PL199306B1 - Agregat do podbijania podkładów toru kolejowego - Google Patents

Agregat do podbijania podkładów toru kolejowego

Info

Publication number
PL199306B1
PL199306B1 PL341468A PL34146800A PL199306B1 PL 199306 B1 PL199306 B1 PL 199306B1 PL 341468 A PL341468 A PL 341468A PL 34146800 A PL34146800 A PL 34146800A PL 199306 B1 PL199306 B1 PL 199306B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tamping
longitudinal direction
sleepers
twin
picks
Prior art date
Application number
PL341468A
Other languages
English (en)
Other versions
PL341468A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Friedrich Peitl
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of PL341468A1 publication Critical patent/PL341468A1/xx
Publication of PL199306B1 publication Critical patent/PL199306B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Packaging Of Machine Parts And Wound Products (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Details Of Garments (AREA)
  • Footwear And Its Accessory, Manufacturing Method And Apparatuses (AREA)
  • Stringed Musical Instruments (AREA)

Abstract

Agregat do podbijania (1), s luzacy do podbijania pod- k ladów (2) toru kolejowego (3), jest wyposa zony w wychyl- ne wokó l poziomych osi waha n (16) i umieszczone parami w kierunku poprzecznym do toru kolejowego oskardy do podbijania (17, 18). S a one rozmieszczone na dwóch wspornikach narz edzi do podbijania (8, 10), umieszczonych jeden za drugim wzgl edem kierunku wzd luznego, przebie- gaj acego prostopadle w stosunku do osi waha n (16), prze- stawnych niezale znie na wysokosc za pomoc a nap edów i s a polaczone za pomoc a nap edów do dosuwania narz e- dzi (14) z nap edami wibracyjnymi (13). Na ka zdym wspor- niku narz edzi do podbijania (8, 10) jest rozmieszczona ko ncowa, wzgl edem wspomnianego kierunku wzd luznego, jedna para oskardów do podbijania (17) do zag lebiania si e w koncowy obszar mi edzy podk ladami (20) oraz dwie pary bli zniaczych oskardów do podbijania (18), s luzacych do zaglebiania si e w obszar mi edzy podk ladami (21), s asiadu- j acy z koncowym obszarem mi edzy podk ladami (20) i do podbijania dwóch s asiednich podk ladów (2). Mi edzy dwoma wspornikami narz edzi do podbijania (8, 10) jest umieszczo- ny nast epny, srodkowy wspornik narz edzi do podbijania (9), przestawny niezale znie od nich na wysoko sc za pomoc a w lasnego nap edu (12), na którym s a pozycjonowane dwie pary odsuwalnych od siebie bli zniaczych oskardów do podbijania (19) do zag lebiania si e w srodkowy, wzgl edem wspomnianego kierunku wzd luznego, obszar mi edzy pod- k ladami (22) i do jednoczesnego podbijania dwóch s asied- nich podk ladów (2). PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest agregat do podbijania podkładów toru kolejowego z wzajemnie równolegle przebiegającymi, wychylnymi wokół poziomych osi wahań oskardami do podbijania umieszczonymi parami w stosunku do nich w kierunku poprzecznym do toru kolejowego, które są rozmieszczone na dwóch wspornikach narzędzi do podbijania, umieszczonych jeden za drugim względem kierunku wzdłużnego przebiegającego prostopadle w stosunku do osi wahań, przestawnych w wysokości wzajemnie niezależnie za pomocą napędów i są połączone za pomocą napędów do dosuwania narzędzi z napędami wibracyjnymi, przy czym na każdym wsporniku narzędzi do podbijania znajduje się końcowa, względem wspomnianego kierunku wzdłużnego, jedna para oskardów do podbijania, służących do zagłębiania się w końcowy obszar między podkładami oraz dwie oddalone od siebie wzajemnie za pomocą swoich osi wahań względem wspomnianego kierunku wzdłużnego, pary bliźniaczych oskardów do podbijania służące do zagłębiania się w obszar miedzy podkładami sąsiadujący z końcowym obszarem między podkładami i do podbijania dwóch sąsiednich podkładów.
Tego rodzaju agregat do podbijania toru jest już znany z amerykańskiego opisu patentowego USA 5 133 263. Obydwa wsporniki narzędzi do podbijania są zamocowane na ramie nośnej maszyny przesuwanej po torze kolejowym i dają się obniżyć pojedynczo lub razem w podłoże z tłucznia toru kolejowego. Jednoczesne użycie obydwóch wsporników narzędzi służy do obróbki w jednej operacji technologicznej obszaru toru obejmującego trzy położone obok siebie podkłady, przy czym w danym przypadku jeden oskard do podbijania od strony końcowej i jeden z bliźniaczych oskardów do podbijania umieszczonych na tym samym wsporniku narzędzi, razem podbijają pierwszy lub trzeci podkład z grupy trójkowej. Dwa inne bliźniacze oskardy do podbijania dwóch wsporników narzędzi współdziałają lub są wzajemnie wychylone w celu podbijania trzeciego podkładu. W razie potrzeby (na przykład przy nieregularnym odstępie podkładów lub w przypadku przeszkód na torze) jest możliwe dodatkowo napędzanie tylko jednego z wsporników narzędzi do podbijania, a zatem użycie maszyny jako maszyny do podbijania jednego podkładu.
