CZ304694B6 - Soli desloratadinu, způsob jejich přípravy a farmaceutické přípravky je obsahující - Google Patents

Soli desloratadinu, způsob jejich přípravy a farmaceutické přípravky je obsahující Download PDF

Info

Publication number
CZ304694B6
CZ304694B6 CZ2003-1321A CZ20031321A CZ304694B6 CZ 304694 B6 CZ304694 B6 CZ 304694B6 CZ 20031321 A CZ20031321 A CZ 20031321A CZ 304694 B6 CZ304694 B6 CZ 304694B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
desloratadine
formula
hemisulphate
salts
loratadine
Prior art date
Application number
CZ2003-1321A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20031321A3 (cs
Inventor
János Fischer
Tamás Fodor
Ferenc Trischler
Sándor Lévai
Endréné Petényi
Original Assignee
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt. filed Critical Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt.
Publication of CZ20031321A3 publication Critical patent/CZ20031321A3/cs
Publication of CZ304694B6 publication Critical patent/CZ304694B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D401/00Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom
    • C07D401/02Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom containing two hetero rings
    • C07D401/04Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom containing two hetero rings directly linked by a ring-member-to-ring-member bond
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P37/00Drugs for immunological or allergic disorders
    • A61P37/08Antiallergic agents

Landscapes

  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Pulmonology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)

Abstract

Desloratadin hemisulfát obecného vzorce I, kde X znamená hydrogensulfátovou skupinu a n je 2. Způsob přípravy solí desloratinu obecného vzorce II, kde X znamená kyselý zbytek s hodnotou pK < 3,5, antialergické kompozice obsahující desloratadin hemisulfát.

