PL204060B1 - Wyżymaczka dla płaskiego przyrządu do zmywania i zespół do czyszczenia zawierający płaski przyrząd do zmywania - Google Patents

Wyżymaczka dla płaskiego przyrządu do zmywania i zespół do czyszczenia zawierający płaski przyrząd do zmywania

Info

Publication number
PL204060B1
PL204060B1 PL371624A PL37162403A PL204060B1 PL 204060 B1 PL204060 B1 PL 204060B1 PL 371624 A PL371624 A PL 371624A PL 37162403 A PL37162403 A PL 37162403A PL 204060 B1 PL204060 B1 PL 204060B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
plate
washer
wringer
shaft
cleaning assembly
Prior art date
Application number
PL371624A
Other languages
English (en)
Other versions
PL371624A1 (pl
Inventor
Uwe Dingert
Ralf Jürgens
Original Assignee
Freudenberg Carl Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=27771162&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL204060(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Freudenberg Carl Kg filed Critical Freudenberg Carl Kg
Publication of PL371624A1 publication Critical patent/PL371624A1/pl
Publication of PL204060B1 publication Critical patent/PL204060B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47LDOMESTIC WASHING OR CLEANING; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47L13/00Implements for cleaning floors, carpets, furniture, walls, or wall coverings
    • A47L13/10Scrubbing; Scouring; Cleaning; Polishing
    • A47L13/50Auxiliary implements
    • A47L13/58Wringers for scouring pads, mops, or the like, combined with buckets
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47LDOMESTIC WASHING OR CLEANING; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47L13/00Implements for cleaning floors, carpets, furniture, walls, or wall coverings
    • A47L13/10Scrubbing; Scouring; Cleaning; Polishing
    • A47L13/20Mops
    • A47L13/24Frames for mops; Mop heads
    • A47L13/254Plate frames
    • A47L13/258Plate frames of adjustable or foldable type

