SI9720041A - Mašilni drog - Google Patents

Mašilni drog Download PDF

Info

Publication number
SI9720041A
SI9720041A SI9720041A SI9720041A SI9720041A SI 9720041 A SI9720041 A SI 9720041A SI 9720041 A SI9720041 A SI 9720041A SI 9720041 A SI9720041 A SI 9720041A SI 9720041 A SI9720041 A SI 9720041A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
sleeve
rod
flanges
connecting rod
sealing
Prior art date
Application number
SI9720041A
Other languages
English (en)
Inventor
Alfred Kremer
Gerhard Langer
Original Assignee
Foseco International Limited
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Foseco International Limited filed Critical Foseco International Limited
Publication of SI9720041A publication Critical patent/SI9720041A/sl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D41/00Casting melt-holding vessels, e.g. ladles, tundishes, cups or the like
    • B22D41/14Closures
    • B22D41/16Closures stopper-rod type, i.e. a stopper-rod being positioned downwardly through the vessel and the metal therein, for selective registry with the pouring opening
    • B22D41/18Stopper-rods therefor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Shafts, Cranks, Connecting Bars, And Related Bearings (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Pressure Vessels And Lids Thereof (AREA)
  • Automatic Assembly (AREA)
  • Harvester Elements (AREA)
  • Mechanically-Actuated Valves (AREA)

Abstract

Mašilni drog (50) ima obliko podolgovatega ulitega telesa, ki ima vzdolžno luknjo (51) in sredstva za pritrjevanje mašilnega droga na mehanizem za dviganje in spuščanje. Sredstva za pritrjevanje obsegajo prvo pušo (10), ki mora biti zalita v telo mašilnega droga (50) tako, da leži soosno s telesom mašilnega droga (50) v okrogli vdolbini (52), ki luknjo obkroža in se v njo izteka, povezovalnega droga (20), ki ima tak premer da se prilega v luknjo (51) skozi mašilni drog (50) in tako dolžino, da sega izven mašilnega droga (50), ko potuje skozi prvo pušo (10), ko je puša nameščena v mašilnem drogu (50), kjer ima prva puša (10) par krožnih navznoter segajočih prirobkov (11, 12), ki imajo obliko loka, povezovalni drog (20) pa ima par krožnih, navzven segajočih ločnih prirobkov (22, 23) takih dimenzij, da lahko potujeta skozi prehoda med prirobkoma (11, 12) v prvi puši (10), kjer lahko povezovalni drog (20) potuje skozi prvo pušo (10), dokler se njegova prirobka (22, 23) ne pomakneta mimo prirobkov (11, 12) prve puše (10) in ga nato lahko zavrtimo, dokler se prirobka (22, 23) povezovalnega droga (20) ne pokrijeta s prirobkoma (11, 12) in druge pušo (30), ki ima tak zunanji premer, da se prilega v luknjo (51) mašilnega droga (50), na enem koncu pa ima par aksialnih podaljškov (32), ki imata tak notranji premer, da je omogočen prehod povezovalnega droga (20) skozi drugo pušo (30) in take dimenzije, da se prilegata v prehoda med prirobkoma (11, 12) prve puše (10), kjer prirobka (22, 23) povezovalnega droga (20) lahko pri tem zaskočimo za prirobkoma (11, 12) prve puše (10).ŕ

