PL206973B1 - Hemisiarczan desloratadyny, sposób wytwarzania soli desloratadyny i przeciwalergiczny środek farmaceutyczny - Google Patents

Hemisiarczan desloratadyny, sposób wytwarzania soli desloratadyny i przeciwalergiczny środek farmaceutyczny

Info

Publication number
PL206973B1
PL206973B1 PL362126A PL36212601A PL206973B1 PL 206973 B1 PL206973 B1 PL 206973B1 PL 362126 A PL362126 A PL 362126A PL 36212601 A PL36212601 A PL 36212601A PL 206973 B1 PL206973 B1 PL 206973B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
desloratadine
formula
hemisulfate
salts
synthesis
Prior art date
Application number
PL362126A
Other languages
English (en)
Other versions
PL362126A1 (pl
Inventor
János Fischer
Tamás Fodor
Ferenc Trischler
Sándor Lévai
Endréné Petényi
Original Assignee
Richter Gedeon Vegyeszet
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Richter Gedeon Vegyeszet filed Critical Richter Gedeon Vegyeszet
Publication of PL362126A1 publication Critical patent/PL362126A1/pl
Publication of PL206973B1 publication Critical patent/PL206973B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D401/00Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom
    • C07D401/02Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom containing two hetero rings
    • C07D401/04Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom containing two hetero rings directly linked by a ring-member-to-ring-member bond
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P37/00Drugs for immunological or allergic disorders
    • A61P37/08Antiallergic agents

