PL197465B1 - Sposób transportowania prętopodobnych wyrobów, zwłaszcza przemysłu tytoniowego i urządzenie do transportu pojemników, zwłaszcza na prętopodobne wyroby przemysłu tytoniowego - Google Patents

Sposób transportowania prętopodobnych wyrobów, zwłaszcza przemysłu tytoniowego i urządzenie do transportu pojemników, zwłaszcza na prętopodobne wyroby przemysłu tytoniowego

Info

Publication number
PL197465B1
PL197465B1 PL344299A PL34429900A PL197465B1 PL 197465 B1 PL197465 B1 PL 197465B1 PL 344299 A PL344299 A PL 344299A PL 34429900 A PL34429900 A PL 34429900A PL 197465 B1 PL197465 B1 PL 197465B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
containers
station
full
residence time
container
Prior art date
Application number
PL344299A
Other languages
English (en)
Other versions
PL344299A1 (en
Inventor
Albert-Berend Hebels
Matthias Horn
Matthias Jobmann
Original Assignee
Hauni Maschinenbau Ag
Hauni Maschinenbau Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hauni Maschinenbau Ag, Hauni Maschinenbau Aktiengesellschaft filed Critical Hauni Maschinenbau Ag
Publication of PL344299A1 publication Critical patent/PL344299A1/xx
Publication of PL197465B1 publication Critical patent/PL197465B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/35Adaptations of conveying apparatus for transporting cigarettes from making machine to packaging machine
    • A24C5/352Adaptations of conveying apparatus for transporting cigarettes from making machine to packaging machine using containers, i.e. boats

Abstract

1. Sposób transportowania pr etopodobnych wyrobów, zw laszcza przemys lu tytoniowego, w którym pojemniki nape lnia si e wyrobami, a nast epnie pojemniki przekazuje si e na stanowisko odbioru pe lnych pojemników, po czym pojemniki doprowadza si e do stanowiska opró zniania pojemników, przy czym rejestruje si e czas przebywania pojemników na stanowisku odbioru pe lnych pojemników oraz steruje si e doprowadzaniem pojemników do urz adzenia do opró zniania pojemników w zale zno sci od zarejestrowanego czasu przebywania, a je zeli zarejestrowany czas przebywania jest równy lub d lu zszy ni z zadany minimalny czas przebywania pojemników, wówczas pojemniki doprowadza si e bezpo sredni a drog a do urz adzenia do opró zniania pojemników, znamienny tym, ze je zeli zarejestrowany czas przeby- wania jest krótszy ni z zadany minimalny ………………………………. 10. Urz adzenie do transportu pojemników na pr etopodobne wy- roby przemys lu tytoniowego, z urz adzeniem do nape lniania pojemni- ków wyrobami, z urz adzeniem do opró zniania pojemników, z przyporz adkowanym urz adzeniu do nape lniania pojemników stano- wiskiem odbioru pe lnych pojemników, z przyporz adkowanym urz a- dzeniu do opró zniania pojemników stanowiskiem doprowadzania pe lnych pojemników, z po laczonym czynnie z jednym ze stanowisk urz adzeniem przestawiaj acym do przestawiania pojemników pomi e- dzy poszczególnymi stanowiskami, a ponadto zawieraj ace urz adzenie rejestruj ace do rejestrowania czasu przebywania pojemników co najmniej na stanowisku odbioru pe lnych pojemników, korzystnie na wszystkich stanowiskach, oraz urz adzenie steruj ace, za pomoc a którego urz adzenie przestawiaj ace jest sterowane w zale zno sci od zarejestrowanego czasu przebywania, przy czym urz adzenie steruj a- ce zawiera pamiec do zapami etywania zadanego minimalnego czasu przebywania oraz urz adzenie porównuj ace do porównywania zareje- strowanego czasu przebywania z zadanym minimalnym czasem przebywania, znamienne tym, ze zawiera pierwsze ………………….. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób transportowania prętopodobnych wyrobów, zwłaszcza przemysłu tytoniowego i urządzenie do transportu pojemników, zwłaszcza na prętopodobne wyroby przemysłu tytoniowego.
Pod pojęciem prętopodobnych wyrobów przemysłu tytoniowego należy rozumieć pręty tytoniowe, pręty tytoniowe z nadrukiem, papierosy z filtrem, cygara, cygaretki, cygaretki z filtrem lub ustnikiem, a także pręty filtracyjne. W związku z niniejszym wynalazkiem pod pojęciem prętopodobnych wyrobów przemysłu tytoniowego należy zwłaszcza rozumieć pręty filtracyjne. Jeżeli jednak poniżej będzie mowa dla uproszczenia o prętach filtracyjnych, a częściowo także o papierosach, nie wyklucza to zastosowania do innych wyrobów prętopodobnych.
Będące tutaj zwłaszcza przedmiotem zainteresowania pręty filtracyjne wykonuje się w przemyśle tytoniowym przy użyciu maszyn do wytwarzania pasma filtracyjnego bez końca, z którego następnie odcina się pojedyncze pręty filtracyjne. Przy wytwarzaniu pasma filtracyjnego stosuje się jednak substancje pomocnicze, które wymagają pewnego czasu do osiągnięcia żądanego stanu końcowego. Przed upływem tego czasu pręty filtracyjne nie mogą zatem być przetwarzane w papierosy z filtrem. Pod pojęciem tego typu substancji pomocniczej rozumiany jest najczęściej tak zwany zmiękczacz, za pomocą którego rozpuszcza się powierzchniowo włókna octanowe, stosowane obecnie najczęściej w produkcji filtrów, przed tworzeniem pasma filtracyjnego. Po wykonaniu prętów filtracyjnych zmiękczacz ulega utwardzeniu, w ramach którego poszczególne włókna octanu łączą się ze sobą w miejscach połączenia. Doprowadzanie wykonanych prętów filtracyjnych do maszyn odbiorczych, w ogólności do maszyn do nasadzania filtrów, odbywa się najczęściej metodą pneumatyczną. Znane i powszechnie stosowane obecnie pneumatyczne urządzenia przesyłowe dla takich utwardzonych prętów filtracyjnych składają się ze stanowisk wysyłowych z magazynami, z których kolejne pręty filtracyjne są za pomocą urządzeń przekazujących przekazywane do pneumatycznych przewodów przesyłowych, z których następnie pręty filtracyjne są za pomocą innych urządzeń przekazujących przekazywane do maszyn do nasadzania filtrów lub do odpowiednich magazynów maszyn do nasadzania filtrów.