Description

Izum se nanaša na mašilni drog in bolj natančno na načine za pritrjevanje mašilnega droga na mehanizem za dviganje in spuščanje.
Stanje tehnike
Uporaba mašilnih drogov je dobro znana, na primer za nadziranje toka staljene kovine iz posode v kalup. Mašilni drog dviguje in spušča ustrezen mehanizem, ki je postavljen ob posodo in ga lahko zato uporabimo za popolno ali delno zapiranje ali popolno odpiranje odtoka iz posode, s čimer nadziramo pretok kovine iz posode.
Navadno je mašilni drog oblikovan kot raztegnjena enodelna struktura iz grafita narejena z izostatičnim stiskanjem v ustreznem kalupu. Mašilni drog je navadno votel in je oblikovan tako, da ima vzdolžno, sredinsko postavljeno luknjo, ki jo dobimo z uporabo ustreznega, odstranijivega jedra, postavljenega v omenjeni kalup. Spodnji del skoznje luknje mašilnega droga je lahko zaprt ali pa se lahko zrači in tako omogoči prepuščanje plinov, npr. argona skozi drog.
Tako se pri konvencionalni izdelavi mašilnega droga omenjena grafitna sestava postavi okoli odstranijivega jedra v kalupu, ki lahko spreminja obliko, namreč grafitna sestava zapolni prostor med jedrom in spremenljivim kalupom. Kalup spremenljive oblike nato postavimo v tekočinski rezervoar, na primer v vodni rezervoar, tlak tekočine pa povečamo, z že znanimi sredstvi za povečevanja tlaka, do tlaka, ki je potreben za pretvarjanje grafitne sestave v želeno samonosilno strukturo. Po odstranitvi izostatično stisnjenega izdelka iz kalupa, odstranimo tudi jedro in tako dobimo votel mašilni drog.
Zgornji konec droga mora biti opremljen s sredstvi za pritrditev na mehanizem za dviganje in spuščanje. Predlagani so bili številni načini, na primer sočasno stiskanjem puše v zgornji konec mašilnega droga, kamor kasneje vložimo sornik, ali pa oblikovanje zgornjega dela skoznje luknje droga tako, da ima pušo z notranjim navojem, kamor lahko damo navoj ni vložek, na primer iz keramičnega materiala, vse skupaj pa zavarujemo proti odvitju s prečnimi zatiči, ki potekajo skozi luknje izvrtane v steno mašilnega droga in pritrjevalnega droga.
V objavljeni mednarodni prijavi patenta WO95/03145 je so opisana sredstva za pritrjevanje v obliki puše, ki je ulita v telo mašilnega droga, in sicer soosno z vzdolžno luknjo tlesa, v krožno vdolbino okoli luknje, pritrdilni ali nosilni drog pa sega v vzdolžno odportino in razstavljivo zveže vezna sredstva, ki segajo navzven iz nosilnega droga, in se zaskočijo v pušo.
Čeprav ima vsak izmed prej omenjenih predlogov svoje prednosti, pa nobeden ni popolnoma uspešen, tako da je cilj predmetnega izuma zagotoviti izboljšana sredstva za pritrjevanje mašilnega droga na mehanizem za dviganje in spuščanje.
Opis izuma
V skladu z enim vidikom predmetnega izuma so zagotovljena sredstva za pritrjevanje mašilnega droga v obliki podaljšanega ulitega telesa, ki ima luknjo postavljeno vzdolžno glede na mehanizem za spuščanje in dviganje.
Omenjena sredstva za pritrjevanje obsegajo prvo pušo, ki mora biti zalita v telo mašilnega droga tako, da leži soosno s telesom mašilnega droga v okrogli vdolbini, ki luknjo obkroža in se v njo izteka, povezovalnega droga, ki ima tak premer da se prilega v luknjo skozi mašilni drog in tako dolžino, da sega izven mašilnega droga, ko potuje skozi prvo pušo, ko je puša nameščena v mašilnem drogu, značilna po tem, da ima prva puša par krožnih navznoter segajočih prirobkov, ki imajo obliko loka, povezovalni drog pa ima par krožnih, navzven segajočih ločnih prirobkov s takimi dimenzijami, da lahko potujeta skozi prehoda med prirobkoma v prvi puši, kjer lahko povezovalni drog potuje skozi prvo