PL238388B1 - Urządzenie do splatania siatki kompozytowej - Google Patents

Urządzenie do splatania siatki kompozytowej Download PDF

Info

Publication number
PL238388B1
PL238388B1 PL422578A PL42257817A PL238388B1 PL 238388 B1 PL238388 B1 PL 238388B1 PL 422578 A PL422578 A PL 422578A PL 42257817 A PL42257817 A PL 42257817A PL 238388 B1 PL238388 B1 PL 238388B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
transverse
heads
stacker
longitudinal
axis
Prior art date
Application number
PL422578A
Other languages
English (en)
Other versions
PL422578A1 (pl
Inventor
Marian POLUS
Marian Polus
Original Assignee
Polus Marian Przed Projektowo Uslugowo Wdrozeniowe Ankra
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Polus Marian Przed Projektowo Uslugowo Wdrozeniowe Ankra filed Critical Polus Marian Przed Projektowo Uslugowo Wdrozeniowe Ankra
Priority to PL422578A priority Critical patent/PL238388B1/pl
Priority to ES18170113T priority patent/ES2843175T3/es
Priority to EP18170113.7A priority patent/EP3444390B1/en
Publication of PL422578A1 publication Critical patent/PL422578A1/pl
Publication of PL238388B1 publication Critical patent/PL238388B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03CSHEDDING MECHANISMS; PATTERN CARDS OR CHAINS; PUNCHING OF CARDS; DESIGNING PATTERNS
    • D03C7/00Leno or similar shedding mechanisms
    • D03C7/08Devices for twisting warp threads repeatedly in the same direction
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21FWORKING OR PROCESSING OF METAL WIRE
    • B21F27/00Making wire network, i.e. wire nets
    • B21F27/02Making wire network, i.e. wire nets without additional connecting elements or material at crossings, e.g. connected by knitting
    • B21F27/06Manufacturing on twister-gear machines
    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04CBRAIDING OR MANUFACTURE OF LACE, INCLUDING BOBBIN-NET OR CARBONISED LACE; BRAIDING MACHINES; BRAID; LACE
    • D04C1/00Braid or lace, e.g. pillow-lace; Processes for the manufacture thereof
    • D04C1/06Braid or lace serving particular purposes
    • D04C1/08Tulle fabrics
    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04CBRAIDING OR MANUFACTURE OF LACE, INCLUDING BOBBIN-NET OR CARBONISED LACE; BRAIDING MACHINES; BRAID; LACE
    • D04C5/00Twist or bobbin-net lace-making machines
    • D04C5/06Machines for making twist-lace fabrics

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Braiding, Manufacturing Of Bobbin-Net Or Lace, And Manufacturing Of Nets By Knotting (AREA)

Abstract

Urządzenie do splatania siatki kompozytowej przystosowane jest do wprowadzania do niego wzdłużnych włókien kompozytowych oraz cięgien poprzecznych. W konstrukcji nośnej urządzenia osadzona jest belka z tulejkami kierującym przeznaczonymi dla stałego prowadzenia wzdłużnych włókien kompozytowych. Za belką znajduje się zestaw głowic splatających (5), w którym sąsiadujące ze sobą głowice splatające (5) maja przeciwne względem siebie kierunki obrotu. Każda pojedyncza głowica splatająca (5) posiada co najmniej dwa wsporniki (14) wyposażone w pierścieniowe elementy (8) dla prowadzenia wzdłużnych włókien kompozytowych, usytuowane w bezpośrednim kontakcie z układakiem (9) dla cięgien poprzecznych z wewnętrzną powierzchnią zbliżoną do powierzchni stożkowej przeznaczonym do wprowadzenia cięgna poprzecznego w kierunku od podstawy do wierzchołka stożka. Oś O1 tej powierzchni stożkowej jest prostopadła do osi O2 głowic splatających (5) i w tej osi O1 znajduje się przelotowy otwór (10) układaka(9) do wprowadzania cięgna poprzecznego. W powierzchni bocznej układaka znajduje się wzdłużna, przelotowa szczelina (11) do wyprowadzania cięgna poprzecznego do zaplatania, przy czym szczeliny (11) układaków (9) całego zestawu głowic splatających (5) wyznaczają jedną, wspólną płaszczyznę przechodzącą przez oś O1 powierzchni stożkowej układaka (9).