W niemieckim opisie patentowym Zgłaszającego, noszącym nr DE 39 170 097 i odpowiadającym amerykańskiemu opisowi patentowemu nr US 5,123,798, przedstawione jest urządzenie opisanego na wstępie rodzaju, przeznaczone do transportu pojemników i służące do naprzemiennej wymiany pojemników pomiędzy urządzeniem do ich napełniania i urządzeniem do ich opróżniania, którym przyporządkowane są położone na leżących nad sobą kondygnacjach stanowiska dla pustych i pełnych pojemników. Urządzenie zawiera ponadto łączący ze sobą stanowiska pojemników, ukształtowany wieżowo element przekazujący, zaopatrzony w napęd uchylny oraz dwa, leżące jeden nad drugim, chwytaki do pojemników. Za pomocą tego elementu przekazującego można przestawiać pojemniki pomiędzy poszczególnymi stanowiskami.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE 3706114 znane jest urządzenie do transportowania prętów filtracyjnych, w którym przy niedostatecznym nadążaniu z dostarczaniem prętów filtracyjnych doprowadzanie tych prętów do urządzenia do opróżniania pojemników może zostać spowolnione, wskutek czego może również nastąpić spadek wydajności dalej usytuowanych maszyn.
Z amerykańskiego opisu patentowego nr US-5,478,184 znany jest system transportowania prętopodobnych wyrobów z urządzeniem, na przykład transponderem, mogącym przekazywać różne zakodowane informacje. W odpowiednich miejscach, na przykład przy urządzeniach ładujących i rozładowujących, są umieszczone urządzenia, np. głowice, odczytujące i zapisujące, które mają zapewniać to, że będą przepuszczane do dalszych operacji tylko pojemniki odpowiedniego typu i o odpowiedniej zawartości. Zakodowana informacja może zatem odnosić się do czasu wytwarzania lub ładowania, zwłaszcza gdy wyrobami są pręty filtracyjne, tak aby zapewnione było rozładowywanie tylko tych pojemników, które mają odpowiedni czas przebywania w określonym obszarze lub stanowisku. System zawiera człon przekazujący, na przykład w postaci robota lub innego programowalnego urządzenia.
Celem wynalazku jest zaproponowanie sposobu i urządzenia do transportu pojemników, w których osiągnięty zostanie możliwie optymalny kompromis między wystarczającym czasem utwardzania wyrobów w urządzeniu do transportu pojemników i maksymalną zdolnością przerobową tego urządzenia.
PL 197 465 B1
Sposób transportowania prętopodobnych wyrobów, zwłaszcza przemysłu tytoniowego, w którym pojemniki napełnia się wyrobami, a następnie pojemniki przekazuje się na stanowisko odbioru pełnych pojemników, po czym pojemniki doprowadza się do stanowiska opróżniania pojemników, przy czym rejestruje się czas przebywania pojemników na stanowisku odbioru pełnych pojemników oraz steruje się doprowadzaniem pojemników do urządzenia do opróżniania pojemników w zależności od zarejestrowanego czasu przebywania, a jeżeli zarejestrowany czas przebywania jest równy lub dłuższy niż zadany minimalny czas przebywania pojemników, wówczas pojemniki doprowadza się bezpośrednią drogą do urządzenia do opróżniania pojemników, według wynalazku charakteryzuje się tym, że jeżeli zarejestrowany czas przebywania jest krótszy niż zadany minimalny czas przebywania, wówczas pojemniki doprowadza się do urządzenia do opróżniania pojemników przez pierwsze obejście, przy czym długością obejścia steruje się w zależności od zarejestrowanego czasu przebywania.
Korzystnie, pojemniki przed doprowadzeniem do urządzenia do opróżniania pojemników doprowadza się do stanowiska doprowadzania pełnych pojemników, rejestruje się oczekiwany czas przebywania pojemników na stanowisku doprowadzania pełnych pojemników i sumuje się czasy przebywania zarejestrowane na stanowisku odbioru pełnych pojemników i stanowisku doprowadzania pełnych pojemników, a jeżeli suma czasów przebywania zrówna się z minimalnym czasem przebywania, wówczas pojemniki doprowadza się do stanowiska doprowadzania pełnych pojemników bezpośrednio ze stanowiska odbioru pełnych pojemników.
Korzystnie, jeżeli suma czasów przebywania jest mniejsza niż zadany minimalny czas przebywania, wówczas pojemniki ustawia się na pierwszym stanowisku tworzenia zapasu pojemników, przy czym zamiast pojemników, nie doprowadzonych w związku z tym bezpośrednio do urządzenia do opróżniania pojemników, do urządzenia doprowadza się pojemniki z drugiego stanowiska tworzenia zapasu pojemników.
Korzystnie, rejestruje się czas przebywania pojemników na pierwszym stanowisku tworzenia zapasu, sumuje się czasy przebywania, zarejestrowane na stanowisku odbioru pełnych pojemników i pierwszym stanowisku tworzenia zapasu oraz czas przebywania, oczekiwany na stanowisku doprowadzania pełnych pojemników, a jeżeli suma czasów przebywania zrówna się z zadanym minimalnym czasem przebywania, wówczas pojemniki doprowadza się bezpośrednio do drugiego stanowiska tworzenia zapasu.
Korzystnie, pojemniki przekazuje się samoczynnie z pierwszego stanowiska tworzenia zapasu na drugie stanowisko tworzenia zapasu.
Korzystnie, rejestruje się czas przebywania pojemników na pierwszym stanowisku tworzenia zapasu, sumuje się czasy przebywania, zarejestrowane na stanowisku odbioru pełnych pojemników i pierwszym stanowisku tworzenia zapasu oraz czas przebywania, oczekiwany na stanowisku doprowadzania pełnych pojemników, a jeżeli suma czasów przebywania nie zrówna się z zadanym minimalnym czasem przebywania, wówczas pojemniki doprowadza się do drugiego stanowiska tworzenia zapasu przez drugie obejście.
Korzystnie, rejestruje się oczekiwany czas przebywania pojemników na drugim stanowisku tworzenia zapasu, sumuje się czasy przebywania, zarejestrowane na stanowisku odbioru pełnych pojemników i pierwszym stanowisku tworzenia zapasu oraz czasy przebywania, oczekiwane na drugim stanowisku tworzenia zapasu i stanowisku doprowadzania pełnych pojemników, a jeżeli suma czasów przebywania zrówna się z zadanym minimalnym czasem przebywania, wówczas pojemniki doprowadza się do drugiego stanowiska tworzenia zapasu bezpośrednio z pierwszego stanowiska tworzenia zapasu.
Korzystnie, gdy suma czasów przebywania nie zrówna się z zadanym minimalnym czasem przebywania, wówczas pojemniki doprowadza się z pierwszego stanowiska tworzenia zapasu do drugiego stanowiska tworzenia zapasu przez drugie obejście.
Korzystnie, dla wyznaczenia poszczególnych czasów przebywania pojemników na poszczególnych stanowiskach rejestruje się pojemniki na początku każdego ze stanowisk, zarejestrowanym pojemnikom przyporządkowuje się stempel czasowy, i odczytuje się stemple czasowe na końcu poszczególnych stanowisk.