W niemieckim zgłoszeniu patentowym DE-OS 24 26 841 równie ż jest ujawniony agregat do podbijania toru z dwoma wspornikami narzędzi do podbijania posiadającymi w danym przypadku trzy oskardy do podbijania, które albo są obniżane razem w celu podbijania trzech podkładów, albo mogą być używane także pojedynczo.
W japoń skim dokumencie patentowym JP 54-45011 jest opisany ukł ad trzech wsporników narzędzi do podbijania, które są umieszczone jeden za drugim w kierunku toru i ich wzajemny odstęp jest nastawny. Każdy ze wsporników narzędzi do podbijania daje się obniżyć indywidualnie i jest wyposażony w oskardy do podbijania pojedynczego podkładu, dzięki czemu jest możliwa obróbka w jednej operacji technologicznej jednego, dwóch lub takż e trzech podkł adów.
Z ameryka ń skiego opisu patentowego USA 4 094 250 jest znana maszyna do podbijania torów, która w kierunku wzdłużnym maszyny posiada dwa wsporniki narzędzi do podbijania umieszczone jeden za drugim i o przestawialnej niezależnie od siebie wysokości. Na każdym wsporniku narzędzi są zamontowane dwie pary bliźniaczych oskardów do podbijania, które są przewidziane do zagłębiania się w dwa sąsiednie obszary między podkładami i są odsuwane od siebie za pomocą napędów do dosuwania narzędzi. Dzięki wspólnemu obniżeniu obydwu wsporników narzędzi do podbijania jest możliwe podbijanie w pełni wszystkich trzech podkładów położonych obok siebie i jednoczesne podbijanie w połowie, to znaczy od jednej strony, dwóch podkładów sąsiadujących w grupie trójkowej.
Wreszcie w austriackim dokumencie patentowym AT 303 793 pokazano podbijanie czterech sąsiednich podkładów toru, jednakże bez dokładnego przedstawienia w jakikolwiek sposób agregatu do podbijania.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie agregatu do podbijania toru wspomnianego rodzaju o zwię kszonej wydajnoś ci i rozszerzonych moż liwoś ciach stosowania.
Zadanie to zgodnie z wynalazkiem zostało rozwiązane przez to, że pomiędzy dwoma wspornikami narzędzi do podbijania jest umieszczony następny, środkowy wspornik narzędzi do podbijania przestawny na wysokość niezależnie od nich za pomocą własnego napędu, na którym są pozycjonowane dwie pary odsuwalnych od siebie bliźniaczych oskardów do podbijania do zagłębiania się w środkowy, wzglę dem wspomnianego kierunku wzdłużnego, obszar między podkładami i do jednoczesnego podbijania dwóch sąsiednich podkładów.
PL 199 306 B1
Korzystnie, osie wahań obydwu par bliźniaczych oskardów do podbijania umieszczonych na środkowym wsporniku narzędzi do podbijania są oddalone od siebie w odniesieniu do wspomnianego kierunku wzdłużnego.
Korzystnie, każdy wspornik narzędzi do podbijania jest podparty na dwóch własnych pionowych słupach prowadzących znajdujących się w odstępie od siebie w odniesieniu do wspomnianego kierunku wzdłużnego.
Korzystnie, agregat jest wykonany lustrzanie symetrycznie względem pionowej płaszczyzny symetrii poprowadzonej przez środkowy wspornik narzędzi do podbijania, przebiegającej prostopadle do wspomnianego kierunku wzdłużnego.
Za pomocą w ten sposób wykonanego agregatu do podbijania torów jest osiągalny zasadniczy wzrost efektywności i wydajności podbijania maszyny, ponieważ przy jednoczesnym użyciu wszystkich trzech wsporników narzędzi do podbijania mogą być podbijane naraz cztery podkłady. W porównaniu do tradycyjnych maszyn oznacza to wzrost wydajności w przybliżeniu o jedną trzecią. Takiemu poczwórnemu podbijaniu towarzyszy wywieranie korzystnego wpływu na równomierną lub nie zmieniającą się jakość wyniku pracy, która jest pewniejsza i lepsza przy jednoczesnym obrabianiu w grupie czterech podkładów. Dodatkowo do tej zwiększonej efektywności ekonomicznej wynalazku, wynika także zwiększona różnorodność możliwości zastosowania co do liczby podkładów podbijanych w jednej operacji technologicznej. Mo ż e ona teraz zmieniać się mię dzy jednym, dwoma lub czterema podkładami i w zależności od panujących okoliczności, odstępu podkładów lub obecności przeszkód na torze może być dobrana lub może być nastawiona w zależności od potrzeby. Jeżeli jest to pożądane, może także być stosowany wzorzec podbijania toru obejmujący tylko co drugi podkład lub można obrabiać tylko obydwa końcowe podkłady grupy czwórkowej.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania został przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok boczny agregatu do podbijania toru według wynalazku a fig. 2 do fig. 4 przedstawiają bardzo uproszczony widok boczny agregatu do podbijania toru w różnych położeniach użytkowych.