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do splatania siatki kompozytowej, w szczególności siatki do zastosowania w górnictwie i budownictwie, w której włókna wzdłużne są zaplecione w cięgnach poprzecznych tak, że poszczególne włókna wzdłużne na długości oczek utworzonych pomiędzy dwoma sąsiadującymi ze sobą poprzecznymi cięgnami poprzecznymi mają przeciwne względem siebie kierunki zwicia linek.
Polski opis wynalazku P.418525 dotyczący sposobu wytwarzania siatki kom pozytowej ujawnia częściowo konstrukcję urządzenia do wytwarzania takiej siatki, które to urządzenie zawiera usytuowane w jednej linii obok siebie obrotowe głowice do splatania włókien wzdłużnych, przy czym sąsiadujące ze sobą głowice obrotowe mają przeciwne kierunki obrotów.
Z kolei opis FR 2183336 ujawnia urządzenie skręcające do zaplatania dwóch elementów przędzy, w którym w ramie osadzonych jest kilka par wrzecion. Każde wrzeciono ma prowadnicę przędzy przez którą przechodzą dwie nitki przędzy, przy czym podczas obrotu wrzeciona elementy przędzy są wzajemnie skręcane. Wrzeciona każdej pary posiadają koła zębate, które są połączone ze wspólnym zespołem napędowym. Każda prowadnica przędzy zawiera rozciągającą się poprzecznie płytkę mającą wycięcie na każdym końcu w celu wprowadzenia odpowiedniego składnika przędzy.
Wynalazek dotyczy urządzenia do splatania siatki kompozytowej, do którego wprowadzane są wzdłużne włókna kompozytowe oraz cięgna poprzeczne w celu ich wzajemnego połączenia. Urządzenie zawiera konstrukcję nośną z osadzoną w niej belką z tulejkami kierującym przeznaczonymi dla stałego prowadzenia wzdłużnych włókien kompozytowych, za którą znajduje się zestaw wielu głowic splatających, przy czym sąsiadujące ze sobą głowice splatające mają przeciwne względem siebie kierunki obrotu. Istota wynalazku polega na tym, że każda pojedyncza głowica splatająca posiada zamocowane co najmniej dwa wsporniki wyposażone w pierścieniowe elementy dla prowadzenia wzdłużnych włókien kompozytowych, usytuowane w bezpośrednim kontakcie z układakiem dla cięgien poprzecznych, z wewnętrzną powierzchnią zbliżoną do powierzchni stożkowej, przeznaczonym do wprowadzenia cięgna poprzecznego w kierunku od podstawy do wierzchołka stożka. W osi tej powierzchni stożkowej, która jest prostopadła do osi głowic splatających, znajduje się przelotowy otwór układaka do wprowadzania cięgna poprzecznego. Z kolei w powierzchni bocznej układaka znajduje się wzdłużna, przelotowa szczelina do wyprowadzania cięgna poprzecznego do zaplatania, przy czym szczeliny układaków całego zestawu głowic splatających wyznaczają jedną, wspólną płaszczyznę przechodzącą przez oś powierzchni stożkowej układaka.
Korzystnie zewnętrzna powierzchnia układaka jest również powierzchnią stożkową odpowiadającą powierzchni wewnętrznej.
Pożądanym jest, gdy pojedyncza głowica, splatająca w swojej osi obrotu posiada przelotowy otwór kierujący dla wzdłużnych włókien kompozytowych.
Dla usprawnienia działania urządzenia pomiędzy sąsiadującymi ze sobą głowicami splatającymi znajdują się wspólnie napędzane popychacze do wyprowadzania cięgna poprzecznego z układaka.
Celowym jest ponadto, gdy każda głowica splatająca sprzężona jest sztywno z kołem zębatym, przy czym koła zębate sąsiadujących ze sobą głowic obrotowych są ze sobą zazębione, a jedno z nich jest połączone z napędem.