Urządzenie do transportu pojemników na prętopodobne wyroby, zwłaszcza przemysłu tytoniowego, z urządzeniem do napełniania pojemników wyrobami, z urządzeniem do opróżniania pojemników, z przyporządkowanym urządzeniu do napełniania pojemników stanowiskiem odbioru pełnych pojemników, z przyporządkowanym urządzeniu do opróżniania pojemników stanowiskiem doprowadzania pełnych pojemników, z połączonym czynnie z jednym ze stanowisk urządzeniem przestawiającym
PL 197 465 B1 do przestawiania pojemników pomiędzy poszczególnymi stanowiskami, a ponadto zawiera urządzenie rejestrujące do rejestrowania czasu przebywania pojemników co najmniej na stanowisku odbioru pełnych pojemników, korzystnie na wszystkich stanowiskach, oraz urządzenie sterujące, za pomocą którego urządzenie przestawiające jest sterowane w zależności od zarejestrowanego czasu przebywania, przy czym urządzenie sterujące zawiera pamięć do zapamiętywania zadanego minimalnego czasu przebywania oraz urządzenie porównujące do porównywania zarejestrowanego czasu przebywania z zadanym minimalnym czasem przebywania, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera pierwsze stanowisko tworzenia zapasu, również połączone czynnie z urządzeniem przestawiającym do przestawiania pojemników pomiędzy poszczególnymi stanowiskami.
Korzystnie, urządzenie zawiera drugie stanowisko tworzenia zapasu, również połączone czynnie z urządzeniem przestawiającym.
Korzystnie, pierwsze i drugie stanowisko tworzenia zapasu stanowią pętlę oczekującą dla pojemników.
Korzystnie, urządzenie rejestrujące zawiera elementy do odczytu umieszczonego na pojemnikach kodu, czyniącego pojemniki rozróżnialnymi.
Korzystnie, stanowisko odbioru pełnych pojemników i stanowisko doprowadzania pełnych pojemników są umieszczone jedno nad drugim.
Korzystnie, urządzenie zawiera przyporządkowane urządzeniu do napełniania pojemników stanowisko doprowadzania pustych pojemników, przyporządkowane urządzeniu do opróżniania pojemników stanowisko odbioru pustych pojemników, przy czym stanowisko odbioru pełnych pojemników i stanowisko doprowadzania pełnych pojemników znajdują się względem siebie w takiej samej odległości w kierunku pionowym, jak stanowisko doprowadzania pustych pojemników i stanowisko odbioru pustych pojemników.
Korzystnie, urządzenie przestawiające ma postać dźwigu zaopatrzonego w dwa chwytaki, umieszczone względem siebie w odstępie odpowiadającym odległości w kierunku pionowym.
Korzystnie, urządzenie zawiera trzecie stanowisko tworzenia zapasu pustych pojemników, również połączone czynnie z urządzeniem przestawiającym, przy czym pierwsze stanowisko tworzenia zapasu i trzecie stanowisko tworzenia zapasu znajdują się względem siebie w takiej samej odległości w kierunku pionowym, jak stanowisko odbioru pełnych pojemników i stanowisko doprowadzania pełnych pojemników.
Zaletę wynalazku stanowi zwłaszcza to, że dzięki rejestrowaniu czasu przebywania pojemników na stanowisku odbioru pełnych pojemników można odpowiednio wcześnie podjąć decyzję, czy pojemnik ma być doprowadzony bezpośrednio do urządzenia do opróżniania pojemników, czy też ma być skierowany przez obejście lub początkowo nie ma być dostarczony do urządzenia do opróżniania pojemników. Można przy tym uwzględnić zwłaszcza fakt, czy czas przebywania pojemników na stanowisku odbioru pełnych pojemników osiągnął już zadaną minimalną wartość czasu przebywania. Ten zadany lub żądany minimalny czas przebywania oznacza zwłaszcza czas utwardzania wymagany dla prętów filtracyjnych opisanego na wstępie typu. W obecnie produkowanych prętach filtracyjnych wynosi on około 20 minut. Niniejszy wynalazek jest jednak całkowicie niezależny od wymiaru tego czasu, bowiem działa on dla dowolnych zadanych minimalnych czasów przebywania.
W postaci wykonania wynalazku, w której pojemniki przed doprowadzeniem do urządzenia do opróżniania pojemników doprowadza się do stanowiska doprowadzania pełnych pojemników, całkowity czas przebywania można wyznaczyć na podstawie zarejestrowanego czasu przebywania na stanowisku odbioru pełnych pojemników i oczekiwanego czasu przebywania na stanowisku doprowadzania pełnych pojemników. Ten całkowity czas przebywania można następnie porównać z minimalnym czasem przebywania. W ten sposób w tej postaci wykonania można także uwzględnić stan napełnienia pojemników na stanowisku doprowadzania pełnych pojemników przed ich dotarciem do właściwego urządzenia do opróżniania pojemników. Dopiero gdy całkowity czas przebywania, uzyskany z obu czasów przebywania, nie osiągnie żądanej wartości minimalnego czasu przebywania, pojemniki są kierowane przez obejście.
Zgodnie z kolejną postacią wykonania wynalazku steruje się długością obejścia w zależności od zarejestrowanego czasu przebywania, przy czym im krótszy jest zarejestrowany czas przebywania w stosunku do żądanego czasu minimalnego, tym dłuższe dobiera się obejście, którym powinny być skierowane pojemniki. Obejście realizuje się przy tym korzystnie przez pierwsze stanowisko tworzenia zapasu, na którym ustawia się pojemniki, które nie osiągnęły jeszcze żądanego czasu przebywania na stanowisku odbioru pełnych pojemników. Urządzenie według wynalazku do realizacji sposobu według
PL 197 465 B1 wynalazku ma urządzenie przestawiające do doprowadzania pojemników ze stanowiska odbioru pełnych pojemników do urządzenia do opróżniania pojemników względnie do stanowiska doprowadzania pełnych pojemników, które to urządzenie przestawiające jest w tej postaci wykonania wynalazku sterowane tak, że w zależności od zarejestrowanego czasu przebywania ustawia ono pojemniki na pierwszym stanowisku tworzenia zapasu.
Aby zapobiec przegłodzeniu urządzenia do opróżniania pojemników, gdy pojemniki są przekazywane na pierwsze stanowisko tworzenia zapasu lub istnieje duże zapotrzebowanie na pręty filtracyjne, w kolejnej postaci niniejszego wynalazku przewidziane jest drugie stanowisko tworzenia zapasu pełnych pojemników, również połączone czynnie z urządzeniem przestawiającym. To drugie stanowisko tworzenia ma korzystnie pozycję oddawania napełnionych pojemników, z którą korzystnie współpracuje urządzenie przestawiające. Urządzenie to jest tak ukształtowane, że za jego pomocą pojemniki są przestawiane z drugiego stanowiska tworzenia zapasu na stanowisko doprowadzania pełnych pojemników. Urządzenie sterujące odpowiada za to, że pojemniki z drugiego stanowiska tworzenia zapasu są przestawiane na stanowisko doprowadzania pełnych pojemników w zależności od oczekiwanego czasu przebywania.