Widoczny na fig. 1 agregat do podbijania 1 służący do podbijania podkładów 2 toru 3 jest połączony za pomocą ramy nośnej 4 z - nieprzedstawioną - maszyną do podbijania, która jest przesuwna po szynach 5 toru 3 w kierunku wzdłużnym zaznaczonym za pomocą strzałki 6. Każdej szynie 5 jest przyporządkowany własny agregat do podbijania 1, z których dla uproszczenia jest pokazany tylko jeden.
Agregat do podbijania 1 posiada przebiegającą nad szyną 5, we wspomnianym kierunku wzdłużnym, ramę agregatu 7, na której w kierunku wzdłużnym są umieszczone jeden za drugim trzy wsporniki narzędzi do podbijania 8, 9 i 10.
Każdy wspornik narzędzi do podbijania 8-10 jest przestawny na wysokość za pomocą dwóch, oddalonych od siebie w kierunku wzdłużnym, pionowych słupów prowadzących 11 połączonych z ramą agregatu 7 i jest wyposażony we własny napęd 12 służący do niezależnego przestawienia w kierunku pionowym. Poza tym na każdym wsporniku narzędzi do podbijania 8-10 znajduje się napęd wibracyjny 13 ukształtowany w postaci wału mimośrodowego, który jest połączony za pomocą napędów do dosuwania narzędzi 14 z górnymi końcami narzędzi do podbijania 15. Na każdorazowym wsporniku narzędzi do podbijania 8-10 są one zamontowane wychylnie wokół wzajemnie równoległych lub przebiegających prostopadle do kierunku wzdłużnego poziomych osi wahań 16 i w ich dolnym obszarze końcowym względem osi wahań 16, to znaczy w kierunku poprzecznym do toru, wyposażone w umieszczone parami i poniżej bliżej opisane oskardy do podbijania.
Na każdym z obydwu wsporników narzędzi do podbijania 8 i 10 pozycjonowanych względem kierunku wzdłużnego jest rozmieszczona końcowa para oskardów do podbijania 17, do zagłębiania się w końcowy obszar między podkładami 20 oraz dwie pary bliźniaczych oskardów do podbijania 18, do zagłębiania się w obszar między podkładami 21 sąsiadujący ze wspomnianym końcowym obszarem między podkładami 20. Bliźniacze oskardy do podbijania 18 są oddalone od siebie w kierunku wzdłużnym za pomocą swoich osi wahań 16 i są wykonane w sposób umożliwiający odsuwanie ich od siebie w celu podbijania dwóch sąsiednich podkładów 2. W odróżnieniu od obydwu wspomnianych wsporników narzędzi 8 i 10 trzeci, ustawiony między nimi wspornik narzędzi 9 występuje wyłącznie z dwiema parami bliźniaczych oskardów do podbijania 19, które służą do zagłębiania się w środkowy obszar między podkładami 22 i za pomocą ich napędów do dosuwania narzędzi 14 są odsuwane od siebie w celu podbijania dwóch sąsiednich podkładów 2. Osie wahań 16 tych dwóch par bliźniaczych oskardów do podbijania 19 są również odsunięte od siebie w kierunku wzdłużnym.
PL 199 306 B1
Agregat do podbijania 1 ze wszystkimi oskardami do podbijania, napędami i tym podobnymi, a wię c we wszystkich szczegół ach jest wykonany jako zwierciadlane odbicie wzglę dem pionowej płaszczyzny symetrii 23, przebiegającej prostopadle do kierunku wzdłużnego, poprowadzonej przez środkowy wspornik narzędzi do podbijania 9.
W przykładzie zastosowania roboczego agregatu do podbijania 1 przedstawionym na fig. 2 tylko jeden końcowy wspornik narzędzi do podbijania 8 jest obniżony za pomocą napędu 12, podczas gdy obydwa inne wsporniki narzędzi do podbijania 9 i 10 - może z powodu (nie przedstawionej) przeszkody na torze - pozostają w swoim położeniu wyłączenia z ruchu. W tej sytuacji jest podbijany tylko pojedynczy (zakreskowany) podkład 2, przy czym jedna para bliźniaczych oskardów do podbijania 18 (na rysunku po prawej) wspornika narzędzi do podbijania 8 nie jest napędzana w celu ich odchylenia, lecz pozostaje w położeniu pionowym, aż wspornik narzędzi do podbijania 8 znowu zostanie podniesiony z podłoża z tłucznia. Gdyby przeszkoda znajdowała się tylko w obszarze środkowego wspornika narzędzi do podbijania 9, byłoby możliwe także obniżenie drugiego końcowego wspornika narzędzi do podbijania 10 i podbijanie drugiego podkładu 2 - patrz położenie oskarda do podbijania pokazane za pomocą linii punktowej.
Na fig. 3 przedstawiono konfigurację oskardów do podbijania przy podbijaniu dwóch położonych obok siebie podkładów 2 za pomocą jednocześnie obniżonych wsporników narzędzi do podbijania 8 i 9. W środkowym wsporniku narzę dzi do podbijania 9 para bliźniaczych oskardów do podbijania 19 nie pracuje lub nie jest napędzana, podczas gdy trzeci wspornik narzędzi do podbijania 10 pozostaje w pełni w swoim podniesionym położeniu spoczynkowym.
Wreszcie na fig. 4 jest przedstawione pełne zastosowanie agregatu do podbijania 1, w którym obniżone są wszystkie trzy wsporniki narzędzi do podbijania 8, 9 i 10 i wszystkie oskardy do podbijania 17, 18, i 19 są wychylone wokół ich osi wahań 16 lub dosunięte za pomocą ich napędów do dosuwania narzędzi 14 w celu jednoczesnego podbijania czterech położonych obok siebie podkładów 2 toru 3.

