PL227950B1 - Ruchome stanowisko hydrauliczne - Google Patents

Ruchome stanowisko hydrauliczne

Info

Publication number
PL227950B1
PL227950B1 PL388236A PL38823609A PL227950B1 PL 227950 B1 PL227950 B1 PL 227950B1 PL 388236 A PL388236 A PL 388236A PL 38823609 A PL38823609 A PL 38823609A PL 227950 B1 PL227950 B1 PL 227950B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
filter
valve
pressure
hydraulic station
station according
Prior art date
Application number
PL388236A
Other languages
English (en)
Other versions
PL388236A1 (pl
Inventor
Martin Reuter
Original Assignee
Marco Systemanalyse Entw
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Marco Systemanalyse Entw filed Critical Marco Systemanalyse Entw
Priority to PL388236A priority Critical patent/PL227950B1/pl
Publication of PL388236A1 publication Critical patent/PL388236A1/pl
Publication of PL227950B1 publication Critical patent/PL227950B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F15FLUID-PRESSURE ACTUATORS; HYDRAULICS OR PNEUMATICS IN GENERAL
    • F15BSYSTEMS ACTING BY MEANS OF FLUIDS IN GENERAL; FLUID-PRESSURE ACTUATORS, e.g. SERVOMOTORS; DETAILS OF FLUID-PRESSURE SYSTEMS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F15B1/00Installations or systems with accumulators; Supply reservoir or sump assemblies
    • F15B1/02Installations or systems with accumulators
    • F15B1/024Installations or systems with accumulators used as a supplementary power source, e.g. to store energy in idle periods to balance pump load
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21FSAFETY DEVICES, TRANSPORT, FILLING-UP, RESCUE, VENTILATION, OR DRAINING IN OR OF MINES OR TUNNELS
    • E21F17/00Methods or devices for use in mines or tunnels, not covered elsewhere
    • E21F17/04Distributing means for power supply in mines
    • E21F17/08Distributing hydraulic power; Pipe networks for hydraulic liquid
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F15FLUID-PRESSURE ACTUATORS; HYDRAULICS OR PNEUMATICS IN GENERAL
    • F15BSYSTEMS ACTING BY MEANS OF FLUIDS IN GENERAL; FLUID-PRESSURE ACTUATORS, e.g. SERVOMOTORS; DETAILS OF FLUID-PRESSURE SYSTEMS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F15B21/00Common features of fluid actuator systems; Fluid-pressure actuator systems or details thereof, not covered by any other group of this subclass
    • F15B21/04Special measures taken in connection with the properties of the fluid
    • F15B21/041Removal or measurement of solid or liquid contamination, e.g. filtering

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Fluid Mechanics (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Fluid-Pressure Circuits (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)

Abstract

Ruchome stanowisko hydrauliczne do eksploatacji podziemnej ma ramę podstawową ze zbiornikiem płynu hydraulicznego i zaworem oraz filtrem, przy czym między wejściem zasilania ciśnieniowego (10) i wyjściem zasilania ciśnieniowego (12) są umieszczone filtry (30, 32) i zbiorniki ciśnieniowe (20, 22).