pušo, dokler se njegova prirobka ne pomakneta mimo prirobkov prve puše in ga nato lahko zavrtimo, dokler se prirobka povezovalnega droga ne pokrijeta s prirobkoma prve puše. Nadalje povezovalna sredstva obsegajo drugo pušo, ki ima tak zunanji premer, da se prilega v luknjo mašilnega droga, na enem koncu pa ima par aksialnih podaljškov, notranji radij pa je tak, da dovoljuje prehod povezovalnega droga skozi drugo pušo, podaljška pa sta takih dimenzij, da se prilegata v prostora med prirobkoma prve puše, prirobka povezovalnega droga pa pri tem lahko zaskočimo za prirobki prve puše.
Predmetni izum prav tako zagotavlja mašilni drog, opremljen s sredstvi za pritrjevanje mehanizma za dviganje in spuščanje, kot je definiran v predhodnem odstavku.
V prednostni izvedbi ima povezovalni drog zunanji navoj vsaj na delu droga, ki sega iz mašilnega droga, da je omogočena vijačna zveza z določenim dleom mehanizma za dviganje in spuščanje. Sam mehanizem za dviganje in spuščanje je lahko povsem običajen. Alternativno lahko uporabimo tudi druga sredstva za zvezo med povezovalnim drogom in mehanizmom za dviganje in spuščanje.
Mašilni drog ima lahko luknjo, ki je skoznja, lahko pa je na spodnjem koncu tudi zaprta. V primerih, kjer je spodnji konec luknje mašilnega droga odprt in je luknja kljub možnemu zmanjšanju premera, skoznja tako, da lahko skozi mašilni drog spustimo plin, kot npr. argon, mora imeti povezovalni drog v ta namen tudi prečno luknjo.
Prva puša, ki je lahko narejena iz kateregakoli ustreznega materiala, npr. kovine ali keramičnega materiala, je v željenem položaju zalita v telo mašilnega droga. Tako na primer, pri drugačnem konvencionalnem nizkotlačnem litju mašilnega droga v kalup, kjer je nameščeno tudi odstranljivo jedro s katerim ustvarimo luknjo, v omenjeni kalup namestimo prvo pušo v željeni položaj.
Tloris prve puše je lahko krog, kar pa ni nujno. Puša ima lahko po obodu enega ali več ravnih delov, to je delov z ravnimi ploskvami, s katerimi dosežemo boljše pozicioniranje prve puše v trenutku, ko jo zalijemo v telo mašilnega droga.
Tudi druga puša je lahko izdelana iz kateregakoli ustreznega materiala, kot npr. kovine ali keramičnega materiala.
Prednostno ima druga puša tako višino, da je njen konec bolj oddaljen od navznoter segajočih prirobkov, ki ležijo na ravnini, ali pa zelo blizu ravnini zgornjega konca mašilnega droga, ko so nameščena sredstva za pritrjevanje. Zunanji premer je prednostno tak, da se tesno prilega v luknjo na zgornjem delu mašilnega droga.
V prednostni upodobitvi predmetnega izuma je na eni strani povezovalnega droga postavljena tudi pritisna plošča, ki ima v sredini luknjo in na katero ves čas deluje sila, omenjena plošča pa pritiska na zgornjo ploskev mašilnega droga.
Plošča zato ves čas pritiska na drugo pušo in tako zagotavlja, da druga puša med uporabo ne more drseti po povezovalnem drugu navzgor in tako razrahljati zveze med sredstvi za pritrjevanje. Silo na omenjeno ploščo vzdržuje matica, ki je privita na navoj na povezovalnem drogu in deluje na omenjeno ploščo s primerno silo.
Za zagotavljanje aksialne sile na koncu druge puše, ki zagotavlja da puša ostane v zaskočenem položaju, seveda lahko uporabimo tudi druga sredstva in načine.
Po potrebi lahko uporabimo tudi tesnilna sredstva. Tako je lahko na primer tesnilna okrogla ploščica postavljena med pritisno ploščo in zgornjo ploskev mašilnega droga ter zgornje ploskve prirobkov prve puše ter ustrezano ploskev druge puše.
Kratek opis slik
V nadaljevanju bomo opisali upodobitve predmetnega izuma bodo, in sicer s pomočjo primerov in ob sklicevanju na priložene slike, ki prikazujejo:
Slika 1 prikazuje vzdolžni prerez skozi prvo pušo;
Slika 2 prikazuje puše s slike 1;
Slika 3 prikazuje prerez povezovalnega droga;
Slika 4 prikazuje tloris povezovalne droga s slike 3;
Slika 5 prikazuje vzdolžni prerez druge puše;
Slika 6 prikazuje tloris puše s slike 5;
Slika 7 prikazuje prerez pritisne plošče za pritisk;
Slika 8 prikazuje delni prečni prerez, že sestavljenih sredstev za pritrjevanje na zgornjem koncu mašilnega droga;
Slika 8A je povečan prikaz področja A s slike 8;
Slika 9 je pogled podoben sliki 8, kjer je prikazana sestava obrnjena za 90° okoli svoje vzdolžne osi;
Slike 10, 11, 12 so podobne prerezu na sliki 7, le da potekajo skozi alternativne oblike pritisne plošče.
Na slikah 1 in 2 je prikazana prva puša (10), ki ima par krožno postavljenih, medsebojno ločenih, navznoter obrnjenih prirobkov (11) in (12), ki imata obliko loka in sta nameščena blizu in na enaki razdalji od enega konca puše (10A). Konec puše (10A) pri ulivanju postavimo v mašilni drog zgoraj, torej bo najbližje zgornji delovni površini uporabljenega mašilnega droga. Oba prirobka imata plosko zgornjo površino (11A, 12A), vzporedno z osjo potekajočo notranjo ploskev (11B, 12B) in nagnjeno spodnjo površino (11C, 12C). Kot je prikazano zunanji premer puše ni popoln krog, temveč ima plosko stran, ki poveča učinek pritrjevanja v položaju, ko pušo ulijemo v telo mašilnega droga.
Med omenjenima prirobkoma (11, 12) leži par krožnih prehodov (13, 14). Kot krožnega izseka (a) vsakega izmed omenjenih prehodov (13, 14), znaša nekaj več od 90°, na primer 96°. Tako je vsota dolžin lokov krožnih izsekov obeh prehodov (13, 14) nekaj večja kot vsota dolžin lokov obeh prirobkov (11, 12) .
Na slikah 3 in 4 je prikazan povezovalni drog (20), ki ima vzdolžno potekajočo luknjo (21). Na enem koncu (20A) povezovalnega droga, ki bo ob uporabi na zgornji strani, ima luknja (21) stopnico, s katero tvori širše ustje (21A), kamor lahko sprejme priključek za plin, navadno argon.
Zunanja površina povezovalnega droga (20) ima na spodnjem koncu par nasprotnih krožnih prirobkov (22, 23). Vsak izmed prirobkov ima nagnjeno zgornjo ploskev (22A, 23A), z osjo vzporedno zunanjo ploskev (22B, 23B) in plosko spodnjo •ploskev (22C, 23C). Kot loka (β) omenjenih prirobkov (22, 23), ki je označen na sliki 4, je manjši kot loka (a) krožnih prehodov (13, 14) v prvi puši. Zaradi tega lahko prirobka (22, 23) potujeta skozi omenjena prehoda (13, 14), ko drog (20) vstavljamo v pušo (10) .
Na slikah 5 in 6 je prikazana druga puša (30). Ta ima valjasto telo (31), ki ima na enem koncu (31A) par krožnih, navznoter segajočih, medsebojno nasproti si postavljenih, ločnih in z osjo vzporednih prirobkov 32. Prirobka (32) imata enako velikost krožnih izsekov in sta na konceh oba zašiljena do vrha (33). Premer zunanjega loka vsakega izmed obeh nastavkov (32) je manjši od notranjega premera valjastega telesa (31).
Kot krožnih izsekov obeh nastavkov (32) znaša približno 90°, tako da znaša ločni kot (δ) med sosednjima koncema nastavkov, ki je označen na sliki 6, približno 90°. Tako sta ločna prirobka (32) dovolj majhna, da se prilegata v prehoda (13, 14) prve puše (10).
Na sliki 7 je prikazana pritisna plošča (40), ki ima osnovni ploskvi (40A, 40B) ter v sredini skoznjo luknjo (41). Iz ene ploskve (40B) izstopa majhna krožna izboklina (42B), ki omenjeno skoznjo luknjo (41) obkroža in je od nje oddaljena. Na slikah 8 in 9 so prikazana sredstva za pritrjevanje v položaju pri zgornjem koncu mašilnega droga (50), ki ima v sredini postavljeno osrednjo luknjo (51). Luknja (51) ima je razširjena, tako da tvori krožno vdolbino (52), ki luknjo (51) obkroža.
