PL202857B1 - Wciągarka obrotowa - Google Patents

Wciągarka obrotowa

Info

Publication number
PL202857B1
PL202857B1 PL351132A PL35113201A PL202857B1 PL 202857 B1 PL202857 B1 PL 202857B1 PL 351132 A PL351132 A PL 351132A PL 35113201 A PL35113201 A PL 35113201A PL 202857 B1 PL202857 B1 PL 202857B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
chain
frame
pawl
pawls
bracket
Prior art date
Application number
PL351132A
Other languages
English (en)
Other versions
PL351132A1 (en
Inventor
Jon Høvik
Knut T. Siring
Original Assignee
Maritime Pusnes As
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Maritime Pusnes As filed Critical Maritime Pusnes As
Publication of PL351132A1 publication Critical patent/PL351132A1/xx
Publication of PL202857B1 publication Critical patent/PL202857B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66FHOISTING, LIFTING, HAULING OR PUSHING, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR, e.g. DEVICES WHICH APPLY A LIFTING OR PUSHING FORCE DIRECTLY TO THE SURFACE OF A LOAD
    • B66F11/00Lifting devices specially adapted for particular uses not otherwise provided for
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66DCAPSTANS; WINCHES; TACKLES, e.g. PULLEY BLOCKS; HOISTS
    • B66D1/00Rope, cable, or chain winding mechanisms; Capstans
    • B66D1/60Rope, cable, or chain winding mechanisms; Capstans adapted for special purposes
    • B66D1/72Anchor-chain sprockets; Anchor capstans
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B21/00Tying-up; Shifting, towing, or pushing equipment; Anchoring
    • B63B21/18Stoppers for anchor chains

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Ocean & Marine Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)
  • Vehicle Cleaning, Maintenance, Repair, Refitting, And Outriggers (AREA)
  • Unwinding Of Filamentary Materials (AREA)