Description

Przedmiotem wynalazku jest ruchome stanowisko hydrauliczne dla eksploatacji podziemnej.
Takie stanowisko hydrauliczne znane jest z niemieckiego wzoru użytkowego nr DE8804525 (U1). To znane stanowisko hydrauliczne służy do tego, żeby opróżnić płyn hydrauliczny, który jest dostarczany w beczkach, do zbiorników płynu hydraulicznego i następnie dostarczyć do maszyny pod ziemią lub odprowadzić płyn hydrauliczny z maszyny, na przykład, jeśli musi ona być naprawiona.
W dokumencie GB2323421 A opisano sposób i instalację do wewnętrznego oczyszczania m etodą przepłukiwania systemu rurociągów płynowych stosowanych zwłaszcza podczas tłoczenia oleju lub rafinacji oleju. Opisany system zawiera pierwotny obieg płynu, w którym odbywa się pierwszy pr oces techniczny i wtórny obieg płynu, w którym odbywa się drugi proces techniczny. Obieg wtórny ma połączenie z obiegiem pierwotnym, tak, że nieprawidłowości w płynie w obiegu pierwotnym mogą być kontrolowane w płynie w obiegu wtórnym. Sposób obejmuje czyszczenie obiegu wtórnego przez wytworzenie pulsacji płynu w obiegu wtórnym w tym samym czasie, kiedy trwa jeszcze pierwszy proces techniczny w obiegu pierwotnym. Dzięki temu można podtrzymać proces w obiegu pierwotnym nawet wtedy, kiedy obieg wtórny jest czyszczony. Oznacza to redukcję strat w zasobach, gdyż nie ma potrzeby przerywania procesu w obiegu pierwotnym.
We współczesnej eksploatacji podziemnej układ zaopatrzenia w energię zawiera zwykle tak zwany ciąg energetyczny, moduły pompowe, filtrujące oraz akumulujące energię i wszystkie inne ni ezbędne do zasilania instalacji hydraulicznej. Takie rozdzielenie jest korzystne, ponieważ wtedy pompa ze zbiornikiem może stać daleko od właściwej ściany. W tych wypadkach, w urządzeniach ścianowych zasilanie instalacji hydraulicznej jest montowane w różnej odległości od ściany. Ponieważ ściana kr oczy wraz z urabianiem do przodu, zasilanie instalacji hydraulicznej nie musi jednak być stale przemieszczane lub nawet jest montowane na stałe, przewody zasilające służące do ruchu do przodu i ruchu do tyłu muszą być wydłużane, a także skracane. Przy tej okazji w praktyce dochodzi do zani eczyszczeń systemu.
Ponadto problem stanowi to, że zużycie płynu tłoczącego w ścianie nie jest ciągłe.
Zadaniem wynalazku jest udoskonalenie w taki sposób ruchomego stanowiska hydraulicznego, żeby dało się ono zastosować w korzystny sposób w układzie zaopatrzenia w energię w instalacjach hydraulicznych ściany, a także przy długich przewodach dopływowych.
Zadanie to zgodnie z wynalazkiem zostało rozwiązane przez to, że ruchome stanowisko hydrauliczne dla eksploatacji podziemnej z dającą się transportować ramą podstawową, na której są umieszczone: zbiornik płynu hydraulicznego, zawór i filtr oraz dwa przyłącza przewodów, charakteryzuje się tym, że filtr jest umieszczony między dwoma przyłączami przewodów, przy czym jedno prz yłącze przewodu jest wykonane jako wejście zasilania ciśnieniowego, a drugie przyłącze przewodu jest wykonane jako wyjście zasilania ciśnieniowego, że między filtrem i wyjściem zasilania ciśnieniowego jest włączony zbiornik ciśnieniowy i że zawór jest umieszczony między miejscem przyłączenia do zbiornika ciśnieniowego i wyjściem zasilania ciśnieniowego i, że na ramie podstawowej znajduje się przyłącze obiegu powrotnego, oraz, że zawór ma pozycję łączeniową, w której wyjście zasilania ciśnieniowego jest połączone z przyłączem obiegu powrotnego.
Korzystnie zawór jest zaworem nadciśnieniowym.
Korzystnie ta pozycja łączeniowa jest pozycją spoczynkową zaworu.
Korzystnie dalej, filtr połączony jest z zaworem dla jego przepłukiwania wstecznego lub do filtra przyłączony jest napęd nastawczy do jego przepłukiwania wstecznego.
Zgodnie z wynalazkiem, filtr jest połączony z rurą spryskującą dla odprowadzania płynu hydraulicznego przy przepłukiwaniu wstecznym do otoczenia.
Dalej zgodnie z wynalazkiem, jest wykonane jedno tylko wejście zasilania ciśnieniowego i jedno tylko wyjście zasilania ciśnieniowego, między którymi są usytuowane w połączeniu równoległym każdorazowo dwa takie same układy filtrów, zbiorników ciśnieniowych i zaworów.
Według dalszej cechy wynalazku, na ramie podstawowej jest umieszczone elektroniczne urządzenie sterujące zaworami dla jednego zaworu lub zaworów, które jest przyłączane do elektroniczn ego urządzenia sterującego ścianą.
Według kolejnej cechy wynalazku, w ruchomym stanowisku hydraulicznym ogółem znajdują się co najmniej cztery filtry, w szczególności osiem filtrów połączonych równolegle.
Korzystnie przy tym, na wejściu i na wyjściu filtra znajduje się czujnik ciśnienia, przy czym k orzystnie za pomocą czujnika na wyjściu filtra jest wysterowywany zawór.
PL 227 950 B1
Korzystnie wreszcie, stanowisko hydrauliczne posiada własne zasilanie w energię elektryczną.