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Agregat do podbijania podkładów toru kolejowego, z wzajemnie równolegle przebiegającymi, wychylnymi wokół poziomych osi wahań oskardami do podbijania umieszczonymi parami w stosunku do nich w kierunku poprzecznym do toru kolejowego, które są rozmieszczone na dwóch wspornikach narzędzi do podbijania, umieszczonych jeden za drugim względem kierunku wzdłużnego przebiegającego prostopadle w stosunku do osi wahań, przestawnych w wysokości wzajemnie niezależnie za pomocą napędów i są połączone za pomocą napędów do dosuwania narzędzi z napędami wibracyjnymi, przy czym na każdym wsporniku narzędzi do podbijania znajduje się końcowa, względem wspomnianego kierunku wzdłużnego, jedna para oskardów do podbijania, służących do zagłębiania się w końcowy obszar między podkładami oraz dwie oddalone od siebie wzajemnie za pomocą swoich osi wahań względem wspomnianego kierunku wzdłużnego, pary bliźniaczych oskardów do podbijania służące do zagłębiania się w obszar między podkładami sąsiadujący z końcowym obszarem między podkładami i do podbijania dwóch sąsiednich podkładów, znamienny tym, że pomiędzy dwoma wspornikami narzędzi do podbijania (8, 10) jest umieszczony następny, środkowy wspornik narzędzi do podbijania (9) przestawny na wysokość niezależnie od nich za pomocą własnego napędu (12), na którym są pozycjonowane dwie pary odsuwalnych od siebie bliźniaczych oskardów do podbijania (19) do zagłębiania się w środkowy, względem wspomnianego kierunku wzdłużnego, obszar między podkładami (22) i do jednoczesnego podbijania dwóch sąsiednich podkładów (2).
  2. 2. Agregat do podbijania według zastrz. 1, znamienny tym, że osie wahań (16) obydwu par bliźniaczych oskardów do podbijania (19) umieszczonych na środkowym wsporniku narzędzi do podbijania (9) są oddalone od siebie w odniesieniu do wspomnianego kierunku wzdłużnego.
  3. 3. Agregat do podbijania według zastrz. 1 lub 2, znamienny tym, że każdy wspornik narzędzi do podbijania (8, 9, 10) jest podparty na dwóch własnych pionowych słupach prowadzących (11) znajdujących się w odstępie od siebie w odniesieniu do wspomnianego kierunku wzdłużnego.
  4. 4. Agregat do podbijania według zastrz. 1, znamienny tym, że jest wykonany lustrzanie symetrycznie względem pionowej płaszczyzny symetrii (23) poprowadzonej przez środkowy wspornik narzędzi do podbijania (9), przebiegającej prostopadle do wspomnianego kierunku wzdłużnego.
PL341468A 1999-07-23 2000-07-14 Agregat do podbijania podkładów toru kolejowego PL199306B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT128299 1999-07-23

