SK146694A3 - Method of production of cyclopropylcyanide - Google Patents

Method of production of cyclopropylcyanide Download PDF

Info

Publication number
SK146694A3
SK146694A3 SK1466-94A SK146694A SK146694A3 SK 146694 A3 SK146694 A3 SK 146694A3 SK 146694 A SK146694 A SK 146694A SK 146694 A3 SK146694 A3 SK 146694A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
reaction
reaction mixture
cyclopropyl cyanide
alkali metal
water
Prior art date
Application number
SK1466-94A
Other languages
English (en)
Other versions
SK279899B6 (sk
Inventor
Henry L Strong
Original Assignee
American Cyanamid Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by American Cyanamid Co filed Critical American Cyanamid Co
Publication of SK146694A3 publication Critical patent/SK146694A3/sk
Publication of SK279899B6 publication Critical patent/SK279899B6/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C255/00Carboxylic acid nitriles
    • C07C255/45Carboxylic acid nitriles having cyano groups bound to carbon atoms of rings other than six-membered aromatic rings
    • C07C255/46Carboxylic acid nitriles having cyano groups bound to carbon atoms of rings other than six-membered aromatic rings to carbon atoms of non-condensed rings
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C255/00Carboxylic acid nitriles
    • C07C255/45Carboxylic acid nitriles having cyano groups bound to carbon atoms of rings other than six-membered aromatic rings
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C253/00Preparation of carboxylic acid nitriles
    • C07C253/30Preparation of carboxylic acid nitriles by reactions not involving the formation of cyano groups
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C2601/00Systems containing only non-condensed rings
    • C07C2601/02Systems containing only non-condensed rings with a three-membered ring