Za pomocą stanowiska hydraulicznego według wynalazku bardzo blisko urządzenia odbiorczego, to znaczy ściany, może być umieszczony zbiornik hydrauliczny, który przejmuje szczytowe wart ości strumienia hydraulicznego doprowadzonego za pomocą długich przewodów dopływowych i je wygładza.
Zawór nadciśnieniowy otwiera się przy pewnym nadciśnieniu w przewodzie zasilającym. Jeśli taki zawór nadciśnieniowy jest zintegrowany z ruchomym stanowiskiem hydraulicznym, może on być umieszczony również jak najbliżej ściany.
Jest przewidziane przyłącze obiegu powrotnego, przy czym zawór ma pozycję łączeniową, w której wyjście zasilania ciśnieniowego jest połączone z przyłączem obiegu powrotnego, a przy pewnym nadciśnieniu wyjście zasilania ciśnieniowego może być połączone z przyłączem obiegu powrotnego, tak, że nadciśnienie panujące w systemie przewodów może być odprowadzone do obiegu powrotnego. Przy tym pozycja łączeniowa, w której wyjście zasilania ciśnieniowego jest połączone z przyłączem obiegu powrotnego, jest położeniem spoczynkowym zaworu, co zapewnia, że w wypadku zakłócenia lub awarii prądu w przewodzie zasilania ciśnieniowego nie może się wytworzyć nadc iśnienie.
Filtr przepłukiwany wstecznie za pomocą zaworu, zapewnia, że czyszczenie filtra jest możliwe w sposób zautomatyzowany. W związku z tym jest także korzystne, jeśli filtr jest połączony z rurą spryskującą, za pomocą której przy przepłukiwaniu wstecznym filtra płyn hydrauliczny, który jest zanieczyszczony i tym samym nie nadaje się do ponownego użytku, może być odprowadzony do otoczenia.
Jest przewidziane jedno tylko wejście zasilania ciśnieniowego i jedno tylko wyjście zasilania ciśnieniowego, między którymi znajdują się w połączeniu równoległym dwa takie same układy filtra, zbiornika ciśnieniowego i zaworu, sprawia to, że ruchome stanowisko hydrauliczne jest nadzwyczaj wydajne, jednakże jednocześnie może mieć zwartą budowę.
Dzięki temu, że na ramie podstawowej ruchomego stanowiska hydraulicznego przewidziane jest elektroniczne urządzenie sterowania zaworami dla jednego lub kilku zaworów, które jest połączone z elektronicznym urządzeniem sterującym ścianą, stanowisko hydrauliczne w prosty sposób jest zintegrowane z całym urządzeniem sterującym ścianą. Szczególnie wydajne stanowisko hydrauliczne może być uzyskane wtedy, kiedy ogółem przewidziane są połączone równolegle co najmniej cztery filtry, w szczególności jednak przewidzianych jest osiem filtrów. W związku z tym może być zastos owany w korzystny sposób filtr, który jest opisany w niemieckim opisie zgłoszeniowym nr DE 10 2006 053 629 A1 Zgłaszającego. Dlatego treść tego zgłoszenia patentowego jest włączona w całej rozciągłości przez odwołanie się do ujawnienia niniejszego zgłoszenia.
Czujnik ciśnienia na wejściu i na wyjściu filtra, pozwala ustalić stopień zatkania filtra i sterować przepłukaniem wstecznym. Jednocześnie czujnik ciśnienia na wyjściu filtra może być wykorzystany do sterowania zaworem nadciśnieniowym.
Jeśli ruchome stanowisko hydrauliczne jest zaopatrzone we własne zasilanie w energię elektryczną jest korzystne do zasilania urządzenia sterującego zaworami, czujników i zaworów.
Wynalazek w przykładzie wykonania został przedstawiony na rysunku, na którym
Fig. 1 przedstawia schemat instalacji hydraulicznej ruchomego stanowiska hydraulicznego;
Fig. 2 - perspektywiczny widok z przodu ruchomego stanowiska hydraulicznego; i
Fig. 3 - perspektywiczny widok od tyłu stanowiska hydraulicznego z fig. 2.
Jak przedstawiono na fig. 1 ruchome stanowisko hydrauliczne według wynalazku obejmuje jedno tylko wejście zasilania ciśnieniowego 10 i jedno tylko wyjście zasilania ciśnieniowego 12, między którymi szeregowo są umieszczone różne filtry i zawory. Stanowisko hydrauliczne obejmuje pierwszą gałąź A i drugą gałąź B, które są włączone równolegle między wejściem zasilania ciśnieniowego 10 i wyjściem zasilania ciśnieniowego 12 i mają identyczną budowę. Dlatego, poniżej, dla uproszczenia jest dokładnie opisana jedynie pierwsza gałąź A.
Wejście zasilania ciśnieniowego 10 prowadzi w gałęzi A przez kurek zamykający 14 do pierwszego modułu filtrującego 16 i przez przewód 17 dalej do drugiego modułu filtrującego 18. Wyjście obu modułów filtrujących 16 i 18 jest ze sobą połączone i prowadzi przez przewód 19 do pierwszego zbiornika ciśnieniowego 20 i równolegle połączonego drugiego zbiornika ciśnieniowego 22. Przewód 19 od strony wyjścia jest połączony z wyjściem zasilania ciśnieniowego 12, przy czym między wyjściem zasilania ciśnieniowego 12 i zbiornikami ciśnieniowymi 20, 22 jest umieszczony zawór 24, który
PL 227 950 B1 w położeniu przedstawionym na fig. 1 znajduje się w swojej pozycji spoczynkowej, w której wyjście zasilania ciśnieniowego 12 (znowu za pomocą kurka zamykającego 26) jest połączone za pomocą zaworu 24 z przewodem obiegu powrotnego R. Jeśli zawór 24 jest włączany, to przewód 19 jest połączony z wyjściem zasilania ciśnieniowego 12.