Prvo pušo (10) smo v vdolbino (52) ulili med izdelavo mašilnega droga (50). Puša (10) je sestavljena kot je prikazano na slikah 1 in 2 s to razliko, da ima v steni eno ali več odprtin. Vsaka izmed odprtin ima zaponko (15), ki je obrnjena navznoter v izdolbino (52). Puša (10) ima navznoter obrnjen par ločnih prirobkov, od katerih pa je viden le prirobek (12). Povezovalni drog (20), ki je sestavljen kot je prikazano na slikah 3 in 4 smo vstavili v luknjo (51) mašilnega droga, dokler prirobka (22, 23), od katerih je na sliki 8 viden le prirobek (23), ne prideta mimo ločnih prehodov med prirobkoma (11, 12). Zaponki (15) v puši (10) omejujeta potovanje droga (20) skozi luknjo (51) tako, da tvorita prepreko za prirobka (22, 23). Nato povezovalni drog (20) zavrtimo tako, da ležita prirobka povezovalnega droga neposredno pod prirobkoma puše (10) in ga nato potegnemo navzgor, dokler ločne zgornje in spodnje ploskve prirobkov puše in prirobkov povezovalnega droga paroma ne nasedejo. V tem položaju sta krožna prirobka (13, 14) puše (10) prazna.
Drugo pušo (30), katero smo jo nataknili na povezovalni drog (20), smo potisnili v luknjo (51), tako da se prirobka (32) prilegata v krožna prehoda (13, 14). Puša (30) ima tako dolžino, da je v tej legi njen zgornji konec v bistvu poravnan z zgornjim koncem mašilnega droga (50).
Tesnila (60) od katerih je prikazano le eno, so postavljena med spodnjo ploskev (31A) puše (30) in ploski zgornji ploskvi (11A) in (12A) puše (10).
Tesnilna okrogla ploščica (61) je postavljena na zgornjo ploskev mašilnega droga (50) tako, da gre skozi njo povezovalni drog (20). Pritisna plošča (40) je postavljena na povezovalni drog tako, da leži v stiku s tesnilno okroglo ploščico (61). Matica (62) je privita na povezovalni drog (20) do te mere, da se stika z zgornjo ploskvijo (40A) pritisne plošče (40), in tako stisne tesnilno okroglo ploščico (61) pod ploščo (40) in da rebro (42) na spodnji ploskvi (40B) plošče (40) pritisne na tesnilo (61). S privijanjem matice (62) navzdol, se sredstva za pritrjevanje medsebojno učvrstijo in je povezovalni drog (20) nemogoče premakniti napram mašilnemu drogu (50). Povezovalni drog (20) lahko sedaj varno pričvrstimo na mehanizem za dviganje in spuščanje mašilnega droga.
Slika 8A detaljno prikazuje področje A iz slike 8, to je področje, kjer pride zgornji konec druge puše (30) v stik s tesnilno okroglo ploščico (61) pod pritisno ploščo (40) in matico (62). Zgornji konec puše (30) sega malce nad zgornji konec mašilnega droga (50) in zato v tesnilo (61) vtisne rob. Na ta način lahko druga puša (30) kompenzira toplotno raztezanje puše (20) med uporabo mašilnega droga in tako ves čas zagotavlja dobro tesnenje.
Slika 9 je pogled podoben tistemu na sliki 8 s svojo sestavo obrnjeno okoli vzdolžne osi, kot je bilo obrazloženo zgoraj. Pritisna plošča ima lahko različne oblike, kar je odvisno od lokacije in oblike izboklin ali nazobčanj, da bi tako lahko povečal učinek tesnjenja s pritiskom. Na slikah 10, 11 in 12 so prikazane alternativne oblike pritisne plošče 40', 40 in 4 0'.
Plošča 40' ima na spodnji ploskvi izboklino 43, ki je oblikovana kot krožno rebro, postavljeno ob centralno luknjo 41', ki poteka skozi ploščo 40'.
Plošča 40 ima na spodnji ploskvi vdrtino 45, ki je oblikovana kot obročast jašek z ravnim dnom, ki obdaja in je ločen od osrednje luknje 41.
Plošča 40' je podobna plošči 40 s to razliko, da je dno njenega obročastega jaška 48 zaobljeno, robni del 49 pa vodi v osrednjo luknjo 41'.
za
FOSECO INTERNATIONAL LIMITED
Burmah Castrol House
Zastopnik: Jank'
Pipers Wč Wiltshire—i

