF

Info

Publication number
SK280062B6
SK280062B6 SK1483-93A SK148393A SK280062B6 SK 280062 B6 SK280062 B6 SK 280062B6 SK 148393 A SK148393 A SK 148393A SK 280062 B6 SK280062 B6 SK 280062B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
machine
tamping
frame
turnout
track
Prior art date
Application number
SK1483-93A
Other languages
English (en)
Other versions
SK148393A3 (en
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellscha
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellscha filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellscha
Publication of SK148393A3 publication Critical patent/SK148393A3/sk
Publication of SK280062B6 publication Critical patent/SK280062B6/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/10Track-lifting or-lining devices or methods
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/12Tamping devices
    • E01B2203/122Tamping devices for straight track
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/12Tamping devices
    • E01B2203/125Tamping devices adapted for switches or crossings
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/17Devices for working the railway-superstructure continually advancing

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Polishing Bodies And Polishing Tools (AREA)
  • Processing Of Stones Or Stones Resemblance Materials (AREA)
  • Ceramic Products (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa dotýka strojového usporiadania na podbíjanie koľaje, ktoré je opatrené jednako prvým strojom a druhým strojom, ktoré sú navzájom spojiteľné uvoľniteľným spriahadlom a z ktorých každý má trakčný pohon, na podvozkoch uložený strojový rám a výškovo prestaviteľný podbíjací agregát, a jednako naddvihávacím a vyrovnávacím agregátom a vzťažným systémom na korekciu polohy koľaje.
Doterajší stav techniky
Také strojové usporiadanie je už známe z US 3 744 428 a pozostáva v podstate z dvoch navzájom klbovo spojených podbíjačiek. Každá z oboch podbíjačiek je opatrená podbíjacím agregátom na dva podvaly, takže týmto známym strojovým usporiadaním možno súčasne podbíjať štyri podvaly. Kĺbové spojenie je pre navzájom od seba nezávislé pracovné nasadenie oboch podbíjačiek vytvorené rozpojiteľné. Toto známe strojové usporiadanie však nie je vhodné na podbíjanie výhybkových úsekov.
Z US 4 947 757 je tiež známe strojové usporiadanie vytvorené z dvoch podbíjačiek, ktoré je vhodné na podbljanie výhybkových úsekov. Pritom sa uskutočňuje pracovné nasadenie prvej podbíjačky na hlavnej koľaji, zatiaľ čo paralelne k tomu je druhá podbíjačka nasadená na odbočnej koľaji. Obe tieto podbíjačky sú najmä pre synchrónne pracovné nasadenie agregátov na naddvihávanie koľaje navzájom spojené prostredníctvom ovládacích vedení. Toto známe strojové usporiadanie kladie relatívne značné časové nároky na správne polohovanie oboch podbíjačiek, pričom najmä kratšie pozdĺžne podvaly výhybkového úseku nemožno z miestnych dôvodov synchrónne podbíjať.
Z US 3 494 297 je ďalej známa podbíjačka, ktorá je vytvorená z dvoch navzájom kĺbovo spojených strojových rámov.
Konečne je ešte z US 5 031 542 známa podbíjačka, ktorá je vhodná na pracovné nasadenie tak vo výhybkových úsekoch, ako aj v úsekoch trate. Na podbíjanie pozdĺžnych podvalov výhybkového úseku sú usporiadané v priečnom smere stroja vedľa seba a ktoré sú na sebe navzájom nezávisle priečne posuvné. Na naddvihovanie oblasti pozdĺžnych podvalov je upravený agregát na naddvihávanie koľaje a prídavný naddvihávací agregát na uchopovanie koľajnice výhybky, ktorá jc bočné od stroja.