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

Spôsob výroby cyklopropylkyanidu
Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu výroby cyklopropylkyanidu. Doterajší stav techniky
Cyklopropylkyanid je veľmi dôležitá surovina pre výrobu herbicídnych činidiel., Najmä je užitočný pri výrobe herbicídne účinných derivátov l-(o-cyklopropylkarbonyl)-fenylsufamoylmočoviny, ktoré majú škodlivý vplyv na životné prostredie. Výroba cyklopropylkyanidu z 4-chlórbutyronitrilu je popísaná v US patente č. 3 843 709. Ked sa však táto výroba uskutočňuje v priemyselnom rozmere, vznikne nemiešateľná hmota, čo má za následok zničenie výťažku reakcie, zničenie alebo poškodenie zariadenia a ťažkosti pri izolácii produktu.
Úlohou tohto vynálezu je teda vyvinúť zlepšený spôsob výroby cyklopropylkyanidu, ktorý by sa hodil na výrobu v priemyselnom rozmere a pri ktorom by so dosahoval vyšší výťažok izolovaného produktu.
v
Ďalšou úlohou vynálezu je vyvinúť účinný spôsob izolácie cyklopropylkyanidu s vysokou čistotou a prakticky bez obsahu vody.
Ešte dalšou úlohou tohto vynálezu je zaistiť dobrý a ekonomický zdroj dôležitej východiskovej látky na výrobu herbicídne účinných derivátov sulfamoylmočoviny.
Podstata vynálezu
Herbicídne činidlá a predovšetkým deriváty l-(ocyklopropylkarbonyl)fenylsulfamoylmočoviny sa vyrábajú použitím cyklopropylkyanidu, ako základnej východiskovej látky.Teraz sa s prekvapením zistilo, že je možné vyrobiť cyklopropylkyanid v priemyselnom rozmere, bez toho aby vznikala nemiešateľná hmota a bez toho aby sa poškodilo alebo rozbilo použité zariadenie a aby sa znížil výťažok produktu, ak sa postupuje podľa spôsobu vo vynáleze.
Predmetom vynálezu je spôsob výroby cyklopropylkyanidu, ktorého podstata spočíva v tom, že sa jeden molárny diel 4-halogénbutyronitrilu zmieš s aspoň 0.25 molárneho dielu anorganickej soli zvolenej zo súboru zahrnujúceho halogenidy, sírany a uhličitany sodné, draselné a lítne a katalytickým množstvom vody za prítomnoti aprotického polárneho rozpúšťadla a pri zvýšenej teplote v rozmedzí od asi 50 do asi 100°C a vzniknutá zmes sa pri tejto zvýšenej teplote nechá reagovať s bázou odvodenou od alkalického kovu.
Vyššie uvedený spôsob je možné ilustrovať nasledujúcou rovnicou, v ktorej X predstavuje atóm halogénu, M predstavuje alkalický kov a R predstavuje vodík alebo alkylskpinu s 1 až 6 atómami uhlíka.
MOR
CN + MX + HOR
Pri postupoch, ktoré sú známe pre výrobu cyklopropylkyanidu v doterajšom stave techniky, vzniká pri prenesení do priemyslové rozmeru nemiešateľná hmota. Skutočnosť, že rakČná zmes sa nedá miešať, má za následok neúplný priebeh reakcie, nebezpečné reakčné podmienky a poškodenie alebo zničenie zariadenia. S prekvapením sa teraz zistilo, že ked sa k reakčnej zmesi pridá, vztiahnuté na jeden molárny diel 4-halogénbutyronitrilu, aspoň 0,25 molráneho dielu, prednostne asi 0,4 až 1,5 molárneho dielu a s výhodou asi 0,5 až 1,0 molárneho dielu anorganickej soli, nevznikne nemiešateľná hmota, a tým sa odstránia problémy s miešaním, zlými výťažkami a poškodením alebo zničením miešadla. Výhodné je, ako sa tiež zistilo, že prídavok katalytického množstva vody k reakčnej zmesi je kritický pre začatie reakcie.
Predvídateľné a reprodukovateľné začatie reakcie odstraňuje potenciálne nebezpečenstvo spojené s nekontrolovateľným zvýšením rakčnej rýchlosti a nekontrolovateľnou exotermiou pri prevádzke vo veľkom rozmere.
Reakčná rýchlosť obvykle stúpa so zvyšovaním teploty, teraz sa však zistilo, že pri podmienkach práce vo veľkom rozmere má reakčná teplota nad asi 110°C za následok hlavne tvorbu amidového vedľajšieho produktu, pričom vzniká len málo cyklopropylkyanidu alebo cyklopropylkyanid nevzniká vôbec. Vhodné teploty na uskutočňovanie spôsobu podľa vynálezu ležia v rozmedzí od asi 50 do asi 100°C, s výhodou od asi 60 do asi 90°C.
