PL199119B1 - Rozdzielnica niskonapięciowa - Google Patents

Rozdzielnica niskonapięciowa

Info

Publication number
PL199119B1
PL199119B1 PL366603A PL36660302A PL199119B1 PL 199119 B1 PL199119 B1 PL 199119B1 PL 366603 A PL366603 A PL 366603A PL 36660302 A PL36660302 A PL 36660302A PL 199119 B1 PL199119 B1 PL 199119B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
locking
panel
slide
devices
opening
Prior art date
Application number
PL366603A
Other languages
English (en)
Other versions
PL366603A1 (pl
Inventor
Mario Schmidt
Mathias Zickmantel
Original Assignee
Siemens Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Ag filed Critical Siemens Ag
Publication of PL366603A1 publication Critical patent/PL366603A1/pl
Publication of PL199119B1 publication Critical patent/PL199119B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02BBOARDS, SUBSTATIONS OR SWITCHING ARRANGEMENTS FOR THE SUPPLY OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02B1/00Frameworks, boards, panels, desks, casings; Details of substations or switching arrangements
    • H02B1/26Casings; Parts thereof or accessories therefor
    • H02B1/30Cabinet-type casings; Parts thereof or accessories therefor
    • H02B1/32Mounting of devices therein
    • H02B1/34Racks
    • H02B1/36Racks with withdrawable units
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02BBOARDS, SUBSTATIONS OR SWITCHING ARRANGEMENTS FOR THE SUPPLY OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02B11/00Switchgear having carriage withdrawable for isolation
    • H02B11/12Switchgear having carriage withdrawable for isolation with isolation by horizontal withdrawal
    • H02B11/127Withdrawal mechanism
    • H02B11/133Withdrawal mechanism with interlock

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Trip Switchboards (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Patch Boards (AREA)
  • Driving Mechanisms And Operating Circuits Of Arc-Extinguishing High-Tension Switches (AREA)
  • Emergency Protection Circuit Devices (AREA)
  • Confectionery (AREA)