Podstata vynálezu
Vynález si kladie za úlohu vytvoriť strojové usporiadanie opísaného druhu, ktoré by bolo možné využiť tak vo výhybkových úsekoch, ako aj v úsekoch trate, a to s vysokým podbíjacím výkonom a s vysokou presnosťou korekcie polohy koľaje. Vynález rieši problém uvedeným strojovým usporiadaním tak, že k prvému stroju, ktorý je vytvorený dlhší, sú priradené prostredníctvom pohonov cez priečny profil strojového rámu zvonku priečne prestaviteľné výhybkové podbíjacie agregáty, prostredníctvom pohonov výškovo a bočné prestaviteľné prídavné naddvihávacie ústrojenstvo na uchopovanie bočné vedľa prvého stroja upravenej koľajnice odbočnej koľaje a bezprostredne pred výhybkovými podbíjacími agregátmi, prípadne za nimi upravená pracovná kabína, pričom tak prvý stroj, ako aj druhý stroj má na konci odvrátenom od spoločného spriahadla trakčnú kabínu.
Touto kombináciou znakov sa teraz vytvára možnosť nasadiť strojové usporiadanie najmä na optimálne podbíjanie výhybkových úsekov oddeleným pracovným nasadením oboch strojov so zvlášť vysokým pracovným výkonom. Na tento účel môže byť výhodne prvý stroj tiež vytvorený pre optimálne podbíjanie traťových úsekov, zatiaľ čo druhý, len pomocne na podbíjanie výhybiek využiteľný stroj, možno tiež označiť ako pomocnú podbíjačku, môže byť vybavený dvoma v nepatrnom vzájomnom odstupe upravenými nápravami a malým podbíjacím agregátom, takže je konštrukčne veľmi jednoduchý. Podbíjanie výhybiek možno strojovým usporiadaním podľa vynálezu podstatne zdokonaliť tým, že sa výhybka po naddvihnutí do presnej požadovanej polohy spoločným nasadením agregátu na naddvihávanie a vyrovnávanie koľaje a prídavného naddvihávacieho ústrojenstva prostredníctvom prvého stroja relatívne rýchle podbije len v oblasti oboch vonkajších koľajnicových pásov a lak sa presne fixuje v požadovanej polohe. Bezprostredne potom možno okamžite druhým strojom výhybku úplne podbiť, pričom už nie je potrebné vykonávať žiadne ďalšie naddvihávanie koľaje. Okrem toho možno pracovný stroj, ktorý možno tiež označiť ako hlavnú podbíjačku, nasadiť okamžite v nadväznosti na opísané podbíjanie výhybky na podbíjanie traťového úseku, ktorý· na výhybku nadväzuje. Vzhľadom na usporiadanie trakčných kabín na oboch koncoch je strojové usporiadanie bez problémov pojazdné ako vozová jednotka v oboch smeroch jazdy·
Tak sa strojovým usporiadaním podľa vynálezu dosiahne prídavné ku zvýšeniu výkonu ešte tej mimoriadnej výhody, že je možné fixovať pozdĺžne podvaly pri jednom jedinom naddvihnutí presne v požadovanej polohe. Okrem toho spočíva ďalšia značná výhoda v tom, že je možné podbíjať výhybkový úsek a bezprostredne na neho nadväzujúci úsek trati v jednom jedinom pracovnom procese, pričom sa zabráni tej nevýhode, že sa nevytvárajú nežiaduce rampy.
Podľa ďalšieho výhodného vytvorenia je prvý stroj vytvorený najmenej dvakrát tak dlhý ako v pracovnom smere priradený druhý stroj. Ďalej sa tiež predpokladá, že podvozky strojového rámu prvého stroja sú vytvorené ako otočné podvozky a podvozky k druhému stroju priradeného strojového rámu majú jednotlivé nápravy. Tým sa vytvára strojové usporiadanie z hlavnej podbíjačky, ktorá je funkčne porovnateľná s obvyklou podbíjačkou, a z pomocnej podbíjačky, ktorá je nasaditeľná na zdokonalenie podbíjania výhybiek. Táto pomocná podbíjačka môže byť výhodne vytvorená konštrukčne veľmi jednoduchá len s malým podbíjacím agregátom a bez ústrojenstva na naddvihávanie koľaje.