Description

Przedmiot wynalazku odnosi się do urządzenia do napinania i poluzowywania łańcucha z wykorzystaniem jednego lub więcej siłowników hydraulicznych, które poprzez urządzenia chwytające i blokujące chwytają łańcuch i podnoszą go lub opuszczają, podczas gdy urządzenie blokujące jest rozłączone. Kiedy cylinder zbliży się do drugiego końca suwu urządzenie blokujące zostaje ponownie włączone, urządzenie chwytające uwalniane jest z łańcucha, po czym, kiedy cylinder wróci do swojego pierwotnego położenia, urządzenie chwytające jest gotowe do ponownego uchwytu.
Istnieje kilka typów wciągarek liniowych. Zazwyczaj składają się one z trzech oddzielnych części: urządzenia blokującego łańcuch, urządzenia z siłownikiem połączonego z urządzeniem do chwytania łańcucha. Urządzenie z siłownikiem może unieść lub obniżyć łańcuch o trochę ponad dwa ogniwa, 180° prowadnica łańcucha, która jest unoszona i opuszczana w pionie, tyłem do równoległego kierunku w stronę skrzynki do przechowywania łańcucha.
Urządzenie blokujące i chwytające są często konstruowane w oparciu o podobną zasadę: jedna lub dwie zapadki, które łączą się z ogniwami łańcucha pod wpływem siły grawitacji, sprężynowania lub podobnej. Kiedy łańcuch jest uniesiony zapadka (zapadki) są odsunięte na bok i wracają na miejsce, kiedy łańcuch podniesie się o dwa ogniwa. Takie urządzenia służą jedynie do podnoszenia łańcucha. Jeżeli łańcuch ma być opuszczony zapadki w urządzeniu blokującym i chwytającym muszą być poruszane oddzielnie, na przykład poprzez dodatkowe siłowniki hydrauliczne.
Wciągarki posiadające dwa równoległe siłowniki mogą wymagać ich synchronizacji, podczas gdy urządzenie z jednym siłownikiem może wywierać większy moment zginający na trzon tłoka. Siłowniki, w których ciśnienie robocze działa na ta stronę tłoka, gdzie znajduje się trzon (trzon tłoka jest ciągniony) zapewniają mniejszą moc, w porównaniu do siłowników, gdzie ciśnienie robocze działa na cały tłok (trzon tłoka popycha).
Patent Stanów Zjednoczonych nr 3.845.935 opisuje urządzenie, gdzie trzon tłoka jest nieruchomy, a urządzenie chwytające jest przymocowane do cylindra. Ponieważ siła łańcucha wywiera duży moment zginający na trzon tłoka jest on bardzo solidny. Cylinder wyposażony jest w dwa łożyska umieszczone w odpowiedniej odległości od trzonu tłoka, które zwiększają znacznie całkowitą długość urządzenia. Patent nie opisuje żadnego koła prowadzącego łańcuch, które jest niezbędne przy zastosowaniu urządzenia do łańcuchów kotwicznych.
W urzą dzeniu opisanym w patencie Stanów Zjednoczonych nr 4.183.502 moment zginają cy wywierany na trzon tłoka został zmniejszony dzięki umieszczeniu cylindra centralnie pomiędzy dwoma łańcuchami. System ten nie będzie działał poprawnie w przypadku zastosowania do dwóch łańcuchów kotwicznych, które często mają znacząco różne obciążenie. Urządzenie blokujące i chwytające nie posiada zapadek, lecz dwie równoległe osie naciskające z obu stron na ogniwo łańcucha, celem zablokowania ogniwa ponad nim.
Patent Stanów Zjednoczonych nr 5909869 opisuje półokrągłą prowadnicę łańcucha. Prowadnica jest obrotowa względem bolca blisko skraju, a po przekątnej umieszczono górną zapadkę, która blokuje łańcuch o skraj prowadnicy, zapadka umieszczona jest w konstrukcji prowadnicy. Oś obrotu umieszczona jest w ramie wraz z dolnym ogranicznikiem łańcucha i podporą popychającego siłownika. Trzon tłoka i jego głowica umieszczone są w prowadnicy. Kiedy siłownik wprawia prowadnice w ruch obrotowy ł a ńcuch jest unoszony nad dolnym ogranicznikiem, aż do przesunię cia o dwa ogniwa. Kiedy siłownik obróci prowadnicę do jej wyjściowego położenia łańcuch zsunie się na prowadnicę i górna zapadka chwyci ł a ń cuch dwa ogniwa niż ej.