Ponadto w korzystnej postaci wykonania wynalazku urządzenie sterujące steruje urządzeniem przestawiającym tak, że wówczas, gdy urządzenie przestawiające przestawia jeden pojemnik ze stanowiska odbioru pełnych pojemników na pierwsze stanowisko tworzenia zapasu, przestawia ono automatycznie jeden pojemnik z drugiego stanowiska tworzenia zapasu na stanowisko doprowadzania pełnych pojemników, aby zapobiec jałowej pracy stanowiska doprowadzania pełnych pojemników. Zwłaszcza to półautomatyczne uzupełnianie stanowiska doprowadzania pełnych pojemników zapewnia korzystnie, że maszyny technologiczne, znajdujące się za urządzeniem do transportu pojemników, są zawsze zasilane w wystarczającym stopniu przetwarzanymi wyrobami, zwłaszcza wystarczająco utwardzonymi prętami filtracyjnymi. Dzięki wynalazkowi maszyny, usytuowane za urządzeniem do transportu pojemników, nie muszą w żadnym momencie zmniejszać swej prędkości roboczej. Takich zalet nie posiadają rozwiązania znane ze stanu techniki, gdzie doprowadzanie prętów do urządzenia do opróżniania pojemników może zostać spowolnione, wskutek czego może również nastąpić spadek wydajności dalej usytuowanych maszyn. Wynalazek eliminuje tę zasadniczą wadę.
W szczególnie korzystnej postaci wykonania niniejszego wynalazku drugie stanowisko tworzenia zapasu jest połączone z pierwszym stanowiskiem tworzenia zapasu, w związku z czym powstaje pętla oczekująca dla pełnych pojemników. Ta pętla oczekująca jest korzystnie tak ukształtowana, że zapewnia wystarczający czas przebywania pełnych pojemników. Kombinacja pierwszego i drugiego stanowiska tworzenia zapasu, tak zwana pętla oczekująca, może przy tym być tak ukształtowana, że żądany minimalny czas przebywania w urządzeniu do transportu pojemników jest osiągany tylko w obu stanowiskach tworzenia zapasu. W ten sposób można zapewnić ciągłą pracę maszyn znajdujących się za urządzeniem do transportu pojemników również wówczas, gdy prędkości robocze stanowiska odbioru i doprowadzania pełnych pojemników są na tyle wysokie, że na tych stanowiskach praktycznie nie są w ogóle generowane czasy przebywania.
Dla szczególnie ekstremalnych sytuacji, na przykład przy generalnej awarii maszyny wytwarzającej pręty filtracyjne, pętla oczekująca może być korzystnie tak ukształtowana, że pełne pojemniki pobiera się z niej i wstawia się do niej ręcznie. W ten sposób nawet przy całkowitym wyłączeniu maszyn produkcyjnych, usytuowanych przed urządzeniem do transportu pojemników, zapewniona jest ciągła praca maszyn usytuowanych za tym urządzeniem.
Wyznaczenie czasu przebywania pojemników na poszczególnych stanowiskach można przeprowadzić na wiele sposobów. Korzystne okazało się rozwiązanie, w którym co najmniej jedno ze stanowisk, zwłaszcza stanowisko do odbioru pełnych pojemników, zawiera pierwsze urządzenie do rejestrowania pojemników, za pomocą którego rejestruje się pojemniki. Korzystne jest przy tym, jeżeli pierwsze urządzenie do rejestrowania pojemników znajduje się na początku stanowiska do odbioru pełnych pojemników. W ten sposób pojemniki można rejestrować bezpośrednio po ich napełnieniu. Następnie w komputerze przyporządkowuje się pojemnikom czas godzinowy, zwany poniżej stemplem czasowym. Pod pojęciem stempla czasowego rozumie się tutaj czas, który w momencie wytwarzania stempla czasowego jest ustawiony na zerze, po czym wzrasta wraz z normalnym upływem czasu. Alternatywnie i korzystnie stempel czasowy może również oznaczać rzeczywisty czas lokalny, istniejący w momencie wytworzenia stempla czasowego. W tym alternatywnym rozwiązaniu w celu następującego potem wyznaczenia czasu przebywania porównuje się po prostu ten stały czas, przyporządkowany
PL 197 465 B1 na stałe danemu pojemnikowi, z czasem aktualnym, po czym z różnicy wyznacza się czas przebywania pojemnika.
Za pomocą połączonych z komputerem elementów do rejestrowania prędkości transportu pojemników na stanowisku odbioru pełnych pojemników i na podstawie zapamiętanej uprzednio długości stanowiska odbioru pełnych pojemników można wyliczyć punkt czasowy, w którym miejsce, na którym pojemnik znajdował się przy rejestrowaniu, dojdzie do końca stanowiska odbioru pełnych pojemników. W tym punkcie czasowym odczytuje się stempel czasowy pojemnika. W ten sposób można precyzyjnie wyznaczyć czas przebywania pojemnika w obrębie urządzenia do transportu pojemników. Korzystnie czas, jaki upłynął, wyznacza się na końcu względnie na wyjściu stanowiska do odbioru pełnych pojemników. Jeżeli wyznaczony w ten sposób na podstawie stempla czasowego i za pomocą urządzeń rejestrujących czas, jaki upłynął od napełnienia pojemnika wraz z oczekiwanym czasem przebywania na stanowisku doprowadzania pełnych pojemników, nie osiągnął żądanej minimalnej wartości czasu przebywania, wówczas urządzenie sterujące może przekazać urządzeniu przestawiającemu polecenie przestawienia tego określonego pojemnika do pierwszego stanowiska tworzenia zapasu. Na jego miejsce wstawia się wówczas na stanowisko doprowadzania pełnych pojemników pojemnik o wystarczającym czasie przebywania, pobrany z drugiego stanowiska tworzenia zapasu.
Jeżeli pojemniki na drugim stanowisku tworzenia zapasu nie pochodzą z pierwszego stanowiska tworzenia zapasu w sensie opisanej powyżej pętli oczekującej, lecz w wyjątkowej, również opisanej powyżej, wyjątkowej sytuacji zostały ręcznie wstawione na drugie stanowisko tworzenia zapasu, wówczas są one korzystnie na początku drugiego stanowiska tworzenia zapasu również opatrywane stemplem czasowym. W ten sposób nawet w przypadku pojemników wstawianych ręcznie na drugie stanowisko tworzenia zapasu można stwierdzić, czy wykazują one na końcu drugiego stanowiska wystarczający czas przebywania, aby łącznie z czasem przebywania na stanowisku doprowadzania pełnych pojemników osiągnąć żądany minimalny czas przebywania w urządzeniu do transportu pojemników.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, który przedstawia urządzenie do transportu pojemników w widoku z boku.