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL341468A1 PL341468A1 (en) 2001-01-29
PL199306B1 true PL199306B1 (pl) 2008-09-30

Family

ID=3510523

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL341468A PL199306B1 (pl) 1999-07-23 2000-07-14 Agregat do podbijania podkładów toru kolejowego

Country Status (15)

Country Link
US (1) US6389979B1 (pl)
EP (1) EP1070787B1 (pl)
JP (1) JP4485662B2 (pl)
CN (1) CN1215225C (pl)
AT (1) ATE275670T1 (pl)
AU (1) AU770543B2 (pl)
CA (1) CA2314207C (pl)
CZ (1) CZ292121B6 (pl)
DE (1) DE50007665D1 (pl)
DK (1) DK1070787T3 (pl)
ES (1) ES2226768T3 (pl)
NO (1) NO317008B1 (pl)
PL (1) PL199306B1 (pl)
RU (1) RU22787U1 (pl)
UA (1) UA66374C2 (pl)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT5839U3 (de) * 2002-09-25 2003-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine und verfahren zum unterstopfen von schwellen eines gleises
US7398735B1 (en) * 2005-12-16 2008-07-15 Sunderland Howard F Bernoulli type, non-contact air-activated lifting and tamping device
WO2008071282A1 (de) * 2006-12-11 2008-06-19 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Stopfaggregat zum unterstopfen eines gleises
CN101775765B (zh) * 2010-01-29 2012-01-25 浙江大学 一种液压激振与夹持运动独立的捣固装置
AT513034B1 (de) * 2012-10-24 2014-01-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zum Unterstopfen eines Gleises
AT513277B1 (de) * 2012-10-24 2014-03-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum Unterstopfen eines Gleises
AT14095U3 (de) * 2014-10-17 2015-12-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Stopfaggregat zum Unterstopfen von Schwellen eines Gleises
CN108753329B (zh) * 2018-05-07 2020-12-01 中国科学院山西煤炭化学研究所 一种提高低阶煤配煤制取高强度焦炭产率的方法
AT16726U1 (de) * 2018-09-13 2020-07-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Unterstopfen von Schwellen eines Gleises
AT521673B1 (de) * 2018-10-24 2020-04-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Stopfaggregat zum Unterstopfen von Schwellen eines Gleises
JP2020076240A (ja) * 2018-11-07 2020-05-21 株式会社山田精密製作所 バラスト軌道用クランプ
AT524005A1 (de) * 2020-07-03 2022-01-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren und Maschine mit einem Stopfaggregat