Landscapes

  • Cleaning Implements For Floors, Carpets, Furniture, Walls, And The Like (AREA)
  • Cleaning In General (AREA)
  • Finish Polishing, Edge Sharpening, And Grinding By Specific Grinding Devices (AREA)
  • Cleaning By Liquid Or Steam (AREA)
  • Details Or Accessories Of Spraying Plant Or Apparatus (AREA)
  • Washing And Drying Of Tableware (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest wyżymaczka dla płaskiego przyrządu do zmywania i zespół do czyszczenia zawierający płaski przyrząd do zmywania.
Z DE 196 20 633 C2 znane jest urzą dzenie czyszczące z pł askim przyrzą dem do zmywania i wyżymaczką. Płaski przyrząd do zmywania ma uchwyt i płytkę, połączoną z uchwytem za pomocą elementu łączącego z przegubem. W przednim, patrząc w kierunku zmywania, obszarze płytki przyrządu jest umieszczone urządzenie zaciskowe do mocowania myjki. W tylnym obszarze myjka jest utrzymywana przez płytkę przyrządu poprzez dociśnięcie tkaniny. Celem wyciśnięcia myjki unosi się przyrząd z płytką z podłoża, przy czym płytka odchyla się do dołu w położenie pionowe, zaś myjka, zamocowana jedynie na przedniej krawędzi płytki, zwisa pionowo w dół. Myjkę wprowadza się teraz w tym po łożeniu pionowo od góry w zwężający się stoż kowo w dół kosz do wyżymania, przy czym układa się ona w fałdy. Wywierając nacisk na uchwyt, wyżyma się myjkę przez zwróconą na dół, czołową powierzchnię płytki w koszu do wyżymania. Niekorzystną cechę znanego urządzenia czyszczącego stanowi to, że myjka przy wprowadzaniu do kosza do wyżymania musi być bardzo starannie prowadzona, aby ułożyć się w żądane fałdy. Części myjki, które nie ułożyły się pod powierzchnią naciskową, lecz przylegają na jej bokach do wewnętrznej ścianki kosza, nie zostają wyciśnięte. Należy także zwrócić uwagę na to, by uchwyt przy naciskaniu był ustawiony jak najbardziej pionowo, aby siła przykładana przez użytkownika była z jak największą efektywnością przekształcana w siłę wyciskania, nie zaś kierowana w stronę bocznej ścianki kosza do wyżymania, co grozi przechyleniem pojemnika z płynem czyszczącym, na którym znajduje się wyżymaczka. Kolejna wada polega na tym, że myjka w położeniu roboczym jest przytrzymywana jedynie w przednim obszarze płytki przyrządu. Aby zapobiec ześlizgiwaniu się myjki w tylnym obszarze, zwłaszcza przy dużym tarciu o podłoże, podczas zmywania użytkownik musi stale wywierać na uchwyt odpowiedni nacisk.
Z DE 40 11 713 A1 znana jest dwuczęściowa płytka dla przyrządu do zmywania, z osadzonymi uchylnie na osiach skrzydełkami, które na czas czyszczenia można złożyć pionowo w dół. Myjka jest zamocowana jedynie na końcach skrzydełek płytki i w złożonej pozycji skrzydełek zwisa w dół w kształcie pętli. W tej pozycji można ją zanurzyć w płynie i przeprowadzić czyszczenie. Czy względnie jak myjka jest wyciskana po czyszczeniu, nie jest w tej publikacji omówione.
Celem wynalazku jest takie udoskonalenie wyżymaczki opisanego na wstępie rodzaju, aby myjka przy wprowadzaniu do szybu do zmywania zajmowała w sposób wymuszony pozycję optymalną dla wyciskania, bez konieczności wykonywania specjalnych czynności przez użytkownika i bez obawy przechylenia pojemnika, na którym znajduje się wyżymaczka. Następne zadanie wynalazku polega na zaproponowaniu zespołu do czyszczenia, składającego się z płaskiego przyrządu do zmywania i wyżymaczki, w którym to zespole płaski przyrząd do zmywania i wyżymaczka są tak dopasowane do siebie, że wyżymanie jest czynnością łatwą do wykonania i efektywną, z drugiej zaś strony dopasowanie przyrządu do wyżymaczki nie ma negatywnego wpływu na pełnione przezeń funkcje.
Wyżymaczka dla myjki płaskiego przyrządu do zmywania, zawierająca zwężający się stożkowo do dołu, w zasadzie lejkowaty szyb do wyżymania z przeciwpowierzchniami dociskowymi, do którego wprowadzana jest od góry, przy w zasadzie pionowym ustawieniu płytki przyrządu, odłączona częściowo od tej płytki i zwisająca w dół myjka, wyciskana poprzez nacisk na uchwyt, przy czym płytka przyrządu jest celem wyciśnięcia wprowadzana co najmniej częściowo w szyb, w związku z czym jej skierowana w dół, czołowa powierzchnia stanowi powierzchnię docisku, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera urządzenia do stabilizowania płytki przyrządu w odniesieniu do jej przechylania przy wprowadzaniu i wyciskaniu myjki w szybie.
Korzystnie urządzenia do stabilizowania płytki przyrządu przed jej przechylaniem w pierwszej płaszczyźnie zawierają dwie, leżące naprzeciw siebie, pierwsze wewnętrzne ścianki szybu do wyżymania lub pierwsze elementy prowadzące na tych pierwszych wewnętrznych ściankach, usytuowanych względem siebie w odstępie, przy którym wprowadzana do szybu płytka przyrządu jest wsparta równocześnie z obu stron na obu wewnętrznych ściankach lub na umieszczonych z obu stron, pierwszych elementach prowadzących na wewnętrznych ściankach lub na pierwszych elementach prowadzących na jednej z obu wewnętrznych ścianek i na drugiej z obu wewnętrznych ścianek.
Korzystnie do stabilizowania przed przechylaniem w drugiej płaszczyźnie, prostopadłej do pierwszej, na co najmniej jednej z obu pierwszych wewnętrznych ścianek umieszczone są dodatkowo drugie elementy prowadzące, na których są wsparte odpowiednie przeciwelementy prowadzące na płytce przyrządu.
PL 204 060 B1
Korzystnie przy myjce stykającej się z dnem wyżymaczki co najmniej dolny koniec ustawionej pionowo płytki przyrządu współpracuje już z urządzeniami do stabilizowania płytki przed jej przechylaniem.
Korzystnie pierwsze wewnętrzne ścianki stanowią ścianki szybu do wyżymania, leżące naprzeciw górnych względnie dolnych powierzchni płytki, ustawionej w pozycji pionowej celem czyszczenia i wyciskania.
Korzystnie płytka przyrządu, odchylona do dołu wokół swej krótszej osi poprzecznej, jest wprowadzana z myjką, zwisającą w dół na kształt pętli ze skierowanych w dół, czołowych powierzchni skrzydełek płytki przyrządu.
Korzystnie szyb do wyżymania ma na swym górnym końcu lejek wprowadzający, rozszerzający się silnie ku górze.
Korzystnie szyb do wyżymania ma w dolnej części i w obszarze dna otwory wylotowe, zwłaszcza w kształcie rowków.