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Pulmonology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy hemisiarczanu desloratadyny, sposobu wytwarzania soli desloratadyny i przeciwalergicznego ś rodka farmaceutycznego zawierają cego taką sól.
Wiadomo, że desloratadyna (o nazwie chemicznej: 8-chloro-6,11-dihydro-11-(4-piperydylideno)-5H-benzo[5,6]cyklohepta[1,2-b]pirydyna) jest czynnym metabolitem korzystnej przeciwalergicznej substancji lekowej, loratadyny. Zgodnie z literaturą, desloratadyna jest 2,5-4 razy bardziej aktywna po podaniu doustnie niż loratydyna, a działanie przeciwhistaminowe trwa przez 24 godziny (Arzneim. Forsch./Drug Res. 50 (I), nr 4 (345-352) 2000).
Wiadomo z węgierskiego opisu patentowego nr 194864, że desloratadynę w postaci zasady można otrzymać z loratadyny (o nazwie chemicznej: 8-chloro-6,11-dihydro-11-(1-etoksykarbonylo-4-piperydylideno)-5H-benzo[5,6]cyklohepta[1,2-b]pirydyna) dwoma sposobami. Są to następujące sposoby:
a) Z 8-chloro-6,11-dihydro-11-(1-etoksykarbonylo-4-piperydylideno)-5H-benzo[5,6]cyklohepta[1,2-b]pirydyny (loratadyny) usuwa się grupę etoksykarbonylową przez ogrzewanie w temperaturze wrzenia z użyciem wodno/etanolowego roztworu wodorotlenku sodu przez 24 godziny, po czym wyodrębnia się octan desloratadyny po zobojętnieniu roztworu kwasem octowym. Ten surowy produkt dalej oczyszcza się; octan desloratadyny - zgodnie z literaturą - otrzymuje się z 70% wydajnością po rekrystalizacji z mieszaniny benzen-heksan. Desloratadynę w postaci zasady wytwarza się poprzez podziałanie na octan desloratadyny zasadą i oczyszcza się poprzez rekrystalizację z heksanu.
b) 8-Chloro-6,11-dihydro-11-(1-metylo-4-piperydylideno)-5H-benzo[5,6]cyklohepta[1,2-b]pirydynę poddaje się odmetylowaniu w dwóch etapach: najpierw wytwarza się pochodną 1-cyjanową z użyciem bromocyjanu i związek ten hydrolizuje się z użyciem stężonego roztworu kwasu chlorowodorowego w kwasie octowym przez 20 godzin, a następnie po odparowaniu rozpuszczalników pozostałość zobojętnia się roztworem wodorotlenku amonu, z wytworzeniem desloratadyny o temperaturze topnienia 149-151°C.
W powyższym wę gierskim opisie patentowym wspomniano, ż e z desloratadyny moż na wytwarzać sole z użyciem farmaceutycznie dopuszczalnych kwasów: kwasu chlorowodorowego, metanosulfonowego, siarkowego, octowego, maleinowego, fumarowego, fosforowego, ale nie podano receptury, danych fizycznych i fizykochemicznych oraz sposobu ich wytwarzania, z wyjątkiem powyższego octanu.
Powyżej wspomniane sposoby wytwarzania desloratadyny mają kilka wad. Podczas realizacji sposobu a) zachodzi znaczny rozkład, zatem, w produkcie końcowym znajdują się różne zanieczyszczenia. Desloratadynę w postaci zasady o wymaganej czystości można otrzymać poprzez rekrystalizację, ale ten sposób można prowadzić tylko ze znaczną stratą substancji. Podczas formułowania substancji czynnej poważną wadą z technologicznego punktu widzenia jest to, że desloratadyna w postaci zasady jest nierozpuszczalna w wodzie.
Sposób b) jest niekorzystny sam w sobie, z powodu stosowania trującego reagenta, bromocyjanu i trującego bromku metylu powstającego w dwuetapowej reakcji. Z innej strony, desloratadyna w postaci zasady otrzymana drugim sposobem ma te same wady jak otrzymana sposobem a).
W badaniach nieoczekiwanie odkryto, ż e sole addycyjne desloratadyny z kwasem, o wzorze I
w którym X oznacza atom chlorowca, korzystnie atom chloru lub bromu, albo resztę kwasową , n oznacza 1 lub 2, można otrzymać poprzez potraktowanie/ogrzewanie loratadyny w postaci zasady o wzorze III pewnymi kwasami.
PL 206 973 B1
Tak otrzymane sole addycyjne są nowe, a wśród nich hemisiarczan desloratadyny jest szczególnie korzystny, gdyż można go otrzymać w jednym etapie, jako związek o dużej czystości i trwałości. Inne właściwości nowych soli addycyjnych z kwasami są również korzystne, np. ich dobra rozpuszczalność jest korzystna z punktu formułowania leku.
Zatem wynalazek dotyczy hemisiarczanu desloratadyny o wzorze IV
Ponadto wynalazek dotyczy sposobu wytwarzania soli desloratadyny o wzorze I
w którym X oznacza ugrupowanie siarczanu, wodorosiarczanu, chlorku, bromku, benzenosulfonianu, metanosulfonianu, cytrynianu lub fumaranu, a n oznacza 1 lub 2, który charakteryzuje się tym, że na sól addycyjną z kwasem o wzorze II
PL 206 973 B1 w którym X oznacza ugrupowanie siarczanu, wodorosiarczanu, chlorku, bromku, benzenosulfonianu, metanosulfonianu, cytrynianu lub fumaranu, albo na jej wodny roztwór, działa się roztworem zasady w celu doprowadzenia wartości pH do 6,5-7 i wyodrębnia się produkt.
Ponadto wynalazek dotyczy przeciwalergicznego środka farmaceutycznego, który cechuje się tym, że zawiera 0,1-99,9% hemisiarczanu desloratadyny o wzorze IV jako substancji czynnej oraz 0,1-99,9% farmaceutycznie dopuszczalnych nośników lub dodatków.
Szczegółowy opis sposobu:
Loratadynę ogrzewa się ze stężonymi kwasami mineralnymi, wskutek czego uretan ulega hydrolizie w kilka godzin, a sól desloratadyny utworzoną z dwoma molami kwasu (patrz wzór II, w którym X ma wyżej podane znaczenie) można wyodrębnić z dobrą wydajnością .
Zgodnie z korzystnym sposobem realizacji loratadynę ogrzewa się z 60 - 80% wag. roztworem kwasu siarkowego w 110-120°C; w takich warunkach hydroliza uretanu trwa 3-6 godzin. Disiarczan desloratadyny można wyodrębnić z mieszaniny reakcyjnej z dobrą wydajnością (80-95%).
Zgodnie z innym korzystnym sposobem realizacji loratadynę ogrzewa się ze stężonym kwasem chlorowodorowym w 115°C; w takich warunkach hydroliza uretanu trwa 6 godzin, a dichlorowodorek desloratadyny można wyodrębnić z mieszaniny reakcyjnej z wysoką wydajnością (90-95%).
Zgodnie z kolejnym sposobem realizacji loratadynę ogrzewa się z 48% roztworem bromowodoru w 110°C. W tych warunkach uretan hydrolizuje w ciągu 6 godzin, a dibromowodorek desloratadyny można wyodrębnić z wysoką wydajnością (> 95%).