Obydwa moduły filtrujące 16 i 18 są tak samo zbudowane i mają jeden pierwszy filtr 30 oraz j eden drugi filtr 32, które są włączone równolegle między przewodem 13 i przewodem 19. Każdy filtr 30 i 32 jest zaopatrzony w napęd nastawczy 34 i 36, za pomocą którego każdorazowe wejście filtra może być połączone z przewodem powrotnym Rw, który jest połączony z rurą spryskującą 38 z dużą liczbą otworów wylotowych, przez które, przy przepłukiwaniu wstecznym filtrów, płyn hydrauliczny może być odprowadzony do otoczenia.
Stanowisko hydrauliczne ma ponadto układ zasilania w energię elektryczną 40, za pomocą którego może być zasilane elektroniczne urządzenie sterujące zaworami 42, które przez wejście oznaczone za pomocą „Data” jest połączone z (nieprzedstawionym) elektronicznym urządzeniem sterującym ścianą.
Prócz tego przewód wyjściowy 19 modułów filtrujących 16 i 18 jest zaopatrzony w czujnik ciśnienia 44, a na przewodzie wlotowym 13 modułu filtrującego 16 i 18 jest przewidziany drugi czujnik ciśnienia 46, przy czym oba czujniki ciśnienia 44 i 46 są połączone z urządzenie m sterującym zaworami 42.
Na fig. 2 i fig. 3 przedstawiono perspektywiczne widoki ruchomego stanowiska hydraulicznego, które służy do eksploatacji podziemnej i ma zaopatrzoną w płozy 52 ramę podstawową 50, która jest wykonana jako stabilna konstrukcja ramowa. Na dolnej części ramy podstawowej umieszczone są oba zbiorniki ciśnieniowe 20, 22 i między wejściem zasilania ciśnieniowego 10 i wyjściem zasilania ciśnieniowego 12 (fig. 3) są umieszczone: kurek zamykający 14, oba moduły filtrujące 16 i 18 i zawór 24. W górnym obszarze ramy podstawowej znajduje się urządzenie sterujące zaworami 42 i należący do niego układ zasilania w energię elektryczną 40. Przebiegający przez ramę podstawową 50 przewód obiegu powrotnego R jest wykonany jako mająca mocną, solidną budowę przechodząca na wylot pozioma rura.
Sposób działania powyżej opisanego ruchomego stanowiska hydraulicznego jest, jak następuje:
Podczas pracy pod ziemią wejście zasilania ciśnieniowego 10 jest przyłączone do przewodu zasilającego nadchodzącego z ciągu energetycznego, a do wyjścia zasilania ciśnieniowego 12 jest przyłączony przewód, który następnie dalej prowadzi do ściany. Przy tym, stanowisko hydrauliczne jest pozycjonowane w pobliżu ściany. Po otwarciu kurka zamykającego 14 płyn hydrauliczny może płynąć przez przewód 13 do filtrów 30 i 32 i stamtąd przez przewód 19 w kierunku wyjścia zasilania ciśnieniowego 12. Przy tym, najpierw są napełniane zbiorniki ciśnieniowe 20 i 22. W wypadku uruchomienia zaworu 24 płyn hydrauliczny płynie dalej w kierunku ściany przez kurek zamykający 26 i wyjście zasilania ciśnieniowego 12.
Jeśli czujnik ciśnienia 44 stwierdzi, że ciśnienie w przewodzie 19 nadmiernie wzrasta, wtedy zawór 24 za pomocą urządzenia sterującego zaworami 42 jest z powrotem wprowadzany w swoje położenie spoczynkowe, tak, że wyjście zasilania ciśnieniowego 12 jest łączone z obiegiem powrotnym R.
W celu przepłukania wstecznego filtrów 30 i 32 zawór 24 jest doprowadzany w położenie zamknięte na fig. 1 i uruchamiany jest, na przykład napęd nastawczy 36 pierwszego modułu filtrującego 16, tak, że wejście filtra 32 jest łączone z przewodem powrotnym Rw. Dzięki temu płyn hydrauliczny płynie przez przewód 13 i filtr 30, następnie w kierunku przepłukania wstecznego przez filtr 32 i stamtąd przez przewód powrotny Rw do rury wydmuchowej 38. Następnie mogą być uruchamiane oba napędy nastawcze 34 i 36, tak, że wejście filtra 32 znowu jest łączone z przewodem 13, a wejście filtra 30 z przewodem powrotnym Rw, tak, że następnie w ten sam sposób może być przepłukany wstecznie filtr 30. Dla pozostałych modułów filtrujących obowiązuje to, co powiedziano powyżej w taki sam sposób, to znaczy, że mogą one jednocześnie być przepłukiwane wstecznie dzięki odpowiedniemu uruchomieniu ich napędów nastawczych.
Należy wskazać na to, że opisana powyżej modułowa i nadmiarowa budowa, która jest uzysk ana między innymi dzięki przewidzeniu dwóch równoległych gałęzi A i B, może być także uproszczona w wyniku rezygnacji z części składowych. Na przykład, cały układ może być przewidziany tylko z je dną gałęzią A lub B. W tym wypadku jedynie kilka wyjść lub przyłączy musi być zaopatrzonych w korki zaślepiające. Jednocześnie możliwe jest przewidzenie stanowiska hydraulicznego z tylko jednym m odułem filtrującym lub z więcej niż czterema modułami filtrującymi.
PL 227 950 B1
Wykaz oznaczeń odsyłających 10 wejście zasilania ciśnieniowego wyjście zasilania ciśnieniowego przewód kurek zamykający pierwszy moduł filtrujący przewód drugi moduł filtrujący przewód
20, 22 zbiornik ciśnieniowy zawór kurek zamykający
30, 32 filtr
34, 36 napędy nastawcze rura spryskująca układ zasilania w energię elektryczną urządzenie sterujące zaworami
44, 46 czujnik ciśnienia rama podstawowa płozy
A, B gałęzie
R obieg powrotny
Rw przewód powrotny