Korzystnie przeciwpowierzchnie dociskowe mają wypukłe obszary celem zwiększenia docisku i/lub dno szybu ma żebrowe wzniesienia.
Korzystnie wyżymaczka ma elementy do mocowania w pojemniku na płyn czyszczący i/lub elementy mocujące do przytrzymywania płaskiego przyrządu do zmywania w pojemniku na płyn czyszczący.
Zespół do czyszczenia, zawierający płaski przyrząd do zmywania z uchwytem, płytką i zamocowaną rozłącznie na płytce przyrządu myjką, przy czym płytka celem wyżęcia myjki jest ustawiana w pozycji pionowej z częściowo odłączoną, zwisającą w dół myjką, zaś jej zwrócona w dół, czołowa powierzchnia stanowi powierzchnię docisku, oraz wyżymaczkę, według wynalazku charakteryzuje się tym, że wyżymaczka zawiera zwężający się stożkowo do dołu, w zasadzie lejkowaty szyb do wyżymania z przeciwpowierzchniami dociskowymi, do którego wprowadzana jest od góry, przy w zasadzie pionowym ustawieniu płytki przyrządu, odłączona częściowo od tej płytki i zwisająca w dół myjka, wyciskana poprzez nacisk na uchwyt, przy czym płytka przyrządu jest celem wyciśnięcia wprowadzana co najmniej częściowo w szyb, w związku z czym jej skierowana w dół, czołowa powierzchnia stanowi powierzchnię docisku, przy czym wyżymaczka zawiera urządzenia do stabilizowania płytki przyrządu w odniesieniu do jej przechylania przy wprowadzaniu i wyciskaniu myjki w szybie.
Korzystnie płaski przyrząd zawiera dwuczęściową płytkę z dwoma przechylnymi względem siebie skrzydełkami oraz myjkę, zamocowaną rozłącznie na obu, zwróconych na zewnątrz końcach skrzydełek płytki, zaś skrzydełka płytki są w celu wyżymania opuszczane do dołu z myjką, zwisającą w dół na kształ t pę tli.
Korzystnie płytka przyrządu jest składana wzdłuż jej krótszej osi poprzecznej.
Korzystnie płytka przyrządu zawiera część środkową, połączoną na stałe z uchwytem.
Korzystnie środkowa część na stronie zwróconej ku czyszczonej powierzchni ma postać powierzchni roboczej, uruchamianej naciskiem na uchwyt.
Korzystnie powierzchnia robocza jest dla odrywania twardych zanieczyszczeń zaopatrzona w elementy strukturalne, przy czym stosunek utworzonych z tych elementów strukturalnych, wypukłych obszarów do całkowitej powierzchni płytki przyrządu leży pomiędzy 1:10 i 1:100, korzystnie wynosi około 1:50.
Korzystnie wypukłe obszary stanowią żebra.
Korzystnie skrzydełka płytki przyrządu mają na spodzie elementy podporowe, które stabilizują oba skrzydełka płytki w opuszczonej równoległej pozycji w odniesieniu do ich względnego przemieszczania w płaszczyźnie płytki.
Korzystnie elementy podporowe stanowią wypukłości na spodzie jednej części płytki, które w położeniu opuszczonym wchodzą w odpowiednie wgłębienia na spodzie drugiej części płytki.
Korzystnie oba skrzydełka płytki są za pomocą blokady blokowane w położeniu roboczym, w którym są ustawione w jednej płaszczyź nie.
Korzystnie uchwyt jest połączony z płytką przyrządu za pomocą przegubu Cardana.
Korzystnie przegub jest co najmniej częściowo blokowany pomiędzy uchwytem i płytką przyrządu celem wyciskania myjki.
Korzystnie przegub jest częściowo blokowany za pomocą kulistych elementów dociskowych.
Korzystnie myjka jest za pomocą nakładek mocujących, które obejmują zewnętrzne końce obu skrzydełek w obszarze krawędziowym, mocowana na płytce przyrządu.
PL 204 060 B1
Korzystnie nakładki mocujące są mocowane za pomocą zamka błyskawicznego na płytce przyrządu.
Korzystnie zespół do czyszczenia zawiera ponadto pojemnik do umieszczenia płynu czyszczącego, w którego górnej części mocowana jest wyżymaczka, oraz elementy mocujące do ustawiania płaskiego przyrządu do zmywania w pojemniku.
Przy zastosowaniu wyżymaczki według wynalazku w płaskim przyrządzie do zmywania myjka i płytka przyrządu są automatycznie, już przy wprowadzaniu do szybu kosza do wyżymania tak prowadzone, że myjka jest w sposób wymuszony ustawiana w pozycji korzystnej dla wyżymania, zaś siła wywierana przez użytkownika jest optymalnie przetwarzana w siłę nacisku na myjkę. W szczególności eliminuje się w ten sposób siły boczne, działające na ścianki szybu do wyżymania, które mogłyby doprowadzić do przechylenia pojemnika z płynem czyszczącym, na którym znajduje się wyżymaczka.
Ustabilizowanie płytki przyrządu w odniesieniu do przechylania w pierwszej płaszczyźnie można osiągnąć albo poprzez taki dobór odstępu pomiędzy dwiema, leżącymi naprzeciw siebie, pierwszymi wewnętrznymi ściankami szybu do wyżymania, by płytka przyrządu przy wprowadzaniu do szybu opierała się równocześnie z obu stron na obu wewnętrznych ściankach, albo poprzez taki dobór odstępu pomiędzy odpowiednimi pierwszymi elementami prowadzącymi na tych ściankach wewnętrznych względnie pomiędzy pierwszymi elementami prowadzącymi na jednej ze ścianek wewnętrznych i odpowiednio drugą ścianką wewnętrzną, by płytka przyrządu przy wprowadzaniu do szybu opierała się, jak opisano powyżej, równocześnie z obu stron. Takie pierwsze elementy prowadzące mogą mieć przykładowo postać pionowych, żebrowych wypukłości na jednej lub na obu wewnętrznych ściankach.
Dla pełnego ustabilizowania płytki przyrządu, mianowicie w odniesieniu do przechylania w drugiej płaszczyźnie, prostopadłej do pierwszej, na co najmniej jednej z obu pierwszych wewnętrznych ścianek umieszczone są dodatkowo drugie elementy prowadzące, na których opierają się odpowiednie przeciwelementy prowadzące na płytce przyrządu.
W opisanych powyżej postaciach wykonania pierwsze elementy prowadz ące mogą być tak ukształtowane, że przejmują funkcję drugich elementów prowadzących. W najprostszym wariancie można to zrealizować, nadając elementom prowadzącym kształt żebrowych wzniesień na pierwszych wewnętrznych ściankach szybu, które są tak ustawione, że współpracują z odpowiednimi przeciwelementami prowadzącymi na płytce przyrządu.
Wysokość szybu do wyżymania jest korzystnie tak dobrana, że co najmniej dolny koniec ustawionej pionowo płytki przyrządu współpracuje już z urządzeniami do stabilizowania płytki w odniesieniu do jej przechylania, gdy myjka styka się z dnem wyżymaczki. Dzięki temu siła wywierana na uchwyt przy ściskaniu myjki w szybie do wyżymania nawet przy niecałkowicie pionowym ustawieniu uchwytu nie może spowodować przechylenia wyżymaczki.