W takim wykonaniu korzystnym jest, gdy koło zębate napędzane jest silnikiem krokowym na dobraną ilość obrotów.
Wówczas najlepiej jest, gdy silnik krokowy uruchamiany jest zlokalizowanym za skrajną głowicą splatającą czujnikiem wprowadzenia cięgna poprzecznego.
W najkorzystniejszym wykonaniu urządzenie posiada zestaw dziesięciu głowic splatających z dwoma wspornikami każda, zaś otwór kierujący w głowicy splatającej ma średnicę większą od średnicy powstającego splotu, a przelotowa szczelina układaka ma szerokość większą niż szerokość cięgna poprzecznego dla którego prowadzenia jest przeznaczona.
Urządzenie do splatanie siatki kompozytowej pozwala na zautomatyzowane wykonywanie siatek kompozytowych, w szczególności siatek w których włókna wzdłużne są zaplecione w cięgnach poprzecznych tak, że poszczególne włókna wzdłużne na długości oczek utworzonych pomiędzy dwoma sąsiadującymi ze sobą cięgnami poprzecznymi mają przeciwne względem siebie kierunki zwicia linek. Urządzenie jest proste w użytkowaniu i niezawodne w działaniu, pozwalając na łatwe dostosowanie długości i szerokości siatek kompozytowych w zależności od potrzeb. Ponadto dzięki zamocowaniu zestawu głowic obrotowych na nieskomplikowanej konstrukcji nośnej możliwe jest włączanie urządzenia
PL 238 388 B1 do splatania siatki kompozytowej w linie technologiczne z oprzyrządowaniem, do wprowadzania wzdłużnych włókien kompozytowych oraz cięgien poprzecznych oraz wyposażeniem do obróbki materiałów kompozytowych, uzyskując tym samym możliwość wytwarzania sitaki kompozytowej w jednym procesie technologicznym. Na niezawodność działania urządzenia wpływa zwłaszcza układak cięgien poprzecznych pozwalający na pewne prowadzenie cięgna poprzecznego, zabezpieczając je przed zaplątaniem we wzdłużne włókna kompozytowe. Dodatkowo przez wewnętrzne, zbieżne powierzchnie stożkowe układaka eliminowane są ewentualne wstrząsy cięgna poprzecznego powodowane, przez urządzenie do jego wprowadzania, bądź też znacznie ułatwione jest ręczne wprowadzenie cięgna poprzecznego pomiędzy wzdłużne włókna kompozytowe.
Dodatkowo dzięki, prowadzeniu wzdłużnych cięgien kompozytowych przez przelotowe otwory w osi obrotu każdej głowicy splatającej znaczenie poprawia się niezawodność urządzenia, ponieważ w przypadku stosowania środków do obróbki materiałów kompozytowych przed procesem splatania zapobiega się dostawaniu się tych środków do ruchomych części zestawu głowic zaplatających. Ewentualny nadmiar środków do obróbki materiałów kompozytowych gromadzi się w przelotowym otworze w osi obrotu głowicy splatającej, skąd może zostać łatwo usunięty.
Wynalazek został przedstawiony w poniższym przykładzie wykonania i na rysunku, na którym; fig. 1 przedstawia schematyczny widok perspektywiczny na urządzenie według wynalazku, fig. 2 - belkę w widoku perspektywicznym z tulejkami prowadzącymi;
fig. 3 - zestaw głowic splatających w widoku perspektywicznym;
fig. 4 - częściowy przekrój wzdłużny przez urządzenie z uwidocznioną głowicą, tulejką kierującą oraz włóknem wzdłużnym i cięgnem, poprzecznym;
fig. 5 - urządzenie w kolejnym przekroju wzdłużnym.