Description

Soli desloratadinu, způsob jejich přípravy a farmaceutické přípravky je obsahující
Oblast techniky
Předložený vynález se týká nových solí desloratadinu, způsobu jejich přípravy, jakož i nových antialergických farmaceutických přípravků je obsahujících.
Dosavadní stav techniky
Je známo, že desloratadin (chemický název: 8-chlor-6,l 1-dihydro-l l-(4-piperidilyden)-5 7/benzo[5,6]cyklohepta[l,2-Z>]pyridin) je aktivní metabolit účinného antialergického léčiva, loratadinu. Podle literatury je desloratadin 2,5 až 4x aktivnější perorálně než loratadin a jeho aktivita jako antihistaminikum trvá 24 hodin (Arzneim. ForschJDrug Res. 50 (I), Nr, 4 (345-352) 2000).
Z maďarského patentu 194 864 je známo, že desloratadinová báze může být připravena z loratadinu (chemický název: 8-chlor-6,ll-dihydro-ll-(l-ethoxykarbonyl—piperidilyden)-5//benzo[5,6]cyklohepta[l,2-ů]pyridin) dvěma způsoby, které jsou následující:
a) 8-chlor-6,l 1-dihydro-l l-(l-ethoxykarbonyl-4-piperidilyden)-5//-benzo[5,6]cyklohepta[1,2—Z>]pyridin (loratadin) je dekarbethoxylován varem s vodno-ethanolickým roztokem hydroxidu sodného po dobu 24 hodin, pak se po neutralizaci roztoku kyselinou octovou izoluje desloratadin-acetát. Tento surový produkt by měl být dále purifikován; desloratadin-acetát - podle textu je připraven v 70% výtěžku po rekiystalizaci ze směsi benzenu a hexanu. Desloratadinová báze se připraví za působení báze reakcí desloratadin-acetátu a následnou rekrystalizací z hexanu.
b) 8-chlor-6,l 1-dihydro-l l-(l-methyl-4-piperidilyden)-57/-benzo[5,6]cyklohepta[l,2-A]pyridin je demethylován ve dvou krocích: nejprve je 1-kyano-derivát připraven z kyanidu bromného, který se následně hydrolyzuje roztokem koncentrované kyseliny chlorovodíkové v kyselině octové po dobu 20 hodin, pak po odpaření zbytků rozpouštědla se neutralizuje roztokem hydroxidu amonného, čímž se získá desloratadin, kde teplota tání je 149 až 151 °C.
Ve výše uvedeném maďarském patentu již bylo zmíněno, že soli mohou být připraveny z desloratadinu reakcí s farmaceuticky přijatelnými kyselinami: kyselina chlorovodíková, methansulfonová, sírová, octová, maleinová, fumarová, fosforečná, nicméně vzorec, fyzikální a fyzikálněchemická data a způsob jejich přípravy, kromě výše uvedené acetátové soli, není uveden.
Výše uvedené způsoby přípravy desloratadinu mají několik nevýhod. Během způsobu dochází:
a) K podstatné rozkladu z důvodu přítomnosti několika nečistot ve finálním produktu. Desloratadinová báze požadované čistoty může být připravena rekrystalizací, ale tento proces je doprovázen velkou ztrátou látky. Z hlediska technologie přípravy formulace má aktivní složka značné nevýhody, tj. desloratadinová házeje nerozpustná ve vodě.
b) Způsob zpracování je sám o sobě nevýhodný z důvodu použití jedovatého kyanidu bromného a vznikajícího methylbromidu při dvoukrokové reakci. Na druhé straně desloratadinová báze připravená druhým způsobem má ty samé nevýhody jako má způsob a).
Při našich experimentech jsme překvapivě zjistili, že adiční sůl desloratadinu obecného vzorce I
-1 CZ 304694 B6 (I),
s kyselinou, kde X znamená halogen, výhodně chlor nebo brom, nebo kyselý zbytek, n je 1 nebo 2, může být připravena reakcí/zahřívání loratadinové báze obecného vzorce III s určitými kyselinami.
Takto získané adiční soli jsou nové, a z nich nejvýhodnější je desloratadin-hemisulfát, jelikož může být připraven v jediném kroku ve vysokém výtěžku a stálosti. Další vlastnosti nových adičních solí s kyselinou jsou také příznivé, např. jejich dobrá rozpustnost je výhodná z hlediska přípravy formulace léčiva.
Podstata vynálezu
Podle výše uvedených faktů se předložený vynález týká adičních solí s kyselinou obecného vzorce I,
(I), kde X znamená hydrogensulfátovou skupinu a n je 2.
Předložený vynález se dále týká způsobu syntézy solí desloratadinu obecného vzorce II
-2CZ 304694 B6
(Π), kde X znamená kyselý zbytek s hodnotou pK < 3,5, který zahrnuje reakci loratadinu obecného vzorce III
(III), (chemický název: 8-chlor-6,l 1-dihydro-l l-(l-ethoxykarbonyl-4-piperidilyden)-5//-benzo[5,6]cyklohepta[l,2-ů]pyridin s koncentrovanou minerální kyselinou.
Dalším záměrem předloženého vynálezu je způsob syntézy desloratadin hemisulfátu obecného vzorce 1,
(I), kde X znamená hydrogensulfátovou skupinu a n je 2, kteiý zahrnuje reakci soli desloratadinu obecného vzorce II, jak byla definována výše, a kde X znamená hydrogensulfátovou skupinu, nebo jejího vodného roztoku s roztokem báze tak, aby pH činilo 6,5 až 7, a následnou izolaci produktu.
A nakonec se předložený vynález týká antialergického farmaceutického přípravku obsahujícího 0,1 až 99,9 % desloratadin hemisulfátu jako aktivní složku a 0,1 až 99,9 % farmaceuticky přijatelných nosičů a aditiv.
Ve způsobu podle předloženého vynálezu je loratadin zahříván s koncentrovanými minerálními kyselinami, tímto způsobem je urethan hydrolyzován v průběhu několika hodin a připravená sůl desloratadinu s dvěma moly kyseliny (viz obecný vzorec II, kde X má shora uvedený význam) může být izolována v dobrém výtěžku.
-3CZ 304694 B6
Podle výhodného provedení předloženého vynálezu se loratadin zahřívá s roztokem kyseliny sírové (60 až 80 hmotn. %) při teplotě 110 až 120 °C, tímto způsobem dojde k hydrolýze urethanu v 3 až 6 hodinách. Desloratadin-disulfát se může izolovat z reakční směsi v dobrém výtěžku (80 až 95 %).
Podle dalšího výhodného provedení předloženého vynálezu se loratadin zahřívá s koncentrovanou kyselinou chlorovodíkovou při teplotě 115 °C, tímto způsobem dojde k hydrolýze urethanu v 6 hodinách a desloratadin-dihydrogenchlorid se může izolovat z reakční směsi ve vysokém výtěžku (90 až 95 %).