Przy dwuczęściowej płytce przyrządu z uchylnymi na dół skrzydełkami i zwisającą na kształt pętli w dół myjką, co będzie jeszcze przedmiotem dalszego opisu, przy typowych wymiarach takiej płytki wysokość pętli, jaką tworzy zwisająca w dół myjka, wynosi około 15 cm. Wysokość szybu do wyżymania powinna być zatem w przypadku takiej płytki większa niż 15 cm. Okazało się, że głębokość zanurzenia około 1 cm dla dolnych końców skrzydełek płytki przyrządu już wystarcza, aby osiągnąć dostateczną stabilizację w odniesieniu do przechylania. Szyb do wyżymania powinien zatem w tym przykładzie wykonania mieć wysokość równą co najmniej 16 cm.
Jeżeli pierwsze wewnętrzne ścianki stanowią ścianki szybu do wyżymania, leżące naprzeciw górnych względnie dolnych powierzchni płytki, ustawionej w pozycji pionowej celem czyszczenia i wyciskania, wówczas płytka przyrzą du jest przy wprowadzaniu do szybu wsparta na swoich wię kszych powierzchniach, co z kolei zapewnia skuteczne prowadzenie.
Wyjątkowo efektywną przemianę siły wywieranej przez użytkownika na uchwyt płaskiego przyrządu do zmywania w nacisk osiąga się wówczas, gdy szyb do wyżymania ma tak dobrane wymiary, że tworzące powierzchnie prowadzące ścianki wewnętrzne i rozmieszczenie elementów prowadzących są dopasowane do płytki przyrządu, przestawionej wokół swej osi wzdłużnej w pozycję pionową. W tym przypadku zwrócona do doł u, stosunkowo mał a powierzchnia czołowa stanowi powierzchnię dociskową.
To samo dotyczy dwuczęściowej płytki przyrządu ze skrzydełkami, odchylonymi w dół wokół krótszej osi poprzecznej. Powierzchnia dociskowa jest w tej postaci wykonania utworzona przez obie czołowe powierzchnie odchylonych w dół skrzydełek płytki przyrządu. W przeciwieństwie do wspomnianego na wstępie, znanego ze stanu techniki zespołu do czyszczenia, w którym płytka przyrządu jest przechylana w dół wokół swej wzdłużnej osi, zaś powierzchnia dociskowa jest utworzona z boczPL 204 060 B1 nych powierzchni skrzydełek płytki, w przypadku płytki odchylanej wokół osi poprzecznej osiąga się czterokrotnie większy docisk.
Ponadto wprowadzanie myjki i płytki przyrządu do szybu staje się łatwiejsze dzięki temu, że szyb do wyżymania ma na swym górnym końcu lejek wprowadzający, rozszerzający się silnie ku górze.
Aby płyn czyszczący podczas wyciskania mógł się łatwo wydostawać na zewnątrz, szyb do wyżymania ma w dolnej części i w obszarze dna otwory wylotowe. Otwory te mogą przykładowo mieć postać otworów w kształcie rowków.
Przeciwpowierzchnie dociskowe w szybie do wyżymania mogą mieć wypukłe obszary celem zwiększenia nacisku. Korzystne okazało się przykładowo rozwiązanie, w którym dno szybu ma żebrowe wzniesienia.
Wyżymaczka może mieć ponadto elementy do mocowania na pojemniku na płyn czyszczący, na przykład na kuble, i/lub dodatkowo elementy do przytrzymywania płaskiego przyrządu do zmywania w pojemniku.
Zespół do czyszczenia według wynalazku zawiera wyżymaczkę według wynalazku w połączeniu z płaskim przyrządem do zmywania, zaopatrzonym w uchwyt i płytkę z zamocowaną rozłącznie myjką, przy czym płytka celem wyciśnięcia myjki jest ustawiana w pozycji pionowej i z częściowo odłączoną, zwisającą w dół myjką wprowadzana od góry w szyb wyżymaczki, przy czym jej zwrócona w dół , czoł owa powierzchnia stanowi powierzchnię docisku.
Wyżymaczkę według wynalazku można stosować nie tylko w kombinacji z płaskim przyrządem do zmywania, zaopatrzonym w jednoczęściową płytkę, lecz również, wyjątkowo korzystnie, w kombinacji ze znanym płaskim przyrządem do zmywania o konstrukcji przedstawionej na wstępie opisu, zaopatrzonym w dwuczęściową płytkę z dwoma, składanymi względem siebie skrzydełkami oraz myjką, mocowaną rozłącznie na zwróconych na zewnątrz końcach skrzydełek, przy czym skrzydełka płytki są celem oczyszczenia myjki w płynie czyszczącym opuszczane we, w zasadzie pionowe, równoległe położenie, w związku z czym myjka zwisa w dół na kształt pętli. Według wynalazku płaski przyrząd do zmywania z opuszczonymi skrzydełkami płytki i zwisającą w dół na kształt pętli myjką wprowadza się w tym położeniu od góry w szyb wyżymaczki.
W odniesieniu do wymiarów i rozmieszczenia powierzchni prowadzą cych i elementów prowadzących w szybie do wyżymania, stanowiącym część wyżymaczki według wynalazku oraz korzystnych postaci jej wykonania, w zespole do czyszczenia według wynalazku znajdują zastosowanie w zasadzie wszystkie informacje, dotyczące wyżymaczki według wynalazku, z tą różnicą, że zamiast górnej względnie dolnej powierzchni ustawionej pionowo, jednoczęściowej płytki przyrządu i zwisającej w dół myjki występują tutaj jedynie ustawione pionowo, górne powierzchnie obu opuszczonych skrzydełek płytki i zwisająca w dół na kształt pętli myjka.
Wyżymaczkę według wynalazku można szczególnie korzystnie zastosować do płaskiego przyrządu do zmywania, zaopatrzonego w dwuczęściową płytkę, która poza składanymi skrzydełkami zawiera ponadto część środkową, połączoną na stałe z uchwytem. Taka część środkowa może mieć na stronie zwróconej ku czyszczonej powierzchni postać powierzchni roboczej o dodatkowej funkcji czyszczącej, która to powierzchnia jest uruchamiana naciskiem na uchwyt. Korzystnie powierzchnia robocza ma postać powierzchni do szorowania twardych zanieczyszczeń i ma w tym celu elementy strukturalne. Stosunek utworzonych z tych elementów strukturalnych, wypukłych obszarów do całkowitej powierzchni płytki przyrządu leży przy tym korzystnie pomiędzy 1:10 i 1:100, zwłaszcza wynosi około 1:50. Przy stosunku 1:50 osiąga się za pomocą strukturalnej powierzchni roboczej w przybliżeniu taki sam docisk do czyszczonej powierzchni, jak przy użyciu szczotki do szorowania. Elementy strukturalne mogą mieć przykładowo postać żeber, ustawionych prostopadle lub, celem uniezależnienia od kierunku zmywania, pod kątem do kierunku zmywania. Aby strukturalna powierzchnia robocza mogła skutecznie działać pod myjką, stosunek grubości myjki i wysokości elementów strukturalnych powinien leżeć pomiędzy 1 i 2.
Skrzydełka dwuczęściowej płytki przyrządu mogą mieć na spodzie elementy podporowe, które stabilizują oba skrzydełka płytki w opuszczonej równoległej pozycji w odniesieniu do ich względnego przemieszczania w płaszczyźnie płytki. Takie elementy podporowe mogą przykładowo mieć postać wypukłości na spodzie jednej części płytki, które w położeniu opuszczonym wchodzą w odpowiednie wgłębienia na spodzie drugiej części płytki.