Urządzenie 1 do splatania sitaki kompozytowej posiada konstrukcję nośną 2, złożoną z pionowych i poziomych belek nośnych, przystosowanych do łączenia z różnymi elementami i mocowania ich na różnych poziomach. Taka budowa konstrukcji nośnej 2 umożliwia wykorzystanie urządzenia 1 do splatania siatki kompozytowej w liniach technologicznych zapewniających oprzyrządowanie do wprowadzania wzdłużnych włókien kompozytowych A oraz cięgien poprzecznych B do urządzenia 1 do splatania siatki kompozytowej. Ponadto linie technologiczne wykorzystujące urządzenie 1 do splatania siatki kompozytowej mogą zawierać niezbędne wyposażenie do obróbki, zwłaszcza chemicznej, wzdłużnych włókien kompozytowych oraz cięgien poprzecznych przed zapleceniem w siatkę lub po tej operacji. Tym samym urządzenie 1 do splatania sitaki kompozytowej jest przystosowane do wykorzystywania wzdłużnych włókien kompozytowych A będących przykładowo linkami złożonymi z wielu pasm włókien szklanych bądź węglowych.
W konstrukcji nośnej 2 urządzenia 1 do splatania sitaki kompozytowej umieszczona jest belka 3 wyposażona w tulejki kierujące 4 przeznaczone dla stałego prowadzenia wzdłużnych włókien kompozytowych A. Ilość tulejek kierujących 4 jest dobierana do ilości wykorzystywanych włókien kompozytowych A, zapobiegając ich plątaniu się. Tulejki kierujące 4 zamocowane są w belce 3 znanymi sposobami. W przykładzie wykonania w belce 3 wykonane są otwarte od góry otwory, w których osadzonych jest dwadzieścia tulejek kierujących 4,
W konstrukcji nośnej 2, za belką 3 zamocowany jest liniowy zestaw dziesięciu głowic splatających
5, w którym sąsiadujące ze sobą głowice splatające 5 mają przeciwne względem siebie kierunki obrotu. Każdej głowicy splatającej 5 przyporządkowane są dwie tulejki kierujące 4. Liczba głowic splatających 5, ich wzajemne rozmieszczenie bądź wykorzystywanie ich wszystkich lub tylko części jest uzależnione od potrzeb produkcyjnych i dobierane do rozmiaru siatki kompozytowej. Każda głowica splatająca 5 wykonana jest jako element osadzony obrotowo w mocującym elemencie konstrukcji nośnej 2 i jest na sztywno sprzężona z kołem zębatym, 6, przy czym w całym zestawie głowic splatających 5 koła zębate 6 są ze sobą zazębione, przez co uzyskuje się przeciwne względem siebie kierunki obrotu sąsiadujących głowic splatających 5. Również dla całego zestawu głowic splatających 5 koło zębate 6 tylko jednej, wybranej głowicy splatającej 5 jest połączone z napędem, realizowanym przez silnik krokowy 7. Sam silnik krokowy 7 jest programowany i uruchamiany na dobraną ilość obrotów - przekłada się to bezpośrednio na ilość obrotów głowic splatających 5, przez co reguluje się ilość splotów wzdłużnych włókien kompozytowych A oraz rozmiar oczka wytwarzanej siatki kompozytowej. Silnik krokowy 7 może być uruchamiany pojedynczym czujnikiem, bądź zestawem czujników, co zostanie jeszcze dalej przedstawione.
PL 238 388 B1
Każda pojedyncza głowica splatająca 5 posiada dwa, rozmieszczone równomiernie wsporniki 14 wyposażone w pierścieniowe elementy 8 dla prowadzenia wzdłużnych włókien kompozytowych A. Również każda głowica splatająca 5 w swojej osi obrotu O2 posiada przelotowy otwór kierujący dla wzdłużnych włókien kompozytowych A przebiegających przez ten otwór pomiędzy przyporządkowanymi tulejkami kierującymi 4, a pierścieniowymi elementami 8. Tym samym przelotowy otwór głowicy splatającej 5 ma średnicę większą niż łączna średnica przechodzących przez niego wzdłużnych włókien kompozytowych A i tworzonych przez te włókna splotów.