Podle dalšího provedení předloženého vynálezu se loratadin zahřívá s roztokem 48% kyseliny bromovodíkové při teplotě 110°C. Tímto způsobem se urethan hydrolyzuje v 6 hodinách a desloratadin-dihydrogenbromid se může izolovat ve vysokém výtěžku (> 95 %).
Podvojné soli desloratadinu mohou být izolovány nejen v dobrém výtěžku, ale i ve vysoké čistotě.
Podle předloženého vynálezu se mohou podvojné soli desloratadinu transformovat na jednoduché soli silnou bází.
Zejména výhodná je tvorba desloratadin-hemisulfátu z desloratadin-disulfátu přidáním silné báze, např. 25% roztok tetramethylamonnium-hydroxidu, kdy pH činí 6,8 a jeho následné izolace.
Nový desloratadin-hemisulfát podle předloženého vynálezu může být aktivní složkou nového nesedativního Hl-antagonistického farmaceutického přípravku.
Výchozí látkou sloučenin podle předloženého vynálezu je loratadin (chemický název: 8-chlor6,11-dihydro-l l-(l-ethoxykarbonyl-4-piperidilyden)-5//-benzo[5,6]cyklohepta[l,2-ů]pyridin). Syntéza loratadinu je detailněji popsána v patentu US 4 282 233 (ekvivalentní je maďarský patent 186 774).
Příklady provedení vynálezu
Předložený vynález je ilustrován následujícími příklady, které ho nemají nikterak limitovat:
Příklad 1
Desloratadin-disulfát
Směs 19,5 g (50 mmol) loratadinu a 40 g 72 hmotn. % kyseliny sírové se míchá při teplotě 115 °C po dobu 6 hodin. Reakční směs se ochladí na pokojovou teplotu, přidá se 100 ml methanolu, pak se směs ochladí na teplotu 0 °C a míchá při této teplotě po dobu 3 hodin. Precipitovaný krystalický produkt se odfiltruje a promyje ledovým methanolem. Po sušení se získá 20,95 g (84 %) požadované sloučeniny.
Teplota tání: 244 až 246 °C.
Podle HPLC je čistota produktu >99,5 %.
Analýza titrací:
Desloratadin-disulfát se rozpustí v 80% acetonu a titruje se O,1N roztokem hydroxidu sodného potenciometricky. Titrační křivka má dva inflexní body; dva bisulfátové anionty a proton na dusí-4CZ 304694 B6 ku pyridinu se titrují do prvního inflexního bodu a proton na dusíku piperidinu se titruje mezi dvěma inflexemi. Poměr obou ploch je 3/1.
Příklad 2
Desloratadin-dihydrogenchlorid
Směs 5,0 g (13 mmol) loratadinu (v pevné formě) a 50 g koncentrované kyseliny chlorovodíkové se míchá při teplotě 115 °C po dobu 6 hodin. Přebytek kyseliny chlorovodíkové se odpaří a zbytek krystalizuje v 30 ml acetonu. Krystalická suspenze se míchá při teplotě 0 °C po dobu 5 hodin, filtruje a promyje acetonem, čímž se získá 4,7 g (94 %) požadované sloučeniny. Teplota tání: 210 až 220 °C.
Příklad 3
Desloratadin-dihydrogenbromid
Směs 3,83 g (10 mmol) loratadinu a 30 ml 48% bromovodíku se míchá při teplotě 115 °C po dobu 6 hodin. Přebytek bromovodíku se odpařuje a zbytek se rozpustí ve 20 ml horkého ethanolu. Požadovaná sloučenina po ochlazení vyprecipituje v krystalické formě. Krystalická suspenze se míchá při teplotě 0 °C po dobu 3 hodin, filtruje a promyje ledovým ethanolem, čímž se získá 4,7 g (99 %) požadované sloučeniny. Teplota tání: 247 až 250 °C.
Příklad 4
Desloratadin-hemisulfát
Desloratadin-disulfát (3,04 g, 6 mmol) (připravený podle příkladu 1) se rozpustí ve směsi 5 ml vody a 2 ml ethanolu, pak ochladí na teplotu 0 °C a pH se upraví na 6,8 přidáním 25% roztoku tetramethylammonium-hydroxidu. Rozpouštědlo se odpařuje a zbytek se míchá s 50 ml ethanolu při teplotě 0 °C po dobu 5 hodin, filtruje a promyje ledovým ethanolem, čímž se získá 1,64 g (76 %) požadované sloučeniny. Teplota tání: 279 až 280 °C.
Analýza titrací:
Desloratadin-hemisulfát se rozpustí v 80% acetonu a titruje se 0,lN roztokem hydroxidu sodného potenciometricky. Zde je pouze jeden inflexní bod odpovídající protonu na dusíku piperidinu.
Příklad 5
Obecný způsob přípravy solí obecného vzorce I
Desloratadin-disulfát (5,07 g, 10 mmol) se suspenduje v 50 ml dichlormethanu a přidá se 10 ml roztoku 4N hydroxidu sodného. Po intenzivním míchání se roztoky vyěeří. Organická vrstva se separuje, promyje 10 ml nasyceného roztoku chloridu sodného a suší nad bezvodým síranem hořečnatým. Do dichlormethanového roztoku se přidá 10 mmol kyseliny obecného vzorce HX. Produkt se po ochlazení precipituje z roztoku v krystalické formě.
Připraví se následující soli obecného vzorce I:
-5CZ 304694 B6
n X Teplota tání (°C) pH 1% roztoku h2o Výtěžek
1 c6h5-so3 212až214 5,6 0 91
1 <jh2-cooh HO-C-COOH ch2-coo 63 až 114 4,5 2 95
1 γΟΟ (jíH-OH CH—OH Óooh 183 4,2 2 99
1 ch3-so3 242 až 247 5,2 0 95
1 hso4 237 až 247 3,0 0 88
1 Cl 271 až 273 4,8 0 77
1 £H-COOH CH-COO 169 až 171 5,0 0 94
Příklad 6
Příprava farmaceutického přípravku
Na 100 mg tablety se použijí následující složky (na jednu tabletu):
desloratadin-hemisulfát 5,0 mg (připravený podle příkladu 4) laktóza 47,0 mg kukuřičný škrob 47,0 mg stearát hořečnatý 1,0 mg
Směs prášků se lisuje do tablet ihned po homogenizaci.
Příklad 7
Příprava farmaceutického přípravku
Na 100 mg tablety se použijí následující složky (na jednu tabletu):
desloratadin-hemisulfát 5,0 mg (připravený podle příkladu 4) laktóza 25,0 mg kukuřičný škrob 69,0 mg stearát hořečnatý 1,0 mg
-6CZ 304694 B6
Směs prášků se lisuje do tablet ihned po homogenizaci.
Příklad 8
Příprava farmaceutického přípravku
Na 100 mg tablety se použijí následující složky (na jednu tabletu):
desloratadin-hemisulfát 5,0 mg (připravený podle příkladu 4) laktóza 69,0 mg kukuřičný škrob 25,0 mg stearát hořečnatý 1,0 mg
Směs prášků se lisuje do tablet ihned po homogenizaci.