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do napinania i poluzowywania w wciągarce obrotowej składającej się z ramy wyposażonej w dolne urządzenie blokujące łańcuch posiadające jedną lub więcej zapadek do połączenia z łańcuchem oraz górne urządzenie chwytające posiadające system zapadek, urządzenie unoszące łańcuch oraz koło prowadzące łańcuch z zagłębieniami do przeprowadzania łańcucha, obrotowo zamocowane w ramie charakteryzujące się tym, że górne urządzenie chwytające składa się z co najmniej jednej zapadki, która blokuje łańcuch do koła prowadzącego i jest umieszczona na wsporniku zamontowanym obrotowo w ramie tak, że oś jego obrotu pokrywa się z osią obrotu koła prowadzącego łańcuch, a także tym, że urządzenie unoszą ce jest obrotowo zamocowane na wsporniku i ramie.
Zapadka górnego urządzenia chwytającego jest do łączenia z pionowymi ogniwami łańcucha, połączonymi z ogniwami poziomymi, które z kolei przylegają do koła prowadzącego łańcuch a także do łączenia z pionowymi ogniwami łańcucha, które z kolei przylegają do koła prowadzącego łańcuch.
PL 202 857 B1
Urządzenie unoszące jest siłownikiem hydraulicznym posiadającym wystające trzpienie obrotowo umocowane w ramie i posiadające głowicę trzpienia, które są umocowane we wsporniku.
Obrotowo umocowana głowica na trzpieniu tłoka obrotowa podpora oraz zapadka są współosiowe.
Zapadki są obrotowo łączone i rozłączone z łańcuchem za pomocą dodatkowych siłowników.
Wspornik, górna zapadka górnego urządzenia chwytającego, obrotowa podpora siłownika popychającego oraz koło prowadzące łańcuch z obrotową podporą są połączone rozłącznie z ramą i tworzą element do instalowania na odpowiednich ramach posiadających dolny ogranicznik łańcucha. Dolny ogranicznik łańcucha składa się z dwóch zapadek zamocowanych obrotowo i symetrycznie po obu stronach drogi prowadzenia łańcucha tworząc połączenia z poziomymi ogniwami łańcucha.
Opisywany wynalazek, posiada cechy podobne do wspomnianego powyżej patentu. Rama posiada te same funkcje: utrzymywanie prowadnicy, dolnego ogranicznika łańcucha i siłownika popychającego.
Jakkolwiek istnieją znaczące różnice, które w większości wypadków mogą są zaletami. Prowadnica jest obrotowym kołem prowadzącym łańcuch, posiadającym zagłębienia do prowadzenia łańcucha i zapadkę współpracującą z zagłębieniami, tworząc górny ogranicznik łańcucha. Zapadka umieszczona jest na dwóch wspornikach, po jednym na każdym końcu, a dwa wsporniki podtrzymywane przez oś koła łańcuchowego. Oś, która podtrzymuje zapadkę na wspornikach może także podtrzymywać głowicę trzonu tłoka siłownika popychającego, jakkolwiek głowica ta może być podtrzymywana przez trzecią oś umieszczoną na dwóch wspornikach. Wsporniki mogą być połączone z konstrukcją.
Patent Stanów Zjednoczonych nr 5909869, wspomniany powyżej ma wiele zalet w porównaniu do innych wcześniej wymienionych patentów, na przykład wymaga mniejszej przestrzeni, ponieważ ma zmniejszone wymiary. Wymiary wciągarki według niniejszego wynalazku mogą być jeszcze zredukowane. Wielkość prowadnicy (koła prowadzącego łańcuch) została zmniejszona o ponad połowę. Obciążenie łańcucha, utrzymywane przez dolny ogranicznik łańcucha, kiedy wciągarka nie działa, jest przeniesione na górny ogranicznik łańcucha w czasie działania. Obciążenie górnego ogranicznika łańcucha przenoszone jest przez dwie podpory w ramie. W przykładzie wykonania konstrukcji według wynalazku dwie podpory umieszczone są w takiej samej odległości od łańcucha, po obu jego stronach. Konsekwentnie, obciążenie łańcucha rozkłada się po połowie na każdą z podpór i może być przeniesione dalej w obręb dolnego ogranicznika łańcucha. Konstrukcja do przenoszenia dużych obciążeń może być zatem kompaktowa.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania został przedstawiony na rysunku, na którym: fig. 1 jest rzutem pionowym wciągarki pionowej według wynalazku, a fig. 2 a i b - widokiem wciągarki z fig. 1 rozłożonej na główne części składowe.