Ako aprotické polárne rozpúšťadlá, ktoré sa hodia na použitie pri spôsobe podľa vynálezu, je možné uviesť sulfoxidy, sulfóny, amidy karboxylových kyselín, pyrolidóny a pod. Prednosť sa dáva sulfoxidom a midom karboxylových kyselín, najmä dimetylsulfoxidu a dimetylformamidu a vôbec najvhodnejšie rozpúšťadlo je dimetylsulfoxid.
Ako bázy odvodené od alkalického kovu sa pri spôsobe podľa vynálezu môžu používať všetky hydroxidy alebo alkoxidy alkalických kovov alebo ich zmesí. Ako prednostné bázy odvodené od alkalického kovu je možné uviesť jednomocné bázy, ako sú zlúčeniny so všeobecným vzorcom NAOR, KOR aslebo LiOR, kde R predstavuje vodík alebo alkylskupinu. Väčšia prednosť sa dáva hydroxidu sodnému alebo draselnému a najväčšia prednosť hydroxidu sodnému. Pri spôsobe podľa vynálezu sa bázy odvodené od alkalických kovov môžu použiť v stechiometrickom množstve. Pri prednostnom uskutočnení vynálezu sa báza odvodená od alkalických kovov pridáva k reakčnej zmesi po častiach v priebehu času.
Ako anorganické soli, ktoré sú vhodné na použitie pri spôsobe podľa vynálezu, je monžé uviesť haloginidy, sírany a uhličitany kovov, prednostne také halogenidy, ako je halogenid sodný alebo halogenid draselný, najmä halogenid sodný a najvýhodnejšie chlorid sodný.
Aby bol vyrobený cyklopropylkyanid vhodný na použitie pri výrobe derivátov l-(o-cyklopropylkarbonyl)fenylsulfamoylmočivny, nesmie v podstate obsahovať vodu a iné menšinové zložky. Teraz sa zistilo, že vysoko čistý a v podstate bezvodý cyklopropylkyanidový produkt je možné priamo izolovať zo surovej reakčnej zmesi azeotropickou destiláciou, takže je možné sa vyhnúť použitiu veľkých množstiev extrakčných rozpúšťadiel a zdĺhavým a nákladným postupom trakčnej destilácie. Po dokončení reakcie sa reakčná zmes ochladí približne na teplotu miestnosti, neutralizuje sa na hodnotu pH v rozmedzí od asi 4.0 do 9.0, prednostne od asi 6 do 8, aby sa zabránilo tvorbe amidového vedľajšieho produktu, zreidi sa vodou, aby sa uľahčilo azeotropické oddeľovanie cyklopropylkyanidu a potom sa zmes azeotropicky destiluje použitím Dean-Starkovho odlučovača vody. Tak sa získa vysoko čistý a v podstate bezvodý cyklopropylkyanid. Tento potup umožňuje izolovať čistý cyklopropylkyanid v priemyselnom rozmere, bez toho aby bolo nutné používať extrakčné rozpúšťadlá a bez toho aby boli potrebné nákladné kolóny pre trakčnú destiláciu.
Vynález je bližšie objasnený v nasledujúcich špecifických príkladoch realizácie. Tieto príklady majú výlučne ilustratívny charakter a v žiadnom ohľade neobmedzujú rozsah vynálezu.
Pod označením GLC sa rozumie plynová chromatografia.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1
Výroba cyklopropylkyanidu (rozmer 2 mol)
NaCI
NaOH->
80°C >-CN
NaCI + H20
Zmes 4-chlórbutyronitrilu (213,4 g, 2,0 mol), chloridu sodného (58,0 g, 0,5 mol) a 2,0 g vody v 200 g dimetylsulfoxidu sa za miešania zahreje na 80°C a potom sa k nej počas 3 hodín pridáva mletý pevný hydroxid sodný (88 g, 2,2 mol), pričom teplota sa udržuje na hodnote 80°C ešte dalšiu jednu hodinu po skončení prídavku. Reakčná zmes sa ochladí na teplotu miestnosti, neutralizuje na pH asi 6,8 koncentrovanou kyselinou chlorovodíkovou (37% vodný roztok). Zmes sa zriedi 200ml vody (hodnota pH sa pomocou 37% kyseliny chlorovodíkovej opäť upraví na 6,8) a podrobí azeotropickej destilácii použitím Dean-Starkovho odlučovača vody. Pri tejto destlilácii sa oddestilúva azeotrop obsahujúci cyklopropylkyanid a vodu. Vodná vrstva sa kontinuálne vracia do destilačnej nádoby. Počiatočný produkt sa teda získa vo forme cyklopropylkyanidového destilátu (133,4 g). Vzorka s hmotnosťou 121,5 g tohto cyklopropylkyanidového produktu sa azeotropicky destiluje použitím Dean-Starkovho odlučovača (aby sa odstránila voda) a organická vrstva sa kokntinuálne vracia do destilačnej nádoby. Tak sa získa ako výsledný produkt 106,6 g cyklopropylkyanidu (výťažok 87,8 %) s čistotou 98 % podľa GLC a s obsahom vody 0,04 % (podľa Karl-Fischerovej titrácie).