Abstract

Przedmiotem wynalazku jest rozdzielnica niskonapi e- ciowa z umieszczonym na cz esciach prowadz acych jej rusztowania panelem wsuwanym (1) dla przyrz adów zwi a- zanych z technik a przelaczania, sterowania i zabezpiecza- nia. Panel (1) daje si e przesuwa c z po lozenia odlaczenia w po lozenie robocze. W obudowie (2) panelu znajduje si e urz adzenie blokuj ace do zabezpieczania panelu (1) przed niedozwolon a obs lug a, które zawiera belk e blokuj ac a (26), podno sny zespó l dr azkowy (36) do przeprowadzania belki blokuj acej (26) z powstrzymuj acego panel po lo zenia spoczyn- kowego w umo zliwiaj ace przesuwanie po lo zenie robocze oraz znajduj acy si e na przodzie panelu organ nastawczy (41) do uruchamiania podno snego zespo lu dr azkowego (36), przy czym belka blokuj aca (26) jest umieszczona przechylnie w obudowie (2) panelu i rozci aga si e poprzecznie wzgl e- dem kierunku przesuwu na ca lej szeroko sci obudowy. Belka blokuj aca (26) na swych obu ko ncach wspó lpracuje z jarzmem pozycyjnym (34, 35) ka zdorazowo jednej z cz esci prowadz acych. Zarys jarzma wspó lpracuj acy z belk a blokuj ac a (26) ma stopnie dla po lozenia od laczenia i po lozenia roboczego. Rozdzielnica wed lug wynalazku charakteryzuje si e tym, ze panel (1) ma pomocnicze zestyki laczeniowe (22), które w celu wchodzenia w styk z przypo- rz adkowanymi nieruchomymi pomocniczymi zestykami laczeniowymi ................................... PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest rozdzielnica niskonapięciowa z rusztowaniem, z umieszczonymi nieruchomo na rusztowaniu częściami prowadzącymi, z panelem wsuwanym dla przyrządów, który za pomocą części prowadzących daje się przesuwać z położenia odłączenia w położenie robocze i z co najmniej jednym urządzeniem blokującym, w której urządzenie blokujące ma belkę blokującą, podnośny zespół drążkowy do przeprowadzania belki blokującej z powstrzymującego panel wsuwany dla przyrządów położenia spoczynkowego w umożliwiające przesuwanie położenie robocze i organ nastawczy do uruchamiania podnośnego zespołu drążkowego, przy czym belka blokująca jest umieszczona przechylnie w obudowie panelu wsuwanego dla przyrządów, przy czym belka blokująca rozciąga się poprzecznie względem kierunku przesuwu i w zasadzie na całej szerokości obudowy i przy czym belka blokująca na swych końcach współpracuje z każdorazowo jednym jarzmem pozycyjnym każdorazowo jednej z części prowadzących, które ma stopnie pozycjonujące dla położenia odłączenia i roboczego.
Rozdzielnica niskonapięciowa tego typu została ujawniona w amerykańskim opisie patentowym nr US-A-1,706,114. W tej znanej rozdzielnicy niskonapięciowej nie ma żadnych pomocniczych zestyków łączeniowych, a więc także żadnego położenia próbnego panelu wsuwanego dla przyrządów.
Biorąc za punkt wyjścia rozdzielnicę niskonapięciową znaną z dokumentu US-A-1,706,114 celem wynalazku jest przewidzenie pomocniczych zestyków łączeniowych do uzyskiwania położenia próbnego panelu wsuwanego dla przyrządów i przy tym podanie postaci konstrukcyjnej, przy której panel wsuwany dla przyrządów jest w jego położeniu próbnym zabezpieczony przed przesunięciem.
Znana jest z niemieckiego opisu patentowego nr DE 32 43 060 A1 i odpowiadającego mu zgłoszenia europejskiego nr EP 0 109 555 B1 rozdzielnica niskonapięciowa, w której panel wsuwany dla przyrządów daje się zabezpieczać przed przesunięciem zarówno w położeniu odłączenia i roboczym jak i w położeniu próbnym) Przyjęto w tym dokumencie, że znane jest stosowanie ręcznego blokowania dodatkowo do urządzenia napędowego przełącznika głównego. Następnie jest opisane rozwiązanie, w którym szyna profilowa umieszczona na spodzie szkieletowym służy do prowadzenia panelu wsuwanego dla przyrządów w wymienione położenia przy współpracy z urządzeniem napędowym przełącznika głównego. Umożliwia to użytkownikowi bardzo wygodne i pewne manipulowanie, wymaga jednak stosunkowo skomplikowanych części konstrukcyjnych. Ten punkt widzenia może mieć duże znaczenie, jeśli istnieją warunki, że wytwórcy za pomocą całkiem różnych środków produkcyjnych mogą wykonywać takie same i równie dopuszczalne rozdzielnice.
Celem wynalazku jest uzyskanie nadającej się szczególnie do tego postaci konstrukcyjnej rozdzielnicy niskonapięciowej i w tym celu wynalazek wychodzi od osobnej obsługi znajdującego się na panelu wsuwanym dla przyrządów przełącznika głównego i blokady położenia.
Rozdzielnica niskonapięciowa z rusztowaniem, z umieszczonymi nieruchomo na rusztowaniu częściami prowadzącymi, z panelem wsuwanym dla przyrządów do umieszczania przyrządów związanych z techniką przełączania, sterowania i zabezpieczania, który za pomocą części prowadzących daje się przesuwać z położenia odłączenia w położenie robocze i z co najmniej jednym urządzeniem blokującym do zabezpieczania panelu wsuwanego przed niedozwoloną obsługą, w której urządzenie blokujące ma belkę blokującą, podnośny zespół drążkowy do przeprowadzania belki blokującej z powstrzymującego panel wsuwany dla przyrządów położenia spoczynkowego w umożliwiające przesuwanie położenie robocze i umieszczony na przedzie do obsługiwania panelu wsuwanego dla przyrządów organ nastawczy do uruchamiania podnośnego zespołu drążkowego, przy czym belka blokująca jest umieszczona przechylnie w obudowie panelu wsuwanego dla przyrządów, a ponadto belka blokująca rozciąga się poprzecznie względem kierunku przesuwu i w zasadzie na całej szerokości obudowy, przy czym belka blokująca na swych końcach współpracuje z każdorazowo jednym jarzmem pozycyjnym każdorazowo jednej z części prowadzących, które ma zarys współpracujący z belką blokującą ze stopniami dla położenia odłączenia i położenia roboczego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że panel wsuwany dla przyrządów ma pomocnicze zestyki łączeniowe, które w celu wchodzenia w styk z przyporządkowanymi nieruchomymi pomocniczymi zestykami łączeniowymi są za pomocą urządzenia uruchamiającego umieszczone przesuwnie względem obudowy panelu wsuwanego dla przyrządów, przy czym urządzenie uruchamiające ma chwytający belkę blokującą nosek blokujący, który przy stykających się pomocniczych zestykach łączeniowych blokuje belkę blokującą w jej położeniu spoczynkowym.
PL 199 119 B1
Korzystnie, belka blokująca na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące, z których każdy wystaje poza obrys obudowy, a jarzma pozycyjne mają wgłębienia służące do wchodzenia w nie nosków blokują cych dla położenia roboczego i odłączenia.
Korzystnie, jarzmo pozycyjne ma kanał główny z ujściem do wprowadzenia noska blokującego i powierzchnie oporowe do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego dla przyrządów w części prowadzące.
Korzystnie, wgłębienie w jarzmie pozycyjnym przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego dla przyrządów jest pokryte przez występy, które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący belki blokującej uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie.
Korzystnie, obudowa ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego przełącznik główny, zaś spód szkieletowy, na którym znajduje się panel wsuwany dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a płytka blokująca, połączona z organem nastawczym i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego, jest zaopatrzona w otwór blokujący, zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielnica zawiera drążek blokujący sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym przełącznika głównego, przy czym drążek blokujący przy znajdującym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym tylko przy znajdującym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym dla włączenia przełącznika głównego wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego, na którym znajduje się panel wsuwany, jak i w otwór blokują cy w pł ycie blokują cej.
Korzystnie na belce blokującej umieszczona jest przesłona zamykająca do zakrywania otworu wtykowego dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego dla przyrządów, tak że przy belce blokującej znajdującej się w jej położeniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny.