Pierścieniowe elementy 8 są usytuowane w bezpośrednim kontakcie z układakiem 9 dla cięgien poprzecznych B. Wewnętrzna powierzchnia układaka 9 ma kształt zbliżony do stożka. Oś Oi tej powierzchni stożkowej jest prostopadła do osi obrotu O2 głowic splatających 5, a ponadto w osi Oi stożka wykonany jest przelotowy otwór 10 dla wprowadzania cięgna poprzecznego B. Z kolei w powierzchni bocznej układaka 9 znajduje się wzdłużna, przelotowa szczelina 11 dla wyprowadzania cięgna poprzecznego B do zaplatania. Szczelina 11 ma szerokość większą niż szerokość stosowanego cięgna poprzecznego B, dla którego jest przeznaczona. Szczeliny 11 każdego z ukladaków 9 w całym zestawie głowic splatających 5 wyznaczają jedną, wspólną, płaszczyznę przechodzącą przez oś Oi powierzchni stożkowej układaka 9. Cięgno poprzeczne B wprowadzane jest do urządzenia 1 do splatania siatki kompozytowej poprzecznie do wzdłużnych włókien kompozytowych A. To cięgno poprzeczne B wprowadzane jest do układaka 9 w kierunku od podstawy stożka do jego wierzchołka, tym samym cięgno poprzeczne B kierowane jest przez zbieżne powierzchnie wewnętrznego stożka bezpośrednio do przelotowego otworu 10. Wewnętrzny kształt układaka 9 znacznie usprawnia proces, gdyż przykładowo może on kompensować drgania bądź niedokładność urządzenia, podającego cięgno poprzeczne B, bądź ułatwiać pracę operatora ręcznie wkładającego cięgno poprzeczne B.
Za skrajną głowicą splatającą 5 i przyporządkowanym jej układakiem 9 na konstrukcji nośnej 2 zamocowany jest czujnik 13 reagujący na wprowadzenie cięgna poprzecznego B. Jeżeli cięgno poprzeczne B zostanie prawidłowo umieszczone, czujnik 13 uruchomi silnik krokowy 7.
Równocześnie pomiędzy sąsiadującymi ze sobą głowicami splatającymi 5 znajdują się popychacze 12, które wspomagają wyprowadzanie cięgna poprzecznego B do zaplatania. Końce popychaczy 12 posiadają kształtowe wybrania dopasowane do kształtu do cięgien poprzecznych B. Popychacze 12 są napędzane jednym wspólnym napędem, z którym połączone są przekładnią.
W przykładzie wykonania zewnętrzna powierzchnia układaka 9 jest również powierzchnią stożkową odpowiadającą powierzchni wewnętrznej.
Do urządzenia 1 do splatania siatki kompozytowej wprowadzane są wzdłużne włókna kompozytowe A oraz cięgna poprzeczne B. Wzdłużne włókna kompozytowe A najpierw przechodzą przez tulejki kierujące 4, gdzie są porządkowane, a następnie wchodzą w osiowe otwory w głowicach splatających
5, po czym przechodzą do pierścieniowych elementów 8 przez które są przewleczone. W otwór utworzony przez wzdłużne włókna kompozytowe A przewleczone przez pierścieniowe elementy 8 wkładane jest cięgno poprzeczne B, które prowadzone jest przez układaki 9 i ich otwory 10 kolejnych głowic splatających 5. Po wprowadzeniu do urządzenia 1 do splatania siatki kompozytowej cięgna poprzecznego B uruchamiany jest ruch linii technologicznej w której umieszczone jest urządzenie 1 do splatania si atki kompozytowej. Cięgno poprzeczne B wypychane jest z układaka 9 popychaczem 12 przez szczelinę 11 i dociskane jest do zaplecionych już wzdłużnych włókien kompozytowych A. Umieszczanie cięgna poprzecznego B powoduje nie tylko jego późniejsze wypchnięcie, ale również uruchamia głowice splatające, które zaplatają wzdłużne włókna kompozytowe A za cięgnem poprzecznym B. Tym samym przed i za cięgnem poprzecznym B zaplecione są wzdłużne włókna kompozytowe A tworzące oczka siatki.