Príklad 2
Výroba cyklopropylkyanidu (rozmer 30 mol)
N + NaOH
NaC
80°C —C N + NaCI + H20
Zmes 4-chIórbutyronitriIu (3,17 kg, 30 mol), chloridu sodného (0,87 g, 15 mol) a 0,03 g vody v 3 kg dimetylsulfoxidu sa za miešania zahreje na 80°C a potom sa k nej počas 2 hodín pridáva pevný hydroxid sodný vo forme peliet (1,24 kg, 30,9 mol), pričom teplota sa udržuje na hodnote 80°C ešte asi dalšiu hodinu po skončení prídavku. (Počas tejto udržovacej periódy sa pridá ďalších 0,012 kg hydroxidu sodného). Reakčná zmes sa ochladí na teplotu miestnosti, neutralizuje na pH asi 6,8 až 7,0. Zmes sa zriedi 3 litrami vody (hodnota pH sa opäť upraví na 7,0) a podrobí azeotropickej destilácii použitím Dean-Starkovho odlučovača vody. Pri tejto destlilácii sa oddestilúva azeotrop obsahujúci cyklopropylkyanid a vodu. Vodná vrstva sa kontinuálne vracia do destilačnej nádoby. Počiatočný produkt sa teda získa vo forme cyklopropylkyanidového destilátu (1,811 kg). Vzorka s hmotnosťou 1,72 kg tohto cyklopropylkyanidového produktu sa azeotropicky destiluje použitím Dean-Starkovho odlučovača (aby sa odstránila voda) a organická vrstva sa konktinuálne vracia do destilačnej nádoby. Tak sa získa ako výsledný produkt 1,63 kg cyklopropylkyanidu (výťažok 85 %) s čistotou 97,1 % podľa GLC a s obsahom vody 0,28 % (podľa Karl-Fischerovej titrácie).
Príklad 3
Výroba cyklopropylkyanidu (výrobný rozmer)
NaCI
NaOH->
80°C >-CN
NaCI + H20
A)
Pracuje sa v podstate za rovnakých podmienok, aké sú popísané v príkladoch 1 a 2, pričom sa cyklopropylkyanid vyrobí v dávke 111 kg (1,071 kmol) v polopevádzkovom zariadení použitím reaktora obloženého sklom s kapaciotu 380 litrov a 1 900 litrov. Počiatočný cyklopropylkyanidový destlilát sa získa v množstve 59,3 kg (82,48 %) s čistotou 95,3 a obsahom vody 4,4 %. Tento cyklopropylkyanidový destilát sa spojí s dávkou získanou z inej poloprevádzkovej jednotky a azeotropicky sa vysuší spôsobom popísaným v príklade 1 a 2. Získa sa výsledný cyklopropylkyanidový produkt vo výťažku 95,1 %, ktorého čistota je 98,3 % a obsah vody 0,4 %.
B)
Pracuje sa v podstate za rovnakých podmienok, aké sú popísané vyššie, pričom sa cyklopropylkyanid vyrobí v poloprevádzakovom rozmere v dávke 121 kg (9,86 kmol) použitím reaktora s kapacitou 7 600 litrov. Počiatočný cyklopropylkyanidový destlilát sa získa v množstve 592 kg (89,5 %) s čistotou 95,2 % a s obsahom vody 4,4 %. Tento cyklopropylkyanidový destilát s dávkou získanou z inej poloprevádzkovej jednotky a azeotropicky sa vysuší. Výsledný cyklopropylkyanidový produkt sa získa vo výťažku 95,5 %, jeho čisota je 96,4 %, a obsah vody 0,4 %.
Príklad 4 až 8
Porovnávacie postupy na výrobu cyklopropylkyanidu Všeobecný postup
Zmes 4-chlórbutyronitrilu a hydroxidu sodného s obsahom alebo bez obsahu chloridu sodného a s obsahom alebo bez obsahu katalytického množstva vody sa za miešania zahreje na 80°C, pričom sa sledujú podmienky miešania (pozri tabuľka I).
Ako je zrejmé z tabuľky I, ked sa k reakčnej zmesi nepridá chlorid, vzniká nemiešateľná hmota, a ked sa nepridá katalytické množstvo vody, môže dôjsť k nebezpečným reakčným podmienkam, pri ktorých je reakčná rýchlosť nekotrolovateľná a dochádza k veľkej exotermii. Pri zlom miešaní alebo bez miešania prebehne reakcia neúplne a zníži sa výťažok a čistota produktu.
Tabuľka I
Príklad 4-CBNl mol NaOH mol voda NaCl DMSO gram miešanie
mol mol
4 1,0 1,1 0,0 0,0 200,0 zlé2
5 1,0 1,1 0,0 1,0 200,0 dobré
6 2,0 2,0 0,1 1,0 200,0 dobré
7 6,0 6,6 0,05 3,0 600,0 dobré
8 1,0 1,1 0,0 0,5 200,0 dobré^
Chlórbutyronitril
Reakčná hmota úplne znemožní miešanie
Podmienky pre vznik požiaru (inicácia reakcie je oneskorená, nasleduje nekontrolovateľné zvyšovanie rýchlosti reakcie a prehrievanie reakčnej zmesi).