Claims (16)

  1. PATENTNI ZAHTEVKI
    1. Sredstva za pritrjevanje mašilnega droga (50) v obliki podaljšanega ulitega telesa, ki ima luknjo (51) postavljeno vzdolžno glede na mehanizem za spuščanje in dviganje, značilna po tem, da omenjena sredstva obsegajo prvo pušo (10), ki mora biti zalita v telo mašilnega droga (50) tako, da leži soosno s telesom mašilnega droga (50) v okrogli vdolbini (52), ki luknjo obkroža in se v njo izteka, povezovalnega droga (20), ki ima tak premer da se prilega v luknjo (51) skozi mašilni drog (50) in tako dolžino, da sega izven mašilnega droga (50), ko potuje skozi prvo pušo (10), ko je puša nameščena v mašilnem drogu (50), kjer ima prva puša (10) par krožnih navznoter segajočih prirobkov (11, 12), ki imajo obliko loka, povezovalni drog (20) pa ima par krožnih, navzven segajočih ločnih prirobkov (22, 23) takih dimenzij, da lahko potujeta skozi prehoda med prirobkoma (11, 12) v prvi puši (10), kjer lahko povezovalni drog (20) potuje skozi prvo pušo (10), dokler se njegova prirobka (22, 23) ne pomakneta mimo prirobkov (11, 12) prve puše (10) in ga nato lahko zavrtimo, dokler se prirobka (22, 23) povezovalnega droga (20) ne pokrijeta s prirobkoma (11, 12), in druge pušo (30), ki ima tak zunanji premer, da se prilega v luknjo (51) mašilnega droga (50), na enem koncu pa ima par aksialnih podaljškov (32), ki imata tak notranji premer, da je omogočen prehod povezovalnega droga (20) skozi drugo pušo (30)in take dimenzije, da se prilegata v prehoda med prirobkoma (11, 12) prve puše (10), kjer prirobka (22, 23) povezovalnega droga (20) lahko pri tem zaskočimo za prirobkoma (11, 12) prve puše (10) .
  2. 2. Sredstva za pritrjevanje po zahtevku 1, značilna po tem, da ima povezovalni drog (20) na zunanji strani navoj vsaj na delu dolžine, ki bo segala iz mašilnega droga (50).
  3. 3. Sredstva za pritrjevanje po zahtevku 1 ali 2, značilna po tem, da ima povezovalni drog (20) aksialno luknjo (21).
  4. 4. Sredstva za pritrjevanje po zahtevku 1 ali 2 ali 3, značilna po tem, da je tloris prve puše (10) krog.
  5. 5. Sredstva za pritrjevanje po zahtevku 1 ali 2 ali 3, značilna po tem, da ima prva puša (10) po obodu ravna področj a.
  6. 6. Sredstva za pritrjevanje po kateremkoli zahtevku od 1 do 5, značilna po tem, da povezovalni drog (20) nosi pritisno ploščo z luknjo (40, 40', 40”, 40'”) .
  7. 7. Sredstva za pritrjevanje po zahtevku 5, značilna po tem, da ima povezovalni drog (20) matico za privijanje (62).
  8. 8. Sredstva za pritrjevanje po kateremkoli zahtevku od 1 do 7, značilna po tem, da je tesnilna ploščica (60) postavljena med zgornjo ploskev prirobkov (11, 12) prve puše (10) in ustrezno ploskev (31A) druge puše (30).
  9. 9. Mašilni drog(50) opremljen s sredstvi za pritrjevanje na mehanizem za dviganje in spuščanje, značilen po tem, da so ta sredstva enaka sredstvom po zahtevku 1.
  10. 10. Mašilni drog (50) po zahtevku 9, značilen po tem, da luknja (51) mašilnega droga (50) poteka po celotni dolžini mašilnega droga (50).
  11. 11. Mašilni drog (50) po zahtevku 9, značilen po tem, da je spodnji konec luknje mašilnega droga (51) zaprt.
  12. 12. Mašilni drog(50) po kateremkoli zahtevku od 9 do 11, značilen po tem, da je višina druge puše (30) taka, da konec druge puše (30), ki je od podaljškov (32) bolj oddaljen, leži na ali pa je zelo blizu ravnine zgornjega konca mašilnega droga (50).
  13. 13. Mašilni drog (50) po kateremkoli zahtevku od 9 do 12, značilen po tem, da je zunanji premer druge puše (30) tak, da se puša (30) tesno prilega luknji (51) na zgornjem koncu mašilnega droga (50).
  14. 14. Mašilni drog (50 po kateremkoli izmed zahtevkov od 9 do 14, značilen po tem, da je na povezovalni drog (20) pritrjena pritisna plošča z luknjo (40, 40', 40”, 40') , ki je stalno pod pritiskom in pritiska na zgornjo površino mašilnega droga (50).
  15. 15. Mašilni drog (50) po zahtevku 14, značilen po tem, da se pritisk vzdržuje z matico (62), ki je privita na povezovalni drog (20) do te mere, da na ploščo (40, 40', 40”, 40') pritisne dovolj.
  16. 16. Mašilni drog (50) po zahtevku 14 ali zahtevek 15, značilen po tem, da je tesnilna ploščica (61) postavljena med pritisno ploščo (40, 40', 40, 40') in zgornjo ploskvijo mašilnega droga (50).
SI9720041A 1996-07-02 1997-06-24 Mašilni drog SI9720041A (sl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB9613810.2A GB9613810D0 (en) 1996-07-02 1996-07-02 Stopper rod
PCT/GB1997/001718 WO1998000255A1 (en) 1996-07-02 1997-06-24 Stopper rod