Claims (8)

Zastrzeżenia patentowe
1. Urządzenie do splatania siatki kompozytowej, do którego wprowadzane są wzdłużne włókna kompozytowe oraz cięgna poprzeczne, zawierające konstrukcję nośną w której osadzona jest belka z tulejkami kierującym przeznaczonymi dla stałego prowadzenia wzdłużnych włókien kompozytowych, za którą znajduje się zestaw wielu głowic splatających, w którym sąsiadujące ze sobą głowice splatające mają przeciwne względem siebie kierunki obrotu, zaś każda pojedyncza głowica splatająca posiada co najmniej dwa, rozmieszczone równomiernie elementy prowadzące dla wzdłużnych włókien kompozytowych, znamienne tym, że pojedyncza gło-
PL 238 388 B1 wica splatająca (5) posiada zamocowane co najmniej dwa wsporniki (14) wyposażone w pierścieniowe elementy (8) dla prowadzenia wzdłużnych włókien kompozytowych (A), usytuowane w bezpośrednim kontakcie z układakiem (9) dla cięgien poprzecznych (B) z wewnętrzną powierzchnią zbliżoną do powierzchni stożkowej przeznaczonym do wprowadzenia cięgna poprzecznego (B) w kierunku od podstawy do wierzchołka stożka, przy czym oś (01) tej powierzchni stożkowej jest prostopadła do osi (O2) głowic splatających (5) i w tej osi (Oi) znajduje się przelotowy otwór (10) układaka (9) do wprowadzania cięgna poprzecznego (B), a w powierzchni bocznej układaka (B) znajduje się wzdłużna, przelotowa szczelina (11) do wyprowadzania cięgna poprzecznego (B) do zaplatania, przy czym szczeliny (11) układaków (9) całego zestawu głowic splatających (5) wyznaczają jedną, wspólną płaszczyznę przechodzącą przez oś (Oi) powierzchni stożkowej układaka (9).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zewnętrzna powierzchnia układaka (9) jest również powierzchnią stożkową odpowiadającą powierzchni wewnętrznej.
3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pojedyncza głowica splatająca (5) w swojej osi obrotu posiada przelotowy otwór kierujący dla wzdłużnych włókien kompozytowych (A).
4. Urządzenie według zastrz. 1 albo 3, znamienne tym, że pomiędzy sąsiadującymi ze sobą głowicami splatającymi (5) znajdują się wspólnie napędzane popychacze (12) do wyprowadzania cięgna poprzecznego (B) z układaka.
5. Urządzenie według zastrz. 1 albo 3 albo 4, znamienne tym, że każda głowica splatająca (5) sprzężona jest sztywno z kołem zębatym (6), przy czym koła zębate (6) sąsiadujących ze sobą głowic obrotowych (5) są ze sobą zazębione, a jedno z nich jest połączone z napędem.
6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że koło zębate napędzane jest silnikiem krokowym (7) uruchamianym na dobraną ilość obrotów.
7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że silnik krokowy (7) uruchamiany jest zlokalizowanym za skrajną głowicą splatającą (5) czujnikiem (13) wprowadzenia cięgna poprzecznego (B).
8. Urządzenie według jednego z zastrz. od 3 do 7, znamienne tym, że posiada zestaw dziesięciu głowic splatających (5) z dwoma wspornikami (14) każda, zaś otwór kierujący w głowicy splatającej (5) ma średnicę większą od średnicy powstającego splotu, a przelotowa szczelina (11) układaka (9) ma szerokość większą niż szerokość cięgna poprzecznego (B) dla którego prowadzenia jest przeznaczona.
PL422578A 2017-08-18 2017-08-18 Urządzenie do splatania siatki kompozytowej PL238388B1 (pl)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL422578A PL238388B1 (pl) 2017-08-18 2017-08-18 Urządzenie do splatania siatki kompozytowej
ES18170113T ES2843175T3 (es) 2017-08-18 2018-04-30 Dispositivo para el trenzado de mallas compuestas
EP18170113.7A EP3444390B1 (en) 2017-08-18 2018-04-30 Device for composite mesh braiding