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob výroby cyklopropylkyanidu, vyznačujúci sa tým, že sa jedna molárna časť 4-halogénbutyronitrilu zmieša s aspoň 0,25 molárnej časti anorganickje soli zvolenej zo súboru zahrnujúceho halogenidy, sírany a uhličitany sodné, draselné a lítne a katalytickým množstvom vody za prítomnoti aprotického polárneho rozpúšťadla a pri zvýšenej teplote v rozmedzí od asi 50 do asi 100°C a vzniknutá zmes sa pri tejto zvýšenej teplote nechá reagovať s bázou odvodenou od alkalického kovu.
  2. 2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že sa ako báza odvodená od alkalického kovu použije báza so všeobecným vzorcom MOR, kde M predstavuje sodík, draslík alebo lítium a R predstavuje vodík alebo alkylskupinu s 1 až 6 atómami uhlíka.
  3. 3. Spôsob podľa nároku 1, v y z n a č u j ú ci sa tým, že sa anorganická soľ pridá v množstve od asi 0,5 do asi 1,0 molárnej časti.
  4. 4. Spôsob podľa nároku 1, vyznačuj úci sa tým, že sa ako aprotické rozpúšťadlo použije sulfoxid alebo amid karboxylovej kyseliny.
  5. 5. Sôsob podľa nároku 4, v y z n a čuj úei sa tým, že sa ako aprotické polárne rozpúšťadlo použije dimetylsulfoxid.
  6. 6. Spôsob podľa nároku 1, vy zn aču j úci sa tým, že sa ako báza odvodená od alkalického kovu použije hydroxid sodný, ako aprotické rpzpúšťadlo sa použije dimetylsulfoxid, ako anorganicá soľ sa použije chlorid sodný a reakcia sa uskutočňuje pri teplote 60 až 90°C.
  7. 7. Spôsob podľa nároku 1, v y z n a č u j ú c i sa tým, že sa po dokončení reakcie reakčná zmes ochladí na teplotu miestnosti, ochladená reakčná zmes sa neutralizuje, neutralizovaná reakčná zmes sa zriedi vodou a cyklopropylkyanidový reakčný produkt sa izoluje azeotropicku destiláciou.
  8. 8. Spôsob podľa nároku 1, v y z n a č u j ú ci sa tým, že neutralizovaná zriedená reakčná zmes má hodnotu pH v rozmedzí od 4 do 9.
  9. 9. Spôsob podľa nároku 8, v y z n a č u j ú ci sa tým, že hodnota pH leží v rozmedzí od 7 do 8.
  10. 10. Spôsob podľa nároku 7, v y z n a č u j ú ci sa tým, že sa cyklopropylkyanidový produkt azeotropicky destiluje za vzniku v podstate bezvodého produktu
SK1466-94A 1993-12-02 1994-11-30 Spôsob výroby cyklopropylkyanidu SK279899B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/161,111 US5380911A (en) 1993-12-02 1993-12-02 Process for the manufacture of cyclopropylnitrile