Claims (4)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Desloratadin hemisulfát obecného vzorce I (I) kde X znamená hydrogensulfátovou skupinu a n je 2.
  2. 2. Způsob syntézy solí desloratadinu obecného vzorce II (Π), kde X znamená kyselý zbytek s hodnotou pK <3,5, vyznačující se tím, že loratadin obecného vzorce III
    -7 CZ 304694 B6 mající chemický název 8-chlor-6,l 1-dihydro-l l-(l-ethoxykarbonyl-4-piperidilyden)-5//benzo[5,6]cyklohepta[l,2-ň]pyridin, reaguje s koncentrovanou minerální kyselinou.
  3. 3. Způsob syntézy desloratadin hemisulfátu obecného vzorce I (I), kde X znamená hydrogensulfátovou skupinu a n je 2, vyznačující se tím, že zahrnuje reakci soli desloratadinu obecného vzorce II, jak byla definována v nároku 2, a kde X znamená hydrogensulfátovou skupinu, nebo jejího vodného roztoku s roztokem báze k upravení pH na 6,5 až 7 a následnou izolaci produktu.
  4. 4. Antialergická farmaceutická kompozice, vyznačující se tím, že obsahuje 0,1 až 99,9 % desloratadin hemisulfátu jako účinnou složku a 0,1 až 99,9 % farmaceuticky přijatelných nosičů a aditiv.
CZ2003-1321A 2000-11-23 2001-11-14 Soli desloratadinu, způsob jejich přípravy a farmaceutické přípravky je obsahující CZ304694B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU0004701A HU226998B1 (en) 2000-11-23 2000-11-23 Desloratadine hemisulphate, process for the preparation thereof and pharmaceutical compositions containing the same