Podwójną sól desloratadyny można wyodrębnić nie tylko z dobrą wydajnością, ale również jako związek o dobrej czystości.
Zgodnie z wynalazkiem podwójne sole desloratadyny można przeprowadzić w proste sole z uż yciem mocnej zasady.
Szczególnie korzystne jest wytwarzanie hemisiarczanu desloratadyny z disiarczanu desloratadyny w wyniku dodania mocnej zasady, np. 25% roztworu wodorotlenku tetrametyloamoniowego, w celu doprowadzenia wartoś ci pH do 6,8 i wyodrębnienie hemisiarczanu desloratadyny.
Nowy hemisiarczan desloratadyny według wynalazku może być substancją czynną nowego, antagonisty H1, środka farmaceutycznego, nie powodującego uspokojenia polekowego.
Substancją wyjściową związków według wynalazku jest loratadyna (o nazwie chemicznej: 8-chloro-6,11-dihydro-11-(1-etoksykarbonylo-4-piperydylideno)-5H-benzo[5,6]cyklohepta-[1,2-b]pirydyna). Wytwarzanie loratadyny opisano szczegółowo w opisie patentowym US nr 4282233 (równoważny z wę gierskim opisem patentowym nr 186774).
Wynalazek ilustrują następujące nieograniczające przykłady:
P r z y k ł a d 1
Disiarczan desloratadyny
Mieszaninę 19,5 g (50 mmoli) loratadyny i 40 g 72% wag. kwasu siarkowego mieszano w 115°C przez 6 godzin. Mieszaninę reakcyjną ochłodzono do temperatury pokojowej, dodano 100 ml metanolu, następnie mieszaninę ochłodzono do 0°C i mieszano w tej temperaturze przez 3 godziny. Wytrącony krystaliczny produkt odsączono i przemyto zimnym metanolem. Po wysuszeniu otrzymano 20,95 g (84%) związku tytułowego. T.t.: 244-246°C.
Na podstawie pomiarów metodą HPLC czystość produktu wynosi > 99,5%.
Oznaczanie poprzez miareczkowanie:
Disiarczan desloratadyny rozpuszczono w 80% acetonie i zmiareczkowano 0,1 N roztworem wodorotlenku sodu metodą potencjometryczną. Krzywa miareczkowania ma dwa punkty przegięcia; dwa aniony wodorosiarczanowe i proton przy atomie azotu pirydyny są miareczkowane do pierwszego punktu przegięcia, a proton przy atomie azotu piperydyny jest miareczkowany pomiędzy dwoma punktami przegięcia. Stosunek dwóch pól wynosi 3/1.
P r z y k ł a d 2
Dichlorowodorek desloratadyny
Mieszaninę 5,0 g (13 mmoli) loratadyny (w postaci stałej) i 50 ml stężonego kwasu chlorowodorowego mieszano w 115°C przez 6 godzin. Nadmiar kwasu chlorowodorowego odparowano, a pozostałość krystalizowano z 30 ml acetonu. Zawiesinę substancji krystalicznej mieszano w 0°C przez 5 godzin, przesączono i osad przemyto acetonem, w wyniku czego otrzymano 4,7 g (94%) związku tytułowego. T.t.: 210-220°C.
PL 206 973 B1
P r z y k ł a d 3
Dibromowodorek desloratadyny
Mieszaninę 3,83 g (10 mmoli) loratadyny i 30 ml 48% bromowodoru mieszano w 115°C przez 6 godzin. Nadmiar bromowodoru odparowano, a pozostałość rozpuszczono w 20 ml ciepłego etanolu. Związek tytułowy wytrącił się w postaci krystalicznej po ochłodzeniu. Zawiesinę substancji krystalicznej mieszano w 0°C przez 3 godziny, przesączono i osad przemyto zimnym etanolem, w wyniku czego otrzymano 4,7 g (99%) związku tytułowego. T.t.: 247-250°C.
P r z y k ł a d 4
Hemisiarczan desloratadyny
3,04 g (6 mmoli) Disiarczanu desloratadyny (otrzymanego zgodnie ze sposobem z przykładu 1) rozpuszczono w mieszaninie 5 ml wody i 2 ml etanolu, następnie ochłodzono do 0°C i wartość pH doprowadzono do 6,8 przez dodanie 25% roztworu wodorotlenku tetrametyloamoniowego. Rozpuszczalnik odparowano, a pozostałość mieszano z 50 ml etanolu w 0°C przez 5 godzin, odsączono i przemyto zimnym etanolem, w wyniku czego otrzymano 1,64 g (76%) związku tytułowego. T.t.: 279-280°C.
Oznaczanie poprzez miareczkowanie:
Hemisiarczan desloratadyny rozpuszczono w 80% acetonie i miareczkowano 0,1N roztworem wodorotlenku sodu metodą potencjometryczną. Zaobserwowano tylko jeden punkt przegięcia, który odpowiadał protonowi przy atomie azotu piperydyny.
P r z y k ł a d 5
Ogólny sposób wytwarzania soli o wzorze I
5,07 g (10 mmoli) Disiarczanu desloratadyny przeprowadzono w zawiesinę w 50 ml dichlorometanu i dodano 10 ml 4N roztworu wodorotlenku sodu. Po intensywnym mieszaniu roztwór stał się klarowny. Warstwę organiczną oddzielono, przemyto 10 ml nasyconego roztworu chlorku sodu i wysuszono nad bezwodnym siarczanem magnezu. Do roztworu dichlorometanu dodano 10 mmoli kwasu o wzorze HX. Produkt wytrą cił się z roztworu w postaci krystalicznej po ochł odzeniu.
Wytworzono następujące sole o wzorze I:
n X T.t. (°C) pH 1% roztworu H2O Wydajność (%)
1 C6H5-SO3 212-214 5,6 0 91
1 CH,—COOH 1 2 HO—C-COOH 1 ch2—coo 63-114 4,5 2 95
n X T.t. (°C) pH 1% roztworu H2O Wydajność (%)
1 coo 1 CH-OH 1 CH—OH 1 COOH 183 4,2 2 99
1 CH3-SO3 242-247 5,2 0 95
1 HSO4 237-247 3,0 0 88
1 Cl 271-273 4,8 0 77
1 CH-COOH 11 CH-COO 169-171 5,0 0 94
P r z y k ł a d 6
Wytwarzanie środka farmaceutycznego
Do otrzymania tabletek 100 mg wymagane są następujące składniki (na jedną tabletkę): hemisiarczan desloratadyny 5,0 mg (wytworzony zgodnie ze sposobem z przykładu 4) laktoza 47,0 mg
PL 206 973 B1 skrobia kukurydziana 47,0 mg stearynian magnezu 1,0 mg
Mieszaninę proszków sprasowano w tabletki bezpośrednio po homogenizacji.
P r z y k ł a d 7
Wytwarzanie środka farmaceutycznego
Do otrzymania tabletek 100 mg wymagane są następujące składniki (na jedną tabletkę):
hemisiarczan desloratadyny 5,0 mg (wytworzony zgodnie ze sposobem z przykładu 4) laktoza 25,0 mg skrobia kukurydziana 69,0 mg stearynian magnezu 1,0 mg
Mieszaninę proszków sprasowano w tabletki bezpośrednio po homogenizacji.
P r z y k ł a d 8
Wytwarzanie środka farmaceutycznego
Do otrzymania tabletek 100 mg wymagane są następujące składniki (na jedną tabletkę):
hemisiarczan desloratadyny 5,0 mg (wytworzony zgodnie ze sposobem z przykładu 4) laktoza 69,0 mg skrobia kukurydziana 25,0 mg stearynian magnezu 1,0 mg
Mieszaninę proszków sprasowano w tabletki bezpośrednio po homogenizacji.