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK146694A3 true SK146694A3 (en) 1995-07-11
SK279899B6 SK279899B6 (sk) 1999-05-07

Family

ID=22579866

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1466-94A SK279899B6 (sk) 1993-12-02 1994-11-30 Spôsob výroby cyklopropylkyanidu

Country Status (24)

Country Link
US (1) US5380911A (sk)
EP (1) EP0656347B1 (sk)
JP (1) JP3615582B2 (sk)
KR (1) KR100362481B1 (sk)
CN (1) CN1038411C (sk)
AT (1) ATE148691T1 (sk)
AU (1) AU675365B2 (sk)
BR (1) BR9404804A (sk)
CA (1) CA2137031C (sk)
CZ (1) CZ289825B6 (sk)
DE (1) DE69401701T2 (sk)
DK (1) DK0656347T3 (sk)
ES (1) ES2097602T3 (sk)
GR (1) GR3022497T3 (sk)
HK (1) HK1001052A1 (sk)
HU (1) HU213376B (sk)
IL (1) IL111828A (sk)
PH (1) PH31598A (sk)
RU (1) RU2124001C1 (sk)
SG (1) SG47602A1 (sk)
SK (1) SK279899B6 (sk)
TW (1) TW381074B (sk)
UA (1) UA27906C2 (sk)
ZA (1) ZA949582B (sk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5502234A (en) * 1995-07-17 1996-03-26 Eastman Chemical Company Process for the preparation and separation of cyclopropanecarbonitrile
EP1243578A1 (en) 2001-02-23 2002-09-25 Kuraray Co., Ltd. Process for producing cyclopropanecarbonitrile
CZ2008352A3 (cs) * 2008-06-09 2009-09-09 Lucební závody Draslovka a. s. Kolín Zpusob výroby cykloalkankarbonitrilu
CN101993393B (zh) * 2009-08-26 2013-11-27 浙江华海药业股份有限公司 一种人工合成环丙基腈的方法
CN102489323B (zh) * 2011-11-23 2013-04-10 北京化工大学 基于光催化分解水制备氢气的水滑石光催化剂及其制备方法
CN106242997B (zh) * 2016-07-29 2018-12-11 西安近代化学研究所 一种环丙腈的合成方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3847985A (en) * 1970-08-28 1974-11-12 Exxon Research Engineering Co Process for the preparation of cyclopropylmethyl alkyl amines
US3853942A (en) * 1973-09-13 1974-12-10 Ciba Geigy Corp Process for the manufacture of cyclopropa-necarbonitrile
US3843709A (en) * 1973-10-15 1974-10-22 Gulf Research Development Co Preparation of cyclopropyl cyanide from 4-hlorobutyronitrile
US3974199A (en) * 1975-06-16 1976-08-10 The Dow Chemical Company Process for production of cyclopropylcyanide
CH624662A5 (en) * 1976-03-01 1981-08-14 Ciba Geigy Ag Process for the preparation of cyclopropanecarbonitrile
CH624663A5 (en) * 1976-03-02 1981-08-14 Ciba Geigy Ag Process for the preparation of cyclopropanecarbonitrile
US4205009A (en) * 1979-02-07 1980-05-27 Velsicol Chemical Corporation Process for the preparation of cyclopropylcyanide
US4974199A (en) * 1984-06-28 1990-11-27 Westinghouse Electric Corp. Digital IC-microcomputer interface
US4622065A (en) * 1984-11-01 1986-11-11 Ppg Industries, Inc. Sulfamoyl urea derivatives
US5009699A (en) * 1990-06-22 1991-04-23 American Cyanamid Company 1-{[O-(cyclopropylcarbonyl)phenyl]sulfamoyl}-3-(4,6-dimethoxy-2-pyrimidinyl)urea herbicidal composition and use
US5107023A (en) * 1990-06-22 1992-04-21 American Cyanamid Company 0-Aminophenyl cyclopropyl ketone intermediate