S vytvorením, podľa ktorého je na strojovom ráme druhého stroja upravený podbíjací agregát uložený prostredníctvom pohonu priečne posuvne na podbíjanie výhybkových úsekov, sa zaistí bezproblémové podbíjanie zvyšných podbíjaných podloží výhybky prostredníctvom druhého, pomocne nasaditeľného stroja.
Podľa ďalšieho variantu je medzi na koncových stranách usporiadanými podvozkami strojového rámu prvého stroja usporiadaný s výhybkovým podbíjacím agregátom a s naddvihávacím a vyrovnávacím agregátom spojený agregátový rám, ktorý je vytvorený prostredníctvom pohonu pozdĺžne posuvný nezávisle od uvedeného strojového rámu. Podľa ďalšieho vytvorenia je agregátový rám svojím v pracovnom smere zadným koncom uložený prostredníctvom podvozka s točňou na koľaji, zatiaľ čo predný koniec agregátového rámu je uložený pozdĺžne posuvne na strojovom ráme. Ďalší znak spočíva v tom, že v pracovnom sme re strojového usporiadania je v zadnej koncovej oblasti agregátového rámu spojená so strojovým rámom pracovná kabína. Prídavné sa predpokladá, že v pracovnom smere predná koncová oblasť strojového rámu prvého stroja je spojená prostredníctvom kĺbového spoja s tretím strojovým rámom, ktorý má len jediný podvozok. Vďaka týmto znakom možno prvý stroj nasadiť ako univerzálnu podbíjačku na neobmedzené podbijanie tak namáhavých výhybkových úsekov, ako aj traťových úsekov. Tak možno výhodným a racionálnym spôsobom podbíjať okamžite v nadväznosti na podbijanie výhybkového úseku tiež nadväzujúce traťové úseky.
Vynález sa tiež dotýka spôsobu podbíjania koľaje, najmä výhybkového úseku, pričom prostredníctvom zodpovedajúceho priečneho posunutia výhybkových podbijacích agregátov sa tieto v oblasti pozdĺžnych podvalov výhybkového úseku prídavné k hlavnej koľaji tiež v odbočnej koľaji vystreďujú nad zodpovedajúcimi koľajnicami a spúšťajú sa na podbijanie, a to najmä so strojovým usporiadaním uvedeným v úvode. Pritom sa predpokladá, že pred podbíjaním oblasti pozdĺžnych podvalov sa rozpojí spriahadlo na oddelenie oboch strojov, a potom sa pracovným nasadením prvého stroja uvedie výhybkový úsek do správnej polohy koľaje a podbije sa spustením na prvom stroji upravených výhybkových podbijacích agregátov, zatiaľ čo v druhom pracovnom cykle sa podbíjajú prostredníctvom v pracovnom smere následného druhého stroja zvyšné, ešte nezhutnené podbíjané podložie v oblasti vonkajších, pripadne vnútorných koľajníc. Týmto výhodným spôsobom možno racionálne podbíjať výhybkové úseky, vrátane na ne nadväzujúcich traťových úsekov. Pritom je prostredníctvom súčasného nasadenia prvého a druhého stroja možné rýchle podbijanie, takže možno na podbijanie využívať aj kratšie intervaly medzi vlakmi. V dôsledku oddelenia oboch strojov môže prvá podbíjačka bez obmedzenia podbíjať traťový úsek, ktorý nadväzuje na výhybkový úsek, zatiaľ čo nezávisle od toho možno druhým strojom podbíjať zvyšné podbíjacie podložie vo výhybkovom úseku.
Prehľad obrázkov na výkrese
Vynález je v ďalšom podrobnejšie vysvetlený na príklade vyhotovenia v spojení s výkresovou časťou.