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI9720041A true SI9720041A (sl) 1999-06-30

Family

ID=10796175

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9720041A SI9720041A (sl) 1996-07-02 1997-06-24 Mašilni drog

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6026997A (sl)
EP (1) EP0909227A1 (sl)
JP (1) JP2001507990A (sl)
KR (1) KR20000022485A (sl)
CN (1) CN1228725A (sl)
AR (1) AR008057A1 (sl)
AU (1) AU727641B2 (sl)
BG (1) BG103046A (sl)
BR (1) BR9710111A (sl)
CA (1) CA2259998A1 (sl)
GB (1) GB9613810D0 (sl)
HU (1) HUP9903406A3 (sl)
PL (1) PL330960A1 (sl)
SI (1) SI9720041A (sl)
SK (1) SK180098A3 (sl)
TR (1) TR199802782T2 (sl)
TW (1) TW348084B (sl)
WO (1) WO1998000255A1 (sl)
ZA (1) ZA975847B (sl)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19823990C2 (de) * 1998-05-29 2000-07-20 Didier Werke Ag Stopfen für den Verschluß von Metallschmelze aufnehmenden Behältnissen
DE19823988C2 (de) * 1998-05-29 2000-07-20 Didier Werke Ag Stopfen für den Verschluß von Metallschmelze aufnehmenden Behältnissen
CZ296269B6 (cs) * 1998-11-20 2006-02-15 Vesuvius Crucible Company Zátková tyc
JP3426177B2 (ja) * 1999-12-28 2003-07-14 明智セラミックス株式会社 鋳造用ストッパー
GB0030782D0 (en) * 2000-12-18 2001-01-31 Foseco Int Feeder sleeve
ES2277653T3 (es) * 2004-07-22 2007-07-16 REFRACTORY INTELLECTUAL PROPERTY GMBH & CO. KG Dispositivo de tapon alargado.
GB0507939D0 (en) * 2005-04-20 2005-05-25 Foseco Int Stopper red
JP5022054B2 (ja) * 2007-02-07 2012-09-12 黒崎播磨株式会社 ストッパー構造体およびその製造方法
CN102873320A (zh) * 2012-09-25 2013-01-16 鞍钢股份有限公司 一种中间包塞棒连接装置
CN103398586B (zh) * 2013-07-26 2014-10-22 朱兴发 电磁感应矿渣熔炉底流式防漩涡中心塞棒水口升降机构
KR101482071B1 (ko) 2014-09-03 2015-01-14 주식회사 영진이엠티 스토퍼 로드