Fig. 1 ukazuje wciągarkę pionową w niższym położeniu siłownika popychającego 5. Wspornik 1, który prowadzi zakrzywionym suwem głowicę trzpienia i oś obrotu 3 zapadki 2 pokazano liniami przerywanymi 1A i 3A w położeniu górnym. Oś obrotu 3 zapadki 2 i środek głowicy trzpienia siłownika 5 są pokazane w tym samym położeniu na wsporniku 1, ale mogą one być również umieszczone oddzielnie na wsporniku 1. Wspornik 1 oparty jest na osi 7 koła prowadzącego łańcuch 6. Oś 7 jest obrotowo zamocowana w ramie 8. Siłownik 5 jest również obrotowo zamocowany w ramie 8, podobnie jak zapadki 10 dolnego ogranicznika łańcucha. Dodatkowy siłownik 9 służący do obracania zapadek 10 jest również zamocowany w ramie 8. Łańcuch zaznaczony cieńszą linią ma ogniwa pionowe 11 i poziome 12. W tym kontekście ogniwa pionowe 11 ułożone są na centralnej płaszczyźnie koła prowadzącego łańcuch 6, podczas gdy poziome ogniwa 12 są do niego prostopadłe.
Fig. 2 ukazuje, że siłownik popychający 5, wspornik 1 i koło prowadzące łańcuch z przynależnymi detalami mogą być umieszczone oddzielnie od ramy 8 z dolnym ogranicznikiem łańcucha 10. Oddzielne elementy tworzące górny ogranicznik łańcucha i wciągarkę pionową mogą być przenoszone do innych ram 8 posiadających dolny ogranicznik łańcucha 10, tak, że mogą być używane do naciągania kilku łańcuchów. Aby powyższe było możliwe zastosowano mały dodatkowy wspornik 13, używany w trakcie transportu.
Działanie wciągarki według wynalazku wygląda następująco. W pozycji początkowej łańcuch 11, 12 jest podtrzymywany przez dolny ogranicznik 10 i prowadzony przez koło prowadzące łańcuch 6. Kiedy siłownik popychający 5 zaczyna działać zapadka 2 jest popychana w kierunku łańcucha 11 i przejmuje obciążenie łańcucha razem z kołem prowadzącym łańcuch 6. Wspornik 1 prowadzi oś obrotu 3 zapadki 2 w taki sposób, że jej oś wykonuje obrót wokół osi 1 koła prowadzącego łańcuch 6. Zatem względne usytuowanie zapadki, łańcucha i koła prowadzącego łańcuch pozostaje niezmienne. Obrót wykonany przez łańcuch 11, 12 stanowi połowę obrotu sworznia osi zapadki i konsekwentnie połowa obciążenia łańcucha jest przejmowana przez siłownik popychający 5.
PL 202 857 B1
Kiedy suw siłownika popychającego 5 zbliża się do końca łańcuch jest podnoszony o dwa ogniwa 11, 12, podczas gdy zapadka w dolnym ograniczniku łańcucha 10 zatrzaskuje się. Zapadka 2 w górnym ograniczniku łańcucha ślizga się po łańcuchu, ponieważ szczelina pomiędzy zapadką 2 i łańcuchem 11 jest bardzo mała, do położenia początkowego, zamykając cykl.
Kiedy łańcuch jest poluzowywany zapadka 2 w górnym ograniczniku łańcucha musi zostać odwrócona i stracić kontakt z łańcuchem 11, ruch zapadki powoduje dodatkowy siłownik 9 lub podobne rozwiązanie. Siłownik popychający 5 poruszany jest do górnego położenia, a zapadka 2 jest obracana i łączy się z łańcuchem 11 tuż przed swoim najwyższym położeniem. Cylinder popychający 5 przesuwa się w swoje najwyższe położenie, przejmując naciąg łańcucha. Dolny ogranicznik łańcucha 10 traci obciążenie, a umieszczone w nim zapadki są obracane i tracą kontakt z łańcuchem 12, poruszane przez dodatkowy siłownik 9 lub podobne rozwiązanie. Siłownik popychający 5 opuszcza łańcuch w niższe położenie. Zapadki w dolnym ograniczniku 10 są obracane i łączą się z łańcuchem 12, przejmując jego obciążenie tuż przed tym, jak siłownik popychający 5 osiąga swoją niższe położenie. Cykl zostaje zamknięty.