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20031321A3 CZ20031321A3 (cs) 2003-08-13
CZ304694B6 true CZ304694B6 (cs) 2014-09-03

Family

ID=89978790

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2003-1321A CZ304694B6 (cs) 2000-11-23 2001-11-14 Soli desloratadinu, způsob jejich přípravy a farmaceutické přípravky je obsahující

Country Status (19)

Country Link
US (1) US7196195B2 (cs)
EP (1) EP1347965B1 (cs)
JP (1) JP4427249B2 (cs)
CN (1) CN1199968C (cs)
AT (1) ATE316525T1 (cs)
AU (1) AU2002218422A1 (cs)
CA (1) CA2425422C (cs)
CY (1) CY1105595T1 (cs)
CZ (1) CZ304694B6 (cs)
DE (1) DE60116902T2 (cs)
DK (1) DK1347965T3 (cs)
ES (1) ES2257467T3 (cs)
HU (1) HU226998B1 (cs)
NO (1) NO325155B1 (cs)
PL (1) PL206973B1 (cs)
RU (1) RU2285001C2 (cs)
SK (1) SK285715B6 (cs)
UA (1) UA74858C2 (cs)
WO (1) WO2002042290A1 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2003086275A2 (en) * 2002-04-15 2003-10-23 Sun Pharmaceutical Industries Limited Preperation of desloratatine
RU2005106205A (ru) 2002-08-05 2005-12-10 Сандоз АГ (CH) Новая соль и полиморфные модификации деслоратадина гемифумарата
JP4501015B2 (ja) 2004-03-17 2010-07-14 味の素株式会社 アミノピリミジン化合物の製造方法
PL381813A1 (pl) * 2004-07-07 2007-07-23 Egis Gyogyszergyar Nyrt. Nowy pseudopolimorf desloratadiny utworzony z dwutlenkiem węgla
CA2541045A1 (en) * 2006-03-24 2007-09-24 Pharmascience Inc. A descarbonylethoxyloratadine containing pharmaceutical composition
EP2837631A1 (en) * 2013-08-14 2015-02-18 Merck & Cie New stable salt of 5,10-methylene-(6R)-tetrahydrofolic acid
MX2022005102A (es) * 2019-10-31 2022-05-30 Jd Bioscience Inc Compuesto triciclico y uso farmaceutico del mismo.
CN115785065A (zh) * 2022-12-02 2023-03-14 山东达因海洋生物制药股份有限公司 一种地氯雷他定共晶及其制备方法与应用

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4282233A (en) * 1980-06-19 1981-08-04 Schering Corporation Antihistaminic 11-(4-piperidylidene)-5H-benzo-[5,6]-cyclohepta-[1,2-b]-pyridines
EP0152897A1 (en) * 1984-02-15 1985-08-28 Schering Corporation 8-Chloro-6,11-dihydro-11-(4-piperidylidene)-5H-benzo[5,6]cyclohepta-[1,2-b]pyridine and its salts, processes for the production thereof and pharmaceutical compositions containing these compounds

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0208855B1 (en) * 1985-05-13 1991-03-06 Schering Corporation process for preparing piperidylidene dihydrodibenzo(a,d)cycloheptenes and aza derivatives thereof, compounds obtained by such process and the use of such compounds for preparing useful pharmaceutical compositions
SI0656348T1 (en) * 1993-12-03 2000-08-31 F. Hoffmann-La Roche Ag Aceric acid derivatives as medicaments
GB9709945D0 (en) * 1997-05-17 1997-07-09 Glaxo Group Ltd A novel salt