Na obr. 1 je schematicky znázornený bokorys v pracovnom smere prednej polovice strojového usporiadania na podbijanie koľaje s prídavným naddvihávacím ústrojenstvom. Na obr. 2 je schematicky znázornený bokorys v pracovnom smere zadnej časti strojového usporiadania podľa obr. 1. Na obr. 3 je znázornený pôdorys výhybky so schematickým vyobrazením podbijacích oblastí.
Na obr. 4 je vo väčšej mierke a v pozdĺžnom smere stroja znázornený pohľad na prídavné naddvihávacie ústrojenstvo.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Na obr. 1 a 2 je znázornené strojové usporiadanie 1 na podbijanie koľaje 2, ktoré je zložené v pracovnom smere, znázornenom šípkou 3, z prvého stroja 4, prípadne hlavného podbíjacieho stroja alebo podbíjačky, a z k nemu priradeného druhého stroja 5, pripadne pomocnej podbíjačky. Oba stroje 4, 5 sú navzájom kĺbovo spojené prostredníctvom diaľkovo ovládateľného rozpojiteľného spriahadla 6.
Medzi na koncoch usporiadanými podvozkami 7 strojového rámu 8 prvého stroja 4 je usporiadaný agregátový rám 11, ktorý je spojený s výhybkovým podbíjacím agregátom 9 a s naddvihávacím a vyrovnávacím agregátom 10. Tento agregátový rám 11 je vytvorený prostredníctvom pohonu 12 pozdĺžne posuvný, a to nezávisle od uvedeného strojového rámu 8. Agregátový rám 11 je svojím, v pracovnom smere zadnom konci uložený prostredníctvom podvozka 13 s točňou na koľaji 2, zatiaľ čo jeho predný koniec je uložený pozdĺžne posuvne na strojovom ráme 8. V pracovnom smere je na zadnej koncovej oblasti agregátového rámu 11 spojená so strojovým rámom 8 pracovná kabína
14, ktorá je vybavená centrálnym riadiacim ústrojenstvom
15. Bezprostredne pred naddvihávacím a vyrovnávacím agregátom 10 je s agregátovým rámom 11 spojená ďalšia pracovná kabína 16, ktorá je taktiež opatrená centrálnym riadiacim ústrojenstvom.
Výhybkový podbijaci agregát 9 pozostáva zo štyroch v priečnom smere stroja vedľa seba usporiadaných a prostredníctvom pohonov 44 na sebe navzájom nezávisle priečne posuvných podbijacích jednotiek, ktoré sú už bližšie opísané v US 5 007 349. Bezprostredne pred naddvihávacím a vyrovnávacím agregátom 10 je s agregátovým rámom 11 spojené prostredníctvom pohonu 18 výškovo prestaviteľné prídavné naddvihávacie ústrojenstvo 17. Toto prídavné naddvihávacie ústrojenstvo 17 bude ešte bližšie opísané v spojení s obr. 4.
V pracovnom smere predná koncová oblasť strojového rámu 8 prvého stroja 4 je prostredníctvom kĺbového spoja 20 spojená so strojovým rámom 22, ktorý má len jeden jediný podvozok 21. K prvému stroju 4 je v jeho prednej koncovej oblasti priradená na strojovom ráme 22 upravená trakčná kabína 23. Okrem toho je prvý stroj 4 vybavený vzťažným systémom 24 na korekciu polohy koľaje 2, trakčnými pohonmi 25, 26 a energetickým zdrojom 27.
Druhý stroj 5, ktorý je v pracovnom smere priradený k prvému stroju 4 a ktorý je s ním rozpojiteľne spojený spriahadlom 6, pozostáva v podstate zo strojového rámu 28, uloženého na podvozkoch 29, a z trakčnej kabíny 30, ktorá je usporiadaná na jeho zadnom konci. Ďalej je tu upravený energetický zdroj 31 a trakčný pohon 43. Medzi podvozky 29, ktoré sú vytvorené ako jednotlivé nápravy a usporiadané vo vzájomnej vzdialenosti 7,5 m, je na strojovom ráme 28 uložený prostredníctvom pohonu 33 kolmo na pozdĺžny smer stroja priečne posuvný podbijaci agregát 32, ktorý je výškovo prestaviteľný a má prisúvateľné podbijacie nástroje. V pracovnom smere predná časť trakčnej kabíny 30 je vytvorená ako pracovná kabína s centrálnym riadiacim ústrojenstvom 34. Na kontrolu výškovej polohy koľaje 2 je upravený vzťažný systém 35, ktorý'je vytvorený celkom z troch meracích vozíkov.