Claims (3)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Hemisiarczan desloratadyny o wzorze IV
  2. 2. Sposób wytwarzania soli desloratadyny o wzorze I
    PL 206 973 B1 w którym X oznacza ugrupowanie siarczanu, wodorosiarczanu, chlorku, bromku, benzenosulfonianu, metanosulfonianu, cytrynianu lub fumaranu, a n oznacza 1 lub 2, znamienny tym, że na sól addycyjną z kwasem o wzorze II w którym X oznacza ugrupowanie siarczanu, wodorosiarczanu, chlorku, bromku, benzenosulfonianu, metanosulfonianu, cytrynianu lub fumaranu, albo na jej wodny roztwór działa się roztworem zasady w celu doprowadzenia wartości pH do 6,5-7 i wyodrębnia się produkt.
  3. 3. Przeciwalergiczny środek farmaceutyczny, znamienny tym, że zawiera 0,1-99,9% hemisiarczanu desloratadyny o wzorze IV jako substancji czynnej oraz 0,1-99,9% farmaceutycznie dopuszczalnych nośników lub dodatków.
PL362126A 2000-11-23 2001-11-14 Hemisiarczan desloratadyny, sposób wytwarzania soli desloratadyny i przeciwalergiczny środek farmaceutyczny PL206973B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU0004701A HU226998B1 (en) 2000-11-23 2000-11-23 Desloratadine hemisulphate, process for the preparation thereof and pharmaceutical compositions containing the same
PCT/HU2001/000111 WO2002042290A1 (en) 2000-11-23 2001-11-14 New desloratadine salts, process for their synthesis and pharmaceutical compositions thereof