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4282233A (en) * 1980-06-19 1981-08-04 Schering Corporation Antihistaminic 11-(4-piperidylidene)-5H-benzo-[5,6]-cyclohepta-[1,2-b]-pyridines
US4282233B1 (en) * 1980-06-19 2000-09-05 Schering Corp Antihistaminic 11-(4-piperidylidene)-5h-benzoÄ5,6Ü-cyclohepta-Ä1,2Ü-pyridines
EP0152897A1 (en) * 1984-02-15 1985-08-28 Schering Corporation 8-Chloro-6,11-dihydro-11-(4-piperidylidene)-5H-benzo[5,6]cyclohepta-[1,2-b]pyridine and its salts, processes for the production thereof and pharmaceutical compositions containing these compounds

Also Published As

Publication number Publication date
US7196195B2 (en) 2007-03-27
SK5662003A3 (en) 2003-10-07
EP1347965A1 (en) 2003-10-01
DE60116902D1 (de) 2006-04-13
NO20032314L (no) 2003-07-18
CZ20031321A3 (cs) 2003-08-13
DE60116902T2 (de) 2006-08-24
AU2002218422A1 (en) 2002-06-03
NO20032314D0 (no) 2003-05-22
US20050203116A1 (en) 2005-09-15
NO325155B1 (no) 2008-02-11
PL362126A1 (en) 2004-10-18
HU0004701D0 (cs) 2001-02-28
JP4427249B2 (ja) 2010-03-03
UA74858C2 (en) 2006-02-15
CY1105595T1 (el) 2010-07-28
PL206973B1 (pl) 2010-10-29
SK285715B6 (sk) 2007-06-07
CN1199968C (zh) 2005-05-04
EP1347965B1 (en) 2006-01-25
JP2004514675A (ja) 2004-05-20
ATE316525T1 (de) 2006-02-15
CA2425422A1 (en) 2002-05-30
CA2425422C (en) 2009-11-10
HU226998B1 (en) 2010-04-28
ES2257467T3 (es) 2006-08-01
DK1347965T3 (da) 2006-06-06
CN1476443A (zh) 2004-02-18
WO2002042290A1 (en) 2002-05-30
RU2285001C2 (ru) 2006-10-10
HUP0004701A2 (hu) 2002-11-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS277611B6 (en) 3-(2,2,5,6-tetrahydropyridyl)-pyrrolopyridine derivatives
US4782055A (en) Imidazopyridine compounds useful in the treatment of ulcers
CZ304694B6 (cs) Soli desloratadinu, způsob jejich přípravy a farmaceutické přípravky je obsahující
NO863790L (no) Kinolinderivater.
CS226021B2 (en) Method of presparing piperidine propylderivatives
US20090209764A1 (en) Process for Preparation of 4-amino-1-isobutyl-1H-Imidazo[4,5-C]-quinoline (Imiquimod)
US20060100435A1 (en) Process for the production of desloratadine
EP0354788B1 (en) Novel imidazole derivatives
CS259516B2 (en) Method of new heterocyclic compounds production
EP0233760B1 (en) Sulfenamide derivatives and their production
US3201406A (en) Pyridylcoumarins
NO165307B (no) Rammekonstruksjon.
BG109814A (bg) Нова псевдополиморфна форма на деслоратадин образувана с въглероден диоксид
US5166354A (en) Quinoline derivatives and processes for the preparation thereof
EP0221541A2 (en) Quinolonecarboxylic acid derivatives and their preparation
EP0216323A2 (en) Quinolonecarboxylic acid derivatives and their preparation
AU627609B2 (en) New quinoline derivatives and process for the preparation thereof
JPS6330917B2 (cs)
EP0195135B1 (en) A process for the preparation of quinoline carboxylic acid derivatives
US3549756A (en) Antitrichomonal compositions containing 1-substituted - 2 - morpholinyl or thiamorpholinyl-5-nitroimidazoles
CS196323B2 (en) Method of producing novel derivatives of isoindoline
HU191498B (en) Process for producing acridinone derivatives
IE58031B1 (en) A process for the preparation of quinoline carboxylic acid derivatives
IL25525A (en) 1,2,8,9-tetraazaphenalenes and their preparation
HU185087B (en) Process for producing pyrazolo-benzodiazepines