Claims (8)

1. Urządzenie do napinania i poluzowywania łańcucha składające się z ramy wyposażonej w dolne urządzenie blokujące łańcuch posiadające jedną lub więcej zapadek do połączenia z łańcuchem oraz górne urządzenie chwytające posiadające system zapadek, urządzenie unoszące łańcuch oraz koło prowadzące łańcuch z zagłębieniami do prowadzenia łańcucha, obrotowo zamocowane w ramie, znamienne tym, że górne urządzenie chwytające składa się z co najmniej jednej zapadki (2), która blokuje łańcuch (11), (12) do koła prowadzącego (6) i jest umieszczona na wsporniku (1), zamontowanym obrotowo w ramie (8), tak, że oś jego obrotu pokrywa się z osią obrotu koła (7) prowadzącego łańcuch (6), a także tym, że urządzenie unoszące (5) jest obrotowo zamocowane na wsporniku (1) oraz w ramie (8).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zapadka (2) górnego urządzenia chwytającego jest do łączenia się ze pionowymi ogniwami (11) łańcucha, połączonymi z ogniwami poziomymi (12), które z kolei przylegają do koła prowadzącego łańcuch (6).
3. Urządzenie, według zastrz. 1, znamienne tym, że zapadka (2) górnego urządzenia chwytającego jest do łączenia z pionowymi ogniwami (11) łańcucha, które z kolei przylegają do koła prowadzącego łańcuch (6).
4. Urządzenie, według jednego lub więcej z poprzednich zastrz., znamienne tym, że urządzenie unoszące (5) jest siłownikiem hydraulicznym (5), posiadającym wystające trzpienie (4) obrotowo umocowane w ramie (8) i posiadające głowice trzpienia, które są umocowane we wsporniku.
5. Urządzenie według jednego lub więcej z poprzednich zastrz., znamienne tym, że obrotowe mocowanie głowicy na trzpieniu tłoka, obrotowa podpora (3) oraz zapadka (2) są współosiowe.
6. Urządzenie według jednego lub więcej z poprzednich zastrzeżeń, znamienne tym, że zapadki (2), (10) są obrotowo łączone i rozłączane z łańcuchem (11, 12) za pomocą dodatkowych siłowników (9).
7. Urządzenie według jednego lub więcej z poprzednich zastrzeżeń, znamienne tym, że wspornik (1), górna zapadka (2) górnego urządzenia chwytającego, obrotowa podpora (4) siłownika popychającego (5) oraz koło prowadzące łańcuch (6) z obrotową podporą (7) są połączone rozłącznie z ramą (8) i tworzą element do instalowania na odpowiednich ramach posiadających dolny ogranicznik łańcucha (10).
8. Urządzenie według jednego lub więcej z poprzednich zastrz., znamienne tym, że dolny ogranicznik łańcucha składa się z dwóch zapadek (10), zamocowanych obrotowo i symetrycznie po obu stronach drogi prowadzenia łańcucha tworząc połączenie z poziomymi ogniwami łańcucha (12).
PL351132A 2000-12-11 2001-12-11 Wciągarka obrotowa PL202857B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NO20006275A NO316269B1 (no) 2000-12-11 2000-12-11 Roterende jekkevinsj

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL351132A1 PL351132A1 (en) 2002-06-17
PL202857B1 true PL202857B1 (pl) 2009-07-31

Family

ID=19911892

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL351132A PL202857B1 (pl) 2000-12-11 2001-12-11 Wciągarka obrotowa

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6655661B2 (pl)
EP (1) EP1213255B1 (pl)
KR (1) KR100825168B1 (pl)
AU (1) AU782845B2 (pl)
BR (1) BR0106005B1 (pl)
DE (1) DE60129099D1 (pl)
NO (1) NO316269B1 (pl)
PL (1) PL202857B1 (pl)
SG (1) SG101528A1 (pl)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2849843B1 (fr) * 2003-01-09 2006-02-24 Hydralift Blm Tensionneur pour chaine d'arrimage de plateforme"off shore"
NL2000758C2 (nl) * 2007-07-18 2008-08-05 Mammoet Europ B V Inrichting voor het heffen of trekken van een last.
GB2483717A (en) * 2010-09-20 2012-03-21 Subsea 7 Ltd Apparatus for gripping a chain
US9266703B2 (en) * 2011-08-16 2016-02-23 Resolve Marine Group, Inc. Chain stopper for chain puller
NL2007463C2 (en) * 2011-09-23 2013-03-26 Ihc Holland Ie Bv Device for and method of tensioning chains, in particular mooring legs.
NO20120264A1 (no) * 2012-03-07 2013-09-09 Scana Offshore Vestby As Roterende kjetting winch for inntrekking og stramming av forankringsliner for flytende produksjons og lagringsskip samt bore og produksjonsplatformer
NO339887B1 (no) 2014-11-14 2017-02-13 Macgregor Norway As En kjedeføring og en vinsj omfattende en slik kjedeføring
NO339306B1 (en) * 2015-05-04 2016-11-21 Scana Offshore Vestby As Mooring arrangment and a chain stopper assembly
DK178896B1 (da) * 2015-06-23 2017-05-08 Maersk Supply Service As Kædehjul
NL2015233B1 (en) 2015-07-28 2017-02-20 Ihc Holland Ie Bv Rotary chain tensioner.
US10407134B2 (en) * 2015-12-28 2019-09-10 Sierra Madre Marine LLC Chain flaker system, to distribute anchor chain evenly in anchor chain locker
CN108163743B (zh) * 2016-05-13 2019-10-15 张作玮 一种高空作业钢丝下放机构
CN109436206A (zh) * 2018-12-21 2019-03-08 大连海事大学 多点系泊系统锚链提升装置及其操作方法
CN114228904B (zh) * 2021-11-12 2023-03-28 华电重工股份有限公司 一种悬链线调节装置及系泊系统