Korzystnie, na przedzie do obsługiwania panelu wsuwanego dla przyrządów jest umieszczony co najmniej jeden uchwyt kabłąkowy, przy czym przeznaczony do uruchamiania belki blokującej organ nastawczy jest umieszczony w takiej odległości od uchwytu kabłąkowego i w takim położeniu, że przy obejmowaniu uchwytu kabłąkowego czterema palcami jednej ręki kciuk znajduje się naprzeciw organu nastawczego.
Korzystnie, przez układ spodów szkieletowych luz pionowy panelu wsuwanego dla przyrządów jest mniejszy od wgłębień w jarzmie pozycyjnym.
Korzystnie, urządzenie uruchamiające do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych ma suwak zestyku, przy czym suwak zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego w wybranie suwaka zestyku jest zablokowany w położeniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego.
Korzystnie, belka blokująca na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące, z których każdy wystaje poza obrys obudowy, a jarzma pozycyjne mają wgłębienia służące do wchodzenia w nie nosków blokujących dla poł o ż enia roboczego i odłączenia, przy czym jarzmo pozycyjne ma kanał główny z ujściem do wprowadzenia noska blokującego i powierzchnie oporowe do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego dla przyrządów w części prowadzące.
Korzystnie, belka blokująca na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące, z których każdy wystaje poza obrys obudowy, a jarzma pozycyjne mają wgłębienia służące do wchodzenia w nie nosków blokują cych dla poł o ż enia roboczego i odłączenia, przy czym wgłębienie w jarzmie pozycyjnym przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego dla przyrządów jest pokryte przez występy, które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący belki blokującej uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie.
Korzystnie, jarzmo pozycyjne ma kanał główny z ujściem do wprowadzenia noska blokującego i powierzchnie oporowe do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego dla przyrządów w części prowadzące, przy czym wgłębienie w jarzmie pozycyjnym przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego dla przyrządów jest pokryte przez występy, które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący belki blokującej uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie.
Korzystnie, belka blokująca na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące, z których każdy wystaje poza obrys obudowy, a jarzma pozycyjne mają wgłębienia służące do wchodzenia w nie nosków blokują cych dla poł o ż enia roboczego i odłączenia, przy czym obudowa ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego przełącznik główny, zaś spód szkieletowy, na którym znajduje się panel wsuwany dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a płytka
PL 199 119 B1 blokująca, połączona z organem nastawczym i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego, jest zaopatrzona w otwór blokujący, zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielnica zawiera drążek blokujący sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym przełącznika głównego, przy czym drążek blokujący przy znajdują cym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym tylko przy znajdują cym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym dla włączenia przełącznika głównego wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego, na którym znajduje się panel wsuwany, jak i w otwór blokujący w płycie blokującej.
Korzystnie, jarzmo pozycyjne ma kanał główny z ujściem do wprowadzenia noska blokującego i powierzchnie oporowe do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego dla przyrządów w części prowadzące, przy czym obudowa ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego przełącznik główny, zaś spód szkieletowy, na którym znajduje się panel wsuwany dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a płytka blokująca, połączona z organem nastawczym i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego, jest zaopatrzona w otwór blokujący, zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielnica zawiera drążek blokujący sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym przełącznika głównego, przy czym drążek blokujący przy znajdującym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym tylko przy znajdującym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym dla włączenia przełącznika głównego wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego, na którym znajduje się panel wsuwany, jak i w otwór blokują cy w pł ycie blokującej.
Korzystnie, wgłębienie w jarzmie pozycyjnym przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego dla przyrządów jest pokryte przez występy, które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący belki blokującej uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie, przy czym obudowa ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego przełącznik główny, zaś spód szkieletowy, na którym znajduje się panel wsuwany dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a płytka blokująca, połączona z organem nastawczym i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego, jest zaopatrzona w otwór blokujący, zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielnica zawiera drążek blokujący sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym przełącznika głównego, przy czym drążek blokujący przy znajdującym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym tylko przy znajdującym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym dla włączenia przełącznika głównego wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego, na którym znajduje się panel wsuwany, jak i w otwór blokują cy w pł ycie blokującej.
Korzystnie, belka blokująca na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące, z których każdy wystaje poza obrys obudowy, a jarzma pozycyjne mają wgłębienia służące do wchodzenia w nie nosków blokujących dla położenia roboczego i odłączenia, przy czym na belce blokują cej umieszczona jest przesłona zamykająca do zakrywania otworu wtykowego dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego dla przyrządów, tak że przy belce blokującej znajdującej się w jej położ eniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny.
Korzystnie, jarzmo pozycyjne ma kanał główny z ujściem do wprowadzenia noska blokującego i powierzchnie oporowe do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego dla przyrządów w części prowadzące, przy czym na belce blokującej umieszczona jest przesłona zamykająca do zakrywania otworu wtykowego dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego dla przyrządów, tak że przy belce blokującej znajdującej się w jej położeniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny.
Korzystnie, wgłębienie w jarzmie pozycyjnym przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego dla przyrządów jest pokryte przez występy, które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący belki blokującej uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie, przy czym na belce blokującej umieszczona jest przesłona zamykająca do zakrywania otworu wtykowego dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego dla przyrządów, tak że przy belce blokującej znajdującej się w jej położeniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny.
Korzystnie, obudowa ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego przełącznik główny, zaś spód szkieletowy, na którym znajduje się panel wsuwany dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a płytka blokująca, połączona z organem nastawczym i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego, jest zaopatrzona w otwór blokujący, zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielPL 199 119 B1 nica zawiera drążek blokujący sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym przełącznika głównego, przy czym drążek blokujący przy znajdującym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym tylko przy znajdującym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym dla włączenia przełącznika głównego wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego, na którym znajduje się panel wsuwany, jak i w otwór blokujący w płycie blokującej, zaś na belce blokującej umieszczona jest przesłona zamykająca do zakrywania otworu wtykowego dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego dla przyrządów, tak że przy belce blokującej znajdującej się w jej położeniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny.