Ako je zjavné z obr. 4, sú upravené celkom dve prídavné naddvihávacie ústrojenstvá 17, ktoré sú upravené v pozdĺžnom smere stroja bezprostredne za sebou a ktoré sú prostredníctvom pohonov 41 teleskopický predĺžiteľné v priečnom smere stroja. Tieto prídavné naddvihávacie ústrojenstvá 17 majú na voľnom konci prichytávaciu časť 42 na uchopovanie koľajnice 45 výhybkového úseku 36 a svojím druhým koncom sú uložené vykývnuteľne na agregátovom ráme 11 okolo osi 46, upravenej v pozdĺžnom smere stroja. Na výškové prestavovanie každého prídavného naddvihávacieho ústrojenstva 17 je v jeho vzhľadom na os protiľahlej koncovej oblasti spojený vždy jeden pohon 18 s agregátovým rámom 11. Ku každému prichytávaciemu orgánu, to je k prostredníctvom pohonu prestaviteľnej prichytávacej časti 42, je priradená kladka 48 s okolkom. Prichytávacia časť 42 je spolu s kladkou 48 s okolkom upevnená na vnútornej rúrke 49, ktorá je sama osebe teleskopický posuvne uložená vo vonkajšej rúrke 50, ktorá je výkyv ne uložená okolo uvedenej osi 46 a ktorá je spojená s pohonom 18. Bodkočiarkovanými čiarami je znázornené prídavné naddvihávacie ústrojenstvo 17 v zábere s koľajnicou 45
Na obr. 3 znázornený výhybkový úsek 36 koľaje 2 pozostáva z odbočnej koľaje 37 a z hlavnej koľaje 38. Znázornené podbíjané podložia 39 sú tie, ktoré už boli zhutnené pri pracovnom nasadení prvého stroja 4 v pracovnom smere, ktorý je znázornený šípkou 3, a to prostredníctvom výhybkových podbíjacích agregátov 9. Pri tomto pracovnom nasadení jazdí prvý stroj 4 len po hlavnej koľaji 38, pričom predtým bol druhý stroj 5 odpojený uvoľnením spriahadla 6.
Bezprostredne za prvým strojom 4 možno už nasadiť druhý stroj 5, a to opäť v pracovnom smere znázornenom šípkou 3, pričom týmto druhým strojom 5 sa zhutní ostávajúce, pre lepšie odlíšenie ako body znázornené podbíjané podložie 40. Na tento účel jazdí druhý stroj 5 najskôr po odbočnej koľaji 37 a potom sa vráti späť, aby v druhej pracovnej operácii v smere znázornenom šípkou 3 dokončil podbíjanie tohto úseku výhybky, ktorý je na hlavnej koľaji 38. Vzhľadom na to, že výhybkový úsek 36 bol už do presnej polohy koľaje 2 uvedený prostredníctvom prvého stroja 4, nie je potrebné v rámci podbijania uskutočňovaného druhým strojom 5 vykonávať už žiadne ďalšie naddvihávanie koľaje 2.
Počas toho času, keď je výhybkový úsek 36 podbíjaný druhým strojom 5, je možné už podbíjať prvým strojom 4 ďalšiu oblasť hlavnej koľaje 38, ktorá nadväzuje na výhybkový úsek 36.