Skrzydełka płytki mogą być za pomocą blokady blokowane w położeniu roboczym, w którym są ustawione w jednej płaszczyźnie. Obsługa jest przy tym wyjątkowo prosta, jeżeli blokada następuje
PL 204 060 B1 automatycznie przy unoszeniu skrzydełek płytki w pozycję roboczą, zaś zwalnianie blokady odbywa się na przykład za pomocą dźwigni uruchamianej nogą. Blokady o opisanych własnościach są znane i wielokrotnie były opisywane w literaturze.
Uchwyt płaskiego przyrządu do zmywania może być połączony z płytką przyrządu za pomocą przegubu, korzystnie za pomocą przegubu Cardana. Z punktu widzenia wyciskania korzystne jest, jeżeli przegub jest co najmniej częściowo blokowany, na przykład za pomocą kulistych elementów dociskowych.
Myjka, której kształt odpowiada w przybliżeniu kształtowi płytki przyrządu, ma na spodzie tkaninę czyszczącą. W odniesieniu do rodzaju lub postaci tkaniny czyszczącej nie ma żadnych ograniczeń. Myjka jest mocowana rozłącznie w obszarze krawędzi płytki, to znaczy na zewnętrznych końcach skrzydełek płytki. Myjka może mieć na swych krótszych końcach nakładki mocujące, które obejmują zewnętrzne końce skrzydełek płytki w obszarze jej krawędzi. Nakładki te zawija się wokół zewnętrznych końców skrzydełek płytki i mocuje, korzystnie za pomocą zamka błyskawicznego, na górnej powierzchni skrzydełek płytki w obszarze jej krawędzi. Można jednak również zastosować inne rodzaje mocowania, na przykład zatrzaski.
Zespół do czyszczenia według wynalazku może również zawierać pojemnik do umieszczenia płynu czyszczącego, w którego górnej części mocowana jest wyżymaczka według wynalazku. Przewidziane mogą być również elementy mocujące do ustawiania płaskiego przyrządu do zmywania w pojemniku.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia wyżymaczkę w widoku perspektywicznym, fig. 2 - płaski przyrząd do zmywania z opuszczonymi skrzydełkami płytki i myjką, zwisającą w kształcie pętli w dół, w widoku z boku, fig. 3 - dolną powierzchnię płytki płaskiego przyrządu do zmywania z fig. 3, oraz fig. 4 - zespół do czyszczenia, zawierający płaski przyrząd do zmywania z płytką i wyżymaczkę, w perspektywicznym widoku z przodu.
Na fig. 1 widoczna jest wyżymaczka 1 według wynalazku z szybem 2 do wyżymania o leżących naprzeciw siebie, wewnętrznych ściankach 7a, 7b względnie 8a, 8b. Szyb 2 do wyżymania ma zwężający się stożkowo w dół, w zasadzie lejkowaty kształt. W dolnym obszarze znajdują się przeciwpowierzchnie dociskowe oraz otwory wylotowe 3 do odprowadzania płynu czyszczącego, wyciśniętego z myjki. W górnym obszarze szybu 2 do wyżymania widoczne są ponadto elementy prowadzące 4a, na których wsparte są odpowiednie przeciwelementy prowadzące płytki przyrządu. Z szybem 2 do wyżymania połączony jest od góry lejek wprowadzający 5. Rozszerza się on silnie stożkowo ku górze i służy jako element pomocniczy przy wprowadzaniu myjki z płytką przyrządu. Na dwóch przeciwległych, bocznych powierzchniach lejka wprowadzającego 5 usytuowane są prostokątne otwory 6, w które wchodzą oba końce połączonej na stałe z uchwytem, środkowej części płytki płaskiego przyrządu do zmywania przy wprowadzaniu do szybu 2. Odstęp pomiędzy bocznymi ściankami 7a i 7b szybu 2 jest w niniejszym przykładzie wykonania tak dobrany, że płytka przyrządu przy wprowadzaniu do szybu 2 opiera się równocześnie na obu ściankach, a tym samym jest zabezpieczona przed przechylaniem w kierunku bocznych ścianek 7a względnie 7b. Przechyleniu w kierunku prostopadłym zapobiegają elementy prowadzące 4a w szybie 2 do wyżymania i przeciwelementy prowadzące 4b na płytce przyrządu.
Wyżymaczkę według wynalazku z fig. 1 stosuje się korzystnie w przyrządzie do zmywania, jaki przedstawiono na fig. 2. Na fig. 2 widać główkę takiego przyrządu, w szczególności dwuczęściową płytkę 10, myjkę 20 oraz dolną część uchwytu 30, połączoną na stałe ze środkową częścią 11 płytki za pomocą przegubu 16. Dwuczęściowa płytka 10 przyrządu składa się z przechylnych względem siebie wokół osi 18a, 18b skrzydełek 10a, 10b, na których dolnych końcach zamocowane są rozłącznie przy użyciu zamka błyskawicznego nakładki mocujące 20b myjki 20. Na figurze rysunku oba skrzydełka 10a, 10b płytki są opuszczone do dołu, wskutek czego myjka 20 z tkaniną czyszczącą 20a zwisa w dół na kształt pętli. Myjka znajduje się w pozycji wyciskania. Środkowa część 11 ma na spodzie, jak widać na fig. 3, powierzchnię roboczą 12, która w przedstawionym przykładzie wykonania bez ograniczania ogólnej idei wynalazku jest tak ukształtowana, że służy do usuwania twardych zanieczyszczeń. W tym celu powierzchnia robocza 12 ma żebrowe wzniesienia 12.1. Powierzchnia robocza jest uruchamiana naciskiem na uchwyt 30.
Na fig. 4 ukazana jest zasada działania wyżymaczki 1 według wynalazku z fig. 1 na przykładzie zespołu do czyszczenia według wynalazku. Na fig. 4 płytka 10 przyrządu w opuszczonym, pionowym położeniu skrzydełek 10a, 10b ze zwisającą pionowo w dół myjką 20 jest już częściowo wprowadzona
PL 204 060 B1 w wyżymaczkę 1. Widać, że myjka 20 znajduje się już częściowo w szybie 2 wyżymaczki 1. Myjka 20 jest tak daleko wsunięta w szyb 2 do wyżymania, że jej spód styka się z przeciwpowierzchniami dociskowymi. Celem wyciśnięcia myjki 20 wsuwa się następnie płytkę 10 przyrządu w szyb 2 do wyżymania, wywierając siłę na uchwyt 30, przy czym dolna czołowa powierzchnia płytki ściska i wyżyma myjkę 20. Przy wprowadzaniu do szybu 2 płytka opiera się górnymi powierzchniami 10a, 10b swych opuszczonych skrzydełek na wewnętrznych ściankach 7a, 7b szybu 2 i w ten sposób jest stabilizowana w odniesieniu do przechylania w kierunku tych ścianek. Przy dalszym wprowadzaniu płytka 10 przyrządu opiera się nadal swymi przeciwelementami prowadzącymi 4b na odpowiednich elementach prowadzących 4a na wewnętrznej ściance 7a szybu 2, co zabezpiecza ją przed przechylaniem w 10 kierunku ścianek 8a, 8b szybu 2. W trakcie wyżymania płytka 10 przyrządu jest przy tym pewnie i stabilnie prowadzona w szybie.