Korzystnie, belka blokująca na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące, z których każdy wystaje poza obrys obudowy, a jarzma pozycyjne mają wgłębienia służące do wchodzenia w nie nosków blokują cych dla poł oż enia roboczego i odłączenia, przy czym urzą dzenie uruchamiające do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych ma suwak zestyku, przy czym suwak zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego w wybranie suwaka zestyku jest zablokowany w położeniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego.
Korzystnie, jarzmo pozycyjne ma kanał główny z ujściem do wprowadzenia noska blokującego i powierzchnie oporowe do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego dla przyrządów w części prowadzące, przy czym urządzenie uruchamiające do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych ma suwak zestyku, przy czym suwak zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego w wybranie suwaka zestyku jest zablokowany w położeniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego.
Korzystnie, wgłębienie w jarzmie pozycyjnym przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego dla przyrządów jest pokryte przez występy, które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący belki blokującej uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie, przy czym urządzenie uruchamiające do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych ma suwak zestyku, przy czym suwak zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego w wybranie suwaka zestyku jest zablokowany w półcieniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego.
Korzystnie, obudowa ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego przełącznik główny, zaś spód szkieletowy, na którym znajduje się panel wsuwany dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a płytka blokująca, połączona z organem nastawczym i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego, jest zaopatrzona w otwór blokujący, zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielnica zawiera drążek blokujący sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym przełącznika głównego, przy czym drążek blokujący przy znajdującym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym tylko przy znajdującym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym dla włączenia przełącznika głównego wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego, na którym znajduje się panel wsuwany, jak i w otwór blokujący w płycie blokującej, zaś urządzenie uruchamiające do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych ma suwak zestyku, przy czym suwak zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego w wybranie suwaka zestyku jest zablokowany w położeniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego.
Korzystnie, na belce blokującej umieszczona jest przesłona zamykająca do zakrywania otworu wtykowego dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego dla przyrządów, tak że przy belce blokującej znajdującej się w jej położeniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny, przy czym urządzenie uruchamiające do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych ma suwak zestyku, przy czym suwak zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego w wybranie suwaka zestyku jest zablokowany w poł o ż eniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego.
Ukształtowanie według wynalazku rozdzielnicy niskonapięciowej umożliwia nie tylko pewne blokowanie położenia mających dowolną szerokość paneli wsuwanych dla przyrządów, lecz także wszelkie inne potrzebne blokady, jak to zostanie jeszcze objaśnione poniżej. Mogą one być dołączane bez dużych nakładów, ponieważ rozpościeranie się belki blokującej na całej szerokości panelu wsuwanego dla przyrządów umożliwia umieszczanie dodatkowych zespołów konstrukcyjnych dla blokady w dowolnym miejscu. W zasadzie dlatego należy panele wsuwane dla przyrządów o różnej szerokości wyposażać w takie same zespoły konstrukcyjne do ryglowania. Różna jest przy tym każdorazowo tylko długość belki ryglującej. Ale także ten warunek nie stanowi ograniczenia, ponieważ belka blokująca może być wytwarzana z części, które mogą być łączone z odpowiednim zachodzeniem na siebie w zależności od szerokości panelu wsuwanego dla przyrządów.
PL 199 119 B1
Wspomniana współpraca belki blokującej z częściami prowadzącymi może być zgodnie z inną postacią wynalazku zapewniona przez to, że belka blokująca na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące, które każdorazowo wystają poza obrys obudowy i że jarzma pozycyjne mają służące do wchodzenia nosków blokujących wgłębienia dla położenia roboczego i odłączenia. Obsługa odbywa się wówczas w ten sposób, że w celu zmiany pozycji panelu wsuwanego dla przyrządów, na przykład z położenia próbnego w położenie robocze, każdorazowo uruchamiać należy organ nastawczy, tak aby obrócona została belka blokująca i jej noski blokujące zostały uniesione ze stopnia względnie wgłębienia jarzma pozycyjnego.
W celu odciążenia uż ytkownika od zwracania szczególnej uwagi przy obsł udze, zaleca się , aby jarzmo pozycyjne posiadało kanał główny z ujściem do wprowadzenia noska blokującego i powierzchnie oporowe do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego dla przyrządów podczas wkładania panelu wsuwanego dla przyrządów w części prowadzące. Dzięki temu unika się takiej możliwości, że panel wsuwany dla przyrządów dostawać się będzie po włożeniu bezpośrednio w położenie odłączenia lub robocze. Także podczas należytego manipulowania z wykorzystaniem organu nastawczego dla belki blokującej wsuwanie jest przerywane.
Jednocześnie 50 odciążenie użytkownika od zwracania zwiększonej uwagi może być uzyskane przez to, że wgłębienie w jarzmie przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego dla przyrządów jest pokryte występami, które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący belki blokującej uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie. Te występy, celowo rozciągające się tylko na małej części długości wgłębienia dla położenia odłączenia, przechwytują noski blokujące, gdy one na przykład wskutek gwałtownego uruchomienia panelu wsuwanego dla przyrządów skaczą albo wyskakują i przypadkowo są unoszone aż do górnej krawędzi wgłębienia.
Znany jako taki układ do powstrzymywania przełącznika głównego przed niedopuszczalnym włączeniem przez drążek blokujący, który za pomocą wałka uruchamiającego przełącznika głównego może być wkładany w otwór w spodzie szkieletowym, na którym znajduje się panel wsuwany dla przyrządów, może w ramach wynalazku zostać uzupełniony w ten sposób, że przez jednocześnie uruchomiony element blokujący może być blokowana belka blokująca lub jej podnośny zespół drążkowy. W ten sposób są jednocześ nie unieruchamiane wszystkie podzespoły konstrukcyjne zależne od belki blokującej.
Podczas gdy panele wsuwane dla przyrządów do małych i średnich mocy mogą być doprowadzane ręcznie w położenie robocze, to przemieszczanie zestyków łączeniowych przy większych mocach jest trudne. Dlatego znane jest w tym przypadku wyposażanie panelu wsuwanego dla przyrządów w mechanizm jezdny. Belka blokująca według wynalazku oferuje w związku z tym prosty i skuteczny środek, to jest włączanie uruchamiania mechanizmu jezdnego tylko przy odpowiednim stanie pracy. Może to odbywać się w ten sposób, że przy belce blokującej umieszczona jest przesłona zamykająca do przykrywania otworu dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego dla przyrządów, tak, że przy belce blokującej znajdującej się w swoim położeniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny.