Claims (10)

1. Ruchome stanowisko hydrauliczne dla eksploatacji podziemnej z dającą się transportować ramą podstawową, na której są umieszczone: zbiornik płynu hydraulicznego, zawór i filtr oraz dwa przyłącza przewodów, znamienne tym, że filtr (30, 32) jest umieszczony między dwoma przyłączami przewodów, przy czym jedno przyłącze przewodu jest wykonane jako wejście zasilania ciśnieniowego (10), a drugie przyłącze przewodu jest wykonane jako wyjście zasilania ciśnieniowego (12), że między filtrem (30, 32) i wyjściem zasilania ciśnieniowego (12) jest dołączony zbiornik ciśnieniowy (20, 22) i że zawór (24) jest umieszczony między miejscem przyłączenia do zbiornika ciśnieniowego (20, 22) i wyjściem zasilania ciśnieniowego (12) oraz, że na ramie podstawowej (50) znajduje się przyłącze obiegu powrotnego (R), i że zawór (24) ma pozycję łączeniową, w której wyjście zasilania ciśnieniowego (12) jest połączone z przyłączem obiegu powrotnego (R).
2. Stanowisko hydrauliczne według zastrz. 1, znamienne tym, że zawór (24) jest zaworem nadciśnieniowym.
3. Stanowisko hydrauliczne według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że filtr (30, 32) połączony jest z zaworem dla jego przepłukiwania wstecznego.
4. Stanowisko hydrauliczne według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że do filtra (30, 32) przyłączony jest napęd nastawczy (34, 36) do jego przepłukiwania wstecznego.
5. Stanowisko hydrauliczne według zastrz. 1, znamienne tym, że filtr (30, 32) jest połączony z rurą spryskującą (38) dla odprowadzania płynu hydraulicznego przy przepłukiwaniu wstecznym do otoczenia.
6. Stanowisko hydrauliczne według zastrz. 1, znamienne tym, że jest wykonane jedno tylko wejście zasilania ciśnieniowego (10) i jedno tylko wyjście zasilania ciśnieniowego (12), między którymi są usytuowane w połączeniu równoległym każdorazowo dwa takie same układy z filtrów (16, 18), zbiorników ciśnieniowych (20, 22) i zaworów (24).
7. Stanowisko hydrauliczne według zastrz. 1, znamienne tym, że na ramie podstawowej (50) jest umieszczone elektroniczne urządzenie sterujące zaworami (42) dla jednego zaworu lub zaworów, które jest przyłączane do elektronicznego urządzenia sterującego ścianą.
8. Stanowisko hydrauliczne według zastrz. 1, znamienne tym, że ogółem znajdują się w nim co najmniej cztery filtry, w szczególności osiem filtrów (30, 32) połączonych równolegle.
PL 227 950 Β1
9. Stanowisko hydrauliczne według zastrz. 1, znamienne tym, że na wejściu i na wyjściu filtra (30, 32) znajduje się czujnik ciśnienia (44, 46).
10. Stanowisko hydrauliczne według zastrz. 1, znamienne tym, że posiada własny układ zasilania w energię elektryczną (40).
PL388236A 2008-06-10 2009-06-09 Ruchome stanowisko hydrauliczne PL227950B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL388236A PL227950B1 (pl) 2008-06-10 2009-06-09 Ruchome stanowisko hydrauliczne