Claims (29)

1. Wyżymaczka dla myjki płaskiego przyrządu do zmywania, zawierająca zwężający się stożkowo do dołu, w zasadzie lejkowaty szyb do wyżymania z przeciwpowierzchniami dociskowymi, do którego wprowadzana jest od góry, przy w zasadzie pionowym ustawieniu płytki przyrządu, odłączona częściowo od tej płytki i zwisająca w dół myjka, wyciskana poprzez nacisk na uchwyt, przy czym płytka przyrządu jest celem wyciśnięcia wprowadzana co najmniej częściowo w szyb, w związku z czym jej skierowana w dół, czołowa powierzchnia stanowi powierzchnię docisku, znamienna tym, że zawiera urządzenia do stabilizowania płytki przyrządu w odniesieniu do jej przechylania przy wprowadzaniu i wyciskaniu myjki (20) w szybie (2).
2. Wyżymaczka według zastrz. 1, znamienna tym, że urządzenia do stabilizowania płytki (10) przyrządu przed jej przechylaniem w pierwszej płaszczyźnie zawierają dwie, leżące naprzeciw siebie, pierwsze wewnętrzne ścianki (7a, 7b) szybu (2) do wyżymania lub pierwsze elementy prowadzące na tych pierwszych wewnętrznych ściankach (7a, 7b), usytuowanych względem siebie w odstępie, przy którym wprowadzana do szybu (2) płytka (10) przyrządu jest wsparta równocześnie z obu stron na obu wewnętrznych ściankach (7a, 7b) lub na umieszczonych z obu stron, pierwszych elementach prowadzących na wewnętrznych ściankach (7a, 7b) lub na pierwszych elementach prowadzących na jednej z obu wewnętrznych ścianek (7a, 7b) i na drugiej z obu wewnętrznych ścianek.
3. Wyżymaczka według zastrz. 2, znamienna tym, że do stabilizowania przed przechylaniem w drugiej płaszczyźnie, prostopadłej do pierwszej, na co najmniej jednej z obu pierwszych wewnętrznych ścianek (7a, 7b) umieszczone są dodatkowo drugie elementy prowadzące (4a), na których są wsparte odpowiednie przeciwelementy prowadzące (4b) na płytce (10) przyrządu.
4. Wyżymaczka według zastrz. 1, znamienna tym, że przy myjce stykającej się z dnem wyżymaczki co najmniej dolny koniec ustawionej pionowo płytki przyrządu współpracuje już z urządzeniami do stabilizowania płytki przed jej przechylaniem.
5. Wyżymaczka według zastrz. 3, znamienna tym, że pierwsze wewnętrzne ścianki (7a, 7b) stanowią ścianki szybu (2) do wyżymania, leżące naprzeciw górnych względnie dolnych powierzchni płytki (10), ustawionej w pozycji pionowej celem czyszczenia i wyciskania.
6. Wyżymaczka według zastrz. 1, znamienna tym, że płytka (10) przyrządu, odchylona do dołu wokół swej krótszej osi poprzecznej, jest wprowadzana z myjką (20), zwisającą w dół na kształt pętli ze skierowanych w dół, czołowych powierzchni skrzydełek płytki przyrządu.
7. Wyżymaczka według zastrz. 1, znamienna tym, że szyb (2) do wyżymania ma na swym górnym końcu lejek wprowadzający (5), rozszerzający się silnie ku górze.
8. Wyżymaczka według zastrz. 1, znamienna tym, że szyb (2) do wyżymania ma w dolnej części i w obszarze dna otwory wylotowe.
9. Wyżymaczka według zastrz. 8, znamienna tym, że otwory wylotowe stanowią otwory (3) w kształcie rowków.
10. Wyżymaczka według zastrz. 1, znamienna tym, że przeciwpowierzchnie dociskowe mają wypukłe obszary celem zwiększenia docisku.
11. Wyżymaczka według zastrz. 10, znamienna tym, że dno szybu ma żebrowe wzniesienia.
12. Wyżymaczka według zastrz. 1, znamienna tym, że ma elementy do mocowania w pojemniku na płyn czyszczący.
PL 204 060 B1
13. Wyżymaczka według zastrz. 12, znamienna tym, że ma elementy mocujące do przytrzymywania płaskiego przyrządu do zmywania w pojemniku na płyn czyszczący.
14. Zespół do czyszczenia, zawierający płaski przyrząd do zmywania z uchwytem, płytką i zamocowaną rozłącznie na płytce przyrządu myjką, przy czym płytka celem wyżęcia myjki jest ustawiana w pozycji pionowej z częściowo odłączoną, zwisającą w dół myjką, zaś jej zwrócona w dół, czołowa powierzchnia stanowi powierzchnię docisku, oraz wyżymaczkę, znamienny tym, że wyżymaczka (1) zawiera zwężający się stożkowo do dołu, w zasadzie lejkowaty szyb (2) do wyżymania z przeciwpowierzchniami dociskowymi, do którego wprowadzana jest od góry, przy w zasadzie pionowym ustawieniu płytki (10) przyrządu, odłączona częściowo od tej płytki i zwisająca w dół myjka (20), wyciskana poprzez nacisk na uchwyt, przy czym płytka (10) przyrządu jest celem wyciśnięcia wprowadzana co najmniej częściowo w szyb (2), w związku z czym jej skierowana w dół, czołowa powierzchnia stanowi powierzchnię docisku, przy czym wyżymaczka (1 zawiera urządzenia do stabilizowania płytki przyrządu w odniesieniu do jej przechylania przy wprowadzaniu i wyciskaniu myjki (20) w szybie (2).
15. Zespół do czyszczenia według zastrz. 14, znamienny tym, że płaski przyrząd zawiera dwuczęściową płytkę (10) z dwoma przechylnymi względem siebie skrzydełkami (10a, 10b) oraz myjkę (20), zamocowaną rozłącznie na obu, zwróconych na zewnątrz końcach skrzydełek (10a, 10b) płytki, oraz że skrzydełka (10a, 10b) płytki są w celu wyżymania opuszczane do dołu z myjką (20), zwisającą w dół na kształt pętli.
16. Zespół do czyszczenia według zastrz. 14, znamienny tym, że płytka (10) przyrządu jest składana wzdłuż jej krótszej osi poprzecznej.
17. Zespół do czyszczenia według zastrz. 14, znamienny tym, że płytka (10) przyrządu zawiera część środkową (11), połączoną na stałe z uchwytem (30).
18. Zespół do czyszczenia według zastrz. 17, znamienny tym, że środkowa część (11) na stronie zwróconej ku czyszczonej powierzchni ma postać powierzchni roboczej (12), uruchamianej naciskiem na uchwyt (30).
19. Zespół do czyszczenia według zastrz. 18, znamienny tym, że powierzchnia robocza (12) jest dla odrywania twardych zanieczyszczeń zaopatrzona w elementy strukturalne, przy czym stosunek utworzonych z tych elementów strukturalnych, wypukłych obszarów do całkowitej powierzchni płytki przyrządu leży pomiędzy 1:10 i 1:100, korzystnie wynosi około 1:50.
20. Zespół do czyszczenia według zastrz. 19, znamienny tym, że wypukłe obszary stanowią żebra (12.1).
21. Zespół do czyszczenia według zastrz. 15, znamienny tym, że skrzydełka (10a, 10b) płytki (10) przyrządu mają na spodzie elementy podporowe, które stabilizują oba skrzydełka (10a, 10b) płytki w opuszczonej równoległej pozycji w odniesieniu do ich względnego przemieszczania w płaszczyźnie płytki.
22. Zespół do czyszczenia według zastrz. 21, znamienny tym, że elementy podporowe stanowią wypukłości (17a) na spodzie jednej części (10a) płytki, które w położeniu opuszczonym wchodzą w odpowiednie wgłębienia (17b) na spodzie drugiej części (10b) płytki.
23. Zespół do czyszczenia według zastrz. 15, znamienny tym, że oba skrzydełka (10a, 10b) płytki są za pomocą blokady (13) blokowane w położeniu roboczym, w którym są ustawione w jednej płaszczyźnie.
24. Zespół do czyszczenia według zastrz. 15, znamienny tym, że uchwyt (30) jest połączony z płytką (10) przyrządu za pomocą przegubu Cardana.
25. Zespół do czyszczenia według zastrz. 14, znamienny tym, że przegub (16) jest co najmniej częściowo blokowany pomiędzy uchwytem (30) i płytką (10) przyrządu celem wyciskania myjki (20).
26. Zespół do czyszczenia według zastrz. 25, znamienny tym, że przegub (16) jest częściowo blokowany za pomocą kulistych elementów dociskowych.
27. Zespół do czyszczenia według zastrz. 15, znamienny tym, że myjka (20) jest za pomocą nakładek mocujących (20b), które obejmują zewnętrzne końce obu skrzydełek (10a, 10b) w obszarze krawędziowym, mocowana na płytce (10) przyrządu.
28. Zespół do czyszczenia według zastrz. 27, znamienny tym, że nakładki mocujące (20b) są mocowane za pomocą zamka błyskawicznego na płytce (10) przyrządu.
29. Zespół do czyszczenia według zastrz. 15, znamienny tym, że zawiera ponadto pojemnik (40) do umieszczenia płynu czyszczącego, w którego górnej części mocowana jest wyżymaczka (1), oraz elementy mocujące do ustawiania płaskiego przyrządu do zmywania w pojemniku (40).
PL371624A 2002-03-09 2003-01-30 Wyżymaczka dla płaskiego przyrządu do zmywania i zespół do czyszczenia zawierający płaski przyrząd do zmywania PL204060B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10210569A DE10210569B4 (de) 2002-03-09 2002-03-09 Auswringvorrichtung für einen Flachwischer und Reinigungssystem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL371624A1 PL371624A1 (pl) 2005-06-27
PL204060B1 true PL204060B1 (pl) 2009-12-31