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Strojové usporiadanie na podbíjanie koľaje, ktoré je opatrené jednako prvým strojom a druhým strojom, ktoré sú navzájom spojiteľné uvoľniteľným spriahadlom, z ktorých každý má trakčný pohon, na podvozkoch uložený strojový rám a výškovo prestaviteľný podbíjací agregát, a jednako naddvihávacím a vyrovnávacím agregátom a vzťažným systémom na korekciu polohy koľaje, vyznačujúce sa tým, žck prvému stroju (4), ktorý je vytvorený dlhší, sú priradené prostredníctvom pohonov (44) cez priečny profil strojového rámu (8) zvonku priečne prestaviteľné výhybkové podbíjacie agregáty (9), prostredníctvom pohonov (18) výškovo a bočné prestaviteľné prídavné naddvihávacie ústrojenstvo (17) na uchopovanie bočné vedľa prvého stroja ( 4) upravenej koľajnice odbočnej koľaje (37) a bezprostredne pred výhybkovými podbíjacími agregátmi (9), prípadne za nimi upravená pracovná kabína (14, 16), pričom tak prvý stroj (4), ako aj druhý stroj (5) má na konci odvrátenom od spoločného spriahadla (6) trakčnú kabínu (23, 30),
  2. 2. Strojové usporiadanie podľa nároku 1, v y z n a čujúce sa tým, že prvý stroj (4) je vytvorený najmenej dvakrát tak dlhý ako v pracovnom smere priradený druhý stroj (5).
  3. 3. Strojové usporiadanie podľa nároku 1 alebo 2, v y značujúce sa tým, že podvozky (7) strojového rámu (8) prvého stroja (4) sú vytvorené ako otočné podvozky a podvozky (29) k druhému stroju (5) priradeného strojového rámu (28) majú jednotlivé nápravy.
  4. 4. Strojové usporiadanie podľa jedného z nárokov 1, 2 alebo 3, vyznačujúce sa tým, že na strojovom ráme (28) druhého stroja (5) upravený podbíjací agregát (32) je uložený prostredníctvom pohonu (33) priečne posuvne na podbíjanie výhybkových úsekov (36).
  5. 5. Strojové usporiadanie podľa jedného z nárokov 1 až 4, vyznačujúce sa tým, že medzi na koncových stranách usporiadanými podvozkami (7) strojového rámu (8) prvého stroja (4) je usporiadaný s výhybkovým podbíjacím agregátom (9) a s naddvihávacím a vyrovnávacím agregátom (10) spojený agregátový rám (11), ktorý je vytvorený prostredníctvom pohonu (12) pozdĺžne posuvný nezávisle od uvedeného strojového rámu (8).
  6. 6. Strojové usporiadanie podľa nároku 5, vyznačujúce sa tým, že agregátový rám (11) je svojím v pracovnom smere zadným koncom uložený prostredníctvom podvozka (13) s točňou na koľaji (2), zatiaľ čo predný koniec agregátového rámu (11) je uložený pozdĺžne posuvne na strojovom ráme (8).
  7. 7. Strojové usporiadanie podľa nároku 5 alebo 6, vyzná č u j ú c e sa tým, že v pracovnom smere strojového usporiadania (1) je v zadnej koncovej oblasti agregátového rámu (11) spojená so strojovým rámom (8) pracovná kabína (14).
  8. 8. Strojové usporiadanie podľa jedného z nárokov 1 až 7, vyznačujúce sa tým, že v pracovnom smere predná koncová oblasť strojového rámu (8) prvého stroja (4) je spojená prostredníctvom kĺbového spoja (20) s tretím strojovým rámom (22), ktorý’ má len jediný podvozok (21).