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2658720A (en) * 1949-11-25 1953-11-10 Coffing Hoist Company Tensioning and pulling device
US2658723A (en) * 1951-08-04 1953-11-10 Coffing Hoist Company Full automatic hoist
US2797891A (en) * 1954-01-13 1957-07-02 Maccluney William Robert Chain take up device
GB885415A (en) * 1959-04-21 1961-12-28 Blundell & Crompton Ltd Improvements in or relating to chain or cable manipulating mechanism
US3159382A (en) * 1963-05-31 1964-12-01 Arthur J Belanger Automobile jack
US3284051A (en) * 1965-05-28 1966-11-08 Arthur J Belanger Chain hoisting mechanism
US3791229A (en) * 1972-05-24 1974-02-12 Schiess Ag Lifting device for lifting and lowering heavy loads
US3858847A (en) * 1972-06-13 1975-01-07 Hydranautics Double chain jack
US3860215A (en) 1972-12-04 1975-01-14 Hydranautics Chain jack
US3845935A (en) 1973-04-11 1974-11-05 Hydranautics Chain jack with mechanically and hydraulically operated pawls
US4183502A (en) * 1978-06-16 1980-01-15 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy Hydraulic chain jack automatic latch control system
US5054744A (en) * 1989-08-25 1991-10-08 Essex Jimmie D Pulling device for removing ground embedded structures
NO307295B1 (no) * 1996-09-18 2000-03-13 Maritime Pusnes As Palvinsj

Also Published As

Publication number Publication date
PL351132A1 (en) 2002-06-17
BR0106005B1 (pt) 2010-08-24
NO316269B1 (no) 2004-01-05
KR100825168B1 (ko) 2008-04-24
EP1213255B1 (en) 2007-06-27
US20020084449A1 (en) 2002-07-04
AU782845B2 (en) 2005-09-01
DE60129099D1 (de) 2007-08-09
US6655661B2 (en) 2003-12-02
AU9717101A (en) 2002-06-13
BR0106005A (pt) 2002-08-06
NO20006275D0 (no) 2000-12-11
NO20006275L (no) 2002-06-12
EP1213255A3 (en) 2005-10-05
EP1213255A2 (en) 2002-06-12
KR20020046207A (ko) 2002-06-20
SG101528A1 (en) 2004-01-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL202857B1 (pl) Wciągarka obrotowa
US6286881B1 (en) Load clamping and lifting apparatus
FR2491046A1 (fr) Chariot a grue extensible dans les deux sens et grue munie d'un tel chariot
US5402898A (en) Crane having boom rest
CA2489877A1 (en) Mobile pipe handler and stacker
US4362119A (en) Anchor hoist
US3860282A (en) Log skidder grapple
CA2214947C (en) A ram winch
US5119906A (en) Lift locking system
US5873615A (en) Grapple
CA1243278A (en) Portable and collapsible derrick structure
EP1175331A1 (en) Device for a loading deck
JP2842780B2 (ja) 円筒形重量物の吊具
US5000648A (en) Barrier lifter
CA2223802C (en) Grapple
NL2015233B1 (en) Rotary chain tensioner.
RU1798288C (ru) Грузозахватное устройство
SU1548151A1 (ru) Грузозахватное устройство
SU1751138A1 (ru) Грузозахватное устройство
CN116788981A (zh) 起吊设备的夹具以及起吊设备的夹装组件
NO171406B (no) Spennanordning
SU1384519A1 (ru) Захватное устройство
KR200192669Y1 (ko) 압연롤 운반용 자중 슬라이딩 통장치
JPH06115772A (ja) ロール紙荷役用水平掴み装置
GB2158131A (en) Pipe handling machine