Niezależnie od tego, czy wszystkie uprzednio wspomniane blokady istnieją lub tylko ich część, na przedzie panelu wsuwanego dla przyrządów służącym do obsługiwania może być umieszczony co najmniej jeden uchwyt kabłąkowy, przy czym organ nastawczy przeznaczony do uruchamiania belki blokującej jest umieszczony w takiej odległości od uchwytu kabłąkowego i w takim położeniu, że przy obejmowaniu uchwytu czterema palcami jednej ręki kciuk znajduje się naprzeciw przycisku. Użytkownik może dlatego przy tym samym położeniu ręki odblokować i przemieścić panel wsuwany dla przyrządów.
Aby zapewnić zachowanie wymaganego położenia panelu wsuwanego dla przyrządów, należy unikać wydostawania się nosków blokujących z przyporu z jarzmem pozycyjnym przez podniesienie panelu wsuwanego dla przyrządów. Może to być zgodnie z rozwinięciem wynalazku uzyskane w ten sposób, że przez układ spodów szkieletowych luz pionowy panelu wsuwanego dla przyrządów jest ograniczony do wymiaru, który jest mniejszy od wymiaru wgłębień w jarzmie pozycyjnym.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w widoku perspektywicznym panel wsuwany dla przyrządów do rozdzielnicy niskonapięciowej, fig. 2 - panel wsuwany dla przyrządów według fig. 1 w widoku z góry w jego położeniu roboczym, fig. 3 - jako powiększoną jednostkę jarzmo pozycyjne i czop blokujący, który odpowiednio do fig. 2 przyjmuje położenie robocze w jarzmie pozycyjnym, fig. 4 i 5 przedstawiają widoki odpowiadające widokom przedstawionym na fig. 2 i 3, na których panel wsuwany dla przyrządów i czop blokujący
PL 199 119 B1 znajdują się w położeniu próbnym, przy czym pomocnicze zestyki łączeniowe są pokazane jako otwarte, fig. 6 i 7 - widoki odpowiadające fig. 4 i 5 z tą różnicą, że pomocnicze zestyki łączeniowe są zamknięte, a fig. 8 i 9 - położenie odłączenia panelu wsuwanego dla przyrządów, w widoku odpowiadającym figurom przedstawionym uprzednio.
Przedstawiony na fig. 1 panel wsuwany 1 dla przyrządów ma obudowę 2 typu ramowego ze ścianką tylną 3, z równoległą do niej płytą montażową 4 i przodem 5 służącym do obsługiwania. Panel wsuwany 1 dla przyrządów znajduje się na szkieletowym spodzie 6, który ma boczne wygięte krawędzie 7 i 8 jako części prowadzące dla panelu wsuwanego 1 dla przyrządów. Spód szkieletowy 6 może być zamontowany w znany sposób w rusztowaniu rozdzielnicy niskonapięciowej, na przykład za pomocą pokazanych na fig. 1 łączników trzymających 10. Szczegóły tego układu nie są przedstawione, ponieważ są znane jako takie, a z drugiej strony, ponieważ nie są one konieczne do zrozumienia wynalazku.
Panel wsuwany 1 dla przyrządów daje się przesuwać w kierunku pokazanej na fig. 1 podwójnej strzałki 11, tak aby uzyskiwał charakterystyczne położenia, a mianowicie położenie odłączenia, położenie próbne i położenie robocze. Przed przejściem do bliższego zaznajomienia się z tymi położeniami należy najpierw wyjaśnić dalsze cechy panelu wsuwanego 1 dla przyrządów.
Do manipulowania panelem wsuwanym 1 dla przyrządów użytkownik ma do dyspozycji dwa, pokazane na fig. 1, uchwyty ręczne 12 i 13, które są umieszczone na przodzie 5 do obsługiwania. Pokazane rozmieszczenie, uchwytu ręcznego 12 poziomo i uchwytu ręcznego 13 pionowo, okazało się korzystnym pod względem ergonomicznym, może być jednak dowolnie zmieniane. Panel wsuwany 1 dla przyrządów dysponuje dodatkowo napędem jezdnym, do którego w szczególności należą przechodzący przez obudowę 2 panelu w kierunku strzałki 11 wałek jezdny 14 z odcinkiem gwintowanym i umieszczony po stronie tylnej na spodzie szkieletowym 6 element nakrętkowy, co jest takż e znane jako takie. Przewidziana jako narzędzie nastawcze dla napędu jezdnego korba ręczna 15, jak pokazano za pomocą linii punktowej, daje się wprowadzać w otwór 16, umieszczony w przodzie 5 do obsługiwania, w celu uruchomienia w razie potrzeby wałka jezdnego 14.
Na fig. 1 jest pokazany panel wsuwany l dla przyrządów w jego położeniu roboczym, w którym tylne zestyki łączeniowe 17 (zasilanie) i 18 (wyjście) są sprzężone z szynami polowymi 20 względnie z elementami przyłączeniowymi 21. Jednocześnie pomocnicze zestyki łączeniowe 22, umieszczone przesuwnie względem obudowy 2 w kierunku strzałki 11, są sprzężone z nieruchomym pomocniczym zestykiem łączeniowym 23.
Aby uzyskać położenie robocze według fig. 1 jest potrzebna pewna siła, aby (główne) zestyki łączeniowe 17 i 18 oraz pomocnicze zestyki łączeniowe 22 doprowadzić do sprzężenia z ich nieruchomymi przeciwelementami. Oczywiście siła ta zależy w szczególności od prądu, dla którego zwymiarowane są zestyki łączeniowe 17 i 18. Dlatego łatwiej daje się manipulować panelami wsuwanymi 1 dla przyrządów przeznaczonymi do odbiornika o małej mocy niż panelami dla dużych mocy. Zgodnie z tym wałek jezdny 14 jest potrzebny tylko przy „dużych” panelach wsuwanych 1 dla przyrządów. Jest on jednak pokazany na figurach 1, 2, 4, 6 i 8, dla unaocznienia, że w ramach wynalazku bez problemów daje się wbudować nieobowiązkowo napęd jezdny do systemu jeszcze wymagających objaśnienia urządzeń blokujących.
Panel wsuwany 1 dla przyrządów jest pokazany bez oprzewodowania i okablowania, tak aby nie zakrywać istotnych dla wynalazku urządzeń blokujących. Poza tym nie są pokazane wszystkie przyrządy przełączeniowe, sterujące i zabezpieczające należące do kombinacji przyrządów do sterowania silnikiem, lecz tylko przełącznik główny 24. Jest on zamocowany na wspomnianej płycie montażowej 4 i może być włączany i wyłączany za pomocą dostępnego na przodzie 5 od obsługiwania wałka uruchamiającego 25.
Istotną cechę urządzenia blokującego według wynalazku stanowi belka blokująca 26, która rozciąga się w przedniej części obudowy 2 równolegle do przodu 5 do obsługiwania i na całej jej szerokości. Na swoich końcach belka blokująca 26 ma umieszczone usytuowane równolegle do ścianek bocznych 27 i 28 obudowy 2 ramiona uchylne 30 i 31. Te ramiona uchylne wchodzą, jednym czopem walcowym każde, w otwór w ściankach bocznych 27 i 28 i umożliwiają ruch odchylny belki blokującej 26, który w zasadzie wyraża się w unoszeniu lub opuszczaniu względem spodu szkieletowego 6. Belka blokująca 26 jest na swoich końcach zaopatrzona poza tym w noski blokujące 32 i 33, które przez okna wchodzą w ścianki boczne 27 i 28 i współpracują z jarzmami pozycyjnymi 34 i 35, które są wykonane w wygiętych krawędziach 7 i 8 spodu szkieletowego 6. Szczegóły tego układu zostaną jeszcze objaśnione na podstawie figur 3, 5, 7 i 9.
PL 199 119 B1
Jeśli belka blokująca 26 znajduje się w swoim obniżonym położeniu spoczynkowym, to panel wsuwany 1 dla przyrządów jest zabezpieczony przed przesunięciem. W celu zwolnienia przesuwu belka blokująca 26 musi być uniesiona w jej położenie robocze, co jest umożliwiane przez podnośny zespół drążkowy 36. Należy do niego suwak jarzmowy 31 z wyłamanym jarzmem, w które wchodzi czop podnoszący 40 osadzony na belce blokującej 26. Część początkowa jarzma 38 rozciąga się równolegle do spodu szkieletowego 6. Jeśli czop podnoszący 40 znajduje się w tej części początkowej, to belka blokująca 26 jest blokowana i nie może bezpośrednio ręcznie lub przez dowolne inne oddziaływania zostać podniesiona w jej położenie robocze. Umożliwiane jest to wyłącznie przez uruchamianie jarzmowego suwaka podnoszącego 37 za pomocą umieszczonego na przodzie 5 do obsługiwania, mającego postać przycisku organu nastawczego 41. Czop podnoszący 40 dostaje się przy tym we wznoszącą się część jarzma 38, wskutek czego belka blokująca 26 porusza się wokół ramion uchylnych i jest odpowiednio podnoszona.
Organ nastawczy 41 jest umieszczony w pobliżu kabłąkowego lewego uchwytu ręcznego 12 w takim poł o ż eniu, ż e znajduje się on w obszarze zasię gu kciuka lewej rę ki czł owieka, gdy palce tej ręki obejmują uchwyt ręczny 12. Dlatego uruchomienie belki blokującej 26 i przesuwanie panelu wsuwanego 1 dla przyrządów mogą być dokonywane przy tym samym położeniu ręki.