  9. 9. Spôsob podbijania koľaje, najmä výhybkového úseku, pričom prostredníctvom zodpovedajúceho priečneho posunutia výhybkových podbíjacích agregátov sa tieto v oblasti pozdĺžnych podvalov výhybkového úseku prídavné k hlavnej koľaji tiež v odbočnej koľaji vystreďujú nad zodpovedajúcimi koľajnicami a spúšťajú sa na podbíjanie strojovým usporiadaním podľa jedného z nárokov 1 až 8 , vyznačujúci sa tým, že pred podbíjaním oblasti pozdĺžnych podvalov sa rozpojí spriahadlo na oddelenie oboch strojov, a potom sa pracovným nasadením prvého stroja uvedie výhybkový úsek do správnej polohy koľaje a podbije sa spustením na prvom stroji upravených výhybkových podbíjacích agregátov, zatiaľ čo v druhom pracovnom cykle sa podbijajú prostredníctvom v pracovnom smere následného druhého stroja ostávajúce, ešte nezhutnené podbíjané podložia v oblasti vonkajších, prípadne vnútorných koľajníc.
SK1483-93A 1993-01-27 1993-12-27 Strojové usporiadanie na podbíjanie koľaje SK280062B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0013193A AT402307B (de) 1993-01-27 1993-01-27 Maschinenanordnung zum unterstopfen eines gleises

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK148393A3 SK148393A3 (en) 1994-08-10
SK280062B6 true SK280062B6 (sk) 1999-07-12

Family

ID=3482354

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1483-93A SK280062B6 (sk) 1993-01-27 1993-12-27 Strojové usporiadanie na podbíjanie koľaje

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5379700A (sk)
JP (1) JP3314112B2 (sk)
CN (1) CN1036610C (sk)
AT (1) AT402307B (sk)
AU (1) AU667416B2 (sk)
CA (1) CA2114398C (sk)
CH (1) CH687769A5 (sk)
CZ (1) CZ279216B6 (sk)
DE (1) DE4400807C2 (sk)
FR (1) FR2702230B1 (sk)
GB (1) GB2274669B (sk)
IT (1) IT1265297B1 (sk)
RU (1) RU2082847C1 (sk)
SK (1) SK280062B6 (sk)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0731217B1 (de) * 1995-03-07 2000-01-12 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Stopfmaschine, Maschineanordnung und Verfahren zum Unterstopfen eines Gleises
ATE188755T1 (de) * 1995-03-07 2000-01-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine, maschineanordnung und verfahren zum unterstopfen eines gleises
CZ286585B6 (cs) 1996-01-12 2000-05-17 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H. Podbíječka koleje
AT3739U3 (de) * 2000-04-07 2001-03-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine
AT3877U3 (de) * 2000-06-09 2001-03-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine
AT500949B8 (de) * 2004-10-01 2007-02-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur durchführung einer gleislagekorrektur
AT508755B1 (de) * 2010-03-01 2011-04-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine mit einer zusatzhebeeinrichtung
AT514718B1 (de) * 2013-09-11 2015-06-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren für die Korrektur eines Gleises
AT520824B1 (de) * 2018-05-24 2019-08-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren und Maschine zum Unterstopfen eines Gleises im Bereich einer Weiche
CN110373965A (zh) * 2019-01-25 2019-10-25 中国铁建高新装备股份有限公司 一种道岔捣固作业方法及捣固车
CN110453549A (zh) * 2019-08-21 2019-11-15 长沙瀚鹏电子技术有限公司 一种铁路道岔捣固车自动作业实现方法和装置
CN112832070A (zh) * 2019-11-23 2021-05-25 中国铁道科学研究院集团有限公司铁道建筑研究所 一种铁路道砟捣固方法及铁路道砟多功能捣固装置

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US503542A (en) * 1893-08-15 knowlton
DE1534078B2 (de) * 1964-12-31 1975-11-27 Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Industriegesellschaft Mbh, Wien Fahrbare Gleisstopf-, Nivellier- und Richtmaschine
AT313347B (de) * 1970-04-17 1974-02-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Nivellier-Gleisstopfmaschine
US4627358A (en) * 1982-09-09 1986-12-09 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Continuous action track leveling, lining and tamping machine
EP0314854B1 (de) * 1987-11-05 1991-08-21 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Fahrbare Gleisstopf-, Hebe- und Richtmaschine zum Heben und bzw. oder Seitwärtsverschieben eines Gleises im Weichen- und Kreuzungsbereich
AT390459B (de) * 1988-02-23 1990-05-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und gleisfahrbare weichen-nivellier-, stopf- und richt-maschinenanordnung zur durcharbeitung in weichenbereichen
AT391502B (de) * 1988-08-08 1990-10-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopf-, hebe- und richtmaschine zum heben und bzw. oder seitwaertsverschieben eines gleises im weichen- und kreuzungsbereich
ES2035646T3 (es) * 1989-03-10 1993-04-16 Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Industriegesellschaft M.B.H. Maquina bateadora, niveladora y alineadora de vias, movil, con equipos bateadores giratorios.