Also Published As

Publication number Publication date
HU213376B (en) 1997-05-28
UA27906C2 (uk) 2000-10-16
DK0656347T3 (da) 1997-03-10
EP0656347A1 (en) 1995-06-07
DE69401701D1 (de) 1997-03-20
SK279899B6 (sk) 1999-05-07
HK1001052A1 (en) 1998-05-22
PH31598A (en) 1998-11-03
IL111828A (en) 1997-09-30
JPH07258193A (ja) 1995-10-09
CA2137031C (en) 2005-06-07
KR950017932A (ko) 1995-07-20
HUT71710A (en) 1996-01-29
ATE148691T1 (de) 1997-02-15
GR3022497T3 (en) 1997-05-31
DE69401701T2 (de) 1997-05-28
HU9403453D0 (en) 1995-01-30
CZ289825B6 (cs) 2002-04-17
SG47602A1 (en) 1998-04-17
BR9404804A (pt) 1995-08-01
CN1038411C (zh) 1998-05-20
RU2124001C1 (ru) 1998-12-27
US5380911A (en) 1995-01-10
CZ288594A3 (en) 1995-09-13
CA2137031A1 (en) 1995-06-03
AU7917194A (en) 1995-06-08
KR100362481B1 (ko) 2003-10-10
CN1107143A (zh) 1995-08-23
JP3615582B2 (ja) 2005-02-02
EP0656347B1 (en) 1997-02-05
RU94042231A (ru) 1996-10-10
ES2097602T3 (es) 1997-04-01
IL111828A0 (en) 1995-01-24
TW381074B (en) 2000-02-01
AU675365B2 (en) 1997-01-30
ZA949582B (en) 1995-08-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK146694A3 (en) Method of production of cyclopropylcyanide
US4764309A (en) Preparation of chlorocarboxylic acid chlorides
US4374267A (en) Fluorophthalamic acids and method of preparation
US5476967A (en) Production method of organic solvent solution of dichloroglyoxime
EP0621262B1 (de) Verfahren zur Herstellung von 3-Chloranthranilsäurealkylestern hoher Reinheit aus 3-Chloranthranilsäure
US6479703B1 (en) Method for preparing polyhalogenated paratrifluoromethylanilines
KR20020005619A (ko) 디페닐 술폰 화합물의 공업적 제조 방법
EP0451519B1 (de) Verfahren zur Herstellung von N-Succinimidylcarbonaten
US6127572A (en) Process for preparing 2-carboxy-5-nitrobenzenesulfonic acid and salts thereof by oxidation
JPH09110832A (ja) 4−アシルアミノ−2,2,6,6−テトラメチルピペリジンの製造方法
US4374266A (en) Ammonium salts of fluorophthalamic acids and method of preparation
US6281383B1 (en) Process for the preparation of α,α- dimethylphenylacetic acid from α,α-dimethylbenzyl cyanide under normal pressure
EP0627421B1 (en) Method of preparing 2-chloro-pyridinemethanol
US4433153A (en) Process for the manufacture of 2,6-dichlorobenzoxazole and 2,6-dichlorobenzthiazole
US6452046B2 (en) Process for producing 2,3,5,6-tetrachloro-1,4-benzenedicarboxylic acid
EP0638065B1 (en) A process for the preparation of 3- and/or 5-substituted anthranilic acids
US4469884A (en) Preparation of n-methoxy-n-methylurethanes
US5599971A (en) Method for producing 1,4-dihydroxy-2-naphthoic acid
JP4024882B2 (ja) ターシャリーブチルヒドラジン・ハロゲン化水素酸塩の製造方法
US4987266A (en) Process for the manufacture of nitrophenetole
PL107413B1 (pl) Sposob wytwarzania n n-dwuetylo-2-naftoksy-propionamidu
KR20010021949A (ko) 3-히드록시-2-메틸벤조산의 제조 방법
EP0569620A1 (en) Method of making 2,4,5-trihalobenzoic acid
US6380441B1 (en) Process for preparing 3-hydroxybenzyl alcohol
JPH04297450A (ja) チオリンゴ酸の製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20101130