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102008027664A DE102008027664A1 (de) 2008-06-10 2008-06-10 Hydraulikstation
DE102008027664.2 2008-06-10
PL388236A PL227950B1 (pl) 2008-06-10 2009-06-09 Ruchome stanowisko hydrauliczne

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL388236A1 PL388236A1 (pl) 2009-12-21
PL227950B1 true PL227950B1 (pl) 2018-02-28

Family

ID=41317662

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL388236A PL227950B1 (pl) 2008-06-10 2009-06-09 Ruchome stanowisko hydrauliczne

Country Status (5)

Country Link
CN (1) CN101603432B (pl)
DE (1) DE102008027664A1 (pl)
PL (1) PL227950B1 (pl)
RU (1) RU2417334C2 (pl)
UA (1) UA92978C2 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102954067A (zh) * 2011-08-26 2013-03-06 镇江市科能电力设备有限公司 双筒过滤器
US10100594B2 (en) * 2013-06-27 2018-10-16 Ge Oil & Gas Uk Limited Control system and a method for monitoring a filter in an underwater hydrocarbon well
GB2515533A (en) * 2013-06-27 2014-12-31 Vetco Gray Controls Ltd Monitoring a hydraulic fluid filter
CN103541949B (zh) * 2013-11-10 2016-08-24 湘潭市恒欣实业有限公司 液压驱动装置液压站的装配结构
CN105604994B (zh) * 2016-03-02 2018-11-23 泰州市兰翔彩钢构件有限公司 一种小型轧机用液压站
CN105971947B (zh) * 2016-07-18 2018-03-16 天津优瑞纳斯液压机械有限公司 一种风洞模拟实验用液压站结构
CN105971982B (zh) * 2016-07-25 2018-03-30 哈尔滨工业大学 一种携带式小型轻型化大功率液压站
CN107487442B (zh) * 2017-09-28 2024-01-12 辽宁港泰航空科技有限公司 一种液压作动系统
CN110529467B (zh) * 2019-09-16 2020-12-04 扬州三元动力机械有限公司 一种具有过滤功能的散热性能好的液压站