Budowa i zasada działania urządzenia 1 do transportu pojemników są objaśnione w odniesieniu do przebiegu procesu od napełniania pojemników do ich opróżniania.
Na stanowisku 2 doprowadzania pustych pojemników 4 są one za pomocą przenośnika taśmowego 6 doprowadzane do nie przedstawionego, jednak oznaczonego symbolicznie strzałką 8, urządzenia do napełniania pojemników. Puste pojemniki 4, napełnione przez urządzenie 8, doprowadza się następnie jako pełne pojemniki 10 do oznaczonego strzałką 12 miejsca stanowiska 14 odbioru pełnych pojemników. Stanowisko 14 odbioru pełnych pojemników zawiera także przenośnik taśmowy 16. Przenośnik taśmowy 16 porusza się w kierunku przeciwnym do przenośnika taśmowego 6. W obszarze początku przenośnika taśmowego 16 znajduje się czujnik 20. Czujnik 20 rejestruje nowe pełne pojemniki 10, docierające do miejsca 12 stanowiska 14 odbioru pełnych pojemników.
Czujnik 20 jest połączony z nie przedstawionym komputerem. Pierwszemu, zarejestrowanemu przez czujnik 20, pełnemu pojemnikowi 10 zostaje przyporządkowana w komputerze dowolna liczba naturalna, na przykład liczba 1. Dochodzące kolejno za tym pełnym pojemnikiem 10 następne pełne pojemniki 10 są również rejestrowane przez czujnik 20 i przydzielane im są kolejne rosnące liczby naturalne. I tak trzeciemu w tym przykładzie wykonania, zarejestrowanemu przez czujnik 20, pełnemu pojemnikowi 10 przyporządkowana zostaje liczba 3.
Jednocześnie oznaczonemu w ten sposób liczbą naturalną, pełnemu pojemnikowi 10 przyporządkowany zostaje aktualny czas według zegara zainstalowanego w komputerze. Oznaczenie pełnego pojemnika 10 i przyporządkowany mu czas wewnętrznego zegara komputera pozostają tak długo przypisane pełnemu pojemnikowi 10, aż opuści on ponownie urządzenie 1 do transportu pojemników. W ten sposób za pomocą oznaczenia i przyporządkowanego mu czasu, zwanego poniżej stemplem czasowym, pełnemu pojemnikowi 10 można w każdym miejscu urządzenia 1 do transportu pojemników przypisać czas, zwany poniżej czasem przebywania, jaki upłynął od napełnienia pełnego pojemnika 10 za pomocą urządzenia 8 do napełniania pojemników. W komputerze zawarte są bowiem także, przekazane za pośrednictwem również nie przedstawionych przyrządów pomiarowych, informacje o prędkościach ruchu wszystkich przenośników taśmowych w obrębie urządzenia 1 do transportu pojemników, zwłaszcza przenośników taśmowych 6 i 16, a także długości przenośników taśmowych. W ten sposób komputer może stwierdzić, o który pełny pojemnik 10 chodzi, gdy rejestruje on pełny pojemnik 10 za pomocą następnych czujników, opisanych poniżej bardziej szczegółowo.
PL 197 465 B1
Taki następny czujnik, to jest drugi czujnik 24, znajduje się na końcu 22 przenośnika taśmowego 16 stanowiska 14 do odbioru pełnych pojemników. Czujnik 24 rejestruje ponownie pełne pojemniki 10. W komputerze można teraz stwierdzić, porównując czas aktualny ze stemplem czasowym pełnego pojemnika 10, jaki czas przebywania pełnego pojemnika 10 został zakumulowany na stanowisku 14 do odbioru pełnych pojemników. Tak wyznaczony czas przebywania pełnych pojemników 10 od zarejestrowania ich przez czujnik 20 porównuje się następnie z wprowadzonym do komputera, zadanym czasem przebywania pełnych pojemników 10 na stanowisku 14 odbioru pełnych pojemników.
Jeżeli z wyznaczonego czasu przebywania pełnych pojemników 10 na stanowisku 14 odbioru pełnych pojemników wynika, że ten czas przebywania łącznie z czasem przebywania na stanowisku 48 doprowadzania pełnych pojemników, odpowiadającym stanowi napełnienia tego stanowiska 48, daje w sumie wystarczający, to znaczy odpowiadający żądanemu minimalnemu czasowi przebywania, łączny czas przebywania w urządzeniu 1 do transportu pojemników, wówczas pełny pojemnik 10 zostaje przestawiony ze stanowiska 14 odbioru pełnych pojemników bezpośrednio wzdłuż strzałek 26a i 46b na stanowisko 48 doprowadzania pełnych pojemników. Jeżeli czas przebywania pełnych pojemników 10 na stanowisku 14 odbioru pełnych pojemników jest krótszy niż żądany, zadany czas przebywania pełnych pojemników 10 na tym stanowisku 14, wówczas pełny pojemnik 10 jest przestawiany wzdłuż strzałek 26a i 26b na pierwsze stanowisko 28 tworzenia zapasu.
Na pierwszym stanowisku 28 tworzenia zapasu pojemniki są również przemieszczane na przenośniku taśmowym 30, przy czym na fig. 1 ruch ten odbywa się od strony lewej do prawej. Na końcu 32 przenośnika taśmowego 30 znajduje się trzeci czujnik 34. Za pomocą tego czujnika 34 rejestruje się tutaj ponownie pełny pojemnik 10, aby następnie w komputerze za pomocą stempla czasowego porównać dotychczas zakumulowany czas przebywania w urządzeniu 1 do transportu pojemników z żądanym minimalnym czasem przebywania. Po osiągnięciu minimalnego czasu przebywania pełny pojemnik 10 zostaje przestawiony na pozycję odbioru 36 drugiego stanowiska 38 tworzenia zapasu. Drugie stanowisko 38 tworzenia zapasu zawiera czwarty przenośnik taśmowy 40, przy czym kierunek transportu przenośnika taśmowego 40 jest przeciwny do kierunku transportu przenośnika taśmowego 30. Na końcu 42 przenośnika taśmowego 40 znajduje się następny czujnik 44. Również tutaj następuje opisane powyżej rejestrowanie pełnego pojemnika 10 i porównanie z żądanym minimalnym czasem przebywania. Następnie pełny pojemnik 10 przestawia się wzdłuż strzałek 46a, 46b do stanowiska 48 doprowadzania pełnych pojemników. Stanowisko 48 doprowadzania pełnych pojemników również zawiera przenośnik taśmowy 50. Na końcu 52 przenośnika taśmowego 50 stanowiska 48 doprowadzania pełnych pojemników znajduje się kolejny czujnik 54. Również ten czujnik pełni te same funkcje, jakie pełnią opisane powyżej czujniki 24, 34 i 44.