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL362126A1 PL362126A1 (pl) 2004-10-18
PL206973B1 true PL206973B1 (pl) 2010-10-29

Family

ID=89978790

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL362126A PL206973B1 (pl) 2000-11-23 2001-11-14 Hemisiarczan desloratadyny, sposób wytwarzania soli desloratadyny i przeciwalergiczny środek farmaceutyczny

Country Status (19)

Country Link
US (1) US7196195B2 (pl)
EP (1) EP1347965B1 (pl)
JP (1) JP4427249B2 (pl)
CN (1) CN1199968C (pl)
AT (1) ATE316525T1 (pl)
AU (1) AU2002218422A1 (pl)
CA (1) CA2425422C (pl)
CY (1) CY1105595T1 (pl)
CZ (1) CZ304694B6 (pl)
DE (1) DE60116902T2 (pl)
DK (1) DK1347965T3 (pl)
ES (1) ES2257467T3 (pl)
HU (1) HU226998B1 (pl)
NO (1) NO325155B1 (pl)
PL (1) PL206973B1 (pl)
RU (1) RU2285001C2 (pl)
SK (1) SK285715B6 (pl)
UA (1) UA74858C2 (pl)
WO (1) WO2002042290A1 (pl)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7678908B2 (en) 2002-04-15 2010-03-16 Sun Pharmaceutical Industries Limited Process of preparing desaloratadine
JP2005539010A (ja) 2002-08-05 2005-12-22 サンド・アクチエンゲゼルシヤフト デスロラタジンヘミフマレートの新規な塩及び多形体
JP4501015B2 (ja) 2004-03-17 2010-07-14 味の素株式会社 アミノピリミジン化合物の製造方法
EA011894B1 (ru) * 2004-07-07 2009-06-30 Эгиш Дьёдьсердьяр Нирт. Новая псевдополиморфная форма деслоратадина, образованная с диоксидом углерода
CA2541045A1 (en) * 2006-03-24 2007-09-24 Pharmascience Inc. A descarbonylethoxyloratadine containing pharmaceutical composition
EP2837631A1 (en) * 2013-08-14 2015-02-18 Merck & Cie New stable salt of 5,10-methylene-(6R)-tetrahydrofolic acid
MX2022005102A (es) * 2019-10-31 2022-05-30 Jd Bioscience Inc Compuesto triciclico y uso farmaceutico del mismo.
CN115785065A (zh) * 2022-12-02 2023-03-14 山东达因海洋生物制药股份有限公司 一种地氯雷他定共晶及其制备方法与应用