PL163768B1 (pl) * 1989-04-18 1994-05-31 Plasser Bahnbaumasch Franz Maszyna jezdna do podbijania toru PL
AT392810B (de) * 1989-04-18 1991-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopfmaschine mit quer- und hoehenverstellbaren stopfaggregaten

Also Published As

Publication number Publication date
GB2274669B (en) 1996-06-05
AU667416B2 (en) 1996-03-21
JPH06235202A (ja) 1994-08-23
AU5394094A (en) 1994-08-04
ITMI932672A1 (it) 1995-06-20
CZ279216B6 (cs) 1995-01-18
SK148393A3 (en) 1994-08-10
DE4400807A1 (de) 1994-07-28
US5379700A (en) 1995-01-10
CZ283293A3 (en) 1994-08-17
GB9400992D0 (en) 1994-03-16
RU2082847C1 (ru) 1997-06-27
CH687769A5 (de) 1997-02-14
JP3314112B2 (ja) 2002-08-12
CN1036610C (zh) 1997-12-03
ITMI932672A0 (it) 1993-12-20
CN1103453A (zh) 1995-06-07
CA2114398C (en) 2004-05-18
FR2702230B1 (fr) 1996-12-06
IT1265297B1 (it) 1996-10-31
GB2274669A (en) 1994-08-03
FR2702230A1 (fr) 1994-09-09
AT402307B (de) 1997-04-25
ATA13193A (de) 1996-08-15
CA2114398A1 (en) 1994-07-28
DE4400807C2 (de) 2002-12-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1133758A (en) Mobile apparatus for receiving and laying an assembled track switch or crossing section
CA2098351C (en) Machine for renewing or laying a railway track
US4428296A (en) Railroad track relaying train
CA1074620A (en) Mobile apparatus for continuous track renewal
CA1206809A (en) Track tamping, leveling and lining operating unit
JP4713017B2 (ja) 軌道更換装置
CS225809B2 (en) The mobile machine for the packing up the sleepers,the levelling and the straightening of the tracks
SK280062B6 (sk) Strojové usporiadanie na podbíjanie koľaje
SK3394A3 (en) Tamping machine
JP3798809B2 (ja) 軌道の敷設替え用軌道建設機械
SK590288A3 (en) Continually traveling machine for building of track
SK278975B6 (sk) Spojito pojazdný podbíjací, nivelačný a urovnávací
CS226178B2 (en) Travelling system for continuously exchanging or renewing rail and sleeper ways
US5778794A (en) Machine for laying a railroad track having multiple-part carrier frame connected by a disengageable joint
SK278177B6 (en) Traveling tamping, leveling tool with swivel tamping aggregates
CZ285437B6 (cs) Stroj pro demontáž staré koleje a pokládání nové koleje
AU626199B2 (en) Continuously advancing track tamping machine comprising a plough arrangement
CZ280488B6 (cs) Podbíječka koleje
GB2270103A (en) Continuously movable railway track tamping machine
CZ297863B6 (cs) Stroj s pracovními agregáty pro opracovávání kolejového loze
GB2267304A (en) A track tamping machine.
AU643893B2 (en) A tamping machine
CA1094885A (en) Mobile track surfacing machine
SK278888B6 (sk) Pojazdná podbíjačka koľaje
GB2360057A (en) Machine for working on a railway track

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20111227