Family

ID=27771162

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL371624A PL204060B1 (pl) 2002-03-09 2003-01-30 Wyżymaczka dla płaskiego przyrządu do zmywania i zespół do czyszczenia zawierający płaski przyrząd do zmywania

Country Status (10)

Country Link
US (1) US8099824B2 (pl)
EP (1) EP1482829B1 (pl)
CN (1) CN100500076C (pl)
AT (1) ATE484995T1 (pl)
AU (1) AU2003206805B2 (pl)
CA (1) CA2478404C (pl)
DE (2) DE10210569B4 (pl)
HK (1) HK1078752A1 (pl)
PL (1) PL204060B1 (pl)
WO (1) WO2003075737A2 (pl)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN100504432C (zh) * 2003-05-23 2009-06-24 西门子(中国)有限公司 磁共振设备中的静磁场调节方法及其静磁场发生装置
DE10343324A1 (de) * 2003-09-11 2005-04-14 Alfred Kärcher Gmbh & Co. Kg Vorrichtung zum Ausschleudern einer Wischbespannung
ITSA20030019A1 (it) * 2003-11-10 2004-02-09 Luisa Urbano Attrezzatura per la pulizia di pavimenti e simili superfici
ES2303391B1 (es) * 2004-04-21 2009-06-02 Miguel Angel Ramos-Valcarce Morcillo Autoescurrefregona.
DE102004026837B4 (de) * 2004-05-28 2011-03-10 Carl Freudenberg Kg Wischsystem, Auswringvorrichtung und Wischgerät
EP1756348A1 (en) * 2004-06-01 2007-02-28 Henrik Bartholin Apparatus for squeezing a wet cloth
DE102004043165A1 (de) * 2004-09-03 2006-03-23 Carl Freudenberg Kg Wischbezug
DE102005044509A1 (de) 2005-09-16 2007-03-29 Leifheit Ag Klappbare Wischerplatte
DE102005044507A1 (de) * 2005-09-16 2007-03-22 Leifheit Ag Klappbare Wischerplatte
IL171498A (en) * 2005-10-20 2013-11-28 David Bachar Floor washing tool
DE102006019903B3 (de) * 2006-04-28 2007-10-18 Carl Freudenberg Kg Reinigungsgerät und Reinigungssystem
US8381351B2 (en) * 2009-01-08 2013-02-26 Shop-Vac Mop bucket
GB2468873B (en) * 2009-03-25 2013-10-02 Ronald Alexander Scot Young Method of and apparatus for cleaning a floor
DE102009060008A1 (de) * 2009-12-21 2011-06-22 Carl Freudenberg KG, 69469 Reinigungsgerät
GB2477125B (en) * 2010-01-22 2014-03-12 Ronald Alexander Scot Young Combination of a mop head and wringing device
DE102010016813A1 (de) 2010-05-05 2011-11-10 Leifheit Ag Auspresskorb für den Wischbezug eines Bodenwischers sowie Kombination eines Auspresskorbs mit einem Behälter
GB2500266B (en) * 2012-03-16 2015-09-16 Ronald Alexander Scot Young A cleaning apparatus for mops and a method of cleaning
DE102013112055B3 (de) 2013-10-31 2015-04-30 Leifheit Ag Pressaufsatz für einen Eimer eines Wischsystems und Wischsystem
DE102016014403A1 (de) 2015-12-21 2017-06-22 Carl Freudenberg Kg Auswringvorrichtung für ein Wischgerät
CN106691341B (zh) * 2017-01-25 2023-04-25 宁波德润堂智能科技有限公司 能实现多面擦拭的平板拖把
US11576550B2 (en) 2018-05-29 2023-02-14 Unger Marketing International, Llc Flat headed mop
USD915703S1 (en) 2019-05-28 2021-04-06 Unger Marketng International, Llc Flat headed mop
USD923896S1 (en) 2019-05-28 2021-06-29 Unger Marketing International, Llc Floor cleaning system
EP3922159A1 (fr) * 2020-06-12 2021-12-15 Spontex Tête de nettoyage et dispositif de rinçage
DE102020117838B4 (de) 2020-07-07 2022-04-21 Leifheit Aktiengesellschaft Eimer mit Entfeuchtungseinsatz zum Auspressen eines Wischkopfes
CH717852A1 (de) * 2020-09-15 2022-03-15 Eyco Direkt Anstalt Auswringvorrichtung für ein Wischgerät und Auswringsystem mit einer Auswringvorrichtung und einem Eimer.