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4282233B1 (en) * 1980-06-19 2000-09-05 Schering Corp Antihistaminic 11-(4-piperidylidene)-5h-benzoÄ5,6Ü-cyclohepta-Ä1,2Ü-pyridines
AU570306B2 (en) * 1984-02-15 1988-03-10 Schering Corporation 8-chloro-6, 11-dihydro-11-(4-piperidylidene)-5h-benzo (5,6) cyclohepta (1,2-b) pyridine and its salts.
DE3677842D1 (de) * 1985-05-13 1991-04-11 Schering Corp Verfahren zur herstellung von piperidyliden-dihydrodibenzo(a,d)zykloheptenen und deren azoderivate, so hergestellte verbindungen und ihre anwendung zur vorbereitung von heilmitteln.
EP0656348B1 (de) * 1993-12-03 2000-05-03 F. Hoffmann-La Roche Ag Essigsäurederivate als Arzneimittel
GB9709945D0 (en) * 1997-05-17 1997-07-09 Glaxo Group Ltd A novel salt

Also Published As

Publication number Publication date
HU226998B1 (en) 2010-04-28
DE60116902D1 (de) 2006-04-13
EP1347965B1 (en) 2006-01-25
HUP0004701A2 (hu) 2002-11-28
WO2002042290A1 (en) 2002-05-30
CN1199968C (zh) 2005-05-04
CZ20031321A3 (cs) 2003-08-13
EP1347965A1 (en) 2003-10-01
SK5662003A3 (en) 2003-10-07
NO325155B1 (no) 2008-02-11
CA2425422A1 (en) 2002-05-30
RU2285001C2 (ru) 2006-10-10
NO20032314D0 (no) 2003-05-22
UA74858C2 (en) 2006-02-15
ES2257467T3 (es) 2006-08-01
CN1476443A (zh) 2004-02-18
JP4427249B2 (ja) 2010-03-03
CZ304694B6 (cs) 2014-09-03
PL362126A1 (pl) 2004-10-18
HU0004701D0 (pl) 2001-02-28
JP2004514675A (ja) 2004-05-20
US20050203116A1 (en) 2005-09-15
CY1105595T1 (el) 2010-07-28
ATE316525T1 (de) 2006-02-15
AU2002218422A1 (en) 2002-06-03
NO20032314L (no) 2003-07-18
SK285715B6 (sk) 2007-06-07
DE60116902T2 (de) 2006-08-24
CA2425422C (en) 2009-11-10
US7196195B2 (en) 2007-03-27
DK1347965T3 (da) 2006-06-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL189666B1 (pl) Sposób otrzymywania benzenosulfonianu amlodypiny
WO2016178150A1 (en) Novel polymorphs of axitinib
US10870654B2 (en) Pharmaceutically acceptable salts and polymorphic forms of hydrocodone benzoic acid enol ester and processes for making same
PL206973B1 (pl) Hemisiarczan desloratadyny, sposób wytwarzania soli desloratadyny i przeciwalergiczny środek farmaceutyczny
EP1607394B1 (en) Water-soluble thalidomine derivatives
JPS61254591A (ja) 新規なチエノ(2、3−d)イミダゾ−ル誘導体、その製法、製剤および使用法
JP2002526498A (ja) ナフチリジンカルボン酸誘導体(メタンスルホネート・セスキ水和物)の製法
US5037830A (en) Novel thiouracyl derivatives, pharmaceutical compositions containing them and process for preparing same
BG109814A (bg) Нова псевдополиморфна форма на деслоратадин образувана с въглероден диоксид
AU627609B2 (en) New quinoline derivatives and process for the preparation thereof
JPS5810387B2 (ja) 4,5,6,7テトラヒドロイミダゾ〔4,5−c〕ピリジン誘導体及びその製法
WO1991001315A1 (en) New quinoline derivatives and process for the preparation thereof
KR100453379B1 (ko) 피페리딘 유도체의 제조방법
CA3219303A1 (en) Crystalline form of tricyclic derivative compound, method for preparing same, and pharmaceutical composition comprising same
JP2022514782A (ja) 化合物の製造、その新しい塩形態および治療的使用
KR100632697B1 (ko) 암로디핀 니코티네이트 결정성 2수화물의 제조방법
KR20200068667A (ko) 고체 형태의 스테모스피로닌 및 이의 염
SI21067A2 (sl) Amlodipin hemimaleat
PL150455B1 (pl) Sposób wytwarzania nowej 8a-acyloaminoergoliny

Legal Events

Date Code Title Description
RECP Rectifications of patent specification