Jeżeli komputer stwierdziłby jednak za pomocą czujnika 54, że w tej chwili nie został osiągnięty wystarczający czas przebywania pełnych pojemników 10 w urządzeniu 1 do transportu pojemników, czyli minimalny czas przebywania, wówczas następuje wysłanie sygnału ostrzegawczego do personelu obsługującego. Po minięciu czujnika 54 pełny pojemnik 10 przechodzi bowiem bezpośrednio do nie przedstawionego, zaznaczonego jedynie w postaci podwójnej kasety z podwójną strzałką, urządzenia 56 do opróżniania pojemników, a stamtąd do również nie przedstawionych, następnych maszyn technologicznych. Personel obsługujący musi w takim przypadku zdecydować, czy pełny pojemnik 10, dla którego w miejscu ustawienia czujnika 54 stwierdzono niewystarczający czas przebywania w urządzeniu 1 do transportu pojemników, ma mimo to być skierowany do dalszej obróbki.
Jeżeli komputer stwierdzi za pomocą czujnika 54 na podstawie stempla czasowego - co z reguły ma miejsce - wystarczający czas przebywania odpowiedniego pojemnika 10, wówczas pojemnik 10 jest bez przerywania ruchu kierowany do urządzenia 56 do opróżniania pojemników. Opróżniony ze swej zawartości pełny pojemnik 10 prowadzi się następnie, już jako pusty pojemnik 58, na zaopatrzonym także w przenośnik taśmowy 60 stanowisku 62 do odbioru pustych pojemników ponownie do pozycji przestawiania 64, z której jest on przestawiany na stanowisko 2 do doprowadzania pustych pojemników.
Jeżeli na stanowisku 2 doprowadzania pustych pojemników miałoby zabraknąć pustych pojemników 4, wówczas brak ten jest wyrównywany za pomocą trzeciego stanowiska 66 tworzenia zapasu pustych pojemników 4, z którego to stanowiska 66 puste pojemniki 4 są przestawiane do stanowiska 2 doprowadzania pustych pojemników.
Na rysunku ukazane jest ponadto przekazywanie pełnych pojemników 10 na końcu 32 przenośnika taśmowego 30 pierwszego stanowiska 28 tworzenia zapasu do pozycji odbioru 36 drugiego
PL 197 465 B1 stanowiska 38 tworzenia zapasu. To przestawianie odbywa się zgodnie ze strzałką 70 ewentualnie przez luki 72 w przenośniku taśmowym 30 pierwszego stanowiska 28 tworzenia zapasu półautomatycznie za pomocą nie przedstawionego pomostu podnoszącego. Możliwe jest jednak także ręczne przestawianie (z możliwością pośredniego składowania) pełnych pojemników 10 z pierwszego stanowiska 28 tworzenia zapasu do drugiego stanowiska 38 tworzenia zapasu. To ręczne przestawianie jest zaznaczone strzałkami 74 względnie 76.
Ponadto na wysokości pozycji odbioru 36 drugiego stanowiska 38 tworzenia zapasu znajduje się następny czujnik 78. W ten sposób pełne pojemniki 10, przestawione ręcznie na pozycję odbioru 36, są w miejscu ustawienia czujnika 78 również opatrywane stemplem czasowym.
Przestawianie pełnych pojemników 10 względnie pustych pojemników 4 pomiędzy różnymi stanowiskami jest uwidocznione za pomocą przedstawionego schematycznie urządzenia przestawiającego 80. Urządzenie przestawiające 80 ma stopę 82 i kolumnę 84. Na kolumnie 84 przemieszczane są wzdłuż jej osi wzdłużnej chwytaki 86 i 88, osadzone obrotowo wokół tej osi. W chwytaku 86 znajduje się pełny pojemnik 10.

Claims (17)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób transportowania pr^^tc^f^c^c^c^k^rn^c^th wyrobów. przemysłutytoniowego. w którym pojemniki napełnia się wyrobami, a następnie pojemniki przekazuje się na stanowisko odbioru pełnych pojemników, po czym pojemniki doprowadza się do stanowiska opróżniania pojemników, przy czym rejestruje się czas przebywania pojemników na stanowisku odbioru pełnych pojemników oraz steruje się doprowadzaniem pojemników do urządzenia do opróżniania pojemników w zależności od zarejestrowanego czasu przebywania, a jeżeli zarejestrowany czas przebywania jest równy lub dłuższy niż zadany minimalny czas przebywania pojemników, wówczas pojemniki doprowadza się bezpośrednią drogą do urządzenia do opróżniania pojemników, znamienny tym, że jeżeli zarejestrowany czas przebywania jest krótszy niż zadany minimalny czas przebywania, wówczas pojemniki (4, 10) doprowadza się do urządzenia (56) do opróżniania pojemników przez pierwsze obejście, przy czym długością obejścia steruje się w zależności od zarejestrowanego czasu przebywania.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że pojemniki (4, 10) przed doprowadzeniem do urządzenia (56) do opróżniania pojemników doprowadza się do stanowiska (48) doprowadzania pełnych pojemników, rejestruje się oczekiwany czas przebywania pojemników (4, 10) na stanowisku (48) doprowadzania pełnych pojemników i sumuje się czasy przebywania zarejestrowane na stanowisku (14) odbioru pełnych pojemników i stanowisku (48) doprowadzania pełnych pojemników, a jeżeli suma czasów przebywania zrówna się z minimalnym czasem przebywania, wówczas pojemniki (4, 10) doprowadza się do stanowiska (48) doprowadzania pełnych pojemników bezpośrednio ze stanowiska (14) odbioru pełnych pojemników.
  3. 3. Sposób według zas^z. 2, znam ienny tym, że t eżell suma czasów ess mniejsza niż zadany minimalny czas przebywania, wówczas pojemniki (4, 10) ustawia się na pierwszym stanowisku (28) tworzenia zapasu pojemników (4, 10), przy czym zamiast pojemników (4, 10), nie doprowadzonych w związku z tym bezpośrednio do urządzenia (56) do opróżniania pojemników, do urządzenia (56) doprowadza się pojemniki (4, 10) z drugiego stanowiska (38) tworzenia zapasu pojemników (4, 10).
  4. 4. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że rejestruje się czas przebywania pojemmków (4, 10) na pierwszym stanowisku (28) tworzenia zapasu, sumuje się czasy przebywania, zarejestrowane na stanowisku (14) odbioru pełnych pojemników i pierwszym stanowisku (28) tworzenia zapasu oraz czas przebywania, oczekiwany na stanowisku (48) doprowadzania pełnych pojemników, a jeżeli suma czasów przebywania zrówna się z zadanym minimalnym czasem przebywania, wówczas pojemniki (4, 10) doprowadza się bezpośrednio do drugiego stanowiska (38) tworzenia zapasu.