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4028793A1 (de) * 1990-09-11 1992-03-12 Didier Werke Ag Einrichtung zum halten eines stopfens bei einem metallurgischen gefaess sowie stopfen fuer eine solche einrichtung
DE4032454A1 (de) * 1990-10-12 1992-04-16 Didier Werke Ag Einrichtung zum halten eines stopfens bei einem metallurgischen gefaess und stopfen fuer eine solche einrichtung
DE4040189C1 (en) * 1990-12-15 1992-01-02 Didier-Werke Ag, 6200 Wiesbaden, De Ceramic plug for outlet from metallurgical vessel - has supporting pipe with annular space to form sealing face, and nut is screwed onto it through which gas is delivered
DE4212450A1 (de) * 1991-11-26 1993-05-27 Didier Werke Ag Einrichtung zum halten eines stopfens und stopfen
DE4313427C1 (de) * 1993-04-26 1994-08-18 Labod Burkhard Anordnung zur Verbindung einer Stopfenstange für ein metallurgisches Gefäß mit ihrer Hebevorrichtung und für die Anordnung geeignete Stopfenstange sowie Verfahren zur Herstellung der Anordnung
DE4324768C1 (de) * 1993-07-23 1994-08-25 Labod Burkhard Anordnung zur Verbindung einer Stopfenstange für ein metallurgisches Gefäß mit ihrer Hebevorrichtung und für die Anordnung geeignete Stopfenstange sowie Verfahren zur Herstellung der Anordnung
JP2984206B2 (ja) * 1995-09-18 1999-11-29 明智セラミックス株式会社 連続鋳造用タンディッシュストッパー

Also Published As

Publication number Publication date
HUP9903406A2 (hu) 2000-03-28
US6026997A (en) 2000-02-22
CA2259998A1 (en) 1998-01-08
PL330960A1 (en) 1999-06-21
SK180098A3 (en) 1999-07-12
ZA975847B (en) 1998-01-30
HUP9903406A3 (en) 2000-05-29
WO1998000255A1 (en) 1998-01-08
KR20000022485A (ko) 2000-04-25
BG103046A (en) 1999-07-30
GB9613810D0 (en) 1996-09-04
CN1228725A (zh) 1999-09-15
EP0909227A1 (en) 1999-04-21
BR9710111A (pt) 1999-08-10
TR199802782T2 (xx) 1999-03-22
AR008057A1 (es) 1999-12-09
TW348084B (en) 1998-12-21
AU727641B2 (en) 2000-12-21
JP2001507990A (ja) 2001-06-19
AU3268797A (en) 1998-01-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SI9720041A (sl) Mašilni drog
DE1227926C2 (de) Kernloser, insbesondere mit Netzfrequenz betriebener Induktions-Schmelz- und/oder Warmhalteofen fuer Vakuumbetrieb
DE2733665C2 (de) Auswechselbare Verschleißteile für Schiebeverschlüsse
DE3448405C2 (sl)
DE3033769A1 (de) Elektrodenbaugruppe
US4583721A (en) Molten metal discharging device
DE3405120A1 (de) Kernloser induktionsofen mit distanzmitteln zwischen den induktionsspulen-windungen
DE2453245C2 (de) Bodenverschlußfür den Ausguß metallurgischer Gefäße
DE3524760A1 (de) Tragvorrichtung zum abstuetzen von waermgut in einem waermebehandlungsofen
DE3234432A1 (de) Beleuchtungseinrichtung
EP0083745B1 (de) Verlängerte Ausgussdüse für Zwischenbehälter
DE60016254T2 (de) Gasspülstein für metallurgische schmelzegefässe
SK7842000A3 (en) Stopper rod
EP0696238B1 (de) Anordnung zur verbindung einer stopfenstange für ein metallurgisches gefäss mit ihrer hebevorrichtung und für die anordnung geeignete stopfenstange sowie verfahren zur herstellung der anordnung
EP0809554B1 (de) Gasspülstein in form eines fugenspülers
DE19823988C2 (de) Stopfen für den Verschluß von Metallschmelze aufnehmenden Behältnissen
JP4402837B2 (ja) 耐火ノズル
WO2001008837A1 (en) Stopper rod
DE3700892A1 (de) Blaslanze zur behandlung von schmelzen
BRPI0512721B1 (pt) Dispositivo de tampa alongada para o controle de fluxo de um metal fundido
US3550819A (en) Tensioned stopper rod for metal pouring ladles
DE602004001686T2 (de) Langgestreckte Stopfenstange
DD214441A5 (de) Probenentnahmevorrichtung fuer fluessige metalle
DE1558280C (de) Vorrichtung an einem oder fur ein feuerfest ausgekleidetes, eine Metall schmelze aufnehmendes Gefäß, z B einer Gießpfanne
GB2173723A (en) Molten metal discharging device