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL422578A PL238388B1 (pl) 2017-08-18 2017-08-18 Urządzenie do splatania siatki kompozytowej

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL422578A1 PL422578A1 (pl) 2019-02-25
PL238388B1 true PL238388B1 (pl) 2021-08-16

Family

ID=63832165

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL422578A PL238388B1 (pl) 2017-08-18 2017-08-18 Urządzenie do splatania siatki kompozytowej

Country Status (3)

Country Link
EP (1) EP3444390B1 (pl)
ES (1) ES2843175T3 (pl)
PL (1) PL238388B1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2024014977A1 (ru) * 2022-07-10 2024-01-18 Общество с ограниченной ответственностью "КОМПОЗИТ ГРУПП ЧЕЛЯБИНСК" Устройство формирования и плетения неметаллической композитной арматурной сетки

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US647762A (en) * 1899-11-17 1900-04-17 Albert E Roberts Fence-making machine.
GB190313668A (en) * 1903-06-18 1904-03-10 Alexander Haidekker Improvements in and relating to Machines for the Manufacture of Woven Wire.
US1025307A (en) * 1911-07-05 1912-05-07 Frank G Evans Wire-fence machine.
GB331770A (en) * 1928-10-01 1930-07-10 Haidekker Sandor R T Improvements in and relating to woven wire net making machines
ES2799304T3 (es) * 2005-02-17 2020-12-16 Pedax Gmbh Método y aparato para fabricar una malla de armadura para hormigón
IT1395322B1 (it) * 2009-08-20 2012-09-14 Maccaferri Spa Off Struttura di rivestimento di terreni comprendente uno strato di geocomposito ed un elemento di rinforzo ad elevata resistenza meccanica, e impianto e procedimento di fabbricazione di tale struttura
PL70141Y1 (pl) * 2016-01-27 2018-08-31 Polus Marian Przed Projektowo Uslugowo Wdrozeniowe Ankra Siatka kompozytowa

Also Published As

Publication number Publication date
EP3444390B1 (en) 2020-10-14
PL422578A1 (pl) 2019-02-25
EP3444390A1 (en) 2019-02-20
ES2843175T3 (es) 2021-07-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE16203621T1 (de) Vorrichtung zum einsetzen von kunstrasenfasern in den boden
KR101130855B1 (ko) 결속 유닛과 이를 이용한 발 제작장치
KR20190136897A (ko) 매트 직조장치
WO2003053834A1 (de) Verfahren und vorrichtung zur verbindung von mehreren fäden, insbesondere von fadenenden
PL238388B1 (pl) Urządzenie do splatania siatki kompozytowej
EP0034353B1 (de) Einrichtung für die SZ-Verseilung von Verseilelementen
DE19924379A1 (de) Elektronisch gesteuerte Musterschärmaschine
ATE388114T1 (de) Verfahren und vorrichtung zum herstellen von trägern aus aufeinanderfolgenden verschiedenen garnen und der so erhaltene träger
DE102005050362A1 (de) Musterschärer, Musterschärungsverfahren, und Drehgatter
DE19605924A1 (de) Mehrfaden-Wickelvorrichtung für eine Vorrichtung zum Herstellen von Kurzketten
AT401533B (de) Vorrichtung zum herstellen einer kabelverseilung mit wechselnder schlagrichtung
DE3109756A1 (de) Vertikale verseilmaschine
DE2115313A1 (pl)
DE1785019C3 (de) Verseilmaschine
JP3094395B2 (ja) 製織フラットケーブルの製造装置
EP2122024B1 (de) Vorrichtung zum positionieren der fäden innerhalb der bandbreite eines schärbandes und schärverfahren
EP0478986A1 (de) Schussfadenauswahl- und Zuführvorrichtung für Webmaschinen
EP2784196B1 (de) Musterkettenschärmaschine
KR20230122741A (ko) 로프 제조 장치
DE4202709C1 (en) Twisting unit for cable ply twister - has freely revolving twisting head incorporating horizontally freely shifting bridge and has guide roll at each end
KR101302894B1 (ko) 방적사 제조방법 및 방적사 제조장치
RU2201888C1 (ru) Намоточное устройство
DE3421204C2 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen eines echt gedrehten Fadens
DE3636638A1 (de) Vorrichtung zum umseilen eines materialstranges
DE4136915A1 (de) Seil, herstellungsverfahren dafuer und maschine zum durchfuehren des verseilverfahrens