  5. 5. Sposób według z^^sc^^. 3 albo 4, znamienny tym, że pojemniki (4, 10) przekazie się samoczynnie z pierwszego stanowiska (28) tworzenia zapasu na drugie stanowisko (38) tworzenia zapasu.
  6. 6. Sposób według 3 albo 4, znamienny tym, że rejes^^e się czas pt^oerm ników (4, 10) na pierwszym stanowisku (28) tworzenia zapasu, sumuje się czasy przebywania, zarejestrowane na stanowisku (14) odbioru pełnych pojemników i pierwszym stanowisku (28) tworzenia zapasu oraz czas przebywania, oczekiwany na stanowisku (48) doprowadzania pełnych pojemników, a jeżeli suma czasów przebywania nie zrówna się z zadanym minimalnym czasem przebywania,
    PL 197 465 B1 wówczas pojemniki (4, 10) doprowadza się do drugiego stanowiska (38) tworzenia zapasu przez drugie obejście.
  7. 7. Sposób według zastrz. 6, znamienny tym, że rejestruje się oczekiwany czas przebywania pojemników (4, 10) na drugim stanowisku (38) tworzenia zapasu, sumuje się czasy przebywania, zarejestrowane na stanowisku (14) odbioru pełnych pojemników i pierwszym stanowisku (28) tworzenia zapasu oraz czasy przebywania, oczekiwane na drugim stanowisku (38) tworzenia zapasu i stanowisku (48) doprowadzania pełnych pojemników, a jeżeli suma czasów przebywania zrówna się z zadanym minimalnym czasem przebywania, wówczas pojemniki (4, 10) doprowadza się do drugiego stanowiska (38) tworzenia zapasu bezpośrednio z pierwszego stanowiska (28) tworzenia zapasu.
  8. 8. Sposób według zastrz. 7, znamienny tym, że gdy suma czasów przebywania nie zrówna się z zadanym minimalnym czasem przebywania, wówczas pojemniki (4, 10) doprowadza się z pierwszego stanowiska (28) tworzenia zapasu do drugiego stanowiska (38) tworzenia zapasu przez drugie obejście.
  9. 9. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że dla wyznaczenia poszczególnych czasów przebywania pojemników (4, 10) na poszczególnych stanowiskach (14, 28, 38, 48) rejestruje się pojemniki (4, 10) na początku każdego ze stanowisk (14, 28, 38, 48), zarejestrowanym pojemnikom (4, 10) przyporządkowuje się stempel czasowy, i odczytuje się stemple czasowe na końcu poszczególnych stanowisk (14, 28, 38, 48).
  10. 10. Urządzenie do transportu pojemników na prętopodobne wyroby przemysłu tytoniowego, z urządzeniem do napełniania pojemników wyrobami, z urządzeniem do opróżniania pojemników, z przyporządkowanym urządzeniu do napełniania pojemników stanowiskiem odbioru pełnych pojemników, z przyporządkowanym urządzeniu do opróżniania pojemników stanowiskiem doprowadzania pełnych pojemników, z połączonym czynnie z jednym ze stanowisk urządzeniem przestawiającym do przestawiania pojemników pomiędzy poszczególnymi stanowiskami, a ponadto zawierające urządzenie rejestrujące do rejestrowania czasu przebywania pojemników co najmniej na stanowisku odbioru pełnych pojemników, korzystnie na wszystkich stanowiskach, oraz urządzenie sterujące, za pomocą którego urządzenie przestawiające jest sterowane w zależności od zarejestrowanego czasu przebywania, przy czym urządzenie sterujące zawiera pamięć do zapamiętywania zadanego minimalnego czasu przebywania oraz urządzenie porównujące do porównywania zarejestrowanego czasu przebywania z zadanym minimalnym czasem przebywania, znamienne tym, że zawiera pierwsze stanowisko (28) tworzenia zapasu, również połączone czynnie z urządzeniem przestawiającym (80) do przestawiania pojemników (4, 10, 58) pomiędzy poszczególnymi stanowiskami (14, 28, 38, 48).
  11. 11. według zasłrz. 10, znamienne tym, że zawiera drugie (38) tworzenia zapasu, również połączone czynnie z urządzeniem przestawiającym (80).
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że pierwsze stanowisko (28) i drugie stanowisko (38) tworzenia zapasu stanowią pętlę oczekującą dla pojemników (4, 10).
  13. 13. według zas^z. 10, znamienne tym, że γ6|65Τι^06 (20, 24, 34, 44,
    54, 78) zawiera elementy do odczytu umieszczonego na pojemnikach (4, 10, 58) kodu, czyniącego pojemniki (4, 10, 58) rozróżnialnymi.
  14. 14. Urządzenie według zas^z. 10, znamienne tym, że (14) odbioru peenych pojemników i stanowisko (48) doprowadzania pełnych pojemników są umieszczone jedno nad drugim.
  15. 15. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że zawiera przyporządkowane urządzeniu (8) do napełniania pojemników stanowisko (2) doprowadzania pustych pojemników (4) przyporządkowane urządzeniu (56) do opróżniania pojemników stanowisko (62) odbioru pustych pojemników (58), przy czym stanowisko (14) odbioru pełnych pojemników i stanowisko (48) doprowadzania pełnych pojemników znajdują się względem siebie w takiej samej odległości w kierunku pionowym, jak stanowisko (2) doprowadzania pustych pojemników i stanowisko (62) odbioru pustych pojemników.
  16. 16. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym. że urządzenie przesliawiające (80) ma postać dźwigu zaopatrzonego w dwa chwytaki (86, 88), umieszczone względem siebie w odstępie odpowiadającym odległości w kierunku pionowym.
  17. 17. Urządzeniewedługzastrz. 10 albo 11, albo 12, albol6, znamienne tym, że zawieea trzecie stanowisko (66) tworzenia zapasu pustych pojemników (4), również połączone czynnie z urządzeniem przestawiającym (80), przy czym pierwsze stanowisko (28) tworzenia zapasu i trzecie stanowisko (66) tworzenia zapasu znajdują się względem siebie w takiej samej odległości w kierunku pionowym, jak stanowisko (14) odbioru pełnych pojemników i stanowisko (48) doprowadzania pełnych pojemników.