Na wałku uruchamiającym 25 przełącznika głównego 24 jest osadzony blokujący układ dźwigniowy 42, który w znany sposób zawiera połączoną z wałkiem uruchamiającym 25 dźwignię odchylną i połączony z nią przegubowo lub sprzężony przez jarzmo, ustawiony w przybliżeniu pod kątem prostym względem spodu szkieletowego 6 drążek blokujący 43. Równolegle do spodu obudowy 2 względnie do spodu szkieletowego 6 jest poprowadzona na nakładkach prowadzących połączona z organem nastawczym 41 pł yta blokują ca 45. W pł ycie blokują cej 45 znajduje się otwór blokują cy 44, w który drążek blokujący 43 może wejść tylko wówczas, gdy organ nastawczy 41 znajduje się w swym nieuruchomionym położeniu spoczynkowym. W spodzie szkieletowym 6 znajduje się otwór blokujący 44, w który może wejść drążek blokujący tylko wówczas, gdy panel wsuwany 1 dla przyrządów znajduje się w swoim położeniu roboczym (fig. 1 i fig. 2). Dlatego przełącznik główny 24 moż e być włączony tylko przy tym położeniu płyty blokującej 45. Płyta blokująca 45 posiada dwa otwory blokujące 44, aby można było montować przełącznik główny 24 przy danym umieszczeniu organu nastawczego 41 i płyty blokującej, lub aby mógł być wykorzystany inny przełącznik główny.
Ruchomy pomocniczy zestyk łączeniowy 22 jest osadzony na prowadzonym ruchomo w kierunku podwójnej strzałki 11 łączniku przesuwnym 46 zestyku, który daje się przesuwać za pomocą suwaka 50 zestyku i przymocowanego do niego chwytu uruchamiającego 47. Prowadzenie bagnetowe 51 służy do blokowania suwaka 50 zestyku w położeniach końcowych (pomocniczy zestyk łączeniowy 22 otwarty lub zamknięty). Uruchomienie pomocniczych zestyków łączeniowych 22 może następować, zamiast za pomocą suwaka 50 zestyku, także za pomocą napędu śrubowego lub ślimakowego według niemieckiego opisu patentowego nr DE 27 17 691. W zasadzie w każdym przypadku trzeba nosek blokujący 48, który daje się wprowadzać w otwór w belce blokującej 26, zabezpieczać przed jego podniesieniem w położenie robocze, gdy pomocnicze zestyki łączeniowe 22, 23 są zamknięte.
Łącznik przesuwny 46 zestyku może być blokowany przez element powstrzymujący 62 w jego położeniu podstawowym. Element powstrzymujący może w tym celu być poruszany wokół łożyska obrotowego 63 umieszczonego na ściance bocznej 28 obudowy 2 i może być obniżany poprzez luzowanie śruby trzymającej 64 w kierunku strzałki 65. W tym obniżonym położeniu nosek blokujący wchodzi w odpowiednie wybranie (oba zakryte) w łączniku przesuwnym 46 zestyku.
Jeśli panel wsuwany dla przyrządów jest, jak opisano powyżej, wyposażony w napęd jezdny, to nie powinien istnieć dostęp do wałka jezdnego, gdy włączony jest przełącznik główny 24. Uzyskuje się to za pomocą przesłony zamykającej 52, która jest umieszczona na belce blokującej 26 i która w położeniu spoczynkowym belki blokującej 26 jest tak ustawiona za otworem wtykowym 16, że przewidziana jako narzędzie obsługowe dla wałka jezdnego 14 korba ręczna 15 nie może być nasadzona na wałek jezdny 14.
Poniżej został bliżej objaśniony na podstawie figur 2 do 9 sposób działania blokady pozycyjnej.
Na fig. 2 jest jeszcze raz pokazany panel wsuwany 1 dla przyrządów w jego położeniu roboczym, przy czym jarzmo pozycyjne 34 z przedstawionymi w postaci wyrwanej przyległymi częściami jest pokazane jako powiększony szczegół na fig. 3. Jarzmo pozycyjne 34 ma wielokrotnie stopniowany kontur, który współpracuje z noskiem blokującym 32 belki blokującej 26. Kanał główny 54 ma położone z przodu ujście 59, a poniżej niego umieszczona jest powierzchnia oporowa 60 i powyżej niego powierzchnia oporowa 61. W położeniu roboczym panel wsuwany 1 dla przyrządów jest zabezpieczony
PL 199 119 B1 w ten sposób, że nosek blokujący 32 zagłębiony jest we wgłębieniu 53 w jarzmie pozycyjnym 34. Przez odpowiednie współdziałanie noska blokującego 33 z jarzmem pozycyjnym 35 uzyskuje się pewne podparcie na przeciwległym boku ramy 2 panelu wsuwanego. Dzięki temu zostały wykluczone uszkodzenia powodowane przez próby niewłaściwego skośnego ustawiania panelu wsuwanego 1 dla przyrządów.
W celu przemieszczania panelu wsuwanego 1 dla przyrządów należy podnieść belkę blokującą 26 w jej poł o ż enie robocze poprzez uruchomienie organu nastawczego 41, przy czym wówczas nosek blokujący 32 przedostaje się z wgłębienia 53 do kanału głównego 54 w jarzmie pozycyjnym. Teraz panel wsuwany 1 dla przyrządów jest za pomocą wałka jezdnego 14 doprowadzany w jego położenie odłączenia, które określane jest przez dalsze wgłębienie 55 w jarzmie pozycyjnym 34. Podczas stosunkowo powolnego ruchu wyciągania, jaki jest wywoływany przez napęd jezdny, nosek blokujący dostaje się samoczynnie do wgłębienia 55. Jeśli jednak panel wsuwany dla przyrządów nie posiada napędu jazdy i jest odpowiednio przesuwany ręcznie, to występ 56 ponad ujściem 59 wchodzący do kanału głównego 54 zapewnia to, że ruch wyciągania panelu wsuwanego 1 dla przyrządów zostaje w sposób wymuszony przerwany.
W poł o ż eniu odłączenia wedł ug fig. 4 i 5 zarówno (gł ówne) zestyki łączeniowe 17 i 18 jak i pomocnicze zestyki łączeniowe 22 są odłączone od swych nieruchomych przeciwelementów, w postaci szyny polowej 20, przyłącza 21 względnie nieruchomego pomocniczego zestyku łączeniowego 23. Wychodząc od tego położenia panelu wsuwanego 1 dla przyrządów w ramie 1 panelu wsuwanego może teraz być uzyskane położenie próbne w ten sposób, że za pomocą suwaka 50 zestyku i łącznika przesuwnego 46 ruchomy pomocniczym zestyk łączeniowy 22 jest doprowadzany do sprzężenia z nieruchomym pomocniczy zestykiem łączeniowym 23, jak to jest ukazane na fig. 6. Przynależna fig. 7 odpowiada fig. 5, ponieważ panel wsuwany 1 dla przyrządów nie zmienił w ogóle swego położenia względem spodu szkieletowego 6. Nosek blokujący 32 znajduje się więc niezmiennie we wgłębieniu 55.
Dalszymi pozycjami którymi dysponuje układ według wynalazku jest położenie zdejmowania i pobierania wedł ug fig. 8 i fig. 9. W poło żenia te panel wsuwany 1 dla przyrzą dów dostaje się w ten sposób, że przez uruchomienie organu nastawczego 41 unoszone są noski blokujące z wgłębienia 55. Jeśli wówczas przy ciągnięciu panelu wsuwanego 1 dla przyrządów noski blokujące przeszły przez ujście 59 kanału głównego 54 jarzma pozycyjnego 34, 35, to są one jeszcze raz zatrzymywane przez położony ponad powierzchnią oporową 60 występ 57, który również może być pokonany przez uruchomienie organu nastawczego 41. Potem noski blokujące 32 i 33 znajdują się poniżej jarzm pozycyjnych 34 i 35, tak że teraz panel wsuwany 1 dla przyrządów może być zdjęty ze spodu szkieletowego 6.
Dalszą cechę szczególną stanowi możliwość zamknięcia panelu wsuwanego 1 dla przyrządów w położeniu odłączenia według fig. 4 i fig. 5. W tym celu najpierw blokuje się łącznik przesuwny 46 w położ eniu podstawowym w ten sposób, ż e po zwolnieniu ś ruby trzymającej 64 obraca się element powstrzymujący 62. Wskutek umieszczenia elementu powstrzymującego 62 na ściance bocznej 28 jest to możliwe tylko wówczas, gdy panel wsuwany 1 dla przyrządów znajduje się poza rozdzielnicą. Następnie panel wsuwany 1 dla przyrządów wkłada się w wyżej opisany sposób do rozdzielnicy i przesuwa na spodzie szkieletowym 6, aż do osią gnię cia poło ż enia odłączenia. Teraz moż e zostać włączony przełącznik główny 24 i w znany sposób (kłódka na uchwycie 29 przełącznika) zamknięty. Drążek blokujący 43 przechodzi przy tym przez otwór blokujący 44 w płycie blokującej 45 i dalej przez otwór w spodzie szkieletowym 6 (znane, nie pokazano). W ten sposób panel wsuwany 1 dla przyrządów jest zabezpieczony przed przesunięciem. Napęd jezdny, o ile istnieje, może również nie być uruchamiany, ponieważ otwór wtykowy dla korby ręcznej 15 jest zamknięty przez przesłonę zamykającą 52.
Jeśli panel wsuwany 1 dla przyrządów jest wsuwany, wychodząc z położenia według figur 8 i 9, w ramę panelu wsuwanego, to noski blokujące 32 i 33 uderzają w poło ż one pod ujściem 59 powierzchnie oporowe 60. Jeśli uruchamiany jest organ nastawczy 41, to noski blokujące 32 i 33 są unoszone i mogą teraz pokonać powierzchnie oporowe 60. Poprzez lekki ruch do tyłu likwiduje się tarcie pomiędzy noskami blokującymi 32 i 33 i powierzchnią oporową 61, a noski blokujące dostają się do kanału głównego 54, skąd mogą one wejść do wgłębienia 55 dla położenia odłączenia. Żeby noski blokujące 32, 33 nie mogły, wskutek niezamierzonego obrócenia lub wybicia, wychodzić z wgłębienia 55 i dostawać się bezpośrednio do kanału głównego 54, w przejś ciu od wgłębienia 55 do kanału głównego 54 w kierunku do wgłębienia 53 jest umieszczony następny występ 58.