Family Cites Families (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1652800A (en) * 1924-06-06 1927-12-13 Saving Appliance Corp Lab Mop wringer
US1722130A (en) * 1928-08-16 1929-07-23 Finstad Thea Mop pail with wringing attachment
US2787015A (en) * 1955-06-01 1957-04-02 Flam Abraham Dry mop dust cleaner
US2880438A (en) * 1958-01-28 1959-04-07 Arthur G Lensing Dust mop and brush cleaner
ES293525A1 (es) * 1963-11-14 1964-01-01 Alchemika Soc Anenima Perfeccionamientos introducidos en la construcciën de aparatos escurridores
GB1360882A (en) * 1973-05-01 1974-07-24 Clinkard W H Cleaning appliances
US4071983A (en) * 1977-01-21 1978-02-07 Minnesota Mining And Manufacturing Company Griddle cleaning pad holder
GB2209662B (en) * 1987-09-11 1990-12-12 Scot Young Serv Syst Ltd Sweep mop pad holder
US4912804A (en) * 1988-06-13 1990-04-03 Fr. Ditlevsens Eftr. A/S Mop wringer
US4845800A (en) * 1988-06-15 1989-07-11 Pederson Darrell L Folding mop
DE4011713A1 (de) 1990-04-11 1991-10-17 Ewu Ag Reinigungsgeraet
AT397909B (de) * 1992-03-03 1994-08-25 Montibeller Herbert Einrichtung zum nassreinigen von flächen
DE19620633C2 (de) * 1996-05-22 1998-10-08 Vermop Salmon Gmbh Reinigungsgerät, insbesondere zum Feucht- und Naßwischen
DE29702522U1 (de) * 1997-02-14 1997-04-10 Pfennig, Herbert, 87471 Durach Behälter zur Aufnahme von Feuchtwischbezügen
US5983441A (en) * 1997-05-29 1999-11-16 S. C. Johnson Commercial Markets, Inc. Bucket insert and wash bucket
US5974621A (en) * 1997-11-03 1999-11-02 Wilen Products, Inc. Mop wringer with mop handle support
US5926896A (en) * 1997-11-25 1999-07-27 Rubbermaid Commercial Products Llc Collapsible cleaning implement
US6115877A (en) * 1999-04-07 2000-09-12 Worldwide Integrated Resources, Inc. Mop holding apparatus for holding a free end of a mop from turning when the mop is being wrung
DE10008331C2 (de) * 2000-02-23 2002-03-07 Vermop Salmon Gmbh Vorrichtung zum Auspressen von Flüssigkeit absorbierenden Wischkörpern
DE10045525C1 (de) * 2000-09-13 2002-02-07 Freudenberg Carl Kg Auswringvorrichtung
DE10058509C1 (de) 2000-11-24 2002-07-25 Freudenberg Carl Kg Auspreßsieb für Feuchtwischmops
DE10102078C1 (de) * 2001-01-18 2002-09-05 Freudenberg Carl Kg Auswringvorrichtung
US6996873B2 (en) * 2001-09-24 2006-02-14 Vermop Salmon Gmbh Device for squeezing liquid-absorbing wiper bodies

Also Published As

Publication number Publication date
US20030167589A1 (en) 2003-09-11
AU2003206805A1 (en) 2003-09-22
ATE484995T1 (de) 2010-11-15
CN100500076C (zh) 2009-06-17
CN1638684A (zh) 2005-07-13
WO2003075737A3 (de) 2004-01-08
EP1482829B1 (de) 2010-10-20
CA2478404A1 (en) 2003-09-18
HK1078752A1 (en) 2006-03-24
PL371624A1 (pl) 2005-06-27
EP1482829A2 (de) 2004-12-08
DE10210569A1 (de) 2003-09-25
WO2003075737A2 (de) 2003-09-18
DE10210569B4 (de) 2009-09-24
US8099824B2 (en) 2012-01-24
CA2478404C (en) 2009-03-17
DE50313205D1 (de) 2010-12-02
AU2003206805B2 (en) 2008-03-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL204060B1 (pl) Wyżymaczka dla płaskiego przyrządu do zmywania i zespół do czyszczenia zawierający płaski przyrząd do zmywania
US6389638B1 (en) Container assembly
US6823557B2 (en) Wringing device for cleaning elements of wet and moist mops
US6996873B2 (en) Device for squeezing liquid-absorbing wiper bodies
EP1234538B1 (en) Improvements in or relating to a mop wringer
US5974621A (en) Mop wringer with mop handle support
US5666685A (en) Hand-held implement for cleaning smooth surfaces
JPS6379627A (ja) モツプバケツ挿入具
US20030059247A1 (en) Composition and container for treating a vertical surface
CA2627634A1 (en) Mop press having cam tracks
US6941612B1 (en) Mop wringer
ITPD970174A1 (it) Strizzatore per strisce a frange o per mop con piano pressatorio a traslazione parallela sprovvisto di fondo per consentire alle strisce
US1748756A (en) Mop wringer
WO2007046092A1 (en) Floor washing implement
US20070240270A1 (en) Device for Cleaning Floors and Similar Surfaces
CN217447585U (zh) 基站及清洁系统
CN217447584U (zh) 用于清洁设备的基站及清洁系统
EP3936023B1 (de) Eimer
CN217429891U (zh) 基站及清洁系统
FI87981C (fi) Avtorkningsanordning
PL183974B1 (pl) Narzędzie do czyszczenia, zwłaszcza do przecierania na wilgotno i na mokro
US3614802A (en) Utility container
EP0584438A1 (en) Surfaces cleaning assembly
KR200328204Y1 (ko) 탈수장치가 구비된 자루걸레
KR20110023311A (ko) 세제용기 거치대