PL344299A 1999-12-08 2000-12-05 Sposób transportowania prętopodobnych wyrobów, zwłaszcza przemysłu tytoniowego i urządzenie do transportu pojemników, zwłaszcza na prętopodobne wyroby przemysłu tytoniowego PL197465B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19959061A DE19959061A1 (de) 1999-12-08 1999-12-08 Verfahren zum Fördern von stabförmigen Artikeln und Behälterfördervorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL344299A1 PL344299A1 (en) 2001-06-18
PL197465B1 true PL197465B1 (pl) 2008-04-30

Family

ID=7931785

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL344299A PL197465B1 (pl) 1999-12-08 2000-12-05 Sposób transportowania prętopodobnych wyrobów, zwłaszcza przemysłu tytoniowego i urządzenie do transportu pojemników, zwłaszcza na prętopodobne wyroby przemysłu tytoniowego

Country Status (7)

Country Link
US (1) US6478137B2 (pl)
EP (1) EP1106086B1 (pl)
JP (1) JP2001169768A (pl)
CN (1) CN1208226C (pl)
AT (1) ATE326871T1 (pl)
DE (2) DE19959061A1 (pl)
PL (1) PL197465B1 (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100646620B1 (ko) * 1999-05-06 2006-11-23 동경 엘렉트론 주식회사 유리 기판의 반송 시스템
JP4551584B2 (ja) * 2001-03-30 2010-09-29 株式会社湯山製作所 輸液ボトル供給装置
DE20202216U1 (de) * 2002-02-13 2002-05-16 Otto Versand Gmbh & Co Mehrebenensorter mit Niveaumöglichkeit
DE10355876A1 (de) * 2003-11-25 2005-07-28 Hauni Maschinenbau Ag Anordnung zum Befüllen und/oder Entleeren von mit Artikeln gefüllten und/oder zu befüllenden Behältern sowie Handhabungsvorrichtung zum Transportieren der Behälter
CN101190752B (zh) * 2006-12-01 2011-12-28 全利机械股份有限公司 摆臂式下料方法
US8862264B2 (en) * 2011-10-07 2014-10-14 R.J. Reynolds Tobacco Company Verification systems for filter elements of smoking articles, and associated methods
CN102564950A (zh) * 2011-12-29 2012-07-11 红云红河烟草(集团)有限责任公司 一种测定烟草物料停留时间的方法
US10407251B2 (en) * 2017-01-18 2019-09-10 Kabushiki Kaisha Yaskawa Denki Workpiece handling apparatus, workpiece handling system, method for discharging workpiece, method for supplying workpiece, and method for storing workpiece
CN109956075B (zh) * 2017-12-26 2022-07-26 贵州中烟工业有限责任公司 一种电梯式小盒烟包储包加包装置
US11937627B2 (en) * 2019-07-23 2024-03-26 John Timothy Sullivan Cone loading, weighing, filling, and twisting apparatus and method for mass production of smokable cannabis or hemp products

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3153487A (en) * 1960-08-30 1964-10-20 Cutler Hammer Inc Storage conveyor system
DE1632204B2 (de) 1967-06-21 1977-03-17 Hauni-Werke Körber & Co KG, 2050 Hamburg Magazinfuelleinrichtung fuer zigaretten weiterverarbeitende maschinen
DE2025657A1 (de) 1968-11-25 1971-12-09 Hauni Werke Koerber & Co Kg Anordnung zum Beschicken eines Magazins mit stabförmigen Artikeln
US3974007A (en) 1970-04-11 1976-08-10 Hauni-Werke Korber & Co., Kg Method and apparatus for the production of filter rod sections or the like
GB2074052A (en) 1980-04-17 1981-10-28 Hauni Werke Koerber & Co Kg Apparatus for applying atomized plasticizer to a running web of filamentary filter
GB2188601B (en) 1986-02-25 1990-07-11 Molins Plc Conveyor system for rod-like articles
JP2710308B2 (ja) 1986-02-25 1998-02-10 モリンス ピ−エルシ− ロッド状物品のための搬送システム
US5190428A (en) * 1986-02-25 1993-03-02 Molins Machine Company, Inc. Conveyor system for rod-like articles
US5079651A (en) 1988-07-21 1992-01-07 Pioneer Electronic Corporation Digital audio tape recorder and music program jump selecting method thereof
DE3917097C2 (de) 1989-05-26 1998-07-02 Hauni Werke Koerber & Co Kg Behälterfördervorrichtung
DE4008475C2 (de) 1990-03-16 2002-10-10 Hauni Werke Koerber & Co Kg Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Filterzigaretten
IT1260039B (it) * 1992-02-24 1996-03-28 Metodo di transito per piccoli oggetti all'interno di camere di trattamento, e suoi mezzi attuatori
US5350050A (en) * 1993-09-09 1994-09-27 Donald L. Collver Continuous vertical conveyor
GB2332662B (en) * 1994-12-12 1999-08-11 Molins Plc Reservoir system for rod-like articles

Also Published As

Publication number Publication date
EP1106086B1 (de) 2006-05-24
PL344299A1 (en) 2001-06-18
EP1106086A3 (de) 2003-11-19
JP2001169768A (ja) 2001-06-26
US20010010284A1 (en) 2001-08-02
DE19959061A1 (de) 2001-06-13
CN1208226C (zh) 2005-06-29
CN1298831A (zh) 2001-06-13
ATE326871T1 (de) 2006-06-15
DE50012814D1 (de) 2006-06-29
US6478137B2 (en) 2002-11-12
EP1106086A2 (de) 2001-06-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5190428A (en) Conveyor system for rod-like articles
AU616271B2 (en) Apparatus for transporting packaging material to a packaging machine
US3815723A (en) Method and apparatus for transferring and storing articles
FI101695B (fi) Automaattinen laitteisto paperirullien kuljettamiseksi rullarotaatiopa inokoneen rullatelineisiin
US5209247A (en) System for manufacturing and packaging cigarettes
PL197465B1 (pl) Sposób transportowania prętopodobnych wyrobów, zwłaszcza przemysłu tytoniowego i urządzenie do transportu pojemników, zwłaszcza na prętopodobne wyroby przemysłu tytoniowego
US20220153533A1 (en) Apparatus and method for feeding transport pockets into a conveying system of a hanging conveying installation, and the hanging conveying installation
JPS6048871A (ja) 物品の搬送処理システム
CZ292852B6 (cs) Vyrovnávací zásobník s proměnlivou kapacitou pro předměty protáhlého tvaru
AU719386B2 (en) Arrangement for distributing articles for dispatch
US6227347B1 (en) Conveyor system for rod-like articles
PL187776B1 (pl) Układ transportu bliskiego pałeczkowatych artykułów przemysłu tytoniowego
JP2002225811A (ja) 卵自動包装システム
EP1752053A1 (en) A device and a method for storing and making available semi-manufactured tobacco products
GB2218067A (en) Transferring containers between conveyors
JP4268077B2 (ja) フリートレイ式の物品搬送装置
JP4177482B2 (ja) 物品処理システム
JP2548840B2 (ja) 作物の選別用搬送装置
US20240109679A1 (en) Device and method for loading transport containers
JP4040485B2 (ja) 食材計量装置
JP2006175443A (ja) 農産物選別装置
JP3687820B2 (ja) 組合せ計量方法及び組合せ秤
PL198228B1 (pl) Urządzenie do przenoszenia ustawionych w stos kontenerów z rozdrobnionym tytoniem
JP2000043823A (ja) 農産物選別装置における空箱供給装置
JP3002243B2 (ja) 定量供給装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20091205