Claims (24)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Rozdzielnica niskonapię ciowa z rusztowaniem, z umieszczonymi nieruchomo na rusztowaniu częściami prowadzącymi, z panelem wsuwanym dla przyrządów do umieszczania przyrządów związanych z techniką przełączania, sterowania i zabezpieczania, który za pomocą części prowadzących daje się przesuwać z położenia odłączenia w położenie robocze i z co najmniej jednym urządzeniem blokującym do zabezpieczania panelu wsuwanego przed niedozwoloną obsługą, w której urządzenie blokujące ma belkę blokującą, podnośny zespół drążkowy do przeprowadzania belki blokującej z powstrzymują cego panel wsuwany dla przyrzą dów poł o ż enia spoczynkowego w umoż liwiają ce przesuwanie położenie robocze i umieszczony na przedzie do obsługiwania panelu wsuwanego dla przyrządów organ nastawczy do uruchamiania podnośnego zespołu drążkowego, przy czym belka blokująca jest umieszczona przechylnie w obudowie panelu wsuwanego dla przyrządów, a ponadto belka blokująca rozciąga się poprzecznie względem kierunku przesuwu i w zasadzie na całej szerokości obudowy, przy czym belka blokująca na swych końcach współpracuje z każdorazowo jednym jarzmem pozycyjnym każdorazowo jednej z części prowadzących, które ma zarys współpracujący z belką blokującą ze stopniami dla położenia odłączenia i położenia roboczego, znamienna tym, że panel wsuwany dla przyrządów ma pomocnicze zestyki łączeniowe (22), które w celu wchodzenia w styk z przyporządkowanymi nieruchomymi pomocniczymi zestykami łączeniowymi są za pomocą urządzenia uruchamiającego umieszczone przesuwnie względem obudowy (2) panelu wsuwanego (1) dla przyrządów, przy czym urządzenie uruchamiające ma chwytający belkę blokującą nosek blokujący (48), który przy stykających się pomocniczych zestykach łączeniowych (22, 23) blokuje belkę blokującą w jej położ eniu spoczynkowym.
  2. 2. Rozdzielnica wedł ug zastrz. 1, znamienna tym, ż e belka blokują ca (26) na swoich koń cach jest wyposażona w noski blokujące (32, 33), z których każdy wystaje poza obrys obudowy (2), a jarzma pozycyjne (34, 35) mają wgłębienia (53, 54) służące do wchodzenia w nie nosków blokujących (32, 33) dla położenia roboczego i odłączenia.
  3. 3. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że jarzmo pozycyjne ma kanał główny (54) z ujściem (59) do wprowadzenia noska blokuj ącego (32, 33) i powierzchnie oporowe (60, 61) do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów w części prowadzące.
  4. 4. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, ż e wgłębienie (55) w jarzmie pozycyjnym (34) przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego (1) dla przyrządów jest pokryte przez występy (56, 58), które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący (32, 33) belki blokującej (26) uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie.
  5. 5. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, ż e obudowa (2) ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego (25) przełącznik główny (24), zaś spód szkieletowy (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1) dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a płytka blokująca (45), połączona z organem nastawczym (41) i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego (6), jest zaopatrzona w otwór blokujący (44), zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego (24) przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielnica zawiera drążek blokujący (43) sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym (25) przełącznika głównego (24), przy czym drążek blokujący (43) przy znajdującym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym (1) tylko przy znajdującym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym (41) dla włączenia przełącznika głównego (24) wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1), jak i w otwór blokujący (44) w płycie blokującej (45).
  6. 6. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że na belce blokującej (26) umieszczona jest przesłona zamykająca (52) do zakrywania otworu wtykowego (16) dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego (1) dla przyrządów, tak że przy belce blokującej (26) znajdującej się w jej położeniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny.
  7. 7. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że na przedzie (5) do obsługiwania panelu wsuwanego (1) dla przyrządów jest umieszczony co najmniej jeden uchwyt kabłąkowy (12, 13), przy czym przeznaczony do uruchamiania belki blokującej (26) organ nastawczy (41) jest umieszczony w takiej odległ o ś ci od uchwytu kabłąkowego (12, 13) i w takim poł o żeniu, ż e przy obejmowaniu uchwytu kabłąkowego (12, 13) czterema palcami jednej ręki kciuk znajduje się naprzeciw organu nastawczego (41).
    PL 199 119 B1
  8. 8. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, ż e przez układ spodów szkieletowych (6) luz pionowy panelu wsuwanego (1) dla przyrządów jest mniejszy od wgłębień (53, 55) w jarzmie pozycyjnym (34).
  9. 9. Rozdzielnica wedł ug zastrz. 1, znamienna tym, ż e urzą dzenie uruchamiają ce do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych (23) ma suwak (46) zestyku, przy czym suwak (46) zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego (62) w wybranie suwaka (46) zestyku jest zablokowany w położeniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego (22).
  10. 10. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że belka blokująca (26) na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące (32, 33), z których każdy wystaje poza obrys obudowy (2), a jarzma pozycyjne (34, 35) mają wgłębienia (53, 54) służące do wchodzenia w nie nosków blokujących (32, 33) dla położenia roboczego i odłączenia, przy czym jarzmo pozycyjne ma kanał główny (54) z ujś ciem (59) do wprowadzenia noska blokującego (32, 33) i powierzchnie oporowe ( 60, 61) do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów w części prowadzące.
  11. 11. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że belka blokująca (26) na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące (32, 33), z których każdy wystaje poza obrys obudowy (2), a jarzma pozycyjne (34, 35) mają wgłębienia (53, 54) służące do wchodzenia w nie nosków blokujących (32, 33) dla położenia roboczego i odłączenia, przy czym wgłębienie (55) w jarzmie pozycyjnym (34) przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego (1) dla przyrządów jest pokryte przez występy (56, 58), które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący (32, 33) belki blokującej (26) uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie.
  12. 12. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że jarzmo pozycyjne ma kanał główny (54) z ujściem (59) do wprowadzenia noska blokuj ącego (32, 33) i powierzchnie oporowe (60, 61) do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów w części prowadzące, przy czym wgłębienie (55) w jarzmie pozycyjnym (34) przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego (1) dla przyrządów jest pokryte przez występy (56, 58), które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący (32, 33) belki blokującej (26) uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie.
  13. 13. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że belka blokująca (26) na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące (32, 33), z których każdy wystaje poza obrys obudowy (2), a jarzma pozycyjne (34, 35) mają wgłębienia (53, 54) służące do wchodzenia w nie nosków blokujących (32, 33) dla położenia roboczego i odłączenia, przy czym obudowa (2) ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego (25) przełącznik główny (24), zaś spód szkieletowy (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1) dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a płytka blokująca (45), połączona z organem nastawczym (41) i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego (6), jest zaopatrzona w otwór blokujący (44), zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego (24) przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielnica zawiera drążek blokujący (43) sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym (25) przełącznika głównego (24), przy czym drążek blokujący (43) przy znajdującym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym (1) tylko przy znajdującym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym (41) dla włączenia przełącznika głównego (24) wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1), jak i w otwór blokujący (44) w płycie blokującej (45).
  14. 14. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że jarzmo pozycyjne ma kanał główny (54) z ujściem (59) do wprowadzenia noska blokuj ącego (32, 33) i powierzchnie oporowe (60, 61) do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów w części prowadzące, przy czym obudowa (2) ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego (25) przełącznik główny (24), zaś spód szkieletowy (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1) dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a pł ytka blokują ca (45), po łączona z organem nastawczym (41) i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego (6), jest zaopatrzona w otwór blokujący (44), zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego (24) przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielnica zawiera drążek blokujący (43) sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym (25) przełącznika głównego (24), przy czym drążek blokujący (43) przy znajdującym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym (1) tylko przy znajdującym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym (41) dla włączenia przełącznika głównego (24) wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1), jak i w otwór blokujący (44) w płycie blokującej (45).
    PL 199 119 B1
  15. 15. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że wgłębienie (55) w jarzmie pozycyjnym (34) przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego (1) dla przyrządów jest pokryte przez występy (56, 58), które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący (32, 33) belki blokującej (26) uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie, przy czym obudowa (2) ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego (25) przełącznik główny (24), zaś spód szkieletowy (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1) dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a pł ytka blokują ca (45), po łączona z organem nastawczym (41) i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego (6), jest zaopatrzona w otwór blokujący (44), zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego (24) przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielnica zawiera drążek blokujący (43) sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym (25) przełącznika głównego (24), przy czym drążek blokujący (43) przy znajdującym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym (1) tylko przy znajdującym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym (41) dla włączenia przełącznika głównego (24) wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1), jak i w otwór blokujący (44) w płycie blokującej (45).
  16. 16. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że belka blokująca (26) na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące (32, 33), z których każdy wystaje poza obrys obudowy (2), a jarzma pozycyjne (34, 35) mają wgłębienia (53, 54) służące do wchodzenia w nie nosków blokujących (32, 33) dla położenia roboczego i odłączenia, przy czym na belce blokującej (26) umieszczona jest przesłona zamykająca (52) do zakrywania otworu wtykowego (16) dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego (1) dla przyrządów, tak że przy belce blokującej (26) znajdującej się w jej położ eniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny.
  17. 17. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że jarzmo pozycyjne ma kanał główny (54) z ujściem (59) do wprowadzenia noska blokuj ącego (32, 33) i powierzchnie oporowe (60, 61) do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów w części prowadzące, przy czym na belce blokującej (26) umieszczona jest przesłona zamykająca (52) do zakrywania otworu wtykowego (16) dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego (1) dla przyrządów, tak że przy belce blokującej (26) znajdującej się w jej położeniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny.
  18. 18. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że wgłębienie (55) w jarzmie pozycyjnym (34) przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego (1) dla przyrządów jest pokryte przez występy (56, 58), które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący (32, 33) belki blokującej (26) uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie, przy czym na belce blokującej (26) umieszczona jest przesłona zamykająca (52) do zakrywania otworu wtykowego (16) dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego (1) dla przyrządów, tak że przy belce blokującej (26) znajdującej się w jej położeniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny.
  19. 19. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że obudowa (2) ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego (25) przełącznik główny (24), zaś spód szkieletowy (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1) dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a płytka blokują ca (45), połączona z organem nastawczym (41) i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego (6), jest zaopatrzona w otwór blokujący (44), zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego (24) przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielnica zawiera drążek blokujący (43) sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym (25) przełącznika głównego (24), przy czym drążek blokujący (43) przy znajdującym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym (1) tylko przy znajdującym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym (41) dla włączenia przełącznika głównego (24) wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1), jak i w otwór blokujący (44) w płycie blokującej (45), zaś na belce blokującej (26) umieszczona jest przesłona zamykająca (52) do zakrywania otworu wtykowego (16) dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego (1) dla przyrządów, tak że przy belce blokującej (26) znajdującej się w jej położeniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny.
  20. 20. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że belka blokująca (26) na swoich końcach jest wyposażona w noski blokujące (32, 33), z których każdy wystaje poza obrys obudowy (2), a jarzma pozycyjne (34, 35) mają wgłębienia (53, 54) służące do wchodzenia w nie nosków blokujących (32, 33) dla położenia roboczego i odłączenia, przy czym urządzenie uruchamiające do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych (23) ma suwak (46) zestyku, przy czym suwak (46) zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego (62) w wybranie suwaka (46) zestyku jest zablokowany w położeniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego (22).
    PL 199 119 B1
  21. 21. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że jarzmo pozycyjne ma kanał główny (54) z ujściem (59) do wprowadzenia noska blokuj ącego (32, 33) i powierzchnie oporowe (60, 61) do wymuszonego powstrzymywania przesuwu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów przy wkładaniu panelu wsuwanego (1) dla przyrządów w części prowadzące, przy czym urządzenie uruchamiające do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych (23) ma suwak (46) zestyku, przy czym suwak (46) zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego (62) w wybranie suwaka (46) zestyku jest zablokowany w położeniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego (22).
  22. 22. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że wgłębienie (55) w jarzmie pozycyjnym (34) przyporządkowane położeniu odłączenia panelu wsuwanego (1) dla przyrządów jest pokryte przez występy (56, 58), które w obu kierunkach przesuwania podpierają nosek blokujący (32, 33) belki blokującej (26) uniemożliwiając niezamierzone zwolnienie, przy czym urządzenie uruchamiające do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych (23) ma suwak (46) zestyku, przy czym suwak (46) zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego (62) w wybranie suwaka (46) zestyku jest zablokowany w położeniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego (22).
  23. 23. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że obudowa (2) ma umieszczony na sobie włączany i wyłączany za pomocą wałka uruchamiającego (25) przełącznik główny (24), zaś spód szkieletowy (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1) dla przyrządów, jest zaopatrzony w otwór, a płytka blokują ca (45), połączona z organem nastawczym (41) i prowadzona na listwach prowadzących równolegle do spodu szkieletowego (6), jest zaopatrzona w otwór blokujący (44), zaś dla powstrzymywania przełącznika głównego (24) przed niedopuszczalnym włączeniem rozdzielnica zawiera drążek blokujący (43) sprzęgnięty z wałkiem uruchamiającym (25) przełącznika głównego (24), przy czym drążek blokujący (43) przy znajdującym się w jego położeniu roboczym panelu wsuwanym (1) tylko przy znajdującym się w położeniu spoczynkowym organie nastawczym (41) dla włączenia przełącznika głównego (24) wchodzi zarówno w otwór spodu szkieletowego (6), na którym znajduje się panel wsuwany (1), jak i w otwór blokujący (44) w płycie blokującej (45), zaś urządzenie uruchamiające do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych (23) ma suwak (46) zestyku, przy czym suwak (46) zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego (62) w wybranie suwaka (46) zestyku jest zablokowany w położeniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego (22).
  24. 24. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że na belce blokującej (26) umieszczona jest przesłona zamykająca (52) do zakrywania otworu wtykowego (16) dla narzędzia obsługowego napędu jezdnego panelu wsuwanego (1) dla przyrządów, tak że przy belce blokującej (26) znajdującej się w jej położeniu spoczynkowym napęd jezdny jest niedostępny, przy czym urządzenie uruchamiające do przesuwania pomocniczych zestyków łączeniowych (23) ma suwak (46) zestyku, przy czym suwak (46) zestyku przy wejściu noska blokującego elementu powstrzymującego (62) w wybranie suwaka (46) zestyku jest zablokowany w położeniu odłączenia pomocniczego zestyku łączeniowego (22).
PL366603A 2001-04-20 2002-03-27 Rozdzielnica niskonapięciowa PL199119B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10120737A DE10120737C1 (de) 2001-04-20 2001-04-20 Niederspannungs-Schaltanlage mit einer Verriegelungsvorrichtung für einen Geräteeinschub
PCT/DE2002/001145 WO2002087037A1 (de) 2001-04-20 2002-03-27 Niederspannungs-schaltanlage mit einer verriegelungsvorrichtung für einen geräteeinschub