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT303793B (de) 1966-09-26 1972-12-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine
DE1534078B2 (de) 1964-12-31 1975-11-27 Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Industriegesellschaft Mbh, Wien Fahrbare Gleisstopf-, Nivellier- und Richtmaschine
AT304606B (de) * 1968-04-29 1973-01-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfwerkzeug-Aggrerat
AT345325B (de) 1975-06-20 1978-09-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine, insbesondere gleisstopf- und nivelliermaschine
CH569836A5 (pl) 1973-06-04 1975-11-28 Matisa Materiel Ind Sa
US4094251A (en) 1974-01-04 1978-06-13 Frank Plasser Bahnbaummaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Mobile track tamping machine
AT345324B (de) * 1975-02-27 1978-09-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine
US4130063A (en) * 1975-09-16 1978-12-19 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Tamping head
JPS544125A (en) 1977-06-11 1979-01-12 Mitsubishi Paper Mills Ltd Multilayer photosensitive material for color photography
JPS591843B2 (ja) 1977-09-13 1984-01-14 日本国有鉄道 道床締固め装置
AT357190B (de) * 1978-01-23 1980-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine
AT374217B (de) * 1982-07-07 1984-03-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfaggregat mit wegbegrenzungs-anschlag
CH658689A5 (fr) * 1986-02-27 1986-11-28 Kershaw Mfg Bourreuse de voie ferree.
AT403934B (de) 1990-04-20 1998-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfaggregat für gleisstopfmaschinen zum unterstopfen von drei schwellen
CZ286462B6 (en) * 1995-11-22 2000-04-12 Plasser Bahnbaumasch Franz Track tamping unit

Also Published As

Publication number Publication date
CN1215225C (zh) 2005-08-17
CA2314207C (en) 2005-12-06
ES2226768T3 (es) 2005-04-01
CA2314207A1 (en) 2001-01-23
CZ292121B6 (cs) 2003-08-13
CN1281921A (zh) 2001-01-31
EP1070787B1 (de) 2004-09-08
ATE275670T1 (de) 2004-09-15
NO317008B1 (no) 2004-07-19
UA66374C2 (uk) 2004-05-17
AU770543B2 (en) 2004-02-26
EP1070787A1 (de) 2001-01-24
RU22787U1 (ru) 2002-04-27
NO20003754L (no) 2001-01-24
DE50007665D1 (de) 2004-10-14
DK1070787T3 (da) 2004-12-13
JP4485662B2 (ja) 2010-06-23
NO20003754D0 (no) 2000-07-21
JP2001059203A (ja) 2001-03-06
CZ20002628A3 (cs) 2001-03-14
US6389979B1 (en) 2002-05-21
PL341468A1 (en) 2001-01-29
AU4878200A (en) 2001-01-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL199306B1 (pl) Agregat do podbijania podkładów toru kolejowego
AU688533B2 (en) A tamping unit for track tamping machines for tamping two immediately adjacent sleepers
RU2062312C1 (ru) Устройство для выемки балласта из-под рельсошпальной решетки
AU656480B2 (en) A track tamping machine for tamping switches and crossings of a track
SK320592A3 (en) Tamping aggregate
CA2010852C (en) Mobile track leveling, lining and tamping machine
CA2010853A1 (en) Universal mobile track leveling, lining and tamping machine
CA2059996C (en) Ballast cleaning machine
CZ278948B6 (en) Track-building continuously moving machine
AU617216B2 (en) A track maintenance machine with a track stabilizer
JP2854158B2 (ja) 3個の枕木の下部を突固める軌道突固め機用の突固めユニット
CA1046850A (en) Track ballast tamping unit
RU2131955C1 (ru) Машина для уплотнения и профилирования щебеночного балластного слоя рельсового пути
CA2212837A1 (en) A track maintenance machine for excavating ballast bed material of a track
CA1180597A (en) Tamping tool assembly
EA000120B1 (ru) Шпалоподбивочная машина
US2969749A (en) Mobile track tamping machine
PL191787B1 (pl) Agregat podbijający
US3731409A (en) Ballast compacting and leveling apparatus
CA2570586C (en) Method for replacing old sleepers of a railway track by new sleepers
PL209871B1 (pl) Maszyna do podbijania podkładów toru kolejowego i sposób podbijania podkładów toru kolejowego
PL129812B1 (en) Mobile machine for laying railroad tracks and tampering track bed aggregate beneath sleepers
GB2267305A (en) A track maintenance machine with a vertically adjustable track lifting unit.
CS221264B2 (cs) ) Stroj pro podbíjení příčných pražců koleje