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3261235A (en) * 1963-12-03 1966-07-19 Lamina Inc Portable rotary machining appliance and apparatus
DD151647A1 (de) * 1980-06-20 1981-10-28 Manfred Fischer Hydrostatisches druckoelaggregat
FI76935C (sv) * 1985-07-22 1989-01-10 Goeran Sundholm Spolaggregat.
DE8804525U1 (de) 1988-04-06 1988-08-25 Rolf W. Hesseln KG, 4350 Recklinghausen Einrichtung zur Ver- und Entsorgung von hydraulisch betriebenen Maschinen
DE4219462A1 (de) * 1992-06-13 1993-12-16 Rexroth Mannesmann Gmbh Hydraulik-Aggregat
CN2480254Y (zh) * 2001-04-05 2002-03-06 宝鸡市工程液压件厂 组合液压泵站
CN2805926Y (zh) * 2005-07-07 2006-08-16 北京中冶迈克液压有限责任公司 立式磨机液压加压系统
DE102006018388B4 (de) * 2006-04-20 2011-01-27 Doll Fahrzeugbau Ag Sattel-Tieflader
DE102006053629B4 (de) 2006-11-14 2011-03-10 Marco Systemanalyse Und Entwicklung Gmbh Filterstation
CN201057179Y (zh) * 2007-06-11 2008-05-07 南阳中南金刚石有限公司 超硬材料合成压机集成阀板式液压站

Also Published As

Publication number Publication date
CN101603432B (zh) 2013-07-31
RU2417334C2 (ru) 2011-04-27
UA92978C2 (en) 2010-12-27
CN101603432A (zh) 2009-12-16
DE102008027664A1 (de) 2009-12-17
PL388236A1 (pl) 2009-12-21
RU2009122172A (ru) 2010-12-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL227950B1 (pl) Ruchome stanowisko hydrauliczne
JP7176091B2 (ja) モジュール化された海中海水淡水化システム
CA2686836C (en) Water distribution system with dual use water treatment unit
US8955595B2 (en) Apparatus and method for providing a controllable supply of fluid to subsea well equipment
CN101939070B (zh) 双罐水对水过滤系统
JP3926367B2 (ja) 圧力低下を解決しつつ水を脱塩するための方法とデバイス
EP3241807A1 (en) Method for purifying liquid
CN102191799A (zh) 一种组合式自动供水系统
EP2700826B1 (en) Hydraulic circuit for ram cylinder
DK2670937T3 (en) Method and device for extending at least the lifetime of a Christmas tree or an umbilical
EP3212943B1 (en) Water-supply device
DE102014109997A1 (de) Entkalkungsvorrichtung in einem Trinkwassersystem für die Bordversorgung von Fahrzeugen
KR101122271B1 (ko) 선박용 식수공급장치
EP2017537A3 (de) Verfahren zum Betreiben eines Schichtladespeichers und Trinkwassersystem
CN110745907B (zh) 软化水钠床的故障判断方法
CN105392542B (zh) 水位控制装置和包括如此水位控制装置的水处理装置
CN108867766B (zh) 核动力船舶重要厂用水系统的应急供水方法
CN114291944B (zh) 一种地下水库分质分流排水系统及其控制方法
CN202579376U (zh) 用于多个液压执行器控制的液压手动工作站
JP2001087759A (ja) 軟水器
EP2912233B1 (de) Regenwasserwerk
KR101708119B1 (ko) 해양구조물용 미네랄 첨가형 필터장치
KR20130122485A (ko) 선박용 불랙워터시스템의 원격차단기구
JP2004251619A (ja) ボイラ
CN103148058A (zh) 乳化液泵站液相分配自清洗装置