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL366603A1 PL366603A1 (pl) 2005-02-07
PL199119B1 true PL199119B1 (pl) 2008-08-29

Family

ID=7682975

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL366603A PL199119B1 (pl) 2001-04-20 2002-03-27 Rozdzielnica niskonapięciowa

Country Status (16)

Country Link
EP (1) EP1380082B1 (pl)
KR (1) KR100576952B1 (pl)
CN (1) CN1307758C (pl)
AT (1) ATE327585T1 (pl)
AU (1) AU2002252966B2 (pl)
CZ (1) CZ20033147A3 (pl)
DE (2) DE10120737C1 (pl)
DK (1) DK1380082T3 (pl)
EE (1) EE200300525A (pl)
ES (1) ES2261660T3 (pl)
LT (1) LT5123B (pl)
LV (1) LV13137B (pl)
PL (1) PL199119B1 (pl)
RU (1) RU2251180C1 (pl)
UA (1) UA74064C2 (pl)
WO (1) WO2002087037A1 (pl)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10204226C1 (de) * 2002-01-30 2003-04-24 Siemens Ag Geräteeinschub für eine Schaltanlage mit Hilfstrennkontakten
CN100362713C (zh) * 2004-12-01 2008-01-16 莫耀焕 可移式操作抽屉单元
DE102005026388B3 (de) * 2005-06-02 2007-01-04 Siemens Ag Kontaktanordnung
DE102007017463A1 (de) 2007-04-10 2008-10-16 Siemens Ag Geräteeinschub sowie Schaltschrank mit einer Vielzahl von Geräteeinschüben
US7800920B2 (en) * 2007-04-18 2010-09-21 Eaton Corporation Support and extension rail assembly
DE102007024977A1 (de) * 2007-05-25 2008-11-27 Siemens Ag Frontbaugruppe, Geräteträger mit einer derartigen Frontbaugruppe sowie Schaltschrank mit einer Vielzahl derartiger Geräteträger
CA2723578C (en) * 2008-05-07 2015-10-20 Eaton Corporation Removable racking system for an electrical switching apparatus
DE102008046881A1 (de) * 2008-09-11 2010-03-18 Ids-Technology Gmbh Modul zum elektrischen Energieabgriff von Stromschienen
US7800888B2 (en) * 2008-11-13 2010-09-21 Eaton Corporation Motor control center subunit having visible contact disconnection and method of manufacture
IT1395971B1 (it) * 2009-06-29 2012-11-02 Lafer S R L Unita' centrale per l'alimentazione e il controllo remoti di motori elettrici
FR2951031B1 (fr) * 2009-10-06 2011-10-28 Schneider Electric Ind Sas Unite fonctionnelle pour tableau basse tension avec position test
DE102010011204A1 (de) * 2010-03-05 2011-09-08 Siemens Aktiengesellschaft Schaltschrank und Geräteträger für einen Schaltschrank
CH703917A1 (de) * 2010-10-08 2012-04-13 Weber Ag Verriegelungsvorrichtung für Einschübe für elektrische Schaltschränke.
KR101027705B1 (ko) * 2010-10-18 2011-04-12 보국전기공업 주식회사 모터제어유닛 자동 개폐 기능을 구비한 모터제어반
CN103606834B (zh) * 2013-10-25 2016-07-27 江苏银佳企业集团有限公司 移动触头低压开关柜
US9607784B2 (en) 2014-03-14 2017-03-28 Eaton Corporation Cradle assist devices and related kits and methods
BR102014007562B1 (pt) 2014-03-28 2021-12-28 Melquisedec Francisquini Centro de controle de motores
CN106253116A (zh) * 2016-08-30 2016-12-21 江苏镇德电力设备有限公司 一种用于电力机柜的摇进式抽屉连锁机构
RU177142U1 (ru) * 2016-11-10 2018-02-12 Закрытое акционерное общество "Группа компаний "Электрощит"-ТМ Самара" Блокировочный механизм выдвижного модуля низковольтного комплектного устройства
RU2741065C1 (ru) * 2020-06-16 2021-01-22 Валерий Валерьевич Камаев Электрический шкаф с выдвижным модулем
RU203280U1 (ru) * 2020-12-08 2021-03-30 Акционерное общество "Уральский электромеханический завод" Низковольтное комплектное устройство распределения и управления серии USG (Ural Switch Gear)
FR3121311B1 (fr) * 2021-03-26 2023-06-30 Schneider Electric Ind Sas Tiroir de contrôle-commande modulaire pour armoire électrique de raccordement et armoire électrique de raccordement comprenant un tel tiroir modulaire
EP4338245A1 (en) 2021-05-11 2024-03-20 Elsteel Denmark A/S Withdrawable unit
DE102021118238B3 (de) 2021-07-14 2022-07-07 Greiner Schaltanlagen Gmbh Griff mit einem Einschubmodul oder einem Steckmodul und Verfahren zum Verriegeln oder Entriegeln eines Einschubmoduls oder eines Steckmoduls
WO2023031643A1 (en) 2021-08-31 2023-03-09 Elsteel (Private) Limited Withdrawable unit for a functional unit compartment of a low-voltage switchgear or controlgear
US20230352863A1 (en) * 2022-04-27 2023-11-02 Rockwell Automation Technologies, Inc. Blind Electrical Connection in a Motor Control Center through Spring Contacts

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US706114A (en) 1902-05-22 1902-08-05 Albert Ruedy Ball thrust-bearing.
US1706114A (en) * 1925-07-27 1929-03-19 Gen Electric Switch truck panel
US2777024A (en) * 1951-04-28 1957-01-08 Westinghouse Electric Corp Metal-enclosed switchgear
CH558600A (de) * 1973-11-15 1975-01-31 Sprecher & Schuh Ag Geschottete schaltzelle.
DE2717691C3 (de) * 1977-04-21 1981-01-15 Licentia Patent-Verwaltungs-Gmbh, 6000 Frankfurt Einschub für Geräte oder Geräteeinheiten
DE3243060A1 (de) * 1982-11-22 1984-05-24 BBC Aktiengesellschaft Brown, Boveri & Cie., Baden, Aargau Elektrischer schaltschrank
DE19647747C1 (de) * 1996-11-06 1998-04-09 Siemens Ag Einschiebbarer Geräteträger mit einer Verriegelungseinrichtung
DE19948697A1 (de) * 1999-09-30 2001-04-05 Siemens Ag Geräteeinschub mit einer Grundplatte und einem relativ dazu verschiebbaren Geräteträger

Also Published As

Publication number Publication date
LT2003079A (en) 2004-01-26
UA74064C2 (en) 2005-10-17
KR100576952B1 (ko) 2006-05-10
AU2002252966B2 (en) 2005-02-17
WO2002087037A1 (de) 2002-10-31
EP1380082B1 (de) 2006-05-24
CN1529927A (zh) 2004-09-15
DE50206902D1 (de) 2006-06-29
CN1307758C (zh) 2007-03-28
LT5123B (lt) 2004-04-26
CZ20033147A3 (cs) 2004-02-18
ES2261660T3 (es) 2006-11-16
LV13137B (en) 2004-04-20
KR20030090765A (ko) 2003-11-28
DK1380082T3 (da) 2006-09-11
RU2251180C1 (ru) 2005-04-27
DE10120737C1 (de) 2002-10-31
PL366603A1 (pl) 2005-02-07
ATE327585T1 (de) 2006-06-15
EP1380082A1 (de) 2004-01-14
EE200300525A (et) 2004-02-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL199119B1 (pl) Rozdzielnica niskonapięciowa
US4885436A (en) Electronic module interlock and extraction mechanism
US7067746B2 (en) Travelling mechanism for a withdrawable circuit-breaker
CA1154062A (en) Electrical switchboard having improved drawout apparatus
KR101191159B1 (ko) 진공차단기의 인터록 장치
KR101064772B1 (ko) 스위치기어
GB2194678A (en) Withdrawable switch units
KR910009073B1 (ko) 폐쇄배전반
US5486663A (en) Motor control center removable control unit interlock
JPS61214500A (ja) 抜き差し補助具
KR101470048B1 (ko) 2중 잠금 기능을 구비하는 진공차단기의 인출입 장치
US20080151475A1 (en) Locking Device and Withdrawable Rack Provided with Said Locking Device
US5700985A (en) Interlock latch for electrical operator
US6207909B1 (en) Latching handle mechanism for securing a module
KR101704430B1 (ko) 진공차단기의 인터록 장치
CN109273302A (zh) 一种断路器电动操作机构
KR20110015920A (ko) 차단기의 인입출 장치
CN219436494U (zh) 用于开关柜的抽屉和开关柜
CN113270290A (zh) 一种隔离开关
JP4449667B2 (ja) 引出形開閉機器のインターロック装置
KR19990037647U (ko) 배전반 기기유니트의 인입인출장치
JP3811934B2 (ja) コントロールセンタの母線接地装置ユニット
CN211654669U (zh) 一种隔离开关
KR20100091044A (ko) 전동기 제어반
EP0157074B1 (en) Drawer-type circuit breaker arrangement

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100327